Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45451) jjeahh válasza schawo (#45447) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, sztem is, de a különbség számomra nem ellensúlyozná a gx7 előnyeit (kisebb, gyengébb szenzort leszámítva), meg az obiparkot :D de ez csak az én véleményem, mindenki azt vesz amit akar..ha annyira el lennék eresztve engem jelenleg egy gx7 + fényerős zoom és egy a7 + egy tescós zacsi orosz manuál perverzkedni tökéletesen kielégítene hosszú évekig :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45452) b.vr válasza schawo (#45447) üzenetére


b.vr
őstag

Ez persze szubjektív, de szerintem a Fuji 35/1.4 nem ad többet annyival (valójában számomra egyáltalán nem ad többet, nem tetszik jobban) mint a Pana 25/1.4. Ahol a Fuji kezd eszméletlen izgalmas lenni az az 56/1.2 aminek a képe nekem jobban is tetszik mint a Pana 42/1.2 és ráadásul kétharmad áron... persze baromi drága így is, szóval sajnos számomra csak elméletileg izgalmas :)

Ha már Fuji vs. m43, pár napja olvastam hogy Thom Hogan hazajött a galapagosi túrájáról ahol alaposan megizzasztotta a magával vitt E-M1 és Fuji X-T1 fókuszrendszerét, és írt erről két hosszabb összehasonlítást (vs dslr fókuszrendszer) Édemes elolvasni mivel ez a kérdés rendszeresen előkerül. [link] [link]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45453) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, tegnap nyúztam eleget az e-m1 és e-m10 gépeket. mindkettő nagyon penge. e-p5 + vf-4 próba is volt, az is nagyon penge. viszont a vf-4-től nem estem hanyatt, hiába dicséri ezerrel mindenki, hogy már-már ovf minőség. nem az. nagyobb, mint a vf-2, de a kép minősége semmivel sem jobb, sőt, nekem túl kontrasztosnak is tűnt (lehet, hogy állítható).

és ami a legfurább, hogy amióta rászoktam a fuji x10-nél az lcd-n komponálásra, még a vf-4 is egy szűk kulcslyuknak érződik :U sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45454) Parci válasza b.vr (#45452) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont a fuji 35-ösnek van 2/3 fé mélységélesség-granulációs előnye

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45455) schawo válasza Parci (#45454) üzenetére


schawo
titán

Igen, 1.8-ig rekesztve még mindig ugyanott vagy zajban, dofban, kutyaf....ban

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45456) b.vr válasza Parci (#45454) üzenetére


b.vr
őstag

igen de ettől még nem lesz másik dimenzió, nézem egymás mellett a két rendszerrel készült hasonló képeket és nem kezd vonzani itt jobban a Fuji. Ellenben az 56/1.2-nél ahol viszont nekem kicsit jobban tetszik és hát kétharmad áron - de még ha szánnék is ennyit portréüvegre (mint ahogy nem szánok) emiatt az egy üveg miatt nem dobnám a m43ot a fuji kedvéért. Az említett Hogan-írások a fókuszról megintcsak arról győztek meg hogy számomra az e-m1 a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45457) schawo válasza b.vr (#45456) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy miért veszed magadra, hogy dobni kéne bármit is, amikor itt arról van szó, hogy valaki most választana rendszert magának.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45458) b.vr válasza schawo (#45457) üzenetére


b.vr
őstag

És akkor? Feltételezhető hogy jellemzően az a valaki nem fog párhuzamosan fujit és m43ot kiépíteni, tehát (ha nem is szó szerint) de "dobni" fogja a másik alternatívát.
Egyébként semmi olyat nem írtam hogy ne lenne érvényes választás a Fuji. Én annyit mondok hogy pont nem a 35/1.4 vs 25/1.4-nél látok olyan különbséget ami befolyásoló lehetne (mert ezt elég csekélynek látom, és még irányában sem egyértelműnek) , ellentétben sokminden mással, ami viszont szerintem valóban komolyan befolyásoló lehet, akár ide, akár oda, a vásárló preferenciáitól függően. Ráadásul úgy kezdtem hogy ez persze szubjektív, úgyhogy tőlem aztán ha valaki pont a 35/1.4 alapján dönt a fuji mellett mert annyival jobban bejön neki a 25/1.4hez képest, azon sem fogok megbotránkozni :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45459) redzsi


redzsi
senior tag

Valójában van egy epm1+14-42mm+14mm kombóm, de érzem a korlátait (a magamét is persze). De venni szeretnék egy olyan gépet, ami egy életre kiszolgál. (nem, nem 75 éves vagyok :) )
A dögös mivolta, az obiakció, és a törőék szimulátor kívánatossá teszi számomra az xe2-t. :)

Józan ész: gx7
Szív: xe2.

Mindegy, harmadszorra is elmegyek és megtaperolom őket.

(#45460) Parci válasza redzsi (#45459) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindkettő állati jó cucc. azt vedd, amelyik jobban tetszik, ennyi. és amire az obik is jobban tetszenek, amiket venni szeretnél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45461) hegyimorc válasza redzsi (#45459) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Életre, mi? Egy-két éves cuccokról úgy beszél mindenki, mintha bottal sem piszkálná már meg :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45462) jjeahh válasza redzsi (#45459) üzenetére


jjeahh
nagyúr

számomra ilyen szuperszexy cucc csak az x-pro1, meg az x100 volt, azóta már nem vagyok olyan szerelmes a fujikba...de hát én szokás szerint az ilyen "átnézeti" keresős rangefinder like tégláktól olvadok :)) az x-e, x-a, x-m, x-t cuccokról nekem hiányzik az a kis ablak...ha meg nincs ablak, oda a szerelem :DDD és akkor már inkább áttérnék az észérvek pályájára :DDD
komolyra fordítva a szót: az a digit törőék sztem nem oszt nem szoroz, gondolom nem olyan hatásos, mint az eredeti, analóg megoldás...szoftveres verziót én próbáltam, az legalábbis használhatatlan volt

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45463) redzsi válasza Parci (#45460) üzenetére


redzsi
senior tag

Úgy lesz. Egyszer már sikerült dönteni gx7 vs em10 ügyben. Csak aztán olvastam amot olvastam.

Hegyimorc: a d3000, és az epm1 esetében is világos volt hogy lesz itt még gépvásárlás. De ezután aligha . Ezért is tökölök ennyit. :)

(#45464) rbalint88 válasza redzsi (#45459) üzenetére


rbalint88
addikt

hát, ha "egy életre" kellene venni, akkor oly e-m1+12-40, markolat, pana 35-100/2,8 lenne a választásom minimálszettnek. Vagy 12-32, 25/1,4 a 12-40 helyett.

fujiból... x100s felé vinne a szívem. nekem az xe-1,2 vázak kicsit bumfordiak voltak, nem illettek a kezembe.

madgie: olyan :P

[ Szerkesztve ]

(#45465) madgie válasza rbalint88 (#45464) üzenetére


madgie
titán

Há' neked meg milyen aláírásod van? :D

(#45466) hegyimorc válasza redzsi (#45463) üzenetére


hegyimorc
senior tag

D3000, epm1 belépő vázak, de egy életre még a felső kategória vázai se nagyon maradnak. Ezt a legkönnyebben úgy tudod magadon "tesztelni", hogy a 2 éves csúcsvázakat nézegeted és eldöntöd, mennyire akarnád őket most. Ha olyan nagyon nem, akkor pont ez lesz a mostani csúcsgépekkel is 2 év múlva.

Mégis, ha igazán hosszú távra akarsz gépet, akkor a mostani legjobbakból kell választani.

A kérdés csak az, hogy anyagilag mi jobb? Most venni egy mostani csúcsgépet csúcs áron, vagy inkább egy pár évest olcsóbban és mégsem egy életre, hanem pár év múlva lecserélni a mostani csúcsra akkor már jóval kedvezőbb áron.

Nálam egy D300 4 évig volt, és az EM5 is sokadik évét húzza és még marad is, de a kisebbek sosem maradtak hosszabb ideig

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45467) Freddy76 válasza hegyimorc (#45466) üzenetére


Freddy76
addikt

Az e-m5 azért annyira sokadik évét nem húzhatja, lévén nincs két éves modell...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45468) hegyimorc válasza Freddy76 (#45467) üzenetére


hegyimorc
senior tag

MFT világban az nem elég sok? :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45469) Freddy76 válasza hegyimorc (#45468) üzenetére


Freddy76
addikt

Attól függ. Nálam szimplán sok, TayRolnál az örökkévalóság kétszerese... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45470) Mercutio_ válasza Freddy76 (#45469) üzenetére


Mercutio_
félisten

TayRol olyan mint Chuck Norris, simán elszámol a végtelenig... kéccer ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45471) arn válasza Freddy76 (#45467) üzenetére


arn
félisten

Ket ev ket honap :) bar jo ha majusban kapni lehetett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45472) arn válasza Parci (#45453) üzenetére


arn
félisten

Az xt1et nezd meg, bar az meg sebessegben nem az igazi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45473) eeXaa válasza .: JuSzT :. (#45434) üzenetére


eeXaa
addikt

...érdekes hogy felhoztad, ezt de kinézve az ablakomból a valóságban sincs függőlegesben a kémény, meg is érdeklődöm mi a helyzet ezzel kapcsolatban. ...mindenesetre örülök, hogy legalább ennyi haszna lett a képnek. :)

(#45474) Parci válasza arn (#45472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sebességben is elég igazi már az is... viszont drága. de nálam első helyen van a kívánságlistán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45475) Studi


Studi
addikt

Ritkaság, ha valaki gerjed a halszemre. És persze tele van a tárcája. :)

(#45476) Mr.Csizmás válasza Studi (#45475) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erre nem alternatíva a sami 7.5? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45477) Gondwana válasza Studi (#45475) üzenetére


Gondwana
addikt

Fisheye üvegen csak felesleges sallang az AF - szerintem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45478) Studi válasza Mr.Csizmás (#45476) üzenetére


Studi
addikt

De, abszolút. Sőt, állítólag képminőségben sem igazán marad el, úgyhogy fenti Pana inkább ínyenceknek való csak, meg sznoboknak. (mint például én :DDD)

(#45479) Mr.Csizmás válasza Studi (#45478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok :R de tényleg minek rá af? 8 mm-nél kb. 50 centitől már végtelen van :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45480) need válasza Studi (#45475) üzenetére


need
addikt

Üdv..

már csak hogy ne haljak + hülyén nem is tudtam hogy van ilyen [is..]

esetleg te vagy más tudna nekem erről mesélni...?? esetleg.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45481) Mr.Csizmás válasza need (#45480) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

4/3, nagy FT.

ha már itt tartunk, 14-es nagylátómat vigyétek má el :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45482) Lassú Víz válasza need (#45480) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A 14-54 jobb. Pár éve indexről eGiraffe nézte össze az ő Sigmáját a Zuikommal. Végülis elment APS-H irányba E3-ról.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#45483) arn válasza Parci (#45474) üzenetére


arn
félisten

az em5 utan is lagzott az evf, es az af sem tunt olyan gyorsnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45484) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#45481) üzenetére


Mercutio_
félisten

14-es mióta nagylátó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45485) need válasza Lassú Víz (#45482) üzenetére


need
addikt

melyik 14-54 a II-s..?

jók ezek a fixek..sőt..de hiányát érzem valami normális zoom objektívnek..
(és akkor láttam meg ezt..)

minden esetre köszi az útba igazítást :R

és persze neked is Cic.. :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45486) Studi válasza need (#45480) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy mondták az előttem szólók: ez 4/3-os, m43 vázra csak adapterrel, és úgy is lassú lesz. Nem volt hozzá személyesen szerencsém, nekem van 14-54-em, így amellett nem hiszem, hogy labdába rúgott volna. Biztos jó objektív amúgy, 4/3 szenzoron nagy hátránya a 18-as induló, és ilyen áron manapság már 14-54-ek is vannak, így árban sem igazán versenyképes ennyiért.

(#45487) need válasza Studi (#45486) üzenetére


need
addikt

értem... :R

volna még 1 másik dolog amit meg akartam kérdezni tőled vagy ha nincs tapasztalatod (szerintem van ;) ) akár válaszolhat más is..

Nézegetem a kinti árakat mit mondjak itthon elég vastagon fog a ceruza..
melyik netes áruházból érdemes vásárolni az Eu-n belül..? ja jól tudom ha Eu-s országokon belül nincs vám..
elsősorban objektívek érdekelnének..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45488) arn válasza need (#45487) üzenetére


arn
félisten

Sot, utlevel nelkul utazhatsz :D

Geizhals.at

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45489) MrChris válasza need (#45485) üzenetére


MrChris
nagyúr

fényerős alapzoom sajnos csak a 12-35 és 12-40 van borsos áron. A 3.5-5.6 osokból viszont dunát lehet rekeszteni. Persze vannak apró 'extrák' az oly 12-50 ami egy abszolut mindenes, még makró is van, meg a pana 12-32, ami egy igazi mikroobi stabilizátorral.

(#45490) jmakk


jmakk
őstag

Bírom az ilyen konkrét kérdéseket! :)

(#45491) .: JuSzT :. válasza jmakk (#45490) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Erre eddig 1 ember trollkodott :K

(#45492) Parci válasza arn (#45483) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nem jó hír. érdekes módon a netes tesztek alapján eddig nem ez jött le, nagyon nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45493) arn válasza Parci (#45492) üzenetére


arn
félisten

hat en sem... mindig megtapicskolom oket, baromi jok amugy - de sebessegileg nekem fura volt az omd utan. kinti mediamarktban probaltam, az nem nappali feny, de nincs eppen sotet - ahogy mozgattam a vazat, a kijelzo erezhetoen kesobb reagalt. az omdn ez nekem sose tunt fel. amugy brutal jo az evf, meg hogy miert nem jutott senkinek sem eddig eszebe, hogy atrendezze az infokat portre modban?

elotte nyomkodtam a gm1et, a nem tul fenyeros 12-32vel, kozeli-tavoli pontra fokuszalva siman gyorsabb volt, mint a leggyorsabbnak titulalt xt1 az f2.8as obival.

ettol meg tuti egy nagyon jo vaz, de ha mar ennyibe kerul, es xedik vazgeneracional jarnak, jo lenne, ha ez is penge lenne. de majd a kov verzional biztos megcsinaljak. ha ez is annyira tartja az arat, mint a tobbi fuji vaz, akkor hamarosan egy ev mulva felaron lehet venni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45494) ati3x válasza Studi (#45486) üzenetére


ati3x
senior tag

"m43 vázra csak adapterrel, de úgy meg lassú lesz"

Várjál, várjál! Az Em-1 nem kezeli ezt az üveget pd-AF-el? Mert Need-nek az van.. Ha viszont meg tudja hajtani az EM-1 a natív 43-os obikat azért úgy más a leányzó fekvése! :D

(#45495) Parci válasza arn (#45493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, kár érte, annyira reménykedtem, hogy ezúttal végre tényleg elkapták a fonalat. a c-af videók is meggyőzőek voltak stb. nekem amúgy így is bőven elég volna (s-af középső ponttal és helló), de persze ilyen ár mellett azért legyen már frankó.

a másik negatív élmény a szombati vf-2 és vf-4, egyikbe sem lettem szerelmes (anno a vf-2-t nagyon szerettem).

marad a fuji x10, ott az af is szar, evf sincs, minden oké :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45496) Studi válasza ati3x (#45494) üzenetére


Studi
addikt

És még az aláírásában is ott van, tényleg. :) Need: az E-M1-re természetesen jó az a Sigma is. Csak furcsa lesz az m43-as obik mellett, hogy nem az egész képterületen fókuszál gyorsan, hanem csak ahol PD érzékelők cannak.
De emellett tartom, hogy ha nagy, nehéz fényerős obit szeretne, akkor ár/érték arányban a 14-54 jobb lehet. Akár az első verziója is.
De a Sigma fényerős verziójához nem volt szerencsém.

(#45497) scarabaeus


scarabaeus
őstag

És hát mindenkinek jó húsvétozást. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45498) jjeahh válasza scarabaeus (#45497) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:D :D

bár nem húsvéti képek, dobok én is párat, kettest-hármast tegnap lőttem:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45499) |AP|


|AP|
veterán

Van itthon olyan bolt, ahol Crumpler táskákat/tokokat lehet kapni? Elvétve látok itt-ott egy-egy tokot, de nagyon szegényes a kínálat. Pár éve volt a Király utcában egy Crumpler üzlet, de az megszűnt. Nincs már hasonló?

(#45500) Lassú Víz válasza need (#45485) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen. Olyanom van, de úgy tudom, hogy optikailag azonos az I-gyel. EM1-re jónak kell lennie a réginek is. Nemrég vettem egy 50-200 nonSWD-t és nagyon elégedett vagyok vele.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.