Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45651) schawo válasza m3ss (#45650) üzenetére


schawo
titán

Itt elbeszélgetés volt egymás mellett:DDD Konkrétan egy adott lakodalom képeiről volt szó :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45652) madgie válasza schawo (#45640) üzenetére


madgie
titán

Jól gondolod, itt belőttem 15" záridőt, ISO 1600-at és engedtem menni a dolgokat Live Composite módban. Tök jó ez a "varázslat", mert a beállított időközönként szépen frissül a kép, látod, milyen lesz a kész kép, adott esetben leállítod, mielőtt betakarnák az eget a felhők. Az elején csinál egy darkframe-et, a végén azt "összeátlagolja" a kész képpel, ennyi a varázslat.

Ebben az esetben azért lett 14 és fél percnél leállítva, mert ici-picit hozzáért a lábam az állványhoz guggolás-ellenőrzés közben és nem mertem megkockáztatni a cikkcakkos csillagokat. :DDD

De amúgy a specifikációk alapján 3 órát is elketyeg így a gép és fél másodperctől 60 másodpercig intervallumig állítható a záridő :) Nekem eddig csak egy másfél órás próbaképem volt, azt még bőven bírta az akku :)

Studi: nyilvános fórumban nem pedzegetném tovább a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#45653) Freddy76 válasza schawo (#45651) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, én azt nem néztem (és nem is írtam), hogy melyik kép mivel készült. Az egyik bejegyzés egy olyan lakodalom, ahol em5-tel fotózott. Pont.

Amúgy a dof az tényleg nem lehet kérdés, ott az 5d és az em-5 nem állítható párba. De azon tényleg meglepődnék, ha alacsony ison (mondjuk 800-ig) komoly élességbeli előnye lenne az 5d-nek. Persze lehet, hogy rosszul tudom...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45654) EFT válasza m3ss (#45639) üzenetére


EFT
tag

A 45/1.8 szinte kötelező ebben a rendszerben, pici, éles, szépen mos és még drágának sem mondható. Kb. ugyanennyire kötelező darab a 85/1.8 az 5D mellé. Háttérmosásban az utóbbi nyilván jobb, nem is hasonlítanám, de ettől még bőven lehet azzal is szépeket lőni. Ha szép portrékat szeretnél lőni az 5D-vel, akkor egy 85/1.8 jó befektetés lenne. Írom ezt úgy, hogy én is használom ezt is ill. korábban Oly 45/1.8-t is.

(#45655) m3ss válasza madgie (#45652) üzenetére


m3ss
veterán

akkor negyed ora eleg? itt nem is kell arra torekedni hogy 30 sec alatt maradjanak az expok a bemozdulas miatt? milyen progival rakom ossze?

(#45654) EFT ja csak van egy 100 macrom, es a 85 1.8 eleg hasonlo. ha van feny :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45656) rbalint88 válasza m3ss (#45655) üzenetére


rbalint88
addikt

e-m10 összerakja magának.

(#45657) m3ss válasza rbalint88 (#45656) üzenetére


m3ss
veterán

rajottem, de lehet probalt mar ilyet mas vazzal is. de ra is guglizhatok mondjuk.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45658) schawo válasza m3ss (#45657) üzenetére


schawo
titán

madgie csinált már (egy csomó) ilyet mindenféle vázzal. Ő a szokásos szoftver: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45659) EFT válasza m3ss (#45655) üzenetére


EFT
tag

Nem rossz a 100-as makró sem, ha szereted a műfajt (mármint a makrót) akkor megértem, hogy nem akarsz kiadni plusz pénzt egy 85/1.8-ra vagy 100/2-re. (És még egy 135/2L-re sem :) Viszont, ha esetleg ráunsz a makróra és egyre nagyobb hangsúlyt fektetnél a portréra, akkor szvsz van értelme meglépni a cserét. Relatív olcsó és jó obik, főleg 5D-n.

(#45660) madgie válasza m3ss (#45655) üzenetére


madgie
titán

Mikor mennyi az ildomos, igazából fél éjszakákat el lehet ülni a gép előtt, akkor lenne szép hosszú csillaghúzásod.

A szoftver az említett startrails, újabban nálam a starstax. Mindkettő ingyenes, jók, jól dolgoznak, csak én hanyagolom őket, mióta az M10 összerakja a képeket. Igaz, hogy utólag több a mozgástér (főleg mondju ka starstax comet mode-ja jó móka), de az M10 zárja így tovább bírja :D (Live Composite mode-ban egyszer nyit és zár, külön expóknál simán lehet olyan szituáció, hogy félezret beleverek egy kép miatt).

Hozok egy tegnap estit :)

(ebben van egy kis sékság sajna, a szép fények miatt muszáj volt elindítanom az expót hamarabb, de ahhoz az adott körülményhez csillagozáshoz durván kevés volt a dolog, így kicsit később készült ugyanonnan a csillagos rész, 6 FÉ-vel "durvábban". Ez utóbbin az autók fénye és egyáltalán a fények sokkal keményebbel, kiégettek, így kivételesen "csaltam", itthon a a csillagos képet átmenetes opacity-vel rápakoltam külön layeren az elsőre. két megoldással megoldhattam volna gépen belül: vagy multiexpó, vagy S mód, adott záridő, de mellé hagyom, hogy a rekesszel és az auto ISO-val ledolgozza ezt a hat fényértéket.)

[ Szerkesztve ]

(#45661) madgie válasza madgie (#45660) üzenetére


madgie
titán

Itt is jó lett volna tovább húzni a csillagokat, de beterített a felhő mindent, egyszerűen nem látszottak a csillagok rendesen.

(#45662) cOxeR válasza Freddy76 (#45627) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gyerek-milc párhuzam, érdemes volt benézni. :))

(#45663) Mr.Csizmás válasza madgie (#45661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mazsi bácsi, láttam ezt az ábrát, hol találok itt olyan helyet, ami az 1-est eléri? [link] :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45664) madgie válasza Mr.Csizmás (#45663) üzenetére


madgie
titán

Nevada-Arizona :DDD

Itthon talán a Hortobágyon. Én még életemben nem futottam sajnos ilyenbe :( Persze lehet csak peches voltam.

(#45665) Mr.Csizmás válasza madgie (#45664) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közelítő....hegyekben nincs ilyen sötét hely? pár napra mennék valami panzióba, vagy akármi szállásra, ahol ilyen hótsötét van éjjel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45666) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#45665) üzenetére


Mercutio_
félisten

Barlang

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45667) madgie válasza Mr.Csizmás (#45665) üzenetére


madgie
titán

Ott lehetséges, majd meglátod :) (ha valami település van a közelben, akkor az kicsit szennyezni fog)

[ Szerkesztve ]

(#45668) Mr.Csizmás válasza madgie (#45667) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közben találtam egy ilyet is, egész jó iránymutatás: [link]

Mercutio: nem olyan macska vagyok :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45669) ati3x válasza Mr.Csizmás (#45665) üzenetére


ati3x
senior tag

Somogyban van egy-két jó hely. Vagy erdélyben.

(#45670) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#45663) üzenetére


scarabaeus
őstag

Lastovo? :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45671) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#45670) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azannya. kell. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45672) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#45668) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor....mittomén....kutyaól :DDD egy görög szigeten ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45673) n.andras74 válasza Mercutio_ (#45672) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Vagy várunk egy olyan vázra ami a fényszennyezést kiszűri:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#45674) madgie válasza n.andras74 (#45673) üzenetére


madgie
titán

Startrails-nél nem mindig kívánatos, hogy négyszázhetvenhatmillió csillag húzza a csíkokat, egymástól másfél pixel távolságnyira :))

(#45675) .mf válasza Mr.Csizmás (#45671) üzenetére


.mf
veterán

Talán még addig sem kell elmenni. A horvát tengerparton még a kisebb városok közelében is gyönyörű szép csillagos az ég. Tavaly az egyik nagy nyaralóövezetnek számító ("horvát Riviérának" is nevezett) Makarskában is csak bámultam, hogy ilyen csillagos eget se nagyon láttam még, pedig csak a város szélén voltunk, nem is teljes sötétségben... Sajnáltam is nagyon, hogy állványt nem pakoltam :(
Startrailhez talán sok, de csillagos ég képhez gyönyörű.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45676) Studi válasza .mf (#45675) üzenetére


Studi
addikt

Állvány mindenhol van: kő, kerítés, vastagabb faág, kukatető és hasonló neveken szokták becézni. :)
Amúgy egy kirándulásnál egy Gorillapod nem súly, de nagyon hasznos tud lenni! :)

(#45677) Mercutio_ válasza Studi (#45676) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K tudom is kitől kérek majd kölcsön egyet ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45678) .mf válasza Studi (#45676) üzenetére


.mf
veterán

Gorillapod pont volt nálam, de rétre kimenni és amellett kuporogni nem volt az igazi. Talán még jobban bejátszik, hogy akkor még PL3 volt (+20 és MD 50 f2 a fixek közül), s mivel előtte még nem sok csillagos eget lőttem (ennyire szép és csillagosat még nem nagyon láttam), így még nem ismertem ki ehhez a helyzethez. Ott helyben a hátsó lcd-n néhány még elfogadhatónak nézett ki, de hazatérve gépen megnézve vagy sötét vagy zaj (ISO), sötét vagy szélén már csíkba hajló (záridő), bemozdult, vagy simán csak életlen, pontatlan fókusz volt mind :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45679) TayRol válasza .mf (#45678) üzenetére


TayRol
veterán

17/1.8-ról mi a véleményed, így, hogy egy kis idő már eltelt?

(#45680) Mr.Csizmás válasza .mf (#45675) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"sima" csillagozni szeretnék majd, igen. (xe-1 incoming)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45681) .mf válasza TayRol (#45679) üzenetére


.mf
veterán

Még mindig csak az első pár nap benyomásai vannak, mert azóta vagy bringa vagy motor, így csak a kisebbik összeállítás (12-32, 20, +1) jön velem, ez ritkán.
Kúl:
- építés
- ál-manuálisra állítható fókusz
- látószög
- gyors, bár az EM5-össel már a 20-as is megtáltosodott
Nemmenő:
- ezüst :P
- nekem nem is az élességével van bajom, az bőven elég, ellenben... Egyik éjszaka jövök haza, üres, kihalt város, egy lélek sem a Szabadság-hídon, de még nincs lekapcsolva a teljes kivilágítás. Nosza besétálok a villamossínen, komponálok-célzok, és... mi ez a sok lámpa? Oké, uv-szűrő még rajta, letekerem. Csapó kettő, és... basszus még mindig ott vannak. Megnézem, pedig már nincs rajta szűrő. Mégis... Nem túl jó kép (pont lekapcsolták a lámpákat, amíg ott tököltem, meg bejött pár autó a képbe), de ezen látszik a legjobban. Szóval ezek a a belső tükröződések kissé lehervasztottak. Esti / éjszakai obinak, aminek szántam, így már nem az igazi sajnos :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45682) .: JuSzT :. válasza .mf (#45681) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom kézből lőtted, de élesnek sem éles. Ezen a helyen én is lőttem már képet, pont van szegély térdmagasságban, onnan lőttem még a bridge FZ38 al képet, lerakva az ennél jelentősen jobb élességet hozott.

(#45683) .mf válasza .: JuSzT :. (#45682) üzenetére


.mf
veterán

Mondom, szar kép, nem az élessége miatt, hanem a hülye becsillanás miatt mutattam, mert ezen látszik legjobban...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45684) neevous


neevous
tag

Talán nem annyira off:

World premiere: The 2014 Leica T (Typ 701) review
[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#45685) |AP| válasza neevous (#45684) üzenetére


|AP|
veterán

sikerült olyan dizájnosra kialakítani, hogy csak a gyári (gondolom ~200 dolláros) bőr féltokkal lehessen használható állapotra hozni :)
Bár aki ilyet vesz, annak az nem tétel...
Egyébként szép, meg minden :)

(#45686) .: JuSzT :. válasza |AP| (#45685) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

nagyon szép, letisztult , fasza.

de fotózzon az tapicskás hátoldallal aki akar :)

(#45687) .mf válasza neevous (#45684) üzenetére


.mf
veterán

Vitrinbe biztos szép. De használni inkább mást választanék.
Lassan kiölnek belőle mindent, ami egyedi volt a Lajkában. Sem a régi üvegek, sem a zár. Formaterv is inkább NEX vagy talán NX, mint a régi Leica.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45688) rumos14 válasza neevous (#45684) üzenetére


rumos14
nagyúr

wunderschön. aber verdammt teuer :) főleg a kitobi, fájdalmasan. 18-56, hú, kapunk 1mm-t ajándékba :) a 23/2 az biztos fincsi, de pl. a Canon M 22/2 is az.

(#45689) jjeahh válasza neevous (#45684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

télen gondolom kínos lehet használni egy ilyent ;] fém markolat, tapicska kezelés brr
amúgy ha már szépség :D :

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45690) Mr.Csizmás válasza neevous (#45684) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez is olyan átkúrás lesz, mint a nex-7 -> habbelslad? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45691) schawo válasza Mr.Csizmás (#45690) üzenetére


schawo
titán

Nem úgy tűnik. És az obik is egyediek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45692) Mercutio_ válasza neevous (#45684) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez inkább Kajla, mint Leica :D azzal a kiugrasztott vkuval, obi nélkül meg tiszta R2D2 aspiráns :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45693) Alg


Alg
veterán

Szisztok!

Ezt a tedd próbára akciót most jól értem?
- Díjmentesen, 40.000HUF kaucióval tudok kölcsönözni a mintaboltból két eszközt (váz+obit, vagy 2 obit)
- maximum 1 hétre
- vásárlási és klubtagsági kötelezettség nélkül?

Mikortól érvényes az akció? Mert igen kipróbálnám azt a híres és előbb-utóbb kötelezően beszerzendő 45/1.8-at, és pont az elsejei hétvégén lesz édesanyám ballgása (ne röhögjetek, tanár! :DDD )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#45694) Alg válasza Alg (#45693) üzenetére


Alg
veterán

kicsúsztam a szerkesztésből - szóval mikortól helyett meddig a kérdés :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#45695) schawo válasza Alg (#45694) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy elszaladna az akció a közeljövőben, épp csak pár hónapja kezdődött.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45696) Oly-Service válasza Alg (#45694) üzenetére


Oly-Service
tag

Nagyon nem tervezzük az akció közel-jövőbeni megszüntetését, mivel hatalmas sikere van! :)

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#45697) Mercutio_ válasza Oly-Service (#45696) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!

E-M10 mikortól várható, hogy hozzáférhető lesz az akció keretében?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45698) schawo válasza Mercutio_ (#45697) üzenetére


schawo
titán

Szerintem már ők is nagyon várják.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45699) Alg válasza Oly-Service (#45696) üzenetére


Alg
veterán

:R Azt hiszem elni fogok a lehetőséggel

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#45700) Studi válasza Alg (#45699) üzenetére


Studi
addikt

Mielőtt beszaladsz az üzletbe szerintem érdeklődj majd, hogy mi elérhető épp. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.