Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46801) Bici válasza Studi (#46800) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszönöm az infót!
Akkor eddig rossz infókat olvastam. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46802) .mf válasza ati3x (#46792) üzenetére


.mf
veterán

Remélem közben nem felejted el, hogy csak az obi 382 g... + szűrő + napellenző... Több, mint az EM5.
Nagyon közel voltam ahhoz, hogy a "könnyebb" (305 g) 12-35 egy használt példányára lecsapjak, de ezt, illetve azt, hogy hogyan használom, végiggondolva, inkább nem tettem. S úgy tűnik, hogy jól tettem. A méretben, tömegben kisebb 14-140, de még a 25 f1.4 is ritkán mozdul ki a mérete miatt. Ellenben a 12-32 és a 20-as mindig nálam van, szó szerint: ha kimegyek a sarki boltnál tovább, viszem magammal a "kis-szettet", azaz övtáskában a váz + 12-32 + 20 + 1-2 kisebb fix.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46803) .: JuSzT :. válasza Studi (#46800) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Es az uj kompakt olyban is.

(#46804) hegyimorc válasza .mf (#46802) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"azaz övtáskában a váz + 12-32 + 20 + 1-2 kisebb fix"

azért ez így elég vicces azok után, hogy a 25/1.4 ritkán mozdul ki a mérete miatt :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#46805) rbalint88 válasza .mf (#46802) üzenetére


rbalint88
addikt

"de még a 25 f1.4 is ritkán mozdul ki a mérete miatt"

ó, ha lenne egy olyanom, alig lehetne levakarni a gépről. :B

(#46806) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#46805) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor megint azzal jönnél, hogy "túl jó " a képe, mint ahogy eladtad a 45öst is hamarba :D

(#46807) rbalint88 válasza .: JuSzT :. (#46806) üzenetére


rbalint88
addikt

:N A 45-ösnek nem túl jó a képe, hanem nagyon jó, viszont nem karakteres. A 25-nek van egy olyan krémessége -ami mellett éles-, ami egészen zseniális.

A 45-ös eladása pedig jól átgondolt gazdasági döntés eredménye volt. Igen, tudom, fillérbaszó nepper vagyok :U

(#46808) madgie válasza rbalint88 (#46807) üzenetére


madgie
titán

Nem karakteres a 45-ös? Lőttél már vele szembefényben?

(#46809) rbalint88 válasza madgie (#46808) üzenetére


rbalint88
addikt

Lőttem, szép a flare, nekem nincs bajom vele, inkább a hattérmosás sterilsége (=túl tökéletessége) volt az, ami miatt azt mondtam, hogy mehet, majd még lesz. Rajta is van a listán :)

(#46810) jjeahh


jjeahh
nagyúr

a pana g sorozatban nem tudjátok a kereső miben változott a g1 óta? vagyis g1, g2, g3, g5 keresője között van különbség?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46811) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#46810) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A G6 ban valamit tuti fejlesztettek, mert Laca külön kiemelte hogy otthoni lámpás sötétben is nagyon elégedett volt vele. Ha jól emlékszem akkor ezt a G6 tesztben írta.

(#46812) MrChris válasza Studi (#46799) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze ez igaz, csak nem különösebben jó azaz obi képminőségre sem, hogy tudom az egykori akciós árát az pszihés tényező :D

(#46813) |AP|


|AP|
veterán

most komolyan egy ilyen gumis műanyag b@szt ad a Leica egy 1800 dolláros géphez? 1:16-tól
Ráadásul nem is tehet rá az ember bármit, mert persze spéci, eltakarható pántrögzítése van.

(most jól rámutattam a legnagyobb problémára a géppel kapcsolatban :DDD )

(#46814) jjeahh válasza |AP| (#46813) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért idegesítő lehet, ha nem tetszik nem biztos lesz hozzá utángyártott bőrpánt vagy valami, és sztem a borítás nélküli fém markolat is kínos lehet hidegben :P

.: JuSzT :.: csak a g6-ban lévő fejlődött?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46815) arn válasza madgie (#46808) üzenetére


arn
félisten

Jah, ott karakteresen osszezuhan :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46816) madgie válasza arn (#46815) üzenetére


madgie
titán

Én ott szeretem a legjobban :)

(#46817) Mercutio_ válasza jjeahh (#46814) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem úgy rémlik, hogy a G1-hez képest a G3 is ugrott ilyen tére , aztán lehet keverem, fene se emlékszik :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46818) jjeahh válasza Mercutio_ (#46817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, tudom nem csak spec számít de az alapján tök egyformák :F : 100%-os lefedettség, 1.4×-es nagyítás, 1,440,000pix felbontás, és gondolom LCoS az összes

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46819) Studi válasza MrChris (#46812) üzenetére


Studi
addikt

Az én 14-esem semmivel sem volt jobb, mint a 17-esem. :) De rossznak egyiket se mondanám. :)

(#46820) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, egy sör holnap este?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46821) n.andras74 válasza .mf (#46802) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Muti az övtáskát ami belepakolod...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#46822) Mercutio_ válasza Freddy76 (#46820) üzenetére


Mercutio_
félisten

Később nem tudnál szólni? ;] (amúgy hol, hánytól? Nekem 1/4 7-kor jelenésem van a batyin)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46823) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

Tegnap jártam a westendes media marktban és találkoztam egy em10-zel, amin az új fajta 14-42 EZ objektív volt. Megmondom őszíntén hogy a vázfejlesztés nem érdekel, teljesen elégedett ep3-mal, viszont ez az objektív többször eszembe jutott azóta. Most egy 12-50-et használok, amivel a méretén kívül teljesen elégedett vagyok, de amikor elmegyek mászni, akkor kompaktabb cuccra van szükség, ami befér a kabát zsebébe. Eddig a 14 2.5-ös panát használtam ilyenekre, de ez csak variábilisebb lenne :)

Valaki használja ezt az ojjektumot? Esetleg van valami tapasztalat?

(#46824) hegyimorc válasza kamilyon04 (#46823) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én azt tapasztaltam, hogy a Pana 12-32 után az ingerküszöbömet sem érte el a 14-42 :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#46825) andersen10 válasza jjeahh (#46810) üzenetére


andersen10
aktív tag

Én sem emlékszem hogy a g3 után a g5 keresője előrelépés lett volna, leszámítva a eye szenzort alatta. Bezzeg az LCD, az látványosat javult a g3-hoz képest.

(#46826) rbalint88 válasza kamilyon04 (#46823) üzenetére


rbalint88
addikt

a 12-50 szintjét megüti, amúgy az egyik leggyengébb obi a rendszerben sajnos. pedig az ötlet nem lenne rossz.

(#46827) gorgo válasza Studi (#46741) üzenetére


gorgo
őstag

hát, akkor tényleg megkattansz :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#46828) Byk01


Byk01
senior tag

Beújítottam egy hétre egy E-PL3-at a kitobijával. Hát, első körben csak néztem, hogy semmit nem találok rajta (se a menüben), amit állítanék.
Persze szép lassan feltárulnak a titkok, de nem az a magától értetődő gép, mint a D90 (ezzel nem szidni akarom, ne vegyétek támadásnak, csak egy első benyomás a manual nélküli ... mert azt nem kaptam ... használatról).

Abban azért reménykedek, hogy lesz napos idő is a héten, hogy lássam, mennyire látható olyankor az LCD.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46829) gorgo válasza Freddy76 (#46820) üzenetére


gorgo
őstag

Lehetne éppenséggel. 8 után érek hova? :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#46830) Freddy76 válasza gorgo (#46829) üzenetére


Freddy76
addikt

A másik (offolós) topikban az iszolebéla nevű krimót dobták fel, az a Batthyány téren van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46831) Tin_Shield válasza Byk01 (#46828) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Amikor a D90-et felváltotta nálam az E-M5 az első napokban sokszor visszasírtam a Nikon menürendszerét. Annyira, hogy még az is megfogalmazódott bennem eladom az egészet a p..csába :) De aztán egyrészt megszoktam az Olympus menüjét minden hülyeségével együtt, másrészt ha egyszer végigszenveded a beállításokat és testre szabtad a gépet, utána keveset kell a menüben turkálni, a LIVE SCP-ről szinte mindent be lehet állítani.
Töltsd le innen a használatit.

[ Szerkesztve ]

(#46832) Marseille199 válasza Tin_Shield (#46831) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem akinek volt valaha nikonja, az mind visszasírja azt a menüstílust/elrendezést. Szerintem a mai napig az egyik legjobban áttekinthető és navigálható menücske a nikonoké.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#46833) Studi válasza Byk01 (#46828) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy Tin_Shield írja: valahogy vissza lehet váltani a régi stílusú Oly menüre, és akkor egy gombnyomásra képernyőre hoz minden fontos beállítást. :)

(#46834) .mf válasza hegyimorc (#46804) üzenetére


.mf
veterán

"azért ez így elég vicces azok után, hogy a 25/1.4 ritkán mozdul ki a mérete miatt "

Igen, nem fejtettem ki bővebben. A kis-szettem elég méretkorlátos, csak 1 db nagyobb nagyobb obi fér el benne, mérete alapján a 25-ös is már ide tartozik.
Jelenleg az alábbi elgondolás alapján van összeállítva:
- 1 db alapzoom mindig jól jön -- 12-32 kicsi és éles
- gyenge fényhez kell még egy standard látószögű, fényerős obi is -- ez lehetne a 25 f1.4, de akkor több obi már nem férne el. Mivel a 20-as elég közel van hozzá, s úgy befér a gép elé, hogy marad még hely további obi(k)nak, így a 25-öst csak ritkán viszem.
- az így megmaradt helyre vagy 1 db valamivel nagyobb (MD 50 f2, hogy valami hosszabb fényerős obi is legyen; vagy ha eső várható, akkor a 12-50) vagy 2 db kisebb obi (halszem + 17, esetleg 45, ha lesz és befér). A 25-öst azért nem viszem a nagyobb obiként, mert akkor már túl nagy lenne az átfedés: 12-32-ben is van, 20 is közel van; és akkor nincs 12-nél szélesebb (halszem) vagy 32-nél hosszabb (MD50) obim.

N.Andras: Decathlonos, nagyobb fajta övtáska. Hiányzó bélését utólag sk pótoltam, egy régi elszakadt egyik oldalán alufóliás 8 mm vastag polifoam méretre szabásával. Bocs a képminőségért, kicsit késő van.

Ez az, ami benne van.
A váz + obik úgy, ahogy benne vannak: a nagyobb obi áll a váz mellett, a 20-as elfér a váz előtt. A váz a 12-32-vel vagy 20-assal rajta befér (a 17-essel már túl vastag)
Az első zsebben van még 2 akku, lenspen, 1 nagyobb nejlonzacskó ha irdatlan eső kerekedne, valamint egy kis ledes lámpa - jól jött már este elgurult obisapkát vagy töksötétben fókuszt keresni :))

Freddy: sör továbbra sem ( :P ), de tali igen. Merre, mikor? Sajna csak 9-tájt érek oda.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46835) .mf válasza Freddy76 (#46830) üzenetére


.mf
veterán

Iszolebéla keresésre a gugli 4 találatot ad, ebből 3 ph, 1 index fórum. Ez valami kódnév a nem-belső-kör lerázására? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46836) .: JuSzT :. válasza .mf (#46835) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Izolabella

(#46837) madgie válasza Marseille199 (#46832) üzenetére


madgie
titán

Szvsz nincs semmi bonyolult ezekben a menükben, mind megszokható. Jó, az Oly custom része eléggé össze van hányva, de jó esetben évente kétszer ha odakeveredik az ember.

(#46838) arn válasza madgie (#46837) üzenetére


arn
félisten

Jah, egyszer kell normalisan beallitani a gombokat, meg a fobb elveket, utana minden lenyeges dolog elerheto az scpbol. Az meg az egyik legjobban hasznalhato cucc a piacon.

Az omdn nekem azaz alap a kijelzon, liveviewra csak akkor valtok, ha nem az evfen akarok komponalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46839) madgie válasza arn (#46838) üzenetére


madgie
titán

Liveview mellett is beállítható, ha az kell.

(#46840) arn válasza .mf (#46834) üzenetére


arn
félisten

Az en batyum meg lehet kisebb is, de elfer benne 2 nagy vagy 1 nagy + ket kisebb obi. Nalam a felallas utazasnal sokaig volt 14-150+20+45. Most masik felallas a 14+25, ha inkabb fixekkel fotoznek.

A 25 szvsz ugyis olyan obi, amivel vagy elvagy szoloban, vagy nem hasznalod. Kirandulni nekem tul szuk, de a csaladnal meg 95%ban csak ezt hasznalom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46841) arn válasza madgie (#46839) üzenetére


arn
félisten

Tudom, de ugy minek? Az evfet hasznalom, a masikat csak ha magyon muszaj.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46842) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Mazsi úrnak némi irigység subject :)) [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46843) madgie válasza arn (#46841) üzenetére


madgie
titán

Mert én nem az EVF-et használom döntő többségben :D

Csizmás: szép kit :C

(#46844) need válasza Mr.Csizmás (#46842) üzenetére


need
addikt

ez az új géped...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46845) TayRol válasza Mr.Csizmás (#46842) üzenetére


TayRol
veterán

szeretni fogod! :K gratula!

ha nem kellett volna gyerekfotózásra is a gép, megtartottam volna az xe1+18-55+35-ös kombót.

(#46846) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#46842) üzenetére


Mercutio_
félisten

Duplakit, vagy a napellenzőt külön csomagolják?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46847) Mr.Csizmás válasza madgie (#46843) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi :R

need: bizony :K

TayRol :R

Mercutio_ napellenző.

ui.: este megvolt az ebay-bűnözés is, M42-XF + tízdolcsis barna bőrtok berendelve.

amúgy az egész szépséghibája még csak annyi, hogy angliában van a kitem, a kinti kontaktnál :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46848) TayRol válasza Mercutio_ (#46846) üzenetére


TayRol
veterán

külön csomagolják minden fujinál.

(#46849) need válasza Mr.Csizmás (#46847) üzenetére


need
addikt

gratula hozzá.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46850) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#46847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elöntött az irigység ;] grat a géphez! oszt ha beszerzed a 85-ös heliost beszámolhatsz arról is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.