Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45701) Alg válasza Studi (#45700) üzenetére


Alg
veterán

Minden nap arra járok haza (azaz arra is tudok menni) szóval majd kérdezősködöm legfeljebb :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#45702) MrChris


MrChris
nagyúr

Ismeritek ezt a fekete-fehér szűrőt?

(#45703) .: JuSzT :. válasza MrChris (#45702) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Még nem mutattál be neki :DDD

(#45704) h3gylak0


h3gylak0
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek van érdemi különbség a JJC kínai napellenzők és a gyáriak között?
Egy műanyagdarab tekintetében nem tudom megéri e a gyári a többszörös felárat.

(#45705) TayRol válasza h3gylak0 (#45704) üzenetére


TayRol
veterán

nincs. ugyan az a használati érték.

(#45706) Studi válasza h3gylak0 (#45704) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a 45-ösön JJC van, műanyag, kicsit lötyög, nem illeszkedik olyan pontosan, mint a gyári, de a célnak megfelel.

(#45707) .mf válasza Mercutio_ (#45692) üzenetére


.mf
veterán

Ja, hogy az vaku a Kajla-Lajkán? Aszittem periszkóp, ha nagyon oltjuk, még kilásson a víz alól ;]

Schawo: az az épp csak pár hónapja már legalább tavaly december, de lehet, hogy már annál is korábban. :))

Alg: jaja, kérdezz be, csak pár darab van, amik jönnek-mennek.

Chris: talán valahol már láttam, azt hiszem úgy hívták, hogy Photo Shop. De lehet, hogy tévedek :) Kíváncsi lennék rá, de nem hiszem, hogy kéne, a váz is tud b&w-t.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45708) Freddy76


Freddy76
addikt

Hm, hónapok óta gondolkozom a d7000 utódján, álmomban már összeállt az em-10 a 25/1.8 és 45/1.8 obival. Ez most mindenféle kedvezménnyel megáll 350 körül... Van viszont ez az em-5 akció, itt a váz, a markolat, a 12-50, a 45/1.8, és egy hátizsák lenne 300 alatt... Ha eladom a 12-50-et, és veszek egy pana 20-at, ugyanott vagyok, csak van egy hátizsákom, meg egy markolatom.

Kérdés, kell-e nekem markolat, meg hátizsák...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45709) schawo válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


schawo
titán

Meg van egy jobb használtpiaci értékű vázad is.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45710) MrChris válasza .mf (#45707) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, hónap elején kellett volna betennem :D

(#45711) Studi válasza schawo (#45709) üzenetére


Studi
addikt

Az E-M5? Ideig-óráig talán, míg meg nem jelennek az első használt E-M10-esek. :)

(#45712) madgie válasza Studi (#45711) üzenetére


madgie
titán

Azért egy péklapáttal megegyengetném annak az orcáját az Oly-nál, akinél felmerült, hogy bal oldalról jobbra tegyék át a csatlakozókat az E-M10-en :D A tárcsákat nem éred el, a vázat sem tudod megfogni, mert kiesik a táv-csatlakozó a helyéről.
Szóval ez egy idióta megoldás így... G3-nál is utáltam, hogy jobb oldalt van, érthetetlen, milyen elgondolás alapján kerül ez oda :(

Szerk: hogy jött ez válaszként? Szvsz az E-M5 nagyon jó választás a mai napig, a peaking nekem nem jön be igazán, a play gombot érthetetlen módon sötétben néha ott keresem, ahol az M5-ön van (pedig soha nem volt olyanom), egy kis firmware frissítés kéne csak neki :) (live composite pl).

[ Szerkesztve ]

(#45713) Mercutio_ válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


Mercutio_
félisten

És E-M5-öt akarsz-e újra? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45714) MLaca válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem - ha eddig elvoltál bármilyen gép nélkül - inkább add nekem a rászánt összeget :) :K

http://mlzphoto.hu/

(#45715) TayRol válasza Mercutio_ (#45713) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, ez itt a kérdes.

(#45716) ati3x válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


ati3x
senior tag

Kell az a markolat, hidd el! Nagyon gondolkodom rajta én is. Lehet ma átugrok a szomszéd faluba és veszek egyet! Próbáltam, hihetetlen mennyivel jobb a fogása. Ráadásul ha a portré részét nem teszed fel, a méreten sem sokat dob. Más.. Tegnap kint voltunk természetfotózni a helyi klubbal. No csak én használok milcet. :) Az alap a tükörcsattogtatós.Általában vm Dxxx. Vagy xD. Na jó, két csajnak van kompakt is másodgépnek, Rx100-II, meg valami Leica. Bocs, van még egy milc:sony A7H. :)

(#45717) TayRol válasza neevous (#45684) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem annyira ronda, hogy már szép. nekem tetszik.:)

(#45718) Studi válasza Mercutio_ (#45713) üzenetére


Studi
addikt

Ismerünk már olyat, aki vett újra E-M5-öt! :K :DDD

(#45719) Mercutio_ válasza Studi (#45718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mesélj :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45720) Studi válasza Mercutio_ (#45719) üzenetére


Studi
addikt

Áááá, bizalmas az infó, majd az illető káming áutol, ha akar. :DDD

(#45721) arn válasza madgie (#45712) üzenetére


arn
félisten

Ez nekem is feltunt - lehet az em5 gombja szar, de sokkal jobb helyen van ☺ergonomiailag nekem jobban bejon az em5, a gombokat megszoktam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45722) jmakk válasza TayRol (#45717) üzenetére


jmakk
őstag

A szenzor meg a Nex-3n-ből van. Csak számok:
Nex-3n + 16-50 : 398$
Leica T + 18-56 : 3550$
Rohanok venni! :DDD

Tayrol: kíváncsi vagyok melyik lúzer celeb nyakába látjuk viszont legközelebb! :))

[ Szerkesztve ]

(#45723) TayRol válasza jmakk (#45722) üzenetére


TayRol
veterán

mondom tetszik. azt nem jelentettem ki, hogy jó is.:D

(#45724) Mr.Csizmás válasza jmakk (#45722) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jól éreztem, hogy nex7-habbelslad effekt :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45725) eeXaa válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


eeXaa
addikt

...sztem várd ki mit tesznek az asztalra a gyártók idén... talán a jövő hónapban már kiderűl valami... sztem a G7 igen ütős váz lessz...

(#45726) ooooobi


ooooobi
senior tag

Lumix G 20mm Pancake 1,7 II-ért 210€ jó ár? Persze használt, mit érdemes megnézni rajta vétel elött?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#45727) TayRol válasza ooooobi (#45726) üzenetére


TayRol
veterán

jó ár.

(#45728) Oly-Service válasza Mercutio_ (#45697) üzenetére


Oly-Service
tag

Már hozzáférhető, de jelenleg 1db tesztgépünk van csak

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#45729) schawo válasza Mr.Csizmás (#45724) üzenetére


schawo
titán

Miért is? :)

A Fuji A1 szenzorja is a 3N-ből van. Az E-M1-é meg a GX7-ből, a Sony A7R-é pedig a D800-ból.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45730) .mf válasza ati3x (#45716) üzenetére


.mf
veterán

Kinek mi... nálam a marcsa csak porosodik....
Kis obikhoz nem kell, nagyok / nehezek mostanában ritkán vannak rajta. Ezzel szvsz a rendszer lényegét, a méretbeli előnyt veszti el. Majd ha megint turistálkodok a 14-140-nel, lehet, hogy a felső részt elviszem magammal.

Studi: szerintem már itt is írta...

Jmakk: élőben először és eddig egyetlen alkalommal láttam NEX7 Lunart: valami menő kínai üzletember kirakat-feleségének nyakában.

Csizmi, Hasselblad --> Habbelsad. Klasszikusokat csak pontosan.

Schawo: mintha az EM1 szenzora lenne a GX7-ben ;) hiszen az jelent meg előbb. S kissé leegyszerűsítő a dolog, azért a PDAF sem smafu szerintem...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45731) Mr.Csizmás válasza schawo (#45729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A1 - oké, low-entry, mint a 3N, olcsón jót
EM1 - GX7 okés ez is
A7R - D800 deal, fél-pro FF

mind maradt a saját "klasszisában", ehhez képes a low-entry nápolyit eladni egy nullával többért, nálam kimeríti a ........ fogalmát. (tessék odaképzelni a szót)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45732) Studi válasza .mf (#45730) üzenetére


Studi
addikt

Írta? Akkor lemaradtam, különben szétcinkeltem volna. :DDD

(#45733) szaby_gyerek válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ez a markolat nagy fegyvertény, de nagyon emberfüggő, hogy kinek kell és kinek nem. Mellette és ellene is nagyon jó érvek vannak. Én egyébként így használom:
- az e-m5 minden nap nálam van markolatok nélkül a 17mm 1.8-as obival. könnyű és jó
- ha megyek valahova fotózni, akár turistáskodni (12-50mm-hez szinte kötelező) akkor a sima markolatot feldobom
- amikor sorozaton dolgozom pl.: 0.5-1 órán keresztül egy csajra néz az objektív (17-es és 45-ös felváltva) akkor mindkét részét felrakom a markolatnak

(#45734) ati3x válasza szaby_gyerek (#45733) üzenetére


ati3x
senior tag

Mint irtam a markolat 2 részre bontható. A "felső" rész érzésem szerint nem dobja meg jelentősen a méretet. Legalábbis közel sem annyira mint a 12-50. A fogással pedig csodát tesz!

(#45735) hegyimorc válasza Freddy76 (#45708) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Kérdés, kell-e nekem markolat, meg hátizsák..."

A markolat szerintem nagyon jó, korábban csak akkor vettem le, amikor egész nap cipeltem a gépet. Hátizsákom is van, bár azt csak obitárolónak használom, de erre jobb mint a korábbi ex-DSLR zsákjaim, mert azokban lötyögtek ezek a pici obik.

Az, hogy kell, az túlzás és nyilván nem ez döntené el, hogy mit választok, de szerintem mindkettő hasznos.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45736) Marseille199 válasza ati3x (#45716) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szar helyen élsz, ahol a szomszéd faluban is van Oly marcsa, meg mindenkinek félprofi-profi gépek :D

Leica: Szerintem is szép, fekete színben, fekete obival jó is lehetne, ha nem vicc áron adnák...

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#45737) Lassú Víz válasza Marseille199 (#45736) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért ne keverd össze a fotóklubot a túristákkal! :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#45738) Ilidzser


Ilidzser
tag

Sziasztok!

Szerintetek jól ki tud váltani egy E-PL5 +14-150 egy D7000+18-200 VRII-t?
Milyen különbséget vehetek észre Pro és kontra?
Ma jött még Kecskemétre a próba E-PL5-öm a 14-42-vel.

(#45739) jjeahh válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bármit ki tudsz váltani bármivel, az igényeidtől függ a dolog...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45740) rbalint88 válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


rbalint88
addikt

a fogást s az időjárásállóságot nem tudod kiváltani, valamint ekv 50 körüli objektív is drágább a m4/3 rendszerben, ezen kívül más hátrányát nem látom. cserébe nem lesz tükörcsattogás, sokkal kisebb-könnyebb a szett és képminőségben sem lesz azért sokkal rosszabb.
szóval ki lehet váltani, attól függ, mi a fontos.
e-pl5 esetén viszont a 14-150-nel nem lesz olyan jól stabilizált a kép, mint a nikon obiba épített stabilizátorával.

(#45741) Lassú Víz válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Követő AF-et teszteld! Az nagyon nincs más. Helyette próbáld ki a kijelző megérintéses egyből exponálós S-AF-et. A kereső hiányát vagy megszokod vagy nem, reméljük lesz napos időd a próbához, de vehetsz rá EVF-et, ami szerintem jobb mint az OVF csak nekem az integrált megoldás jön be. Akku kell tartalék, mert a kijelzők miatt több energiát használ a gép mint egy DSLR. Hirtelen ennyi.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#45742) Freddy76 válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem a képminőséggel lenne problémám, hanem a kezeléssel. Okés, hogy az egyik nagy, a másik pici, de azért a d7000 durván jó ergonómiai szempontból. Ha jobbára auto módban használtad, esetleg P,A,S módban kevés beállítással, akkor megszokható a pl5 is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45743) MrChris válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez tényleg az igényeidtől függ. Elég különböző a két gép/kategória, azt kellene tudni mihez szeretnél gépet venni, mennyit szánsz most és késöbb rá...

(#45744) schawo válasza Ilidzser (#45738) üzenetére


schawo
titán

Nyomkodd meg, és meglátod, hogy bejön-e. Ha azzal nem, akkor mással nem lesz gond. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45745) Ilidzser


Ilidzser
tag

Első fogásra kicsit műanyag, kicsit játék. Másdikra már azért annyira nem rossz.
Igazából azért nézem, mert sokszor macerásnak érzem magammal vinni a nagy gépet, ami elég nagy súly.
Ami nagyon bejött, ez az érintő kijelzős vezérlés és fényképezés. Meglepő, hogy milyen gyors és a képek sem rosszak.
Furcsa, hogy nincs vaku és sokszor bele akarok nézni a keresőbe. :-)
Most néztem az obi árakat, kicsit leesett az állam.
Per pillanat nehéz elképzelnem, hogy ezt kezdjem el használni vadul, de még bármi lehet...

(#45746) jjeahh válasza Ilidzser (#45745) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kicsit műanyag? :Y biztos olympust tapiztál? ;] mft-re sajnos nagyon kevés olcsó belépő obi van, de ami drága az tényleg jó is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45747) arn válasza Ilidzser (#45745) üzenetére


arn
félisten

14-20-45, ezek olcsok es jok. szerintem olcsobb omdre gyurj... labdaba nem rug a kivitelezesben a hasonlo aru slr.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45748) schawo válasza arn (#45747) üzenetére


schawo
titán

Így van, egy D7000-rel inkább egy E-M5 vagy egy E-M10 egy szint, én inkább azzal hasonlítanám össze, mint egy PL5-tel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45749) ati3x válasza arn (#45747) üzenetére


ati3x
senior tag

Az uj oly 25-öst tedd hozzá... :)

(#45750) schawo válasza ati3x (#45749) üzenetére


schawo
titán

14 - 20/25 - 45 :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.