Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46451) Marseille199 válasza Muerte68 (#46448) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én esetleg ezt tudom ajánlani, ami ár/értékben verhetetlen, vagy inkább a nagytestvérét, ami gyorstalpas, pont elég magasra nyílik, 4kg-ot bír, és kompakt cucc, ja meg nem is nehéz :)

A kicsi 7-8 környéke, a nagy 14 körül. Ennyit röhögve megérnek.

Hama Traveller Mini Pro

Nagytesó:

Compact Pro

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#46452) cool13 válasza TayRol (#46420) üzenetére


cool13
őstag

Sajnos amikor a járókerettel kivánszorgom az erdőbe, és még a gépet is cipelnem kell, elfáradok na. :D

Hú annyit hozzászólást tudtok termelni, elképesztő. Köszönöm mindenkinek! :R
arn és Studi a 14-150 tetszik. Erre kérhetek pontos típust mit keressek a piacon?

Amúgy éjszaka eldőlni látszik a dolog. Láttam egy használt E-M5 gépet. ára megfelelő lenne számomra. De olvasgattam és az Oly oldalán szétnéztem, és kiderült nem sokkal többért 3 év garival meg lehet venni a EM10-et. Aztán elolvastam Mlaca írását. El is dőlt a dolog, nem kell nekem cseppálló váz. :)

Tehát a következő kérdésem van mindenki felé. Hogyan tudom kihasználni a 15% kedvezményt a márkaboltban, erre, meg esetleg hozzá egy 17mm innen?
Vagy kezdésnek felhajtok a már említett 14-150-et, és ölöm é bódottá. (egyenlőre) :DD

[ Szerkesztve ]

(#46453) Freddy76 válasza cool13 (#46452) üzenetére


Freddy76
addikt

Bemész a mintaboltba, és veszel bármit. Bármit, egy obisapkát akár. Kifizetsz 8.000 forint klubtagságit, és máris tag vagy. Ezután már 15 % kedvezménnyel veheted a vázat, és bármi mást. A második linken szereplő táblázatban lévő obik eleve kedvezményesek, azokra a 15 %-ot nem fogod tudni érvényesíteni.

Vagy keresel valakit, akinek van klubtagságija, és megveszed arra...

Bájdövéj, én azt nem értem, hogy TayRol hogyhogy nem adta még el az e-m10-et :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46454) madgie válasza Freddy76 (#46453) üzenetére


madgie
titán

Nekem is megvan még :DDD

szerk: ja, ne felejtsétek el átállítani az képstabit, ha (manuális) halszemet raktok az Oly gépetekre :D Nekem a Konica 135/3,2 miatt 135mm-re volt állítva, úgy is felejtettem, aztán először csak lestem, hogy beltérben mit produkált a halszem :))

[ Szerkesztve ]

(#46455) TayRol válasza Freddy76 (#46453) üzenetére


TayRol
veterán

nekem nincs EM10-em.

(#46456) jmakk válasza madgie (#46454) üzenetére


jmakk
őstag

Valamit tud az Olympus, mert én sem tervezem eladni az elkövetkező 3-5 évben.
Legalábbis ilyet máskor még egy gépemről sem gondoltam. :DDD

Tayrol: asszem hozzád jogos a kérdés, hogy már vagy még? :DD

[ Szerkesztve ]

(#46457) fattyu válasza TayRol (#46455) üzenetére


fattyu
veterán

mert már el is adtad :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46458) TayRol válasza fattyu (#46457) üzenetére


TayRol
veterán

pontosítok: nincs, és sosem volt.:D

(#46459) Lassú Víz válasza Muerte68 (#46449) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Portréra és nem délben. A PL1 1/2000-es leggyorsabb zárideje korlátozza az f2-es képek elkészíthetőségét.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46460) jmakk válasza madgie (#46454) üzenetére


jmakk
őstag

Ezt is lehet állítani az E-M10-ben, bexarás? Azt nem nézted véletlen, ha már egyszer beadtad a fókusztávot, akkor az exifbe is beleírje-e? Az már a tortán lévő habon ülő cseresznye lenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#46461) Freddy76 válasza TayRol (#46458) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, ezt nem értem. Nem vettél te is :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46462) Muerte68 válasza Lassú Víz (#46459) üzenetére


Muerte68
addikt

portrézni gondoltam,tetszenek a képek amiket láttam hogy ezzel csinálnak.Megéri belefektetni kb-10-volna a szett-és esetleg még obikat venni hozzá?A gép jó ezekhez az obikhoz? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46463) madgie válasza jmakk (#46460) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem ír bele semmit, csak a stabi miatt kell megadni neki (mondjuk akkor már tényleg beleírhatná).

(#46464) jjeahh válasza Muerte68 (#46449) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez inkább a manuálos topikba kéne, de amúgy portrézni, ha nagyon nem mozog az alany tökéletesek :) helios nekem is van, én imádom...bár az én gépem 1/4000-et tud, és így is kellett egy nd szűrő, szal azt mindenképp érdemes lesz venni hozzá

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46465) MrChris válasza jmakk (#46460) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mióta stabi van azolykban azóta meg lehet, kell adni a fókusztávot. Pl. a 2008-as e510-emben is. Az exifbe nem kerül bele. Ahoz csipes adapter kéne és azt beprogramozni :D

(#46466) TayRol


TayRol
veterán

Olympus firmware update coming soon.

[ Szerkesztve ]

(#46467) madgie válasza TayRol (#46466) üzenetére


madgie
titán

Hoppá, kapunk félelektronyos shuttert? :)

(#46468) TayRol válasza Freddy76 (#46461) üzenetére


TayRol
veterán

Nem.

(#46469) MrChris válasza TayRol (#46466) üzenetére


MrChris
nagyúr

"hatékonyabb képstab filmezés közben" ezen mosolyogtam, inkább hatékonyabb filmezést kellene már belé tenni. Szerintem sok %-al megnőne az eladás.

(#46470) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Olyan gondom és kérdésem lenne:
EPM2-m van. Még nem nagyon megy az a fénnyel szemben fotózás (pl. ablak előtt áll a lányom). Szerintetek milyen vakut vegyek, hogy eléggé megvilágítsa a "lányom"?
Jelenleg alapvakum van: FL-LM1 vaku

[ Szerkesztve ]

(#46471) ati3x válasza Muerte68 (#46422) üzenetére


ati3x
senior tag

Azért jó lehet az a v1. Nálam még akármi is lehet. Pl veszek az ebayról egyszer használtan vm dupla kitet, az em5 mellé. Piszkálja a fantáziám az a 60fps-es sorozat. No meg a követő fókusz. Meg ráppantintani vmi nikon telét adapterrel, és pontva crop miatt lenne jó mondjuk repnapra. :)

(#46472) Muerte68 válasza jjeahh (#46464) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezt nem nagyon vágom,mért kell a rövid záridő és az ND? :F Nem vagyok otthon a manuális objektívekben azért kérdem :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46473) Muerte68 válasza ati3x (#46471) üzenetére


Muerte68
addikt

másodgépnek tökéletes(a tesztjében is ezt írták)de DSLR helyett nem az igazi.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46474) .mf válasza Muerte68 (#46436) üzenetére


.mf
veterán

Viccelsz? Ezért a jó ár a 0. Illetve nem, mert még akkor is negatív a hasznossága, mert csak a helyet foglalná otthon. Olcsó kompaktnál nagyobbat és drágábbat nem bíznék rá.

Az állványok is sajnos egy elszállt biznisz (mint a fotózásban annyi minden...). Hihetetlen, hogy milyen drágán adnak milyen minősíthetetlen fost. A Cullmann állvány, amit akciósan 15k-ért vettem, még egy jó ár-érték arányúnak számított. Mégis, néhány alkalom óvatos-kímélő használat után is már kilazult az egyik lába, és nincs csavar meghúzni! :( S elég sok másban is gagyi. A Benro-másolat kínai Weifeng 6615, amit HK-ban vettem átszámítva hasonló áron, ég és föld ehhez képest. Nyugati, jobbnevű márkában 25-30k-nál kezdődik egy máramennyire korrekt állvány, pedig annak is az előállítási költsége párezerben megáll...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46475) .: JuSzT :. válasza Muerte68 (#46472) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Beég a kép, minden világos lesz és fehér. Fényméréssel lehet játszani, de nappal f2 mellett hogy szép bokeh legyen, kevés az 1/2000. Rekeszelhetsz, heliosnak amúgy is kell egy kicsi. 2.8 körül már egész jó.

(#46476) Muerte68 válasza .: JuSzT :. (#46475) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm,akkor erősen átgondolom hogy tudnám e használni.A többi manuális obinál is ez van? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46477) need válasza madgie (#46467) üzenetére


need
addikt

nem erről írtam neked..?

OM-D E-M10 (v1.1):

Hatékonyabb képstabilizáció filmfelvétel közben
0 mp-es érték hozzáadva az „Anti Shock” módhoz

filmfelvétel... az más.. :((

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46478) .: JuSzT :. válasza Muerte68 (#46476) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez nem a manuál obiktól függ. Hanem a fénytől és a zártól. Ez egy fényerős obi, ami sok fényt enged be, a zár meg lassú hozzá. Nem azt mondom hogy használhatatlan, csak egyrészt kötelező a RAW, hogy utólag ezeket vissza tudd húzni.

Ha meg rekeszelsz, akkor ugyan szép éles lesz az alany arca, de nem lesz olyan szép háttérmosásod.

(#46479) madgie válasza need (#46477) üzenetére


madgie
titán

E-M1-et olvastam :D

(#46480) arn válasza need (#46435) üzenetére


arn
félisten

szerintem [link]

ahogy elnezem, salzburg :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46481) need válasza arn (#46480) üzenetére


need
addikt

ez a linket elrakom.. rohadjak + veszek egyet kipróbálom.. ;]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46482) .mf válasza TayRol (#46466) üzenetére


.mf
veterán

S az EM5 nem kap semmit, pedig mióta ígérnek már egy-két plusz funkciót egy közelgő fw-frissítésben :O

Ati, Ferq: volt már kezetekben Nikon V1? Besírtok a menütől és kezelhetőségtől. Én csak pislogni tudtam.

Phedi: mindenképp széllel fénnyel szemben akarsz? Mert ahhoz nagy teljesítmény és valszeg HSS is kell. Az pedig minimum vagy a régi FL36R használtan (30k+) vagy az utódja, FL600R (90-100k). Vagy valami más módon (lámpával) kell világosítani, megvilágítani az alanyt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46483) Muerte68 válasza .: JuSzT :. (#46478) üzenetére


Muerte68
addikt

Akkor ez zárt térben vagy kevés fénynél jó lehetne kintre meg egy kevésbé fényerős? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46484) TayRol válasza .mf (#46482) üzenetére


TayRol
veterán

igen, ez nekem is fura volt. ezek szerint már nem nagyon szeretnék támogatni.

(#46485) arn válasza .mf (#46482) üzenetére


arn
félisten

a swes frissitesek nagy resze eleve csak swfuggo... ez a termekdifferencialas resze, tessek ujat venni :) mehetne siman a peaking, a shutter, meg a tobbi em10/m1 ficsor. de ne aggodj, az em10 sokkal elobb le lesz sajnalva a belott pozicionak koszonhetoen. majd jon a kov verzio egy-masfel ev mulva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46486) need válasza phedi77 (#46470) üzenetére


need
addikt

én kb. hányok a szembe a nappal fotózástól..

Juszt és .mf szerintem elég jól kifejtették mit lehet tenni..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46487) phedi77 válasza .mf (#46482) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Nem mindenáron, de sajnos sokszor van úgy, hogy valahogyan mégis árnyékba kerülünk és mögülünk jön a fény - ezt szeretném kiküszöbölni fénymérés helyett vakuval.

(#46488) phedi77 válasza need (#46486) üzenetére


phedi77
tag

:)

(#46489) phedi77 válasza .mf (#46482) üzenetére


phedi77
tag

Uhh ez hatalmas kütyü - akkor inkább mégis megtanulom ezt a fénymérést...

(#46490) Muerte68 válasza .mf (#46482) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs bajom a V1-gyel,teljesen jó szép képeket csinál de ha valamit állítani akarsz akkor menü menü hátán.A másik dolog hogy DSLR után nem ajánlanám!-de ez privát vélemény de ebben az esetben szerintem nem a V1-re váltás a jó megoldás-Még egyszer magánvélemény!Azért nem hiszem hogy lecserélnéd-e te is az alapgépedet erre.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46491) schawo válasza .mf (#46482) üzenetére


schawo
titán

Vagy Metz vaku, 48-as és annál nagyobb modellszámú.

( #46489 ) phedi77
Fénymérés ezt nem oldja meg. Túl nagy a dinamika, a korlát fizikai.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46492) need válasza phedi77 (#46488) üzenetére


need
addikt

van ettől még jobb amikor már felet a nap világít is rendesen
a vízparton ott van a horgász, a víz ahogy csak bír vissza tükröz.. ilyenkor születnek a csillagszemű juhászok horgászok..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46493) jjeahh válasza phedi77 (#46487) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha pózolós betervezett kattogáshoz kell, akkor derítőlap, hanem sztem amatőr szinten egy metz 24 af-1 is megteszi, nekem is olyan van...nulla állítási lehetőség, eléggé elveszti az egyensúlyát egy ilyen kis gép vele, még egy nagy pen-en is nagy, de cserébe nagyobbat villan mint a kitvaku, van ttl, plafonra is lehet villantani...kevés ellenfénynél azonban sztem még mindig kényelmesebb szpot fényméréssel arcra fényt mérni, mint vakuval bajlódni, főleg mert ahhoz nd is kellene sztem, 1/180 fölött nem villan...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46494) need válasza jjeahh (#46493) üzenetére


need
addikt

ha már derítőlap.. nem rég tettem egy ilyenre szeret.. azt kell hogy mondjam baba...
ott van a híres LumiQuest ProMax System simán jobbnak találom sok esetben..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46495) phedi77


phedi77
tag

Köszi mindenkinek - legalább már értem ;)

(#46496) Studi válasza phedi77 (#46470) üzenetére


Studi
addikt

Szia!

Érdemes egy kisebb használt vakut keresni, az FL-36R típus a legjobb erre a célra: szobában elég nagyot villan, akár némi fényformálót is használhatsz rajta. És a géped a kis FL-LM1-essel tudja vezeték nélkül is irányítani, ami jó, mert a PM2-t tartani a vakuval együtt elég kényelmetlen.

(#46497) schawo válasza Studi (#46496) üzenetére


schawo
titán

Az fl-36r tud remote hss-t?:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46498) Studi válasza schawo (#46497) üzenetére


Studi
addikt

Igen, csak az Oly ezt Super FP módnak hívja. Manualból:

"Super FP flash. This mode allows you to use flash photography even at shutter speeds faster than the flash synchronization speed of the camera. In AUTO mode the flash light intensity is controlled automatically. In MANUAL mode the flash is emitted according to the guide number selected."

[ Szerkesztve ]

(#46499) schawo válasza Studi (#46498) üzenetére


schawo
titán

És ezt remoteban is tudja? Nem csak vázról?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46500) Studi válasza schawo (#46499) üzenetére


Studi
addikt

Ez jó kérdés, ezt viszont nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.