Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45301) b.vr


b.vr
őstag

m43-ra a létező nagylátó fixeknek nem igazán látom értelmét (a 12es borzalmas ár/érték arányú, a 14es meg nem izgalmas - de az legalább előnye hogy olcsó és pici) Pont ezért a jelenlegi egyetlen zoom obim az oly 9-18, jó képminőség, nem nagy méret, könnyű, baromi jól használható az átfogása. Tény hogy nincs fényerő de pont itt ez nem halálos hiba, nappal mindegy, éjszaka meg állvány (amúgy is az az ideális a tipikus felhasználáshoz) De egyébként jól kivilágított épületeket még stabi nélkül is tudtam vele fotózni, ha valakinek ráadásul stabis gépe van akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45302) Studi válasza ROBOTER (#45300) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel abszolút egyetértek. Bár nem ismerem a 12-es Samyang árát, és a minőségét sem tudjuk közvetlenül összehasonlítani, de nem hiszem, hogy ezt a mérethátrányt tudná kompenzálni. Gyanítom a kereslet se lesz rá túl nagy.

szerk: és a másik oldalról az is érthető, hogy a 3rd party gyártók rámennek a legnagyobb, és legtöbb rendszerben használt milc szenzorra, és nem optimalizálnak se 4/3-ra, se 1"-ra.

[ Szerkesztve ]

(#45303) jmakk válasza b.vr (#45301) üzenetére


jmakk
őstag

Azért az a 9-18 is hagy kívánnivalót 14mm felett. Szívesen fizettem volna még plusz 30-50e-t, hogy a széleken se maszatoljon.

[ Szerkesztve ]

(#45304) Mercutio_ válasza b.vr (#45301) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mielőtt egy laikus félreértené: A te tipikus felhasználásod esetén, mert nem mindenki épületet fotóz :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45305) madgie válasza b.vr (#45301) üzenetére


madgie
titán

Az E-M10 óta nem érezném én sem katasztrofálisnak az f4.0-et, éjszaka sem :))

(#45306) b.vr válasza Mercutio_ (#45304) üzenetére


b.vr
őstag

Egyrészt igen, másrészt a nagylátó "tipikusan tipikus" felhasználási területe úgy általában is a tájkép és épület :) Pl. beütöttem a flickr keresőbe az oly 12-őt, és nem meglepő módon ez dominál.
(persze lenne ingerem nagylátószögnél is akár mélységélességgel játszani egy-egy kreatívkodó képnél, vagy egyszer-egyszer spécibb perspektíva koncerten, kevés fényes helyen, stb, de beletörődtem hogy m43on erről le kell mondani, ha valaki nagyon ilyet akar az jobb ha FF-ben keresgél

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45307) Mr.Csizmás válasza Studi (#45302) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"szokásos" samyangos 350-400 eurón fog nyitni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45308) madgie válasza b.vr (#45306) üzenetére


madgie
titán

Brenizerezd le a zenészeket :DDD

Studi: 9-18-at se nagyon tekerném el fixkilencről :D

[ Szerkesztve ]

(#45309) Studi válasza madgie (#45305) üzenetére


Studi
addikt

Akkor jöhet egy fix F4-es nagylátó zoom. :)

(#45310) b.vr válasza madgie (#45308) üzenetére


b.vr
őstag

Jogos! Akkor végülis az obi már megvan (a 45/1.8 kezdetnek jó lesz), most már csak egy "időfagyasztó" gépet kellene valahonnan leakasztanom... :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45311) madgie válasza b.vr (#45310) üzenetére


madgie
titán

Fotózz brit popot, azok csak a cipőiket nézegetik :))

(#45312) Mr.Csizmás válasza b.vr (#45310) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mft gép kell?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45313) b.vr válasza madgie (#45308) üzenetére


b.vr
őstag

"9-18-at se nagyon tekerném el fixkilencről"

Lehet (nyilván attól is függ mit, merre fotózol) de egyébként azért írtam hogy egy 9-18-nak nagyon jól használható átfogás mert a már elég komoly nagylátó tartománytól a majdnem tipikus normál tartományig tart.

Pl. városban kószálva (főleg ha gyakran lehet szűk utcákba betévedni, pl. ha van középkori városmag) akkor aranyat ér a nagylátó vége, viszont bármikor vissza lehet csöppeni "normál" szituációba objektívcsere nélkül, hiszen a 18mm meg már ahhoz esik elégségesen közel. Ha csúcs-stabis gépem lenne, szerintem az éjszakai városi barangolásokkor is ez lenne a tipikus objektívem (így meg a 25/1.4)

(#45311) madgie: :DDD

(#45312) Mr.Csizmás: "mft gép kell?" nem, hanem időfagyasztó :) , amíg szép komótosan "lebrenzierezem" a zenészeket meg a tomboló tömeget. Persze aztán egy ilyen időfagyasztót még ki tudja mire nem lehetne felhasználni... :))

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45314) Mr.Csizmás válasza b.vr (#45313) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig ajánlottam volna az aláírásomat :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45315) b.vr válasza Mr.Csizmás (#45314) üzenetére


b.vr
őstag

ha van "P" nélküli típusban is és baromi jó árat mondasz akkor feltétlenül érdekel :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45316) madgie válasza b.vr (#45315) üzenetére


madgie
titán

Nekem M nélkül van, úgy nem jó? :DD

(#45317) b.vr válasza madgie (#45316) üzenetére


b.vr
őstag

őőőő, asszem maradnék inkább a P nélkülinél... :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45318) Mercutio_ válasza b.vr (#45317) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig nem rossz dolog a P ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45319) rbalint88 válasza madgie (#45311) üzenetére


rbalint88
addikt

:DDD :DDD :DDD
és pont Arctic Monkeys megy háttérzenének.

(#45320) b.vr válasza Mercutio_ (#45318) üzenetére


b.vr
őstag

egyrészt P-je válogatja :DDD , másrészt ha választani kell hogy az epm1-ből melyiket elhagyva kellene a típus, akkor továbbra is határozottan a p-t hagynám el :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45321) Mercutio_ válasza b.vr (#45320) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg az EP-t becserélném egy G-re, PONT ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45322) madgie válasza Mercutio_ (#45321) üzenetére


madgie
titán

gay-re? :D

(#45323) jjeahh válasza Mercutio_ (#45321) üzenetére


jjeahh
nagyúr

G1? :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45324) Mercutio_ válasza jjeahh (#45323) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hirtelen mindenki dislexiás lett? :D

A kettő közé dobj egy M-et ;]

mazsi: Nem ám itt homoempátiázni :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45325) .mf válasza madgie (#45322) üzenetére


.mf
veterán

Hölgyeim és Uraim!
Végső és megdönthetetlen bizonyítékot találtunk, hogy közeleg a világvége. Madgie, aki az utóbbi idők leginkább megrögzött Panasonic-párti és Olympus-utáló topik-szószólója volt, most nagy megelégedéssel használ Olympus vázat és objektívet, továbbá a G-re már csak gay-ként asszociál.
A visszaszámlálás elindult, a hátralévő időt töltsék belátásuk szerint.
:P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45326) arn válasza b.vr (#45313) üzenetére


arn
félisten

Nagylato az vegig... Semmivel sem szelesebb hasznalhatosagi korrel, mint egy fix. Jo obi amugy, de nekem olyan erzesem volt, mintha vettem volna egy nem fenyeros fixet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45327) madgie válasza .mf (#45325) üzenetére


madgie
titán

Mit mondjak, ez az E-M10 fenemód jó gép lett :)

Tegnap összenéztem a három masinériát otthon, a Pana előnye még mindig az, amit nehéz korrekten megfogalmazni: valahogy úgy méretezi le a keresőképet, hogy mindennemű belenagyítás nélkül tisztán látom, mi lesz éles. Oly-nál - még az E-M10-nél is! - ehhez képest szinte tippmix. Ott is látod nagyjából, de a kész képen kell visszanézni, tényleg úgy van-e. Nem hiszem, hogy lefotózható ez, de lehet megpróbálom.

(#45328) b.vr válasza arn (#45326) üzenetére


b.vr
őstag

"Nagylato az vegig"

Nem feltétlen mondok ennek ellent, annyit írtam hogy a nagyon komoly nagylátótól a _majdnem_ normálig megy. Márpedig itt elég sokan kardoskodtak a mellett hogy az ekv. 40 az még 50nél is "normálabb" normál, sőt pl. Stauffenbergnek az ekv. 35 a normál. Nem mintha a címkézés lenne persze a lényeg.

"Semmivel sem szelesebb hasznalhatosagi korrel, mint egy fix."

Ennek viszont a magam részéről határozottan ellentmondok. Persze hogy konkrétan _számodra_ nem szélesebb a használati köre mint mondjuk egy fix 12-nek vagy fix 14nek azt Te tudod és nem szándékozom vitatni - én a magam részéről konkrét példát írtam (városnézés, legyen mondjuk Trogír egyszerre a sikátoraival és a normál városi tereivel ahol viszont tök jó a normál látószög is) és máskülönben állandó csereberélgetésben lettem volna. Így meg nem. Ilyen helyzetekre én mindenképp egy zoomot viszek és vinnék, és másnak is ezt ajánlanám. Vagy hogy szakmai részt is írjak, építészként épületbejárásnál is teljesen egyértelműen ez az ideális választás, legkevésbé egy nagylátó meg egy normál fix kombinációja és cserélgetése.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45329) Mercutio_ válasza .mf (#45325) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már úgy is itt a világvége, még gyorsan vágd hozzám az obijaidat, E-M5-öt és a 12-50-et megtarthatod ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45330) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45331) ROBOTER válasza madgie (#45327) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem ez simán az LCOS vs. LCD:

LCD-nél a szomszédos pixelek szubpixeleit a szemed hasonlóan összevonja, mint az egy pixelen belülieket. Az LCOS-nál ilyen nincs, a pixeleknek egyszerűen elkülöníthető határa van.

(#45332) madgie válasza ROBOTER (#45331) üzenetére


madgie
titán

Hátoldali kijelzőn előfordul mindkettő?

(#45333) ROBOTER válasza madgie (#45332) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem, az LCOS csak vetítős lehet (EVF).

A jobb leméretezésen sem lepődnék meg, gondoljunk csak a pana videó-minőségére.

[ Szerkesztve ]

(#45334) madgie válasza ROBOTER (#45333) üzenetére


madgie
titán

Gondoltam, de én LCD-ről beszélek (mondjuk nem írtam oda először, tehát jó, hogy előkerült a téma).

Megpróbáltam lefotózni, de fényképen nem látszik :(

(#45335) n.andras74 válasza arn (#45330) üzenetére


n.andras74
aktív tag

:K cukki

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#45336) madgie válasza arn (#45330) üzenetére


madgie
titán

Hasonló a hajunk :DDD

Hozok én is egy tegnapelőtti giccset :))

[ Szerkesztve ]

(#45337) schawo válasza madgie (#45336) üzenetére


schawo
titán

:C Ez nagyon jó lett :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45338) Mercutio_ válasza madgie (#45336) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tegnap pont írni akartam, hogy a kiskölök Studi tejtestvére is lehetne ;] te meg nem tudtál aludni, vagy bepálinkáztál, aztán hajnalban az árokparton lőttél alibiből pár képet? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45339) madgie válasza schawo (#45337) üzenetére


madgie
titán

Tegnap is kimentem fotózni, de azt még nem volt időm feldolgozni.

De megint egy kis bénázás-sztori:

A történethez hozzátartozik, hohy négy órákat alszom egy hete, nem tudom mi van, de már nagyon kezd lemerülni a duracell. Szóval csinálok már vastagon érdekes dolgokat.

Állok a rét közepén, persze a felhők abszolút beterítettek mindent, így nem lett meg a kívánt záridő, ezért elkezdtem visszabotladozni az autó (vélt iránya) felé. Valami állat visított először szemből, majd balról, öt perc múlva meg jobbról. Mondom, mi a picsa, körülvesznek a velociraptorok? Megyek tovább, egyszer csak, a kihúzott állapotban hanyagul vállamra lökött állvány megmozdul. Na ott majdnem besz*rtam, mondom, tényleg miapicsa van már. Röptében elkaptam az állványt, hátravilágítok, semmi. Mondom magamban: tényleg aludni kéne már, hallucinálok. Fogom az állványt elől, botladozok tovább, megvan az autó, halleluja, kocsikulcs zsebből elő, állványt autónak nekitámaszt.... éééés: az állvány egyik lába nincs meg :DDD Az esett le valahogy, a franc egye meg. Na vissza a susnyásba, állványlábat keresni :D Tíz percig csak keringtem, mint gólyaf*s a levegőben, aztán a rendkívül kipihent elmém kisakkozta, hogy mi lenne, ha visszamennék az autóig és elkezdeném visszakövetni a letaposott nyomokat. Na, pár perc alatt meg is lett az állványláb :))

(#45340) TayRol válasza madgie (#45339) üzenetére


TayRol
veterán

jahogy te ezeket a képeket állvánnyal készíted? úgy könnyű... :DDD

(#45341) madgie válasza TayRol (#45340) üzenetére


madgie
titán

(mindkét értelemben vett) öttengelyessel meglenne kézből? :))

(#45342) schawo válasza madgie (#45341) üzenetére


schawo
titán

Ha valamelyik szobor kezébe adod, akkor biztosan :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45343) TayRol válasza madgie (#45341) üzenetére


TayRol
veterán

nyugi, csak húzlak. jók a képeid. ;)

(#45344) Mercutio_ válasza madgie (#45339) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt vinnyogok, kolléga meg néz rám, hogy mi ilyen vicces egy szerződésben ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45345) madgie válasza TayRol (#45343) üzenetére


madgie
titán

Noproblemo :) Valami mintaboltos bizniszt emlegettél pár hete... az megvolt? Messze nem 100%, de lehet "odaadom" az egyik elkövetőnek az ezüst 45-öm a mostani, csodálatos állapotában. Ha összejön, jó lenne szerezni egy feketét :)

(#45346) Studi válasza Mercutio_ (#45338) üzenetére


Studi
addikt

Az kizárt dolog, mert nem tudom! :DDD Sose jártam Győr felé míg Arn a sógoroknál járt! :DDD

(#45347) TayRol válasza madgie (#45345) üzenetére


TayRol
veterán

nem, most egy ideig leálltam.

(#45348) Mercutio_ válasza Studi (#45346) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig jól néznél ki rugdalódzóban :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45349) .: JuSzT :. válasza madgie (#45345) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem csak az ezüst volt akciós áron megvehető a kithez?

(#45350) madgie válasza .: JuSzT :. (#45349) üzenetére


madgie
titán

De, lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.