Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177901) jeni válasza cseptomi (#177900) üzenetére


jeni
félisten

Honor 70 nincs OIS camera

(#177902) Viktor0610 válasza cseptomi (#177900) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Pixeleket szokták mondani jó kamerás mobilnak.

Samsung Galaxy A54

(#177903) TCSZ


TCSZ
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :R :R :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#177904) BiP válasza cseptomi (#177900) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha a kamera a prioritás, én a kínaiakat élből kerülném. Számomra egyértelműen Pixel ebből a trióból.

(#177905) Orgi válasza HollyBoni (#177897) üzenetére


Orgi
őstag

Ezekkel szemben én most is, mint korábban, a Realme 9 Pro+-t választanám.

(#177906) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Negyedik évébe lépett XA2 Ultra telefonom. Mostanában sajnos el szokta dobálni a mobilnetet néha, illetve a GPS vétellel is hadilábon áll. Létezhet, hogy ezeken a problémákon egy hard reset érdemben segítene?

(#177907) maglew


maglew
aktív tag

A. Redmi note 10 pro kap android 13-at vagy majd jövőre 14-et?
Ti milyen telefont vennétek kb 120 ezért Ft-ért ami ár érték arányban nagyon jó?

(#177908) t72killer válasza PROTRON (#175427) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont ránéztem, esetleg a CAT-nél van-e valami használható: Az elmúlt MÁSFÉL évben öszvissz kiadtak egy flip kacatot, amin fájdalom még egy SMS-t is megírni és kettő, természetesen 6.5"-os szörnyedelmet, bűnsz.r kamerával, amikor már a postás macskája is 1/1.8"-os szenzormérettel közlekedik.

Szóval nagyon nehéz a választás, egyelőre az 5.5"-os s7 edge-emet használom: ez kényelmes méret még mindíg, de az elmúlt két évben szinte semmi nem jött ki ekkorában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#177909) Sgr_A válasza t72killer (#177908) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ne a kijelző méretet nézd

ha a méretre keresel rá akkor mindjárt más a felhozatal [link]

[ Szerkesztve ]

(#177910) sline


sline
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata az alábbi 2 eszköz terén?

Motorola Edge 30 Neo
Pixel 6a

Melyik lehet a jobb vétel?
Semmi extra preferencia nincs, viszont a legfőbb szempont, hogy kompakt legyen, a lehető legjobb akksival, és 2-3 évig bírják a gyűrődést.
Akksit tekintve papíron nagyobb van a Pixelben, viszont azt hallottam, hogy a rendszer nagyon meríti, ami nem tudom, hogy mennyire igaz...

(#177911) ghiottone válasza sline (#177910) üzenetére


ghiottone
nagyúr

honeker kollégát keresd. Neki, anno én szereztem be 6a-t, mert Moto X4 után Pixel 3a-ra ment és utána 4a-4-5-6a. Aksi neki gyenge volt, ezért ment a Neora + a térerő problémák a Pixelben. A frissítések lassabban jönnek a Motora és kamerában gyengébb.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#177912) sline válasza ghiottone (#177911) üzenetére


sline
csendes tag

Köszönöm!

Ettől félek én is, mert a Pixel első ránézésre jobban tetszik, viszont hosszútávra tervezek telefont venni, és az általad is említett problémákat hallottam többektől is sajnos. A motorolákat illetően pedig még a 2000-es évekbeli kihajthatósoknál lemaradt a tudásom, így fogalmam sincs, hogy mennyire megbízható vétel jelenleg.

(#177913) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

Mire érné meg lecserélni egy Realme 9i-t?
Elvan vele a gazdája, de elmondása szerint korábbi telefonjai (Huawei y6 II compact, Honor 9x lite) szebb képet készítettek...
Tehát fotózásban jobb kerestetik, minden másban elég ha azt a szintet hozza. Két SIM kártya menne bele, plusz micro SD előny. Google kell, Huawei sajnos így kiesik.

Árban nagyon max 130.000-ig, ha tényleg megéri, mobilcsere program miatt Média Markt vagy Yettel feltöltőkártyás vásárlás lenne.
És hát sürgős...
Helyben elérhetőség és árat nézve az alábbiakat találtam:

Redmi note 11 pro (6/128)
Oppo reno 7 lite 5g (8/128)
Redmi note 11s (6/128)
Motorola G32 (6/128)
Poco M4 pro (128)
Poco M5s (128)

Illetve Yettel kínálatában még vannak Honor telefonok ebben az ársávban, azokkal érdemes foglalkozni? Persze hogy ott mi van valóban készleten, az lutri...
Ezeken kívül még van ezerféle Samsung, de úgy tudom azokhoz már töltőt nem adnak csak kábelt, ezért nem kerültek listára.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#177914) gerigő válasza maglew (#177907) üzenetére


gerigő
tag

Már kapott (13-at)...hogy 14-et fog-e, az jó kérdés. :F

(#177915) jeni válasza ghiottone (#177911) üzenetére


jeni
félisten

Van olyan webes oldal ahol a mobilok kameraik vannak osztályozva monoseg szerint?
Pl. VGA erosorrend

(#177916) Viktor0610 válasza jeni (#177915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemigen van, mert ez szubjektív.
A DxOMark pontoz, de sokak szerint kérdéses a szempontrendszer, a GSMArena oldalán sok tesztelt telefon kamerájának képe megnézhető.

Samsung Galaxy A54

(#177917) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Poco x3 leváltásán gondolkodom.
Teljesítményével meg vagyok elégedve, a szűk keresztmetszet a 64GB tárhely.
Amiben esetleg jó lenne az előre lépés az a kamera. Illetve jó lenne a minél nagyobb akku.
Használt és új is szóba jöhet, keret mondjuk legyen 120e.
Nézegettem a Samu a52s-t, azon kívül van esetleg valami ami szóba jöhet?

(#177918) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Még mindig itt figyel a cserére váró teló a polcon (és igen, még mindig a Xiaomi Mi A2 Lite utódját keresem), holnapig döntenem kellene...
Amiket néztem eddig (a támogatás összege már levonva):

Samsung Galaxy A33 5G ( 96 840Ft)
Samsung Galaxy A53 5G (119 060Ft)
Samsung Galaxy A34 5G (107 840Ft)
Samsung Galaxy A54 5G (138 640Ft)

Belső memória mindegyiknél 128GB. (Telekom)

Ami fontos számomra az az üzemidő, a biztonsági frissítések megléte, gördülékenység.
Azért nem leszek depressziós ha hetente 1-2 alkalommal megakad egy pillanatra...
Kamera nem szempont, az év kb. 95%-ában biztonsági matrica van rajta.
Hosszú távra tervezek, nálam általában végelgyengülésben múlnak ki a telók, ez olyan 4-5 évet jelent.
Ezek után ár/érték alapján melyik lehet számomra jó vétel?

Természetesen a felsoroltakon kívül is jöhet ajánlás!

Köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#177919) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!
Egyik gyerkőcömnek (11) van egy Samsung A12 je, amire kell neki az fut rajta, másik gyerkőcömnek (8) tönkrement a régi telefonja, tudnátok ajánlani valamit max 50k ig hasonló A12 höz hasonló avagy jobb kvalitásokkal?
Xiaomi vonalra gondolok elsősorban.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#177920) sfdrakex válasza ra^ven (#177919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Új vagy használt is játszik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177921) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Holnap van vége a mobil csereprogramnak, viszont ha valaki esetleg még észbe kap és talál megfelelő cseremobilt akkor a szegedi eMag boltba van egy át nem vett Motorola Moto G32, 2 éves gari 66 ezerért. (-40 ezer) Szívesen átadom.

(#177922) ra^ven válasza sfdrakex (#177920) üzenetére


ra^ven
senior tag

Új. De ha van megbízható használt készletes webáruház azt is atgondolom. Ma néztem parat a helyi plázában telefonosnal, jellemzoen 15k val voltak olcsóbbak csak mint újonnan.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#177923) sfdrakex válasza ra^ven (#177922) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Moto E40, 55 ezer Médiában. Az alá nem mennék.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177924) Midway válasza ra^ven (#177922) üzenetére


Midway
senior tag

Nézd meg az aprón , van megbízható eladó ott is, jellemzően korrekt áron.

(#177925) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Rokonom szeretne egy S22 ultra vagy S23 ultra keszüléket vásárolni. Összetört a teloja így sürgős lenne a dolog. Cégre venné az áfa miatt de ha van jobb ajánlat árban akkor az is szóba jöhet. Mennyiért lehetett vinni ezeket kuponozva? Ezt a lehetőséget küldte. Ezekre nem gyártói garancia van? Szabad innen ilyen importos telót venni + úgy altalában? Ezen gondolkodtam, hogy inkább gyári garancia biztonságosabb lenne? Ha pedig köthető lenne rá biztosítás az lenne a legjobb. pl. Szolgáltatóknál nem is neztem... A legjobb árajánlatot keresném:R

Egyébként megéri a felárat az s23 ultra?

[ Szerkesztve ]

(#177926) sfdrakex válasza gorje (#177925) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Cégre vásárolva 1 év a garancia, magánszemélynek ekkora értéknél 3 év. Cégnek szolgáltatónál nincs kedvezménye?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177927) SchumiBácsi

Üdv all!

Okostelefonra van szükségem úgy, hogy én ezekhez kb. semmit se értek - autodidakta betanulás lesz... ;]

Annyi biztos hogy android rendszerbe gondolkodok és mindenképp kellene a 3.5 Jack, illetve bírja sokáig szuflával, ha nem is egy hétig, de 2-3napot normál használat mellett adjon ki.

Használat terén, ha internet akkor kizárólag mail, vagy fórum - nem videózok és nem zenélek netről.
Ha viszont zenélek, esetleg videózok akkor azt számítógépről előbb rá rakom és a telefonról megy.

A viber vagy GPS alkalomszerű, illetve távvezérelt gépekhez applikáció futtatása, vagy webes felületen keresztül applikáció nélkül is - ezeket kell még tudnia.

A kamera és videó nem életbevágóan fontos, mert ha rendesen fotózok, akkor ott a DSLR.

Variációk:

1.: Nokia G60 5G 128GB 4GB RAM Dual kb. 100k
2.: Nokia XR20 64GB 4GB RAM Dual kb. 120k
3.: Samsung Galaxy A52s 5G 128GB 6GB RAM Dual (A528) kb. 140k

150ezernél többet nem szánok rá, és amivel nagyon nem vagyok képben, hogy az oprendszer támogatása az meddig tart? Ha a frissítési időszak megszűnik, gondolom azért megy utána is?

Köszönöm előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#177928) gorje válasza sfdrakex (#177926) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ és magánszemélynek tekintve melyik lehet jó deal? Amit linkeltem az "olcsó" de nem tudom mennyi és milyen a garancia rá? Szabad ezeket az importos telokat venni amúgy? Lehet olyan opció mint hardverapro-rol 3 év garival.

(#177929) jeni válasza SchumiBácsi (#177927) üzenetére


jeni
félisten

az android 4Gb Ram-al nagyon de nagyon felejtős és a Nokia sem az a Nokia már!
az összefoglalóban vannak ársávonként megadva a javasolt mobilok.

[ Szerkesztve ]

(#177930) -Maci- válasza gorje (#177928) üzenetére


-Maci-
addikt

Nem vagyok nagy szakértő, de a véleményem:

-S22U helyett akkor már S23U és akkor pár évre be van biztosítva. Több dologban jobb az S23U, ezt visszaolvasva megtalálod.

-Én biztosan nem vennék zug gsm-ből, főleg ilyen értékü eszközt. Ha most jó is, gari ügyben gázos lesz. Vagy esetleg későbbi eladásnál nagy mínusz a zug gsm "gari".

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#177931) BiP válasza szürke (#177918) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha hosszútáv , akkor A54. Ilyenkor a legjobbat kell venni, mert lassabban évül el, pár év múlva nagyobb eséllyel marad használható.
A felár meg 4-5 évre elosztva nem súlyos.

(#177932) Orgi válasza SV21 (#177913) üzenetére


Orgi
őstag

Csak kíváncsiságból megnéztem a Huawei y6 II compact kameráját és ott vmi komoly gond lehet (beállítási vagy a szemével :) ), mert papíron közelében sincs a Realme 9i kamerájával, elég meglepő lenne ha a Huawei jobb képeket készítene a 13 mp-es kamerájával...
50 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.76", 0.64µm, PDAF vs 13 MP, AF

[ Szerkesztve ]

(#177933) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Miután oda-vissza átnéztem a versus.com specifikációkat, a következő lenne a kérdésem:
- Honor Magic 5 lite
- Poco X5 Pro
- Redmi Note 12 Pro

Közül melyiket ajánljátok?

(#177934) ra^ven válasza sfdrakex (#177923) üzenetére


ra^ven
senior tag

Xiaomiból nincs normális ebben a sávban?
10c esetleg 11 ?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#177935) vacs


vacs
veterán

Szürke: a hosszú távú használat miatt a friss A34-A54 legyen. Mindkettő jó, olvass teszteket, nézz videókat.

SchumiBacsi: "2-3napot normál használat mellett adjon ki"
Nincs ilyen okos telefon, kettőt még talán kibírnak.
Max valami kínai B brand talán.

(^)(>.<)(^)

(#177936) cidalain válasza vacs (#177935) üzenetére


cidalain
veterán

Hogyne lenne, mindegyik ilyen, persze függ attól mi a normál használat. Céges telefonom csak bent használom az irodában. 98% telefonálás, 2% fényképezés. Képernyőidő max 30 perc/nap. Péntek délutántól hétfő reggelig kikapcs. Heti egyszer kell tölteni.
Oké ez egy véglet, minden a felhasználási módtól függ.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#177937) jeni válasza cidalain (#177936) üzenetére


jeni
félisten

nyomógombos telót ne keverd ide,és azt sem,hogy hetente 1x nézzel a képernyőre és sluccc

(#177938) Tothgera30 válasza vacs (#177935) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Munkatársam pont a készenlét miatt vett egy Doogee S88 Pro-t. Így, ha kimegy napokra túrázni, akkor sem kell töltögetnie.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#177939) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Sógornőm szeretne új telefont, 100-150 között milyen androidos okostelefont ajánlotok neki itthonról, garival (új kell)? Nagyobb (közember számára is ismert) márkák közül szeretne választani, Xiaomi jöhet, de pl. Poco stb ne. 6" környéke lenne optimális, de picit angyobb beleférhet. Kamera, gyorsaság a szempont. Egyéb igénye úgy tűnik egyelőre nincs (120hz stb.)

(#177940) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 8/128 Samsung S21 mobiltelefon, még kb. 7 hónap garanciával 130k-ért. Megéri? Átlagos felhasználásra lenne, egy Note 5 Pro-t váltana, ami már 5 éves. A következő 3-4 évre még jó lehet ez a telefon?

Köszönöm a segítséget!

(#177941) vacs válasza ElRamos (#177940) üzenetére


vacs
veterán

Jó lehet igen, de az ár attól is függ, hogy sufni gsm vagy rendes gyári garanciás.

(^)(>.<)(^)

(#177942) jeni válasza ElRamos (#177940) üzenetére


jeni
félisten

Inkább A54 es ez támogatva lesz 4 foverzioval es vatta új
Ha nem romlik el az S21 akkor jo lehet még

(#177943) vacs válasza jeni (#177942) üzenetére


vacs
veterán

Csak az A54-et nem kapja meg 130-ért (kivétel xy előfizetéssel)... :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#177944) szürke válasza BiP (#177931) üzenetére


szürke
tag

és vacs!

Köszönöm a segítséget!
Mai naptól vannak 256GB verziók is, pár ezer Ft a különbség.

Olvasgattam este, éjszaka. Még egy gyors kérdés.
Mennyire kell tartanom ettől az Exynos sebezhetőségtől? Valamelyik cikk írta hogy nem igazán foglalkozik vele a Samu...
Exynos Mali páros volt a cikkben, az A54 pedig pont ebben a verzióban van.
Lehet ez fog dönteni a kérdésben.

Yettelnél az A34 128GB és 256GB listaáron forintra pontosan egyforma, és ugye a 256GB-os az már 8GB RAM

[ Szerkesztve ]

(#177945) vacs válasza szürke (#177944) üzenetére


vacs
veterán

Semennyire nem kell félni.
4 év android főverzió és 5 év biztonsági frissítést fog kapni, hiába exynos!
De érdekelne, hogy hol olvastad ezt a félrevezető cikket!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#177946) edward2


edward2
addikt

Xiaomi 12T pro vs Pixel 7?

Ki mit ajánlana inkább? Leginkább fotózás érdekel meg mezei napi használat illetve dual sim mindenképp működjön jól.

(#177947) szürke válasza vacs (#177945) üzenetére


szürke
tag

[link]

"A Google által ma részletezett exploit-láncot a Samsung internetes böngészőjének decemberi frissítéseinek köszönhetően orvosolták. A lánc egyik láncszeme azonban, amely a Mali biztonsági sebezhetőségből (CVE-2022-22706) áll, továbbra is javítatlan maradt az Exynos chipkészletekkel és Mali GPU-kkal felszerelt Samsung készülékeken. Ez annak ellenére van így, hogy a Mali már 2022 januárjában javítást nyújtott a kernel-illesztőprogramok kihasználtságára.
Amíg a Samsung nem javítja ezt a problémát egy, a Mali javítást tartalmazó biztonsági firmware-javítással, úgy tűnik, hogy az Exynos SoC-kel ellátott Galaxy készülékek többsége továbbra is sebezhető marad a Mali GPU kernel-illesztőprogramjának exploitjával szemben."

Laikusként nekem ez jött le belőle: ismert hiba, mindenki lépet kivéve a Samu, Exynos sebezhető...

(#177948) Exelsior24 válasza vacs (#177945) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Azért ezt én nem venném biztosra, mert rákeresve a Samsung honlapján nem igazán ezt írják, simán lehet, hogy egy csomó weboldalon félre van kommunikálva.
"Eligible Galaxy devices include with four years of One UI and five years of security updates."

Tehát hivatalosan ők One UI frissítést írnak, szóval simán elképzelhető, hogy egy régebbi telefon (2-3 éves) fog kapni még One UI frissítést de közben az Android rendszere nem fog már frissülni, Huawei is csinált már ilyen és szerintem Xiaomi is, EMUI, MIUI rendszer frissült az adott készüléken, de az Android verzió maradt a régiben.

Ráadásul itt ennél a Samsung weboldalán található leírásnál, az A-széria már fel sincs tüntetve, hogy ez vonatkozna-e rá is, csak ezek a szériák vannak felsorolva:
Galaxy S sorozat: Galaxy S22, S22 , S22 Ultra, valamint Galaxy S21, S21, S21 Ultra, S21 FE és a későbbi S sorozatú eszközök
Galaxy Z sorozat: Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 és a későbbi Z sorozatú eszközök
Galaxy Tabletek: Galaxy TabS8 , S8 , S8 Ultra és a későbbi Tab S sorozatú eszközök
Galaxy Watch: Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic és a későbbi Galaxy Watch sorozatú eszközök

Bár dátumilag tavalyi ez a Samsung cikk 2022.09.02-i, szóval elképzelhető, hogy azóta az A-szériát is bevonták már ebbe, de furcsa módon itt nem említik egyáltalán.

Közben találtam egy frissítést a cikkhez, bizonyos A-szériás készülékek is megkapják, ezt a szintű támogatást, de nem mind.
Eddig ezek az A-szériás készülékek jogosultak rá: A33 5G, A53 5G, A73 5G, A54 5G

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#177949) szürke válasza Exelsior24 (#177948) üzenetére


szürke
tag

Samsung.com oldalon így van fent

(#177950) Exelsior24 válasza szürke (#177949) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Tudom közben szerkesztettem már utána a hozzászólásomat, mert találtam egy kiegészítést a cikkhez, odaírtam a végére.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.