Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178701) ghiottone válasza ANDROID??? (#178700) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Még friss. A paraméterek alapján gondolom, hogy ez a panel megegyezik a 2 modellben.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178702) ANDROID??? válasza ghiottone (#178701) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azért vagyok kíváncsi, mert a 40 pro verzió el ég alacsony frekin megy. :U

[ Szerkesztve ]

(#178703) PROTRON válasza TGWH (#178693) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tapasztalatokat.
Sajna amíg aludtam rá a Moto E7 power felbontottakat 38-ért az összeset elvitték, mert hogy szegény embereknek el tudják adni a 10-es androidot, 4gb rammal, gondolom felfognak bukkanni valamelyik újrahasznosító GSM boltban 50kért, mert hogy "50alattnevegyél". :D

A Redmi 9A-val kapcsolatban azt látom hogy 2GB ram van benne ami számomra PC felhasználóként felfoghatatlan hogy mi a fenéért nem elég, de sose mélyedtem el a mobilok lelkivilágában, szal megértem hogy alap felszerelésben szándékosan úgy programozzák össze ezeket meg az appokat hogy 3 gb ram alatt ne lehessen élni.

Persze ha valaki alaposan utána jár, szerintem még mindig fel tudja úgy konfigolni hogy 2gb rammal is éljen, de azok legtöbbször nem azok akik ezeket a telefonokat veszik.

Akik ezeket veszik mindennapi használatra, azoknál nincs ott fejben a lendület hogy foglalkozzanak az optimalizálással, inkább sírnak hogy nekik nem telik ájfónra, kénytelenek ilyet venni, ami meg akadozik ahogy írod. :D
(Szándékosan sarkítok, mivel általában az emberek nem vesznek tudomást arról hogy a 2 véglet között van egy tenger.)

Nekem továbbra is "otthoni vezetékes telefon kiváltására" kell mint használati terület, nem fő telefonnak.
Arra van blackview bv9900pro, a hőkamerával. Csak sajna annak ellenére hogy van benne légminőség ellenőrző szenzort, elfelejtették szoftveresen implementálni, frissítés meg már nem fog jönni rá 10 felett.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178704) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Árkategória.
120k.
- Használt vagy új?
Új.
- Hol vennéd meg?
Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
Hosszú
- Mire használnád?
Stabil jól működő készülék kellene. Jó akkumulátor idővel rendelkezzen, megfelelő stabil wi-fi-vel. Leginkább telefonálásra, és interneten keresztüli videós beszélgetésre lenne használva, megfűszerezve multimédiás tartalmak nézésével. Ne akadjon, ne szaggasson, legyen jól működő a rendszere.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Lényegtelen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
6,4"

Édesanyámnak venném, a jelenlegi készüléke lassan használhatatlan lesz.
Első blikk-re egy Samsung A33 5G-re gondoltam, de abban se töltőfej, se fólia, se tok nincs, így még arra viszonylag sokat kellene költeni. Így jött képbe egy Realme 9 pro+. Mit gondoltok? Egyedül a készülék támogatása aggaszt leginkább.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#178705) Orgi válasza bajtokarpi (#178704) üzenetére


Orgi
őstag

Nem gondolom, hogy az a Samsung bármiben ellenfele lenne ennek a Realme-nek (az A5x már igen), egyedül biztonsági frissítést fog tovább kapni. És akkor mi van? A Realme elvileg még megkapja az Android 14-et, frissítések most is jönnek rá, de ha nem jön, akkor sem lesz szar telefon. Anyám használja a régi Honor 20-am, nem tudom hány éve nem kapott frissítést, mégis minden rendben vele.

(#178706) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Ha nekem szükségem van 2db SIM-kártyára is (magán+céges), emellett SD kártyával is bővíteném a telefont, az a legtöbb modellnél miért vált lehetetlen küldetéssé, holott 5+ éve még alap volt??

Hasonló bővítő sajnos csak pár napig működik nálam és mindig elveszít a telefon 1sim/sd-t, nem győzőm szétszedni a telefont hogy igazítsak rajta:
Hibrid Sim nyílású kettős SIM kártya adapter Micro SD Extender

Mit lehet ezzel kezdeni? Milyen megoldások léteznek még? :R

(#178707) szabonagyur válasza abw6291 (#178706) üzenetére


szabonagyur
félisten

A telók nagy része kijön alapból most már 128GB-al, és vannak nagyobb verziók is. Ez azért sok mindenre elég, így kb. minek még SD is pluszban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178708) abw6291 válasza szabonagyur (#178707) üzenetére


abw6291
csendes tag

Viszont UHD videók és 100+ megapixeles képek, csúcs progik, játékok elég gyorsan megesznek ekkora tárhelyet is nem? :)

(#178709) szabonagyur válasza abw6291 (#178708) üzenetére


szabonagyur
félisten

Veszel nagyobbat, mint 128GB :)

De gondolom egész nap UHD videót veszel fel telefonnal és nincs időd kimenteni vagy felrakni felhőbe.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178710) Viktor0610 válasza abw6291 (#178706) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én használtam ilyet.
Elég puruttya megoldás, de egy tokban nem látszik.
Inkább vennék nagyobb tárhelyes készüléket.

Samsung Galaxy A54

(#178711) PROTRON válasza abw6291 (#178706) üzenetére


PROTRON
addikt

Rá is csodálkoztam hogy a frissibe szerzett 40k-s (bolti akciós utolsó darab volt) Realme C31-ben még mindig 3 slot van, a 32GB háttértárhoz.
Cserébe youtube zenehallgatás során kész nettó kínzó eszköz...meg minden ami nem alap kezelés, AVL vírus kereső nem képes lefutni a gyenge hardver miatt. :D
De Pl most beállítottam pin kódot, volt hogy gyorsabban ütöttem be, mint hogy a rendszer felfogta volna az 5. karaktert. :D
Mármint kijelezte hogy ott van 5 db csillag, tudom hogy jól ütöttem be még se engedett, mert hogy még csak 4x csilingelt a karakter érzékelője.
De nekem csak tartalék telefonnak kellett, így nem érdekel.

#178709 szabonagyur
Abban a részben igazad van, hogy nekem a napi felmérések során keletkező 10 GB fotó és videó anyagot lenne lehetőségem lementeni a 128 gb háttértárról.
Abban viszont nincs, hogy ha elfelejti az ember átmenteni a PC-re, akkor másnap már 20 gb lesz rajta...aztán 30, aztán 40....végül belassul.

Abban viszont végképp nincs igazad hogy azért vegyek +60k-val drágábban telót(pl szifon esetén ekkora a különbség), mert kispóroltak egy 2k hufos csatlakozót, hogy ne tudjak 15k hufért 128-as sd kártyával bővíteni. :D

Meg aztán ami ennél sokkalta fontosabb, hogy ha épp hazafelé battyogok mielőtt mentettem volna, útközben random elhalálozik a teló, az SD kártyán tárolt képeket át tudom rakni...a behalt alaplapról senki nem fogja kiolvasni a csipből az adatokat....még a kürtösök is elhajtanak. :D

Megtörtént velem...első okostelóm után a második telóban ezért volt SD kártyára mentve minden fotó...Jól is tettem, mert az is menet közben, random halálozott el aksi elektronika irányából, más márka, más jellegű teló mint az első.
A jelenlegiben kell a második sim kártya...szal hetente lementem a fotókat. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178712) StyIe válasza PROTRON (#178711) üzenetére


StyIe
újonc

Mennyire gyors egy sd kartya?
Feltetelezem a beepitett tarhely, gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#178713) PROTRON válasza StyIe (#178712) üzenetére


PROTRON
addikt

Az lehet.
De engem csak a fotózás érdekelt, arra meg az SD kártya is elég gyors.
Tehát a telefon esetében szerintem az utolsó 100 GB-re amúgy sem programokat vagy játékokat fogsz telepíteni, azok az első 100GB-n lesznek. A napi fotók-videók azok amikkel még szépen teli szórja az ember és egyre nagyobbak a fájl méretek...is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178714) StyIe válasza PROTRON (#178713) üzenetére


StyIe
újonc

Inkabb biztos, kulonben nem 15k lenne a 128 as kartya..
Azt irtad, minimum 10GB os adatokat mozgatsz, vagy nagyobbat. Elkepzelem azt a tempot egy sd rol. 😂
Utoljara N97 ben hasznaltam sd t.

[ Szerkesztve ]

(#178715) Sgr_A válasza PROTRON (#178713) üzenetére


Sgr_A
addikt

És mi van akkor amikor az sd kártya hal meg
Nálam meg ez fordult elő többször, de telefonom mèg egyszer nem halt meg, pedig már okostelóból is legalább 30 félét használtam

(#178716) BiP válasza PROTRON (#178711) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez a napi 10giga adat, (+2hétig elfelejted átmásolni azt, ami amúgy melóhoz kell, és 2 hétig nincs is szükséged rá), és emellé kell a 2 sim is, annyira rétegigény, hogy erre nem fognak telefont gyártani.
Úgyhogy innentől valóban a Te döntésed, hogy áldozol-e többet a nagyobb tárhelyre, amire amúgy szükséged van, vagy mókolsz kilógó kütyüvel.
De ha úgyis céges, akkor meg furcsa, hogy nem fér bele a büdzsébe, nem áldoz rá a cég. Munkaeszközön nem hiszem, hogy ennyire spórolnia kéne a cégnek, főleg, ha az egyik fontos szempont sérülne. Ha meg magánzó vagy, akkor meg (szigorúan szerintem) megérné a felárat. 2-3napi munkabér.

De persze ha Te az SD-re esküszöl, akkor még a 128as háttértár is nagy :)

[ Szerkesztve ]

(#178717) sfdrakex válasza PROTRON (#178711) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha ez mind a munkádhoz kell, gondolom csak van egy korlátlan előfizud és felhőbe mobilneten azonnal szinkronizálás mehet is. Ha nekem napi 10 giga kép jönne össze, ami fontos, tuti azonnal menne fel minimum 1 felhőbe. Nem kockáztatnék SD-vel és telefon tárhellyel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178718) szabonagyur válasza PROTRON (#178711) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mind kifogas keresese :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178719) nfsu17 válasza abw6291 (#178706) üzenetére


nfsu17
veterán

Redmi Note 11 Pro

(#178720) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok!
Egyetemista lánynak segítek telefont választani, jelenleg egy 4 éves Redmi Note 7-et használ, ezt szeretné lecserélni.
Semmi extra tulajdonságra nincs szüksége, maximum egy kicsit jobb kamera és jobb üzemidő.
Két típust néztem neki:
Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 11
Előreláthatólag több évre venné a telefont, így időtállóság szempontjából a 6 giga RAM-os Note 10 Pro vajon jobb választás lenne?

(#178721) diablomoid


diablomoid
csendes tag

Sziasztok,
Huawei P30 lite után kellene valami. Jó hosszú lett, de sajnos nagyon túltolt már a piac nagyon eltévedtem, ránézésre a telefonok fele kb ugyan az, csak 1-1- gimmick ami más.

És a lényeg:
- Árkategória. 80 körül, azért picit rugalmas vagyok ha nagyon megéri az upgrade-t.
- Használt vagy új? Amelyik jobban megéri hosszútávra
- Hol vennéd meg? Egyedül a szogláltatókat zárom ki
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Szeretnék vagy 3 évet együtt tölteni legalább
- Mire használnád? Internetezés, waze, zenelejátszás, néha film fülhallgatóval
A kamerát szeretném ha minél jobb lenne.
Plusz pont lenne: 5g,nfc, android 13, legalább 128gb tárhely, jack (ha muszáj veszek átalakítót ).
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
A mostani méretben megfelel (6.15"), de nem számít

TLDR:
Néhány amivel szemeztem:
Samsung Galaxy M33 5G ~ 90k
Motorola Moto G72 128GB 8GB ~ 85k
Xiaomi Poco M5s 128GB 6GB ~ 75k
Xiaomi Redmi Note 12S 256GB 8GB ~ 87k
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 128GB 6GB ~ 90k

Xiaomi poco F3 6/128Gb ~ 70k használt
Samsung Galaxy A53 5G 128GB ~ 75k használt
Samsung Galaxy S20 128 GB ~ 70k használt
Eladó Samsung Galaxy A33 5G ~ 70k használt

+1:
OPPO Reno7 Lite 5G 128GB 8GB - 90k (ez mehetne 0% thm-re ami kellemesebb mint egyszerre kiadni érte az egész összeget)

(#178722) Sgr_A válasza diablomoid (#178721) üzenetére


Sgr_A
addikt

moto g72 újonnan
A53 használtan

[ Szerkesztve ]

(#178723) r_zsolt válasza vacs (#178673) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszönöm, már nézegettem, de nem győzött meg.
Az Oppo Find X5-ről mi a véleményetek? Vannak rá frissítések? Ha igen meddig?

OnePlus Nord

(#178724) PROTRON válasza BiP (#178716) üzenetére


PROTRON
addikt

És a többieknek.
Nem réteg igény, munkafelhasználás, amikor nem csak az üzleti élethez kell telefon hogy meg tud csekkolni a wc-n a tőzsdei változásokat és az Iphone-al azonnal tudjál eladni-venni a gyors netkapcsolat és gyors hardverrel.

A céges előfizun, alkalmazottként a mobilnet nem korlátlan, mert hogy le lehet menteni az adatokat kábelesen, továbbá eleve vannak kényes helyszíneink, így általánosságban tilos felhő használat. Minek kéne korlátlan net? Egyéb dolgokhoz max 3 GB is bőven elég, youtubeozni meg nem mobilneten kell, akkor már dolgozni is lehet helyette. Arra kell csak mobilnet ha valamilyen szakmai anyagot gyorsba meg kell említeni, 1-2 dolog kikereséséhez. Játszani munkaidőben? pff...ha meg nem munkaidő, ott a PC, esetemben VR-al. :D
Ugyanígy hosszabb utazáshoz notebook, előre telepített gamekkel.
Értem hogy van egy olyan rétegigény hogy reggel a 30 perces zötykölődés alatt muszáj kijátszani egy mapot, de ÉN nem minősítem azokat akik így használják. Ne tessék minősíteni azokat se, akik máshogyan.
Szóval korlátlan mobilnetnek nem látom értelmét ott ahol rendes vezetékes internet áll rendelkezésre napi munkavégzéshez-szórakozáshoz.
Persze könnyű vidéki családi házból írogatni hogy létszükséglet a korlátlan mobilnet mert ott nincs stabil vezetékes net, de inkább az a réteg igény magyarországon, mert azért vidéken is legtöbb helyen rendelkezésre áll stabil vezetékes net, vérspitikéknek meg úgy se jó a lagg. A kivétel erősíti a szabályt ha ti épp olyan helyen laktok ahol erősebb a mobilnet.

Mivel korábban sem csúcskategóriából vásároltam, mert sose volt olyan munkám hogy a telefon villogásnak hozzáadott értéke legyen (mint pl reprezentációs célú, mondjuk lakberendező esetén az egy mérce hogy 500k-s telefonja van, akkor jól megy az üzlet, biztos ért az üzlethez :D ).
Magán használatra meg mindig csak a szükséges teljesítményt néztem. Megint csak azért, mert van otthon is meg mindenhol is rendes net, nem a mobilomon fogom a napi fogyasztásokat, vagy tovább képzéseket intézni. 24 colos kijelzőn olvashatóbb a szakmai anyag.

Pont azért felejtem el átmásolni a fotókat-videókat, mert lassú, gyorsabb elővenni a telót és szenvedni a kisképernyőn. :D
Mellesleg a BV 9900PRo-ban a belső háttértárról is lassú, de ezt elfogadtam, mert nem csúcs készülék. Kb nincs különbség hogy SD kártyáról másolok vagy belső tárról, spórolós kivitel.
Tehát rengetegszer van hogy tervezés közben csak előkapom a telefont és azon nézegetem a fotókat, mire estére ráeszmélek hogy akár fel is másolhattam volna miközben a tervezéssel foglalkozok. :D
De amikor tudom hogy van 3 óra időm és épp eszembe van hogy már napok óta nem másoltam fel, akkor persze, a háttérben történő másolás során halálosan hót mind1 hogy 5 percig tart, vagy 30.

Igen, a 128 is nagy, teljesen elég lett volna az én igényeimhez 64 GB is, ha az app fejlesztők tényleg 100%-osan kezelnék az SD kártyát.
Pl akármit, akárhogyan lehetne telepíteni, nem lennének korlátozások hogy van ami csak a belső tárra telepítve műxik rendesen. Pl ott a hőkamera appom, csak akkor tudom vele utólag szerkeszteni a fotót, ha a belső tárra mentette. De ha meg nem szerkesztem, nem tárolja a kép adatai között az infókat, még a saját gyárti PC szoftvere sem tudja előhívni. Pedig ez licenszelt Flir alkalmazás, nem kínai utánzat.

#178714 StyIe
El lehet képzelni. Számoljunk csak:
10GB * 1024 = 10.240 MB.
10240 MB / 20 MB/sec = 512---húhhzaaaaa ház ez nagyon nagy szám, elájultam húúúhaaa.....jaa hogy ez másodperc.
512 / 60 = 9 perc....hmmm...lehet kimegyek kávészünetre és fűzöm a titkárnőt, miközben panaszkodok neki hogy milyen lassú a technológia. : O

#178718 szabonagyur
Neked külön kiemelném a "a.te.ervelesi.hibad.hu" weboldalt, de megszoktuk ezen a weblapon hogy mi van amikor elfogynak az érvek. :D
Felmerült egy igény. Nekiálltál szerencsent mosdatni és felhasználót hibáztatni. Kaptál ellenérveket, folytatod a mosdatást, személyeskedéssel. ;)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#178725) ghiottone válasza r_zsolt (#178723) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Havonta jönnek a frissítések, most egy nagyobb frissítés várható ColorOs13.1-ként. 1 éves múlt, még 2 főverzió és 3 év biztonsági frissítést fog kapni. Majd 1 hónapja használom. Nézz be a fórumba: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178726) arabus válasza Zizmand (#178720) üzenetére


arabus
addikt

Üdv!
Attól szerintem semmiképp sem időtálló egy viszonylag ócska telefon mert épp 6gb ram van benne.
Note 10 pro talán utolsó verziófrissitést kapott szerintem erősen felejtős.
Note 11 pedig még mindig Android 11-en van.
Gondolom átlagembernek 5g-re még semmi szüksége nincs mivel aranyáron kapsz hozzá előfizetést.
Ha pedig olcsón szeretne egy szép kijelzős telcsit 120 hz amoled gyárilag Android 13-al(15 még garantált rá és 2026-ig biztonsági frissités akkor ez ingyen szállitással 59 [link] .
Egyébként aki Redmi Note 12 pro vagy + modellen gondolkodik az vigyázzon mert azok Android 12-vel lettek kiadva tehát utolsó főverzióként csak a most nyáron megjelenő 14-et fogják megkapni.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#178727) sfdrakex válasza PROTRON (#178724) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

WiFis file szinkron a PCdre, laptopodra? Egyébként Redmik vannak 2 sim és 1 sd slottal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178728) StyIe válasza PROTRON (#178724) üzenetére


StyIe
újonc

Turelmetlen vagyok. 😂
Csak arra probaltam ravilagitani, hogy a beepitett tarhely, temposabb, mint a kartya.. mellesleg a szamitasaidra van forras is?
A belso joval gyorsabb, foleg ha 2x 3x elfelejtesz “masolni” mivel, akkor mar 3x tovabb tart a muvelet.
Nem ertem az egeszet, en top pc n dolgozok, mert a munkam ezt igenyli, annyi biztos hogy tobb GB os adatokkal en nem totyognek..

[ Szerkesztve ]

(#178729) BiP válasza PROTRON (#178724) üzenetére


BiP
nagyúr

Továbbra is tartom, hogy napi szinten napi 10giga képanyag gyártása, (majd esetlegesen több napon át át nem másolása), 2 simmel, ahol kell az SD, mert nem elég a 128GB, na, az rétegigény. Oké, munkafelhasználás, de ettől még gyártói szempontból rétegigény.

Minek kéne korlátlan net?
Szerintem ő arra gondolt, hogy a sok anyag, amit gyártasz, automatikusan menne fel felhőbe, akárhol vagy. (és akkor nem gond, ha nem jut eszedbe átmásolni).
Ehhez kéne a korlátlan mobilnet.
De ha nem engedélyezett a felhő, akkor ez a része tárgytalan úgyis.

(#178730) Orgi válasza arabus (#178726) üzenetére


Orgi
őstag

"Gondolom átlagembernek 5g-re még semmi szüksége nincs mivel aranyáron kapsz hozzá előfizetést."

Nem tudom melyik szolgáltató áll így hozzá, gondolom Telekom, de pl engem a Telenor a 3k-s előfizummal elejétől kezdve simán felenged az 5g-s hálójára és nemrég pl meglepődve láttam a Magas-Tátra vmelyik csúcsán, hogy épp azon van a telóm...

(#178731) grizlisandor válasza grizlisandor (#176798) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Pixel 3a telefonom utódját keresem

Keresem a következő telefont:
- Árkategória. 150k körül, max 200k.
- Használt vagy új? Új, akár használt is lehet.
- Hol vennéd meg? Webshop vagy apró.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú táv/bb.
- Mire használnád? Általános felhasználás(telefonálás, közösségi oldalak, internet böngészés)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Compact telefon lenne a cél, Pixel 3a-nál kisebb méretű legyen.

Húzom a vásárlást, mert nem tudom mi legyen.
Pixel 6a megfelel mindenben, ő a legkedvezőbb árú, de Tensor chipről sok jót nem olvastam.
Pixel 7a az előző fejlettebb változata, Tensor G2 chip már ok, de nekem felesleges funkciókkal van 90 hz kijelző és vezeték nélküli töltés. 200k a nyitóára, valami akcióra várni kell.
Sony Xperia 10 V tetszene, semmi salang, nagy aksi, olcsóbban nyit, mint a Pixel 7a. Egy bajom van, hogy 2 év android frissítést és biztonsági javítást ad. Nem lenne baj, ha lennének a Sony telefonokhoz főzött ROMok, de nincs sok sajnos. :(

(#178732) nfsu17 válasza grizlisandor (#178731) üzenetére


nfsu17
veterán

A54-et mondanám, de az méretben nagyobb.
6.1" körül nem sok telefon van.

(#178733) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok.

Épp megöltem a hűséges Huawei P30am, még véres (értsd: üvegszilánk) a kezem, holnap vennem kell egy új androidos telót.
- 150-250k közt, de Németország szóval 350-700 EUR, új és független
- használat, sorrendben: rengeteg YT és böngészés. Podcast/zene, üzenetek. Kicsi light játék (semmi 3D). Néha lefényképezek valami érdekeset.
- Az összes nagy követelményem az kb annyi, hogy szeretnék egy szép nagy kijelzőt (6.4"+) és minél jobb akkuidőt. Másodsorban: működjön gyorsan, ne töltsön nagyon lassan, fizikai dual sim.

Rövid kutatás után ezeket kaptam (256GB-os árak), de ugye egyik sem tökéletes, szeretnélek megkérni hogy segítsetek kizárni vagy megerősíteni néhányban:
- Galaxy A54 (440€): jó akku, 19.5/9 kijező (YT-hoz jól jön), IP67, nemrossz kamera, Samu ecosystemben fél lábbal már benne vagyok (tablet, füles, óra), de nincs hosszútávú bizalmam a sebességében s elég csúnya nagy kávái vannak
- Poco F5 (350€): jó akku, szép nagy kijelző, nagyon jó SoC, 67W, IP53, jack, elfogadható kamera, bloatwaretől és reklámoktól elméletileg meg lehet szabadulni, support bizalmam a Samsungban nagyobb
- tavalyi QSD 888/8gen1 förtelmes évjárat volt, tesztek alapján egyedül a ColorOS alatt volt jó üzemidő, ezért még talán játékban vannak az Oppo Find X5 (490€), Realme GT Neo 3 80W (400€) vagy Realme GT 2 (430€) (Pro(540€)). A Find X5 az elméletileg ritka jó teló, de már másfél éves, nem tudom mi lesz vele 2-3 év múlva.
- több Galaxy nem igazán játszik. S23 túl kicsi, S23+ már 1000€, S22 széria akkuidő gyengécske. Nagyon zavar, hogy nincs se A74, se S22 FE idén.
- Pixelek sem igazán játszanak. Volt 7 Pro-m 2 hétig megjelenéskor, de a gyenge akku, az eSim és a minimális testreszabhatóság (noti panel, grid size stb., s nem akarok 3rd party launchereket használni) elvette a kedvem tőle.

Érdekes az, hogy induláskor keretnek meghatároztam a 700 € felső limitet, de nem igazán kaptam semmit amiért 500€ fölé lenne érdemes menni (vagy másképp: a Poco F5 több mint dupláját fizetni). Ami mozgatná a fantáziám az már bőven 800€ +: S23+, S22 Ultra, OP 11, RoG Phone 6-7, Moto Edge 40 Pro vagy ThinkPhone.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#178734) NJanika


NJanika
aktív tag

A kiszemelt készülékek közül melyiket NEM ajànlanàtok és miért ? Hosszú távra tervezek a jelenlegi Android mobilom Xiaomi MI9T ami 3,5 éves kb és hibàtlan, de Android 11-ig frissült csak.

Xiaomi MI11 ultra
Xiaomi 13
Samsung S22 ultra
Samsung S23
Samsung Fold 3
Asus Zenfone 9

iPhone nem érdekel, mert van egy 13-am.
:R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#178735) ghiottone válasza grizlisandor (#178731) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ismerősöm Pixel 6a-ról Motorola Edge 30 Neora váltott - esetleg azt tudnám hirtelen mondani, de támogatás csak 2 főverzió, 3 év biztonsági és lassan jön az android 13 is rá.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178736) alpihun válasza NJanika (#178734) üzenetére


alpihun
senior tag

"hosszú távra tervezek"

Akkor 2-t ki is tudok zárni neked hirtelen: A Mi11 Ultra már több mint kétéves, a Fold 3 pedig tapasztalatok szerint (meg amúgy egyértelműen) sokkal gyorsabban lehasználódik mint egy normális téglafon.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#178737) NJanika válasza alpihun (#178736) üzenetére


NJanika
aktív tag

Köszönöm, ez nagy segítség !
Várom a további tanácsokat is ! :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#178738) ghiottone válasza NJanika (#178734) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Zenfone 9-et. Csak 2 évig támogatják és valamiért az Asus telók problémásabbak, mint a hasonló kategóriájú készülékek

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178739) ginola


ginola
addikt

Sziasztok , maximum 200000 Ft ig milyen telefont ajánlanátok ár/érték arányban természetesen jót, ami határozottan előrelépést jelentene a Samsung a52 5g után?

(#178740) Kabri válasza Zizmand (#178720) üzenetére


Kabri
kezdő

Én a Note 10 Pro-t venném.

(#178741) Sgr_A válasza ginola (#178739) üzenetére


Sgr_A
addikt

Új vagy használt?
miben legyen előre lépés teljesítményben, üzemidőben, fotók minőségében?

(#178742) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok!
Xiaomi Poco F5 tudomásotok szerint elérhető lesz itthon a közeljövőben, valami nem szürkeimportos helyen?

never go full retard

(#178743) redwhite78 válasza redwhite78 (#178742) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Vagy esetleg külföldről rendelésre (EU + gari) milyen bevált csatornákat ismertek?

never go full retard

(#178744) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!
Már jó ideje próbálok tájékozódni a jelenleg kapható telefonok között, de nem jutok egyről a kettőre ezért kérném a segítségeteket. Sajnos hamarosan cserélnem kell az eddig használt készülékemet (Redmi 4x), mert már nagyon öreg és a régi (7-es Android) miatt egyre több app nem fut rajta.
Nagyon fontos, hogy kis méretű telefont keresek és fontos az ár/érték aránya is, valamint hosszú távra tervezek a készülékkel (4-5-6 év), nem cserélgetem félévente.
Leginkább újat szerettem volna, de a maximum 150mm-es magasságú kategóriában ésszerű áron ezt lehetetlennek találom.
A Samsung S22 az ami méretben tökéletes lenne, de az ára sajnos horror. Így már a használtak között is nézelődtem, de ott sem igazán találok olyat ami időtálló lenne és megfizethető kategória. Vagy csak 4GB RAM van bennük vagy nagyon drágák.
Rászánni nagyon maximum 100.000Ft-ot szeretnék. Néztem még Google Pixel 4a-kat is talán az megfelelő lehetne, bár használtan azok elég ritkák és azért áruk is van.
Akár Kínai gyártó terméke is érdekelhet, de ott se találtam semmit.

Paraméterek röviden:
Maximum 100.000Ft
Új/használt is szóba jöhet
RAM/ROM minimum: 6/128GB
Magasság: Maximum 150mm, de inkább a 145 környéke

Köszönöm! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#178745) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,
Céges telefonnak bruttó 250-ig mi lenne most az ajánlott darab, ha a csereperiódus min. 2,5-3 év? Komoly teljesítményre nincs szükség, inkább az alapvető felhasználáshoz szükséges dolgok legyenek rajta minél gördülékenyebbek és ne kelljen attól tartani, hogy megakad a telefon egy böngészés során 2 év múlva...

S23 és Iphone 13 lett volna elsőkörben a kiszemelt. Volt már mindkét op. rendszerrel telefonom, megmondom őszintén, hogy az iOS most jobban tetszene, kicsit becsömörlöttem a samsungtól az elmúlt pár évben.

Ha tudtok más alternatívát, szívesen veszem. (Belső tárhelynek elég a 128 gb, illetve jobb lenne a 6,4-6,6 közötti méret, de ha bestbuy az említett két modell 6,1-ben, az is megfelel...)

Köszi a tippet.

(#178746) Orgi válasza gabo9201 (#178744) üzenetére


Orgi
őstag

Ne haragudj, de szerintem a rászánt pénznek és az elvárásaidnak nem túl nagy a közös halmaza... Főleg ha időtállóság alatt azt érted, hogy 6 évig kapjon biztonsági frissítést is. Méretben ha felmész 160-ig és emelsz az összegen, akkor vmi használt Samsung A széria esetleg... de már ott sem lesz meg mostantól 4 év frissítés sem.

(#178747) gabo9201 válasza gabo9201 (#178744) üzenetére


gabo9201
senior tag

Még az hozzá tartozik, hogy természetesen próbáltam a most divatos magasságú (161mm) készülékekkel megbarátkozni, most is van egy Note 8 Pro-m, de sajnos egyáltalán nem tudom megszokni. Az esetek 90%-ában a táskámban van és HotSpotként funkcionál. Napi használatban az említett Redmi 4x és egy Huawei P10 volt.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#178748) gabo9201 válasza Orgi (#178746) üzenetére


gabo9201
senior tag

Sajnos eddig én is erre jutottam ezért is próbáltam meg itt hátha valaki tud valami okosat ajánlani. Egyszerűen nincs ésszerű áron, kezelhető méretű telefon még a kínaiaknál sem :(
Időtállóság alatt azt értem, hogy legyen benne legalább 6GB RAM és valami olyan proci amin néhány év múlva sem fognak használhatatlanul belassulni az alapvető alkalmazások, mert a 3 - 4GB ezelőtt 6 évvel volt divat és még most is nagyon sok készüléket árulnak ilyen kevés RAM-al.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#178749) Orgi válasza gabo9201 (#178748) üzenetére


Orgi
őstag

Hogyne lenne, pl nekem kifejezetten kis kezem van és a Realme 9 Pro+ teljesen kezelhető méret, még egy kézzel is szinte, az ára sem vészes, RAM is van benne elég és a procija sem lassú.

[ Szerkesztve ]

(#178750) gabo9201 válasza Orgi (#178749) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nagyon sokat használom egy kézzel és, mint írtam próbáltam ezt a méretet, jelenleg is van egy Note 8 Pro-m, de nem használom, mert egy kézzel nem érem át a kijelzőt.
Néztem még S10e-ket vagy A40-eket használtan, de az A40 túl gyengusz. Bár egész olcsón megvehető. Szóval ha egy év múlva lassúnak találom nem sokat vesztek.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.