Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178301) _csocso_ válasza Lasersailing (#178279) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Igen a Samsung a leghosszabb ideig tamogatott telefon, a Pixel -lel. Ha veszel egy 1 évvel ezelőtti kiadású telefont, értelemszerűen ezzel rövidül a támogatás. Egyébként a Nokia ad még viszonylag elfogadható támogatást ( 3 éves, havi frissítésel ), de csak max. középkategóriás telefonjai vannak, hétköznapi felhasználásra viszont teljesen vállalható. Esetleg, ha elég környezettudatos vagy, akkor Fairphone.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#178302) Jack000


Jack000
újonc

Üdv mindenkinek. Xiaomi 9-es telefonomat szeretném lecserélni.
- Árkategória. 60 K körül
- Használt vagy új? Csak új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Három évre.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Nem ragaszkodom.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minimum 6.5 inches
- normál felhasználás
- Játék nem érdekel.
-Fényképezés nem fontos.
Xiaomi nem kell, annak ellenére, hogy megbízható meg ár-érték arányban jó. Ok: Tele van nyomva kéretlen reklámmal, még a saját file manager-ben is odapofátlankodik a sok vacak hirdetés.
-Tetszenek nagyon a Motorola telefonok, de ha van más ötlet, azt is szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm a válaszokat.

I see humans,but no humanity.

(#178303) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Most mi a helyzet ezekkel a márkákkal?
(O+, Realme, Oppo)

(#178304) Lasersailing válasza _csocso_ (#178301) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen!
Közben egyre inkább hajlok rá, hogy hosszú támogatás nélkül céges telefont nem kéne vennem. Csak az S23 banános hibájáról olvastam, amit ennyi pénzért egyszerűen nem értek, hogy merülhet fel ilyen probléma.
Ill. S10e nyáron volt, hogy fekete kijelzőt próbáltam olvasni, sikertelenül, ebben sem látok fejlődést...
Pixel 7 fórumot olvasva sincs az az érzésem, hogy az lenne a tuti vétel, igaz az legalább nem brutál drága, de néha hívással gondokat olvasok, amit meg semennyiért nem tudok egy telefonnál elfogadni. + nagyon nem tetszik, hogy elég gyorsan merül, akkor már s23 legalább méretben ok....

mennyivel egyszerűbb volt a nokia 5110es esetében az élet :) (és azon a snake is simán futott és hívásra sem panaszkodott senki a nem létező fórumokon...)

(#178305) AtHoS válasza Lasersailing (#178304) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ez lehet nem jó infó banán ügyben
"Érdekes ez a banánkérdés.
Iphone 14 Pro és Pixel 7 tulajok is panaszkodnak rá." [link]

Én ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, tehát akit érdekel keressen/olvasson/kérdezzen utána :K

read-only mode on the forum

(#178306) szs85 válasza Jack000 (#178302) üzenetére


szs85
tag

Motorola G51 5G 4/64 - 65e - 6,78" kijelző
Motorola G32 6/128 - 63e - 6,5"

[ Szerkesztve ]

(#178307) Flashback válasza Lasersailing (#178304) üzenetére


Flashback
addikt

S23 ultra a legjobb választás, csakhát az ára, meg a mérete...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#178308) Orgi válasza Vitya0617 (#178299) üzenetére


Orgi
őstag

Bár nem tudom, miből gondolod hogy minőségibb az anyaghasználata és a hangszórója, ha egyiket sem láttad/hallottad, de kaptál 2 véleményt egyrészt, másrészt pedig ennyi pénzt kiadva biztos meg tudod valahol nézni őket nem Pesten is, talán megérné ráfordítani erre időt, ha 3-4 évre akarsz telefont venni.

(#178309) VinoRosso válasza _csocso_ (#178291) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi

(#178310) BiP válasza AtHoS (#178305) üzenetére


BiP
nagyúr

Banán?
Világosítsátok már fel légyszi kevésbé képben lévő fórumtársaitokat (engem), hogy mi ez a banán dolog?

(#178311) xhege válasza BiP (#178310) üzenetére


xhege
addikt

(#178312) Jack000 válasza szs85 (#178306) üzenetére


Jack000
újonc

Köszönöm. :)

I see humans,but no humanity.

(#178313) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Feleségemnek keresnék telefont. Elsősorban használt, de gyári garanciás készüléket vennék.
Keret: kb. 80k
Jelenleg egy HTC U11-et nyúz, aminek nagyon jó a kamerája (szinte Pixel 2 szint). Fontos hogy az új telefonnak is hasonló jó kamerája legyen, valamint legyen jó üzemidőben is.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#178314) Vitya0617 válasza Orgi (#178308) üzenetére


Vitya0617
kezdő

Hangszóróra a 11T pro az általam megtekintett tesztek alapján jobb, a felvétel alatti hangminőség még amire panaszkodnak a GT 2 nél ,illetve a fémkeret és a Gorilla Glass Victus kettős mindenképpen prémiumabb , mint a műanyag keret és hátlap a Realme-nél. Én eddig erre jutottam az összehasonlításban. Persze a GT2 mellett is vannak érvek: Jobb a kamerája (van benne Ois) , nem melegszik annyira.

(#178315) BiP válasza xhege (#178311) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi

(#178316) scope2007


scope2007
addikt

Szevasztok.

Ismerősöm venni szeretne telefont
Ezek a kiszemelt éj, tudnátok srhiteni választani?
Nagyjából egy árban vannak (kB)

Realme 9 pro+
Honor magic 5 lite
Realme gt master
One+ nord2
Samsung a52s?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#178317) sfdrakex válasza scope2007 (#178316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Realme 9 Pro+

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178318) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!
Bátyám szeretne új telefont a lányának. Elsődleges szempont a leendő telefon fotós képessége lenne.
Nyilván nem várunk csodát, de biztos fejlődött annyit a mobilos fotózás az utóbbi években, hogy már a középkategória is élhető alternatívát kínál. Leszűkítette a kört néhány modellre.
Mivel én még mindig az S7-esem koptatom, így abszolút nem vagyok naprakész a témában. Gondoltam egyszerűbb, ha itt rákérdezek.
Köszi a segítséget.

Szóval, a nevek:
Galaxy A54 5G
Honor Magic 5 Lite
Xiaomi Redmi Note 12 Pro
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#178319) Sgr_A válasza scope2007 (#178316) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha hosszab távra tervez vele, és a támogatás fontos akkor samsung
de én inkább már az a53-at venném ha nincs szüksége a jack csatlakozóra

(#178320) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Árukereső 110 ezer forint alatt a redmi note 12 pro 5g, ennyiért most ez a legjobb fotós mobil?korábban kinézett Realme ára feljebb ment.

moto g72, Ninebot d28e

(#178321) sfdrakex válasza mert_csokis (#178318) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A54 5G

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178322) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok!

S22 vs s23
Megéri az s23 vagy inkább bőven jó az S22.
S8-ról váltás... :))
Max 250-260k

Ill. tudtok olyan webáruházat ami jó és nem drága?
Árukeresőn azért sok kókler kijön stb, ami meg nevesebb hely, ott Samsung ár van, ami 300k feletti.

Előre is köszi!

(#178323) ghiottone válasza Palesz191 (#178322) üzenetére


ghiottone
nagyúr

S23-at venném a snapdragon processzor miatt - jobb aksi, kevésbé melegszik.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178324) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Nekem csak egy kérdésem lenne:lehe e még manapság kapni olyan telót ami nincs telepakolva a gyártó alkalmazásaival és csak egy teljesen tiszta android fut rajta?Ha vannak melyek ezek?

Hulligaaan

(#178325) Flashback válasza creedszl (#178324) üzenetére


Flashback
addikt

Pixel?

Bár a Google is gyártónak számít :D

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#178326) ata007 válasza creedszl (#178324) üzenetére


ata007
tag

Google pixel - stock droid, motorola, oneplus, realme, oppo, stock kozeli, azaz nincs telepakolva szemettel, nokia - nem tudok nyilatkozni, csak beszamolok alapjan ugy tudom az is stock kozeli.

(#178327) szs85 válasza creedszl (#178324) üzenetére


szs85
tag

Az én tapasztalatom szerint manapság még a Nokia, Motorola és a Pixel telefonok. De itt egy szubjektív lista.

De nem mindig látom ezt előnynek: például a funkciók hiánya olykor zavaró lehet, pl aki nagyon ragaszkodik vmilyen funkcióhoz (pl 3 gombos navigációnál a gombok sorrendje, vagy a gombokhoz rendelt plusz funkciókat én nagyon szeretem), vagy vizuális testreszabhatósághoz (gyorsmenüben a régi, több soros csempés elrendezés).

A nem pure android rendszer és a teleszemetelt rendszer az két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

(#178328) Gynt válasza creedszl (#178324) üzenetére


Gynt
junior tag

Érdekes kérdés, számomra a Xiaomi 12 sem tűnt úgy, hogy tele van pakolva. Nyilván van egy Biztonság menü, ahol van gyorstisztító, meg alkalmazáskezelő, sebességgyorsítás, ilyenek. De ezek eddig sem zavartak.
Ezen felül ami van, egy külön Eszközök mappában: számológép, óra, hangrögzítő, szkenner, letöltések, iránytű, közeli megosztás, távirányító, miui fórum. Ezeknek a nagy részét valószínűleg egyébként is letölteném, ráadásul az óra kivételével mindegyik eltávolítható.
Ami nekem fontos volt, és kellemes meglepetés volt, hogy nem volt telepakolva mindenféle külsős alkalmazással, csak a Facebook, Netflix és a Spotify volt rajta. Utóbbi kivételével a másik kettőt rögtön a telefon első indítását követően töröltem is.
Szóval számomra ez egy teljesen vállalható környezet, bár nyilván azért messze van a "vegytiszta" Androidtól.

[ Szerkesztve ]

(#178329) Sgr_A válasza creedszl (#178324) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én még az előttem leírtakhoz hozzá venném a Sonyt

(#178330) nfsu17 válasza szs85 (#178327) üzenetére


nfsu17
veterán

Pixelnél pl jobb oldalra (lent) a vissza gombot nem lehet áttenni?
Ha jól láttam bal oldalon van a legtöbb képen, de nálam MIUI-n a jobb oldalon...valószínű én tettem oda, bár már nem emlékszem rá. :D

(#178331) _csocso_ válasza creedszl (#178324) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nokia. Látom jól lekéstem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#178332) BiP válasza Sgr_A (#178329) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, jó olvasni, hogy a Sony most már ide tartozik.
Régen volt Sony telóm, akkoriban (2015) az volt az egyik legteleszemeteltebb rendszerű gyártó.

(#178333) szs85 válasza nfsu17 (#178330) üzenetére


szs85
tag

Úgy tudom nem, ez egy pixel 6-os screenshot.
Ha nincs setting ikon a többgombos menüpontnál, akkor fix, ha van, akkor lehet állítani a sorrendet.
De meglehet, hogy nem általános.
Én is megszoktam, hogy a "vissza" jobb lent van közel a hüvelykujjamhoz (jobbkezes vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#178334) ghiottone válasza nfsu17 (#178330) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#178335) huan válasza huan (#177803) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani olyan Androidos telefont a 20ezer környéki árkategóriában, amin fut a Facebook, Messenger, Instagram? (akku, méret, kamera nem számít, akár használtan is)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#178336) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Rejoy-al van valakinek tapasztalata, garancia, egyéb ügyben? Elég nehezen megy még a vásárlás része is. Nincs telefonos kommunikáció, email-re sem reagálnak gyorsan ...

(#178337) nfsu17 válasza szs85 (#178333) üzenetére


nfsu17
veterán

+ghiottone

Köszi.

Tök fura (nekem is), de ilyen miatt simán dealbreaker-elek egy jónak tűnő ajánlatot, mert hiába mondjuk jó fotóban pl, de a vissza gombot egy nap 123x használom, míg a fotót lehet heti 1x, szóval a prioritás máshol van.
És én nagyon lassan tudok hozzászokni új dolgokhoz.

Na ezt csak arra reflektáltam, hogy nem minden az, hogy valami szög egyszerű és "tiszta", ha kb annyira sem állítható, mint egy ülésmagasság egy autóban.
Persze a mindennel is telefo$$uk előre, ami a play áruházban fent van, az sem oké, a kettő között van nálam az igazság.

Kár, hogy vásárlás előtt annyira át kell gondolni mindent, átnézni fórumokat, képeket, teszteket tonnaszámra, hogy ne legyen meglepetés, hogy mi nem úgy megy az újon, mint előtte a régin.
Néha tök evidens dolgokat nem fog tudni az új, amire azt hinné az ember, hogy tök alap dolog. Nekem most pl ezért esett ki a pixel, mert tuti lenne még ezen kívül egy csomó minden, ami nem menne, ami most igen

(#178338) IOX válasza huan (#178335) üzenetére


IOX
tag

Van olyan amelyiken nem fut, újabb Huawei-eken kívül? :) 20 Eft-ért mit lehet venni?

(#178339) huan válasza IOX (#178338) üzenetére


huan
őstag

Nem igazán tudom mi van ennyiért, azért kérdem. (facebook lite pl. ilyeneket nem akarok)

(#178340) szs85 válasza huan (#178339) üzenetére


szs85
tag

Úgy sejtem, használtra gondoltál:
- Redmi 9a
- Samsung Galaxy A20e
- Redmi Note 5

(#178341) buek1967


buek1967
tag

Ismeri vki esetleg a mobilemarket.hu-t? (Jó árban van pár teló, pl a Motorola edge 30 fusion 166800)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#178342) kutga válasza buek1967 (#178341) üzenetére


kutga
nagyúr

Első ránézésre valami szürkeimportos webáruház, személyes átvételre sincs lehetőség, és elkerülném őket.

Let the Zone take me if I am.

(#178343) Lasersailing válasza buek1967 (#178341) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nézd meg az ÁSZF-et, ott van cégnév:
WOLFKER CENTER HUNGARY KFT.

--> e-beszmolo.im.gov.hu

rákeresel a cégre:
2017-óta van beszámolójuk - jól hangzik

Legfrisebb beszámoló: 2021 (májusig kell beadni, ez még OK lenne)

árbevétel 2021: 0 Ft. --> Ilyen cégtől nem mernék én vásárolni.
(kb mintha altatták volna 5 évig, majd eldobják, ha már a garanciális kötelezettség > nyereség)

Székhelyet is érdemes megnézni google maps-en...

Természetesen az egész csak akkor fog gondot jelenteni ha gond van a készülékkel. De ha a garancia nem számít, akkor veheted külföldről is, lehe még olcsóbb.

(#178344) Palesz191 válasza Palesz191 (#178322) üzenetére


Palesz191
aktív tag

xxlgsm valaki tapasztalat?
Nem fura, hogy ~260 k az s23??

(#178345) sfdrakex válasza Palesz191 (#178344) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ránéztem, weboldaluk írja több mint 20 éve vannak. A cég mögötte 2016-os, de 2021-ben 0 forint bevételük volt. Ha szerencséd van és hibátlan a készülék, nem kell gariztatni, akkor nincs gond, ha gariztatni kell bsjos lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178346) Palesz191 válasza sfdrakex (#178345) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Akkor ugyan az lehet mint fiatal adócsaló társai gondolom.... xre stb.
Bárki rendelt tőlük bármit?

(#178347) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Yettelnél, S Talk+ csomagban olcsóbb a Xiaomi 12T pro Snapdragon 8+ Gen 1 procival (176K), mint a sima 12T a Dimensity socal (200K).
Ezt nem értem, mert elvileg a pro verzió jobb telefon.
Érdeklődnék melyik a jobb, mert az asszony szeretné valamelyiket, de nem értem a pro miért olcsóbb.... ?
Telefonálásra, fotózásra, sok médiatartalom fogyasztásra (netflix, YouTube) és maximum 3 év használatra kell a telefon. :R

[ Szerkesztve ]

(#178348) Viktor0610 válasza ProEvoFan (#178347) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a simát venném.
A Pro procija lehet, gyorsabb, de jobban is melegszik.

Samsung Galaxy A54

(#178349) IOX válasza Palesz191 (#178344) üzenetére


IOX
tag

Ezt figyu! :"XXXL gsm-ben rendeltem i11-et. Visszaigazolás jön emailben d.u. 6-kor, d.e. rendeltem. Másnap 13-kor kértem email-ben egy infot, mi is van ezzel az üggyel. Visszajön a válasz, keresni fog egy kollégájuk. Ma felhívnak 5 perce, egy olyan kezdéssel, h az ár az egy tól ár, vagyis kb 1 hónap múlva érkezik amit annyiért tudnak adni, mert a gyártótól rendelik meg közvetlen. Ha ennél sürgősebb akkor más beszerzésből, 5%-al többért lehet egy hét múlva. Amennyiben most kell, akkor 15%-al több az ár. Kis betükkel fel van tüntetve az oldalukon. Ügyes"

(#178350) juve600 válasza IOX (#178349) üzenetére


juve600
nagyúr

én más jelzőt használnék.......................

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.