Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) Djuree válasza YikeSS (#77891) üzenetére


Djuree
félisten

a csillagkapu frankó, jól néz ki! :C
de ne adj ötleteket, az a baj befészkelte magát az agyalapi mirigyembe és onnan már nem fog kimenni. nehogy mocorogjon majd idővel. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77902) Djuree


Djuree
félisten

mall.hu :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77903) Dilikutya válasza Djuree (#77902) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez ilyen VHS folytatás volt, mint a Bátrak karavánja és a Harc az Endor bolygón? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77904) Djuree válasza Dilikutya (#77903) üzenetére


Djuree
félisten

olyasmi lehet. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77905) HellGreg


HellGreg
őstag

Valaki el tudná magyarázni a lego árazási logikáját? Egyszerűen nem értem, ha a viking falu 45-50 ezer ft körüli áron mozog, a maga 2000 darabjával, akkor a hókuszpókusz ház alig valamivel több darabbal miért 90 ezer? Még tetszene is, de számomra 50-nél többet nem ér. Érthetetlen, miért vannak ekkora árbeli különbségek... :F

(#77906) Crus válasza HellGreg (#77905) üzenetére


Crus
őstag

Kulcsszó: Disney :-(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77907) Dilikutya válasza HellGreg (#77905) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Hókuszpókusz ház egy 30 éves Disney filmből van, licencdíjat is kell utána fizetni, az 1000 éves viking falu után meg nem már. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77908) Tyler Durden válasza Djuree (#77900) üzenetére

Anno olvastam a beszámolód róla, nekem maga a kész mű tetszik, de az írásod, hogy mekkora szívás volt összerakni elvette a kedvemet tőle..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77909) Djuree válasza Tyler Durden (#77908) üzenetére


Djuree
félisten

és azt még nem is írtam szerintem, hogy kell neki 1 egész szoba hogy tudjad rakni, mert építés közben ki kell támasztani minden oldalról, és ha nem elég stabilan van támasztva eldől és szétbaxódik az egész. jártam így vagy 2x építés közben. :W
ja és mozgatni se tudod egyedül mert kell hozzá 4 kéz, szal mindig szólnom kellett a zasszonynak ha mozdítani kellett rajta, és ha szarul fogta meg szintén szétesett. utána találd meg mi honnan esett le róla...segítek, nem fogod. :DDD :o
ha rágondolok kiráz a hideg...
azért ne vegye el a kedved, utána minden könnyűnek fog tűnni. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77910) Tyler Durden válasza Djuree (#77909) üzenetére

Szívok eleget mással, lego-val inkább kikapcsolódni szeretnék ;] Pedig maga a hajó 10/10, nagyon tetszik..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77911) Djuree válasza Tyler Durden (#77910) üzenetére


Djuree
félisten

igen a kinézete nagyon el lett találva, a sokadik csillagromboló meg falcon után meg pláne felüdülés. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77912) Mauzes válasza HellGreg (#77905) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem részben rosszul nézed, és a többieknek is csak részben van igaza. A licenszdíj 20% vagy 25%, tehát önmagában nem lehet mindig ezzel magyarázni nagyarányú eltéréseket.

Egyrész Lego.com árakat érdemes összehasonlítani, mert az a hivatalos:
59990 vs. 93990 (+57%)

Elemszámban kis különbség:
2103 vs. 2316 (+10%)

De elemek eltérő méretében (tömeg) nagy:
1448g vs. 2073g (+43%)

És akkor ezen felül van a licenszdíj.

Az, hogy a webshopok vagy másodpiac áraiban miért van ennél nagyobb árkülönbség, az már egy másik kérdés, de szerintem az nem a Lego árazási logikájának hibája.

(#77913) sb válasza Mauzes (#77912) üzenetére


sb
veterán

Ha melléteszed pl. a modularokat akkor azoknál szerintem megint jóval drágább lesz s@h listaárakat nézve is.

Persze már megemlékeztünk a fajlagosan olcsóbbnak tűnő modularokról is, de akármelyik is lóg ki felfelé vagy lefelé, eltérő árazás létezik valami miatt.

(#77914) RapaNui1 válasza Mauzes (#77912) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én az esetek nagy többségében úgy nézem, hogy mi az ami tetszik, mennyibe kerül hivatalosan, mennyibe a weboldalakon és mennyibe a jófogáson, illetve én mennyit lennék hajlandó érte fizetni és ez a 2 dolog mennyiben közelíti meg egymást. Hajlandó vagyok-e érte kompromisszumra, és kicsivel többet fizetni érte mint amennyire gondoltam. Aztán jön, hogy van-e rá pénz, mi az amit ki tudok szelektálni, vagy eladni annak érdekében hogy megvegyem. A viking falura azt mondanám hogy valóban szép és jó, de szerintem a Hókusz pókusz ház sokkal jobban sikerült, szebb részlet gazdagabb és nekem jobban tetszik és már meg is van miért került többe függetlenül a licensztől. Engem nem a darabszám érdekel es hogy az megéri-e, hanem az hogy tetszik-e és hogy nekem kell-e annyira hogy az számomra megérje.

(#77915) ripla válasza Djuree (#77909) üzenetére


ripla
őstag

Nem tudom hogy van megépítve, de tippre úgy lehetne merevíteni, hogy az alapja egy több rétegű Technic váz, mint minden nagyobb hajónak.

(#77916) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kedves szakértők, van egy kérdésem: hirdetek egy készletet, bontatlanként. Az egyik LEGO ragasztószalag szétnyílt (nem tudom mi történt vele), a másik érintetlen, én vagyok az első tulajdonos. Hirdethetem bontatlanként (a fenti információval frissítettem a leírást). Amúgy szerintem olcsón adnám... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#77917) RapaNui1 válasza koncsik (#77916) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szerintem igen

(#77918) Tyler Durden válasza koncsik (#77916) üzenetére

Persze simán, jópárszor láttam már ilyet másnál is.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77919) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ezt bevallalnam :D ~30x50-60-as meretben talalnak neki helyet :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#77920) apholyon válasza Gubu0101 (#77919) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem kellene itthonra és nem tudom megmagyarázni miért, de tetszik :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77921) Vikthor válasza Gubu0101 (#77919) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mortal Engines meg a Ready Player One jutott eszembe vmi miatt, na meg a Rio pléhgettó :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#77922) Gubu0101 válasza Vikthor (#77921) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,kb ennek a kettonek az ossze fesult verzioja lehetne. :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#77923) Mozaart


Mozaart
aktív tag

:D Csak úgy itt hagyom. BrickLink

LEGO #4051 Quicky the Nesquik Bunny Nestle bunny Minifigure Opened | eBay

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#77924) petya86 válasza LÁZ (#77810) üzenetére


petya86
csendes tag

space gwp lesz 14.étől 190 ojró felett :DDD

Ez mennyire biztos, hogy holnap indul? Nem láttam sehol konkrét dátumot, még nincs beharangozva, de lemaradni nem szeretnék róla :)

(#77925) Diesel38 válasza petya86 (#77924) üzenetére


Diesel38
tag

Kizárt szerintem. Azért azt be szokták harangozni.
Én ezt láttam a bricktastic oldalon: Availability: 02/17/2024 to 02/29/2024 while stocks last
Eszerint 17-től indul ami reálisabbnak tűnik.

Szerk: vicces h az ebay már tele van vele 22-27e Ft- körüli összegekért, pedig még azt se tudni mikor jön.

[ Szerkesztve ]

(#77926) Dilikutya válasza Mozaart (#77923) üzenetére


Dilikutya
félisten

Újra kiadják?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77927) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,
Márciusban újra lesz Star Wars GWP? Ha emlékeim nem csalnak tavaly márciusban volt.

(#77928) Mozaart válasza Diesel38 (#77925) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem tudhatod, hogy ők megkapták e már, lásd nyíregyi dolgozók olyan figeket árultak ami még ki se jött. Itt volt fórumban is.

[link]
A készlet pedig csak március 1-gyel jön, de ő már megkapta a szettet. :D 01.19-én már árulta. Március 1 a megjelenés.

Itt pedig ahogy olvastam már februárban megjelenhet, szóval nem kizárható. :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#77929) Mozaart válasza Dilikutya (#77926) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nope, csak ma akadtam rá. :D Bocsi nem akartam kedélyeket borzolni. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#77930) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Átjöttünk barátokhoz vacsizni, nézzétek mi talált nekem:

(#77931) Djuree válasza Mozaart (#77923) üzenetére


Djuree
félisten

mit kell nézni rajta?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77932) Djuree


Djuree
félisten

Behúztam a tescoban pár szettet 50%.os akcióban, sw dioráma 17k, harry potter azt mindig el lehet adni, meg marvel az is elmegy jó áron a sok fig miatt. pénztárosnak mondom le kéne venni a lopásgátlókat róluk, azt kérdezi ilyen sok van? :DDD há mondom ja...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77933) tocsek18 válasza Diesel38 (#77925) üzenetére


tocsek18
senior tag

elvileg
February 19th-25th with purchases over €200

(#77934) Llew válasza Bencus88 (#77930) üzenetére


Llew
senior tag

A jó kis klasszikus. Jó állapotban van. Én most akarok majd alabárdos pajzsot rendelni az ilyen torzóimhoz és külön egységet csinálni belőlük.

#77933 tocsek18 Ennyi pénzért ez nálam szerintem ott marad. Úgy is csak eladnám.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77935) LÁZ válasza petya86 (#77924) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mindenféle dátum van a neten, a lego meg úgy is kussol róla, de valszeg 19.e lesz legközelebb a valósághoz ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77936) Mozaart válasza Djuree (#77931) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem tudtam hogy van ilyen. Es tok ijeszto mintha letepne vki a nyul arcat.. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#77937) Djuree válasza Mozaart (#77936) üzenetére


Djuree
félisten

ja igen, elég rendhagyó fig. én ismertem, jó lenne egy zsákkal belőle. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77938) HellGreg válasza Mauzes (#77912) üzenetére


HellGreg
őstag

Minecraft készletekre is van ilyen licenszdíj? Azért drágábbak mint az átlag?

(#77939) flashpointer


flashpointer
őstag

Valami ecsetet tudtok ajanlani portalanitashoz vagy minden csak extra puha legyen?

(#77940) negyedes


negyedes
addikt

Nehany kep a Dune keszletbol ujra. Lassan haladok, de gondolom par nap utan befejezem. Eddig belement 5 es fel oram es kb olyan 80%ban van kesz.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#77941) Bencus88 válasza Llew (#77934) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Volt neki vagy 5-6 ilyen lova, meg barnába is. Figurát és a felszerelést meg mi raktuk rá össze. :C

(#77942) Mauzes válasza HellGreg (#77938) üzenetére


Mauzes
őstag

Van.

(#77943) Llew válasza Bencus88 (#77941) üzenetére


Llew
senior tag

A barna lovat én is szerettem. Annak idején az viszonylag ritka volt a sok fekete meg fehér között. Most meg az újból már a fekete lett ritka.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77944) Pötyi válasza Djuree (#77902) üzenetére


Pötyi
őstag

Gondolom elírták a SPEEDER chase-ot és lehet, hogy SPIDER chase lett belőle... :DDD

(Ezdeszar! Hűűűdeszar, hogy valaki ennyire nem ismeri a sagát, vagy ennyire nem tud angolul, vagy ennyire vak/hülye, hogy nem látja, hogy nincs pók a képen... Meg hogy így átmegy simán ki tudja, hány ellenőrzési szinten és kimegy a netre anélkül, hogy bárkinek is feltűnne...)

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#77945) xcvbxcvb válasza Mozaart (#77923) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem van ilyen nyulam :) .
Holnap megkeresem ha eszembe lesz. :)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#77946) apholyon válasza Mozaart (#77923) üzenetére


apholyon
aktív tag

Pont a múltkor láttam ezt egész olcsón, igaz kicsit kopott volt... Gyerekkoromban szerettem a Nesquik-et, de megláttam ezt... full pszicho :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77947) HUN_Sector válasza Derron (#77927) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Május
May the 4th

(#77948) Djuree válasza Pötyi (#77944) üzenetére


Djuree
félisten

mindegy, akkor is vicces. :)
nyilván úgyis tudja mindenki miről van szó aki ilyet akar venni, szal nem egetverő probléma, nem is azt írtam szerintem. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77949) Derron válasza HUN_Sector (#77947) üzenetére


Derron
aktív tag

óóó, akkor rosszul emlékeztem. És csak a StarWars készletek számítanak bele a GWP hez szükséges rendelés értékébe?

(#77950) Sordoran válasza Derron (#77949) üzenetére


Sordoran
addikt

Vagy az, vagy legyen egy SW készlet IS a rendelésben és érd el a határ értéket.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.