Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag


Még jó , hogy idén nem akartam legót venni de januárban már kb 5 szett ami tuti vétel :)

[ Szerkesztve ]

(#77252) sb válasza balint82 (#77250) üzenetére


sb
veterán

Beröffentették a témát, ma mind a 4db F1 autóról megjelentek a hivatalos képek is.
Jön a micro space gwp...

...és aki elfelejtette volna, jövő hét szerdán BDP Round 1.

Fizetés mikor jön? :)

(#77253) balint82 válasza sb (#77252) üzenetére


balint82
senior tag

Nekem mondjuk ma jött, de le kellene állni nagyon....

Jól gondolom ezzel a Notre Dame szettel meglépik, amit eddig nem léptek meg?

Felkészül Bethelemi dioráma, Utolsó vacsora 10+ figurával stb.? :F

Google Pixel 4a

(#77254) LÁZ válasza szombatitomi (#77249) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

[TérkéPH] , vmi régi motoros kollegát keresel, vagy aki sűrűn van bejelentkezve, és ráírsz, számtalan alkalommal nyaggattam már random kollegákat újzélandtól ámerikáig :DDD 100%-os sikerrel

Régi készletek vonalhoz pikcsör

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77255) sb válasza balint82 (#77253) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ez csak Architecture. A gótika maga.

@Fifaisshit
Most végignézve a mai infókat úgy látom jönnek 1-2 héten belül a középkori faluról és a hófehérkés készletről is a bejelentések.

(#77256) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sajnos nekem hatalmas csalódás az 1:8-as F1, “bután” néz ki, ellenben az első alkalommal tetszik a Speed Champions-os kivitel!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#77257) Major Lion válasza szombatitomi (#77249) üzenetére


Major Lion
senior tag

Annak nem orulnek, egy F1-nek annal inkabb

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#77258) Llew válasza sb (#77255) üzenetére


Llew
senior tag

A falu elvileg márciusi megjelenés, szóval ideje lenne.

Más.
Múltkor a SW sisakokra írtam, hogy nekem nem jönnek be.
Viszont ilyen figurákat simán vennék, ha hivatalos készletek lennének:




https://www.instagram.com/shlbricks/?img_index=1

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77259) ripla válasza Llew (#77258) üzenetére


ripla
őstag

Ez zseni, ezeket én is.

(#77260) balint82


balint82
senior tag

Ha valaki Mariozna (elég BB ár es valamiért jár hozzá az ajándék szett is.).

Google Pixel 4a

(#77261) koncsik válasza balint82 (#77260) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#77262) backdraft81


backdraft81
csendes újonc

Egy új téma jó lenne a Speed Champions mellé: kamionok / Trucks

Szerintem sokan vennék, ha mondjuk 8-9 stud széles verzióban készítene a LEGO 4-450 elem körüli alkatrésszámmal igazi kamionokból egy licencelt új sorozatot. Ebben lehetne Dakar altéma is akár, vagy más versenysorozat megidézése. A Moc alkotók meg jó kis vontatmányokat / pótkocsikat tervezhetnének. Ezekhez is lehetne egy-egy kamionos minifigura, és jó lenne nyitható ajtókkal megoldani.

Na jó, nem álmodozok tovább. ☺

(#77263) backdraft81 válasza balint82 (#77250) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

32 ezer ezért az MP4/4 F1 McLarenért nem sok szerintetek? Nekem tetszik, de szerintem túlárazott (ez is) sajnos.

(#77264) balint82 válasza backdraft81 (#77263) üzenetére


balint82
senior tag

De sok sajnos. 65 eur körül van már most Németországban.

Google Pixel 4a

(#77265) turikoczka válasza szombatitomi (#77249) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Remélem h megint új színt kapunk, fehérben nagyon pofásl lenne :))

(#77266) Encian


Encian
tag

Auchan akció február 8-tól

(#77267) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Viking falu, creator kastély, csillagromboló…

Idén hamarabb jött a Jézuska :)

(#77268) Djuree válasza Encian (#77266) üzenetére


Djuree
félisten

nem rossz, akkor a nagybevásárlásokat oda tervezem, kérek pontokat ismiktől is. :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77269) Dilikutya válasza Encian (#77266) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezeknek a készleteknek a jó részét itt a szolnokiban nem is láttam még. A kék Bollide meg pontok nélkül is volt már ennyi. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77270) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#77267) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Na kezdődik, én megmondtam és ez így fog menni júniusig, majd egymás alá licitálnak a boltok.

(#77271) Mazs1drazs1 válasza ripla (#77259) üzenetére


Mazs1drazs1
kezdő

+1, nagyon jól néznek ki!!!

mindenképpen jobbak mint ezek voltak ;]
Stormtrooper : Set 8008-1 | BrickLink

[ Szerkesztve ]

(#77272) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Srácok egy pár lehet hülye kérdés de biztosra akarom tudni.
Ez az 1:8as F1es kocsi lesz az új 1:8as? Szóval ezen kívül nem jön másik ami utcai sportkocsi mint az eddigiek? A másik kérdésem az ára. Mert oké nem a darabszám határozza meg de ha egy 1600dbos 1:8as rendes 1:8as áron lesz az elég erős lesz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#77273) sb válasza HUN_Sector (#77267) üzenetére


sb
veterán

És botanikus kert... nem rossz árak, de láttunk már hasonlót, ahogy Dilikutya is írja. A 45%-ot pl. most így hirtelen nem is látom sehol.
A kérdés, hogy utána, matrica nélkül olcsóbb lesz-e. :D

A vár pedig úgy látom soha nem fog elfogyni...

(#77274) kbalage2 válasza Kvelstadt (#77272) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem ez a 2024-es 1:8-as supercar, csak ez is 1:8-as méretarányú :) Ugyanúgy ahogy a McLaren F1-es is ekkora volt, csak annak a dobozára nem írták rá. De tradicionálisan volt már pár LEGO Formula autó ebben a méretarányban amin jelölték is, pl 8674.
A hivatalos LEGO shop ár 90e, szerintem sacc 70e környékén fog nyitni kiskereskedőknél.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#77275) Crus válasza Encian (#77266) üzenetére


Crus
őstag

Ez előrevetíti azért azt, hogy viking falu is kb. majd mennyiért lesz akciós netszerte. Helyes.

A Creator vár 25k-ért ismét killer. 3x MOC-hoz van már, de Rapanui bemutatója alapján kéne még 2 mese nincs. Már csak 18 matrica kéne, amikor soha nem járunk Auchanba, mert kiesik :(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77276) Kvelstadt válasza kbalage2 (#77274) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Oké köszi a választ! Igen a másik F1nél nem volt odaírva hogy 1:8 és az zavarhatott meg.
Egyébként mint F1hez totál nem értő nekem tetszik ez a F1 gép nagyon.
Meg ugye arra vagyok rohadtul kivámcsi hogy mi lesz az idei 1:8as meg hogy mi lesz a nagy technic gép.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#77277) apholyon válasza Encian (#77266) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hohó, Viking falu normalizálódik... Remélem lesz 40k alatt matrica nélkül is... Szerintetek mennyi lesz a vége?

Executor is alakul...

Ahogy látom az a szerencsétlen vár csak nem akar elfogyni, már-már azon gondolkodtam veszek egyet későbbre játszósnak a gyereknek... Kár (vagy inkább nem kár), hogy a Castle téma nem kapott el, mondjuk így is több témát gyűjtök, mint kellene... (Bár gondolom ezzel nem vagyok itt egyedül ;] )

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77278) Djuree válasza RapaNui1 (#77270) üzenetére


Djuree
félisten

az nekünk csak jó lesz. :K
amúgy hosszú távon a lego árnövekedésének is muszáj lesz lassulnia.
jönnek fel a kínai szettek, sok jó minőségű márka van már (nem írok márkát mert LÁZ nem szereti, de 1-2 már sztem lego minőség, van nekem is már 10+ kínai), nagyon sok fajta szett, mivel a moc-okat is árulják és jó árban vannak. nem a lego szett koppintó márkákra gondolok, hanem akik olyan szetteket csinálnak amik nincsenek eredeti legoban. a másolókat én is elítélem, azokból a márkákból nem veszek, de azok nem is a jobbak közül valók. plusz a lego minőségromlása ugye, ami ki tudja miből ered....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77279) Crus válasza apholyon (#77277) üzenetére


Crus
őstag

60k a Legonál... erősen kétlem, hogy ez alá a 40k alá nagyon benézne, esetleg 35k, de nem kockáztatok. 40k-ért erősen meg kell venni.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77280) LÁZ válasza Encian (#77266) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sajnos nálunk az ósön nem játszik, de ha vkinél dől a pont innen onnan, vmi figuracsereberében benne lennék, a vár+viking falu nem lenne rossz...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77281) Crus válasza Djuree (#77278) üzenetére


Crus
őstag

Fiam a nejem barátnőjétől kapott egy minőségibb fajtából származó Lego alternatívát. Gyűlöltem minden percét az építésnek. A Lego-s problémák itt hatványozottan jelentkeztek, bár mentségére legyen mondva, hogy ennek leginkább az volt a baj, hogy minden is szorult. A leírásban is akadtak hibák, a printelés minőségét inkább nem is említem, ahogy a matricák is kritikán aluliak voltak. Legónál engem mondjuk pont a túl laza elemek kergetnek az őrületbe. A figurák borzalmasan gagyik voltak és maga az ötlet is egy olyan szett másolata volt, ami eredetiben tele van élettel és ötlettel. Nem csoda, hogy Láz is utálja, meg mi tagadás... én is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77282) RangerFox válasza Kvelstadt (#77272) üzenetére


RangerFox
veterán

Valami Mclaren sportautót pletykálnak idei 1:8-asnak augusztusi megjelenéssel.

(#77283) flashpointer válasza Crus (#77281) üzenetére


flashpointer
őstag

ahogy midenbol abbol is van hulladek, bluebrixx kb 98% os indulaskor, aztan nekem a legregebbi egy eve van ugyhogy kesobb meglatjuk mennyire tori szet a semmiben mit a lego de van egy tippem hogy tartosabb.

[ Szerkesztve ]

(#77284) Djuree válasza flashpointer (#77283) üzenetére


Djuree
félisten

pont most fogom rendelni a bluebrixx nimitzet, 6000+ darabos. :D
ilyen márkám még nincs, kipróbáljuk. írok privit.

Crus: igen, sajnos ilyen is van még bőven, én is fogtam már ki ilyet. de vannak bevált márkák nálam, azok eddig mind jók, főleg az újabbak...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77285) formula01 válasza Mazs1drazs1 (#77271) üzenetére


formula01
aktív tag

Gyerekkorom egyik kedvenc készlete volt, ne szóld le. :DDD :DDD

(#77286) Djuree


Djuree
félisten

ezt láttátok már? ez valami gwp volt/lesz? nagyon tetszik!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77287) Crus válasza Djuree (#77286) üzenetére


Crus
őstag

Nem GWP. Ez a képeslap sorozat újabb tagja.
Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77288) Djuree válasza Crus (#77287) üzenetére


Djuree
félisten

ó, ezeket nem is láttam még. :Y
jól néznek ki, ezeket meg kell vennem asszem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77289) Llew


Llew
senior tag

De jó, hogy mem vettem eddig viking falut. 40ert már siman jó. Mondjuk az auchan kiesik, de lesz ez mashol is akkor.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77290) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

aztán a jr körhinta mvótá? márc 1. , 25 ojró

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77291) apholyon válasza Crus (#77279) üzenetére


apholyon
aktív tag

Csak a környékünkön nincs madarasteszkó és így pontjaim sem lesznek... :N Remélem megmarad egy csomó és utána is elérhető lesz annyiért, mint a hajók vagy a vár...

#77290 LÁZ Mindig elkap a flash, hogy ha megvettem volna a 2 hullámvasutat a sok kis kiegészítő készlettel milyen király vidámparkot össze lehetne rakni... Ahhoz mondjuk végképp nuku hely. Van aki gyűjti / épít vidámparkot?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#77293) Crus


Crus
őstag

Mountain Fortress rivjú': [link]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77294) wolfcsibe84 válasza tocsek18 (#77292) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Egy Mountain Fortress és egy General Store tuti zsákolva lesz...

(#77295) Gubu0101 válasza tocsek18 (#77292) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mennyi ido alatt erkezik meg az innen rendelt cucc? :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#77296) Djuree válasza tocsek18 (#77292) üzenetére


Djuree
félisten

egy hegyi erődöt veszek, más nem izgat.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77297) tocsek18 válasza Gubu0101 (#77295) üzenetére


tocsek18
senior tag

ami eléri a minimum 3000 előrendelést azt legyártják és 2024 júliusban kiszállítják

(#77298) LÁZ válasza Gubu0101 (#77295) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a designer cuccokat majd júliusban postázzák ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77299) geriand76 válasza tocsek18 (#77292) üzenetére


geriand76
csendes tag

Még soha nem rendeltem BL-ről. Nagyon kinéztem a várat és a general store-t. De a bank közölte, hogy ezt jobban gondoljam át :-D
Meg várból lesz idén official is.
De a store még ott van a must have listán :))

[ Szerkesztve ]

(#77300) sb válasza apholyon (#77291) üzenetére


sb
veterán

Nekem tetszik.
Végül nem szereztem be, de a gwp-s hintát, kalózost is kinéztem anno és azóta is megfordul mindig a fejemben a vidámpark ha ilyeneket látok. A nagy hullámvasúton kívül Creatorben talán 2-3 féle is volt az utóbbi években, még kapható volt nemrég a kisebb óriáskerék, City-ből a körhintás autó. Most Friends-ben a tengerparti vidámpark is szimpatikus, pl. a vizesebb szettekkel, lásd kalózos játszótér vagy 1-2 City-s, jól menne.
De ez csak fejben van meg. :D

A valóságban odáig jutottam, hogy külön hullámvasút sínből vettem egy doboznyit PaB-ról, "legyen itthon" jeligére... jó lesz magasvasútra is és hullámvasútra ha egyszer építeni támadna kedvünk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.