Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) Crus válasza Djuree (#77500) üzenetére


Crus
őstag

Még ha a világban nagyjából minden rendben is van, a karácsony utáni 1-2 hónap a kereskedelemben a totális mélypont. Black Friday és karácsony... ezek legyilkolják az emberek pénztárcáját. Januárban a többség, csak alapvető dolgokat vásárol, februárban még mindig nyögik a túlköltekezést és utána kezdenek lassan magukhoz térni, hogy nyár közepén megint elégessenek egy rakás pénzt túlárazott nyaralásokra.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77502) ripla válasza negyedes (#77482) üzenetére


ripla
őstag

Az összerakásit én már úgy csinálom, hogy tableten megnyitom online, ott van fent mindegyik a Lego oldalán, így legalább sokkal kevesebb helyet foglal és lapozni is egyszerűbb, illetve rá is tudsz nagyítani ha valami nem tiszta.
Nekem még várat az összerakás, van még előtte pár másik.

[ Szerkesztve ]

(#77503) Neurotoxin válasza ripla (#77502) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A digitális összerakási-é a jövő, de éppen eleget nézem nappal a munkám során a monitorokat, hogy ne igényeljem itt is, másrészről szeretem fizikailag lapozgatni a nyomtatottat.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#77504) kbalage2 válasza Djuree (#77500) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Csak viszonyításképpen, az előző körben a Winter Chalet-ből 1.5 óra alatt elfogyott 10k darab, és az is egy 200 USD szett volt. Lehet hogy nem azok fogják ezt venni akiknek beragadt az előzőből a készlet, de bőven lesz helyette más, tuti hogy a 3 nagy szett órák alatt el fog fogyni.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#77505) ripla válasza Neurotoxin (#77503) üzenetére


ripla
őstag

Amikor raktam össze a nagy Falcont a maga több mint 40 zacskójával, és a cirka 1,5 kilós összerakási füzetével, akkor realizálódott bennem, hogy kicsi az asztal ehhez. Na azóta minden összerakási a tabletről megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#77506) LÁZ válasza Djuree (#77500) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azért innen nyugatabbra könnyebb kimatekozni azt a 350eurt pl a várra, pláne olyannak, aki egy kicsit is elindult már a lejtőn ezügyben :D , ha meg készült rá, akkor végképp

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77507) Crus válasza Neurotoxin (#77503) üzenetére


Crus
őstag

Sőt! Lehetne a kockákat is digitálisan összerakni, mint BL Studio-ban és fizetnénk a licencdíjat az egyes digitális készletekért. :(
Akkor szállok ki az egészből, ha elkezdik azt a baromságot, hogy már nem lesz fizikai manual...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77508) balint82 válasza Crus (#77507) üzenetére


balint82
senior tag

Akkor te ne vegyél BL szettet, ott már ez van.

Google Pixel 4a

(#77509) balint82 válasza kbalage2 (#77504) üzenetére


balint82
senior tag

Nyilván el fognak fogyni, de hogy eladásra vennék e ilyet most, az kizárt.

Google Pixel 4a

(#77510) Tyler Durden válasza balint82 (#77509) üzenetére

Nyílván ez szubjektív vélemény, de én nem érzem azt, hogy olyan hatalmas biznyák lenne ez a letárolom eladom vonal. Értem én, hogy volt az aranykorszak, illetve most is lehet 1-1 készlet aminek kilő az ára, de, hogy megveszek mindent, mert majd milyen sokat fog érni, ez fixen kuka.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#77511) Djuree válasza kbalage2 (#77504) üzenetére


Djuree
félisten

hát meglátjuk, kíváncsi leszek, egy várra benevezek én is. ha gyorsan elfogy akkor még biznisz is kinézhet belőle. :D

LÁZ: najó, nyilván azért valamivel könnyebb, de mindenhol szarabb lett a helyzet. haver pl. Svejcben él, ott is drágult minden nem kicsit, alapból is az volt de most mégjobban...bár 2 millát keres havonta informatikusként, szal annyira nem panaszkodik. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77512) Neurotoxin válasza Crus (#77507) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ugyanígy látom a helyzetet, mint te. A nyomtatott összerakási nekem az 'élmény' része. A hozzászólásodra egy nagy +1.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#77513) Kvelstadt válasza Neurotoxin (#77512) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is tökre egyet értek, de most rájöttem valamire!
Amikor hibás az útmutató és a digitálist kell használnod, azzal szép lassan szoktatnak a digitálishoz.
Mondjuk mikor a digitális is hibás, azt még nem tudom azzal mi a céljuk. :DDD

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#77514) sb válasza Crus (#77507) üzenetére


sb
veterán

Ezt már írtad, de nem hiszem el, hogy ezért kiszállnál. Vagy akkor nem szeretsz legózni.?
Oké, hogy van némi összefüggés, de azért még a többség szerintem papír nélkül nem nyergel át mondjuk sörfőzésre hobbiban.

A digitális kocka-összerakást sem értem, hogy hogy lehet párhuzamba állítani. Ott nézel egy ábrát a papíron... és itt nézel egy ábrát egy másik valamin. A kockát összerakni és digitálisan összehúzni meg kb. a sport ésa TV-n való nézés esete. Ég és föld.

@kbalage2
Ezt én ellenérvként akartam hozni. Ott a 10k-s limitek sem futottak ki 1 óra alatt, itt, nagyobb készletekkel 30k tuti nem megy el 1 óra alatt szerintem.
Visszanézve amúgy több BL körben, több készletnél sem volt meg a 10k elérése sem. Persze a várnál azért tuti meglesz szvsz.

BL-ről hova tűntek a régi BDP körök oldalai? Vagy azt most minek kellett eltüntetni? :F

(#77515) Mauzes válasza Llew (#77487) üzenetére


Mauzes
őstag

De most Lego.com árakról beszélünk. A Lion Knights' Castle 164 ezer Ft, ettől még nyugodtan lehetne 100+ a Medieval Town Square, ami elemszámban ~75%. Ettől még valószínű 95-99k között lesz, de nem azért, mert annyira kicsi cucc lenne.

(#77516) sb válasza sb (#77514) üzenetére


sb
veterán

Az lemaradt, hogy én is a füzetet szeretem, azt veszem elő ha van. De az sem tökéletes, csillogás, színek felismerése pl. minden, csak nem kényelmes dolog. És nagy készletnél kilós füzet.

De a lényeg nem ez, hanem, hogy messze nem érzem azonos kaliberűnek a dolgot a felhagyással, sörfőzésre váltással vagy digitális építéssel...
Ha ettől kevesebb fa hullik feleslegesen akkor jöhet, van előnye, hátránya, mind eltörpül a a lényeg mellett.

(#77517) Llew


Llew
senior tag

Szerintetek lesz ma a faluról hivatalos bejelentes, ha már a dobozkép kijött? Vagy elhúzzák még pár napig?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77518) hami85 válasza LÁZ (#77499) üzenetére


hami85
tag

Kiváncsi leszek lesz-e GWP, gyanítom nem :)

(#77519) Crus válasza sb (#77514) üzenetére


Crus
őstag

40 éve kezdtem el legózni. A Lego az nálam olyan, hogy bevonulok (vagy most már jó ideje a gyerkőccel) a szobába, elektromos szemetek kikapcsolva, kiterítjük a manualt, az érdekességeket (ha vannak, elolvassuk) és építünk... esetleg zene, vagy podcast, ha egyedül építek. Nagyon gyakran építgetünk villámlás, vihar, áramszünet, vagy rettenetesen rossz idő esetén. Építettem már tabletről, mert felvittem a padlásra a manualt és lusta voltam előkaparna a nem kevés lefóliázott doboz közül, de rettenetes élmény volt. Sejtheted, hogy ebook kérdéssel is, hogy állok. A könyv az nekem papírra van nyomtatva és igényes bánásmód esetén 100+ éveket is kibírja. Hol bírja ki manapság egy telefon, vagy tablet akár 25 évig?

A digitális építést ironizálva írtam, hogy nehogy majd még a vége az legyen, hogy lesz egy online store, ahol megveheted és a szétszórt kockákból, mint egy digitális puzzle összerakhatod.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77520) edgR válasza Crus (#77519) üzenetére


edgR
őstag

Nem a tabletnek kell bírnia 25 évig, hanem a digitális információnak. Az pedig bármilyen könyvet túl fog élni.

(#77521) Tony21 válasza edgR (#77520) üzenetére


Tony21
tag

Csak csukd be az ólomüveg ablakot, ha feltámadna a napszél :DDD

(#77522) balint82 válasza Llew (#77517) üzenetére


balint82
senior tag

Lesz, azazhogy mar volt. Szerintem hamarosan látjuk s@h árakat is.

Google Pixel 4a

(#77523) RapaNui1 válasza Gubbba (#77477) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Dejó, olyan vagyok mint egy gyerek a cukorka boltban. Ezbis kell, csak már rávághatna valaki a kezemre, hogy elég legyen fiam a jóból is megárt a sok.

Negyedes: Nekem is rajta van a listámon, jó lesz az, köszi a képeket, csak így tovabb.

(#77524) LÁZ válasza Llew (#77517) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

230 dolcsit írnak

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77525) Neurotoxin válasza Kvelstadt (#77513) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Egyáltalán nem rossz a gondolatod, sőt! Viszont, már elsőre is helyesen kellene kiadniuk. Megint csak visszatérek arra a fránya minőségbiztosításra. Ha már gyártásba került a szett, biztosra veszem, hogy milliószor át lett nézve és még így is maradnak benne hibák, lásd pl: Ferrari Daytona SP3 váltó összeszerelési baki. (Nem tartozik szorosan ide, de az Orient Express-es szettnél is sikerült az állomások neveit félrenyomtatniuk....)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#77526) Crus válasza edgR (#77520) üzenetére


Crus
őstag

Moon landing data liked this.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77527) RapaNui1 válasza LÁZ (#77524) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Egyébként szerintem ez nagyon jól fog mutatni a Viking falu mellett. Azt hiszem előadom itthon az asszonynak, hogy kell még egy vitrin, mert már megint helyszűkében leszünk :)

(#77528) backdraft81 válasza edgR (#77520) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Nagyon sok okból tudnék ezzel kijelentetéssel én is vitatkozni, de nem teszem. Szerintem napi szinten nem sokan használják a 25 éves floppy lemezeiket, meg a FAT12-es fájlrendszerű fájokat, vagy az első Mac MFS fájlokat.
A digitális információt gondozni és óvni kell, ha sokáig akarjuk használni, míg egy könyvet nem: Ha jó helyen tároljuk, az megőrződik évszázadokig.

(#77529) Crus válasza LÁZ (#77524) üzenetére


Crus
őstag

Akkor ez így indulóban 110k, nem hiszem, hogy 99k lenne a start. Aztán idővel megcsíphetjük talán majd 70k körül.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77530) edgR válasza Crus (#77526) üzenetére


edgR
őstag

Most komolyan egy privát adatbázisban tárolt, 55 éves rendszerekkel rögzített (és azokon tárolt) adatot hasonlítasz egy 2024-es, publikus, az interneten N+1 példányban elérhető és letölthető PDF-hez? :D :W
Az internet 20 évvel a holdraszállás után kezdett egyáltalán elterjedni, hogy szolgálhat az egyáltalán összehasonlítási alapként?

(#77531) Crus válasza edgR (#77530) üzenetére


Crus
őstag

Mondok 500 más témát, ahol adatvesztés történt. A digitális adat irgalmatlanul sérülékeny és az időtállóságával is komoly gondok vannak.

Úgy szolgálhat alapként, hogy az emberiség történelmének egyik legfontosabb adatiról volt szó, amit nem kisebb bagázs kezelt, mint NASA, akik egy picit feljebb vannak észbeli képességekben, mint a Lego...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#77532) Mauzes válasza Crus (#77529) üzenetére


Mauzes
őstag

478-as árfolyam...? :U

(#77533) Llew válasza balint82 (#77522) üzenetére


Llew
senior tag

Na ez vicces, mert az rss olvaso szerint volt, ott is a hir, de a honlapon nincs mar fent, mint törölték volna.

LÁZ képen latszik az új Wolfpack torzó.
Kellenenek nagyon azok a nagyfelbontasú képek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77534) Dareiosss válasza LÁZ (#77524) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Most ez Bl es készlet lesz vagy rendes legos?

(#77535) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

még mielőtt nagyon belemélyednénk a digitális adattárolás alfájába és omegájába, megkérnék mindenkit, hogy lépjünk túl a sztorin...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77536) LÁZ válasza Dareiosss (#77534) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

rendes lego , márc 3-tól,

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77537) edgR válasza Crus (#77531) üzenetére


edgR
őstag

Kész csoda, hogy ebben a szent pillanatban sem postagalambokkal küldözgetjük egymásnak a papirusztekercsekre írt mondatainkat. :)) Nem velem vitatkoztok, hanem konkrétan a digitalizációt cáfoljátok.

Nyilván sérülékeny a digitális információ is - nincs tökéletes rendszer, de véleményed szerint azért digitalizálnak mindent, mert a könyvek és az írott / nyomtatott információ kevésbé sérülékeny (?) :U Szóval a lényeg nem az, hogy sebezhető-e valamelyik, hanem hogy melyik a sebezhetőbb? Ti azt állítjátok, hogy a digitális adat. :DDD
Még mindig egy privát adatot hasonlítasz egy letölthető, publikus adattal. Ha a LEGO "elveszítené" a PDF-et, akkor pár napon belül több tízezer helyről lehetne pótolni, a LEGO is N+1 backupot készít róla. Gondolom a NASA-nál sem azért történt végleges adatvesztés, mert olyan könnyen sokszorosítható volt az adat, épp ezért írtam, hogy feltehetően 55 éves rendszereken tárolták és nem volt sokszorosítható, ezért ugyanannyira volt sebezhető, mintha könyvben lett volna tárolva. Ezzel vissza is jutottunk oda, hogy melyik a sebezhetőbb.

(#77538) sb válasza Crus (#77531) üzenetére


sb
veterán

A könyv is, bezárólag a kőtáblákig. Egész jól le tudtak égni komplett könyvtárak. Esetleg az adatsűrűséget is bele kellene venni a számításba, most a mai adatmennyiséget tedd el könyvben. Ha a biztonság megköveteli akkor nyugodtan, több példányban is... megoldható?
Nem igazán... abba, hogy vmi önmagában sérülékeny ezt is bele kellene kalkulálni, hogy milyen sűrűségben, redundanciával tudod tárolni. Lehet, hogy önmagában szarabb, más setuppal - amit a másik technológiával meg kevésbé tudsz megoldani - meg sokkal jobb lesz.

A leírásra visszatérve, nyilván ez szubjektív. Nekem furcsa. Ilyen alapon a saját lenyilazott bölény húsához is ragaszkodhatnánk, napi 100 ilyet hagyunk el praktikus és józan okokból. Ez nem tűnt sarkalatos kérdésnek a legózással kapcsolatban.
(Abba nem is akartam belemenni, hogy mi van ha füzet sincs. Nálunk ömlesztve megy a legtöbb építés, füzet elő se kerül. Mondhatnám, hogy ott ugrok ki az ablakon amikor valakik a teljes szabadságot és kreativitást adó Legot elkezdik füzetből/bármiből építeni... szinte eretnekség ha tablet vs füzet is az. :D ;])

@Llew
Lehet, hogy most épp csak ennyire dobták be. Csak hogy érezd a középkori téma sodrását a BDP vár rendelés előtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#77539) Llew


Llew
senior tag

Amig nincs nagyobb

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#77540) hami85 válasza Llew (#77539) üzenetére


hami85
tag

Hófehérke háza menni fog mellé :D

(#77541) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Na bírni fogja a lego oldala vagy nem ?

Valahogy éreztem hogy összeomlik megint.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#77542) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

apa kezdődik :DDD :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77543) hami85


hami85
tag

Bricklink már Server error :D

(#77544) wolfcsibe84 válasza LÁZ (#77542) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Na ki tud belépni? :P

(#77545) szombatitomi válasza hami85 (#77543) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ez gyorsan megfeküdt. :D

LÁZ, köszi a múltkori TérkéPH-es tippet, már el is felejtettem azt az oldalt. :)

(#77546) Djuree


Djuree
félisten

na lecsaptam gyors egy várra, de rohadt lassú a bl. :W

mod: már nem is jön be. :o

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#77547) hami85 válasza Djuree (#77546) üzenetére


hami85
tag

Nálam be se tölt, server error :D

(#77548) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

pont ezen gondolkoztam ma, hgoy egyébként IT szinten mekkora egy trágya az egész, mert pl a sah-ban kártyát csak úgy magadtól nem tudsz hozzáadni, csak ha már a 'fizetem' felületen van....nagyon le vannak maradva ezügyben :K

kb 1-2 óra, aztán már lehet tán rendelni is :DDD , vajon mire számítottak? :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#77549) maross válasza LÁZ (#77548) üzenetére


maross
veterán

na de ha lejaros bankkartyaval fizetsz, akkor nem am updateled, hanem az ugyfelszolgalatos random embernek bediktalod a bankkartyad osszes adatat, azert ez kozelit az IT lehetosegek csucsahoz :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.