Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Na ettől kikészültem. Ez az épített járda nem semmi, de a dupla falazatot nem értem. Mivel ez egy kiállítási darab simán elég lett volna egy szimla fal a dupla helyett az is megtartotta volna a kerítést, na meg a macskakövezés is lehetett volna nagyobb elemekből, de ezen már meg sem lepődök hisz mindannyian tudjuk hogy a Lego az elmúlt időszakban a darabszám emelésével a profit maximalizálására törekszik, mar reg nem a gyerekekről és az építés öröméről szól ez a játék.

[ Szerkesztve ]

(#78202) balint82 válasza RapaNui1 (#78201) üzenetére


balint82
senior tag

:Y

Köszönöm, azt hiszem ezt sem fogom megvenni.

Google Pixel 4a

(#78203) sb válasza RapaNui1 (#78201) üzenetére


sb
veterán

Ebben én nem látom a problémát. Ezt vásároltad. ;)
Úgy értem egy kifejezetten felnőtteknek készült készlet amit épp egy felnőtt rak össze. Nincs köze a gyerekekhez, nem nekik készült, semmi jó nincs benne gyerekszemmel. Ez inkább logikus mint megdöbbentő.

A kő/kerítés meg így arányos, és részletes. Ha meg rátesznek 8db nagyobb tile-t, panelt és annyiból megoldják akkor az a gond, hogy összecsapták és nem dolgozták ki. Semmit nem adnak drága pénzért. :)

(#78204) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#78205) Throme válasza sb (#78203) üzenetére


Throme
veterán

... igen, ezt akartam írni, hogy a kő kerítés méretarányosnak tűnik a Lego verzióban. Egy soros elég vékonyka lenne.
Ha jól tudom nincs tégla mintázatú 2x2-es kocka, így itt nem érzem a szándékos darabszám növelést. Matricás téglaminta pedig egyáltalán nem hiányzik.

Viszont nekem is feltűnt, hogy azért vannak olyan szettek, ahol 1 alkatrész helyett 2 alkatrésszel oldanak meg dolgokat.

#78201RapaNui1
Manapság nagyon sok olyan szett jön ki, ami nagy darabszámmal bírnak és árban is sokat dobtak rajta.

Minimális a 2000 db feletti szett a gyűjteményemben, nem is hiányzik.
Szerintem nem a darabszámtól lesz valami jó.

Ezt a telefonfülkét nem hiszem, hogy meg lehetne építeni sosem látott fifikás építési megoldásokkal.
Egy üreges hasáb. A kerítést se lehet nagyon cifrázni. Lécek/rudak ismétlődéséből áll

A kövezés szerintem nem baj, hogy több kis elemből áll, nekem inkább ezek az alkatrészek nem tetszenek így együtt, amit a fotódon látok.
Egy régi telefonfülke melletti, régi kövekből álló járdarészleten a bütykös alkatrészek nem passzolnak.
Éveken át koptatott kövezetnek inkább sima felületű csempékből kéne állnia kizárólag...

Sajnos az árazása miatt én elengedtem ezt a szettet, pedig tetszene.

(#78206) Napfénysüti válasza Vikthor (#78200) üzenetére

Minden piacot meg kell hódítaniuk. :D

Més que un club!

(#78207) RapaNui1 válasza sb (#78203) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Persze igazatok van, egyébként én is úgy vagyok vele ha így nézem akkor tetszik, ha úgy akkor meg nem. Mégis van valami kis hiányérzetem vagy nem is tudnám megmondani, hogy mi ezzel a készlettel kapcsolatosan. Tekintsünk el a kőkerítéstől és a macskakövektől, a 2 fajta belsőt akkor sem tudom megérteni. Persze mondhatjuk hogy valakinek ez valakinek meg az tetszik és választhat, de jött volna ki 1 verzióval a másikat meg mondjuk aki szerette volna megvehette volna pluszban. Persze így biztos a profit. Na mindegy, összessègèben nem egy rossz készlet ezt soha nem is állítottam, csak valahogy az ára nincs összhangban azzal az egésszel amit ad.

(#78208) kbalage2 válasza RapaNui1 (#78207) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azt a közfelháborodást képzeld el, ha a LEGO külön árulna egy marék kockát csak azért hogy a random londoni telefonfülke belsejét megváltoztathasd :D
Inkább rakhattak volna bele még egy tucatot, hogy a 2 belsőt könnyebb legyen cserélgetni, és ne kelljen átépíteni azokat a részeket.
Szerintem egyébként építésileg szuper unalmas szett, de állítólag van aki az ilyet keresi, felnőtt szinező / puzzle kategória.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#78209) RapaNui1 válasza kbalage2 (#78208) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Egyèbként azon is csodálkoztam, hogy van vagy 20-30 plusz elem a másik belsőhöz, de ahhoz hogy be tudd èpíteni szét kell szedni a korábbit is, ergo igazad van és ezáltal még értelmetlenebb ez az egész.
Építeni valóban unalmas, de a végeredmény szerintem azért nem lesz olyan rossz, tekintve, hogy azt hozza amit valóban ki akartak belőle hozni, azonban a sok mellé lövés miatt az árazással is mellé lőttek.

(#78210) Tony21 válasza RapaNui1 (#78199) üzenetére


Tony21
tag

Amiket felsoroltál, kiállítva még messziről is jól mutatnak, ez nekem azonban kiállítási tárgyként sem nagyon jön be. De ez csak az én véleményem ... igazából örülök ha sok ilyen készletet ad ki a Lego, mert ezeket biztosan nem kell megvennem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78211) Llew


Llew
senior tag

Elkezdték frissíteni a PAB-ot. A Viking falu figurái már fent vannak. Persze némely elemek máris készlethiányosak.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#78212) sb válasza balint82 (#78196) üzenetére


sb
veterán

Kis érdekesség, Ausztráliában még van...
...vagy a leírt logisztikai upgrade miatt tűnik úgy, hogy van még. :D

Ill. látszik a kisebb anomália ahogy nálunk 420-425-ön árazott készletek mellé 380-on számítják a gwp limitet.
A Concorde-ot tettem be a kosárba először, de ott nem járt hozzá gwp. :)

Egyébként én már legalább 3-4x panaszkodtam náluk arra, hogy gwp-k miért fogynak el 2-4 nap alatt. Úgy, hogy nem csak a világ másik felén elérhetőek, hanem végignyomkodom a környező országokat és még bőven van mindenhol, +1 hétig elérhetően sokszor az összes szomszédnál hozzánk képest. Átfedésbe is futnak amikor itt fél nap híján váltják egymást az előzővel ami elfogyott.
(+Erre jön rá, hogy néha béna a rendszerük és nem kerül kosárba/nem elérhető átmenetileg vmi bug miatt.) Ezekkel már többször maradtam le de érdemi válasz se volt ahogy egy pontot sem küldtek soha.

(#78213) xcvbxcvb válasza Llew (#78211) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Blacktron torsot kivették a genyák. :(((

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#78214) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Srácok, nagyon mérges vagyok. Az ember rendel valamit a feleségének erre ezt küldik.... :DDD :C

(#78215) Djuree válasza Bencus88 (#78214) üzenetére


Djuree
félisten

ez a zasszonynak is tetszeni fog! :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#78216) Bencus88 válasza Djuree (#78215) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Igen amúgy tényleg tetszik neki, már csak hely kell neki :DDD

(#78217) koncsik válasza Bencus88 (#78216) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A zasszonynak? ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#78218) tibaimp válasza Bencus88 (#78214) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly :C

A Technic mellett komolyabban a SW AT-AT és ez a készlet foglalkoztat....csak most épp másra kell(ene) a pénz...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#78219) Bencus88 válasza koncsik (#78217) üzenetére


Bencus88
nagyúr

A napokban kezdtük el újra nézni a gyűrük urát, biztos neki is fog tetszeni :DDD

Tibaimp: Én is így vagyok épp ezért kezelem úgy, hogy ez egy befektetés, inkább ebbe álljon a pénzem mint ftba. Ha nagyon rossz a helyzet majd tovább adom. Túl jó áron csíptem meg.156

(#78220) tibaimp válasza Bencus88 (#78219) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, de én össze is rakom a készleteket, úgy bontva meg már nem ér annyit használt piacon sem, bár annyira nem néztem.

Az tuti, hogy a Technic BMW motort, amit a Lego a 40. éves évfordulójakor adott ki (van is benne egy ilyen kocka) én annó ~14e Ft-ért vettem szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#78221) manokaj válasza Bencus88 (#78214) üzenetére


manokaj
tag

Gratula. Ez az egyik legjobb készlet.Nálam benne van az első háromban.

(#78222) Tyler Durden válasza Bencus88 (#78214) üzenetére

Congrats, ahogy már írták, nálam is benne van a top3-ban, ellegozol vele majd egy darabig :D /illetve helyet találni se lesz neki egyszerű/

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78223) Bencus88 válasza tibaimp (#78220) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na itt jön a csel, hogy csak magamat nyugtatom ezzel, hogy jó befektetés és majd kirakom :DDD

manokaj: köszi, az elején nem akartam annyira, de aztán egyre jobban akartam :DDD
Főleg, hogy ennyien mondjátok, hogy remek készlet, csak megerősÍtett a döntésben.

Tyler Duran: :R Köszi, épp épÍtkezünk, majd úgy alakitom, hogy ezeket bele kalkulálom :DDD

(#78224) Tyler Durden

Részemről elmúlt időben nem volt annyi építkezés, de végre befejeztem az UCS Razort. RapaNui1 kollegának köszönhetem a készletet, még1x thx! :R
Első dolgom a szétszedés majd szortírozás volt, utána indult pár hónappal ezelőtt az építés. Az élmény baromi jó, viszont nekem ez volt az eddigi legnagyobb darabszámú készlet és nincs annyi csetreszem amennyi fele illett volna ezt szétszedni. Komolyan mondom lábon hordtam ki pár stroke-t, mikor nem találtam bizonyos elemeket. Ezúton is kérnék ajánlást mit érdemes ilyen esetre beszerezni szortírozó tálkának, mert ezt mégegyszer tutti nem csinálom végig :D
Maga a végeredmény mindenképp impozáns, nagyon részletes, ahogy az elvárható. A topikan párszor már említették, hogy nem ikonikus sw hajó -ezt adom én is- ennek ellenére mégse tudom lehúzni, szubjektív véleményem, hogy kihozták azt belőle amit lehetett. Viszont építés után 2 nappal már el is adtam, letárolás ügyileg katasztrofális, hosszú, de a turbinák miatt még széles is. Mentségére legyen mondva a turbinákat pikk pakk le lehet róla kapni, de úgy meg nem mutatós.

Másik építés a lego piranha virág, ezt nejemtől kaptam, nagyon örültem neki, mert imádom a Mario világát. Egyszerű de mégis jópofa, nagyon jól mutat a szobában, már csak egy Bowser kellene mellé :D

A végére meg egy mostani beszerzés, végre sikerült jó áron szert tennem egy (2) Back to the Future készletre, ez már régen a bakancslistán figyelt, most végre lekerült róla. Ehhez esetleg tudnátok ajánlani vmi standet, akár legoból akár bármi másból, amivel ki lehet állítani a repülő módban? Előre is köszi!


"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78225) manokaj válasza Tyler Durden (#78224) üzenetére


manokaj
tag

Én ezeket használom a kis zacskós elemkhez. Vettem 10-et, egy nagyobb technic keszletnél, sokszor kell is annyi.A nagy elemeket, 2 nagy tálaló tálcán szoktam kiteríteni.

(#78226) Tyler Durden válasza manokaj (#78225) üzenetére

Huhh köszönöm, ezt meg is nézem még a héten, ha van nekik, akkor én is veszek :R

Throme: neked is köszi, a laposabbal lehet teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78227) Throme válasza Tyler Durden (#78226) üzenetére


Throme
veterán

Én is kipróbáltam ezt a fajta (#78225manokaj) tárolót. Nem rossz, de inkább bejön az átlátszó.
pl:
[link]

Aztán van egész szettnyi:

[link]

Ezeknek van fedele és akár megmaradt alkatrész tárolásra is jó.

(#78228) ranlomadi válasza Tyler Durden (#78224) üzenetére


ranlomadi
tag

A back to the future autot hol sikerult jo aron beszerezni? :B

[ Szerkesztve ]

(#78229) alite válasza ranlomadi (#78228) üzenetére


alite
aktív tag

50k korul volt par napja Euronics webshopban, hamar elvittek mind.

(#78230) formula01 válasza Bencus88 (#78214) üzenetére


formula01
aktív tag

Szerintem ha kirakod se tudsz bukni igazán rajta, főleg, hogy jó áron vetted. Ha kifut majd és elszáll az ára az egekbe, szerintem használtan biztosan lesz, aki boldogan veszi majd meg 150 körül, ha úgy döntenél, hogy megválsz tőle.

(#78231) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Amióta nem veszek legot, annyi de annyi pénzem marad :)

(#78232) realist


realist
őstag

Tetszik ez a 10330 Senna készlet, de egy ilyen 693 db-os készletért ez megint borsos ár. Remélem idővel konszolidálódik.. :U
Van már vmilyen pletyka, hogy milyen icons autó lesz még idén? :F

(#78233) Bencus88 válasza formula01 (#78230) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én is így gondolom :) :R

(#78234) yahagyma válasza Mauzes (#78193) üzenetére


yahagyma
tag

Nálam a KH bank a Bricklink rendelésem 02.20.án oldotta fel.

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#78235) hami85 válasza yahagyma (#78234) üzenetére


hami85
tag

Nálam a CiB még nem, talán majd ma.

(#78236) Throme


Throme
veterán

Megnéztem Balázs videóját a10330 Senna-s Icons szettről.
[link] (ha valaki még nem látta)

Alapvetően tetszik, jó bemutató lett. Szokásos színvonalon be lettek mutatva az új alkatrészek, az építési érdekességek, megoldások (nem pedig egy uncsi teljes építés, amit mások elkövetnek), hibák...stb.

Picit ellentmondásos számomra, hogy a kerekek lemodellezésében, az arányaiban tekintve kisebb Lego verziót kifogásolja, szemben a cigimárka embléma hiányára meg az a magyarázat, hogy a Lego csak egy játék márka és nem fér bele egy ilyen logo.
Ehhez az ikonikus versenyautóhoz - szerintem - a korabeli logo-k is hozzá tartoznak.
Ha a kerék nem teljesen arányos az eredetivel - még úgy sem, hogy új alkatrészekről van szó - és ez hiba, akkor a korhű feliratok, emblémák se hiányozzanak.
Másrész korábban már "elhangzott" itt, hogy a legó nem modelleket gyárt, amiknek az a feladatuk, hogy az eredetivel szinte megegyező arányokat, kialakításokat hozza.
Így a kerék méretarány(talanság)a szerintem nem olyan nagy probléma.

Azzal az érvvel persze nem lehet vitába szállni, hogy manapság nem engedélyezett sok országban a cigireklám, cigimárka embléma feltűntetése. Nem vagyok cigis, mégis hiányzik azért.

Az orrkúpot szerintem is megcsinálhatták volna jobbra. A matrica, nyomtatás szín eltéréseket (sajnos) már megszokhattuk, úgy látszik ezen nem fog változtatni a gyártó.

... most pedig jöhet a 10332 középkori város bemutató, szintén Racingbricktől.

(#78237) hami85 válasza Throme (#78236) üzenetére


hami85
tag

A matrica nyomtatás ahogy elüt az egy vicc…
fele nyomtatva fele matrica, hàt nem kivàntam meg ezt a szettet se főleg ennyiért..

(#78238) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

No 24 ért is elvitték a 40712-őt, és már 30k-ért is hirdetik és az is el fog kelni. Nekem nem volt pofám 20k-nál többért eladni, így sem bánkódok nem jártam rosszul, de a 30 kicsit már nekem is erős, de ettől függetlenül el fog menni.

(#78239) 5150head


5150head
senior tag

Jelentem az űrhajós/repülős vonal nálam is megtört. Behúztam a 3in1 várat auchan akcióban. :)) Gyerekként nagyon vágytam egy lego várra, uh most kárpótoltam a kis fickót.
Remélem ezután nem indulok el a minden is kell lejtőn. :DDD

Ez a microscale space gwp viszont egyáltalán nem fogott meg... :F ahogy olvasom még szerencse. :DDD

(#78240) Dilikutya válasza 5150head (#78239) üzenetére


Dilikutya
félisten

Remélem ezután nem indulok el a minden is kell lejtőn.
- DE IGEN. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#78241) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#78224) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Pedig már majdnem írtam, hogy milyen jól néz ki, visszavenném, de ezek szerint lecsúsztam róla. :)

Az At-At után én azt mondom, nekem a Razor jobban bejőtt mint az, mind külsőleg, mind belsőleg, mind kinézetre, mind építési élményben jobban tetszik, ha most kéne választanom a Razort választanám.

Szombatitomi belevitt megint a gödörbe, megcsíptem én is egy zongorát. Kihagyhatatlan ajánlat volt, nem mondom meg mennyiért, de nem volt rossz vétel es talán sikerül a Gringotts bankot is behúzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#78242) Tyler Durden válasza 5150head (#78239) üzenetére

Segítek az a készlet maga a lejtő :D Komolyan az a szett az ami miatt sajnálom, hogy nem vagyok gyerek, eskü szerintem hónapokig el lettem volna vele kiskoromban..

RapaNui1: ne haragudj, nem is gondoltam volna, hogy esetleg még érdekelhet :B A Razor, ahogy írtam is szerintem nagyon jó kis készlet, tényleg a tárolás az ami nekem negatívum volt, de nyílván ez nem a lego hibája.
Zongorával meg ne idegelj, a beszámolója óta kattogok rajta.. Majd pls ha összeraktad, akkor te is tolj egy beszámolót. :R

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78243) szombatitomi válasza RapaNui1 (#78241) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ejj ejj, veszélyes hely ez a topik, mindig mondom… :DDD Grat a zongorához és jó építést majd! Már nekem is hiányzik, hogy építsek valamit, de most vagy 8 nagyobb szett van itthon összerakva és semmi hely, úgyhogy először bontani kell majd.

5150head: van egy rossz hírem, Dilikutyához csatlakozva csak annyit mondok… de igen. :D

(#78244) kbalage2 válasza Throme (#78236) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A kerék egy olyan alkatrész amiből mindenképpen kellett új, tehát ha egyszer erről megszületett a döntés akkor hátulra lehetett volna valósághű verziót is csinálni minden további nélkül. Ez egy rendkívül feltűnő és hangsúlyos része az autónak, a 80as évek végén még szélesebbek voltak a hátsó gumik mint most, nem kis eltérésről beszélünk az első/hátsó méret között (50%). Valóban, a LEGO nem modell, de mégis egy adott Forma 1-es autó leképezése az aktuális szett, tehát lehetett volna törekedni ebben a tekintetben a hasonlóságra. El tudom fogadni ha valamit meglévő alkatrésszel kevésbé valósághűre építenek (pl orrkúp), de ha már egyszer készül egy dedikált alkatrész, akkor az legyen rendesen megcsinálva.

Szerintem a Marlboro reklám hiánya egy hangyányit más kategória, és ha eltekintünk attól a nyilvánvaló ténytől hogy egy gyerekjátékról hiányoljuk a dohányreklámot, akkor is tény (mint ahogy te is leírod később) hogy egy csomó országban már kvázi be van tiltva. Ahogy a videóban is láthattad, a hivatalos Forma 1 ajándékboltban kapható 400e Ft-os maketten sincs rajta a Marlboro logo, sőt a McLaren saját weboldalán a történelmi részlegben sincs rajta a fotón, szóval sejthető hogy okkal hagyták le a LEGO szettről is. Ez nem feltétlenül a LEGO saját döntése, szemben a kerékmérettel.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#78245) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Főszerepben egy 100Ft-os torzó, egy sima sárga láb és egy standard alap fej. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#78246) nemorino válasza kbalage2 (#78244) üzenetére


nemorino
tag

Már 1988-ban is több futamot rendező országban tiltották a dohány reklámot, azokon a versenyeken Marlboro felirat nélkül mentek a McLarenek, bár az igazság az, hogy 1993 előtt sosem mentek McLaren logóval a Marlboro helyett. Én hatalmas rajongója vagyok a nyolcvanas évek F1-ének és nem a Marlboro hiánya miatt fogom passzolni, még csak nem is a kerekek miatt. Egyszerűen nem találták el a formáját, az orr és a motor fölötti rész katasztrófa. Balázs videója picit javított a véleményemen, az építési élmény jobb, mint gondoltam, de a polcra a modell kerülne, azt kellene látnom évekig.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#78247) RapaNui1 válasza szombatitomi (#78243) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Köszi de jelenleg még a gyerkőc barátnője birtokolja. Mondtam neki hogy kirakhatja, de még gondolkodok rajt, ha mégsem akkor az enyém lesz a megtiszteltetés.

Tyler: Ahogy látom a lejtőn nehéz megállni. Nem baj, nehogy én maradjak a végén itt a fórumon egyedül, aztán csak magamnak írogassak, ne hagyjatok magamra :)

Még a végén Láz-nak nem lenne semmi dolga :)

Sokat köszönhetek itt mindenekinek és ha nem lenne ez a közösség maga a legozás sem lenne ekkora élmény.

[ Szerkesztve ]

(#78248) Llew válasza szombatitomi (#78243) üzenetére


Llew
senior tag

Ha már lejtő téma.
Bricksetten már régebben bejelölgettem a tavalyi idei készletek közül, ami tetszik és érdekelne.
Gondoltam csinálok egy költségvetést is árakkal.
Hát 22 tétel és SaH árakon bőven 7 számjegyű végösszeggel. :O
Igaz ebből csak a Rivendell és a Venator maga elég sokat kitesz. Igazából nem is ezek a meglepőek, hanem a többi, hogy pár 30-40-60 ezres készlettel mennyire gyorsan megpörög a számláló.
Nyilván ezen akció figyeléssel, jófogással, stb. bőven lehet faragni, de mindenképpen sorrendet kell felállítanom.
És ebben Pab még nincs is.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#78249) Llew


Llew
senior tag

Ha valaki utólag begyűjtené a 10295 Porshe 911-et akkor a mall-nál 52 ezerért akciós.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#78250) szombatitomi válasza Llew (#78248) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Hát igen. Nálam nagyon ritka, hogy újonnan megjelenő szetteket veszek, talán csak a Concorde volt kivétel. Brickfanatics retirement listát szoktam nézni, és olyan november elejéig igyekszem beszerezni azokat, amik tetszenek azok közül, amik az adott évben kivonulnak. Idén ez most a februári update alapján 38 szett, árat inkább nem is számoltam…

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.