Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) Napfénysüti válasza sb (#72748) üzenetére

Ez jó poén volt. :C ;)
Marson nem lakunk, hidd el elég szomorú és csalódott vagyok hogy ilyenek történnek mert gyerekkorom kedvenc játéka a Lego, felnőttként is szeretek építeni. Még mutatni, ajánlani is szoktam ismerősöknek készleteket. Azt se tudom megállni a gyengébb minőség ellenére hogy ne vegyek időnként, csak maximalizáltam hogy mekkora összegért. :B

Aztán lehet el vagyok átkozva, idén a bringám 200k-s DT Swiss kerékszettjénél 4 év után megrepedt a hátsó felni, Svájcból kellett újat hozatni. Kísértenek ezek a repedések. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#72752) LÁZ válasza Fr0z3n (#72750) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mvótá

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#72753) czanga


czanga
őstag

Ettől nem fogunk fejjel a falnak... azaz a polcoknak rohanni, az egészen biztos.
Tegnaptól aktív, a friss online újságban volt.

(#72754) balint82 válasza czanga (#72753) üzenetére


balint82
senior tag

Tudja valaki, hogy mikre adja a kedvezményt?
@HUN_SECTOR :Voltál már bevásárolni? :D

Google Pixel 4a

(#72755) Llew válasza h3lios (#72738) üzenetére


Llew
senior tag

Grat, szép gyűjtemény, de leginkább inkább a helyre irigykedem. :D

A kiállítás kapcsán tök jogos amit írsz (#72740) szerintem. Tényleg piaci rés, amit a Lego átenged másoknak a kiállító eszközök kapcsán. Nagy készletektől kezdve, akár minifigeknek is lehetne, mert van aki meg azokat gyűjti és rakja a falra.

Viszont ha már a kiállítás és a Falcon szóba került:
Mindenki, akinek megvan az Efferman féle állványon tartja?
Most néztem meg az elemlistáját, PAB-ról ~28 ezer lenne. Gondolom sokkal BL-ről sem olcsóbb és akkor még lehet nem is jön meg egy helyről. Viszont ez már az az árkategória, hogy egy előregyártott akrill állvány is kijön belőle (szállítás nélkül).
Ha valakinek van más állvánnyal tapasztalata akkor melyikkel és milyen?
Illetve ha az Efferman, akkor szürke vagy fekete színvariáció?

Más:
Redditen futottam bele: Rebrickable elem lista a PAB-ról a kifutó készletekkel, még hó vége előtt lekerülő elemekről

#72753 czanga
Tescoban -30% van. Online lista
Virágok pl jó áron vannak

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#72756) HUN_Sector válasza balint82 (#72754) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Fehérváron semmi nem volt.
Cipősdoboz ajándékozás miatt mentem be (meg a gyereknek kellett egy minecraft éjjeli fény lámpa), vettem egy halom édességet, meg néhány beragadt legot szoktam a dobozokba csomagolni a gyerekeknek. Aztán ha már ottvoltam ránéztem a legokra. Nem derül ki, hogy mire van akció, de nem is olyan hívogató a választék. Néhány helyen kint volt a polcon a hirdetmény, de azok üresek voltak. Az autómosó lehet érdekelt volna, de még így is túlárazottnak gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#72757) Xboxone40


Xboxone40
csendes tag

Ha ez igaz, sokan fejelhetik a falat, 60-80k között adták a figurát...
Lego most ezzel odapörköl a másodpiacnak ha meglépik.
A jövő év első felében, egy microfighter szettben bukkan majd fel újra a Rex figura!A pletykák szerint a 75391: Rex Kapitány Y-szárnyú microfighter készletben lesz benne és elvileg egy az egyben megkapjuk a Venator készletben szereplő Rex figurát! 😅Ár: $13Elemszám: 99 db. :R :C

(#72758) Throme válasza h3lios (#72746) üzenetére


Throme
veterán

Azt tudod, hogy most szanaszét kockázzák a szobáról készült képet ... nem is gondoltam volna, amíg nem olvastam a sz.gép házra kérdező hsz-t...
mondom mivan? milyen sz.gép ház?... jah hogy ott az asztal alól kikandikáló....
:DDD

#72748sb
:C

(#72759) Llew válasza Llew (#72755) üzenetére


Llew
senior tag

Szerkesztés: félre olvastam a Tesco Lego akció is csak -25% Klubcarddal

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#72760) Throme válasza Xboxone40 (#72757) üzenetére


Throme
veterán

Ha szétreped, akkor ennyit se ér :N

(#72761) Throme válasza HUN_Sector (#72744) üzenetére


Throme
veterán

Nem lehet, hogy ahonnan vásárolsz valahogy rosszul tárolják a termékeket?
Tényleg fura, hogy kb ugyanazoknak van folyamatosan ilyen problémájuk.
Kinyitom én is jobban a szemem és ránézek néhány figurára...

(#72762) Xboxone40 válasza Throme (#72760) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

:C :C :C Láttam nagyon sok vásárlást, ezért nem szabad egy friss készlet figuráira ráharapni az első 1-2 évben...

(#72763) Napfénysüti válasza Throme (#72761) üzenetére

Én speciel vegyes helyekről vásárolok így ezt kizárnám.

Més que un club!

(#72764) sb válasza balint82 (#72749) üzenetére


sb
veterán

Itt a kábel is leolvadt miután beírtam a hsz-t. :D

Auchan online felületén (bizalom kártyás) belépés után kilistázza mire van akció. Már ami ugye kint van online is. Vannak "nincs készleten" termékek is a listában de így sincs minden fent ami offline a polcokon lehet.
Van pár jobb ár de amúgy óriási akciók szvsz nem lehetnek, kb. 1 hete jártam áruházban és 2-3 akciós készlet mellett inkább a s@h ár körüli árcímkék voltak jellemzőek. :(

(#72765) sb


sb
veterán

Help me!

BL-en én vagyok béna, vagy sehogy nem lehet értelmesen megadni, hogy honnan vegye az árakat? Wanted listben van olyan oszlop, hogy "max price", az alatt két mező, jelenlegi és előző 6 hónap árai, valamint egy másik mezőben min/max/avg/quantity avg értékek.

Viszont ez sehogy nem szűr, ránézésre még régióra sem, nemhogy országra. Példa: egy elemre van jó pár magyar bolt 30-40Ft-os árral, fentebbi permutációkban meg vagy 70/100Ft körüli árakat hoz ki (avg-k) vagy 3Ft-ot (min price az egész világra :U ). Használhatatlan.

BrickStock/BrickStore progiban is ugyanezt látom (vagy abban talán legalább EU régióra lehetett szűrni? :F ). BL-en talán 2-3 helyen van a beállításokban vmi hasonló, de semmi explicit.
- Talán régiót lehet állítani (de máshol használja, nem itt)
- Itt a keresésben ha jól emlékszem talán kizárt Store-okat lehetne megadni, de a világ összes Store-ját Mo-n kívül most nem állítanám be inkább.
- Van még kedvelt Store lista is, de arra is csak vmi homályos beállítás van, hogy "vegye előre". Az se biztos, hogy itt a keresésnél... most épp maintenance van, meg se tudom nézni pontosan.

Szóval a lényeg, hogy bárki tudott ilyesmit értelmes módon árakat tölteni azon kívül, hogy buy gombot nyomogat és kézzel válogat? :U
Nekem az is megfelelne ha megadok mondjuk 15 magyar boltot és azokból keres/tölti fel az árakat.

(#72766) maross válasza sb (#72764) üzenetére


maross
veterán

Ez azért nem volt rossz...erdemes lehet korulnezni, shelby 11.243ft pl, speed championsbol a dupla merci szintén.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#72767) HUN_Sector válasza maross (#72766) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha egy termék nálam sincs készleten, én is tudom azt bomba áron adni :)
Egyébként màr semmit sem hoz a szűrő

[ Szerkesztve ]

(#72768) HUN_Sector válasza Throme (#72761) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Auchan-tesco-kocka-euronics-mall-alza-lego shop-jatekbolt.hu
Mind rossz lenne? :)

Itthon meg nem kap uv-t, vámpírok vagyunk

(#72769) pn4hvq válasza HUN_Sector (#72768) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Itthon meg nem kap uv-t, vámpírok vagyunk"
Vagyis nálatok D vitamin hiányosak a Legok :D

(#72770) HUN_Sector válasza pn4hvq (#72769) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A korábbi rémes analógiát folytatva: Mert itt nincs Napfénysüti

(#72771) balint82 válasza HUN_Sector (#72770) üzenetére


balint82
senior tag

Süti sincs? :Y

Google Pixel 4a

(#72772) Tyler Durden válasza apholyon (#72702) üzenetére

Nálunk a legkisebb 3.5 éves, duplo vonal megy jóideje, de már city készletekkel is játszik. Szerencsére ahogy már mások is írták, nem ez a szájbavevős típus, így egyedül is ott merem hagyni játszani vele. Amit kiszúrtam, hogy most már a normál legoval is érdemben eljátszik, építi is /karácsonyra valszín lesz vmi kisebb city készlet pl rendőr vagy tűzoltó vonal/

sb: meguntam viszem, szólj ha van még hasonló jó dealed :D

h3lios: szép gyűjtemény, gratula hozzá! A helyet én is irigylem, egy ilyen saját szoba pont elég lenne nekem is (:

Llew fórumtárs által feltett kérdés a Falcon tárolásával kapcsolatban engem is érdekelne. Én eddig nem néztem, hogy mennyi ha lego-ból készítem el, de ha ilyen árazása van, akkor lehet rászánom azt a minimál pluszt és vmi akril tartó lesz a befutó.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#72773) hami85


hami85
tag

Aki 30-35ért árulja a Lego Houset FB csoportba az mit èrez, mikor a @sah-on 21k ingyen postaval? Hihetetlen hogy mèg igy is érdeklődtek nála kommentben 😅

(#72774) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A TESCO-ban most klubkártyával 25% kedvezménnyel, 35K-ért meg lehet szerezni a LEGO Technic 42154-es Ford GT készletet, feltéve, hogy akad még valahol. Nekem sikerült egyet elcsípni, ezen kívül még kettő darab volt belőle a Salgótarjáni TESCO-ban, de ahogy később arra mentem, már csak egyet láttam belőle. Amúgy minden LEGO 25% kedvezménnyel van most a TESCO-ban, ha jól tudom, talán november 11-ig.

Sajnos eléggé meg van sanyargatva már a doboza, de végül is, a belseje a lényeg. Még csak 1:8-as Technic sportkocsit építettem össze, kíváncsi vagyok, miyen lesz az 1:12-es arányú modell. Vajon a 2024-ben megjelenő 1:8 arányú sportkocsi milyen lesz, nagyon kíváncsi leszek, mindenképp beruházok majd arra is.

Hamarosan elhozom a 10318-as Concorde-ot is, és ha minden jól alakul, Karácsonyra összejön végre a Titanic, amire már azóta vágyom, hogy megjelent, de eddig még nem sikerült összekaparni rá a stexet. Remélem, idén sikerül.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#72775) maross válasza Vistaboy (#72774) üzenetére


maross
veterán

alzan 32k
szerk: mintha az elobb meg 35k-t irtal volna :). de igy se rossz az alzas ar, bubifoliaba csomagoltan erkezhet boxba 690ert vagy alzaplusosoknak ingyen, valoszinuleg polckopottan de nem nyomorgatva.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#72776) Vistaboy válasza maross (#72775) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lehet, de az Pesten van, többe kerül az odaút. :)

szerk: Ok, csak mondom, hátha jár valaki mostanában a tarjáni TESCO-ban, de már aligha talál belőle.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#72777) Djuree válasza Vistaboy (#72774) üzenetére


Djuree
félisten

olcsóbban is szokott lenni webshopokban, jofogáson is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72778) Llew


Llew
senior tag

Dunaújvarosi tescoban eleg jó a felhozatal az akcióban. Vannak nagy készletek is és mindenből legalabb 2-3 darab.

[kép]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#72779) Lajti


Lajti
tag

Ez meg csak a szokásos:

(honnan a fenéből szerzik, bolti dolgozóktól?)

(#72780) Djuree válasza Lajti (#72779) üzenetére


Djuree
félisten

felesleges most kapkodni és a dílertől megvenni, 10k-ra be fog állni ez is. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72781) HUN_Sector válasza Lajti (#72779) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

2-3 doboz leesik a platóról. Ingyenes termék, bevételezésnél nem tűnik fel a hiány

(#72782) magickonfig válasza Lajti (#72779) üzenetére


magickonfig
tag

#72712 már vót , ugyan ezt a kérdést tettem fel :F

(#72783) Maximo88HUN


Maximo88HUN
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes, hogy még senki sem írt róla, de a BrickLink magyar idő szerint pont egy napja bedöglött. [jay] [reddit]
Ez a 2 cikk egész jól leírja, hogy mi történt.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#72784) bordi10


bordi10
senior tag

"Kis" akció. Fogarasi Tesco. Bent a bejárat előtt van egy órás sziget. Igen, 1500 pénz, kevesebb, mint egy HappyMeal :DDD
Van még belőle jó sok, én 4-et vittem, saját gyerkőcnek, szomszéd ismerős gyerekeknek. Kérdeztem, hogy miért ennyi, mert náluk 6990 volt eddig. Mondta az eladó, hogy nem vitték/viszik...megunták és kirakták ennyiért. Csak Vader van.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#72785) HUN_Sector válasza Maximo88HUN (#72783) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

thebrickfanon olvastam, hogy feltörték, ellopták a jelszavakat és kriptot követelnek (még egy indok, hogy betiltsák azt a sz*rt)
De tegnap lassan ugyan, ám ment még

(#72786) Djuree válasza bordi10 (#72784) üzenetére


Djuree
félisten

:Y
de király lett volna a két kisfiamnak, pont ilyet néztek múltkor, de akkor sehol nem volt. :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72787) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az Auchanban csak online vagy a boltokban is él az akció? Meddig tart?

(#72788) Djuree válasza Maximo88HUN (#72783) üzenetére


Djuree
félisten

pont jókor, van pár rendelésem, ha azok törlődnek az fasza lesz, mert sokáig baszkódtam vele mire felvittem a wanted listeket. :W
nem elég a háború meg a sok faxság, még ezek a retardáltak se tudnak a seggükön ülni nyugton...de ezek annyira hülyék...a boltokat hiába törlik, van több ilyesmi oldal nem csak a bl, ott is megvannak a listáik, csak vissza kell majd másolni a bl-re...meg gondolom le is van mentve a gépükre, szal sokat nem érnek ezzel a dologgal.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72789) Melezor válasza bordi10 (#72784) üzenetére


Melezor
kezdő

Ha esetleg majd jársz arra, és tudsz venni egyre én is beveznék a gyerkőcnek :D

(#72790) HUN_Sector válasza Djuree (#72788) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Feltörtek egy rakat accountot és kamu árakon több száz rendelés ment be hozzájuk
Jófogás effektus, vagy karácsony előtti FB szituáció....

(#72791) Djuree válasza HUN_Sector (#72790) üzenetére


Djuree
félisten

:o :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72792) Maximo88HUN válasza Djuree (#72788) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Nálam is van 1 rendelésed. :)
Ha holnap délutánig nem rendeződik a helyzet, akkor emailben megbeszéljük.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#72793) Maximo88HUN válasza bordi10 (#72784) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Ez a Te vásárlásod előtti, vagy utáni állapot. Azért kérdezem, hogy van-e értelme elindulnom holnap.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#72794) czanga válasza Lajti (#72779) üzenetére


czanga
őstag

Minimum odaadnám az egyik vesémet azért cserébe, hogy ez a méretes baromság, mint, hogy: "tudok adni" végre kikophasson a köztudatból, ha adásvételről beszélünk, és apróhirdetésekről.
Esetleg: "Van egy eladó példányom." - Még ez is jobb lenne.

Vent: OFF / Sorry :D

(#72795) HUN_Sector válasza czanga (#72794) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Te a "nem is eper, hanem szamóca" típus vagy? :)

(#72796) czanga válasza HUN_Sector (#72795) üzenetére


czanga
őstag

Nem tudom, a zöldségekhez nem konyítok. :)

(#72797) bordi10 válasza Maximo88HUN (#72793) üzenetére


bordi10
senior tag

Amit én vittem 4 db-ot, azokat a pult alól adta kartondobozból. Ezek még ott vannak+a pult túloldalán még 3 db. Biztosan lesz még holnap.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#72798) namilegyen


namilegyen
tag

Aki jár Ausztriában, az intersparban egy csomó készlet akciós. Pl. Audi RS Q e-tron 42160 109 euro.

(#72799) bordi10 válasza Melezor (#72789) üzenetére


bordi10
senior tag

Bocsesz, ma voltam ott, nem arra lakok. Nem tudom, h mikor járok arra így előre.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#72800) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Régen volt már beszámoló, úgyhogy jöjjön egy 10273 Kísértetkastély.

Első vásárlásom a közös excelből, köszönet érte legopingvin kollégának, akitől egy tökéletes, gyűjtői állapotú szettet kaptam. :) Régebben nem fogott meg igazán ez a szett, de aztán sok jó véleményt olvastam róla, úgyhogy be akartam szerezni még idén, mielőtt kifut. Mostanában nem sok időm volt építeni, de most bepótoltam, 2 este, kb. 8-9 óra alatt épült meg.

Már az első zacskónál nagyon megtetszett, kicsit tartottam ettől az olívazöldtől, de nagyon jól áll a kastélynak. 18 zacskó van összesen, 3 fázisra bontva az építést.

2-5. zacskó képei: [kép] [kép] [kép] [kép]

A 6. zacskóval véget ér az első fázis, ami a földszint és néhány alap berendezés megépítését jelenti. A kedvenc részem egyértelműen az orgona volt, nagyon részletes és jó is volt építeni, ez nagyon meghozta a kedvem a Jazz quartet szetthez is.


A 2. fázis első (7.) zacskójának legjobb része nekem a nyitható kétágú nagykapu volt, aminek a mechanikája egyben van építve a csillár felfüggesztésével, nagyon ötletes.

8-11. zacskó képei: [kép] [kép] [kép] [kép]

A 2. fázis végére (12. zacskó) megépült a kastély belterének nagy része rengeteg részlettel, valamint a "liftakna" alsó fele.


A harmadik fázis első zacskójában (13.) már befejezzük a kastély tornyon kívüli részét, kiállítva már így is nagyon jól nézne ki, és akár a modularok közé is beillene, mivel 4db 16x16-os panelre épül, így az alapterület megegyezik azokéval.

A 14-16. zacskóban a tornyot/liftaknát építjük tovább, mindig egy szintet egyszerre.
Képek: [kép] [kép] [kép]

A 16. zacskóban épített csapóajtó is nagyon ötletes, nem láttam még hasonlót. Két 2x2-es curved slope elemen siklanak, amint a lift megérkezik fentre, kinyílnak, majd a lejtős elem miatt visszazáródik, ha a lift már nem tartja ki. Zseniális, ez a megoldás tetszett a legjobban.

A kastély a 17. zacskónál fejeződik be a tető felépítésével, ezután már csak a 18. marad, amiben a liftet építjük össze.


A hátsó kis kurbli forgatásával tudjuk a liftet felhúzni a felső szintig, ahonnan ha egy kart elfordítunk, "lezuhan" a földszintre, amit az 5. zacskóban felépített lendkerekes megoldás tompít le a végén, így nem csapódik oda, hanem lassulva áll meg a földszinten.

Hatalmas építmény, szinte vonzza a tekintetet, főleg a magas torony miatt. Szemléltetésképp itt egy (sötét) kép, mellette a kivilágított Kovácsműhellyel, kicsivel több, mint kétszerese magasságban. Azt a szettet múlt héten raktuk össze egy barátommal, és kapott egy Lightailing világítást, ami nagyon jól áll neki, de a második kört (fa és kút világítása) nem raktam fel, mert egyrészt nekem kicsit bazári hatása van, másrészt 2 órát szenvedtem vele, aztán az ott b...+ felkiáltással a munka befejezettnek lett nyilvánítva. :D
Szeptemberben még megépítettem a "Kecses kecskét" (Tallneck), az is dokumentálva lett, majd összedobok arról is egy beszámolót.

Ja, és azért olvasgattam én a topikot, csak kicsit zsúfolt lett az elmúlt pár hónap, de köszi nektek a sok jó beszámolót és képeket, jó volt olvasni és látni őket. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.