Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) Mauzes válasza RapaNui1 (#73036) üzenetére


Mauzes
őstag

Az mondjuk szerintem nem igazán meglepő, hogy az áron aluli dolgokat valaki gyorsan megveszi.

(#73052) Crus válasza RapaNui1 (#73043) üzenetére


Crus
őstag

:R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#73053) HUN_Sector válasza Mauzes (#73051) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

kukkants be a bestbuy csoportba. Legyen bármi sz*r, de ÁK alatt van, már viszik, mintha muszáj lenne. Minél drágább, annál hamarabb. Persze egy részük megy hardverapróra. Fél millás biciklis, millás tévék...stb.
Elég jól keresek, de csak pislogok, hogy mennyi, még az én szememben is elképesztően nagyértékű vacakra van vevő.

(#73054) Crus válasza HUN_Sector (#73053) üzenetére


Crus
őstag

Az a topik alapvetően egy rettentő kínos kivonata annak, hogy viselkednek abszolút nem tudatos vásárlóként, felnőttnek behazudott emberek. A legjobb amikor berendeli, majd napok múlva reklámozza, hogy neki mégse kell, átvehető... vagy amikor berendel valamiből 9-et, nehogy a többinek jusson véletlenül.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#73055) apholyon válasza Crus (#73054) üzenetére


apholyon
aktív tag

+ HUN_Sector

Lego-nál nem ugyanez megy? :U

Egyébként vettem már ott linkelt dolgokat, ha valaki értelmesen használja, akkor segítség. Mondjuk én úgy szoktam, hogy családban vagy ismerősi körben összeírom kinek mi kell, milyen, mikorra, mennyiért. Aztán ha szembejön akkor megrendelem. Egyébként az ármegosztó ilyen szempontból még jobb felület.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#73056) Dilikutya válasza HUN_Sector (#73049) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tele van hasznos alkatrésszel, pár vadmentő figura, és egy rakás vadállat. Amit össze lehet rakni belőle, nem nagy kaland, de jól hasznalható alap máshoz, meg játszani. A terepjáró platóra pl. bármit lehet rakni, hamasz géppuskástól a ketrecig mindent. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73057) Llew válasza Crus (#73054) üzenetére


Llew
senior tag

Minden a hasznalókon múlik.
Én követem, hátha szembejön amit keresek (most ép router), vagy rokonsagban ismeretsegben vki, illetve hobbiba vago dolgok akcioit tovabb szoktam küldeni, hatha vkit érdekel.
És vettem már ott linkelt laptopot, magamnak is masnak is, igaz azert mert kellett meg tényleg elég BB is volt.
Persze olyan is volt, amire felkaptam a fejem aztan rájöttem, hogy igazából nem kell, aztán mŵgse vettem meg, de az is rendszeresen megfigyelhető amit írtok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#73058) sb válasza Llew (#73057) üzenetére


sb
veterán

Ezek szerint lehet értelmesen is használni. Én párszor néztem be, ránézésre full neppertopic az egész.

@Dilikutya
+1 A gyerekek jól eljátszottak vele.
Fatörzs minifig "ruha", kis fekete párduc, kicsi és nagy krokodil ki is fut vele, hogy csak párat említsek.

(#73059) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

(#73060) Llew


Llew
senior tag

Kijött a Netflix Avatar - Az utolsó léghajlító feldolgozás előzetese és miközben néztem az jutott eszembe, hogy az új elemekkel, festesi technikával mennyire jól updatelni lehetne a téma régi készleteit, fuguráit. Ez már a LEGO függőség jele? :)

Ezt témát simán visszahozhatják szerintem. Az animációs sorozatok népszerűek voltak, es az iseason is rendszeresen felbukkan egy-egy Appa, vagy mas témaba vágó alkotás. Plusz az ázsiai hatás miatt lehet ott is népszerű lenne, igy menne a Monkey Kid, Ninjago vonal mellett

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#73061) Phoen|x válasza DEV_NULL (#73059) üzenetére


Phoen|x
őstag

Az igen! :C

Go Gunners!

(#73062) Neurotoxin válasza sb (#73048) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Leginkább vegyi dolgokra gondolok, de vásároltam már utolsó darabos konyhai robotgépet is náluk. Bontott/újracsomagolt Legót mondjuk biztosan nem vennék ott.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#73063) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Azt hiszem megvárom amíg valaki itt bemutatja az új Természettudományi múzeumot, mert így fotók alapján valahogy egyenlőre nem jön át. A Jazz Club, vagy a Boutique Hotel vagy egyéb modulárok esetében rögtön láttam illetve éreztem, hogy kellene, tetszik, de ennél egyenlőre nem jött ez az érzés. Az ára sem kedvező minimum megvárom amíg elérhető lesz 80k környékén

(#73064) Crus válasza Llew (#73057) üzenetére


Crus
őstag

Term. nem azt mondom, hogy nem jó, meg minek van ilyen, hanem jó pár ember ijesztően áll hozzá a vásárlás kérdéséhez. Teljesen gyerekesen kezeli. Pl. az se gyenge, amikor valami röhejesen el van árazva és aztán megy a hőbörgés, hogy annyiért miért nem adják oda a terméket, miközben ő se adná oda fordított helyzetben...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#73065) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Hamarosan tervezem beszerezni az 1:8-as szuperautók közül jelenleg még hiányzó Bugatti Chiron-t (42083). Néztem a neten, és több helyen mondják, hogy gyárilag hibásan oldotta meg a LEGO a felfüggesztést, nem bírják el a kocsi súlyát a rugók, és lefekszik az eleje. Erről láttam pár videót, állítólag egy alkatrész cseréjével meg lehet oldani, de közben olyat is írtak valahol, hogy ezt már javították.

Ti erről tudtok valamit? Mert ha plusz alkatrészeket kell szerezni hozzá, arról nem árt tudnom a vásárlás előtt. :) Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73066) Throme válasza Vistaboy (#73065) üzenetére


Throme
veterán

A Chiron lecsücsül idővel.
Nekem a Sián van csak meg ezek közül a monstrumokból.
Még tartja magát.

Más rugóval lettek szerelve.
Elképzelhető, hogy a rugócsere megoldja a problémát.
Paramétereket nem ismerem, de a Chironban sárga, a Siánban piros van.
Ezek rugóerőben eltérnek.

Van aki úgy állítja ki ezeket a járgányokat, hogy nem a kerekein állnak, hanem egy nem látható alátámasztáson fekszik az építmény.

(#73067) Vistaboy válasza Throme (#73066) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem megvan a Sián és a Ferrari (A Porsche annyira nem tetszik, hogy megérje a felárat, amennyivel drágábban be lehet már szerezni, de a Chiont még talán sikerül tűrhető áron behúzni és nem néz ki olyan rosszul. :) ) Mindkettőben piros rugó van. Akkor lehet, hogy az a gond, valamivel gyengébb, és nem bírja el az elejét. Lehet, hogy megpróbálok ahhoz is beszerezni piros rugókat, ha meglesz.

Lego Technic Bugatti Chiron 42083 - suspension fix Tutorial!

Viszont ebben a videóban pedig azt mutatja, hogy a rugók helyett megoldható egy összekötő-elem cserével is, kék helyett ilyen sárgásbarnát kell beletenni, és akkor nem esik össze.

Valaki esetleg próbálta már valamelyiket?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73068) Throme válasza Vistaboy (#73067) üzenetére


Throme
veterán

.. hát a videó alapján nem a rugó fárad el valóban.
a porsche-t így utólag egy picit bánom, hogy kimaradt, bár elég sok helyet foglalna. Utólag én se adok érte pénzt.

(#73069) Mauzes válasza Vistaboy (#73067) üzenetére


Mauzes
őstag

Én is ez alapján a tutorial alapján vettem pótalkatrészeket a Chironhoz. De még nem építettem össze, tapasztalatokat nem tudok mondani.

(#73070) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Lego Studio TIPP
.
Elemek cseréje másik elemre:
Select: By Type > Replace > Keresőbe új elem > Kész
.
Majd hogy nem kiszúrja az ember szemét a Replace gomb, de még sose használtam. :R

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73071) Petya25 válasza Vistaboy (#73065) üzenetére


Petya25
addikt

Magától nem ül össze a felfüggesztés, de valóban nem rúgja vissza magát mint a többi.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#73072) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

büdös nagy off, de ma elvileg megint van esély az északi fényre....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#73073) Mozaart válasza LÁZ (#73072) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Szurke felhokkel. :D Es ha van is ra esely hogy ki tisztul az ég, az intenziv resze is csak nehany percig tartott multkor.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73074) t1 válasza LÁZ (#73072) üzenetére


t1
addikt

Hánykor?

(#73075) Mozaart válasza t1 (#73074) üzenetére


Mozaart
aktív tag

18:00 órától hajnalig barmikor feltunhet. Forras. Nem lehet oket pontosan elorejelezni. Annyit tehetsz hogy figyeled a hiroldalakat 6 órától. :)
.
De van rá egy NASAs elorejelzés. Link.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73076) Segal válasza LÁZ (#73072) üzenetére


Segal
veterán

Csak hogy ne kelljen ejszakaznod, itt egy kep a sarki fenyrol :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#73077) Mozaart válasza Mozaart (#73075) üzenetére


Mozaart
aktív tag

NOAA :DD nem NASA

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73078) Djuree válasza LÁZ (#73072) üzenetére


Djuree
félisten

itt felént Borsodban a Bükkben nem lehetett látni :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#73079) xcvbxcvb válasza Mozaart (#73075) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én úgy hallottam hogy este illetve az éjszaka első részében figyelhető meg. Az éjszaka második felében már elfordul a föld, és nem látszanak a napból érkező részecskék. Ha jól emlékszem a Klubrádióban hallottam ott nyilatkozott egy csillagász.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#73080) RapaNui1 válasza Segal (#73076) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

:C

(#73081) Mozaart válasza xcvbxcvb (#73079) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igen! Itt is arrol irnak. 23 perces még a hír. Hogy 19:00-hajnali 1-4 kozott lesz a csúcs. Tiszta égbolt pedig ejfeltol varhato. :)
(Bp-Békescsaba vonaltol delnyugat felé. Eszakkelet regio megszivta. Ott marad a felhozet. Elv. )

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73082) LÁZ válasza Segal (#73076) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:DDD :DDD az

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#73083) HUN_Sector válasza Segal (#73076) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ez a vicced egy üdítő kivétel

(#73084) adalbert1 válasza hoffaboy (#73041) üzenetére


adalbert1
veterán

:K - egyik vidéki Tescóban én is bevásároltam Stabilo tűfilcből vagy 2 évre előre az asszonynak :)
Figurákkal sajnos nem találkoztam, pedig ennyiért én is vittem volna őket.

(#73085) apholyon válasza Mozaart (#73081) üzenetére


apholyon
aktív tag

Salgótarjánban zuhog az eső... Úgyis szétszakad a fejem, döglök inkább.

#Stud.io: inkább azt mondd meg, hogy hogyan lehet "megvilágítani" a trans darabokat (ha lehet egyáltalán). Vagy az PS renderelés után?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#73086) Mozaart válasza apholyon (#73085) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Lego Studio TIPP

Világító kockák:
Lerakott kockát kiválaszt > Jobb oldalt Szín Paletta > Kereső: Glowing vagy Luminous színek

Renderben a Photoreal móddal biztosan megy.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#73087) apholyon válasza Mozaart (#73086) üzenetére


apholyon
aktív tag

Holnap megnézem, köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#73088) Vistaboy válasza Petya25 (#73071) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor oké. Az nem baj, ha picit kisebb rés lesz a kerekek mellett, csak ne feküdjön teljesen le.

Amúgy ez milyen szekrény, hogy így elférnek benne a kocsik? Pont jó lenne egy ilyen nekem is, úgyis tervezem beszerezni az összes 1:8-as kocsit később. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73089) balint82


balint82
senior tag

Végére csak elkészült a Titanic. A végeredmény igazán impozáns, az építés egészen szuper volt, csak az a pár hiányzó alkatrész, gyűrött leírás ne lett volna. Mondjuk a polcon ezek közül semmi sem látszik.

Igazi szobadísz, vonzza a tekinteteket. :C

Google Pixel 4a

(#73090) Crus válasza balint82 (#73089) üzenetére


Crus
őstag

Gratz!

Nem sütöm el azt a prosztó, ezerszer lerágott "poént", amit egy fiatal csaj mondott magyarul egy xxx filmben, de ez bizony nem miniatűr. Annyira nem, hogy nekem ezt a mancave-be már esélytelen lenne hová tenni, mert más Legót kéne akkor kiszórnom, ami a szívemnek meg kedvesebb.

Elképesztő, brutális, embertelen darab! Szvsz már túlzóan megalomán is, de hát nem egy tutaj... jogos.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#73091) balint82 válasza Crus (#73090) üzenetére


balint82
senior tag

Köszönöm. Szerencsére nem egy Falcon / Eiffel - gyakorlatilag szélesség szempontjából egy normál polcon is elfér, csak az a közel 140cm hosszúság adta fel a leckét egy kicsit, de megoldottuk egy 120-as Ikea Lack polccal :D

Google Pixel 4a

(#73092) legopingvin válasza balint82 (#73089) üzenetére


legopingvin
kezdő

Szép, szerintem az eddig legjobban sikerült szett of all time. Olyan tekintélye van szinte köszönni akar neki az ember, ha szemközt néz vele. Nekem még a 3. doboz hátravan, de pont pénteken rendeltem meg hozzá az ugyanilyen polcot. (csak feketében) :D

(#73093) balint82 válasza legopingvin (#73092) üzenetére


balint82
senior tag

Kicsit túl fog lógni :D

Google Pixel 4a

(#73094) csaabz válasza balint82 (#73089) üzenetére


csaabz
őstag

Gratu! Elképesztő lehet élőben... :C

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#73095) legopingvin válasza balint82 (#73093) üzenetére


legopingvin
kezdő

Igen, fekészültem rá :D De szerintem esztétikailag nem zavaró egyáltalán.

(#73096) Vistaboy válasza balint82 (#73089) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem is megjön pénteken, gondban vagyok a hellyel, lehet, hogy egyelőre a dobozban marad, mert momentán nem férne sehová. De majd elválik, igyekszem helyet csinálni neki, mert ez ki nem maradhatott nekem sem. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73097) Phoen|x válasza balint82 (#73089) üzenetére


Phoen|x
őstag

Betyáros. :C
Ha egyszer eléggé fanatikus leszek beszerzem én is. :B

Go Gunners!

(#73098) HUN_Sector válasza Phoen|x (#73097) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Magadba kell nézned. Már attól fanatikus vagy, hogy itt vagy :)

(#73099) Napfénysüti

Régióban a 31138 Tengerparti lakóautó most 13995 Ft ami igen jó ár érte. Meg is vettem a lányoknak, zseniális a belseje ennyit bőven megér. :K

Més que un club!

(#73100) balint82 válasza Napfénysüti (#73099) üzenetére


balint82
senior tag

Okt 1 óta annyi :K

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.