Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Throme


Throme
veterán

Hát nem gondoltam volna, hogy ennyi Castle jellegű szett létezett
[link]
Systemen belül, aztán Kingdoms, Castle, meg minden :DDD , még adventi szett is létezett...
Na ezekkel a Battle pack-ekkel lehetne kiegészíteni a minifig hiányos készleteket.

Nem tudom a nosztalgia miatt van rá még igény és a fiatalokat egyáltalán nem érdekli a téma, vagy veszik/vennék ők is ha lenne manapság dedikált széria....

#55150petya86
Igen nézegettem ezeket. Viccesek meg minden, de drága és nem építhető :N

[ Szerkesztve ]

(#55152) hami85 válasza petya86 (#55150) üzenetére


hami85
tag

Targetnél lehetett ilyet venni ha jól emlékszem, tavaly vagy előtte éven, de az ár ott a fele volt... ha jól emlékszem 20 dollár volt, de akkor még nem 400 volt a dollár.

(#55153) Pötyi válasza Throme (#55149) üzenetére


Pötyi
őstag

(Elárulom: nagy macera. De ha kell neked az az alkatrész, ami nem éri el a minimálárat, akkor vàllald be azt a nagy macerát. Általában aki meghírdeti a közös vásárlàst, az szokott adni egy pár napos határidőt, meg nyilván neki kell lerendelni a mások által küldött listákat beccsenként.)

QNX is cool!

(#55154) #75376384 válasza Throme (#55151) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szerintem a Lego ott rontotta el, hogy az újabb vonalaknál új frakciókat hozott be. A készletek elég meh lettek, míg a figurák nem hatották a mar felnőtteket. Nekik a nosztalgia a mű ismerős figurákkal jön és nem azzal, hogy “egy újabb vár”.
Felőlem például kijöhetne új castle vonal, ha nem a régi frakciók lennének a figurák, akkor nem érdekelnének, mivel várat bármiből lehet építeni, míg az “ismerős arcok” ma mar elég drágák (90-es évek eleje ugyebár) bl-en.

ezt a véleményem fenntartom a kalóz es ellenségei vonal esetén is.

eleg megnézni mekkora sikere lett most is például a visszahozott castle keszletnek.

(#55155) Throme válasza #75376384 (#55154) üzenetére


Throme
veterán

Pislogtam a wolf, dragon vonalon. Sárkány, troll belenyúlt a mesevilágba.
Mik a klasszikusok, Black Falcon, Lion?

Az is igaz, hogy nekem már csak a szemem kívánja ezt a vonalat, de a pénztárcám, meg a helykínálatom már kevésbé. A 31120 és a 6073 kielégíti a nosztalgia faktort.
A 31109 meg a kalózost (sosem volt kalózos készletem).

Lehet a Lego ezért bánik óvatosan ezzel a vonallal. Ha a fiatalokat nem, de idősebbeket (felnőtteket) még lázba hozza, akkor hamar kifulladhat.

Nem tudnám eldönteni, hogy a klasszik vonalat, vagy kicsit a fantasy vonalat kövessem.
Azért Tolkein bácsi is letett valamit az asztalra.

#55153Pötyi
Most a PaB mellett döntöttem.

(#55156) Mozaart válasza #75376384 (#55154) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Az utolsó mondatból ítélve, tehát kijelenthető lenne hogy a mai fiatalokat már nem mozgatja a castle/pirates/space vonal mint dedikált vonal.
.
Vagy nem is tudja mozgatni mert le lettek úgymond szoktatva, mivel 1999-től bejött a licencek világa és arra függtek rá. Vagy annyira ingergazdag a világunk hogy erre lett átszabva az egész lego termék paletta. A gyerekeket így tudják megfogni.
.
És/vagy egyszerűen úgy döntött a lego ezeket háttérbe szorítja és nem is volt új castle stb saját vonal már. Mondjuk pont a Castle még folytatodott erősebben olyan 2005-2006 ig. A miért állandóan annyira érdekel. De ezt már régebben is beszéltük.
A csőd szélén a 90es évek végén a Legonál úgy dönthettek, ebbe ennyi volt és kell egy új írány, lásd Town > City és Licencek világa. :)
.
Utolsó mondatom nyert, itt vissza kerestem, nem is tudtam hogy a család egy külsőst hívott be. :)
.
"Családi vezetésű, de már döntően a befektetők tulajdonában lévő cégbe hoztak kívülről egy tanácsadót (Jørgen Vig Knudstorp, a McKinsey-től, mindössze 33 éves volt), aki kíméletlenül átalakította a céget:"
Freddy76 írta
.
Akkor márcsak annyi kérdésem van, miért mehetett a csőd szélére a Lego a 90es évek végére, a System annyira jónak tünt, 12V vonatok (itt hallottam, hogy vonatmodell "játék" gyártó cégek sugallták, nem kellene ezt erőltetni jobban)
.
A Ninjago / Monkey Kid egyébként tartalmazza Castle, Space és Pirates elemeit is.

Ne haragudjatok, hosszú lettem, remélem maradhat.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55157) Llew válasza Throme (#55155) üzenetére


Llew
senior tag

Igen, a '80-90-es évek a klasszikus a Black Falcon, Lion Knights/Crusaders párossal illetve később a Wolfpack és a Forestman.

#55154 vzarmo Szerintem a későbbi frakciókkal az volt a baj, hogy nem sikerültek olyan jól. Még a Black Knight igen.
Sajnos a későbbiekben erősen túlhasználták a oroszlán-sárkány logókat és nagyon elmentek a gyerekbarát jó-rossz vonalra a színek használatával is. A régiek nem voltak így bekategorizálva.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#55158) Ciccuka válasza #75376384 (#55154) üzenetére


Ciccuka
veterán

Játék Múzeum Lego Blog

Kockagyár Blog

Kockageneráció Blog

Kockafeszt Blog

Kockák

Itt lehet kicsit nosztalgiázni

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#55159) Mozaart válasza Ciccuka (#55158) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ha ez csak Katalógus, ezt is ajánlom, itt ráadásul régiónkénti bontásban / év listázva vannak a Katalógusok, persze nem az összes országé, de van miből válogatni.

"Catalog" gomb

A Kockagyárossal készült Podcast

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55160) #75376384 válasza Throme (#55155) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem ez egyeni preferencia kerdese. nekem mar az oroszlanos [ekkor voltak eloszor] es a zold sarkanyos vonal se jott be annyira. pedig en 95-ben voltam 7 eves.
szamomra 92 volt az az ev, amikor az utolso tetszetos keszletek (ez a var a mai napig white whale) jottek.

kaloznal is ugyeltek az ujabb keszletek eseten, hogy visszahozzanak regi arcokat (a kek es a fekete ruhas kapitany). szerintem azon a vonalon a bennszulottek 95-ben, voltak az utolso jo frakcio .

hogy a gyerekeket mi hozza most lazba azt nem tudom megitelni, de ha egy szulo/gyerek paros egyarant lego fan es kijon egy uj (nem licenszelt) vonal es apukat nem hatja meg mert nem nosztalgia, a gyereket pedig alapbol nem erdekli, akkor azt megvenni se fogjak. ezert se ertettem sose, hogy miert nem voltak kepesek visszahozni regebbi csoportokat. vagy ha mar mindenaron ujat csinalnak, akkor valami ertekelheto keszletet rakjanak korejuk.

(most nezem milyen boduletes nagy baromsagokat irtam nehol a korabbi hsz-ben. sorry buszon ulve, telefonrol voltam es hat autokorr. :D )

szerk.: most nezem 96-ben volt valami forestman folytatas, de csorik eleg gyengere sikeredtek.

#55156 Mozaart: mindenki azt szur le belole amit akar, en sehol se mondtam ilyet. meg csak nem is utaltam ra. :)

a licensz se tud mindent eladni, ha szrok a keszletek. khm lego movie 2...

a csod szelere pedig, ha jol tudom azert kerultek, mert mindent is gyartottak, illetve kulsossel gyartattak. egyebkent pedig eleg megnezni az akkori keszletek szinvonalat.

#55157 Llew: orulok, hogy ebben egyetertunk. nalam is a sarkanyos volt az elso olyan, amit mar nem tudtam hova tenni es kicsit eroltetettnek hatott.

[ Szerkesztve ]

(#55161) nemorino válasza Throme (#55155) üzenetére


nemorino
tag

Sorra jönnek a középkori fantasy sorozatok és mind megtalálja a saját nézőit, szóval a témával nincs gond. A kivitelezés már más kérdés, a legutóbbi Castle vonal elég béna lett, főleg a a Fantasy Era és a Kingdoms után. A gonosz lovagok vs. jó lovagok helyett lehetne kicsit izgalmasabb, több frakcióval, törvényenkívüliekkel és sok civil készlettel. Ha tutira akarnak menni, akkor lehetne animációs sorozat is, hogy a kicsiket is behúzzák. Szerintem a Legónak mindig kellene valami történelmi témát tartani.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#55162) Llew válasza #75376384 (#55160) üzenetére


Llew
senior tag

A 6086 talán az egyik, ha nem a legjobb classic vár, pedig a Falconok a kedvenceim.
A sárkányok nálam elfértek volna, egyszerűen a '90-es évek közepén nagyon romlott a készletek színvonala.

#55161 nemorino
"Ha tutira akarnak menni, akkor lehetne animációs sorozat is, hogy a kicsiket is behúzzák"
A Ninjagnál ez nagyon bejött nekik, de a Nexo Knight-nál nem tudom volt-e, képregények meg egyéb tartalom mintha lett volna az mégsem ment akkorát.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#55163) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy felraktam néhány saját összerakásit a rebrickable oldalra. Mivel friss paypalos vagyok olyanba futottam, hogy miután vásárolt tőlem egy srác a paypal bekért néhány dolgot (addig korlátozva vagyok). Az normális, hogy kér egy fényképet a személyimről???

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#55164) Lana102 válasza LudiDOK (#55163) üzenetére


Lana102
csendes újonc

Teljesen normális. Nyugodtan töltsd fel, sőt muszáj is, ha pénzt akarsz onnan kivenni.

Eladó 43222 - Disney kastély 128.000.- Ft.

(#55165) xcvbxcvb válasza LudiDOK (#55163) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen normális. Minden banknál vagy pénzügyi szolgáltatónál igazolnod kell magad.
De van paypal topik is [link]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55166) Throme válasza #75376384 (#55160) üzenetére


Throme
veterán

Huh ez a fekete lovag vára nekem is tetszett a videóban! 6 katona és 4 lovag (de nem úgy lovag, hogy talpas, hanem lóval együtt!!).
Viszont az alap már kevésbé jött be.

#55161nemorino
Animációs filmek/sorozatok és videójátékok jüt tetek a gyártónak. Újkori gyerekek inkább a videójátékokon lógnak - szerintem - mint a legón.
Itthon gyerkőc csak miattam szokott legózni, szereti, de jobban bejön neki a tablet.
Még én is néznék Castle Lego filmet :B

(#55167) xcvbxcvb válasza Llew (#55162) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem is nagy kedvenc a 6086 meg is volt dobozosban, de eladtam régebben. Már kicsit bánom .
A lovagok is kiválóak lettek + a szellem fig itt látható a pozitív fejlődés az előzőekhez képest. Viszont a talpasok torzója annyira nem jött be.
Talán annyi "hibája " van hogy kicsit kisebb, zsúfoltabb, mint például a 6080 vagy a 6085 amik ráadásul szétnyithatóak is voltak.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55168) LudiDOK válasza Lana102 (#55164) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm.

(#55169) LudiDOK válasza xcvbxcvb (#55165) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#55170) Llew válasza xcvbxcvb (#55167) üzenetére


Llew
senior tag

Igen, ezekben a régiekben még nem extra volt az 1-2 ló.
Valóban kicsit nehezebben játszhat, de az épületrésszel kidolgozottabb.
Én azt használtan szereztem be mikor újra legózni kezdtem, doboz, meg leírás nélkül. Ránézve az árára most nem tenném. :)

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#55171) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Új Wv szett 10308 Holiday Main Street [link]
Okt. 3. , 110$, 1514 db.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55172) xcvbxcvb válasza Llew (#55170) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én is használtan vettem de dobozosan.
Múltkor gondolkoztam hogy össze kéne rakni alkatrészekből, szerintem kb a fele meg is van itthon .

Hát igen elég durván megugrottak a régi használt várak árai. Kb duplájára. 70-80 ezer körül.
Nem csoda hogy a lego is elkért 150-et az új várért.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55173) Tyler Durden válasza xcvbxcvb (#55171) üzenetére

Nem 130$? 100ról emeltek elvileg azt mondja. Amúgy jól néz ki, bár nekem továbbra is inkább az előző készletekből a vonat kellene.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#55174) xcvbxcvb válasza Tyler Durden (#55173) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Lehet nem tudom, itt 110-et írnak [link]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55175) xcvbxcvb válasza xcvbxcvb (#55171) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Legyen kép is 10308

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55176) Dilikutya válasza xcvbxcvb (#55172) üzenetére


Dilikutya
félisten

6090 is jó vár volt.

De nekem tetszik a 375 és a 6074 is mai napig. Ezeknek az összerakásán én is gondolkodtam, 375-ben szerintem spéci elem nincs is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55177) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

UCS Razor Crest, hát látszik a hatszoros elemszám növekedés a 75292-höz képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#55178) timar88 válasza xcvbxcvb (#55175) üzenetére


timar88
tag

Hát ez elég fura lett, ha valóban ez lesz. Hangulatában abszolút nem passzol a falusi témájú Mikulás látogatása vagy Manó klubház készletekhez, de a régebbi wv készletektől is teljesen elüt szerintem, talán egyedül a tűzoltóság ami kicsit passzol hozzá. Ráadásul sosem értettem, hogy a villamos hogyan működhet sínek nélkül, nekem ez nagyon szúrja a szemem, annak ellenére hogy a villamos tetszik. A 2 épület borzasztó semmilyen.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#55179) Tyler Durden válasza szombatitomi (#55177) üzenetére

Baromira tetszik, csak az a 600$-s árcímke zavar.. :O Ez a részletesség, ahogy megoldották szerintem zseni, a méretekre leszek kíváncsi, de maszív darabnak tűnik, így a kép alapján.

timar88: egyértelműen a villamos adja/adná el a szettet, amúgy nekem is a tűzoltóság ugrott be egyből, ami mellé illik ez a készlet.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#55180) Mozaart válasza Tyler Durden (#55179) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ahogy olvasom az UCS Falcont lötték be, mind árba mind koncepcióba. Nekem picit MOC-osnak tűnik, ha ez mondható a design részről - de lehet a túlzott részletesség végett -. De tetszetős igen. :)
A fura talán az, hogy ekkora "kissebb" léptékű hajónál is UCS Falcon detailt engedtek. Talán a túlzott részletesség "öli" meg a léptéket, úgy értve, hogy az ember nem ehhez van szokva egy átlag UCS szettnél egy ekkora méretnél. De lehet zöldségeket beszélek.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55181) #75376384 válasza xcvbxcvb (#55175) üzenetére


#75376384
törölt tag

mint ha hianyozna az epuletekrol az a bizonyos ho...

(#55182) balint82


balint82
senior tag

Valaki privátban meg tudna szánni emag kuponnal, ígérem Legot veszek belőle. :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#55183) ADAM1337 válasza szombatitomi (#55177) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valószínű nem veszem meg mert megvan a 75292 szett és ez már el se férne a lebegő polcon amin csak mandalorian szettek vannak.
De kiváncsi vagyok a részletekre.

(#55184) Dilikutya válasza szombatitomi (#55177) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem érzem se az űrhajót, se magát a sorozatot olyan jelentősnek, hogy az egy UCS szettet megérjen. A sima készlet is nagy és drága. Nem beszélve róla, hogy a [SP]hajó már megsemmisült.[/SP] :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55185) ayo


ayo
addikt

lego minifigurából valakinek esetleg kell a balettos lány és a pulyka?

http://jateknaplo.blog.hu

(#55186) Throme válasza balint82 (#55182) üzenetére


Throme
veterán

.. .én ezt nem értem, miért nem kértek egyből zsét, bankszámlaszámot megadva?
... azt se hogy van aki egy ilyen kuponról csak úgy lemond? Ebben mi a ráció?
(vagy ez csak kimondottan Lego-ra váltható be és ha nem akar venni valaki, akkor inkább átadja?) ;] :P
(ne vedd fel, nem baxogatásból, csak nem áll össze a kép)

(#55187) Mozaart válasza Dilikutya (#55184) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem működik a Spoiler-ed. :D Ruining On. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55188) Mauzes válasza szombatitomi (#55177) üzenetére


Mauzes
őstag

Uh, ez komoly, pedig nem vagyok se SW fan, se a full szürke készleteket nem szeretem. Mondjuk az ára miatt szerintem ez nem lesz meg soha.

(#55189) ADAM1337 válasza Dilikutya (#55184) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ilyen elven az at-at is felesleges azok is elpusztultak. :DDD

(#55190) balint82 válasza Throme (#55186) üzenetére


balint82
senior tag

Nagyon sokan nem használják fel, és inkább hagyják lejárni.
Mondjuk én speciel azt sem tudom, hogy mi alapján kapott valaki és mi alapján nem kapott valaki emagos vásárlás után. :F

Google Pixel 4a

(#55191) Tyler Durden válasza Mozaart (#55180) üzenetére

Egyre inkább ez lesz, vagyis már van, hogy tolják a darabszám növelést ezerrel. Kiváncsi vagyok, hogy most az UCS vonalnak akkor már ez lesz a standard méretezése? Falconnál, mint ikonikus hajónál érthető volt, de ha mondjuk a kisebb hajók is ilyen részletes modellt kapnak, ott az árcímke miatt szerintem nem minden esetben lesz sikertörténet..
Illetve tudom ez kicsit más téma, de a tárolást egy átlag ember, hogy oldja meg? Van egy AT-AT-d, egy Star Destroyer, egy Falcon és kb lassan kiköltözöl a lakásból, hogy még egy UCS beférjen (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#55192) Mozaart válasza Tyler Durden (#55191) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Szvsz Legoval kezd elszállni az a ló. Mármint kezd nem átlagembernek tervezni. Mármint nem nekünk az fix. A kérdés, hogy a nagy Nyugaton mennyire fogja ez kiverni a biztosítékot, hogy minden UCS 200-240e lassan. De mi jobban árérzékenyebbek vagyunk tuti.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55193) Throme válasza xcvbxcvb (#55175) üzenetére


Throme
veterán

Nekem egyelőre bejön. Majd jobb minőségű képeken is megszemlélem, ha elérhetők lesznek.

Az igaz, hogy nem téli falut idéző épületek, pláne nem a villamos...

A villamoshoz sínpálya is kéne, ami szintén a városiasodás felé tolja ezt a szettet.... és lehet ez befolyásolja majd a döntést sok embernél...

Sajnálom, hogy templomot nem ad ki a Lego. Azért se értem, mert a Karácsony témával már elköteleződött egy vallási közösség felé

(#55194) Throme válasza balint82 (#55190) üzenetére


Throme
veterán

É akkor kaptam, mikor megbüntették a céget és kiszórtak 3k huf értékű kupont.
Sajnos mostanában nem büntetik őket ;] :(
Cserébe sűrűn van ingyen kiszállítás, ami manapság maga 2-3k huf megtakarítás.

Azért is fura, mert ha kapnék megint kupont, mennék is nézni milyen akciós Lego-k vannak :))
Mindenki pénzből él.

(#55195) czanga válasza Tyler Durden (#55191) üzenetére


czanga
őstag

Ráadásul mi van ha fogja és kibontja, összerakja az ember... hát a gyönyörű és értékes dobozoknak is kell ám hely. Azt meg nem hajtod lapra, és dobod be az ágy alá. :DD

(#55196) Tyler Durden válasza Mozaart (#55192) üzenetére

Írtam már itt is, hogy olvasok külföldi fórumokat is, tévedés, hogy nyugaton tapsikolnak ennek. Elég sok helyen anyázzák az árazást /világítótorony, POtter vasút ami sokaknál kiverte a biztit, az első hely meg a fekete párdus mellszobor/ ott is, nyílván ez itthon mégfájóbb tekintve az anyagi lehetőségeket. YT-n építsd fel csatornán is boncolgatták ezt, abban igaza van, hogy a pénztárcáddal szavazol, de abban is biztos vagyok, hogy nem a magyar ember tolja a lego szekerét..

Throme: nekem is még a büntis van meg, egyelőre nem tudtam mire ellőni..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#55197) timar88 válasza Throme (#55193) üzenetére


timar88
tag

*Sajnálom, hogy templomot nem ad ki a Lego. Azért se értem, mert a Karácsony témával már elköteleződött egy vallási közösség felé"

Ő szerintük ez nem vallási elkötelezettség. Ellenben a karácsony témával az emberek biztosan elkötelezettek lettek pénztárcájukkal a lego felé. :D Valószínűleg úgy ítélik meg, hogy a templom túl egyértelmű lenne és nem hozna annyi pénzt mint amennyien esetleg felszólalnának ellene.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#55198) Mozaart válasza Throme (#55193) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Hidd el, egyszer táncba kerül a Lego a Háború / Vallás témával.. :D De akkor a világnak is kampó.. de szerintem ha a Lego még működik sok száz évig, csak hozzá fog nyúlni. Egy max olyan világban ahol eltűnik a vallás és háború.. :D South Park

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#55199) balint82 válasza timar88 (#55197) üzenetére


balint82
senior tag

Lődd el Adidas cipőre, jó áron van, lassan kifut és kicsi ajándék (dots pöttyök) is van mellé.

Google Pixel 4a

(#55200) Throme válasza timar88 (#55197) üzenetére


Throme
veterán

" templom túl egyértelmű"
A karácsonyfa nem az? Meg a mikulás, aki szent (keresztény) Miklós.
Aki ágál a templom ellen és van karácsonyi szettje, az eléggé fogalomzavarban lehet szvsz :DDD . Márpedig ezek a WV szettek nagyon kelendőek és szinte mindegyikben van kisebb nagyobb karifa...

Ez is ilyen ospray szintű vívódás. PEdig egy középkori hangulatú templom illeszkedne a témába...
Ez van tudom és menjek sínt venni a villamoshoz :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.