Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A szélvédő ugyanaz mint a régebbi kék creator sportkocsinál?

(#48302) Ereshkigal válasza RapaNui1 (#48299) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rohadt banánhéjat adtak hozzá?

(#48303) RapaNui1 válasza Ereshkigal (#48302) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Azt nem de a turmixhoz adtak banánt is, de az ugye a 2 rész kocsijához jár, mivel az elsőben plutóniummal műkődőtt. Gondoltak mindenre, minden apró részletre.

(#48304) Ereshkigal válasza RapaNui1 (#48303) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Na, az szuper. Arra gondoltam. :)

(#48305) Mozaart


Mozaart
aktív tag

---- AT-AT ----

Ma félévvel a publikálás után úgy döntöttem ismét neki esek szeretetett bestiámnak. Amit a Lego kiadott 62 cm magas az enyém 82 cm. Így biztosan fogok még a magasságából (pl az első emelet magassága tényleg magas) illetve így a hosszából és nagyon esetleg a széltéből is kell lecsípnem. Viszont egy egészséges arány a célom, ami a filmbeli és a minifigurák aránya között megáll.

Nem tudom hogy a Lego 62 cm-re megegyezik-e a filmbeli 22,5 m magassággal, de ezt könnyen tudom majd ellenőrizni a figurák magasságával. Ami tudom torzít.

Megosztok egy mai update-et. A padló fekete lett és így tényleg már Birodalmi stílusú. Bekerült négy helyen a padlóba piros áttetsző 1x2-es Tile, ezt a 75313-ból csempésztem vissza. (az érvem az, hogy biztosan együtt dolgoztak az Interiorban a Lucasarts-cal, így biztosan van igazság tartalma)

A székeket próbáltam Sand Blue-sítani, több kevesebb sikerrel.

A kettő födémlemezben bekerültek a réz csővek oldalt, ezek megfigyelhetőek a 75313-ban is, 1x1-es narancs tile-ok az ülések alatt.

És csatolok egy munkaközi render (butított render, az eredeti nagyobb felbontású, de megtalálható a megosztott albumban ! : )

További képek itt !

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48306) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Na srácok a kockabolygó nem reagál az emailjeimre, így küldtem nekik egy utolsó felszólítást. A jövő hetet még megvárom és ha nem lesz semmi reakció, mivel eddig sem a termék nem jött meg, sem a 130k-t nem utalták vissza, illetve nem reagálnak semmire húsvét utáni kedden megteszem a rendőrségi feljelentést azt meglátjuk mi lesz a továbbiakban.

(#48307) Freddy76 válasza Mozaart (#48305) üzenetére


Freddy76
addikt

A lábai fogják bírni?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#48308) Mozaart válasza Freddy76 (#48307) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Rogzithetoek a csukloi. A terdeben es a felso combjaban is.
Egyelore még tervezes alatt van. De ha kesz vagyok elkezdem epiteni. Ami szinten evekig fog tartani.
Ezeket ott fogom tudni kideriteni. Addig marad virtualis. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48309) Mozaart válasza Freddy76 (#48307) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A megosztott album utolso kepein lathatod a teljes technic skeleton vazat. Amit eppen a stabillitas miatt terveztem bele. Muszaj. Mert sokkal nagyobb tomege van mint a gyari keszletnek. Alig varom az epitest. De a tervezes is izgalmas.
Nyilvan sok minden fizikalisan utkozik ki.

Mint ahogy Billundban a legtobb lego tervezo fizikalisan kezdi a tervezest. A tomegformalast. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48310) Freddy76 válasza Mozaart (#48308) üzenetére


Freddy76
addikt

A térd alatt-fölött a teljes súly néhány hosszú elemre nehezedik, ami ráadásul majdnem függőlegesen kapja a terhelést. Nem tudom, hány kiló nehezedik rájuk, de sok, az biztos. Én itt látom annak a veszélyét, hogy idővel ez egyszerűen elpattan. Ami szembetűnő különbség a te lépegetőd, és az UCS készlet között az a lábak robusztussága a testhez képest, az UCS készlet lábai vaskosabbnak hatnak. Kérdés, ez ott a tervezés hibája, vagy a teherhordás miatt van rá szükség (figyelembe véve azt is, hogy azoknak a lábaknak adott esetben hónapokig vagy évekig kell tartani a súlyt).

Amúgy nagyon jól néz ki.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#48311) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Transzparens kockákkal ki kell támasztani a hasát :)

(#48312) Throme válasza RapaNui1 (#48306) üzenetére


Throme
veterán

Sajnálatos, hogy idáig fajult a dolog. :(
... akkor szerencsésnek érzem magam, hogy megjött a rendelésem...

Valami tényleg történhetett velük, ha így viselkednek, mert elég jók az értékeléseik, kár elrontani

(#48313) kbalage2 válasza RapaNui1 (#48299) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Mivel támasztottad ki az ajtókat? :)

#48301 HUN_Sector
A szélvédő új elem.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#48314) Memmaao válasza kbalage2 (#48313) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem gyorsan kattintotta a fotót.😅

My name is Bond, James... Dean.

(#48315) czanga válasza Mozaart (#48305) üzenetére


czanga
őstag

Zseniális amit csinálsz. :R

(#48316) RapaNui1 válasza kbalage2 (#48313) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A Porsce valamint a delorian készletéből megmaradt ez a 2 kis rúd, amit ha az ajtót felnyitom az ezüst elem alatt átdugva pont megakasztja az ajtót, ami így megáll a helyén. Nem egy lego megoldás, biztos van ennél jobb is, de ha így szeretném kiállítani a célnak megfelel és mivel fekete mint a többi elem nem is látható hogy ott van. Közben elkezdtem a porschét is kirakni. Méretre pont akkora lesz szerintem mint a Delorian.

(#48317) RapaNui1 válasza Mozaart (#48309) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Le a kalappal amit csinálsz, nekem nem lenne türelmem hozzá, meg nem is értek hozzá, de kirakni szívesen kiraknám.

(#48318) Mozaart válasza RapaNui1 (#48317) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszi! :) Majd a kirakasrol is lesznek kepek. De az még odébb van. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48319) Mozaart válasza czanga (#48315) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Koszi! Ugyan! Egyszeruen imadom ezt a behemotot.

Imadok a foldrol magaa dolgokra felnezni. Peldaul a most epulo Mol toronyra.. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48320) Mozaart válasza Freddy76 (#48310) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Pontosan. Mint ahogy a filmbeli modellben is a labak vekonyak. Ezert olyan ikonikus is talan. Es a filmben is Luke ugye ezt hasznalja ki a Hoth csataban eloszor a kabelekkel.
A Lego fele sokkal vaskosabb es ott a felso comb egy fix elem. Mig valojaban a felso resz is egy csuklo. A terd. A lab. Es a talp is oldal iranyba mozog.
A felso combot es a terdet tudom fixalni.

Direkt ugy terveztem a labakat hogy a benne levo technic csontvaz vegig tudjon futni egeszen az elso fodemlemezig. Ahol pedig a fejenel, a tat resznel illetve ugye kozepen a fofalnal tovabb adja a terheket. Tehat egy nagy keret tarto az egesz.
Ettol fuggetlenul mivel nem acel es szegecs eltud pattani.
De a labaiba nagyon sok szegecs elem van nem csak 1 2. Meglatjuk. Imadom a kihivasokat mernokkent. Es addig forgatok valamit amig jo nem lesz.
Itt ugye a tomeg a forma a szerkezet.

Virtualisan mas epiteni. Mint ahogy a Papir mindent elbir az epiteszetben is.

A labakkal kezdem az epitest. Ott latni fogom majd mit bir.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#48321) Mauzes


Mauzes
őstag

https://mobile.twitter.com/LEGO_Group/status/1511705490278993926
Ferrari 512M 78 ezer kockából.

[ Szerkesztve ]

(#48322) Vikthor válasza Mauzes (#48321) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát ez nem néz ki jól :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48323) Throme válasza Vikthor (#48322) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem jól néz ki, csak maga az eredeti modell nem a szívügyem (a speed champion verziót sem vettem meg belőle)

(#48324) Mauzes


Mauzes
őstag

Újra realizáltam, hogy mennyire szeretem a számozott zacskós csomagolást. Úgy látszik öreg vagyok már és minden segítség jól esik, vagy csak rosszul szocializálódtam.
Az asztalon egy Taj Mahal, 6,2 kg Lego. Ömlesztve kaptam meg, a fél nappalit elfoglalta és teljesen kezelhetetlen volt építésre. 17 felé válogattam, de még bőven lehetne a maradék kupacot, csak már nem volt türelmem. De még csak nem is a kezdeti szortírozás a gondom, bár nem a kedvenc hobbim. Hanem hogy mennyire körülményes az, hogy az összes elemnek egyszerre kint kell lennie, mert bármelyik kupacból kellhet elem az útmutató mentén. Nekem naponta vagy kétnaponta van 1-2 órám, akkor 17 zacskó kiönt, egy asztalon el sem fér, úgyhogy a földön építek, egész szoba el van foglalva, majd 1 óra múlva 17 zacskó bepakol. Na ezért szeretem a gyári számozást (és tudom, hogy régen nem volt, sőt nagyon régen még útmutató sem).

Na de nem akartam ilyen hosszan, hanem inkább kérdezem, hogy ti hogyan oldjátok meg az ilyesmit? Inkább egyhuzamban nyomjátok le, és akkor legalább az állandó pakolgatás kimarad? Vagy van valami tuti rendszerező/tároló készlet erre, valami műanyag edény szett?

(#48325) genndy válasza Mauzes (#48324) üzenetére


genndy
addikt

Egyik legobb megoldás a pakolgatásra, ha nem kell szortírozni, jó ömlesztve is: egy erősebb vászonból jó 1,5-2 m átmérőjű kör darab, benne a szélén körbe lyukak, és abban végigfűzve erős zsinór vagy hosszú cipőpertli-szerű (gyakorlatilag egy összehúzható zsák). Összerakásnál kiteríted a földre, jól szét lehet teregetni az elemeket rajta, nem gurul, nem lyukad, nem tűnik el semmi, amikor össze akarod pakolni, csak összehúzod.
(Egyébként az ötlet nem is saját, vmelyik régi lego-katalógusban volt egy ilyen szürke zsák, mi az alapján megcsináltuk dyi. Van már vagy 30 éves, de még mindig semmi baja, maradék régi legoim még mindig ilyenben vanak.)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#48326) RapaNui1 válasza Mauzes (#48324) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én jobb híján fagyis kehelybe válogatom a pineket színek szerint fekete kék piros stb, aztán egybe a tengelyek, fogaskerekek, majd színenként a nagyobb és kisebb elemek. Ilyenkor kb 1 hétre vagy kettőre lefoglalom a nagy étkező asztalt. Nem szeretek így én sem építeni, ezért is veszem többnyire újan a készleteket, vagy oly módon hogy aki eladta már legalább színenként leválogatta. Sajna most majd ebben a cipőben fogok járni én is a Siánnal és a Shironnal, na meg a Millennium Falconnal. Az szép lesz szerintem pár hétig elleszek vele.

(#48327) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#48326) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem szeretem a több ezer ömlesztett darabból kikeresni az adott darabot plána ha csak 1 van belőle, meg tudnék őrülni tőle, így inkább szétválogatom minimum színenként

(#48328) -BG-


-BG-
csendes tag

80/90-es években ment, ATCO építőjáték, keress rá pl. hogy Atco City

(#48329) Tony21 válasza Mauzes (#48324) üzenetére


Tony21
tag

Rühellem a válogatást, így szétszedéskor válogatott kupacokat képzek, aztán építés ezerrel, hogy minél kevesebbet kelljen elpakolni :D

Ha nem végzek, a kupacokat a zacskókba lapátolom vissza, aztán bele a dobozba. Dobozokba nem szeretem belepakolni az elemeket, mert azokból is úgyis kiborítom (elpakolni meg nehezebb), könnyebb úgy a célpontot kivadászni, hiába szelektált valami szerint az adott halmaz.
Emiatt aztán 2000+ darab fölött sokszor meggondolom, hogy szétszedjek-e valamit, kupacosan is sok az már ...

(#48330) #72042496 válasza Mauzes (#48324) üzenetére


#72042496
törölt tag

"és tudom, hogy régen nem volt, sőt nagyon régen még útmutató sem"

Régen sokezer darabos Legók sem voltak. :)
Nekem az is elég volt, amennyi elemet a Liebherr exkavátor számozott zacskói tartalmaztak, egy ömlesztett Taj Mahaltól savót eresztenék szerintem. :D Sőt, az ekkora készletektől talán még amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#48331) proci985 válasza #72042496 (#48330) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

anno csaladtaggal azt neztuk, hogy az egy szem 71043 Hogwarts kb magaban igy haromnegyede volt elemszamra es sulyra annak, mint amennyi Legom osszesen volt gyerekkent. es kifejezetten sok Legom volt.

egyebkent neztuk csaladtaggal Colosseumot, aztan belegondoltunk, hogy tenyleg akarunk mi 7000 egyszinu elemet rakni? :DDD.

btw, a Lego 8880 ami a 90es evek kb legnagyobb Technic setje volt 1343 darabbol allt es 2800 grammos volt. osszehasonlitaskepp a Chiron ott a maga 3599 darabjaval es 5,92 kilojaval. az emlitett Hogwarts pedig 7,5 kilo a maga 6020 darabjaval. 1343 darab az kb a Porsche RSR 42096 merete, ami kb bonyolultsagra a 90es evek csucs Technicje modernizalva kb.

egyebkent build timera a 8880ra 3-4 orat ir mybricks (realisztikusan ossze lehet rakni egy delutan alatt), a Hogwartsnal mi 80%nal tartunk ilyen 25 ora utan, igaz nyugis tempoban epitettuk. meg nezd meg a 8880 megoldasait, majd vesd ossze barmelyik 1:8as modellel.

nekem a Chiron 20 ev kihagyas utan volt az elso LEGOm, kb egy mas dimenzioban mozgott, mint barmi a 90es evekben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48332) #72042496 válasza proci985 (#48331) üzenetére


#72042496
törölt tag

A nagy készleteknél zacskózva se mindig egyszerű, maga a modell is akadék sokszor ahogy épül. :)

Pedig nálam még a Liebherr a legnagyobb, mondjuk egy studlesst amúgy is lassabb és fárasztóbb összerakni (nekem biztos). Mindenesetre nekem az 1500-2000 darabos Creatorok körül van a komfortzónám.

***

A 8880-at gyerekként két, vagy talán három részletben elég hosszan építettem. Nem tudom, most mennyi lenne, de egy bő délután reális. Lassan fel is kéne újítani, a szorítóelemek (bush) mind elpattantak benne. Esélyesen az axle connectorok is, de majd átnézem.

[ Szerkesztve ]

(#48333) proci985 válasza #72042496 (#48332) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

offroad cranet (42082) vettem Liebherr helyett, de annal is picit tul nagyok voltak a zacskok.

1500-2000 darabos creator az kb realisnak tunik. creator expereknel a kisebbek is jo mokak, pl a flower bucket es a bonsai tree is moka.

8880nal kar, mondjuk figyelembe veve, hogy mai szemmel mennyire instabil volt, ertheto, ha par elem megadta magat. nekem sajnos nem volt, csak ismerosnel tudtam vegigtapizni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48334) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Hölgyek, Urak. Ma reggel a körülbelül 5. felszólító emailomat követően végre kaptam egy emailt a kockabolygótól, melyben kérésemnek megfelelően törölték a megrendelésemet és visszautalták a pénzemet. Csak azt nem értem miért kellett ehhez 1 hétig az ember idegeit húzni, miért nem lehet őket elérni, miért nem válaszolnak 1 napon belül az emailokra stb stb stb. Na mindegy, felkerültek ők is a listámra mint megbízhatatlan üzlet.

(#48335) hami85 válasza RapaNui1 (#48334) üzenetére


hami85
tag

@SAH-tól se kaptam még vissza a pénzem, mikor törölték a Delorean rendelést, ezt sem értem teljesen, de biztos velem van a hiba :D Tranzakció feloldásról még nem hallottak gondolom.

(#48336) Crus válasza RapaNui1 (#48334) üzenetére


Crus
őstag

Tényleg érthetetlen ami történt, mert egy hét alatt visszakapni a pénzt, az kb. rekord a webshopos kereskedelemben! Jár a piros pont a Kockabolygónak, le a kalappal előttük.

"A visszatérítés az elállás bejelentését követő 14 napon belül kell megtörténjen." A törvény szerint és ezzel a webshopok élni is szoktak.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#48337) Major Lion válasza Crus (#48336) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem tudni hogy meg is erkezett e penze, csak azt irta visszautaltak…
Viszont egy hetig ulni egy rendelesen majd torolni jo nagy bunkosag.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#48338) ZsZso válasza Major Lion (#48337) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Rendeltünk LEGOt az eDigitől március elején. Amikor a becsült szállítási idő letelt, messengeren beszéltem velük, s mondták, hogy megsürgetik a beszállítót, pár nap és lesz, ne aggódjak. 2 órára rá jött egy levél, hogy elárazás miatt törlik. Mivel nem törölték pár napja felhívtam őket, hogy akkor most mi a szösz van. Mondták, hogy hát most nincs raktáron, várjak még, vagy ha gondolom törölhetem. Mondtam, hogy köszönöm, de akkor inkább várok még, mert igényt tartanék rá. 1 nappal később törölték. Kíváncsi vagyok mikor jön vissza pénz.

Ha az bunkóság amit írtál, akkor ez mi? :D Én már csak röhögök rajta, tényleg. Ilyen nincs ... és mégis van.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#48339) Mauzes válasza #72042496 (#48330) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát igen, én sem láttam még 6000 elemes szettet egy kupacban, amiből ráadásul 3500 fehér. Nagyjából tudtam amúgy, mire készüljek. Egyszer egy Big Bent kezdtem el összrakni ömlesztett állapotból, na ott olyan szinten agyfaszt kaptam, hogy rájöttem, szortírozás nélkül én csak mazochistáknak ajánlanám. Válogatás után viszont fél szobát elfoglaló kupacok keletkeztek, ami egyedül azért nem zavart (2 kisgyerek mellett), mert éppen karantén alatt voltam a házon belül.
Viszont a következő alkalommal, amikor a Tower Bridge jött, már előre gondoltam arra, hogy nem akarok ekkora káoszt az építéshez, hanem jó lenne mindig csak adott szekciót összerakni egy asztalnál ülve. Ezért ott megcsináltam az ömlesztett állapot -> előszortírozás -> útmutató számozás szerinti válogatást. Na de ettől megint agyfaszt kaptam a végére, annyira sokáig tartott. Szóval ezt sem csinálom meg még egyszer így.

(#48340) h1mpi válasza Crus (#48336) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Várjál Ő nem visszaküldte 14 napos elállással, hanem csak a pénzét akarta vissza kapni, mert nem szállítottak Neki. A kettő nem ugyanaz...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#48341) Throme válasza ZsZso (#48338) üzenetére


Throme
veterán

Onnan szerintem csak úgy érdemes rendelni, ha raktáron van és utána megnézed melyik boltjukban is van valójából. Ha nincs egyik boltban sem, akkor hiába van kiírva, hogy raktáron. Az átszállítás is csak akkor működik, ha legalább 1 helyen van készleten.
Szóval mélyebbre kell ásni, ha raktáron is van valami.
"becsült szállítási idő" ilyenkor nem szabad rendelni, pláne nem előre fizetni. szvsz.

Ahogy ezeket a sztorikat olvasom kezdem magam szerencsésnek érezni, mert se a kockabolygóval, se az edigivel, se az emaggal eddig nem volt gondom....de résen kell lennem

(#48342) h1mpi válasza Throme (#48341) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én ezektől a noname webshopoktól csak utánvéttel rendelek.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#48343) kbalage2 válasza Mauzes (#48324) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nagy system készletet nem építettem mostanában ömlesztetten, Liebherr-t és társait úgymond rendszeresen :) Technicben az alkatrésztípusra szortírozás működik nekem, külön tengelyek, fogaskerekek, pinek (ezeknél érdemes típusra is külön), panelek, liftarmok, meg a többi apróság. A pinek és apróságok általában IKEA-s műanyag tálakba mennek, a többi meg vagy fagyis dobozba ha nem túl sok, vagy ha nagyobb a mennyiség akkor kiterítve az asztalon mert úgy gyorsabban meg lehet találni mintha turkálni kell utána a dobozban.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#48344) sb válasza ZsZso (#48338) üzenetére


sb
veterán

Ez nagyon laza értelmezése a vállalásoknak. Elárazás is ez a kategória meg a van-nincs-mikor kapod ill. jár-e még mellé más is (de ha közben törlésre kerül elveszik - és bármi miatt törölhető) ez a kategória.

Fentebb írtam, én most az emagnál futok köröket mert szerintem igencsak szabadon értelmezik amit vállalnak. De pont ez Edigihez is írtam, hogy még évekkel ezelőtt is hasonló volt az ÁSZF-ük. Egyik mondatban leírva, hogy a gomb megnyomásával te csak rendelést adtál le, hogy mikor lesz, lesz-e, olyan áron, elárazás, stb... semmilyen felelősséget nem vállalnak. Köv. mondatban pedig, hogy neked fizetési kötelezettséged van és már nem táncolhatsz vissza. :U

@hami85:
Én 3-4x írtam nekik mire visszautalták a pénzt. Addig semmitmondó pár válaszlevél jött, hogy erősísem meg a mailcímem, vmi mást erősítsek meg a folyamatban, keressek mailt a spamben meg telefonon beszéljük meg a részleteket...
Finoman 2-3x jeleztem, hogy spamet nem kaptam. A mailcímemről közben már 3 levélváltást megtettünk de amúgy is irreleváns. Ha pedig mégis jött volna, szerintem azon sincs mit megbeszélni és megerősíteni, hogy ŐK törlik a rendelésem és közlik, hogy nincs más megoldás... én pedig akkor csak a pénzt várnám vissza. :D Viszonylag egyszerű ügy.

(#48345) sb válasza kbalage2 (#48343) üzenetére


sb
veterán

Akartam én is mondani, hogy Technicnél szerintem ez egyszerűbb.
Systemnél viszont sokkal nagyobb a típusszám.

Ezért is kérdezem a nagyérdeműt, hogy "full Lego" üzemmódban, tehát amikor nem egyben állnak készletek, vagy 1-2 készlet van csak szétszedve... és az is különválasztva... akkor mit lehet csinálni.

Tippelgettem múltkor mennyi lehet nálunk ömlesztve, szerintem 15-20k darab alsó hangon. :D
Viszonyításképp a Mack Anthem talán a legnagyobb készletünk, 2600db. Az a Technic cuccoknak kb. 50%-a lehet és Technic-kel tele van egy nagy 39x39-es Ikea doboz. Ezen felül pedig van még kb. 3 hasonló doboznyi + a nagyobb cuccok, alaplapok, sínek.
(szerk: Ja és plusz ami egyben van kb. karácsony óta tartva: Mikulás-ház, Manó Klubház, Könyvesbolt, Creator Mustang és 3db SC. Ezt legalább könnyű összeszámolni, kb. 6000db, de ezt nem kell túrni.)

Szóval ez a kb. 20k darab pedig nagy vonalakban 7-8 felé van bontva: kockák, lapok, slopes magyarul :), ajtó-ablak, nagyobb modified cuccok, kis elemek, minifigek és Technic. Plusz a lapok, sínek külön.
Hétvégén összeraktunk pár City cuccot, egy ideig egész jól ment de aztán 1-1 elemnél ment a fejvakarás. Különösen ha kiderül hogy a válogatás nem 100% és másik csoportban lesz meg.

Volt ami fejből ment, egy autó összerakása közben 2-3 másik elemeit is gyűjtöttük amiről tudható volt, hogy ahhoz kell. :D
Ettől függetlenül az látszik, hogy egy elemszortírozóval komolyat lehetne szakítani a Legózók körében. :D

[ Szerkesztve ]

(#48346) sb


sb
veterán

Lego.hu-ról eltűntek az ajándék csibék. Elfogyott, ennyi volt?

(#48347) timar88


timar88
tag

Kockashoppon kivételesen egész jó akciók vannak, a technicek futnak jó áron, jeep és mclaren is utóbbi hónapok legjobb árával.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#48348) RapaNui1 válasza Crus (#48336) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem ez volt a probléma, hanem a tájékoztatás teljes hiánya. Raktáron lévő készletet rendeltem meg, melyet visszaigazoltak. Szerintem közben elfogyott a termék és arra vártak ha majd lesz elküldik később, csak erről elfelejtettek tájékoztatni. Várnék én heteket is a legora mert nem az életem függ tőle, csak akkor legyen korrekt a tájékoztatás. Az még rendben hogy telefonon elérhetetlenek a fizikai boltot bezárták, de az érdeklődő emailjaimra sem válaszoltak napokig. Ezt követően mondtam le a rendelést, de semmi válasz nem történt ezután sem. Ekkor írtam meg nekik, hogy ez már a vásárló megtévesztése és véleményem szerint csalás, majd ezt követően került a rendelésem törlésre és a pénz viszzautalásra melyet 2022.04.01 én egyenlítettem ki vagyis 11 nappal ezelőtt, így még belefértek a 14 napba ha úgy tetszik.

(#48349) RapaNui1 válasza ZsZso (#48338) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nekem az értesítéstől számított 15. napon utalták vissza, pár mérges telefonhívást követően

(#48350) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#48348) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A másik hogy egy ennyire kiélezett versenyben szerintem egy webshop nem engedhetné ezt meg magának, de hát ők tudják. Egyébként az értesítést követően a pénz is megérkezett. Minden esetre tőlük bármit csak utánvéttel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.