Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Pötyi


Pötyi
őstag

QNX is cool!

(#47402) ayo


ayo
addikt

eddig mindig jól sikerült beszerezni az elemeket, de ma megjött az első problémás bricklinkes rendelésem.... :(((

bolt leírása:
"Használt elemeket árulok, nem lesz közötte olyan, amivel én nem szívesen építenék, vagy nem alkalmas a használatra.

Az elemek állapotát külön nem jelölöm megjegyzéssel, csak azt, ami eltér az átlagostól:"

Amit vettem: sima used, semmi plusz jelöléssel ->

Tök jó, hogy most emiatt rendelhetek egy újat. Esetleg BP-n tudtok vmi jó helyet, ahol 1x8 fehér van? Hétvégén már jó lenne építeni...

http://jateknaplo.blog.hu

(#47403) timar88 válasza Pötyi (#47401) üzenetére


timar88
tag

Pötyi:
Klassz. Egyet viszont nem értek, hogyan lélegeznek plexi nélkül? :D

Ayo:
Ez nagyon gáz, melyik bolt volt ez? Storeba pick a brickbe biztos találsz.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#47404) ayo válasza timar88 (#47403) üzenetére


ayo
addikt

ez volt: daneelprophet

pick a brick kicsit drága, ha jól emlékszem

http://jateknaplo.blog.hu

(#47405) xcvbxcvb válasza ayo (#47402) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Eladó mit válaszolt?
Barátomnak a vadi új fehér kockák egy része sárgult be egy architecture készletben. Most csodálatosan néz ki tarkán.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#47406) Pötyi válasza ayo (#47402) üzenetére


Pötyi
őstag

Az a baj, hogy a BrickLinken nem kötelező használni a Q1, Q2 és Q3 minősítéseket. Van olyan boltos, aki lelkiismeretes és használja. A te eladód olybá tűnik, nem használta. Ez a minőség, amit kaptál, sajnos simán belefér a "használt" kategóriába.

QNX is cool!

(#47407) xcvbxcvb válasza timar88 (#47403) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Erőtér védi plexi helyett.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#47408) timar88 válasza ayo (#47404) üzenetére


timar88
tag

Nem tudom mennyi most, 300 körül lehet 10 gramm. Amit te szeretnél megvenni az 13 g kb, tehát 400 ft. Szerintem az nagyjából bl-es ár. De itt ugye 50 g a minimum ha jól emlékszem.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#47409) ayo válasza Pötyi (#47406) üzenetére


ayo
addikt

#47405 xcvbxcvb: egyelőre semmit, de gondolom ezeket visszaküldhetem neki azt ennyi. ezzel nem hiszem, hogy gond lesz, hanem pont építettünk volna a fiammal, azt most péntekig ki kéne találni vmit :)

#47406 Pötyi: jaja, belefér, csak ugye külön írta is, hogy jelzi ha egyéb dolog van. Eddig nekem mindig úgy volt, hogy used ált szépek voltak 95%-ban és ahol jelezték, hogy fognyomok stb. akkor azokkal számoltam v inkább máshol néztem. ennyire silány viszont még nem volt.

http://jateknaplo.blog.hu

(#47411) ayo válasza timar88 (#47408) üzenetére


ayo
addikt

igazából még az is jobb, mert ha bp-n nem találok, akkor posta + 1K
lehet akkor átugrok majd, ha nincs más, nem olyan vészes így, köszi!

http://jateknaplo.blog.hu

(#47412) Tony21 válasza balint82 (#47391) üzenetére


Tony21
tag

Na ez komolyan néz ki, ehhez már azért kell némi idő :) (amiből persze sosenemvan) .

Throme:
Köszi, de ez ilyen hamar összedobott pisztoly volt. Mint ma ez a helikopter (szintén 31070, még nem volt belőle helikopter). Aztán most 1-2 hétig szerintem megint semmi :)


Freddy76:
Így van, ettől jó a Lego, már csak akciós szabadidőt kellene valahonnan rendelni :D

Angelina87:
Köszi, helikopterek jó alanyok, viszonylag gyorsan megvannak :)
A bonsai fából és a virágcsokorból is csináltam már helikoptert :DDD

(#47413) Angelina87 válasza Tony21 (#47412) üzenetére


Angelina87
tag

Virágcsokorból ??? ? :) Látniiii szeretnééééém! :C

" A világon vendég vagyok."

(#47414) Tony21 válasza Angelina87 (#47413) üzenetére


Tony21
tag

A hecc kedvéért készült :)

[link]

(#47415) AddyKing válasza Crus (#47380) üzenetére


AddyKing
tag

A legkorábbi készleteim a kilencvenes évek legelejéről származnak. Annyira passzentosak ,hogy előbb vágják le az ember kezét, mintsem szétmorzsolódnának. :D
Hiányos készlet a mai napig "szinte" alapnak számít, ahogyan a hibásan kiadott építési útmutatók, karcos, koszos, poros építőelemek. A dobozok legalább nem szakadtak, illetve gyűröttek. A matricaíveket meg sem említem. Agyrém. :(((

(#47416) Angelina87 válasza Tony21 (#47414) üzenetére


Angelina87
tag

Nagyon komoly!!! Gratula!!! :C

" A világon vendég vagyok."

(#47417) Tony21 válasza AddyKing (#47415) üzenetére


Tony21
tag

"A dobozok legalább nem szakadtak, illetve gyűröttek."

Rendelj csak Emag-Edigital oldalról :DDD

Angelina87:
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#47418) AddyKing válasza Tony21 (#47417) üzenetére


AddyKing
tag

A személyes megtekintést preferálom. :P

[ Szerkesztve ]

(#47419) ayo


ayo
addikt

LEGO Princess Peach’s Castle

http://jateknaplo.blog.hu

(#47420) AddyKing válasza ayo (#47419) üzenetére


AddyKing
tag

Lassan összeáll a Mario 64 nosztalgia szett. :DDD

(#47421) Lajti válasza Tony21 (#47414) üzenetére


Lajti
tag

Nagyon jók! :)

(#47422) tocsek18


tocsek18
senior tag

azt mondja a pletyka hogy mivel 90éves a lego nyáron (10. August 1932) ezért augban jön a megszavazott szett ami a következő lesz:

10305
Lion King’s Castle
August 2022
349,99 Euro

valamint ez a kettő amiről semmit nem tudni: 11021 és 40567

[ Szerkesztve ]

(#47423) AddyKing válasza tocsek18 (#47422) üzenetére


AddyKing
tag

Na ez is olyan szett, amit majd megcsodálok a kirakatban. :B

(#47424) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A cél az volt, hogy a 90. évfordulós készlet minél több rajongóoz eljusson.
350 euroval nem fog...

(#47425) manokaj


manokaj
tag

Apja-fia😀

(#47426) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#47424) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Lehet az volt a cél hogy 90 év 90 ezer forint. Jah hogy nem Magyar cég? Bocsi :)) Na igen meg a legonál a 350 euro is magyar pénzen 140.000 jó magyar forint.

(#47427) RapaNui1 válasza manokaj (#47425) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez jó. A Luke sisak nekem is megvan, de nem tudom még mikor lesz rá idő.

(#47428) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na szupermarket kóddal csak 44000 volt átvételi pontra szállítva az ucs 21318 lombház.

(#47429) czanga válasza RapaNui1 (#47427) üzenetére


czanga
őstag

Ha más sisak a téma:

Boba sisakjánál nem, de Jin Darin sisakja esetében marhára zavar, hogy a telején stud-os elemekből lett kirakva a felület. Annyira egyszerű az 1(2) szín miatt, hogy furán néz ki szvsz nagyon.

(#47430) ayo


ayo
addikt

ez a baloldali elem mi lehet?

http://jateknaplo.blog.hu

(#47431) Crus


Crus
őstag

Kocka.hu

Szerintem ez most egész korrekt deal volt. (Adventi majd év végén kell nyilván.) Féltem, hogy kegyetlenül elmászik ezeknek az ára :(

Szerintetek?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47432) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Múltkor volt szó a Technic Batmobile-ról itt a hozzászólások között. Kérdésem főleg azokhoz szólna, akik már összerakták: építési élményre milyen a szett? Gyerekkorom óta nem raktam nagyobb Technic készletet össze (értsd: 5-600db-osnál nagyobbat), és most ezzel szemezek, mivel darabszámához képest elég jó árban van, most akcióban 28,5k-ért meg lehet venni. No meg tetszik ez a Mad Max-es stílus, Batmobile-nak nem is nagyon mondanám. :)

Szóval szerintetek ennyit megér ez a szett? Vagy van ennél jobb ár/érték arányú Technic készlet ebben a 30k körüli árban?

(#47433) Memmaao


Memmaao
addikt

Az utóbbi idők legjobb kis szettje!

My name is Bond, James... Dean.

(#47434) Throme válasza lazioforever (#47432) üzenetére


Throme
veterán

Ha tetszik a szett, akkor ne habozz. Pláne 28k huf-ért.
Nem volt még ennél olcsóbb szvsz.

Minimális matrica. A közvetlen műszerfal nyomtatott alkatrészből van.
A rugókat felváltották világító kockákra, ami ad a szettnek egy kicsit más irányultságot.
Nem fogod érezni a hiányukat.
Tengelyenként különböző méretű kerekek is rendben vannak.
Ha amad max és az izomautó stílus bejön, akkor itt 2 in 1.
Egyedül Batman-re utaló jeleket ne keress, mert zéró a számuk, ha csak a full fekete verdát nem lehet annak tekinteni.
Ha Batman szettet akarsz ne ezt vedd meg. Az első, gótikusabb néz ki a legjobban a tumbler nekem nem jött be.
Lángnyelvek is jól néznek ki. Hátsó forog is.
Hagyományos technic elemek (difi, kamu motor, nagy panelek... stb) megvannak és igen , az a kamu motor mikor pirosan megvilágítja a led, mintha izzana az egész, köszönhetően az átlátszó blokknak.
Egyben van a verda nem hullik darabjaira, ha ránézel.

#47433Memmaao
Tényleg jól néz ki.
Ez most hogy megy, vásárolható, vagy ajándékszett?

[ Szerkesztve ]

(#47435) RapaNui1 válasza Memmaao (#47433) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez is nagyon jó, én is megvettem a nagy mellé, jól fog mutatni egymás mellett a kettő, már én is alig várom hogy megépítsem, de jelenleg teljes belső felújítás van nálunk, a vitrin a garázsban a legok dobozban és nem látni a végét, így az építés jelenleg teljesen hattérbe szorult.

(#47436) Derron válasza manokaj (#47425) üzenetére


Derron
aktív tag

Mennyire volt nagy élmény összerakni a vörös ötös sisakot? Nekem még sajnos nem volt időm összerakni, talán majd most a hosszú hétvége alatt.

(#47437) ayo válasza ayo (#47430) üzenetére


ayo
addikt

erre valaki tud választ? bal oldali is lego?

közben még találtam egy ilyen eltérést is, itt a jobb oldali érdekel, hogy az mi?

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#47438) Memmaao válasza RapaNui1 (#47435) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is megvettem a nagyot is, de nincs helyem kirakni. Szintén a garázsban van. Majd ha egyszer lesz nagyobb házunk.

My name is Bond, James... Dean.

(#47439) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Amúgy hogy van az, hogy az év elején kiadott január-május katalógusban egy rakás készlet nem szerepel, amik mostanában jöttek ki?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47440) ayo válasza Dilikutya (#47439) üzenetére


ayo
addikt

nagyon sokszor van ez így, gondolom valami alapján beválogatják a dolgokat. pl. bonsai is január elején jelent meg, aztán csak a második félévben kapott helyett.

http://jateknaplo.blog.hu

(#47441) manokaj válasza Derron (#47436) üzenetére


manokaj
tag

A fiam rakja össze a sisakokat, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. Ha megkérdezném tőle, lehet hülyén nézne😀. A végeredmény tetszik neki (nekem is), az a lényeg. A thor kalapácsról tudok véleményt mondani, épp most végeztem vele. Nagyon jó kiállítási darab lett, bár elég gyors és könnyű volt összerakni.Akár önvédelmi fegyvernek is használható, elég masszív szerkezet.

(#47442) Throme válasza manokaj (#47441) üzenetére


Throme
veterán

Van hozzá valami biztonsági leírás, hogy kedves júzer ez nem olyan, mint a filmekben, hogy eldobod és visszajön... ;]

(#47443) Maximo88HUN válasza ayo (#47437) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Szia!
Kb 140ezer használt kocka alapos átvizsgálása után 100%-ra azt mondom, hogy a 2x2es csempe (3068b) egyértelműen hamis, a kínai gyártó egyedi Item ID-ja a furcsa kód.
A második képen lévő 2412b esetén 99%-ra mondom azt, hogy hamis. Sem a (C), sem a LEGO felirat, de még egy öntőforma szám sincs benne. Nagyon gyanús. Én ezt biztos nem adnám el Bricklinken, az összes ilyen és ezekhez hasonlót kidobom.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#47444) HUN_Sector válasza Maximo88HUN (#47443) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én anno kidobtam egy marék fegyvert, mert se kód, se logo nem volt rajta. Aztán kiderült, a castle adventi naptárban lévőkről van szó, ott nem mindre került anno fel. De addigra a kukasautó elment...

[ Szerkesztve ]

(#47445) manokaj válasza Throme (#47442) üzenetére


manokaj
tag

Még nem próbáltam eldobni 😀😀😀

(#47446) Tony21 válasza manokaj (#47445) üzenetére


Tony21
tag

Elvileg fel sem tudnád emelni, ha fel tudod emelni, akkor ez Lepin :DDD

(#47447) ayo válasza Maximo88HUN (#47443) üzenetére


ayo
addikt

köszi, nekem is furcsa hogy nincs semmi adat ezekről és persze hogy a szokásos jelzések is hiányosak.

A 2x2-es csempét úgy vettem észre, hogy más volt a tapintása, meg picit magasabb mint a többi. A 2412b-nél meg leginkább színeltérést láttam, de közelebbről picit más a kidolgozása. Ez nem is zavarna, ha azonos színű lenne, a 2x2-es viszont formában is más. Egyébként ez is a tegnapi eladótól volt :/

#47444 HUN_Sector: érdekes. mondjuk itt én azért gondolom fake-nek ezeket, mert a jelzés mellett nagyon eltérnek az eredeti elemektől.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#47448) Vikthor válasza manokaj (#47441) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kicsit más hobbi, de mint téma rezonál... :D

Lehet jól is mutatna a 2 együtt akár.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47449) timar88 válasza Maximo88HUN (#47443) üzenetére


timar88
tag

Te nagyon rendes srác vagy, hogy csak miatta átvizsgáltál most 140 ezer elemet. :D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#47450) balint82 válasza Tony21 (#47446) üzenetére


balint82
senior tag

Fogd meg a söröm.

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.