Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48345) sb válasza kbalage2 (#48343) üzenetére


sb
veterán

Akartam én is mondani, hogy Technicnél szerintem ez egyszerűbb.
Systemnél viszont sokkal nagyobb a típusszám.

Ezért is kérdezem a nagyérdeműt, hogy "full Lego" üzemmódban, tehát amikor nem egyben állnak készletek, vagy 1-2 készlet van csak szétszedve... és az is különválasztva... akkor mit lehet csinálni.

Tippelgettem múltkor mennyi lehet nálunk ömlesztve, szerintem 15-20k darab alsó hangon. :D
Viszonyításképp a Mack Anthem talán a legnagyobb készletünk, 2600db. Az a Technic cuccoknak kb. 50%-a lehet és Technic-kel tele van egy nagy 39x39-es Ikea doboz. Ezen felül pedig van még kb. 3 hasonló doboznyi + a nagyobb cuccok, alaplapok, sínek.
(szerk: Ja és plusz ami egyben van kb. karácsony óta tartva: Mikulás-ház, Manó Klubház, Könyvesbolt, Creator Mustang és 3db SC. Ezt legalább könnyű összeszámolni, kb. 6000db, de ezt nem kell túrni.)

Szóval ez a kb. 20k darab pedig nagy vonalakban 7-8 felé van bontva: kockák, lapok, slopes magyarul :), ajtó-ablak, nagyobb modified cuccok, kis elemek, minifigek és Technic. Plusz a lapok, sínek külön.
Hétvégén összeraktunk pár City cuccot, egy ideig egész jól ment de aztán 1-1 elemnél ment a fejvakarás. Különösen ha kiderül hogy a válogatás nem 100% és másik csoportban lesz meg.

Volt ami fejből ment, egy autó összerakása közben 2-3 másik elemeit is gyűjtöttük amiről tudható volt, hogy ahhoz kell. :D
Ettől függetlenül az látszik, hogy egy elemszortírozóval komolyat lehetne szakítani a Legózók körében. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.