Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Hintalow válasza czanga (#41098) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát lehet, biztos ami biztos végignéztem mindhárom készlettel, amit meg akarok venni, de nem nyertem hangszórót :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#41102) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Beszabehu71841 ninjago lombházra viszi (csak az újracsomagoltra) - 64010 ft

(#41103) balint82 válasza HUN_Sector (#41102) üzenetére


balint82
senior tag

Hiányzó alkatrészek... :N

Google Pixel 4a

(#41104) Fr0z3n válasza HUN_Sector (#41099) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem szivatás :)) volt 1 ujracsomagolt 40ért. Arra vitte.

[ Szerkesztve ]

(#41105) Hintalow válasza Fr0z3n (#41104) üzenetére


Hintalow
senior tag

Aztahétmeganyócát!! :Y

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#41106) balint82 válasza Fr0z3n (#41104) üzenetére


balint82
senior tag

Akinek még volt háromezres kuponja :D

Google Pixel 4a

(#41107) HUN_Sector válasza Fr0z3n (#41104) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Photoshop, nem hiszek neked :P Nem akarok hinni, punktum :)

(#41108) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

pszihobagoly elsejétől....adom 😀

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#41109) RapaNui1 válasza LÁZ (#41108) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez nagyon jó!!!

(#41110) Throme


Throme
veterán

Ha jól értem lego ideas kishajó aji 200 dodó felett?

[link]

Na azért másnak is sok a 200$ aji limit... az nálunk 200€ lesz??

[ Szerkesztve ]

(#41111) wolfcsibe84 válasza Throme (#41110) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Jól! :)

(#41112) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Játéknet oldalán Darth Wader sisak 16990ft és ingyenes szállítás

(#41113) czanga válasza balint82 (#41106) üzenetére


czanga
őstag

Nekem is meg van még, mert Slave... bocsánat Boba jajójára szeretném majd eltolni. :D

(#41114) zbundy


zbundy
aktív tag

Srácok most lesz idén UCS AT-AT, vagy sem? Vagy valós egyáltalán az AT-AT pletyka?

(#41115) bobafett válasza zbundy (#41114) üzenetére


bobafett
tag

Valós pletyka? Az meg miféle szerzet? :)

Valóság egyébként, nem pletyka.

(#41116) RapaNui1 válasza bobafett (#41115) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Elvileg 6782 db os lesz a készlet és 800 dollár illetve euro körül lesz az ára, és ha minden igaz lehet hogy idén már nem hanem csak januárban jelenik meg, egy biztos hogy érkezni fog 75313 jelzéssel. :)

(#41117) kbalage2 válasza zbundy (#41114) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Tuti jönni fog, pont mint a Creator Expert DeLorean! Ja izé... :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41118) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a nagyobbik baj, hogy a vidijót meg elmeszelték.....

:DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#41119) zbundy


zbundy
aktív tag

Na akkor megnyugodtam, hogy hivatalos😁 nem bánnám ha még idén jönne, bár nem tudom mennyire reális. Most jön a gunship is és ennyire nem követem, hogy hány UCS jelenik meg egy évben.

(#41120) HUN_Sector válasza LÁZ (#41118) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Na azért mondjuk pont nem kár.
Mehetne még a Dots is a süllyesztőbe.

(#41121) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Végre sikerült összeraknom a Porsche 911-t A bányászrakodót csak a méretek érzékeltetése miatt tettem fel. Nem volt rossz megépíteni, számomra voltak új megoldások is, főleg a felfüggesztése tetszik, de mégis van egy kis hiányérzetem a lapátkerekes kotró után kicsit kevésnek találom az áráho3z képest, ezért nemsokára eladó sorba kerül, nem nőtt a szívemhez.

(#41122) RapaNui1 válasza kbalage2 (#41117) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Mondjuk nekem valahogy ez az At At lépegető olyan mint a birodalmi csillagromboló az se nagyon érdekel meg ez sem viszont a Millennium Falcon, a Slave, meg pár UCS igen. Olyan mint a Colosseum az 9000db vajszínű elemből áll míg az előbbiek több ezer szürkéből.

(#41123) #75376384 válasza RapaNui1 (#41122) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem azért lehet érdekes, mert a nyak reszt meg eddig egyszer se tudtak normálisan megoldani es engem pl érdekel, hogy ennyi elemből végre ki tudjak e hozni. vagy legalább valami jobbat, mint eddig.

#41120 HUN_Sector: ha eltekintünk kb mindentől, ami a témával kapcsolatos, a figurák es a nyomtatott tileok jok voltak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41124) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

https://www.promobricks.de/amazon-lego-neuheiten-reduziert/116928/
Vannak jó árak német amazonon.
Pl Sian 279 Euro
Hogwarts képkeret 75 Euro

(#41125) balint82 válasza HUN_Sector (#41124) üzenetére


balint82
senior tag

Durva, de a jó kis 360as árfolyammal szamolva a Sian egyáltalán nem kihagyhatatlan business, sőt emagon olcsóbb szokott lenni.
A képkeret árát nem szoktam figyelni.

Google Pixel 4a

(#41126) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ha már emag-edigital duó: A rengeteg rendőrkapitányság-könyvespolc újszerű készlet közül rendelt már valaki? Elvileg az újszerű jelentése náluk eladott, dobozába visszacsomagolt.
Namármost ha valaki összerakja, visszaküldi, az minimum problémás egy legonál. Főleg, hogy mivel hiány lehet, bőségesen elég ha egy értékes figurát kiszed belőle.

(#41127) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Megér egy misét:
Eladtam egy két lego készletből álló diorámát. Mely hirdetésbe beleírtam, hogy a fő építményeket tartalmazza - ezek egyben és külön lefotózva - illetve hogy az eredeti figurákat nem tartalmazza, csak amik a képen láthatóak (egyesével lefotózva).
Az eladás időpontja egy hónappal ezelőtti.

Most jön a hívás, hogy most(!) bontották ki a csomagot, de hiányos. "Nincsenek benne a melléképítmények és a készletek eredeti figurái".
Mivel a jófogás törli a hirdetést 14 nap múlva hogy én azt eladás miatt töröltem, vateráról tudtam belinkelni neki az arhívot, hogy le volt benne írva tételesen mi van benne, mi nincs.
LINK

Az ilyen felületes vásárlóktól falnak megyek. S még én érezzem magam rosszul, hogy ő nem olvasta el a hirdetést....

[ Szerkesztve ]

(#41128) Sundesz válasza HUN_Sector (#41126) üzenetére


Sundesz
őstag

Én küldtem vissza mindkét készletet bontatlan formában, gondolom az is lehet újszerű.

Hörcsög Powa'

(#41129) kbalage2 válasza zbundy (#41119) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Elfelejtettem a szarkazmus táblát felmutatni :) Szvsz akkor lesz hivatalos egy szett ha már bejelentették. Tavasz óta plektyáltak a DeLoreanről, mindneki tutira vette hogy jön, aztán konkrétan azon a szettszámon egyszer csak ezt kaptuk:

Ettől még lehet hogy valamikor lesz egy DeLorean (nagyon remélem), de biztosat senki se fog erről se mondani előre.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41130) vesir válasza HUN_Sector (#41102) üzenetére


vesir
tag

Köszi a tippet, tegnap át is vettem, volt még kuponom is, ~60k-ért ez ajándék volt! Csak a doboz volt sérült, az összes zacskó és a nagy fehér doboz is bontatlan volt benne! ;)

(#41131) RapaNui1 válasza kbalage2 (#41129) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

De hát ez egy DeLorean nem is értem miért mondod hogy nem :)) Egyébként lehet nem akartak egy olyan készlettel kijönni amire csak én meg a 40 en felüliek emlékeznek, azért a Star Wars nagyobb hipe al bír mint a Vissza a jövőbe Michael J Foxal

(#41132) Throme válasza kbalage2 (#41129) üzenetére


Throme
veterán

Lehet ezzel egyedül leszek, de én ennek a pick-up-nak jobban örülök :B , amellett, hogy a filmeket azért szeretem.

(#41133) -FLY-> válasza RapaNui1 (#41121) üzenetére


-FLY->
őstag

Nekem az arányai nem állnak össze ennek az autónak. Talán ebben a kategóriában 488 GTE látom a legjobbnak.

(#41134) kbalage2 válasza RapaNui1 (#41131) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért a LEGO bőven tud olyan filmes/sorozatos szetteket kiadni amik egy relatíve szűk rétegnek szólnak (pl Seinfeld), egy BTTF szettre tuti rengetegen ugranának.

@Throme #41132 - tetszik a pickup nekem is, csak nem erről volt szó :D Nagyon kíváncsi lennék egy Creator Expert arányú / részletességű DeLorean-re, MOCokat már láttunk a témában, de nagyon megnézném Mike Psiaki mit tud kihozni belőle :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41135) hulp01 válasza kbalage2 (#41134) üzenetére


hulp01
senior tag

A Seinfeld max. itt Magyarországon (Európában) ismeretlen és szól rétegeknek. Ez az USÁ-ban egy nagyon nézett sorozat volt 20 milliós átlagnézettséggel. Az évadzárók 30 millió feletti a sorozatzáró meg 76 milliós nézettséggel büszkélkedhetnek. Simán Jóbarátok szint, és sokkal magasabb, mint a TBBT.
Ez a készlet egyszerűen csak nem nekünk készült.

(#41136) kbalage2 válasza hulp01 (#41135) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem akartam lebecsülni a Seinfeld rajongók bizonyára roppant népes táborát, de ahogy te is írtad Amerikán kívül szerintem minimális az ismertsége. A "sokkal magasabb szint mint a BTTF" azért elég megmosolyogtató, tekintve hogy a közmegegyezés szerint egy popkulturális alapfilmről beszélünk amit világszerte nagyságrendekkel többen ismerhetnek mint egy random amerikai sitcomot.

Maradjunk annyiban hogy ha a Seinfeld mint 20 éve elkaszált sorozat kaphat szettet 2021-ben, akkor egy BTTF DeLorean is pont ugyanúgy elfér a portfólióban.

szerk - most látom hogy szerintem te a The Big Bang Theory-t hoztad be valahogy a képbe, én a Back To The Future-ről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41137) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Emagnál újra él egyes készletekre a szupermarket kupon kód :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41138) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég engedtem a kísértésnek, és beszereztem a "karácsonyi vonat"-ot (10254), most pedig próbálom összeszedni a Powered Up kiegészítöket hozzá.

A kérdésem, hogy csak a dobozon/füzeten jelölt Powered up "1.0-ás" csomag (88000,88002, stb) kompatibilis vele, vagy a modernebb, Powered Up "2.0-aként" hirdetett, modern variáns (80011, stb) is kompatibilis vele?

(#41139) hulp01 válasza kbalage2 (#41136) üzenetére


hulp01
senior tag

Igen, a The Big Bang Theory-t hoztam fel, mint példa, hogy ha az is kaphatott külön készletet, akkor a Seinfeld is simán. Amúgy én is csak hallottam a Seinfeldről, egyetlen részét sem láttam, csak az adatok alapján simán lehet akkora közönsége, hogy megérje behozni a készletet. Plusz ha már ment mondjuk Angliában is, a Legonak nyert ügye van (márpedig meglepne, ha nem ment volna).

Ezt így kívülről megítélni nagyon nehéz. Sajnos a Lego megítélésére kell bíznunk. A Seinfeld készletet egész biztosan nem veszem meg, és valószínűleg a Deloreant se venném meg. A TBBT készlet megvan, de a Friends kávézó és lakás már nincs, és valószínűleg nem is lesz, pedig imádtam a sorozatot. Belőlem hiányzik az a fanatikus rajongás, ami pl. a SW fanoknál megvan. Nálam ebbe a kategóriába inkább a Marvel univerzum esik, és vicces, de egy Marvel témájú Lego készletem sincs. Bár a 76193-as Őrzők hajóját lehet, hogy beszerzem, mert ez eléggé tetszik. És annyira horror ára sincs, mint a SW UCS készleteknek (tudom, más méretkategória is).

[ Szerkesztve ]

(#41140) tocsek18


tocsek18
senior tag

[link] LEGO 71031 Marvel Minifiguren Serie

(#41141) Pötyi válasza Szada85 (#41138) üzenetére


Pötyi
őstag

Mivel
- a két motor külmérete tök egyforma,
- a két elemtartó külmérete tök egyforma,
ezért ebből logikailag levezethető, hogy mindkettő jó. Ha az egyik verziót be tudod építeni a szeneskocsi alá, akkor a másikat is sikerülni fog. Nincs méretbeli különbség. Mindegy, melyiket választod.
:DDD

Kiegészítés:

Ha a Blutoothos verziót választod, akkor megspórolod azt a helyet, amit az infrás verziónál a vevő elfoglal.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#41142) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Kéne egy kis segítség. A jófogáson nézem a10220 Wv T1 Camper hirdetéseket és az egyik dobozon szerepel a creator expert felirat a másikon meg nem illetve az egyik doboz garfikája teljesen más mint a másiké de a kódszám mindegyiken ugyan az 10220. Mi a különbség oka? Az egyik magyar beszerzés lehet a másik külföldi, vagy miért nem ugyan olyanok a dobozok? Köszi a válaszokat.

(#41143) Szada85 válasza Pötyi (#41141) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm a megerösítést, a méretek "gyanúsak" voltak a képeken, viszont mindenképpen hasznos ha valaki tapasztalat alapján tud válaszolni. :R

A korábbi verzió már kifutott, így csak másodpiacon van elvétve, és árban hasonlóra jönne ki, mint a modernebb verzió, emiatt gondolkoztam a lehetöségeken. :)

(#41144) kbalage2 válasza RapaNui1 (#41142) üzenetére


kbalage2
aktív tag

2011-ben kezdték árulni a szettet még a CE felirat nélkül, ha jól tudom 2015-ben váltottak az új verzióra amivel egészen 2020-ig árulták.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41145) RapaNui1 válasza kbalage2 (#41144) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Értem. Ez egyébként befolyásolja bármennyiben is az értékét ha el szeretném adni, vagy van bármiféle minőségbeli különbség az építőelemek között mint pl a régi barna elemek törékenysége stb, vagy a gyűjtők számára esetleg értékesebb valamelyik?

(#41146) Throme válasza Szada85 (#41138) üzenetére


Throme
veterán

A kérdésedre a választ nem tudom, de nekem a felső képen látható PF szett van a karácsonyi vonathoz és nagyon szépen működik vele.
Annyi, hogy az infra vevő plusz alkatrésznek tűnik ebben a konfigban, de szépen beépíthető a vonatba.
Kicsit több kábellel kell megküzdeni.

#41137Scholes9
Kösz az infót!!
Le is adtam egy rendelést a meglévő 3000 ft-os kuponnal egyetemben. Mindkettőt fogadta....

(#41147) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

vajon a mostani comiccon-ról akad vmi leak vhol :F, vagy idén nem lesz speckó készlet...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#41148) kbalage2 válasza RapaNui1 (#41145) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Passzolom, nekem két példány van belőle, mindkettő használtan lett véve doboz nélkül :D Annyira szerintem nem ritka még hogy valaki kifejezetten a régi verzióra utazzon, végülis ugyanaz van benne.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#41149) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Lego 8293 motorizációs készlet: 1 darab van a fehérvári régió játékban az eladó pult mögött 9100 Ft-ért.

(#41150) Pötyi


Pötyi
őstag

Eredetileg vitorlázni mentem a Balatonra, de aztán mit ad Isten, akarom mondani hogy-hogy, hogy-hogy nem elvtársak, a Kékszalag után körbementünk a tó körül és nagyon megaljasodtunk a badacsonyi hegyoldalban. Aztán, hogy a lényegre térjek, Siófokon találtunk egy Lego-kiállítást.

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.