Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) LÁZ válasza thesound (#27899) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a kérdés az, hogy mekkora bőröndöt vitt magával :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27902) Janaboy válasza LÁZ (#27901) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem eleg nagyot :D

Janaboy

(#27903) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

csinoska delorean mod :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27904) Janaboy válasza LÁZ (#27901) üzenetére


Janaboy
veterán

Amugy brutal sokan voltak a legoland shopban..

Janaboy

(#27905) hulp01


hulp01
senior tag

Részletek és egy csomó fotó a 4x4-es terepjáróról és a Liebherről.

(#27906) #75376384


#75376384
törölt tag

nézegettem a hivatalos oldalon a winter village készleteket és az állomás egyszerűen eltűnt, mig a másik kettő (tűzoltó, vonat) kifogyott.

ezek lesznek még pótolva vagy keresni kell valami boltot neten? az állomás esetén miért nem volt szó "nyugdijazásról"? miért tűnt csak úgy el?

(#27907) Throme válasza #75376384 (#27906) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is voltak hasonló felvetéseim. Ha eljő a szezonja, akkor megint lesz. Az állomás és a tűzoltó szett viszonylag friss eresztés, miközben a régebbi vonat is elérhető szokott lenni.

hulp01: nekem ez a távirányítási megoldás nem jön be. Okos eszközt kényelmetlen erre használni. Aztán sw töltögetés, meg összekalibrálás, nembeszélve arról, hogy a szabadban mit látok a kijelzőn.... A munkagépnek a sok funkcióját egy 5-6" kijezőn vacakolni..... pedig a terepjáró tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#27908) hulp01 válasza Throme (#27907) üzenetére


hulp01
senior tag

Nekem annyi bajom van ezzel a control+-szal, hogy még okostelefonom sincs, mert eddig semmi szükségem nem volt rá. Pedig a Liebherr nagyon kell. A terepjáró sem rossz, és sokkal jobb a mozgása, mint az elődjének. Ahhoz viszont tényleg semmi értelme ennek az új irányítási módnak. Egy régebbi távirányítóval is simán mehetne. Viszont ismét meg kell jegyeznem, hogy baromira túlárazottak a készletek.

(#27909) #75376384 válasza Throme (#27907) üzenetére


#75376384
törölt tag

azóta megtaláltam és a vasútállomás "retired" cimkét kapott. azért elég genya dolog volt a lego-tól, hogy nem jelezték és sunyiban kivonták. gondolom idén a tűzoltó fogja követni.

ahogy néztem, itt felénk elég felkapott a téli falu vonal (ami érthető), viszont kb minden picit nagyobb boltban árulnak lego-t. legutóbb egy halom city-s, vulkános heliopterbe is belefutottam valamelyik random boltban. :D

[ Szerkesztve ]

(#27910) thesound válasza hulp01 (#27905) üzenetére


thesound
őstag

Ohh, a Liebhert Kossmann tervezte? Nagyon jó dolgkat szokott összerakni emberünk (Milannal együtt).

Tetszik, hogy az appban vannak teljesítendő feladatok.

Jó lesz ez.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27911) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

4x4 + liebher videó

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27912) Fr0z3n válasza LÁZ (#27911) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azt hittem le jöttem a technic szettekről de ez a liebher... Már a mérete miatt is kell😍

(#27913) flashpointer válasza LÁZ (#27911) üzenetére


flashpointer
őstag

nagyon szep hasszore van annak a feketeinges csavonak... 10:50 nel meg bele is zoomol hogy a sdzorszalakat is meg lehessen szamolni : D

(#27914) azka79 válasza flashpointer (#27913) üzenetére


azka79
aktív tag

szőrszálhasogató vagy

(#27915) Ereshkigal válasza azka79 (#27914) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Méghozzá hasszőrszál-hasogató. :D

Nem tudom, mit "csináljak" ezzel a Liebherrel. Szép nagy, és benne van minden, amit ma a Technic tud, de nekem még mindig az az első gondolatom, hogy ronda. Viszont egy jó akció keretében (egy év múlva?!) szerintem el fogok gyengülni.

[ Szerkesztve ]

(#27916) Throme válasza #75376384 (#27909) üzenetére


Throme
veterán

A tűzoltóság is kifut? Az talán tavaly Karácsony előtt jelent csak meg.
Szép szett, de nem hiszem, hogy beszerzem.

#27908) hulp01: az árak nem a barátaink, nekem is a terepjáró árával kéne megbarátkozni, lehet nem sikerül...

(#27917) #75376384 válasza Throme (#27916) üzenetére


#75376384
törölt tag

Már hónapok óta nem jött utánpótlás. Az állomás tavaly előtti készlet és mégis sunyiban “retired” címkét kapott. A vonatot pedig kétlem, hogy kivonják. Szóval szerintem idén a tűzoltóságot is muszáj lesz beszerezni.

Persze a tetszik vagy sem dolog olyan, hogy egy sorozatról beszélünk. Mégis csak jó, ha megvan mindegyik része. :D
Én idén kezdtem el gyűjteni. Elnézve a régebbi darabokat, nem lesz olcsó.

Ezt egyébként nem értem, hogy az ilyen szezonális készleteket miért csak két évig árulják? Pl egy city tűzoltó autó esetében érthető, abból évente jön új. Ez viszont simán lehet inkább három, ha nem négy évig is akár.

(#27918) wrrs


wrrs
tag

Újabb kérdés. Valakinek nincs eladó minifig tárolója? Konkrétan a 40701741 érdekelne. Tudom, hogy van más alternatíva, de ilyen lenne jó akár használtan is.

(#27919) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Haverom kint él angliában, van némi akció legókra. Az volna a kérdésem, van ami megéri ezek közül szerintetek? [link] [link]
Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27920) UberMutant válasza Predator2 (#27919) üzenetére


UberMutant
őstag

lego.arukereso.hu
mit értesz azon, hogy "megéri"? ha nekem nem kell valami, akkor lehet bármilyen olcsó nem fogja megérni.

egyébként ezek pont ennyibe kerülnek nálunk is 27%áfástól mindenestől.

[ Szerkesztve ]

(#27921) Predator2 válasza UberMutant (#27920) üzenetére


Predator2
addikt

Best buy vétel, olyan cucc ami nem kell, de most olyan árban van, hogy mégis kell :D ;]

A két linken természetesen az akciós dolgokra gondoltam.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27922) UberMutant válasza Predator2 (#27921) üzenetére


UberMutant
őstag

az akciós cuccok kerülnek annyiba mint nálunk a nem akciósak. go figure

(#27923) wrrs


wrrs
tag

Hát ez tök jó és tök fura is. :)

[MOC - GT Race Truck - Ford GT 10265 C-Model]

(#27924) Ereshkigal válasza wrrs (#27923) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Biztos ráesett valami. :)

(#27925) hulp01 válasza wrrs (#27923) üzenetére


hulp01
senior tag

A versenykamionok a valóságban is elég furán laposak. Bár nem ennyire, az igaz.

(#27926) Janaboy


Janaboy
veterán

Technik elemek értelmes felhasználása:

:D

Janaboy

(#27927) Djuree válasza Janaboy (#27926) üzenetére


Djuree
félisten

elég komoly munka lehet benne. :Y

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27928) thesound válasza Janaboy (#27926) üzenetére


thesound
őstag

LOL, az a jégkrém a kezében :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27929) thesound


thesound
őstag

LEGO Ideas 21318 Treehouse; 199 EUR; 3036 pcs; aug 1.; VIP sooner

---

Megnéztem a újra a két control+ technikes videot. Marhára bejön mindkettő. A telefonról lesz hang, mintha az igazi jármű menne (mondjuk nem a járműből fog jönni a hang), ha úgy mozdul a járgány, akkor rezeg a telefon (szvsz nem nagy dolog, de mégis dobni fog az élményen). Vannak küldetések az appban, amit teljesítve achievment-et kapunk és egy videot, hogy hogyan lehetett volna még teljesíteni. Lehet az előre definiált mozgásokat groupolni, hogy egyszerre mozogjanak egyes részek. One touch control, ahol lehet a crane-arm-ot huzigálni.
Új planetary gear-es wheel hub, így lasabb, de nagyobb erővel fog rendelkezni a 4x4. Új clutch gear, ami nem gear lesz, így könnyebb lesz beépítni.
A SW-os Tantive IV azt hiszem ki is esett a technic javára :C

---

Star Wars ősz (+még lesz UCS is)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27930) Fr0z3n válasza thesound (#27929) üzenetére


Fr0z3n
őstag

200 €? 😔
Az se lesz megvéve. Kezdem azt hinni, hogy nagyon elit dolgot gyűjtünk 🤔

(#27931) [CsuCsu] válasza Fr0z3n (#27930) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Meg csak nem is reprezental semmit. Kezd elszallni az IDEAS, belebetegedtek a Saturn V es a Voltron sikerebe, azt hiszik mar, minden nagy keszletet visznek feltetel nelkul.

Korabban nagyon odzkodtak a nagy IDEAS keszletektol az ar miatt, es ezzel szerintem most be is fognak furodni. Biztosan jol fog kinezni, de tul random ahhoz szerintem, hogy jol fogyjon, foleg a tobbi kijovo keszlet mellett.

Egyebkent a LEGO eddig is elit dolog volt, max nem volt ennyi nagy keszlet. En jobban szeretem ezeket a nagy (es sajnos draga keszleteket), mint tobb kisebbet helyettuk. Persze az osszeset nem fogom megvenni, az anyagi ongyilkossag. Sok LEGO fan ugy erzi, micsoda kicseszes, hogy nem tudjak az osszes exkluziv keszletet megvenni a magas arak miatt, de a LEGO minden bizonnyal ugy szamol, hogy atlag AFOL 1-2 ilyet vesz evente. Ismeroseim kozott is azt latom, hogy 1-3 keszlet evente, de azok legyenek jo nagyok.

(#27932) thesound válasza Fr0z3n (#27930) üzenetére


thesound
őstag

Darabárban nem tűnik rossznak a treehouse, de igen, a lego nem az olcsóbb hobbik közé tartozik sajnos. Ha valaki nem rotálja a készleteket (pl. én eddig nem adtam el abból semmit amit megvettem), akkor szép összeg tud benne gyűlni. A családtervezés folyamatban van, így avval nyugtatom magam, mint a topiklakók egy része... :DDD
Egyébként én is azt érzem, hogy egyre több AFOL készlet van, aminek egyrészt örülök, másrészt meg nagyon tudatosan kell szelektálni, ami nem mindig könnyű, ha az emberből előbújik a gyerek.

-----

Pelican polybag 1390 a Müllerben. Korrekt ár.

-----

Comic Con készlet


[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27933) Fr0z3n válasza thesound (#27932) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Na igen, egy pár éve még simán ment a creator_expert és technic gyűjtés egyszerre, ma már nem biztos. Akkor sajnos eladtam minden legom családi nyomásra. Eddig idén egyedül a lunar lander került beszerzésre (na meg a téli ház ebay és a posta bricklinkről). Talán a mustang még ami nálam jönni fog, de már lassan nincs helyem. A második félév azért ilyen szempontból húzós lesz. Ott a hidden side, ez a faház is mozgatja a vezér hangyát, biztos jön új winter village készlet is. Plusz még ami nem jut eszembe. Inkább bele se gondolok mennyi pénz áll a szekrényben. 1x az egyik vitrint megszámoltam és dobtam egy hátast. Jobb a békés tudatlanság 😂

(#27934) thesound válasza Fr0z3n (#27933) üzenetére


thesound
őstag

Ha a rebrickable.com-ra felviszed a készleteket egy listába (elég gyorsan össze lehet kattingatni), mond egy összesített, becsült árat és összes lego elem számot.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27935) flashpointer válasza Fr0z3n (#27933) üzenetére


flashpointer
őstag

csaladi nyomas=feleseg? :D

(#27936) Fr0z3n válasza flashpointer (#27935) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Hirtelen jött munkanélküliség :/ ezt tudtam hirtelen pénzzé tenni.

(#27937) flashpointer válasza Fr0z3n (#27936) üzenetére


flashpointer
őstag

ja ertem, az sajnos mas tema.

(#27938) #75376384 válasza thesound (#27932) üzenetére


#75376384
törölt tag

Amúgy tényleg elmehetne a bánatos bús oda, amelyik lego fejes szerint okos dolog ilyet exkluzívvá tenni. Ez konkrétan köröket ver az idei marvel készletekre és exkluzív elemet is tartalmaz ofc...

Komolyan egy büdös nagy röhej ez az egész.

(#27939) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Technics vonalon hogy lehetne, kellene elindulni ha a cél egy mechanika iránt érdeklödő 5-6éves kisfú?

Vami nagyobb szettre gondoltam fogaskerekekkel, rugos taggal...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27940) UberMutant válasza Dare2Live (#27939) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem inkább legyen a cél a boldog kisgyerek...
miért nem mutatod meg neki a katalógust és kérdezed meg melyik tetszene neki?

(#27941) [CsuCsu] válasza Dare2Live (#27939) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En a 8480 Space Shuttle-lel kezdtem 6 evesen.

Engem is a mechanika fogott meg, amihez mindenkeppen valami nagyobb keszlet dukal. Ha van ra keret, a 42082 Rough Terrain Crane biztosan jo valasztas, mivel van benne eleg komplexitas, bohom nagy es jo a jatszhatosaga.

Olcsobbak kozul a 42080 Forest Machine jo meg, abban van pneumatika.

(#27942) Throme válasza [CsuCsu] (#27941) üzenetére


Throme
veterán

Csak homályosan emlékszem (nem piáztam) és talán egy rendőr autó, vagy taxi volt az elő szettem, amit szüleimtől kaptam. Még az a fajta, ahol nem benne ült a minifig, hanem max rajta :N

szerk:

[ Szerkesztve ]

(#27943) [CsuCsu] válasza Throme (#27942) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az szep. Nekem az ursiklo csak az elso Technic-em volt, az elso Lego valami random duplo volt, ha jol emlekszem, utana egy vegyes epitos System doboz. Arra jott egy Space bazis, egy kaloz tutaj, es par aprobb keszlet, utana vegig Technic (egy rovid Bionicle kiterovel).

A sotet korbol a 10210 Imperial Flagship hozott ki.

[ Szerkesztve ]

(#27944) wrrs


wrrs
tag

Tudtok nekem segíteni?
Én olyan gyűjtőoldalt, stb. keresek, ahol azt találom meg, hogy a készletek számozott tasakjaiba mely elemek kerültek gyárilag.

Vagyis ha valaki újra visszacsomagolna egy készletet akár eladásra, akár elraktározásra, akkor azt a legeredetibb módon meg lehetne így oldani.

Van ilyen?

(#27945) Throme válasza [CsuCsu] (#27943) üzenetére


Throme
veterán

Technic-et nem kaptam szüleimtől (így is fater pult alól hozott pár komolyabb szettet, mert nem volt nagy áruválaszték akkoriban), abból talán az első '97-ben a motor mániám első darabja volt.

(#27870) realist:
A Mini cooper Moc-ok közül a másik porsche-t [link] építettem meg (az ingyenesen letölthető :B ).
Jól néz ki, de elég instabil építmény. Vitrinbe való téma, nem játszani. Át fogom építeni és Cobra lesz belőle [link] .

[ Szerkesztve ]

(#27946) Throme válasza wrrs (#27944) üzenetére


Throme
veterán

Eladásnál ezért fizetne valaki felárat, hogy a számozott, eredeti zacsijában vannak a szétszedett, használt lego kockák?

(#27947) wrrs válasza Throme (#27946) üzenetére


wrrs
tag

Nem az eladás a lényeg. Csak kérdezem.
Mert van alkatrészlista a teljes készletekre vonatkozóan, de most van nálam egy készlet, amiből hiányzik 2 teljes zacskó. A többi meg bontatlan. Összeválogatnám ami hiányzik, és így egyszerűbb lenne.

Meg hát miért pont ez ne lenne? :)
Olyan is jó lenne, hogy x készlethez milyen plusz elemeket kapunk ajándékba.

(#27948) hulp01 válasza Dare2Live (#27939) üzenetére


hulp01
senior tag

Egy lottóötössel. :)

Ha jól emlékszem nekem az első Technic készletem ez volt. Gyerekként nagyon nagy hatással volt rám. Nagyon tetszett az egész, de leginkább a felfüggesztések és a sebváltó. Az utána következő fekete Technic autóra és a farakodó kamionra nagyon vágytam, de sajna azt már nem kaptam meg.
Az újrakezdés meg ezzel kezdődött és tart ma is. Sajnos.

5-6 eves gyereknek szerintem ne vegyél még PF motoros cuccokat. Ők még jobban szeretik maguk mozgatni mondjuk a daru gémjét.

(#27949) Hintalow válasza wrrs (#27947) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem az van, hogy amióta ilyen számozott zacskók vannak, azóta az összerakásiban is jelzik, hogy a folyamat mikor lép tovább egyik zacskó tartalmáról a másikéra? Ez alapján belőhető, mik voltak a zacsikban szerintem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27950) wrrs válasza Hintalow (#27949) üzenetére


wrrs
tag

Igen, marad ez a módszer. Sajnos a YT videókban is csak kiborítják és ott áll kupacban.
A MOC videók és leírások viszont szépen sorbarakják a különböző részek alkatrészeit.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.