Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) attiati


attiati
veterán

csináltatott már valaki az (újépítésű) lakására energetikai tanúsítványt?

10 éves épületben, legfelső emeleti (nem tetőtéri) 60,5nm fűtött terület, k-ny fekvés, alulról és egyik oldalról fűtve (másik oldalon lépcsőház), D energetikai besorolás, 2012. évi fűtésköltség 80e ft

Nekem kicsit kevésnek tűnik. Lehet, hogy nagyon spóroltak?
A D energetikai besorolás meg gyengének tűnik, még ha legfelső emeleti is.

(#4502) axioma válasza attiati (#4501) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az nem csak az energiadij? A tavfutes alapdij valami havi 6e-nek remlik. Ha igy nezem (en.tan.) igaz, de megis majdnem 100%-nyival atver teged...
Ize, most nezem, ha 10 eves, akkor nem tavfuteses. Kazannal miert ne? A mi hazunk eszaki lejton, 108nm futott, hmv-vel egyutt 1850 m3 gaz evente, jelenleg ha jot nezek, kb. 240e Ft. Ez reszben futott reszben temperalt es fele felulettel rendelkezo eseten siman lehet fele helyett harmada, ha jol szigeteltek, bar tarsashaznal ebben nagyon nem biznek.
Az energiatanusitvanyokrol: [link] es altalanosabban [link]. Barmi lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4503) _BM_ válasza attiati (#4501) üzenetére


_BM_
senior tag

Új építésűre nagyon gyenge a D. Amit vettem panelt most, az D-osztályú....

[ Szerkesztve ]

(#4504) attiati válasza axioma (#4502) üzenetére


attiati
veterán

Úgy látom megy a kavarás rendesen a tanúsítványok számozásával.
"...Azaz előfordulhat hogy két egyforma alapterületű B-s és G-s lakást pont ugyanannyibe kerül kifűteni. "

Holnap nekiugrok még1x, ha pihentebb leszek. :R

(#4505) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Lakásvásárlásnál szerintetek mi a realitás alku terén? Egy 6,5-9M közti ársávban vannak a lakások amiket néztem, állapottól függően ennyi az áruk (Bp XIX ker pl). Panelről van szó, leginkább a 6,5-8 közti sávot néztem, a 10-15% az sok?

(#4506) _BM_ válasza Vesztor87 (#4505) üzenetére


_BM_
senior tag

Nyugodtan be lehet mondani 30%-kal alacsonyabb ajánlatot is. Amikor kínáltam a panelem, 16,5-re tartottam, és volt aki 13-at kínált érte. Örültem az ajánlatnak, és megköszöntem, mert támpontot adott arra vonatkozóan, hogy mennyiért vennék meg biztosan. Aztán 15,5-ért elvitték.
Rendezd ár szerint és szűrd az ingatlan.com-on a lakásokat (pl. kerület, max II emelet 52-53 nm stb), és akkor képet alkothatsz róla, hogy milyen olcsó. Az a lakás, amit vettem egy hónapja, a konkrét szűrés alapján a legolcsóbb lakás volt BP-en (63nm, max 2. emelet, lift nincs, tehát 4 emeletes).

[ Szerkesztve ]

(#4507) Vesztor87 válasza _BM_ (#4506) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi:) Igazság szerint 6,4-10,0 közt van az ami kell, igen csak meg van szűrve a dolog, mert csak és kizárólag záró szinti lehet a lakás, és megvan egy típus amit leginkább keresünk, az 1+2 félszobás. Ilyenből a kerületben van jó ha van 20-30 :) Csak 8-ért találtam olyat ami egészen használható komolyabb felújítás nélkül is (műanyag ablakok, normális és nem lelakott belső).... csak nem tudom mivan ha azt mondom neki hogy 6,5... volt itt egy 5-en lakó, megmutatta a lakását mert tök véletlen kiderült hogy jövőre mi is vennénk, hát nem rossz az a lakás, de 9,9-ért hirdeti... mondtam neki hogy jó-jó, de 6,5-ért van ilyen lakás, és ha arra én 3-4 millát ráköltök akkor az már nagyon luxus lakás lesz azért (jó nyilván 20M ft-ot is rá lehetne költeni), szval nem reális az ára... erre mondta hogy hát 9-ért is adja ha komoly vevő van, vagy picit alatta is ha muszáj,de neki nem sürgős..... szval, jó kérdés mennyi az annyi:)

(#4508) _BM_ válasza Vesztor87 (#4507) üzenetére


_BM_
senior tag

Szerintem te attól tartasz, hogy elküldenek a rákba az ajánlatoddal. Ismerem ezt az érzést, ezért az asszonyra szoktam bízni a pofátlan ajánlatok kivitelezését :))
Bejöhet a taktika, de csak kápés fizetés esetén. Valamilyen különleges oknál fogva az eladók nem szeretik a hiteles vevőket, mert azt hiszik, hogy ők fognak hitelező-adós viszonyba kerülni a vevőkkel, ami bizonytalan kimenetelű, főleg a bedőlt devizahitelekről szóló híradások hallatán. És ez nem vicc. Kurva nagy zavar van a fejekben (és akkor még finom voltam). Szóval nagyot alkudni csak kápésan lehet, olyan körítéssel, hogy holnap leteszem (átutalom) a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#4509) _BM_ válasza Vesztor87 (#4507) üzenetére


_BM_
senior tag

Tolj priviben egy kiszemelt lakást.

(#4510) kraftxld válasza _BM_ (#4508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én úgy alkudtam a lakásból 15%-ot mikor vettem, hogy zsebből kiraktam a 10% foglalót kp-ben :D Aztán már nagyon pörögtek a dolgok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4511) Vesztor87 válasza _BM_ (#4509) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Küldöm:)

(#4512) kitzz


kitzz
tag

Kinéztem egy lakást. Pontosabban kettőt. Izgulok.

Maradnék a 13. kerületben. Más nem igazán kell.
(Hozzáteszem, hogy nem álmaim lakása, de 3 év munkaviszony után hova spóroljon az ember? Banki hitel meg úgy néz ki, nem is kell)

[ Szerkesztve ]

(#4513) Vesztor87 válasza kitzz (#4512) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jól kereshetsz ha 3 év munkaviszony után kp-ra tudsz lakást venni :C

(#4514) _BM_ válasza kitzz (#4512) üzenetére


_BM_
senior tag

Lehet tolni linket, hogy kivesézzük! :)

(#4515) concret_hp válasza Vesztor87 (#4505) üzenetére


concret_hp
addikt

10% az elég sima szerintem az esetek túlnyomó részében.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4516) Vesztor87 válasza concret_hp (#4515) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hát ha így van én annak örülök:)

(#4517) kitzz válasza Vesztor87 (#4513) üzenetére


kitzz
tag

Csak azt mondtam, hogy nem kell BANKI hitel.
A munkáltató ad inkább. Azon nincs kamat.

Amúgy meggondoltam, mégsem kell, amit kinéztem. 7 millió alatt elég nehéz normális lakást találni :(

(#4518) Vesztor87 válasza kitzz (#4517) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:D
Nálunk is van ilyen, megérdeklődtem, de azt mondták hogy 1M körüli összeget adna kb, de max a vásárlás 20%-át... az sajnos nem elég:S Ha meg munkáltatót váltasz piaci kamatokkal fizetheted... a munkáltató hitel igénylés meg 2-3 hónap is lehet, hát így nem sok sansz van rá:S

(#4519) axioma válasza kitzz (#4517) üzenetére


axioma
Topikgazda

Amit a munkaltato ad, az is bankon keresztul lesz intezve, mert csak akkor kapnak ra adomentesseget. Ennek van a Vesztor altal emlegetett 1M korlatja azt hiszem 5 evre.

(#4520) Vesztor87 válasza axioma (#4519) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nálunk lehet több is, talán 1,5M körül van a határ, de azt csak vezető kaphatja, kisebb emberek 1M körül kapnak ált.

(#4521) axioma válasza Vesztor87 (#4520) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat most nem neztem utana, de sztem azt mar adozva tudja csak adni.

(#4522) Vesztor87 válasza axioma (#4521) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nálunk úgy szól az utasítás hogy annyi a max. Mindegy, nem érdekes :D Vidékre szerintetek mennyi önerő kell a ház vásárláshoz? Nagyon vidékre gondoljatok (pesti ismerősön mosolygok mikor azt mondja egy Pest határától 15 km-re lévő településre már vidékezik), tehát mondjuk Csongrád megye pl, egy kisebb pár ezres falu esetében.... :)

(#4523) concret_hp válasza Vesztor87 (#4522) üzenetére


concret_hp
addikt

százalékosan pont annyi mint máshol

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4524) Vesztor87 válasza concret_hp (#4523) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért kérdem, mert nekem az rémlik, hogy amíg pl. Pesten egy panelt megvehetsz akár 20% önerővel, addig vidéken inkább 40-50% önerő kell... ;)

(#4525) axioma válasza Vesztor87 (#4524) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem a videktol fugg, hanem hogy milyen konnyen adhato el az adott ingatlan (HBE'=hitelbiztositeki ertek mekkora lesz). Ha az alacsony, akkor nem tudnak annyira magasan finanszirozni, hiszen ha nem fizetsz, akkor a standard 3 honapon beluli eladas esetere sokkal tobbet kell engednie az arbol, es neki csak annyi penz van fedezve. Nagyon porgo bp-i paneloknal meg a piaci ar 90%-an is eletszeru, hogy gyorsan elkelhet.

(#4526) Vesztor87 válasza axioma (#4525) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ahha:) Mi a legrosszabb eset? Vételár felét adják hitelben?:)

(#4527) axioma válasza Vesztor87 (#4526) üzenetére


axioma
Topikgazda

Van amit egyaltalan nem hiteleznek. Regen 5M egyedi ertek alatt nem hiteleztek, most nem tudom hogy hogyan van ez. Meg peldaul a valyoghazakat leginkabb nem szeretik vagy csak igen nyomott aron.
Az atlagos lakas 50%-at hitelezni az me'g valamikor a 2000-es evek kornyeken volt: HBE a piaci 70%-a, es annak a 70%-at adtak max. hitelbe. Aztan jott a felfutas, a vegen ujepitesunel HBE = 100%, hitel = HBE*90% is volt (sot...). De az szerintem siman lehet, hogy adott ingatlanra nem nagyon akarnak 50%-ot se adni, bar az is lehet, hogy ami mar annyira le van ertekelve hogy a felet sem, azt inkabb nem is hitelezik.
(Persze ha te piaci alatt veszed, akkor bankfuggo, hogy azt hogyan veszi figyelembe... a 80% az uj torvenyben azt hiszem a papiron levo ingatlan vetelarhoz kepest vonatkozik.)

Vedd figyelembe, hogy NEM vagyok szakember (programozo vagyok), csak a sajat lakashitelunk miatt evekig jartam az index forum megfelelo tajekara, es felszedtem ne'mi infot.

(#4528) Vesztor87 válasza axioma (#4527) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:R

(#4529) biker


biker
nagyúr

kezdem unni, hogy a raiffinél 11,55% a kamat éppen, miközben hirdetik ők is, mások is a bubor+5-7% (jelenleg kb 9,5%) kamatokat

Kértem is ajánlatot KH-tól pl, bubor+6,3% lenne, mondom mielőtt kiváltom, bemegyek a raiffiba, mert sehol nem találom, a mi aktuális hitelünknek mennyi az aktuális bubor+felára? ebből ki tudom saccolni, mennyi lesz a forduló után a kamat

egy nap alatt sem tudtak válaszolni, majd hétfőn visszahívnak, szerződést keresnek, miegymás.
nem semmi, ők se tudják, mit és mennyit fizetek? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4530) axioma válasza biker (#4529) üzenetére


axioma
Topikgazda

Amit keresel, az uzletszabalyzat. Abban szoktak leirni, hogy "altalaban" hogyan szamolodik a kamat, bar fene tudja hogy mennyire reszletes termektipusonkent. En spec. eset vagyok a tam.hitellel, es ezert nem mentem utana.
Amugy menj be, hogy kivaltanad, lehet hogy hirtelen ok is ki tudjak helyben valtani olcsobbra...

(#4531) concret_hp válasza biker (#4529) üzenetére


concret_hp
addikt

attól is függ, hoyg milyen gyakran frissítik az aktuális kamatot, lehet hogy a tiédnél viszonylag ritkábban.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4532) biker válasza axioma (#4530) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs benne, nem csak szerintem, az ugyintezo szerint se
Anno emlekeim szerint bubor+6,6 volt, de a szerzodesben ez mar nincs, csak hogy aktualisan mennyi
Azota csak azok vannak, mennyit valtozott, es ezt kellene valtozasonkent osszeadni kivonni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4533) axioma válasza biker (#4532) üzenetére


axioma
Topikgazda

Van a szerzodesed, ebben biztos csak annyi van, hogy valtozo, meg hogy mennyi a kezdo.
Van az ASZF=altalanos szerzodesi feltetelek, abban elvileg lehetne, de tudtommal hagyomanyosan nem oda szoktak. De ezt me'g ugy-ahogy ismerik az emberek, foleg mivel a kondilistahoz kepest ugyan ritkan, de viszonylag gyakran, evente akar tobbszor is valtozhat.
Es van az egesz mogott az uzletszabalyzat, ami ne'mi turassal megtalalhato a weboldalukon, de nem igazan feltunoen, nem nagyon szoktak vele foglalkozni sem, mert az viszonylag allando, es annyira alap dolgokat irnak jellemzoen bele, amelyek a bank (vagy hitelintezeti) mukodes alapjait kepezik. Sok minden nem is erdekes a usernek belole. De ha van valami szamitasi modszer, ebbe valoszinu hogy beleirjak.
Mondom, nem vagyok szakember, es orulnek ha jonne valaki es pontositana, de eddig nem nagyon lattam itt... ezert irtam le, amennyit en tudok a dologrol.

(#4534) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Egyedül álló, kulturált személy részére
Mért érdekli, hogy ki veszi meg??

(#4535) attiati válasza Apollo17hu (#4534) üzenetére


attiati
veterán

lehet ő lesz a szomszéd

vagy: eladom = ajánlom, csak nem tud fogalmazni

(#4536) Apollo17hu válasza attiati (#4535) üzenetére


Apollo17hu
őstag

szomszéd, eszembe nem jutott volna

(#4537) _BM_ válasza attiati (#4535) üzenetére


_BM_
senior tag

lehet ő lesz a szomszéd
vagy: eladom = ajánlom, csak nem tud fogalmazni

1 lehet ő lesz a szomszéd
2 vagy: eladom = ajánlom, csak nem tud fogalmazni
3 lehet, hogy eredetileg kiadásra szánta a lakást, és megszokta a szöveget

4 vagy pedig olyan egyszerű, hogy fél a megbízhatatlan vevőktől. Bármilyen hülyén hangzik, a hiteles vevőket azért nem szeretik sokan, mert attól tartanak, hogy nem fognak rendesen törleszteni (nekik, személyesen). Vagy a "kulturált" vevőtől azt várják, hogy kulturáltan leperkálja a pénzt az asztalra, és nem csal. Nem hamis pénzt ad, meg ilyenek :W

(az ilyen barmoknak van 100 millerük ingatlanokban).

Tudnék mesélni reggelig :C

[ Szerkesztve ]

(#4538) Vesztor87 válasza _BM_ (#4537) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ingatlanos vagy?:)

(#4539) _BM_ válasza Vesztor87 (#4538) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem vagyok az, de van tapasztalatom, és érdekel a téma.

(#4540) Vesztor87 válasza _BM_ (#4539) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én pl nagyon szívesen olvasok minden ilyen témájú hsz-t, úgyhogy ha megosztod a tapasztalataidat azt megköszőnöm:)

(#4541) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Még mindig lakásbiztosításnál tartok. Van pár dolog, amit nem értek.
36nm-es 1 emeleti lakásom van egy 24 lakásos társasházban, aminek van társasház biztosítása, fizetem a közös költség részeként.
Nekem akkor ezek szerint az ingatlanra nem kell kötnöm, csak az ingóságra?? Hiába kötök a falakra, úgysem fizet, ha kár van, mert a társasházé fog fizetni?
Jelenleg semmi sincs a lakásomban, tök üres.Ha én kárt okozok valakinek, akkor hogy működik a kártérítés?
Az én biztosítóm fizet, vagy azé, akinek a kárt okoztam? Mi van ha nekem nincs biztosításom, és kárt okozok?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4542) kitzz


kitzz
tag

Nem tudom, volt-e már, de az e tumblr oldal zseniális.
http://geccodejoakecod.tumblr.com/

[ Szerkesztve ]

(#4543) Solar_Wind válasza kitzz (#4542) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Abszolút kedvenc :))

(#4544) szijartg


szijartg
senior tag

Vásárlás után, jön az illeték... valaki írt már ilyen kérelmet a NAV fizetési kérelmek osztályára?
Milyent lenne a legjobb írni?

(#4545) DeFranco válasza szijartg (#4544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megírod szépen kacsavacsa kezeddel szépen az első kérelmet, beküldöd. Ebben leírod a következőket:

1: gondosan kalkuláltál vásárláskor, számolva az illetékkel
2: a vásárlás után nem várt költségek, beruházások merültek fel, melyek nem voltak halaszthatóak (villany, gáz, stb.)
3: ezek a nem várt költségek annyira megterhelték a tartalékaidat, hogy hiába szeretnéd, nem tudod most azonnal egyben befizetni az egészet

Éppen ezért hivatkozva a nem várt költségekre, tisztelettel kérnéd, hogy a felét legyenek szívesek elengedni a másik felét pedig 3 éves kamatmentes részletre szeretnéd fizetni.

A következő dolgok tűnjenek ki belőle:
- gondos tervezés
- nem várt költségek merültek fel, amik elháríthatatlanok voltak
- fizetési hajlandóság

Ez után fogsz kapni egy adatlapot (ami fent van amúgy a NAV honlapján, de ezt neked nem kötelességed tudni) amit szépen kitöltesz (ne hazudj, úgy is lebuksz, megnézik) majd várod a határozatot.

A határozat tartalma attól függ, hogy kihez kerül az ügyed, milyen napja van, és hogy teljesítették-e a bevételi előirányzatot az adott évre.

Mi ketten vettünk egy 15 milliós lakást 4 éve, mind a ketten így csináltuk, mindkettőnknek elengedték a fele illetéket, és a másik felét pedig megkaptuk 3 éves kamatmentes részletre.

Ismerek olyat, akinek csak egy éves részletre adták meg, és mindent be kellett fizetni, olyat is, aki semmit nem kapott, hanem pár napon belül be kellett fizetni, meg hallottam olyanról is, akinek elengedték az egészet, de ez utóbbi ritka, mert nézik a fizetési hajlandóságot is. Ezért kell csak a felét kérni elengedni. Ahogy utánaolvastam, nekem az jött le, ahol a fenti kritériumokat (és még lehet mást is) pontozzák, és ha ezek teljesülnek, akkor lehet szó kedvező elbírálásról.

(#4546) szijartg válasza DeFranco (#4545) üzenetére


szijartg
senior tag

Köszi, sajnos nekem a felét nem fogják elengedni mert már halál miatt van egy 50%-os öröklésem.
14m-ért vettünk mi is 2-en, de páromnak is van 50%-a ugyancsak öröklés után.

Megírom aztán holnap beadom... 15hónapot írok bele, nem szeretném sokáig húzni.

(#4547) DeFranco válasza szijartg (#4546) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hogymi? Mi ez az öröklés? (Nem a magánügyeidre vagyok kíváncsi, csak hogy ez milyen ügy, milyen öröklés után jár milyen illeték vagy milyen kedvezmény?)

(#4548) szijartg válasza DeFranco (#4547) üzenetére


szijartg
senior tag

Akinek már van tualjdonjoga 50% felett az már nem kap semmi kedvezményt! Automatikusan járna a 12havi kamatmentes részlet!
Hallottam már én is olyanról, hogy első lakás szerzőknek elengedték a kiszabott illeték felét, 3/4-ét a maradékot meg automatikusan megkapták 12havi kamatmentes részletbe.

(#4549) DeFranco válasza szijartg (#4548) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, ennek nem hiszem, hogy van hozzá köze, ezt nem azért kapod, (ha kapod) mert első tulajdon, vagy valami. De te tudod :)

(#4550) kitzz válasza DeFranco (#4545) üzenetére


kitzz
tag

Véleményem szerint, ha nincs tartozásod a NAV felé és írsz egy kérelmet, amiben kéred a részletekben való teljesítést, engedni fogják.

Tavaly volt egy cuki 70ezres tartozásom, mert a Magyar Államkincstár elcseszett valamit és simán lehett akkor is részletfizetést kérni.

Csak az a kérdés, hogy melyik NAV az illetékes? Az ingatlan helye szerinti, vagy a lakcím/tartózkodási hely szerinti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.