Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) fokukac válasza erdey_a (#1000) üzenetére


fokukac
nagyúr

hmm. már miért ne terhelné kamatadó a befektetési jegyet? :U
a nyugdíjszámla kivételével mindent terhel a kamatadó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1002) fokukac válasza #32577792 (#988) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát egyelőre olyan 3 millió kéne, havi 150 nettóra (ez a jövőben remélem nőni fog), a futamidőn is gondolkozom, mondjuk 5 év.
igazából már megnéztem az összes bankot (kivéve az otp-t)
és eddig a legkedvezőbbnek a BB-t láttam. (1,14% kamat, 2% kezelési ktg.)

BB-vel van valakinek tapasztalata? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1003) #32577792 válasza Kalandor (#999) üzenetére


#32577792
törölt tag

az a helyzet, hogy körül kell nézni és rájössz, hogy a tizenegykétezer forint, az tényleg ''bagatell'' összeg. ( fhb, otp, ella stb. a hirdetményekben szereplő összegek elég riasztóak vagy elrettentőek, nem véletlenül) nem azt mondom, hogy ez jó, de nem mi diktálunk, legalábbis közvetlenül, más kérdés, hogy a bankok folyamatosan változtatnak üzletpolitikájukon.

nem az a céljuk a bankoknak - legalábbis a többségének-, hogy az ügyfél állandóan szerződést módosítson, előbb kifizesse a hitelét, hiszen ezzel plusz munkát ad nekik - ingyen tudjuk, hogy kik dolgoznak- és ''megfosztja'' őket a kalkulált kamat - kezelési költség haszontól.
szerintem

(#1004) #32577792 válasza fokukac (#1002) üzenetére


#32577792
törölt tag

nincs szerződésem a BB-vel és nem is ismerem őket, illetve a akcióról sem tudok semmit, érdemes elolvasni a feltételeit.
otp 1 évig, ha teljesíted a feltételeket, az első évben: 55182Ft/hó/5év
bb ugyanerre: 56463Ft
a kérdés a további évek,

(#1005) Vangelis válasza fokukac (#1002) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem a BB nél van jelzálog hitelem, és most akarok kinlódni valamit, mert lehet hogy lakás csere lesz.. csak az a baj, hogy a 2,5 mikiből egy év alatt már lehet hogy van 3 miki..... ugye gyengült a forint:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1006) ngabor2 válasza erdey_a (#1000) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hasonló dolog van nálam is.kötöttem egy 5-éves megtakarítás célú életbiztosítást. ebből még hátravan 2 év. most gondolkodom rajta, hogy évfordulókor vegyem-e ki az eddig befizetett pénzt, amin bukok kb. 30%-ot, viszont akkor utána megmarad a havi 50k, amit nem kell befizetni, vagy böjtöljem még ki azt a 2 évet, és akkor elvileg kapok 3m + kb. 155k pénzt, amit egyből előtörlesztek. ha utánaszámolok, akkor az elbukott pénz közel van a 2 év kamatához.

(#1007) Ariadne válasza erdey_a (#1000) üzenetére


Ariadne
őstag

Én OTP LTP-t tervezek kötni lakáshitel mellé, akkor évi 72.000-et ad nekem ingyen állam bácsi, mondjuk egy 6 éveset kötök, lejártakor ''beletörlesztem'' a hitelbe, és jól érzem magam. :D És nincs kockázata. Van ilyen kombinált dolga magának az OTP-nek is, ott alacsonya törlesztő, csak hát ugye OTP, akiknek én egy fillért többet nem adok.

Az előtörlesztés díjával ''csak'' olyan alapvető gondok vannak, hogy ez is a bankok mindenáron való nyerészkedésének része, ugyanis ha előtörlesztesz, akkor is a teljes időre járó kamatot meg úgy tudom a kezelési költséget is ki kell fizetni. Ami elég sok polgári jogi alapelvvel ellentétes, hasonlóan a ''szerződéskötési jutalékhoz'' és társaihoz. Persze értem én, hogy ők 20 évre számolják ha úgy veszem fel, de ha előbb kifizetem, azt újra kiadhatják... Kár, hogy nem akad senki, aki egy próbapert megkockáztatna, nem ártana egy-két pofon a magukat sokszorosan túlbiztosító bankoknak.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1008) Montesz


Montesz
csendes tag

Előtörleszteni csak milliókkal érdemes! Az otp-nél, ellánál. Az otp ltp-je nem éppen a legjobb!!! Sőtt!!! Ha türelmi idős konstrukcióról beszélünk akkor inkább nyissunk egy megtakarítást a generálinál, vagy az uniqánál. Abba gyűjtögessük a pénzünket a türelmi idő alatt ami az otp-nél, ella-nál 5 év! Ez idő alatt a banknak csak kezelési költséget és kamatot kell fizetni.
Pl.: van egy normál banki hitel amit 20 évre vettél fel.Legyen ez 5,000.000 ft. 20évig a banknak fizetsz 38.780ft-t
Ugyan ez türelmi időben: az első öt évben a banknak 25.240ft és ha be tudod vállalni (38.780-25.240) =14.000 ft megtakarításba. 5 év végén előtörlesztesz és a bank megállapít a fennmaradó hitelre egy új törlesztőrészletet. Jobb esetben ha többet tudsz bevállalni megtakarításba türelmi idő végén kifizeted a hiteled.
+++ normál banki hitelnél köttetnek veled min 5000 ft-s életbiztit ha nincs!!! Megtakarítás tartalmazza a biztosítást : 30 éves nőre AZ ÉVES DÍJA a generálinál 1041 ft, ami nem 5000!
(készült: otp lakáshitel építésre, új lakás vásárlásra, fix kamatozással törlesztőtábla alapján)


Ngabor: szerintem valahogy bírd ki az a két évet még!!!Mert ha most kiveszed miből törlesztesz majd elő a banknak???

[Szerkesztve]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1009) efge válasza Montesz (#1008) üzenetére


efge
aktív tag

tudsz linket adni ehhez az 5millio 38e ft / reszlet izehez? ez valoszinutlenul alacsony, nem?

en most bankokba jarok, jovedelem igazolas nelkuli hitel ugyben. nemi tapasztalat:
szarfaizen kemenyen megadja a modjat: ingatlan 30%-t adjak max. azert ez elegge vicces. es a csaj nem volt tisztaban azzal, hogy kulfodli jovedelmet is figyelembe vesznek... pedig korabban telefonban azt mondtak nekem...
hvb jovedelem igazolas nelkul kb 35%ot adna, no itt sem volt nagyon tisztaban a kulfoldi jovedelemmel, de elmondasa szerint ''meg lehet probalni''...
cib nagyon korrekt volt, szamolt a ficko egy csomot, jovedelem igazolas nelkul ingatlan ertekenek kb 55%a, jovedelem igazolassal pedig nincs problema a 66%al sem. jo vicc volt, hogy nem birt nyomtatni a rendszerbol, mert elmondasa szerint ''neha fel oraba telik egy ilyen kinyomtatasa''. :Y felajanlotta hogy elpostazzak a szamitast+papirokat. korrektnek tunt...
itt most van akcio honap vegeig, hogy ertekbecsles dijat visszafizetik majd ha sikeres a hitel (30e ft)

mas:
milyen egyeb dijakra kell szamitani?
tulajdoni lap 4e
ertekbecslo 30e
csaladi haznal terkepmasolat 3e (ez minden banknal van?)
kozjegyzo ??
ugyved ??
hitelbiralat 1.5% 75e

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1010) kp78 válasza efge (#1009) üzenetére


kp78
addikt

Közjegyző kb 1% a hitelösszegnek, de ez nem mérvadó, mert volt nemrég, hogy 4.400.000.-re 80.000.-t kért az közjegyző. Volt pillázás rendesen. :Y
Ügyvédi díj kb. a vételár 1 %-a.
Térképmásolat családi háznál tudtommal minden banknál kell.
Hitelbírálat 1-1,5%, de lehet kevesebb is ha akcióznak, de több is, mint a Rafinál az önerőminimum esetében.

(#1013) kp78 válasza Kalandor (#1011) üzenetére


kp78
addikt

(#1015) kp78 válasza Kalandor (#1014) üzenetére


kp78
addikt

Használt lakásra 5.000.000.- Ft a támogatott forint hitel maximuma, ki lehet egészíteni mondjuk CHF-fel, de a teljesen 100%-os finanszírozás tudtommal nem megy.
Ez sincs ráadásul minden banknál, (KHB pl. tuti csak új lakásra tud köztiszt. hitelt adni), Otp-nél van.
De talán vmi okosabb emberke majd még válaszol.

(#1017) Montesz válasza efge (#1009) üzenetére


Montesz
csendes tag

[link]
Ebben mindent megtalálsz!én az elsőből írtam példát.

[Szerkesztve]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1018) kp78 válasza Kalandor (#1016) üzenetére


kp78
addikt

Biztos, hogy van, de ugye ott is az új lakást preferálják.
És akkor az Erstevel mi a gond? A CHF?

(#1019) Ariadne válasza Montesz (#1008) üzenetére


Ariadne
őstag

Ilyenre gondoltál? [link] Nem vállalnám, kockázatos, én hiszek a PSZÁF-nak, ők értenek hozzá...

Épp azt írtam, hogy az OTP saját kombinált hitelét nem venném fel, mert alacsonyak a kamataik, viszont magasak a költségek, és hihetetlenül hozzá nem értő egy lusta banda. Hitelt egy másik, jó banknál fogok felvenni plusz LTP. Ha önerő hiányzik, akkor sem kell 5 évet várni, gyakorlatilag azonnal fel lehet venni, van konkrét ismerősöm, aki így vett lakást. :) Én arra tervezem használni, hogy fizetek a törlesztés mellett mondjuk egy 6 éves Hozam típusút, az erre felvehető hitelt inkább hanyagolom (bár fene tudja, lehet, hogy megéri Lakás típust választani és a hitelt is felvenni, ezt még nem döntöttem el). Ez az egyetlen (meg a rókás persze) olyan forma, amivel biztos a haszon, és még kamatadó sincs rá. Életbiztosítást meg velem nem akar köttetni a bank, akinél felvenni tervezem a hitelt, ez nem gond. Szóval még mindig úgy gondolom, megéri és nem találtam eddig jobb és biztosabb konstrukciót. De szóljon, aki tud. :D

Azzal mondjuk egyetértek, hogy nagyobb összeggel érdemes előtörleszteni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1021) #32577792 válasza Kalandor (#1020) üzenetére


#32577792
törölt tag

köztisztviselői hitel:
a vételár 100%-a hitelezhető

más:
alacsonytörlesztésű hitelek:
csak akkor éri meg, ha nem kéred azt a 10-15-20% ''kedvezményt, hanem ezt az összeget is beleteszed az LTP-be, egyébként a deviza hiteleknél még éppen megéri, a többinél nem

minden más, hasonló jellegű, türelmi idős konstrukció - biztosításos is- nagyon jó dolog!!!
legalább 3-man jól járnak vele: bank, biztosító, üzletkötő.
miért?
bank: a türelmi idő alatt nem csökken a tőke, több hasznot zsebel be
biztosító-üzletkötő: ugye nem kell részletezni
ügyfél: ha vegyes biztosítást kötsz, előfordul, hogy többet fizetsz be, mint amit visszakapsz;
unit-linked tip: olvasni kéne egy kis információt, hogy mennyien mentek tönkre ez miatt pl angliában... persze, lehet, hogy jól jársz vele, de szerencsés esetben a plusz költségeid jönnek vissza, ha meg kockázatos alapba rakatod, akkor esetleg a tőkéd sem marad meg.

még most is van szerződésem biztosítóval, de már nagyon jó ideje ( 2év) megsem fordul a fejemben ilyen ''bűncselekmény'' az ügyfelekkel szemben.

(#1023) #32577792 válasza efge (#1009) üzenetére


#32577792
törölt tag

akkor egy konkrét dolog:
adott egy ügyfelem, akinek egyszerre két bankhoz adtam be kérelmet ( ő kérte így), jövedelem igazolás nélküli hitelre
1: otp
2: cib
mindkettőnél megvolt az értékbecslés
1: 24milla forgalmi, 22milla menekülési
2: 30 milla forgalmi, 22milla menekülési
mindkettőnél az adható hitel összege, max: 9900eFt!!!
ez pedig - mint már korábban mondtam neked- a menekülési érték 45%-a és nem 55%-a!
egyébként a honlapjukon is ez szerepel

(#1024) #32577792 válasza Kalandor (#1022) üzenetére


#32577792
törölt tag

küldtem privit, használt vagy új is
most is van egy ilyenem, bár ő nem akarja a teljeset kihasználni, a fene sem érti :F

(#1025) #32577792 válasza Kalandor (#1022) üzenetére


#32577792
törölt tag

kétszer ment :W

[Szerkesztve]

(#1026) Balinov válasza kp78 (#1018) üzenetére


Balinov
félisten

izé,így vettünk nyáron erste-vel lakást,gyakorlatilag 0Ft önrész,10,35mFt.igaz,hazudnék,ha azt mondanám,hogy könnyű meccs volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1027) Montesz válasza Ariadne (#1019) üzenetére


Montesz
csendes tag

A problémák főleg a futamidő vége felé jelentkeznek majd, ahogy ez történt Nagy-Britanniában is.
Ismered te az egész sztorit? Ugyanis Nagy-britanniában az törtét, hogy az üzletkötők akik ezt a megtakarítást köttették valótlan hozamot ígértek az ügyfeleknek! És mivel ez nem volt reális, így az emberek csak lestek,hogy hol a pénzük amikor előkellett törleszteni a banknak!
Miután a biztosítást kötők maguk is dönthetnek arról, hogy a biztosító mibe fektesse az életbiztosításban képződő megtakarításukat, rossz választás esetén előállhat az a helyzet, hogy a törlesztés esedékességekor nem áll rendelkezésre akkora összeg, amennyire szükség lenne.
Az abból adódhat,hogy valótlan hozamokkal számolnak!Ez történt Brittaniában is 40-50%-os hozamokat igértek a jó népnek azok meg kanyar nélkül bevették! De nincs akkora hozama!!!Kb. olyan 20-30%,ha az adókedvezményt is igénybe veszed.(de ez tényleg kb. lehet több és lehet kevesebb)
Sokan azt hiszik,hogy ez a befektetés kockázatos!OK van benne némi kockázat, de az nem fordulhat elő, hogy kevesebb pénzt kapsz vissza a lejáratkor mint amit beletettél!!!

Olvasd el még egyszer azt a cikket és nézd meg hol történt a dolog! Nem Magyarországon, hanem Nagy-britanniában!!!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1028) Ariadne válasza Montesz (#1027) üzenetére


Ariadne
őstag

A PSZÁF augusztusi hírlevele, amiből a cikkek kiragadnak dolgokat, ennél többet mond, olvasd el. :) Szerintük a halasztott tőketörlesztéses, életbiztosítással kombinált lakáshitel konstrukciók kifejezett veszteséggel is járhatnak, a biztosító ugyanis az ügyfél kockázatára fektet be, és nem feltétlenül tájékoztatnak arról, mennyire kockázatosak ezek. Az adókedvezmények sajnos múló dolgok, a tőkepiaci helyzet meg változó, különösen mostanság.

Szerintem ha az ember egészen biztosra akar menni, nem szabad ebbe belevágni, de persze mindenki saját ízlése szerint kockáztat, én csak az egyértelmű ''hurráeztökéletes'' hozzáállással nem értek egyet. Nyilván nem véletlen, hogy a PSZÁF szükségesnek látta erről tájékoztatni a jónépet, ne mondjátok, hogy nem értenek ehhez mindannyiunknál jobban... :U Nem azt mondják, hogy nem szabad, hanem hogy tisztában kell lenni a kockázataival is, és csak így szabad belevágni. És nyilván nem én vagyok az egyetlen, aki ha a feje felett (majd) lévő lakásról van szó, nagyon nem tűri a kockázatot...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1029) #32577792 válasza Ariadne (#1028) üzenetére


#32577792
törölt tag

a ''normál'' kombi hitelekről - ING, OTPGBRT- annyit tudni kell, hogy van szerződéses összeg, ez megegyezik a hitel tőkeösszegével, mindkettőnél tuti, hogy kap annyit, de!!!
ezzel jóval többet kell befizetni, és mivel nem fektethet kockázatos alapba, ne is nagyon várjunk tőlük nagy eredményt - pl garancia múlt évre nettó 5,X% hozamot adott - és akkor még a tőke mindig nem csökken.
én már régóta nem kötök ilyet, ha nagyon köthetnékje van, tessék egy síma kockázatit kötni, kis díjjal, oszt jó van.
akkor járhatnak rosszul, ha unit tip. a bizti, hiszen itt - kivétel a tőkegarantált alapok, ezek meg nem sokat hoznak általában- még a tőke is úszhat és ez történt englisben is.

(#1030) Montesz válasza Ariadne (#1028) üzenetére


Montesz
csendes tag

a biztosító ugyanis az ügyfél kockázatára fektet be, és nem feltétlenül tájékoztatnak arról, mennyire kockázatosak ezek
hömm A biztosítónak az lenne a legfőbb dolga,hogy elmagyarázza az ügyfelének, hogy mibe fektet be és mi milyen kockázattal jár!
én csak az egyértelmű ''hurráeztökéletes'' hozzáállással nem értek egyet.
Én nem mondtam azt,hogy ez 100%-ig tökéletes!Ha valaki gyűjtögetni szeretné a pénzét és minimális életbiztit szeretne,az erre tökéletes!De ha valaki milliomos akar lenni a semmiből az inkább egy símaszkot válasszon! :DDD

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1032) Balinov válasza Kalandor (#1031) üzenetére


Balinov
félisten

jelen!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1034) Balinov válasza Kalandor (#1033) üzenetére


Balinov
félisten

hú,mire vagy kíváncsi? 10,35mFt,CHF, 30 vagy 35év,jelzálogalapú használtlakásvásárlásra felvett hitel, 61-62k,kell hozzá lakásbiztosítás is.azt nem vágom fejből.ha van kérdés,nyugodtan,ha tudok,válaszolok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1035) erdey_a válasza Balinov (#1034) üzenetére


erdey_a
őstag

Mit kellett elkövetni azért, hogy 10,3 milla hitelt adjanak?
Vittetek be házat is a hitelbe? (jelzálogra gondolok)

Vérboci

(#1036) Balinov válasza erdey_a (#1035) üzenetére


Balinov
félisten

a megvásárolt ingatlant 13-13,5mFt-ra becsülte fel az erstés értékbecslő, pontosan nem emléxem,hogy mennyi lett ebből a HBÉ,azt meg csak tippelni tom,hogy 80-85% körüli HBÉ hányadot adtak meg.
a megvásárolt ingatlan lett csontra jelzáloggal leterhelve,hálistennek,nem kellett kiegészítő ingatlanfedezet.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1037) erdey_a válasza Balinov (#1036) üzenetére


erdey_a
őstag

És mennyi volt a valódi vételár?

De ezt értsem úgy, hogy egy 13 millára becsült ingatlanra adnak 10 milla hitelt?
Istenem de szép lenne nekem is :O
Én csak 7,5 körül akarok venni pici panelt és ehhez kéne egy 5-6milla

Vérboci

(#1038) Balinov válasza erdey_a (#1037) üzenetére


Balinov
félisten

izé,Erdey_A,ez nem az a szokványos adásvétel volt,kicsi trükközni kellett,de ez nem fórumtéma.meg én csak a nevemet adtam hozzá,ténylegesen nem én törlesztek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1039) erdey_a válasza Balinov (#1038) üzenetére


erdey_a
őstag

sötét űzelmek mi? :DDD

Na mindegy, egyenlőre lakás kéne nekem, aztán majd kiderül kapok-e hitelt rá.
Most voltam nézni egy kérót, jó lenne megcsípni, de töb jelentkező is van és értelemszerűen olyannak akarják adni, aki esetleg kápé fizet.
Péntek estig visszahívnak, aszondták, de nem reménykedek :O

Vérboci

(#1041) Balinov válasza erdey_a (#1039) üzenetére


Balinov
félisten

na,olyat nehéz lesz találniuk,mármint aki kp-ra fizet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1042) Balinov válasza Kalandor (#1040) üzenetére


Balinov
félisten

rugalmasságról: itt KP78 és ungawa is rugalmasságilag a K&H-t,ill. az Erstét ajánlotta.az elmúlt cirka fél év során vagy 3 hiteltanácsadóval beszéltem,ők is ezt a kettőt ajánlották.Hangsúlyozom: GYŐRI viszonylatban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1043) FulMonn


FulMonn
csendes tag

Ahoi!

A jelzáloghitel nem arról híres, hogy gyorsan fel lehet venni, átfutási ideje ha minden rendben van, akkor is min. hetekben mérhető. Amennyiben a tulajdoni lap nincs letisztázva, az plusz hetekkel dobja meg az ügyintézést.. :C

A cégnél, ahol dolgozok, több bank ajánlatát dolgozzuk ki akcióstul - mindenestül, aztán az ügyfél eldönti, felveszi-e vagy nem.

A legjobb javaslat hogy nyissatok lakáselőtakarékossági számlát, erre éves szinten max. 72.000 Ft állami támogatást kaphattok, 4 év után lakáscélra felhasználható (felújításra, korszerűsítésre, internethálózatra is), 8 év után szabadfelhasználás - mindez alanyi jogon minden magyar állampolgárnak. :P

Ha van konkrét kérdésetek, esetetek, eresszetek meg egy emailt a fulmonn@gmail.com-ra, amint tudok, válaszolok.

Üdv: F

(#1044) ngabor2 válasza Kalandor (#1040) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is erstés vagyok. 8,4M-s lakás, 8,1M hitel. 30 év CHF alapon. a megvásárolt lakás és a szüleim háza jelzálog alatt. olyan 45-50 körüli a törlesztőrészlet + életbizti (9k) + lakásbiztosítás. előtörlesztés külön díj nélkül lehetséges.

rugalmasság: adtak egy listát, elmondták, mit hogyan kell beszerezni, mondták, hogy mit fog az ügyvéd intézni. mondjuk ez részben azért volt egyszerűbb, mert a bankban dolgozók ismerőseim voltak (kis fiók, kevesebb ügyfél, jobban foglalkoznak az emberrel). az igény bejelentésétől a pénz utalásáig kb. 1 hónap telt el.

(#1045) Balinov válasza ngabor2 (#1044) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..gondolom az értékebecslővel is jóba lehetsz,ha a 8,4mft-os kecóra 8,1-et adtak.

sry.nem szóltam,látom kieg. ing. fedezet. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1046) #32577792 válasza FulMonn (#1043) üzenetére


#32577792
törölt tag

vagy 5 nap...
már több ilyenem volt

(#1047) erdey_a


erdey_a
őstag

Találtam lakást :))

7,2 milla a vételára. 53 nm, Győrben, jó helyen. 4 emeletesben, panel. Átlagos állapot, de zsír új műanyagablakok és nemrég teljes csőcsere volt (csatorna, víz).

Mire számítsak, egy ilyen értékű lakásra legrosszabb esetben is mennyi hitelt ad egy lközepes konstrukciójú bank? Más ingatlant nem tudok bevinni. És házasok sem vagyunk, tehát sima CHF hitel érdekelne.

Csak azért kérdem, hogy mennyi önrésszel számoljak, mert ugye kéne tartalékolnom az illetékre, meg egy kisebb felújításra, bútorokra is.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1049) #32577792 válasza erdey_a (#1047) üzenetére


#32577792
törölt tag

egyedül veszed vagy élettárssal?

(#1050) erdey_a válasza #32577792 (#1049) üzenetére


erdey_a
őstag

Egyedül, illetve a párom adóstárs lesz, de nem élettárs.

Kalandor: Tudom, ezekkel tisztában vagyok.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.