Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) Mauzes válasza JoinR (#22997) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez tök jó, de akkor kellene olyan alternatív, ami reálértékben pluszos...

(#23002) Drizzt válasza Mauzes (#23001) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem kell olyan, ami realertekben plusszos, eleg ha olyan, ami jobban no, mint az ingatlanarak. PMAP onmagaban is nagyon eselyes erre a cimre most. De erre sincs semmi garancia. A varhato gazdasagi folyamatok alapjan szerintem alom azt hinni, hogy relativ rovid tavon(2-3 ev) barmi is pluszos legyen realerteken.

I am having fun staying poor.

(#23003) Stanlee válasza axioma (#22999) üzenetére


Stanlee
őstag

Erdekes, de mas topikokban mindenki nagyon lazara veszi, kb. senkit nem izgat a megelhetesi koltsegek novekedese, vagy mondjuk hogy mit jelent majd a novekvo energiaarak begyuruzese a cegek mindennapi eletebe. Mindenki ugy gondolja, hogy az o munkaadojat nem fogjak erinteni a magas energiaarak, munkahely atombiztos.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23004) Árpi001 válasza Stanlee (#23003) üzenetére


Árpi001
senior tag

Szerintem ez ilyen, önvédelmi mechanizmus.
Nálam sajna nem működik.. :N

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#23005) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, holnap kamatemeles. Meglatjuk hogy alakulnak utana a lakashitel kamatok.

I am having fun staying poor.

(#23006) Árpi001 válasza Drizzt (#23005) üzenetére


Árpi001
senior tag

Milyen gyorsan szoktak lekövetni?
Mostanában adnánk be a papírokat.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#23007) bpx


bpx
őstag

2022-07-05:

2022-07-06:

(#23008) koxkids válasza bpx (#23007) üzenetére


koxkids
őstag

:Y :Y :Y :Y

(#23009) Mauzes válasza Drizzt (#23002) üzenetére


Mauzes
őstag

A hozzászóló azt írta, hogy még 10% ingatlan árnövekedés is rossz, mivel a magasabb infláció miatt ez reálértéken bukó. Ergo 1, olyan eszköz kell, ami reálértéken bukó, ergo 2, a hosszú távot nézve 10%-ot a pmáp amúgy csak egy nagyon rövid fog meghaladni.

(#23010) adalbert1 válasza bpx (#23007) üzenetére


adalbert1
veterán

Azta, szép kis emelés. Amúgy van, aki megvesz 60-70-ért egy 30 nm-es lakást? Oké, dunaparti, de egy ekkora lakás 1 embernek ideális hosszú távon, és szerintem ott a környéken is annyi projekt épül, hogy közlekedés szempontból elég élhetetlen is lesz...

(#23011) Tapsi válasza adalbert1 (#23010) üzenetére


Tapsi
addikt

Ráadásul ez a legtávolabbi épület, zéró dunai panorámával. Cserébe nézheted majd a kelenföldi erőművet. Ezek szerintem már irreális árak. Befektetésnek mindenképp.

(#23012) AxBattler válasza bpx (#23007) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondom én, hogy feljön a használt piac... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23013) Tapsi


Tapsi
addikt

Még egy dolog, amivel mi is szembesültünk: az új lakásoknak mocsok szar az alaprajzuk. Mi sajnos későn szálltunk be, és már nem tudtunk módosítani, szívunk is miatta. Mellesleg a módosításnak is vaskos felára van. Most gyorsan ránéztem egy Metrodom kecóra, és még félig laikusként is komoly agyatlanságok vannak rajta. Asszony már kiszaladna a világból, ha meglátná.

(#23014) HdRew válasza Tapsi (#22994) üzenetére


HdRew
őstag

És nehogy megemlítsd nekik esetleg a fvifa, pvifa táblázatokat, mert rád fogják szórni az átkokat.

Nem is értem egyébként az embereket, elméletben tudják, hogy 500 forintért régen sokkal több javakat, jószágokat lehetett vásárolni, mint ma, erre másik számításnál pedig az évek során lévő pénzáramokat simán összeadják és úgy értékelik.

(#23015) Drizzt válasza Tapsi (#23013) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ebben mondjuk nem nagyon utnek el a regiektol. Normalis eloszlasu lakas Budapesten ritka, mint a feher hollo. Foleg az 50nm-esek kozott ritka az olyan, ahol legalabb 2 ember tud nemi privat szferat kialakitani maganak es legalabb wc-re elmenni a masik zavarasa nelkul.

I am having fun staying poor.

(#23016) Stanlee válasza Drizzt (#23015) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha egyszer lesz sajat keco, ahol rajtam mulik az alaprajz, lesz kulon budi, az szent.

Annyira elvetemulten nem fogom csinalni, mint egyik volt kollega, hogy kulon noi es ferfi WC lett a hazba betervezve, de legalabb egy furdoszobatol fuggetlen mellekhelyisegnek kell lennie.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23017) sakal83


sakal83
addikt

9.75% alapkamat= ingatlanpiac reccs sajnos. Mindenki legy óvatos.

(#23018) hurenzon válasza Stanlee (#23016) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ház esetén kötelező minimum 1 külön wc Legalábbis a mi hész alapján .

(#23019) kovsol válasza Stanlee (#23016) üzenetére


kovsol
titán

Én kikértem a tervrajzokat is a lakásokról amit kinéztünk, aztán szinte mindet el kellett vetni annyira fos kiosztása volt a szobáknak. Azért sikerült találni végül egy az igényeinknek megfelelőt. Ez mondjuk 70m2 3 szoba.
Örülök, hogy nem sikerült lebeszélni a lakás projektről múlt évben, mert most már az új lakásban lakunk, és a zöld hitelt is sikerült behúzni :) És az ára is jóval alacsonyabb volt, mint a jelenlegi árak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23020) Tapsi válasza Drizzt (#23015) üzenetére


Tapsi
addikt

Kevésbé triviális dolgokra gondoltam, minthogy legyen külön wc. Ez azért alap már az új építésű kecóknál garzontól felfelé.

(#23021) Mauzes válasza sakal83 (#23017) üzenetére


Mauzes
őstag

De hát nem láttad? Az ingatlanosok további áremelkedést várnak... :)

Viccet félretéve, önmagában az alapkamat még nem biztos, hogy bezúzná a piacot. 2006-2008-ban is többször volt 8+% az alapkamat, és ekkor is nagyon ment fel a piac. Az persze igaz, hogy a mostani emelés egy nagyon alacsony szintről történt, aminek lehet sokk hatása.

(#23022) Stanlee válasza Mauzes (#23021) üzenetére


Stanlee
őstag

2006-2008: devizaalpu hitel, mert annak volt alacsony a kamata, forint alapon mindenki sirt a kamatlabak miatt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23023) Drizzt válasza Tapsi (#23020) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem kimondottan erre gondolok. A pontosabb megfogalmazas:
- Legyen ket legalabb 10m2-es zarhato szoba, amibol el lehet ugy jutni wc-be, hogy nem muszaj mindket szobaba belepned.
- Tehat ha ki kell menni a wc-re, akkor ne kelljen felkolteni senkit azzal, hogy keresztul mesz az alvoteren.
- Ahogy ezt nezem, nagyon sok 40-60 nm-es uj epitesu nem tudja. Sokszor van egy baszott nagy amerikai-konyha, nappali. Meg egy zarhato szoba. A problema meg az, hogy a zarhato szobabol csak egy van es a nappalin at kell menned a WC-ig. Szoval a nappali nem hasznalhato estere senkinek privat terkent.

I am having fun staying poor.

(#23024) Oppenheimer válasza Drizzt (#23023) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Haha az 52nm-es csúsztatott zsalusom tudja ezt a featuret és a wc + fürdő is külön van. 50 milláért odaadom, érdekel? ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23025) Tapsi válasza Drizzt (#23023) üzenetére


Tapsi
addikt

Szoval a nappali nem hasznalhato estere senkinek privat terkent.

Oké, de ezt felróni hibának értelmetlen. A nappalinak ugyanis nem ez a célja. Még a nevében is benne van. :) Az nem hálószoba, hanem nappali tartózkodásra szolgáló helyiség. Az már másik sztori, hogy egy 2 szobásként hirdetett lakás valójában nappali + hálót jelent a legtöbb esetben.

(#23026) sakal83 válasza Mauzes (#23021) üzenetére


sakal83
addikt

En a piacrol irtam. Aremelkedes is lehet de a forgalom szerintem beoffol. Sajnos en is probalok mozgolodni de nagyon neccesnek latok egy kiszallot es egy újépítésű be beszallast. Elobb kellene alirnom az ujat minthogy lenne vevo a regire es 1 ev alatt keszul el. Kb csak kockazatot latok mindenfelől. A legjobb es legkisebb megvalosulasiveselyunek azt látom hogy nem vesztek a helyzeten. Eddig volt ilyenbe nyero forgatokonyv is.

Kivancsi lennék mi a véleményetek erről a helyzetről.

[ Szerkesztve ]

(#23027) Árpi001 válasza sakal83 (#23017) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ez mit jelent annak, aki most venne fel hitelt?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#23028) Drizzt válasza Tapsi (#23025) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jo, nekem teljesen mindegy hogy hivjak a szobakat, de 50 nm-en legyen ket zarhato, teljesen privat szferat nyujto szoba. Az se zavar, ha nem nappalinak hivjak az egyiket, vagy egyaltalan nincs is nappali. A lenyeg nekem egy lakasnal ez. De lehet itt az utkozik ki, hogy en erosen introvertalt vagyok, igy egy lakasnal is az a szempont, hogy fajlagosan minnel tobb introvertalt tudjon ott egyszerre boldogan elni. Tehat anelkul, hogy latniuk, hallaniuk kellene egymast. ;]

Pl. legutobbi alberletem hiaba volt 5x nm, mivel pont csak egy haloszoba volt benne, igy azt gondoltam rola, hogy kizarolag egy szemely szamara elheto.

I am having fun staying poor.

(#23029) Dorian válasza Drizzt (#23028) üzenetére


Dorian
félisten

Figyi, az megvan, hogy nem bérlőfülke-célból tervezik ezeket a lakásokat? Az 50 m2 1(egy) ember, vagy egy pár lakhatására való (nem másra, nem többre) ahol pedig a hálón kívül egy nappali közösségi tartózkodásra való tér is szükséges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23030) sakal83 válasza Árpi001 (#23027) üzenetére


sakal83
addikt

Azt hogy relativ draga a hitel draga lakashoz.

Mit vennel mennyiert es mennyi hitelből? Milyen célból?
Most en is bizonytalan vagyok lasd fenn.

Ekkora kamat ilyen draga eszkoznel minimum realarcsokkenes a tankonyv szerint de eddig ilyen helyzet meg soha nem volt.

Annyival kiegeszitem hogy jelenleg az osszes pesti újépítésű es újszerű ara olyan magas ehhez a kamatszinthez hogy a hozama (berleti dij) nem eleg a kamatra! Pillanatai vannak hatra szerintem a piacnak.

[ Szerkesztve ]

(#23031) Drizzt válasza Dorian (#23029) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az megvan, hogy kulonbozo embereknek kulonbozo igenyei vannak egy ingatlannal kapcsolatban? Nalam peldaul a lakasnak ez a fo funkcioja, amit leirtam. Ez is egy letezo igeny. Mit az is, hogy legyen nappali. Nalam az nem szempont, mert nem szoktam kihasznalni.

I am having fun staying poor.

(#23032) Árpi001 válasza sakal83 (#23030) üzenetére


Árpi001
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#23033) Tapsi válasza Drizzt (#23028) üzenetére


Tapsi
addikt

Vannak ilyen újépítésűek, de mondom, ezek 3 szobásakként vannak hirdetve (nappali + 2 háló).

(#23034) sakal83 válasza Árpi001 (#23032) üzenetére


sakal83
addikt

Mennyi a vetelar es mekkora?
Ami biztos hogy a felujitasra szant keret szűkös.

[ Szerkesztve ]

(#23035) #41635072 válasza Drizzt (#23028) üzenetére


#41635072
törölt tag

50nm mindig is egy nappali és egy háló volt..
Két háló 60nm felett kezdődik de kb min 65-70nm-től élhető minimálisan.

(#23036) Dorian válasza Drizzt (#23031) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon egyszerű, ha a járatostól eltérő igényeid vannak, akkor tervezőasztalról kell lakást venni, aztán oda teteted a falakat ahová szeretnéd.
Sok esetben (pl. az én lakásomban) utólag is megoldható egy gipszkarton fal felhúzásával a nappali-konyha elválasztásával.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23037) Mauzes válasza Stanlee (#23022) üzenetére


Mauzes
őstag

Jogos, így valóban más a leányzó fekvése. Majd fél év múlva meglátjuk, mi történt a hitelfelvételi kedvvel. Csak poénból megnéztem, hogy 25 millió hitel 20 évre 10% kamattal az havi 240 ezer törlesztő. Ha tovább nőne, mondjuk 13%-os hitelkamatra, akkor 290 ezer. A nagy átlag ezt valószínűleg tényleg nem igazán tudja bevállalni.

(#23038) Mercutio_ válasza Dorian (#23029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy vettem ki, Drizzt-nek az a fő problémája ezzel, hogy a haló a nappalin keresztül közelíthető meg sok esetben.
Ha a háló és "nappali" külön bejáratú Drizzt se reklamálna

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23039) HdRew válasza Mauzes (#23037) üzenetére


HdRew
őstag

Az azért már durva.

Nem nagyon fognak itt rohanni az emberek lakást vásárolni.

(#23040) Drizzt válasza #41635072 (#23035) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ahol most lakom, 5x nm. Van egy kicsi kozlekedo. Onnan nyilik a konyha. Kozlekedobol nyilik meg a wc/furdo(itt egyben), illetve a nappali/halo1. A nappali/halo1-bol es a wc/furdobol is nyilik a halo2. Az, hogy most nappali/halo1 inkabb nappali, vagy inkabb halo, attol fugg, hogy hogyan rendezed be, meg minek nevezed el. A lenyegi kulonbseg, amit en nem szeretek, hogyha az van, hogy mondjuk a halo2 csak a halo1/nappali-bol erheto el. Es 50nm-en nagyon sok az ilyen lakas. Nalam peldaul teljesen belefer, hogy egy szoba egyszerre legyen haloszoba, meg nappali is. Persze az idealis a nappali, meg 2 halo, de az csak nagyobb mereten kivitelezheto ertelmesen. Ez a lakas 70-es, 80-as evek korul epult.

50 nm-en szemlelteto alaprajzok:
[pl. egy ilyen elrendezes] teljesiti amit irok, azon meg lehet vitatkozni sokaig, hogy ez most 2 halo, vagy 1 halo - 1 nappali. Attol fugg melyik szobat hogyan hasznalod fel.
[Es akkor itt van egy ilyen] ami nem teljesiti amit irok.
Utobbibol joval tobb szokott lenni a piacon. En az elso valtozatot preferalom.

I am having fun staying poor.

(#23041) Dorian válasza Mercutio_ (#23038) üzenetére


Dorian
félisten

Értem mi a problémája. Viszont akiknek tervezik ezeket a lakásokat (1 fő vagy egy pár), azoknak nem probléma a dolog, ellenben ha a nappali nem amerikaikonyhás lenne, baromi kis lyukak jönnének létre 50m2-en, ami amúgy így is baromi kicsi.
De van erre megoldás, azt is leírtam. Vagy tervezőasztalról kell vásárolni és leválasztatja, vagy olyan lakást kell venni, ahol utólag egy gk fallal + ajtó ez megoldható.

Pont azért terveznek mostanában ilyeneket, hogy ne legyen egy helypazarló folyosó az amúgy is kicsi alapterületen.
Ha nagyon akarsz a nemteljesíti-alaprajzba is behúzhatsz egy falat folyosónak, meg egyet ami leválasztja a konyha-étkezőt a "nappalitól"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23042) Tapsi válasza Dorian (#23041) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez itt a lényeg. Ma már szinte senki sem tervez külön helyiséget csak a konyhának, mert túl kicsi lenne, vagy megfizethetetlen.

(#23043) Mercutio_ válasza Tapsi (#23042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Leginkább szimpla spórolás (egy fallal kevesebb) és így nagyobb négyzetmétert lehet az "amerikai konyhás nappali"-ra írni. A részletes alaprajzból ugyanakkor ki szokott derülni, hogy a konyha alapterülete ugyanolyan kis lyuk, mint a sokak által fikázott panelokban, vagy még kisebb is.

Szóval a hangzatos lakópark-ok sajnos komfortérzet szempontjából sokszor nem lépnek feljebb, a kivitelezés minősége is gyakran hagy kívánnivalót maga után, a lakóközösség se mindig optimális, így az új lakás felárért amit kap a vevő az a külső szigetelés és az új műszaki komponensekben kimerül :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23044) Mercutio_ válasza HdRew (#23039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesznek itt még pofára esések eladói oldalon...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23045) Dorian válasza Mercutio_ (#23043) üzenetére


Dorian
félisten

Nem így van, nem spórolás miatt, ezek a vevői igények. Mondom, így is krva kicsi a konyha-nappali, leválasztva már tényleg csak lyukak lennének.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23046) sakal83 válasza Mercutio_ (#23044) üzenetére


sakal83
addikt

Vevőin is. Eladási kényszer nélkül a piac besül.

[ Szerkesztve ]

(#23047) AxBattler válasza Tapsi (#23042) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Át is dobtam a nappaliba, így lett 1.5 szobás kecóm. :B

#23043 Mercutio_
Egyetértek. Arról nem beszélve, hogy új építésűnél egymás nyakára építik a tömböket, gyak. be tudok nézni a szembeszomszéd tányérjába.
Simán költöznék inkább egy normálisan korszerűsített, jobb elhelyezkedésű panelba.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23048) DamianB válasza AxBattler (#23047) üzenetére


DamianB
őstag

Itt nálunk is közel van a szembe szomszéd a penthause és a legalsó lakót szoktam kint látni a többit szinte sosem . Engem nem zavar de ez ilyen .
Egyébként én is azt mondom az ember tud egy jó panelt venni akkor vegyen azt . Egyet anno én is találtam ami tetszett.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23049) HdRew válasza Mercutio_ (#23044) üzenetére


HdRew
őstag

Mi még szerencsésnek érezzük magunkat, hogy sikerült zöld hitelt felvenni az utolsók között, és a hasonló kialakítású házakat már amúgy 5 millióval drágábban adják, illetve ugye az alapkamat is nőtt jócskán.

Csak ugye itt is az van, hogy "10%-os" inflációs környezetben attól még a lakás nem ér annyival többet, illetve ha ki is lehetne adni, akkor sem biztos, (sőt, szinte tuti nem perpill) hogy vele infláció vagy piaci kamat feletti hozamot tudnánk realizálni.

Mindegy, most jutottunk ide a feleségemmel, mi még így is örülhetünk.

#23047AxBattler

Laktam panelban 26 évet, utána összeköltöztem a barátnőmmel (most már feleségemmel) akivel most még társasházban lakunk, de már ez is nagy felüdülés a panelhoz képest. Szerintem már nem tudnék újra panelban lakni.

(#23050) Dorian válasza HdRew (#23049) üzenetére


Dorian
félisten

Én panelekben csak látogatóban voltam, de a hátam közepére sem kívántam soha. A társasházi lakásomat viszont nagyon élveztük, amíg ki nem nőttük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.