Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) concret_hp válasza Apollo17hu (#5400) üzenetére


concret_hp
addikt

nyáron elég meleg is tud lenni :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5402) kraftxld válasza Apollo17hu (#5400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én egy évig laktam a 10. emeleten egy panelban, teljesen jó volt.
Egyáltalán nem volt magas a fűtésszámla, beázás se volt, megnéztük vétel előtt tüzetesen. A kilátás hibátlan volt, és a szomszéd is csak egy oldalról zajongott :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5403) etejedu válasza Apollo17hu (#5400) üzenetére


etejedu
őstag

Az biztos hogy szívás ha bedöglik a lift. :DD

Viccet félretéve max a beázás lehet probléma, de ezt a legtöbb helyen kiszűrik/ték.
Melegnek tuti meleg nyáron na de melyik panel nem? (Bármelyik szintet nézve!)

Előnye: Full panoráma, nem zörögnek a fejed felett ergo csendes is, nem áztat el senki. (Egy otthon hagyott működő mosógép izgalmas dolgokat tud művelni.)

(#5404) axioma válasza Apollo17hu (#5400) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kerdes, mennyire tetoteri. Van-e terdfal (lakas iranybol)? Az az epulet szelen van-e, vagy belso vonalon, ha utobbi, milyen a hoszigetelese?
Mennyi fuggoleges ablaka van? A tetosikablak az egyik legnagyobb halal, nyaron beledoglesz, osszel-tavasszal beazik es rohadtul kopog rajta az eso, telen a rajta levo havat nem lehet letakaritani (igy nem lesz napfeny se). Ha 45 foknal laposabb, akkor ezeket szorozd be kettovel legalabb.
Egyebkent kb. fogadni lehet, hogy a tetosikban max. a szarufanyi (15 cm) hoszigetelest raktak, a duplaja kene, raadasul szeretik elrontani a retegrendet (belul parazaroval kivul paraateresztovel fedni), ami meg a szigeteles elnedvesedeset es nulla hatasuva valasat (+osszeroskadast) okozhatja - legalabb az engedelyt nezd meg, hogy mit irtak elkeszitendonek, bontani ugyse tudsz (fotot meg valahogy nem szoktak kesziteni).
Jelenleg azon mulik hogy mennyire szar az adott lakast kifuteni, hogy mennyit kellett korabban a 10. emeleten futsenek, azaz szar az utolso fodem szigetelese, abbol kap a felso lakas. Az is jo kerdes, hogy a nagy rendszerbol vittek fel a lakasba a futest (es akkor ha koltsegosztos is, akkor rohadtul meg lehet szivni), vagy kulon kapott egy sajat futest. A nyari hutesre szerintem nem meguszhato a legkondi.
Persze mondhatod, hogy a sima panel se jobb a fentiek szerinti sok szempontbol...

(#5405) Apollo17hu válasza axioma (#5404) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Idén tavasszal-nyáron volt meghirdetve ez a lakás. (10. emelet, a sarkon)

Olcsóbb volt, mint a hasonló területű, felújításra váró lakások. Gondolkodom rajta, hogyha jövő tavasszal is lesz ilyen lehetőség, akkor akár beköltözöm a 10.-re. (Igen, légkondit mindenképp felszereltetnék.)

Jelenleg is panelban lakom, de 10. emeletről nem sok tapasztalatom van.

[ Szerkesztve ]

(#5406) _BM_ válasza Apollo17hu (#5405) üzenetére


_BM_
senior tag

Sokkal olcsóbbnak kell lennie, mert nagyon kevesen szeretik a legfelső lakásokat (főleg panelben). Csak akkor mozdulj rá, ha legalább 20%-kal olcsóbban kínálják az alsó emeleti lakásokhoz képest.

(#5407) attiati válasza _BM_ (#5406) üzenetére


attiati
veterán

téglában mindenhol a legfelső a legdrágább

(#5408) concret_hp válasza attiati (#5407) üzenetére


concret_hp
addikt

ettől panelban lehet olcsóbb :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5409) _BM_ válasza attiati (#5407) üzenetére


_BM_
senior tag

Az új építésűekre gondolsz?

(#5410) attiati válasza _BM_ (#5409) üzenetére


attiati
veterán

jó a kérdés, lehet, hogy csak ott igen, és a régebbieknél már nem

(#5411) rii


rii
nagyúr

ha budapesten tartózkodom, akkor az egri földhivatalból tudok kikérni tulajdoni lapot?

volt egy telkem még annó, eladtam, és ezt kellene bizonyítanom

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5412) etejedu válasza rii (#5411) üzenetére


etejedu
őstag

Bárhonnan kikérheted az e hiteles tulajdoni lapot.
(Ügyfélkapu kell hozzá)
De ha papíralapú kell akkor csak attól a járási földhivataltól kérheted ki illetve tekinthetsz bele (díj ellenében); ahova az adott ingatlan tartozik. Tehát személyesen el kell menned oda vagy megkérsz valakit.

[ Szerkesztve ]

(#5413) _BM_ válasza etejedu (#5412) üzenetére


_BM_
senior tag

Ügyfélkapun keresztül csak nem hitelest lehet lekérni (ha jól tudom). Egy ezres a díja.

(#5414) etejedu válasza _BM_ (#5413) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor lehet hogy kell hozzá e hiteles aláírás is.

(#5415) rii


rii
nagyúr

köszönöm!

megnézem

az egri földhivatalban emltettek valami kormányablakot is ... az mi lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5416) etejedu válasza rii (#5415) üzenetére


etejedu
őstag

Úgy müködik mint bármely okmányiroda.
A gyorsabb ügyintézés miatt nyitották meg őket.
Azt nem tudom, hogy földhivatali kérdésekben mit tudnak segíteni de érdemes lenne felhívni a tartózkodási illetve az állandó lakhelyed szerinti iletékességűt. Estig (20:00) nyitva vannak.
Neten biztos megtalálod hova kell menned.
Tudomásom szerint , sajnos tervezik a bezárásukat.

(#5417) _BM_ válasza etejedu (#5416) üzenetére


_BM_
senior tag

Az ocsmányirodában jelszót kell kérni, amivel beléphet a júzer a magyarorszag.hu portálra, ahol egy csomó dolgot lehet intézni, például tulajdoni lapot lekérni.

(#5418) etejedu válasza _BM_ (#5417) üzenetére


etejedu
őstag

Igen, ezt el is el is felejtettem.

(#5419) Vesztor87 válasza Apollo17hu (#5405) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Panel 10-en lakom, csak jót tudok mondani róla. Ha sz@r lenne a lift akkor gáz, de ha a 6-ra fel tudok menni akkor a 10-re is. Kevesebb szomszéd van, ill.melegebb is. Télen mindenképpen,azt mondjak nyáron is, nekem nem vt melegebb a lakas mint a 4-en 2 éve. Bár idén sok kánikula nem vt, azert 30 fok feletti idő vt.

(#5420) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Lakásvásárlási kérdésem lenne. A 11. kerületben 8,3 M Ft-ért reális ár egy 34 nm-es panel garzonért? Nem tudom milyen állapotban van, nincsenek képek róla.

Köszi a választ!

(#5421) etejedu válasza ph2012 (#5420) üzenetére


etejedu
őstag

El kell menni, meg kell nézni.
Akkor adnék ennyit érte ha nem zajos a környék (lakáson belül és nyitott ablaknál nem zavaró a forgalom) Illetve keveset kell rá költeni. Van erkély, egyedi mérős, az emelet már szubjektív. Nem árt ha szigetelt az épület. Az sem mindegy hogy a kerület mely részén van. Néz szét a lakáspiacon...kb tudni fogod hol mi mennyi illetve mennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#5422) axioma válasza etejedu (#5421) üzenetére


axioma
Topikgazda

Panelben az egyedi meres a parasztvakitas esete - ld. hoszig-re nem meretezett lakaselvalaszto falak -; ezen kivul az ottlakoknak mar 25 trukkje van atverni a rendszert, tehat jo esellyel 3 lakasnyi energiat fizet a becsuletes ujonnan bekoltozo... szoval nalam ha keresnek, kimondottan negativ lenne, hogy egyedi meros. Viszont annak van ertelme, hogy a radiatorok parhuzamosan vannak kotve es tenylegesen elzarhatoak az egesz hazban, mert ettol nem fogjak az utcat futeni (atkoto kell csak a ket cso koze, szerencsere mar keves ahol nincs).

(#5423) ithomas


ithomas
őstag

Ki akar csepelen földszinti panellakást venni 19m forintért? :D
[link]

Nem is tudom..sírjak vagy nevessek..minden esetre sok sikert hozzá :C

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#5424) _BM_ válasza ithomas (#5423) üzenetére


_BM_
senior tag

Ez durva. Sajnálom az ingatlanost, aki elvállalta. :(

(#5425) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nemrég volt egy ilyen hirdetés. Mit jelent, ha "lakottan" kínálják az ingatlant?

(#5426) szabop27 válasza Apollo17hu (#5425) üzenetére


szabop27
csendes tag

Albérlőknek van kiadva.

(#5427) Apollo17hu válasza szabop27 (#5426) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi. Arra esetleg van tipped, hogy miért hirdették a reális ár kb. feléért?

(#5428) titko válasza Apollo17hu (#5427) üzenetére


titko
tag

Valószínűleg árverésen lakottan vette, és nem tudja kirakni az ott élőket.(haszonélvezet, vállalkozás bejelentve stb..)

(#5429) _BM_ válasza titko (#5428) üzenetére


_BM_
senior tag

Igen, ez lehet a háttérben. Amíg a lakhatási (vagy haszonélvezeti) jog erősebb a tulajdonjognál, addig nincs értelme ilyen ingatlanokat vásárolni.

(#5430) etejedu válasza _BM_ (#5429) üzenetére


etejedu
őstag

Ha jól megfizetsz én bárkit kirakok! ;]

(#5431) Apollo17hu válasza titko (#5428) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ahá, világos, ezért (is) célszerű meglesni a tulajdoni lapot.

(#5432) _BM_ válasza etejedu (#5430) üzenetére


_BM_
senior tag

Hatalmas különbségek vannak jogállások között. Egy albérlőt kirakhatsz erőszakkal, legfeljebb beperel, igaza lesz, 5 év múlva fizetsz neki 200 rugót+perköltséget. De ha egy kilakoltatási moratóriummal védett (vagy egy haszonélvezeti joggal bíró) ember ellen lépsz fel jogsértően, akkor azt ugyanúgy kezeli a jogalkalmazó, mintha egy tulajdonost fosztanál meg erőszakkal a tulajdonától, mondván, hogy fizettél valakinek érte. Sőt, még erősebb is a haszonélvezeti jog a tulajdonjognál. Kajakra lesittelnének évekre. Ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#5433) _BM_ válasza Apollo17hu (#5431) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem célszerű, kötelező. És normális ügyvédet is meg kell fizetni, hogy ő is nézze meg, mert sok tulajdoni lapon vannak mindenféle zavaros bejegyzések, amit a laikus nem ért.

[ Szerkesztve ]

(#5434) adalbert1 válasza _BM_ (#5432) üzenetére


adalbert1
veterán

Az albérlők közül is van olyan, akit véd a kilakoltatási moratórium? Erről van valami értelmes írás, hogy kiket véd, és mettől-meddig tart (google-lel csak 1-2 éves cikkeket találtam leginkább)? Illetve ezeket megelőzni csak közjegyző által közokiratba foglalt bérleti szerződéssel lehet (annak a költsége 1 éves távon azért elég magas, több évre nézve már annyira nem)?

(#5435) _BM_ válasza adalbert1 (#5434) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem látom át az egészet. Akárkit kérdezek, akármerre fordulok, egyre zavarosabb az egész. Mindössze annyit tudtam leszűrni a katyvaszból, hogy az albérlő elküldése a legkönnyebb. És igen, a közjegyző előtt megkötött határozott idejű szerződés az jól jöhet.

(#5436) etejedu válasza _BM_ (#5432) üzenetére


etejedu
őstag

Kár volt lehagynom a szmájlit.
Azt hittem elég a kacsintós vigyorgós ördögfej. :U

(#5437) _BM_


_BM_
senior tag

Kis érdekesség:
Egy éve (és korábban is) masszívan 100 felett volt a budaörsi panelek kínálata az ingatlan.com-on
Most néztem: 16 darab van. :Y

[link]

(#5438) etejedu válasza _BM_ (#5437) üzenetére


etejedu
őstag

Hú!

Egy időben oda akartam költözni. Akkor még olcsóbbak voltak a panelek.
De inkább Budakeszit választottam. (Téglát)
Már a vásárlás pillanatában 500k val többet ért. :)
Olyan kuss van és érzékelhető a levegő jobb minősége.

(#5439) concret_hp válasza _BM_ (#5437) üzenetére


concret_hp
addikt

nem lehet, hogy csak kiszedték a duplikációkaT?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5440) ithomas válasza concret_hp (#5439) üzenetére


ithomas
őstag

Nem hiszem hogy csak erről lenne szó.
Saját példám :Van egy környék és ár kategória amit kB 1 éve kineztem magamnak.. Akkor kB 4-5 ingatlan megfelelt volna. most hogy lassan bele tudnék vágni, 0 hasonló színvonalú /áru lakás van ott. Elkeseritő. Vagy kisebb ua a pénzért vagy 1-2 misivel drágább. Persze aki eladni akar, annak fasza...

Real eyes realize real lies!

(#5441) Apollo17hu válasza ithomas (#5440) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Más környéken nézelődöm (szintén panel), ugyanez a szitu. Abban reménykedem, hogy csak a hirdetéseket vették le, hogy majd tavasszal ismét felrakják.

(#5443) _BM_ válasza ithomas (#5440) üzenetére


_BM_
senior tag

Most vegyél panelt, még ha drágább is mint tavaly. A kőszegény Kijevben majdnem 2x a lakásár Pesthez képest.
[link]

BP-Minszk

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5444) _BM_ válasza _BM_ (#5443) üzenetére


_BM_
senior tag

BP vs Sarajevo

[link]

Megnéztem egy sor nagyvárost, egyedül Szófiában alacsonyabbak a lakásárak, ott is csak 10%-kal.

(#5445) attiati válasza _BM_ (#5444) üzenetére


attiati
veterán

A nagykönyv szerint nem a legjobban agyonütött / legjobban lemaradó eszközt kell megvenni.
Ettől függetlenül persze bejöhet.

Tranzakció szám elég jól megugrott, az ingatlan.com-os kedvenceimet is elég jól kipucolták.
Alku kevesebb van és szerintem sok ingatlant már előre áraznak, és azok nem is mennek el hónapok óta, de ha utoléri az ár, akkor mondhatja az eladó, hogy lám-lám neki lett igaza.

de így európai fővárosokat összehasonlítani eléggé leegyszerűsített módszer:
[link]

az ingatlan elég összetett műfaj, mi indokolja, hogy oroszoknál vagy franciáknál jóval magasabb az ingatlan ár, mint németeknél, osztrákoknál, vagy akár Svájcban!! ?

ki élne szívesen az oroszoknál, miközben negyed áron kap ingatlant a spanyoloknál?

[ Szerkesztve ]

(#5446) attiati


attiati
veterán

itt is lehet játszani a grafikonokkal

USÁ-ban 40 év alatt 30% reálérték emelkedés volt

ezekből a chartokból már látszik szerintem, hogy GDP növekedés és népességnövekedés kell a hosszútávú (reál) áremelkedéshez

(#5447) _BM_ válasza attiati (#5445) üzenetére


_BM_
senior tag

Jó kis oldalt linkeltél, hallod! :C

Svájcban megfizethetetlen az albérlet, mégis Svájcban a legkevésbé buli kiadással foglalkozni, mivel 48% az adó rá.

[link]

További érdekesség, hogy Oroszországban magasabbak a m2-árak Svájchoz képest, holott a fizetések az ötödét sem érik el... :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5448) concret_hp válasza _BM_ (#5447) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt az orosz árazást nem is értem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5449) _BM_ válasza concret_hp (#5448) üzenetére


_BM_
senior tag

Jó neked, én semmit nem értek. :N

(#5450) attiati válasza _BM_ (#5447) üzenetére


attiati
veterán

nem tudom mennyire valósak az értékek és melyik a valós (és mikori adatok), de az általad linkelt numbeo.com-on már csak 2x olyan drágák a lakások Moszkvában, mint Madridban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.