Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) axioma válasza attiati (#5148) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat mi szerintem jovore kb. az akkori arahoz kepest felaron kell majd megalljunk a 2006-os epitesu hazunknal. Jo, az a bekerulesinek a 60%-a, de igy is szivas, foleg hogy anno direkt azert epitettunk, hogy azzal erteket teremtunk itt a budai agglo-ban (tobbet er mint amibe kerul, szemben egy olcso kornyekkel - delkeleti agglo volt me'g szoban -, ott mar epiteskor minuszba kerultunk volna, ott max. venni akartunk volna).

(#5152) _BM_ válasza axioma (#5151) üzenetére


_BM_
senior tag

"tobbet er mint amibe kerul"

Gyakran elhangzik ez a mondat. A közelmúltban szembesültem egy történettel, amelynek az a lényege, hogy kihalt egy idős (rokon) házaspár a nyugati határszél egy nagyvárosában, annak is a legjobb(nak tartott) helyén. Az örökhagyó világéletében sikeres ember volt, de beleesett abba a hibába, hogy minden megtakarítását a saját ház építésére, majd tökéletesítésére fordította. Mindvégig az vezérelte, hogy minél nagyobb értéket hagyjon az unokáira. Nem ragozom tovább, a vége az lett, hogy 3 éven át tartó árcsökkentés után 15 millióért adták el az örökösök a házat. Ha azt a munkát és erőfeszítést BP-i panelek vásárlására fordította volna az örökhagyó, akkor lazán 8 darab panelt örököltek volna most az unokák (80 millió). Nem várható el senkitől, hogy előre lásson, de azért durva a sztori. Persze, az sem következik ebből, hogy panelt kell venni. Egyedül annyi a tanulság, hogy nem szabad a többség után menni. Tilos a divatot követni.

[ Szerkesztve ]

(#5153) axioma válasza _BM_ (#5152) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hehe, a parh. topikban (befektetes) meg pont azt mondtatok, hogy a tomeggel kell tartani, jobban jartam volna ugyanis a full szamlas, szocpolos-kieg.kt. hiteles epitkezes helyett ha felveszek devizahitelt (es ha van gyomrom akkor papir nelkul epittetem), es most meg hagyom magam jol megmenteni.
Egyebkent epiteskor szocpolt nem szamitva is akar 8-9M pluszban lettunk volna, igy nem volt legalabb gond a finanszirozassal. Valamint ha mar epitkezes, azt olcso telken nem lett volna szabad, ma telekarnal jarnank. Az alternativa az tenyleg csak a vasarlas lett volna a varos masik vegenel, kisebb, meg ugye ha eladasra epult akkor azert enyhen szolva tobb kihivassal talalkoztunk volna, de lakhatasnak eleg lett volna az is (mondjuk foleg azt nezve, hogy a valsag miatt a lakhatasi igenyeink is osszebbmentek, csak ebbol eddig nem lehetett volna ertelmesen kiszallni).

(#5154) _BM_ válasza axioma (#5153) üzenetére


_BM_
senior tag

"most meg hagyom magam jol megmenteni."

Nem lesz itt semmiféle megmentés.

(#5155) axioma válasza _BM_ (#5154) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mar mert ne lenne. Ratoljak az osszes koltseget a bankokra, akik kivonulnak, ket legyet egy csapasra... ez nagyon beleillik a kepbe, es utana lehet sz*rra inflalni a forintot, akkor exportra latszolag erdemes lesz termelni, csak aztan csodalkoznak hogy megtalaljak oket hogy me'g egy csoport akiket lehet "mibol" utolag hulyere adoztatni.

(#5156) _BM_ válasza axioma (#5155) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ratoljak az osszes koltseget a bankokra"

Eddig se toltak rájuk semmit, csak pofáznak. A tranzakciós adót jutalék fejében a bankok szedik a néptől. Max annyi lesz, hogy lecsökkentik a tőketartozást, amit pár év alatt sunyin visszacsinálnak a bankok.

[ Szerkesztve ]

(#5157) concret_hp válasza _BM_ (#5156) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja tulajdonképpen nem is sz*patják szét úket ugye? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5158) _BM_ válasza concret_hp (#5157) üzenetére


_BM_
senior tag

Persze, hogy nem.

(#5159) Apollo17hu válasza _BM_ (#5156) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Bankadó, végtörlesztés? :U

(#5160) _BM_ válasza Apollo17hu (#5159) üzenetére


_BM_
senior tag

Mindenhol van bankadó. A végtörlesztés pedig korlátozott kihatású volt, és el tudom képzelni, hogy az adófizetőkre több terhet rótt, mint a bankokra.

(#5161) concret_hp válasza _BM_ (#5160) üzenetére


concret_hp
addikt

tehát ha a szomszédhoz is betörnek meg hozzád is, és tőled egy tv-t visznek el a szomszédból kettőt, akkor téged nem is ért kár? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5162) axioma válasza _BM_ (#5160) üzenetére


axioma
Topikgazda

Gazdasag meg csak-csak belefer a lakashitel offtopikba, de a kormanypropagandat nem annyira veszem szivesen… en legalabbis.

[ Szerkesztve ]

(#5163) _BM_ válasza axioma (#5162) üzenetére


_BM_
senior tag

Neked az kormánypropaganda, hogy azt bizonygatom, hogy hazudik a kormány, mert az adófizetők sarcolásával tetszeleg bankszívatóként? :C
Nem is érted, miről pofázok.

[ Szerkesztve ]

(#5164) Apollo17hu válasza _BM_ (#5163) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hét eleji hír. Csak a K&H 50 (+21) milliárd céltartalékot képez az adósmentés miatt. És ebben még nincs benne a hitelek esetleges forintosítása.

Abban igazad van, hogy a bankok amit tudnak, áthárítanak, de a hangsúly az "amit tudnak"-on van.

(#5165) axioma válasza _BM_ (#5163) üzenetére


axioma
Topikgazda

En csak a bankterhek bagatellizalasara mondtam, szerintuk mindenhol az extraprofitot szedik le... en meg latom az aramszolgaltatoknal, hoghy ez mekkora kamu duma, es igy (meg mert a bankok kozott azert volt verseny) kovetkeztetek, hogy a bankoknal tok ugyanez van.

(#5166) attiati


attiati
veterán

(#5167) concret_hp válasza attiati (#5166) üzenetére


concret_hp
addikt

picit engednének a feléből meg hozzáraknának egy fél szobát meg is venném :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5168) _BM_ válasza attiati (#5166) üzenetére


_BM_
senior tag

3. emelet, lift nincs. :( Viszont tetőtéri :C

(#5169) attiati válasza _BM_ (#5168) üzenetére


attiati
veterán

9 kép van a panorámáról, működjön már az a marketing ;] a többit ne nézzétek :D

(#5170) _BM_ válasza attiati (#5169) üzenetére


_BM_
senior tag

Melyik panoráma a jobb? Rálátás a III kerről a XIII kerületi lakótelepre, vagy rálátás Kőbánya Óhegyről a mesés budai hegyekre, ahonnan rálátás van a XIII. kerületre? ;)

[ Szerkesztve ]

(#5171) etejedu válasza _BM_ (#5170) üzenetére


etejedu
őstag

Hát én inkább maradnék a 12. kerben köszönöm, és rálátok az udvarban elterülő kiserdőre illetve naponta találkozom a sünikkel ja és mindig madárcsicsergésre ébredek. De válasszatok nyugodtan. :D

Amúgy meg a 3 kerületet választanám. Mégis budai oldal főleg a térkép alapján nagyon jó helyen van az; nem a békásmegyeri 10 emeletesből van fényképezve! :D 2-3 milla alkuval kp-ra meg is vehető szvsz. Mármint ha valakinek erre van igénye.

(#5172) _BM_ válasza etejedu (#5171) üzenetére


_BM_
senior tag

"és rálátok az udvarban elterülő kiserdőre illetve naponta találkozom a sünikkel "

Na ez a lényeg! A harmónia, legyen az bárhol!

[ Szerkesztve ]

(#5173) lajafix válasza _BM_ (#5170) üzenetére


lajafix
addikt

arról a panorámáról sejthető hol vannak a 10 kerben azok akiknek csorog a nyáluk a 3ik kerületi dombokra-hegyekre! :)

az a lakás tényleg egy 20as, ha kivárja a tulaj a vevőt, annak ellenére, hogy nincs kívülről megcsinálva és a közlekedés egyenesen szörnyű a kolosy tér környékén. Bár a 17es villamos fonódó hálózatát már csinálják. a Park is szép körülötte.

Rock'n Roll

(#5174) attiati


attiati
veterán

[link]

3 fürdő, 3 wc, 2 erkély
3000 ft közös költség? az tuti elírás

ez meg a másik véglet:
[link]
55e ft közös ktg

láttam egy 30-40 nm közötti belső kétszintes újépítésű lakást is

(#5175) _BM_ válasza attiati (#5174) üzenetére


_BM_
senior tag

Láttam már pofátlanul alacsony közösköltséget. Például a Nádorliget utolsó ütem komplett földszintjét megtartotta magának az építtető, és nem nyúlja le a hasznosításból befolyt hasznot, hanem a TH-nak adja (hiszen közös tulajdon). Ezerből egy ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#5176) axioma válasza attiati (#5174) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az elso kimondottan szobakiadasra van megcsinalva.... bar a nappali miatt nem feltetlen parnapos szallovendegeknek, de egyetemistaknak tok jo lehet reggeli-esti furdohiszti nelkul.

(#5177) _BM_ válasza axioma (#5176) üzenetére


_BM_
senior tag

"Az elso kimondottan szobakiadasra van megcsinalva"

Lehet, hogy arra, de még biztosan nem üzemelt be, különben látni lehetne a nyomokat :DDD

(#5178) concret_hp válasza attiati (#5174) üzenetére


concret_hp
addikt

1. csak nekem tűnik olcsónak? (jó a piros csempét instant le kell verni, de na :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5179) attiati válasza concret_hp (#5178) üzenetére


attiati
veterán

igen, olcsónak tűnik, főleg, hogy bruttó 105 nm.
kieső részen van és nem derül ki, hogy mikori építésű az épület. Mostanában rengeteg újszerű lakást látok, amik 2000 utániak, de tetőtér ráépítéssel egy 19xx-ban épült épületben.

most látom: "Az épület teljes felújítása után, bruttó 102 négyzetméteres lakásként került kialakításra, ráépítéssel."

ez az oka...

ez is szép lakás, csak aztán megláttam az épületet. Na meg a nm árát. Mégis elvitték pár hét alatt.

(#5180) Grillo


Grillo
senior tag

Kicsit naív kérdés, de mégis:
Anno egy itt ajánlott hiteltanácsadó hölgyet kerestem meg a lakáshitelhez, aki nagyon profin és segítőkészen elő is készítette a dolgokat, el is indítottuk a kérelmet, amit majd egy hónap után a bank visszadobott (K&H, közös osztatlannal van bajuk). A hölgy próbált segíteni, most is egy másik intézménynél érdeklődik.
De. Közben én saját ismerősi körrel is próbálkoztam, és találtam is 3 bankot, ahol tuti behitelezik a lakást.

A problémám az, hogy ha most ismerősön keresztül, vagy önállóan megoldom, akkor a hölgy nem kap jutalékot, kvázi ingyen dolgozott nekem nem keveset.
Ha rajta keresztül intézem, akkor meg gondolom a bankos ismerős nem kap semmit.

Vagy rosszul gondolom? Vagy túlreagálom? Köszönjem meg neki egy bonbonnal, oszt kész?

(#5181) Apollo17hu válasza Grillo (#5180) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha jól tudom, nem jutalékot kap(na), hanem az éves bónuszosztáskor számít(ana) bele a teljesítményébe. Szerintem mondd el neki, hogy úgy néz ki, meg tudod oldani neked kedvezőbben. Ha erre nem tud jobbat ajánlani, akkor akár bonbon sem kell.

(#5182) Grillo válasza Apollo17hu (#5181) üzenetére


Grillo
senior tag

Na közben megoldódni látszik, a tanácsadónak is az a kapcsolata, akivel én beszéltem, majd egymással lejátszák.

(#5183) etejedu válasza Grillo (#5182) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor jól tudom /gondolom, hogy osztatlan közös tulajdonú ingatlant csak *kerülőúton* lehet venni, ha igénybe veszi az ember a bank segítségét? Menmyi többletköltséget jelent ez? Gondolom nem a két szép szemünkért?

(#5184) lajafix válasza Grillo (#5180) üzenetére


lajafix
addikt

túlreagálod.

Rock'n Roll

(#5185) Grillo válasza etejedu (#5183) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, annyi, hogy a K&H, az OTP és az Unicredit ezt a felállást nem tartja hitelezhetőnek, bár az ügyvéd szerint is jól meghatározhatóak a tulajdonviszonyok a használati megosztási szerződés alapján, sőt, az értékbecslőnek is megfelelt. Az MKB, a CIB és a Sberbank meg azt mondta, hogy hitelezhető.
Nem azért kell bank, mert közös osztatlan, hanem mert nincs elég kp-m.

(#5186) etejedu válasza Grillo (#5185) üzenetére


etejedu
őstag

Basszus! Mi is az Otp nél akartunk felvenni és pont ilyen osztatlan k. tulajdonút néztem. . :(((

Gondoltam hogy hitel, máskülönben mi szükség lenne rá?..

" banki segítség" értsd hitel. Így értettem.

(#5187) Grillo válasza etejedu (#5186) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt a fő probléma az elvileg, hogy a telken van két épület, az egyikben egy, a másikban 2 lakás. A helyi szabályzás max. 2 lakás bejegyzését engedélyezi, de jelenleg egyként van az egész. A másik épületet ráadásul hitelre vették szintén, náluk nem volt gond.
Ráadásul a használatbavételit is benézték először, azt módosítani kellett, mert lefelejtette róla az önkormányzat a konyhát...

(#5188) etejedu válasza Grillo (#5187) üzenetére


etejedu
őstag

Pff akkor van macera vele bőven, főleg hogy még hitel is van rajta. Nem csoda hogy visszadobták.

[ Szerkesztve ]

(#5189) biker válasza Grillo (#5185) üzenetére


biker
nagyúr

téves infó, az unicreditnél most vettünk fel osztatlan közösre, kell megosztási használati szerződés
a BB visszadobta ellenben!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5190) etejedu válasza biker (#5189) üzenetére


etejedu
őstag

De gondolom nem kamattámogatott lakáshitellel , mert nekünk azt mondták azzal nem fog menni. Bár én már nem tudom mit higgyek ezzel kapcsolatban. :U

(#5191) biker válasza etejedu (#5190) üzenetére


biker
nagyúr

szabfel hitel jelz.fed.
de konkrétan a kamattámogatás nem feltétel és nem kizáró ok az osztatlan közös... ha megosztási van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5192) etejedu válasza biker (#5191) üzenetére


etejedu
őstag

Jaa! Félreértettem: te arra vettél fel jelzáloghitelt, de ő (Grillo) olyat mármint (oszatlan közöst..) akar venni.

[ Szerkesztve ]

(#5193) biker válasza etejedu (#5192) üzenetére


biker
nagyúr

technikailag ugyanaz...
hitelezni kell :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5194) Grillo válasza biker (#5189) üzenetére


Grillo
senior tag

Én elhiszem, hogy te kaptál, nekem ezt mondták. Persze lehet tényleg a kamattámogatás, vagy nemtom mi is mérvadó.

(#5195) etejedu válasza Grillo (#5194) üzenetére


etejedu
őstag

Nem nem ez a lényeg. A lényeg hogy ilyen esetben nem adnak kamattámogatást. Azaz, csak neked fáj ha nem kapsz, nekik nem. Ez csak egy lehetőség annak aki első lakást akar venni. Nem feltétele semminek.
Viszont ahhoz,hogy kamattámogatottat kapj, ott már meg kell felelni bizonyos kritériumoknak. Pl.: első lakás, nem múltál el 35 éves, (ezek szerint nem lehet a lakás osztatlan közös tulajdonú...) stb...

(#5196) Grillo válasza etejedu (#5195) üzenetére


Grillo
senior tag

De most nincs arról szó, hogy nem támogatott lesz a hitel. Csak hogy pár bank nem hitelezi, másik meg úgy tűnik, hogy igen.

(#5197) etejedu válasza Grillo (#5196) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor majd írj hogy sikerrel jártál é! :R

(#5198) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Nem akarok nagyon hülye kérdéseket feltenni, de van pár dolog amit komolyabb visszaolvasás nélkül inkább kérdezek. :B

Azt hallottam egész jól működik ez a netes licitálás lakásokra és nem viszi el az összeset a maffia bagóért. :D Tudtok mondani egy oldalt, ahol lehet ilyet nézegetni? Ezeket csak cash-re lehet megvenni, vagy bele lehet vinni lakáskasszát is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5199) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Hova érdemes felrakni eladó panellakást? OLX és jófogásra felraktam, de ingatlannál még hova érdemes?

Üdv: Gábor

(#5200) axioma válasza Something_ (#5199) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az ingatlan.com regebben tuti favorit volt, most nem tudom azota milyen.
Illetve mostansag nagyon toljak az ismeroseim hogy otthonterkep, de nem tudom a valos piaci sulyukat.
Valamint a nem hirdetesi csatornak (pl. face, nem tematizalt levlistak ahol rajta vagy stb.).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.