Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) TheProb


TheProb
veterán

Lakáshitellel tényleg nem lehet lefedni a teljes vételárat? Mondjuk egy 20-80-as konstrukcióra azt mondta nekem a hitelügyintéző, hogy a 20%-os zsebből kell kicsengetni és a maradék 80-ra kell felvenni a hitelt. De akkor a 80-nak a 20%-a megint saját zsebes a hitel önereje miatt?
Ez számomra eléggé illogikusnak hangzik. (Az se kizárt, hogy én értettem félre valamit, mert ezektől a buzi plexi falaktól alig lehet valami hallani, hiába ülünk fizikailag 1m-re egymástól...)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21002) echterion válasza TheProb (#21001) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem lehet, törvényi előírás a plafon 80%. De a 20%-ot lehet darabolni mindenféle kedvezménnyel, ha van legalább egy gyerek. Ha nincs, akkor xumi, a legtöbb bank azt is nézi, hogy a hiteligenyles előtt mikor vettél fel személyi kölcsönt, mert azt se szeretik, ha abból van az önerő.

**********

(#21003) kraftxld válasza TheProb (#21001) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Le lehet, csak magas jövedelem kell hozzá és további ingatlan(ok) fedezetnek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21004) TheProb válasza echterion (#21002) üzenetére


TheProb
veterán

és kraftxld: Nincsenek kölkök, sem semmi más, ami tudtommal még önerőbe bevonható lenne. Magyarul nem 20% kell önerő kell vásárláshoz, hanem 36%?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21005) kraftxld válasza TheProb (#21004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, minimum 20% önerő, a 36% honnan jött?
Valamit a JTM (jövedelem arányos törlesztő)-re is vannak korlátok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21006) TheProb válasza kraftxld (#21005) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor lehet nem jól fogalmaztam. A hiteles nőci nekem azt mondta, hogy ha az eladó 20-80-as felállásban kéri a fizetést (lekötéskor 20, majd 80 átadáskor), akkor a hitelt csak a 80%-os részre lehet felvenni. Így jönne ki a 36%.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21007) AxBattler válasza TheProb (#21006) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, a 80% az teljesen lehet hitel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21008) TheProb válasza AxBattler (#21007) üzenetére


TheProb
veterán

Na, "azért". Akkor továbbra sem tudom, miről beszélt a nőci...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21009) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Nem tudtok esetleg valami kedvezményes lakáshitel végtörlesztést. Szeretném kifizetni a hátralévő összeget. Erste banknál van lakáshitelem fizettem már nekik eleget ezért gondoltam hátha van valami mód kedvezményes végtörlesztésre. Esetleg kamatból vagy bármiből engedhetnek, engednek el?

(#21010) Dorian válasza bozsozso (#21009) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem a bankot kérdezed meg? Pontos információt fognak adni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21011) axioma válasza bozsozso (#21009) üzenetére


axioma
Topikgazda

A kamatbol ami esedekes [kiveve utolso honap] azt mar kifizetted, es ha elotorlesztesz, akkor a jovobeli kamatokat nem fogod kifizetni [lattam ugy beallitva h az eredeti szerzodes szerinti helyett ez nulla...]
Elotorlesztesi dij lesz, pontosabban vegtorlesztesi, de tovabbi is lehet ha tul rovid volt a hitel [kedvezmenyek visszafizetese vagy kamatfordulotol eltero idoszak stb.]
Amit fizettel 'eleget' azt nezd meg, hogy mennyire tunne soknak ha te raktal volna be parmilliot kamatozni, minden honapban kivetted a kamatot meg me'g egy kicsit, na akkor hogy lenne igazsagos, sok kene maradjon vagy keves?

(#21012) Csabroncka válasza bozsozso (#21009) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nincs jótékonykodás! A szerződés szerinti (szerintem most már szinte csak 1%, vagy ez alatti) előtörlesztési díj van, ezen kívül többletköltséggel nem jár, de irányadók a szerződés részletei.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21013) bozsozso válasza Dorian (#21010) üzenetére


bozsozso
őstag

Gondoltam hátha van valakinek konkrét tapasztalata. Természetesen a bankot meg fogom kérdezni, csak attól tartok, hogy nem mondanak el minden infot. Ezért is kérdeztem itt hátha valaki tud tanácsot adni mire figyeljek.

Csabroncka: az oké, de voltak olyan évek amikor kedvezményesen lehett visszafizetni, ezért is próbálkozom. Igaz nem mostanság tudok ilyenről.

axioma: a fizettem eleget egy költői megjegyzés volt, tisztában vagyok vele, hogy ingyen nem adnak semmit. Csak arra akartam utalni, hogy már az elmúlt jó pár év alatt jócskán visszakapta a felvett összeget. A kamatozó pénzekről ne beszéljünk, mert tiszta bukó az egész, nem kapsz annyi kamatot, hogy ha kiveszed vagy utalod akkor ne vigye el a kamatozott összeget, és jó ha nem kevesebbet kapsz kézhez mint amit beraktál, de ez egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#21014) Dorian válasza bozsozso (#21013) üzenetére


Dorian
félisten

Nem fognak hazudni, elmondják a pontos feltételeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21015) Mercutio_ válasza bozsozso (#21013) üzenetére


Mercutio_
félisten

"A kamatozó pénzekről ne beszéljünk, mert tiszta bukó az egész, nem kapsz annyi kamatot, hogy ha kiveszed vagy utalod akkor ne vigye el a kamatozott összeget, és jó ha nem kevesebbet kapsz kézhez mint amit beraktál, de ez egy másik történet."
MÁP+, PMÁP/P€MÁP kamatokkal számolj, ne a sima bankbetéttel :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21016) Mercutio_ válasza _NCT (#20999) üzenetére


Mercutio_
félisten

Néhány ellenpélda szerintem jöhet, hátha kiderül belőle mi az amit mások kiszúrnak bennük és számodra is hasznos lehet :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21017) bozsozso válasza Dorian (#21014) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem konkrétan arra gondoltam, hogy hazudnak, csak esetleg fontos infot, teendőt nem mondanak. De lehet csak nekem van üldözési mániám. :) Köszönöm mindenkinek az észrevételt.

(#21018) Mercutio_ válasza AxBattler (#20987) üzenetére


Mercutio_
félisten

1. Az illetékalap csökkentés szempontjából érdekel mikor jár le az 1 3 év.

2. A vevő 3 hónapja adta el az előző lakását, a NAV-hoz most a vételnél ügyvéd által benyújtandó adatlapon is 3-3 év szerepel :U

+1: Hm, ezek (Menyecske, Major utca) nincsenek túl közel a vasútállomáshoz? Néztem pár lakást a Déli környékén, de ott is felmerült bennem, hogy mennyire lehet zavaró a vasút :U (Káposztási árakhoz képest kicsit sokallom ezekért a 40+ millát, igaz valamivel távolabb a belváros és nem panelprogramos a legtöbb lakás :( )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21019) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#21018) üzenetére


Mercutio_
félisten

szerk.: 3-3 év = 3 év
1 év ha jól értem akkor játszik, ha előbb történik a vétel és aztán az eladás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21020) AxBattler válasza Mercutio_ (#21019) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem úgy tűnik, kevered a dolgokat. Ne mindenféle jogász iroda cikkeit olvasd, hanem a NAV tájékoztató füzeteit, ill. az illetéktörvényt.

Párszor már végigmentünk a témán, keress rá néhány korábbi hszemre... bocs, de most telóról vagyok, ennyire futja.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21021) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Tegnapelőtt már jártam erre és a kérdésemre, ami motoszkált bennem, meg is találtam a választ, hogy visszavett, meg hasonló ingatlanokkal ne foglalkozzon az ember, mert csak az idegeit eszi meg az egész. Köszönöm, hogy leírtátok.

Most másik irányba kezdtünk el keresni. Tragikus ami az ingatlan piacon történt az elmúlt 6 évben és nem csak az árakra gondolok, hanem már a hirdetésben szereplő képek alapján elmegy az embernek a kedve az egésztől, de muszáj lépni, mert a pénz egyre kevesebbet ér, főleg ezen a fronton.

Szóval a lényeg, új építésűeket kezdtünk el keresni Budapesten. Találtunk egy ilyen projektet:
Soroksár Apartmanok

Kérdés, hogy egy 2019-ben alapított cégre mennyire lehet bízni a milliókat? 20% saját tőke, aztán a többit majd hitelből oldanánk meg. A referenciájuk alatt egy olyan ingatlan kivitelezés van, ami szintén csak előkészület alatt van. Nem tudom történt-e kapavágás egyáltalán. Ha beleugrunk, akkor mire kell figyelni? Köszönöm a válaszokat előre is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#21022) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet, hogy furcsa kérdés lesz.
Szerintetek melyik aukciós oldalakat érdemes böngészni ingatlannal kapcsolatban?

Köszönöm a választ előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21023) Drizzt válasza Predator2 (#21022) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyiket sem. Ha bármi értékeset találsz, a végére tuti piaci áron, vagy felette fogod úgyis csak megvenni, ráadásul teljesen esélytelen leinformálni rendesen.

Más: [A hitellel rendelkezők 6,5 százaléka maradt a moratóriumban] "A hosszabbításra jogosult ügyfélkör mintegy 13 százaléka jelezte, hogy továbbra is élni kíván a moratórium lehetőségével."
Hogy lesz-e hatása az ingatlanpiacra és milyen, érdekes lehet. Aztán meg annak is, amikor a 6,5 százaléknak lejár a végső határideje, jövőre.

I am having fun staying poor.

(#21024) Csabroncka válasza Drizzt (#21023) üzenetére


Csabroncka
addikt

A rezsi és megélhetési démon előbb eléri az ingatlanpiacot...

"in medias res"

(#21025) Stanlee válasza Drizzt (#21023) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem sok hatasa nem lesz, mivel a bankok amig lehet nem fogjak a nem fizeto hitelesek lakasait tomegesen a piacra tolni.

Viszont a megnovekedett energia arak miatt szamos iparagban gondok lesznek jovore. En attol jobban tartok, ill. az inflaciora gyakorolt hatasatol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21026) axioma válasza Drizzt (#21023) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azert az szja-vissza a nem feketen dolgozoknak ad egy kis lauf-ot, persze ha me'g van gyerek, de lakashitelben sztem jelentos lehet az aranyuk.

(#21027) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyéb érdekességek.

"Októberben 10 090 darab használt lakóingatlan cserélhetett gazdát, ami 11 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos hónapjában feljegyzett 11 335 tranzakcióhoz képest. “Ez mérsékelt csökkenést jelent, és összecseng a kínálat és a kereslet alakulásával is. Az eladó használt lakóingatlanok iránti októberi érdeklődések száma ugyanis 12,5 százalékkal csökkent éves összevetésben, ám így is több mint 340 ezer telefonszámfelfedés történt az ingatlan.com oldalán. A tulajdonosok által októberben eladásra hirdetett lakóingatlanok száma pedig 9 százalékkal esett vissza éves szinten, ám az ingatlanközvetítőkkel együtt összesen több mint 34 ezer friss lakáshirdetés került be a használt lakóingatlanok kínálatába.” – ismertette az adatokat Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A szakértő hozzátette, hogy a tendenciákat megerősítik az adásvételek kötelező kellékét jelentő energiatanúsítványok számának alakulása is."

Csökkent mind a kereslet, mind a kínálat. Kereslet picit nagyobb mértékben.

“Az első félévben több mint 35 ezer lakáshitelt folyósítottak a használt lakások vásárlóinak, a szóban forgó hat hónapban pedig 69 ezer darab használt lakás adásvételére kerülhetett sor. Vagyis a hitelek tranzakciókhoz mért részesedése 52 százalékos volt, szemben a 2020 első felére jellemző 44 százalékkal.”

Laikusként ez az 52% tökre nem hangozna magasnak, de ha az ábrán megnézem mikor hogyan alakult a korábbiakban, akkor meg az látszik, hogy ez tényleg nagyon magas. Bár persze ez csak a konkrét lakáshitel, egyéb hiteleket nem tartalmaz. Kíváncsi leszek arra is, hogy a végső éves használtlakás adásvétel szám hogyan fog alakulni.

I am having fun staying poor.

(#21028) Qtya123 válasza Csabroncka (#21024) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem is, bár a mostani mindent is adunk kedvezmények ezt egy pár hónappal elodázzák. Legalábbis sok ismerős jelenleg hurráoptimizmusban költöget, kevés olyanról tudok, aki most próbál egy kicsit visszafogni/gyűjtögetni/befektetni.

Az 500+ Ft-os üzemanyag árnál is azt hallom mindenhonnan, hogy a rekord ár ellenére rekord mennyiséget tankolnak az emberek.

(#21029) kexksz válasza Qtya123 (#21028) üzenetére


kexksz
addikt

Az uzemanyag arrugalmatlan termek, ha tul draga nem ugy mutatkozik meg, hogy csokken ra a kereslet, hanem akinek ez problemat okoz az masbol fog kevesebbet fogyasztani

(#21030) concret_hp válasza Drizzt (#21023) üzenetére


concret_hp
addikt

azért kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami vicces tüntetés, hogy jajj nem is erről volt szó ;] :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21031) Qtya123 válasza kexksz (#21029) üzenetére


Qtya123
őstag

De most konkrétan nem ugyanannyit fogyasztunk, hanem többet.

[ Szerkesztve ]

(#21032) Csabroncka válasza Qtya123 (#21028) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az agglomeráció a 600 ft-os benzinárat már meg foglya érezni. Ami nagyon sokat nyom latba az a kaja és ruházkodás, számításaim alapján legalább 50, de akár 100%-al is drágulhat jövő nyárig ezen szegmens, és hát miből fogyasztunk a legtöbbet.... Szóval aki kicentizte a hitellel, az kezdhet fizuemelést kérni, vagy munkahelyet váltani! (De) hozzáteszem nagy nyivákolás lesz itt, ha a cégek benyögik az 5%-os béremelést vagy még annyit sem!

"in medias res"

(#21033) Ironizer válasza Qtya123 (#21028) üzenetére


Ironizer
tag

"a rekord ár ellenére rekord mennyiséget tankolnak az emberek."

Ebben az is benne van, hogy ez az 500 ft-os benzinár nem olyan durva, mint ahogy arról cikkeznek, értem ez alatt azt, hogy az elmúlt 10 évben kvázi stagnált az ára, miközben a bérek meg azért nőttek, a versenyszférában elég jelentősen, de még a minimál/átlagbér is észrevehetően nőtt 10 év alatt, szóval reálértéken jóval olcsóbb lett a benzin, így a mostani ára még nagyon nem fáj annyira az embereknek.

(#21034) Qtya123 válasza Ironizer (#21033) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez mondjuk igaz.

(#21035) Sztenly válasza Csabroncka (#21032) üzenetére


Sztenly
tag

Miért pont a 600forintos árat?

Am en azt se bánnám ha 1000forintot elérné mert akkor jobb lenne a levegőminőség és az utakon is kevesebben lennének.

Mellesleg volt már ilyen árban jó pár évvel ezelőtt a benzin.

(#21036) Sztenly válasza Drizzt (#21027) üzenetére


Sztenly
tag

Elképzelhető, hogy a relatív vacak kínálat (évek óta piacon lévő / túlárazott / épp nem keresett szegmensű ingatlan) csökkenése habár kisebb mértékű a cikk szerint mint a kereslet de a kereslet mögött csaknem biztos vevői szándék áll (90%+) míg mondjuk a kínálat mögött kisebb a hajlandóság (60-70%)

Vagyis nem eredményez árcsökkenést ez a tendencia annak ellenére hogy nagy átlagban a Marshall kereszt ezt mondaná..

Vagy ti mit tapasztaltok? A tr. szám csökkenése eddig jelent stagnáló de inkább lefele mutató árcédulákat?

[ Szerkesztve ]

(#21037) -harry-


-harry-
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni.
A story: Kinéztünk egy kertes házat, az ár megfelelő, szeretnénk megvenni.
A probléma az, hogy egy idős házaspár a tulajdonos, társasházi lakásba költöznének, viszont semmi nincs még nekik kinézve, ingatlanosra van bízva a keresés és a ház eladás.
Az ingatlanos szerint fizessünk be 10%ot "foglalóként" vételi szándéknyilatkozat formájában az irodának, és utána kezdenek el keresni lakást számukra, de ha pl nem jön össze akkor szimplán visszaadják a pénzt.
Mi ezt nyilván nem szeretnénk, ha nem találnak megfelelőt, akkor hónapokat bukunk és mindennek az ára emelkedik közben, pénzt csak ügyvéd előtt adunk.
Ügyvéd szerint nincs értelme papírozni semmit, amíg nekik nincs meg az új lakás.
Mit tehetünk ilyen esetben? Ha mégis adásvételit írunk akkor a lakáshitel kiutalását lehet tervezni? vagy hogy lehetne ezt megoldani, hogy mi is védve legyünk és ne húzódjon el hónapokig az egész feleslegesen.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#21038) skristof válasza -harry- (#21037) üzenetére


skristof
tag

ha ti tudtok meg hol lakni, akkor adasvetel + visszaberles szamukra x honapig, utana adios

(#21039) KilgoreTrout válasza -harry- (#21037) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát ezzel csak az iroda jár jól. (Ők megkapják a díjukat a szándéknyilatkozat után, ha a tulajdonos utasítja el a megadott áron szállított vevőjelöltet.)

A tulajdonossal nem tudtok beszélni? Sok eladó csak az adásvételi után kezd keresni magának (főleg ha hitelből veszik meg tőlük, mert amíg nincs a kezében a pénz, addig nem tud ő se foglalózni), egyszerűen kellően hosszú időben kell megállapodni az átadásra és bele kell írni az adásvételibe, hogy mekkora kötbért/bérleti díjat fizet, ha nem tud elmenni időben.

Ha tetszik a ház, a tulajdonossal tárgyalj, az ingatlanosok sokszor segítség helyett csak nehezebbé teszik a folyamatot mindkét fél számára.

Nekem pár éve 500.000 forintba, az eladónak meg a vevő elvesztésébe került a körülményes ingatlanos ténykedése... Aláírtunk egy "vételi szándéknyilatkozatot" 500.000 "foglalóval", de utána kezdett erősködni az eladó az ingatlanos unszolására, hogy legyen mégis kicsit magasabb az eladási ár, majd hiába akartunk minél hamarabb adásvételit és rendes foglalót, az ingatlanos ült a dolgokon. Közben teljesen véletlenül találtunk egy sokkal jobb ingatlant, így mivel - ügyvéd alapján - semmire nem kötelezett az ingatlanos papírja, nem vettük meg. Az eredeti eladó duplán pórul járt, mert felmondott az albérlőinek, a "foglalót" meg behúzta az ingatlaniroda, nem kaptak belőle egy fillért sem.

[ Szerkesztve ]

(#21040) -harry- válasza skristof (#21038) üzenetére


-harry-
csendes tag

és mi lenne a havi bérleti díj, a hiteltörlesztő amit fizetnünk kellene? mert ebbe kétlem h belemennének

(#21041) Drizzt válasza Sztenly (#21036) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Elképzelhető, hogy a relatív vacak kínálat (évek óta piacon lévő / túlárazott / épp nem keresett szegmensű ingatlan) csökkenése habár kisebb mértékű a cikk szerint mint a kereslet de a kereslet mögött csaknem biztos vevői szándék áll (90%+) míg mondjuk a kínálat mögött kisebb a hajlandóság (60-70%)"
Elképzelhetőnek bármi elképzelhető, de valószínűnek ezt én nem gondolom. A vacak kínálat mitől csökkent volna? És miért lenne a vevői szándék stabilabb? A hitelhez jutás nehezedő pályán van, mégis egyre többen szorulnak hitelfelvételre. Azt még ki lehet olvasni azért a cikkből, hogy valószínűleg az új építésű eladás aránylag kevésbé csökkent(, vagy lehet akár nőtt is), mint a használtaké. Ebből inkább arra lehet következtetni, hogy a használt lakás kínálat árszintje elért valamiféle ingerküszöböt, amikor egyszerűen jobb opciónak tűnnek az egyébként szintén méregdrága új építésűek. Én nem tudok jóslásokba bocsátkozni, hogy mi lesz.

"Vagy ti mit tapasztaltok? A tr. szám csökkenése eddig jelent stagnáló de inkább lefele mutató árcédulákat?"
Hirdetési árak alapján nem gondolnám, de a valós tranzakciós árakat meg nem ismerem. Képet pedig a valós tranzakciós árakból, meg az átlagos értékesítési idők változásából mernék levonni leginkább.

I am having fun staying poor.

(#21042) HoTDoG válasza -harry- (#21037) üzenetére


HoTDoG
tag

Ez így elsőre elég komolytalanul hangzik.
Először is: "de ha pl nem jön össze akkor szimplán visszaadják a pénzt." - Itt már sántít, mert a foglaló duplája jár vissza.
Másrészt mi az, hogyha nem találnak? Akkor mi a céljuk? Megnézik, hogy mennyiért vennék meg a lakásukat?
A többit csak úgy lehet, ha visszabérlik tőletek.

(#21043) KilgoreTrout válasza -harry- (#21040) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ne egyből kelljen kiköltözniük az adásvételi aláírásakor, hanem 4-6 hónappal később. Ha 6 hónap alatt se találnak, akkor meg fizessenek a piaci érték + x% bérleti díjat - elvégre az a cél, hogy te beköltözhess.

Ebben nincs semmi különös, rengeteg ingatlan adásvétel történik így.

[ Szerkesztve ]

(#21044) Csabroncka válasza Sztenly (#21035) üzenetére


Csabroncka
addikt

Óvatosan a kijelentéssel, pont ez a lényege az egésznek, hogy nem kell tankolni ahhoz, hogy megérezd az üzemanyag/nyersanyag ár emelkedést. (nagyjából a 600 Ft-os szint a 10 évvel ezelőtti 400 Ft)

"in medias res"

(#21045) Ironizer válasza Csabroncka (#21044) üzenetére


Ironizer
tag

Én pont a minap számolgattam, ha a 2011-es átlagárat veszem kiindulási alapnak, és a nettó átlagkereset emelkedésével vetem össze, akkor 727 ft jön ki. És akkor még mindig csak ott járnánk, ahol 10 éve! Őszintén szólva én is "örülnék" neki, ha drágább lenne, mert ideje lenne beárazni a környezetszennyezést is, mert tényleg borzasztó, hogy mennyi autó van ma az utakon 10 évvel ezelőtthöz képest.

(#21046) Csabroncka válasza Ironizer (#21045) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez a közlekedés és klíma (mármint, hogy ezt kell megoldani) ez egy politikai bullshit! Nézd meg a németek széntüzeléssel termelik a villanyt, a ruhaipar 100x jobban szennyez, az akkumulátorok előállításhoz fajlagosan majd ugyan annyi vagy több CO2 emisszió párosul. El van baszva ez az egész. Ha ténylegesen beárazzák a környezetszennyezést, vége a kapitalista jólétnek...

"in medias res"

(#21047) axioma


axioma
Topikgazda

Kerhetnem hogy maradjunk kicsit jobban a temanal? Van gondolom klimavedos topik.
Igen, a kozlekedes nem elvalaszthatatlan a lokaciotol, de maradjunk azon belul csak a gyakorlati kerdeseknel, ha lehet.

(#21048) Qtya123


Qtya123
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy az ingatlanokkal és az inflációval kapcsolatos irány valóban úgy alakul-e, ahogy Zsiday tippeli: [link]

(#21049) Stanlee válasza Qtya123 (#21048) üzenetére


Stanlee
őstag

Itt Nemetorszagban ingatlanpiacon eleg nagy FOMO van :-)

A legtobb bank mar akar 10000 (tizezer) euro felletti szamlapenzre is negativ kamatot (kb. 0,5%) szamol fel. Az ingatlanhitel 20 eves fix kamat eseten mar nagyjabol 1-1,2% korul alakul. Ehhez hozzajon a 4% koruli inflacio, szoval aki teheti es van penze, az megy az ingatlanpiacra es vasarol. Beruhazasok nagyon nincsenek, szoval a meglevo ingatlanok ara megy felfele mint atom.

Ingatlanar csokkenest en most nem latok, de mar megeltem a 2008-as valsagot, es akkor se ereztuk 2006-ban, hogy majd egyszer jon a baj :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21050) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok!
Lakáshitellel kapcsolatos kérdésem lenne. Első lakásomat vásárolnám meg lakáshitel segítségével 20 éves futamidőre, de nem tudok dönteni, hogy 10 éves kamatperiódusú vagy végig fix kamatozású hitelt válasszak. A következők miatt döntenék a végig fix kamatozású lakáshitel mellett: bár első ingatlan lenne és fiatal vagyok, de nem adnám el, és félő, hogy az alapkamat felkúszik, ekkor jól járnék, ha eladnám már nem annyira. A 10 éves kamatperiódus mellett azért döntenék, mert mi van ha 10 év múlva eladnám az ingatlant, és addig is alacsonyabb kamattal törlesztettem a lakáshitelt, itt viszont ha nem adnám el, tovább törleszteném, de felkúszna az alapkamat rosszabbul járnék. Mennyire reális az a veszély, hogy az ingatlanok jövőbeni eladási értéke csökken egy dekonjunktúra esetén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.