Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Ingatlanos jutalékát már a vételi szándéknyilatkozatnál ki kell fizetni, vagy csak az adásvételi megkötésekor?

(#27002) AxBattler válasza _NCT (#27001) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak az adásvétel után, amikor megkaptad az első részletet a vevőtől.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27003) _NCT válasza AxBattler (#27002) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor ha jól értem a vételi szándéknyilatkozatnál tetszőleges összeget lehet megbeszélni. Volt egy olyan érzésem, hogy az ingatlanos már ott akarta a jussát.

[ Szerkesztve ]

(#27004) AxBattler válasza _NCT (#27003) üzenetére


AxBattler
félisten

Minek fizetnél olyan ügyletért, ami még nem 100%-os?
Majd ha aláírtátok a szerződést, az ügyvéd ellenjegyezte, hitelesítette, és megtörtént az első átutalás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27005) _NCT válasza AxBattler (#27004) üzenetére


_NCT
őstag

Azt tudom, hogy ilyenkor jelzed párszáz ezerrel, hogy komolyan a szándékaid, de vagy én nem értettem jól, vagy jól értettem, hogy 1M-t kérne borítékban....

(#27006) emvy válasza AxBattler (#27002) üzenetére


emvy
nagyúr

Az adásvételi szerződés önmagában elég ahhoz, hogy az ingatlanos követelhesse a jutalékot. Sőt, valószínűleg még a szándéknyilatkozat is. Az elsőben biztos vagyok, a másik csak valószínű. Ugyanis az ingatlanos nem azért kapja a jutalékot, mert te eladtad az ingatlant, hanem mert szerzett neked vevőt. Jópár ilyen pert láttam, nyerni fog az ingatlanos.

while (!sleep) sheep++;

(#27007) golfvariant válasza emvy (#27006) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Szándéknyilatkozatnak van bármi értelme. Kötelezi a vevőt arra hogy meg is vegye?
Ha nem kap annyi hitelt az ingatlanra akkor mi történik? Semmi? :)
Mert ha semmi jogi (pénzügyi kötelessége nincs a vevőnek), akkor elhívja a sógorát az ingatlanos, felmarkolja a jutalékot, a sógora meg visszamondja a vásárlást, hogy jajj mégsincs rá pénze... Aztán ott állsz és nézel ki a fejedből :)

(#27008) emvy válasza golfvariant (#27007) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egy jogilag elég necces dolog, az ingatlanosok erőltetik, de problémás. Jogászok szerint ha elállsz egy ilyen után, akkor nyugodtan perelhet a vevő kártérítésért.

szoval a bíróság se hülye, el lehet csúszni ezekkel

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#27009) AxBattler válasza _NCT (#27005) üzenetére


AxBattler
félisten

Ilyenkor általában 1%-ot adnak át egymásnak a felek, illetve kitöltenek egy 1 oldalas fecnit, amit alátanúzik 1-1 jelen lévő jóember - ez a szándéknyilatkozat.

#27006 emvy
Igen, az elsőről beszéltem: a szerződés akkor hiteles, ha alá van tanúzva, hitelesítve van ügyvéd által (rendszerint átadják kápében az előleget, ami kb. 10%, ebből jut az ingatlanosnak is a közvetítési díj), és ezután küldik csak meg a Földhivatalnak.

Sőt, valószínűleg még a szándéknyilatkozat is.
Előbb talán nézz utána, a nyilatkozat mire kötelezi a feleket.

Ugyanis az ingatlanos nem azért kapja a jutalékot, mert te eladtad az ingatlant, hanem mert szerzett neked vevőt. Jópár ilyen pert láttam, nyerni fog az ingatlanos.
Ja, de ha a szándéknyilatkozó felszívódik, akkor az már nem vevő, hanem csupán érdeklődő, és nem beszélhetünk eladásról, legfeljebb megtekintésről, érdeklődésről.
Hol láttál Te ilyen pereket első sorból? Az Index fórumon?

Lásd az ügyészség állásfoglalását:
"Az ingatlanközvetítői szerződés jellemzően úgynevezett sikerdíjas szerződés, vagyis a díj a közvetítőnek csak akkor jár, ha adásvételi-, bérleti- vagy egyéb hasznosítási szerződést meg is kötötték a segítségével.
Ha a közvetítés sikertelen volt és nem kötötték meg a felek a szerződést, a közvetítő nem tarthat igényt a díjra. Ekkor csak a szükséges és indokolt költségeinek megtérítését kérheti."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27010) golfvariant válasza emvy (#27008) üzenetére


golfvariant
aktív tag

"Jogászok szerint ha elállsz egy ilyen után, akkor nyugodtan perelhet a vevő kártérítésért."

Kérdésem arra irányult, hogy a vevőt kötelezi-e bármi, arra hogy meg is vegye? Ha már eladóként ki kell fizetni az ingatlanost...
Nem pedig arra, hogy a vevő kérhet-e kártérítést, ha én eladóként elállok.
Nekem ez nagyon szürke zónás megoldásnak tűnik. Sőt a legutóbbi ingatlan eladásunk után addig hirdetem az ingatlant amíg alá nincs írva az adásvételi :D
Rengeteg hülye van a világon, mindennel is próbálkoznak, pedig csak 2 eladást bonyolítottam le...

#27009 AxBattler: Az az 1% meg nem fedezi az ingatlanos díját :) Pereskedni meg lehet természetesen, de a kimenetele sosem biztos, és az sincs ingyen. Nem olcsó mulatság az ügyvédi óradíj :)

[ Szerkesztve ]

(#27011) AxBattler válasza golfvariant (#27010) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor a gyengébbek kedvéért:
- az ingatlanos akkor kép pénzt, ha hoz vevőt;
- ha nincs szerződés, akkor nincs vevő sem;
- ha nincs szerződés (és előleg), akkor az ingatlanos nem kap pénzt;
- ha az ingatlanos nem kap pénzt, akkor mehet a bíróságra, vagy mehet a dolgára, azaz kereshet új vevőt.

Az ingatlan adásvétel kockázatos műfaj, és ha az ingatlanos a nyereségből részesedik, akkor bizony a kockázatból is fog.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27012) emvy válasza AxBattler (#27011) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha van szerződés, akkor az ingatlanos jogosult a jutalékra. Ez független például az előlegtől. De kérdezz meg erről profi ingatlanos jogászt, ezt fogja mondani.

while (!sleep) sheep++;

(#27013) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Lakás vásárlás előtt vagyunk. Nézegettünk már sok helyen, viszont max 25M Ft lesz rá. Ebből 16 megvan, viszont van egy 5M Ft-os személyi kölcsön, havi törlesztője 98 ezer forint. Emellé lehet még felvenni lakás hitelt?A havi nettó bevétel 440e Ft (mínusz a személyi kölcsön). Ehhez szeretnék még 5M Ft-ot felvenni.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#27014) Tapsi válasza iceQ! (#27013) üzenetére


Tapsi
addikt

Elméleti korlátja nincs ennek az 5 milliós jelzálogkölcsönnek, de bankonként eltérhet a hitelbírálat szigora. :) Az adósságfék szabályt be kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#27015) iceQ! válasza Tapsi (#27014) üzenetére


iceQ!
addikt

400e Ft felett max 60%-ig mehetek el a jtm értéke szerint (ha jól olvastam). Az jó, mivel bőven jó lennék egy +50-70e Ft-os törlesztővel. :R 5M a max ettől csak kevesebb lehet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#27016) Nehaiu válasza iceQ! (#27015) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Ez a max 60% a torvenyi eloiras, a bankok sajat gyakorlata ettol elterhet. Erdemes rakerdezni a konkret szamokkal, nyilvan annal a banknal kezdve, aki amugy is a legjobb ajanlatot tudja adni. Illetve nem tudom milyen futamidoben gondolkozol, de azt is erdemes lehet kitolni, biztos ami biztos (elotorleszteni meg mindig jobb kesobb, mint adott esetben nem megkapni a szukseges hitelt).

(#27017) AxBattler válasza emvy (#27012) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerinted én mit írtam? :W
ha nincs szerződés (és előleg), akkor az ingatlanos nem kap pénzt

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27018) axioma válasza iceQ! (#27013) üzenetére


axioma
Topikgazda

attol, fugg, mennyivel megy a szemelyi kolcson - lehet erdemes 11 onerot bevallani, es a tobbibol kifizetve a sz.kolcsont es nulla teherbol felvenni lakashitelre
[nekem nem adja a matek 16+5 nem lenne sehogy 25]

(#27019) _NCT válasza golfvariant (#27010) üzenetére


_NCT
őstag

Elvileg a vételi szándéknyilatkozat egy jogilag kötelező érvényű (elő)szerződés, amivel gyakorlatilag létrejön a két fél között az ajánlati kötöttség (valaki írta korábban, hogy ha nem veszed meg, kérhet kártérítést az eladó, de én is csak ügyvédi irodák blogjainak forrásából tudok meríteni).

(#27020) emvy válasza AxBattler (#27017) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha te is ezt írtad, akkor elnézést.

while (!sleep) sheep++;

(#27021) emvy válasza _NCT (#27019) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ezt több jogász is megerősítette. Tehát ha felszívódik a vevő, akkor utána lehet menni, főleg (!) ha nincs benne kompenzáció. Ha világosan le van írva az, hogy ki mit veszt elállás esetén, akkor lehet oké, de ezek a szövegek legtöbbször ingatlanosok által összetákolt cuccok.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#27022) iceQ! válasza axioma (#27018) üzenetére


iceQ!
addikt

Bakker, rosszul írtam. 15.5(számlán) + 4.5(lekötve)van meg. (kicsit hülye a fejem, jön a front)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#27023) AxBattler válasza _NCT (#27019) üzenetére


AxBattler
félisten

csak ügyvédi irodák blogjainak forrásából tudok meríteni)
Mesés sztorik ügyfelek palimadarak bevonzására.

#27021emvy
Azt nem árulta el a jogász ismerősöd, hogy kábé:
- mekkora procedúra (másod/harmadfok...), milyen jogi költségek kipengetése után sikerül megfogni az illetőket?
- mekkora a kártérítés mértéke, amit kiszabnak rájuk?
- mi garantálja azt, hogy ezt az összeget ki is fizetik, illetve be is hajtják rajtuk?

Első nekifutásra semmilyen szinten nem érné meg nekem az időt és anyagi áldozatot, ami egy ilyen eljárással jár, háromszor eladom az ingatlant, mire ez a hercehurca lemegy.
Inkább zsebre rakom az 1%-ot, és hirdetek tovább.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27024) iceQ! válasza Nehaiu (#27016) üzenetére


iceQ!
addikt

Eltörlesztéssel egyébként mennyire járok rosszul a jelenlegi helyzetben?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#27025) emvy válasza AxBattler (#27023) üzenetére


emvy
nagyúr

A jogi költségeket nyilván a vesztes félre terhelik (az illető egyébként 60e+AFA óradíjjal dolgozik). A legutóbbi nagy menet első fokon jogerős lett (milliárdos ingatlan volt egyébként). Abban az esetben az eladó állt el, így a vételár 10%-ára perelték (plusz kamatok, plusz jogi költség).

while (!sleep) sheep++;

(#27026) AxBattler válasza emvy (#27025) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint a bírósági eljárás költségei igen, de ügyvéd óradíja is?

Bocs, de itt félreértettük egymást: amiről Te beszélsz, az teljesen más pálya, én csak a tyúkx@ros kis lakossági ügyletekre gondoltam.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27027) emvy válasza AxBattler (#27026) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ügyvéd óradíját is a vesztes fizeti, igen.

Es igazad van, h egy 15M-s ingatlan esetén ezt nem játssza el az ember.

while (!sleep) sheep++;

(#27028) AxBattler válasza emvy (#27027) üzenetére


AxBattler
félisten

100m alatt biztos nem játszanám el...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27029) golfvariant válasza emvy (#27027) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát jó, de egy pernél sosem biztosított a per eredménye, és az ügyvédi díjakat közben ki kell fizetni az ügyvédnek, és a nyertesnek kifizeti a vesztes. Szóval ha szerencséd vam visszakapod, de már a perig eljutás is komoly összegekbe kerül.

Nem szeretem amikor ilyen könnyen bedobják a beszélgetesbe a pert, mert rendkívül sok pénzt dobsz be a "az igazságszolgáltatás játékgépbe" es ha szerencséd van visszakapod, de van amikor kiderül hogy van hátszél a masik mögött :) Másrészt azt a rengeteg idegességet, időt senki nem tudja megtéríteni.

Arra próbáltam az elejétől célozni, hogy el kell hajtani a kedves a...kájába azt az ingatlanost aki ilyen, főleg saját, nem ügyvéd által hitelesített szándéknyklatkozattal próbálkozik... Ha pedig ügyvédi a szándéknyilatkozat, akkor már lehetne normál adásvételi is... Lesz más aki megveszi

[ Szerkesztve ]

(#27030) AxBattler válasza golfvariant (#27029) üzenetére


AxBattler
félisten

Per valóban kutyavacsorája.

ingatlanost aki ilyen, főleg saját, nem ügyvéd által hitelesített szándéknyklatkozattal próbálkozik
1. Nem az ingatlanos próbálkozik, hanem az általa közvetített vevő.
2. Mivel ez egy azonnali megállapodás ("egymás kezébe csapnak"), ezért nincs jelen ügyvéd, nem is hitelesítheti, csak két tanú aláírja pluszban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27031) Drizzt válasza j0k3r! (#26998) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egerben az esti hirdetésfigyelőben jött egy 40M->60M. ;] Van aki nagyon hisz abban, hogy egekbe szörföl a csok utolsó hullámán.

DH amúgy azt mondja július első felében jelentős keresleti élénkülést láttak júniushoz képest, +12%-ot. Nehéz megmondani, hogy tr. számban ugyanez mit jelentene. Utóbbi 3 évben a június -> július kétszer minusz, egyszer plusz tr. számot hozott. Meg nyilván az is kérdés, hogy az erősebb érdeklődés konvertálható-e.

I am having fun staying poor.

(#27032) Csabroncka válasza iceQ! (#27015) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nehéz úgy becsülni, hogy a szk THM-ét nem adod meg! Alapvetően lakáshitelhez úgy állítunk be a bankba, hogy folyószámlahitel és egyéb hitel lehetőleg ne legyen. Tehát lehet érdemes visszatörleszteni és felvenni úgy a kedvezményes fogyasztóbarát lakáshitelt.

!hiba!: már rég rövidlejáratú kincstárjegyben kellet volna tartanod a 16 millát (nem a folyószámlán), ez 2023-ban 1 év alatt majdnem két millát hozott volna a konyhára... :Y

A 440-ezer forint bevétel esetén jobb ha arra számítasz: 2 fős háztartásnál 200 ezer/hó, 4 fős háztartásnál 150/hó törlesztőig engednek!

Mivel 500 ezer alatt van a bevételed, a rosszabb kamatsávba fogsz esni.

"in medias res"

(#27033) iceQ! válasza Csabroncka (#27032) üzenetére


iceQ!
addikt

A pénz egyrésze euróban van, 4.5M Ft pedig forintban. Eurót nem akartam forintra váltani.
Egyedül leszek / vagyok a háztartásban.

A thm pedig 15% körül van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#27034) Csabroncka válasza iceQ! (#27033) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akkor már régen elő kellett volna törleszteni!

"in medias res"

(#27035) Mercutio_ válasza _NCT (#27005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már ott gáz, hogy borítékba kérné, arról adjon szépen számlát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27036) RWD


RWD
tag

Sziasztok!
Meglévő gyermek után igényelt, (600 ezer forint) használt házvásárláshoz felhasználandó CSOK ügyintézésben melyik bank a rugalmasabb? K&H vagy OTP? Kinek mik a tapasztalatai?Ennél a két banknál vezetünk számlákat, ezért gondoltunk első sorban rájuk. Köszi! :R

(#27037) hurenzon válasza RWD (#27036) üzenetére


hurenzon
senior tag

OTP

(#27038) RWD válasza hurenzon (#27037) üzenetére


RWD
tag

Köszönöm. Mi az amire nagyon figyelni kell? TB igazolásunk már megvan.

(#27039) hurenzon válasza RWD (#27038) üzenetére


hurenzon
senior tag

Kötelező dokumentumok a honlapon is fent vannak .
Jó ügyintézőt kell kifogni , az számít a legjobban .

(#27040) j0k3r! válasza j0k3r! (#26626) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Eltelt 1 hónap a bejelentés óta, így változtak a hirdetés darabszámok:

2023-06-21
Budapest eladó lakás: 25405
Budapest eladó ház: 6570
Budapest kiadó lakás: 5339
Budapest kiadó ház: 583

2023-07-19
Budapest eladó lakás: 25863
Budapest eladó ház: 6652
Budapest kiadó lakás: 5415
Budapest kiadó ház: 616

some men just wanna watch the world burn...

(#27041) Nehaiu


Nehaiu
csendes tag

Csak FYI, de mi kb. 3 het hirdetes utan talaltunk vevot Bp. keleti agglomeraciojaban levo csaladi hazunkra. Boven a 100m+ kategoriaban, kb. 10% alkuval, de nyilvan ugy is hirdettuk meg es araztuk be, hogy ezzel szamoltunk elore. (Az mondjuk igaz, hogy onallo csaladi haz onallo telken, normalis utcaban, normalis infrastrukturaval stb.)
En eloszor egy kicsit szkeptikus voltam a jelenlegi eladhatosagaval kapcsolatban, es nem is igazan keresett senki ingatlanosokon kivul (azok napi tobbszor...), viszont az a keves maganszemely erdeklodo mind komolynak bizonyult.

(#27042) VMatteo válasza j0k3r! (#27040) üzenetére


VMatteo
őstag

És akkor most mi a konzekvencia?
Stagnálnak a hirdetések?
Nincs vevő?
:F

Tisztelet a Gépésznek!

(#27043) sakal83 válasza Nehaiu (#27041) üzenetére


sakal83
addikt

Tehat jo portéka volt. Egyébként en is azt latom h az a keves erdeklodo jot keres es ha talal megveszi.

Hany nm volt a lakoter, ha nem vagyok indiszkret?

[ Szerkesztve ]

(#27044) j0k3r! válasza VMatteo (#27042) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Egyelőre semmi, ahhoz túl rövid még az időtáv, de havonta fogom nézni. Kíváncsi vagyok, hogy meg fog-e ugrani a hirdetések száma, vagy sem a CSOK kivezetés miatt. A tranzakciókra ott van a DH barométer (szódával elmegy), bár ott szerintem direkt nem bontják le Budapestre, pedig semmiből nem tartana nekik...

some men just wanna watch the world burn...

(#27045) VMatteo válasza j0k3r! (#27044) üzenetére


VMatteo
őstag

A DH csak a saját tranzakcióit monitorozza, ugye? Mert pl amit tavaly vettem lakást magánszemélytől vettem, mindenféle közvetítő cég kihagyásával. Ha eladnék, ugyanígy tennék, ergo én nem jelennék meg egyik oldalon sem.

Tisztelet a Gépésznek!

(#27046) j0k3r! válasza VMatteo (#27045) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Igen, viszont ha jól emlékszem, akkor arányaiban jól leköveti azt, amit a KSH 6-9 hónappal később közöl. Sajnos near real-time követésre nem tudok jobbat :(

some men just wanna watch the world burn...

(#27047) Drizzt válasza j0k3r! (#27044) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyreszt kosz, hogy nezed es irod! Masreszt viszont arra nem alkalmas, hogy a kinalat valtozasat monitorozd, hiszen ha megugrik a tranzakciok szama is, meg a kinalate is, akkor maradhat ugyanannyi az elerheto keszlet. De ezt ugyis tudod. :)

#27045: "A DH-TB módszertana: Az ingatlanpiac alakulásának mindenkori legfontosabb mutatószáma az évenkénti adás-vételi tranzakciószám. A DHTB a Duna House (DH) által kiadott becslés,
amely évközi, megközelítő adatot mutat. A becslés a DH által kiközvetített ingatlanok havi tranzakciószámát és a DH becsült piaci részesedését veszi alapul. A DH aktuális havi piaci
részesedésének becsléséhez az alábbi mutatók szolgálnak:
1. KSH által publikált adatok a magánszemélyek közötti tranzakciókra vonatkozóan. Miután a KSH több havi késéssel publikál,
így visszamenőleg van lehetőség a piaci részesedés korrekciójára, amely az aktuális becslést is pontosítja. Figyelem! 2016-tól az újépítésű piac fellendülésével az előszerződött
lakásvételek csak több hónapos, akár 1-2 éves késéssel, a vagyonszerzési illeték kiszabását követően jelennek meg a KSH statisztikáiban, így a tranzakciószámok értelmezésében
anomáliák lehetnek. 2. Kiadott Energetikai tanúsítványok mennyisége. 3. A Duna House cégcsoportból származó egyéb management információkon alapuló szubjektív értékelés.
Figyelem! A DH-TB adatai nem alkalmasak a Duna House hálózata által közvetített tranzakciók mennyiségének becslésére, továbbá nem alkalmas a Duna House Csoport üzleti
eredményeinek becslésére, vagy erre vonatkoztatható következtetések levonására.
Jelzáloghitel előrejelzés: A Credipass által nyújtott adat elsősorban gyors trendelőrejelzésre használható, a Magyar Nemzeti Bank minden hónap elején publikálja a 2 hónappal azelőtti
időszak tényadatait."

Tehat kb. sajat DH-s tranzakcioszam * DH piaci reszesedese. De az utobbi megitelese nem tul pontos. Ettol fuggetlenul jobb adatforras rovid idotavon jelenleg nincs sajnos.

I am having fun staying poor.

(#27048) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]
Pici USA kitekintes megint. Most lassan egy honapja YoY eladasi ar emelkedes van, immaron picit 2% felett. Tavaly volt a legmagasabb ar eddig, talan elerik iden, talan nem.
Ott is hasonlo kerdesek vannak az ingatlanpiacon, mint itt, nemi elteressel:
- Hosszu lejaratu fix jelzalog a legnepszerubb.
- Ezeknek a kamata nagyon megnott, kevesebb a hiteles vevo.
- Viszont a kinalat osszessegeben nagyon alacsony, alacsonyabb, mint egy eve.
- Ez az, amiben leginkabb kulonbozik Magyarorszagitol a helyzet.
Elsosorban a gazdasagi folyamatok fogjak meghatarozni, hogy mi lesz ebbol, nehez josolni. Inflacio ott is eszik azert az ertekbol, de joval kisebb mertekben, mint itthon.

I am having fun staying poor.

(#27049) Tapsi


Tapsi
addikt

Ha minden igaz, elmegy nagyanyám háza. Ingatlanoson keresztül jött, amit nem is értek, mert anyám jó ismerőse az illető a faluból. Na mindegy.

15-ért hirdettük tavaly augusztus vége óta, erősen felújítandó, cigányputri mellett. Bekínáltak 11-et, én 14-et mondtam kapásból minimálárnak. Próbálkozott 12-vel is, végül megadta a 14-et. Ingatlanos jutaléka 5%, az áfát valószínűleg el tudjuk bindzsizni.

A vevő egy cigány vállalkozó, nagyon korrekt, jómódú fazon, a lányának szeretné. Jó elosztású tégla kádár kocka betonfödémmel. A környéken ár/érték arányban az egyik legjobb kecó, ha a szomszédsággal meg tudsz békélni (nem balhésak am.).

(#27050) golfvariant válasza Tapsi (#27049) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ledöbbentett ez az 5% :(
Regen 3-4%okat kértek, de akkor alacsonyabbak voltak az ingatlan árak is. Oké ez nem egy 100 millás ingatlan, de most elgondolkodtam rajta hogy fel kell hagyni az ITval és eladok 3-4 lakast havonta 🤣

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.