Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29701) rwin5 válasza Dr.Én (#29699) üzenetére


rwin5
őstag

Max úgy, hogy cseréltek idézőjelesen és ráfizettek. De szerintem ritka, fb hirdetések között látok néha ilyet, hogy valaki kertest cserélne lakásra vagy fordítva.

(#29702) Dr.Én válasza Tapsi (#29700) üzenetére


Dr.Én
veterán

Igen, ilyesmire gondoltam. De akkor felejtős.
Elöbb saját ingatlant kell eladnom és utána venni a másikat.
:R :R

rwin5
Esetleg veszek fel személyi hitelt, mint ön erő vagy jelzálog az "új " házra.?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#29703) AxBattler válasza Dr.Én (#29702) üzenetére


AxBattler
félisten

Ersténél tudsz felvenni áthidaló hitelt, ami Gránit Banknál türelmi idő név alatt fut. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29704) Dr.Én válasza AxBattler (#29703) üzenetére


Dr.Én
veterán

Már nézem is őket :R

WOT: kissio

(#29705) axioma válasza Dr.Én (#29702) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ezt ugy szoktak, h felveszik - a foglalo feletti teljes - osszeget lakashitelkent, es fedezetkivonas amikor eladjak [nyilvan tokecsokkentessel - a celingatlanon csak annyi maradhat amennyit alapbol adtak volna ra]. Fugg a korulmenyektol, de altalaban a lakashitel jobb kondikkal megy, mint az athidalo [vagy amit szoktak ahol ilyen nincs, szab.fel. hitel - ez utobbi rugalmasabb lehet mint a szoszerinti athidalo, cserebe arra a reszre is kell kamatot fizetni - marmint tevolegesen, az athidalonal a tokehez csapjak].

Mondjuk igy azert ha sokara adod el, benne lehet ragadni, tavolabbi ismeros jart igy 2008-ban...

Ha lehet, add el a meglevot visszaberlessel, az jobb sorrend. Persze nagyon fugg az ingatlanoktol, h melyik fog bevalni.

A turelmi ido csak annyi, h a tokebol nem kell torleszteni, kamatokat igen, azt a tulterhelt hitelidore mindenkepp ajanlott kerni.
Athidalost a hozzairt kamatok miatt csak meredeken kevesebbet lehet kapni, mint annuitasost, fedezet alaprol nezve.

[ Szerkesztve ]

(#29706) Madwe válasza axioma (#29705) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én egyébként úgy gondolom, hogy 1-2 hónapon belül jól árazott ingatlant még a mai piacon is bőven el lehet adni. Szóval szerintem a helyes sorrend az a kiszemelt ingatlan keresése, közben a meglévőt szondáztatva esetleg fel lehet tenni. Ha már van olyan értelmes ingatlan ahova menne az ember, akkor pedig aktívan hirdetni az ingatlant, s gyomortól függően a kiszemeltre foglalózni... Legalábbis nekem pl sokkal nehezebb volt értelmes ingatlant keresni, mint meglévőt eladni. Persze ez azért azt is feltételezi, hogy jól eladható az ingatlan - nyilván a mostani falusi családi házas ingatlanommal már nagyobb bajba lennék, mint az eddigi pesti lakásaimmal - de ez legyen az örököseim problémája ;]
egyszerűen csak tudni kell mi az a pénz amit megér az adott ingatlan. Jó barátom már lassan 2 éve hirdeti ugyanannyiért a budapesti lakásukat, jó helyen, jó méretben s állapotban... fél évente 1-1 érdeklődővel :N szerintem ahova már ilyen áthidaló kell ott baj van az ingatlan árazásával - pl ez a barátom is anno azzal akart venni egy lakást, persze lehet akkor jobban motivált lett volna a jelenlegijének az eladásában :D

[ Szerkesztve ]

(#29707) rwin5 válasza Madwe (#29706) üzenetére


rwin5
őstag

:K 1 hét alatt kelt el a korrekt áron hirdetett ingatlanunk, az ügyvédhez több idő volt eljutni, mint eladni :D Persze a családban volt aki sopánkodott is, hogy mai árakat nézve lehet, hogy 2-3 millióval többet is lehetett volna kérni, én ezen nem rágódok. Gördül tovább az életünk, mert ingatlanba megy tovább az ára.

(#29708) Dr.Én válasza axioma (#29705) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor ha jól értem, ez úgy megy hogy van egy eladó ház mondjuk 30 millió. Arra kapunk egy így hitelt és közben el adjuk a régi ingatlant, amit a bank felé fizetünk be?

WOT: kissio

(#29709) AxBattler válasza Dr.Én (#29708) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, és szerintem a földhivatalban a régi ingatlanra így kerülni fog széljegyzet.
Amíg nem adjátok el, de max. 24 hónapig csak a kamatokat kell fizetnetek, a tőketörlesztést nem. Eladáskor a vevőtök a banknak utal közvetlenül, nem nektek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29710) Dr.Én válasza AxBattler (#29709) üzenetére


Dr.Én
veterán

És ha el tudom adni a mostani ingatlant. Bank felé be fizetem mondjuk a 15 milliót akkor annyival kisebb lesz a törlesztő?
:R

WOT: kissio

(#29711) AxBattler válasza Dr.Én (#29710) üzenetére


AxBattler
félisten

Veszel egy kecót 70m HUF-ért, hitelre, amit a bank közvetlenül utal az eladódnak.
Eladod a régit 50m HUF-ért, amit a vevőd utal közvetlenül a banknak.
Végül fizeted a tőke törlesztőt + kamatot 20m HUF hitel után.

Ezt persze módosíthatja, ha van az eladandó lakáson felül beforgatható kápéd, illetve az sem mindegy, hogy mekkora a két lakás egymáshoz viszonyított értéke.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29712) Dr.Én válasza AxBattler (#29711) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm szépen a részletes leírást. :R

WOT: kissio

(#29713) Madwe válasza AxBattler (#29711) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt azért szerintem érdemes kiemelni, hogy közben 70 millió után fizeti a kamatot, ami havi 500k is lehet (nem számoltam utána, de nagyságrendileg a körül kellene lennie). Az ilyen áthidaló hiteleknek tényleg csak a legvégsőbb esetben van értelmük, mert anyagilag sokkal rosszabbul jön ki az ember. Szerintem ennél még az is jobb ha eladja az ember az ingatlanját s albérletbe megy ameddig nem talál jobbat.

(#29714) AxBattler válasza Madwe (#29713) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván mérlegelni kell a költségeket, összevetni a pénzáramokat, ez mindig így van.

Viszont a cserével járó határidős idegbaj, a vesszőfutás jó része, akár egy kényszerű rossz döntés is megspórolható. Valamit valamiért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29715) Tapsi válasza Madwe (#29713) üzenetére


Tapsi
addikt

Az albiba költözés nem mindig opció. Illetve ami műszaki színvonalban passzol, az lehet, hogy nem lesz olcsóbb + jellemzően 1 évet alá kell írni, és ott van a dupla költözés nyűgje. Ezt családdal bevállalni egy rémálom.

(#29716) Madwe válasza Tapsi (#29715) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebben igazad van, hogy nem mindig opció, nyűg, nem csak családdal de úgy pláne. Viszont azonos műszaki színvonalban szinte biztos vagyok hogy olcsóbb lesz, mint a végleges ingatlan 100%-os hitelezésének a kamata... általában olyan 50% körüli önrésznél szoktak pariban lenni, 100%-nál azért durva félreárazásokról beszélnénk. Ezért is van a visszabérlés, ami azért az esetek 99%ban jól működik, nem jár plusz költözéssel, s a színvonal vélhetően megfelel addig is (nyilván van extrém eset amikor a.s.a.p. menni kellene onnan mert nem felel már meg, de azért ez ritka)

(#29717) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Arról mit tudtok, hogy ha kiadok lakást, akkor annak a bevételét egy hitelfelvétel során beszámítja egy bank a JTM-be, vagy sem? (Nyilván szerződéssel alátámasztott kiadás esetén.) :F

Arra leszek még kíváncsi, hogy a mostanában induló otthon felújítási programnál mit kezd az MFB hitelnyújtó (pl. ugye a Gránit Bank) azzal a helyzettel, ha a felújítandó ingatlanon már van egy jelzálog a vásárláskori hitel miatt? Akkor ezt a programot bukja a felújítást tervező tulaj, vagy hitelkiváltás lehet, vagy.. mi egyéb?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#29718) axioma válasza Madwe (#29716) üzenetére


axioma
Topikgazda

Se az azonnali athidalora (csak magan az eladandon) se a kieg. fedezetkent bevonassal nem fognak nagyon 50% fole menni a plusz forrasban... legalabbis felfele valtasnal ezt saccolom. De ja, konkret szamokra konkret uygintezok majd mondanak valamit.
Reszunkrol annyi a hasznos info, hogy bemegy a fiokba vagy hitelkozvetitohoz, es kepben van hogy milyen konstrukciok johetnek szoba...

(#29719) Dr.Én válasza axioma (#29718) üzenetére


Dr.Én
veterán

kinéztem kettő ingatlant, ugyan azon ingatlanos intézi őket, napokban kapcsolatba lépek vele és utána többet fogok tudni

WOT: kissio

(#29720) Csabroncka válasza MrCsiT (#29717) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem, sem a tőkejövedelmet. Csak munkajövedelmet számol el a bank magánszemélynél!

"in medias res"

(#29721) axioma válasza Csabroncka (#29720) üzenetére


axioma
Topikgazda

abban is valogatos... rsu mar nem szokott jo lenni

(#29722) Csabroncka válasza axioma (#29721) üzenetére


Csabroncka
addikt

Abba már bele sem megyek :B

"in medias res"

(#29723) Tapsi válasza MrCsiT (#29717) üzenetére


Tapsi
addikt

Bankfüggő, de jellemzően elfogadják akkor, ha a lakás a te neveden van. Általában kérnek előző évi bérleti szerződést, esetleg számlakivonatot, adóbevallást meg mindenképp.

Ugyanez igaz a vállalkozói osztalékjövedelemre is.

(#29724) Csabroncka válasza Tapsi (#29723) üzenetére


Csabroncka
addikt

? Ez az infó honnan van, melyik pénzintézet ?

"in medias res"

(#29725) Tapsi válasza Csabroncka (#29724) üzenetére


Tapsi
addikt

Cib bank pl. De máshol is láttam ezt.

(#29726) erx470


erx470
csendes tag

Valaki elmagyarázná, hogy hiteles ingatlanvásárlásnál, hogyan tudnék megegyezni az eladóval/ingatlanossal (vagy felejtsem el ezt a lakást, mert nem tudok megegyezni a kifizetés ütemezésében)?:

Adott egy lakás X millió Ft-ért (az árban már megegyeztünk az eladóval), ingatlanoson keresztül működne az eladás. Az ingatlanos szerint le kell raknom letétbe konkrétan 0,5 millió Ft-ot (vételi szándéknyilatkozat), ez a végén nekem visszajár (remélem mindenképp visszajár). A köv. lépés a foglaló lenne ügyvéd előtt adásvételibe foglalva, foglalónak az X 10%-át kell letennem, ezután indulhat a hitelezés. De nem akarok több milliót elbukni, kedvezőtlen hitel bírálat esetén (nem ad a bank hitelt, full élesbe derül ez sajnos csak ki, eddig kb 98% a hiteltanácsadó szerint, hogy megkapom a hitelt, a bank is megvan aki jó lenne). Így ennek az X-nek a 10% (foglaló) a köv. képpen tevődne össze /az én elképzelésem szerint/: foglalóként leraknám és ez már az eladónak menne (kp-ben, vagy utalásban ügyvéd előtt) kicsivel több mint az 1/3-adát X 10%-nak (sajnos többet nem tudok és akarok elbukni, ha nem jön össze a hitel), a többi rész az ügyvédi letétbe helyeződne (kicsivel kevesebb mint 2/3-a az X 10%-nak) és csak akkor kapja a meg az eladó, ha megkapom a hitelt.
A fentebb írt lerakott foglalóra a foglaló szabályi érvényesek: ha én sétálok el, nem írom alá a hitelszerződést / elállok az egésztől megtarthatja az eladó a kp-ben/utalásban általam átadott összeget (kicsivel több mint az 1/3-adát X 10%-nak), az ügyvédi letétbe helyezett összeg (kicsivel kevesebb mint 2/3-a az X 10%-nak) az visszajár nekem negatív hitelbírálat esetén/megszűnik a bírálat alatt a munkahely esetén. Ha az eladó áll el, nekem a kétszeresét adja vissza a kp-ben/utalásban általam átadott összegnek (kicsivel több mint az 1/3-adát X 10%-nak).

Az ingatlanos és az eladó szerint ez törvénytelen ahogy én gondolom, ilyen nincs, ebbe egyik ügyvéd se megy bele, sőt soha nem találok ilyen eladót aki ebbe belemenne. Na de kérem az törvényes és természetes, ha nem jön össze a hitel akkor én elbukom X 10%-át (mert, hogy így kell a foglalót leraknom szerintük), több millió forintot és soha többet nem tudok próbálkozni hiteles lakás vásárlással. Majd a későbbiekben az eladó az ingatlanosával meg megtartja az X 10%-át és ugyanúgy tudja tovább értékesíteni az ingatlant X-ért vagy kicsit többért is.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29727) Tapsi válasza erx470 (#29726) üzenetére


Tapsi
addikt

Kicsit túlbonyolítod a dolgot. Ha nem akarsz 10% foglalót fizetni (ami amúgy messze nem kötelező btw), akkor fizess 3% foglalót, és 7% előleget. Sőt, a szerződésben azt is kikötheted, hogy a foglaló visszajár akkor is, ha nem kapod meg a hitelt. Persze ebben az eladónak is partnernek kell lennie.

Egyébként miért lenne törvénytelen az ügyvédi letétbe helyezés?

A banktól lehet előzetes hitelbírálatot kérni.

Az ingatlanosok pedig hazudoznak össze-vissza. Egyeztess inkább egy ügyvéddel (praktikusan aki majd az adásvételit csinálja).

[ Szerkesztve ]

(#29728) AxBattler válasza erx470 (#29726) üzenetére


AxBattler
félisten

1, a szándéknyilatkozatkor kifizetett 0.5m HUF beleszámít az előlegbe.

2, valóban bevett szokás a 10%-os előleg, ezt az ügyvéd előtt megkapja az eladó a szerződéskötéskor, mivel neki ki kell költöznie, bizonytalanra senki nem adja föl a fél életét.
+ Az új lakását lakhatóvá kell tennie, erre az előleg méltányos összeg.

3, kérhettél volna előzetes hitelbírálatot a bankodtól, ha ennyire bizonytalan vagy a hitelképességedben.

Szerintem a szándéknyilatkozatos 1% és az előleg mellett ma már senki nem szórakozik foglalóval. Minek? Hogy ennyire bonyolítsuk az adásvételt?
Szerk.: ehh, foglaló - előleg, mindig keverem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29729) axioma válasza Tapsi (#29727) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem kotelezo a 10%, de ara'nytalannak siman mondhatja utolag a birosag az ekkora elterest a 10%-tol, azt olvastam valahol...
A szerzodesben a hitel sikertelenseget ki lehet kotni (vevo mindent meg tesz az erdekeben, de ha nem, akkor vis major), de azt azert kozben a jogi oldalon tudjak, hogy siman informalis uton el lehet intezni, hogy ne kapj hitelt, ha valamiert me'gis kovetkezmenyek nelkul te akarnad felmondani a szerzodest, szoval vekony jeg.

Amugy @erx470: jellemzoen nem az van hogy a bank nem ad hitelt, hanem hogy nem ad annyit. Es lehet, hogy masik bank adna. A hataridot alakitsd ugy, hogy beleferjen 2 folyamat is. Na meg kozben gondolkodj, milyen informalis tartalekaid vannak, hogy ha esetleg csokkentett jon akkor az meddig jo. [De egyebkent ez mar a worst case elemzese csak, a 98%-nal ezeken nem erdemes tulstresszelni magad, foleg ha sima, nem friss alkalmazotti jogviszony van mogotte.]

(#29730) erx470 válasza Tapsi (#29727) üzenetére


erx470
csendes tag

Köszönöm.

Igen ez a: "3% foglalót, és 7% előleget" jó ötlet. De valahogy ezek nem akarnak belemenni, csak a 10% foglalós dologba. Sőt abba se, hogy : "szerződésben azt is kikötheted, hogy a foglaló visszajár akkor is, ha nem kapod meg a hitelt".

Nem az ügyvedi letétbe helyezés a törvénytelen szerintük, hanem az hogy én nem úgy gondolom, hogy 10%-ot lerakok foglalónak.

Sajnos az előzetes hitelbírálat se 100%, ezért szeretném kicsit bebiztosítani magam, vagy kevesebbet bukni.

Ja meg a 0,5 millió veteliszándek nyilatkozat-ba ez is visszajár biztos? Ha mar lerakok foglalót vagy előleget vagy is is akkor erre mi szükség?

(#29731) Tapsi válasza erx470 (#29730) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor linkeljék be azt a jogszabályt, ahol 10% foglaló mérték van meghatározva. :)

Én például legutóbb 4% foglalót adtam.

(#29732) axioma válasza erx470 (#29730) üzenetére


axioma
Topikgazda

A szandeknyilatkozat az a bullshit arra, hogy ezt a penzt az ingatlankozvetito nyulja le, abban a pillanatban ahogy lerakod, semmi modon (vis major se) jar vissza. Mielott(!) kifizeted, jol nezesd at a jogi helyzetet, nehogy mar ott bukjon. (Vagy irasd bele hogy rajtad kivul allo ok eseten is visszajar, bar ugyse fogja engedni...)

(#29733) erx470


erx470
csendes tag

@Tapsi, @AxBattler, @axioma köszönöm szépen a segítséget :R .

(#29734) AxBattler válasza erx470 (#29730) üzenetére


AxBattler
félisten

Te a saját ügyvédeddel konzultáltál, vagy csak az övékével?
Nagyon úgy tűnik, hogy a sajáton is spórolni szeretnél, ami a legnagyobb hiba - azonnal küldd el neki a szerződéstervezetet véleményezésre, módosításra!

Nagyobb összeget (már a 4% is az), csak ügyvéd előtt, szerződéskötéssel adunk át, de az akkor már előleg. Ha nincs vaj a fejükön, akkor nem fognak tiltakozni.

#29735 OPiiPO
Dettó, de lehet hogy csak az eladó+ingatlanos duóval izmozott eddig.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29735) OPiiPO válasza AxBattler (#29734) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Te a saját ügyvédeddel konzultáltál, vagy csak az övékével?" - az eddigiekből nekem az jött le hogy nincs saját ügyvéde, a vevőé pedig nem az ő érdekeit képviseli. Még egy KV kell :) De akkor sincs ügyvéde még, legalább ezt jól látom?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29736) Drizzt válasza OPiiPO (#29735) üzenetére


Drizzt
nagyúr

O a vevo.

I am having fun staying poor.

(#29737) erx470 válasza AxBattler (#29734) üzenetére


erx470
csendes tag

Nem akarok sporólni az ügyvéden, én vinném (fizetném), lenne is ügyvéd. Dehogy akarom én az ő szerződésüket és ügyvédjüket. Eddig csak az "eladó+ingatlanos duóval izmoztunk", de így az előzőekben általatok leírtak alapján én ezt a lakást így elengedném. Abszolút nem partner ez a duó (sőt, hogy így a szándeknyílatkozattal is behúznának...)
Én adtam eddig a legjobb ajánlatot, én vagyok az egyedüli ezzel az árral (ezt az eladó is mondta...), a lakást csak nézegetik, de eladni több mint 1/4 éve (de lehet, már több is) nem tudják.

(#29738) Kickass válasza erx470 (#29737) üzenetére


Kickass
őstag

A vételi szándéknyilatkozat általában a foglaló része, hozzáteszem, azt is az eladónak kell(ene) utalni/fizetni. Legalábbis nálunk így volt, az ingatlanossal majd csak az ügylet legvégén számolok el amikor a teljes vételárat megkaptam. De ezek a szándéknyilatkozatban le vannak írva. Nemrég pont azt ecsetelték nekem, hogy ez a szándéknyilatkozat jogilag értelmezhetetlen.
Ahogy írták a foglaló se kőbe vésett 10%, mi például most olyan 7% környékét kaptunk. Az a baj az ingatlanügylettel (is), hogy egy kölcsönös bizalmatlansági játék, az eladó azt hiszi a vevő akarja átverni és fordítva. Egyébként simán meg lehet írni úgy a szerződést, hogy mindkét félt védje, az törvényes amit az adás-vételibe beleírtok, olyan meg nincs hogy ezt vagy azt egy ügyvéd nem ír bele, max javasolni nem fogja.
Tippre itt egyébként kifogtál egy nyomulós ingatlanost aki már megérezte a pénz szagot, de jogi háttere nulla, csak puffogtat meg ijeszteget. Ha tetszik az ingatlan, készítess előmínősítést, ahogy már írták, illetve akkor kűldjék el az általuk gondolt adás-vételi tervezetet amit te át tudsz beszélni az ügyvédeddel.

(#29739) lm83


lm83
őstag

Mi most két ingatlanossal beszéltünk lakás ügyben.
Ajánlat tétel mindkettőnél írásban menne és persze mellé pénzt is tenni (ez szerintem alap, mert ezzel jelzed komoly vevő vagy, nem csak telefonon beköhögsz egy számot), egyiknél ez az összeg 1%, másiknál kerek 1millió, ez kb 2% lenne.
Az ingatlanosnál kellene letétbe tenni ezt az összeget. Majd ha sikeres minden, szerződés van átalakul foglalóvá.
Most itt kérdés tőlem, hogy ezt is itt akkor "ügyvég előtt" kellene ezt hogy értitek? Hogy neki utaljam ő meg az irodának?
Foglalót egyik emlegetett eddig, de az aztán 15%-ot egyből, hát persze gondoltam...
Egy hétig könyörögtem neki, hogy egy tulajdoni lapot mutasson,alaprajz esélytelen...
Most én hívogassam a közös képviselőt ezért? Hát nekem biztos nem fogja kiadni, szerintem Meg azt mondja menjek el a földhivatalban, ő is ott nézte... mármint az ingatlanos...

Nálunk is hitel lenne, de előzetes értékbecslésre már nincs idő, sajnos nagyot tudunk bukni ha az azt mondja nem adnak rá hitelt...
Nem tudom mennyire hajlanak rá a vevők, hogy ilyenbe belemenjenek, hogy akkor az ne az én hibám legyen ha nem kapunk rá hitelt. Pedig azt gondolnám, hogy ha a lakással van baj, az nem az enyém...
Részemről az rendben van, hogy megvan az előzetes hitelbírálat, ott minden rendben volt, tutira megkapok akkora hitelt amennyi az ingatlanra kell...

Viszont még lenne itt kérdésem. Tulajdoni lap akkor elvileg rendben, meg ajánlattételkor kérnek le frisset, hogy ott helyben ők is is bizonyítsák, hogy oké.
De ez az alaprajz ez nagyon macerás, azt is látnom kellene előtte, de valamiért nagyon rejtegetik, vagy nem akarnak vele foglalkozni.
Vagy ezt mikor lennének kötelesek átadni, megmutatni, majd csak ha megvan a szerződés? Az azért elég nagy bukó, ha ott derül, ki hogy még az azt megelőző tujal variált valamit. Aztán nem úgy néz ki. Aztán az értékbecslő meg pislog majd utána.

(#29740) axioma válasza lm83 (#29739) üzenetére


axioma
Topikgazda

Te most fizikailag nem lattad a lakast? Vagy csak nem volt lehetoseged korbeme'rni?
Masreszt tullap 3ezer forint online, en tuti lekerdeztem volna mar csak azert is, hogy ki az akivel beszelnem kell... evente 1x ingyen is van, ha van csaladtag aki nem nezeget ilyeneket.

(#29741) lm83 válasza axioma (#29740) üzenetére


lm83
őstag

Ezt az ingatlant láttam, csak az alaprajzot nem, hogy jó helyen vannak-e falak. Hogy jól szerepel-e rajta. Mert az elmúlt száz évben biztos volt átépítés benne. A belső udvarról van egy másik ajtó is a lakáshoz, amit belülről valahogy befalaztak. De kintről ott az a kisebb ajtó. Szóval belső udvar, bejárati ajtó, mellette két ablak( szoba, konyha), aztán mégegy ajtó.

(#29742) AxBattler válasza Kickass (#29738) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha tetszik az ingatlan, készítess előmínősítést, ahogy már írták, illetve akkor kűldjék el az általuk gondolt adás-vételi tervezetet amit te át tudsz beszélni az ügyvédeddel.
+1 :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29743) axioma válasza lm83 (#29741) üzenetére


axioma
Topikgazda

Es miert fontos hogy hogyan nez ki a lakas az eredeti alaprajzhoz kepest, ha amugy megtekintes szerint neked jo? Legfeljebb ha az elozo lakok egyike statikat befolyasolo atepitest csinalt. De arrol az ugyveded irjon valamit a szerzodesbe. Amugy meg az a fontos, hogy a m2 meglegyen, es a "lakas" tulajdonsag.
(Teszem gyorsan hozza: csak szerintem, es mivel laikus vagyok, szigoruan szvsz. Remelem javit valaki ha kell.)

(#29744) Madwe válasza axioma (#29743) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hozzáépítésekkel probléma lehet banki vonalon, nade átépítésekkel? még én se hallottam ilyet, nem értem mi alapján menne... alap esetben épületen belül azt csinál mindenki aki akar (nyilván statikai határokon belül)

(#29745) lm83 válasza Madwe (#29744) üzenetére


lm83
őstag

Most itt nálam az a probléma lakással, hogy egy második bejáratot belülről befalaztak. Ez azért egy válaszfal kiverésnél komolyabbnak tűnik nekem. De nem tudom, hogy az még jobb-e, hogy kintről megvan az ajtó, avagy nem...

(#29746) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Kamatcsökkenés? Még drágulhatnak is a lakáshitelek!]

Egyebkent ugy latom, hogy a budapesti ingatlan.com-os elerheto lakaskinalat marcius elejetol marcius vegeig egyre lassulo utemben lokalis minimumra jutott, azota hasonloan enyhe utemben ujra felfele kezdett mozdulni, mostanra visszaterve a marcius eleji szintre. Kozben az uj hirdetesek feladasanak a szama nem valtozott kulonosebben. Arra kovetkeztetek ebbol, hogy a kereslet kezd lanyhulni. Aprilisban DH-s szamokban 7.5-8.5e kozotti tranzakcioszamra szamitok. Ami tavaly aprilishoz kepest eros, de korabbi evekhez viszonyitva azert igen gyenge.

I am having fun staying poor.

(#29747) lm83 válasza Drizzt (#29746) üzenetére


lm83
őstag

Hát ugye márciusig a CSOK+ azt már meglévő gyerekekre is lehetett igényelni, azt gondolom aki tudott az vett valamit.
Mi most áprilistól terveztük megnézni lakásokat. Kb volt 5-6 amit néztem már tavaly óta, ami megfelelő, abból maradt egy. De ezek tényleg ősz óta a piacon voltak már.
De volt most pár hete amit felraktak, tényleg reális áron. Még fel se hívtam, mert egy héten belül azért csak nem illik már alkudni, mert úgyis ráérnek még az eladással. Hát egy hét nem több már le is került a hirdetés, úgy elvitték.

Na de tényleg ez van, hogy ami értelmes volt elfogyott, újak meg nem igazán kerülnek fel...

(#29748) sakal83 válasza Drizzt (#29746) üzenetére


sakal83
addikt

Ezt ugyved es ingatlanos ismerősök is megerositettek nekem. Februar marcius vagta volt, most fék, de borzalmas magas arszint van szerintuk is. Bpen 160m alatt cs haz nem letezo fogalom szerintuk...

100m ft szinte semmi a piacon.

Elolem folyamatosan viszik el a jobb lakasokat es telkeket. Brutalis.

[ Szerkesztve ]

(#29749) A Zéé válasza sakal83 (#29748) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem is élesedik a leskelődés, úgy néz ki, hogy vásárlási kényszerhelyzet lesz.
Itt a dombos Zalában eléggé vegyes a kínálat. Vannak az egy éve kitartott áron lévő házak, meg az 1-1,5 hét alatt elkelőek. Meg van olyan is, ami tavaly nem ment el 40-ért, ezért idén megpróbálják 45-ért :D
Amúgy a saját, nem teljesen pontos megfigyelésem az, hogy az árak felénk nagyjából stagnálnak egy jó fél éve.

Just a simple Lineman...

(#29750) sakal83 válasza A Zéé (#29749) üzenetére


sakal83
addikt

Pest elindult arban. Kemenyen.

(#29751) j0k3r! válasza sakal83 (#29750) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Honnan tudod?

some men just wanna watch the world burn...

(#29752) Segal válasza sakal83 (#29750) üzenetére


Segal
veterán

El is tudják adni drágábban vagy csak hirdetik? Mert az nagyon nem mindegy. Én többnyire vidéket figyelem, de Budapesten sem látom azt a hatalmas áremelkedést.
Tulajdonképpen én úgy összegezném hogy itt is, ott is van aki emel és van aki csökkent és tűnnek is el hirdetések, de én nem tudnám így egyértelműen kijelenteni hogy Pest megindult, vidék meg stagnál.
Én a jelenlegi tervem szerint csak év vége felé tervezek valamit venni. Szerintem még nem kell kapkodni a vásárlással. Túl jó egyelőre a 18-19%-os pmap :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#29753) j0k3r! válasza Segal (#29752) üzenetére


j0k3r!
senior tag

2023 Q3-at tudjuk, ekkora késésben van a KSH. Minden más a hirdetési árakból csak találgatás.

some men just wanna watch the world burn...

(#29754) axioma válasza sakal83 (#29750) üzenetére


axioma
Topikgazda

Tipusfuggo. En inkabb lefele valtozott vagy stagnalo arfigyeloket kapok, felfele nagy ritkan. A bekasi keresesemben honapok ota nem volt semmi (kifutott felfele), az elmult heten 3 talalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.