Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Apollo17hu válasza Vesztor87 (#5900) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Itt olvastam, hogy kell. Lehet, telefonon érdeklődöm majd előtte, hogy szükséges-e.

(#5902) Vesztor87 válasza Apollo17hu (#5901) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nekünk elég volt amit felsoroltam. A Főgáznál nem fog kelleni a tullap, ezt biztosan mondom Neked, de nem én szóltam xd
Pesti vagy?

(#5903) Apollo17hu válasza Vesztor87 (#5902) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igen, ill. budai leszek. :D (a III. ker.-ben vettem egy panelt)

(#5904) axioma válasza Apollo17hu (#5899) üzenetére


axioma
Topikgazda

A szolgaltato valoszinuleg olyan adasvetelit nem fogadott el, ami tobb reszletben fizetesrol szolt, es nem volt mellette a tobbi reszlet kifizeteset igazolo papir, mert igy az nem teljes adasveteli. Bar ez is hulyeseg reszerol, ki miert iratna sajat nevere a kozmut, ha nem biztos hogy innentol o hasznalja...

(#5905) Vesztor87 válasza axioma (#5904) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nekünk elfogadta. Mivel mellette volt a birtokba adási jegyzőkönyv is így nem volt gond.

(#5906) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok a Marek József utca Dózsa György felé eső része mennyire gáz környék?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5907) albiosz válasza Mercutio_ (#5906) üzenetére


albiosz
őstag

Fél évig laktam albérletben a Marek utcában, bár pont a másik végén a Bethlen felé. Nem volt rossz. A Dózsa felőli vége még jobb is szerintem.

(#5908) Mercutio_ válasza albiosz (#5907) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R Diákként, meloskent, egyedül, családdal?
Ház és utca lakóinak összetétele, problémás figurák?

Még valaki, tapasztalat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5909) albiosz válasza Mercutio_ (#5908) üzenetére


albiosz
őstag

2013. október végétől 2014. május végéig laktam ott. Pesten kaptam melót és kb. 1 hét volt albit találni, költözni. Barátnőmmel költöztünk be ketten a 6-os számba, ő akkor utolsó éves egyetemista volt. Klasszik körfolyosós komplexum, mivel tőlünk egy köpés volt az Állatorvosi Egyetem, így sok volt a fiatal. Problémás lakó nem nagyon volt, 1-2 pirított magyar család előfordult a földszinten, de ők is a jobbik fajtából.

Demarkációs vonal kb. az István utca. Damjanich utca parádés, utána a Keleti felé minden utca kicsit rosszabb az előzőnél. Marek még belefér. Csöves alig, dzsippó se nagyon.

Tavaly júniusban költöztünk Újpestre saját lakásba. A tulaj pár nap alatt talált új lakót. Azt nem írtam, hogy ez a lakás kb. 25 m3-es volt. 48k + rezsi per hó. 1 szoba galériával, pici konyha, mini fürdő wc-vel. Befektetésnek vette a tulaj. Előttünk is laktak benne, utánunk is, 0 üresjárat. Szóval ha befektetésnek vennél, akkor jó ötlet. Keleti 5-10 perc séta. 70, 78, 79, 73 stb. trolik 1-2 percre, Városliget szintén 5 perc. Ajánlható.

[ Szerkesztve ]

(#5910) _BM_ válasza albiosz (#5909) üzenetére


_BM_
senior tag

Fűtés mennyibe került? :F

(#5911) albiosz válasza _BM_ (#5910) üzenetére


albiosz
őstag

Januárt néztem most vissza:
Közös ktg: 9000,- Ft
Áram: 6335,- Ft
Gáz: 7139,- Ft
Összesen: 22.474,- Ft

Gáztűzhely volt gázsütővel, kb. kétnaponta főzött a zasszony meg elég jókat süt. :) Összvissz 1 konvektor volt a szobában. Melegvíz villanybojlerrel, víz meg benne volt a közös költségben.

(#5912) _BM_ válasza albiosz (#5911) üzenetére


_BM_
senior tag

Meglepően alacsony a konvektor fogyasztása. Mini lakásokban simán megeszik 20 ezret, de ezt sok minden befolyásolja. Lakás elhelyezkedése, szomszédok fűtési szokása stb.

(#5913) albiosz válasza _BM_ (#5912) üzenetére


albiosz
őstag

8500 volt a csúcs gázszámla, amíg ott laktunk. Igazi kis induló lakás.

(#5914) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Aktuálisan a bankok hitelezési feltételeivel kapcsolatban vannak infóitok? Pl hogy mely bankok ismerik el jövedelemként a feleségem GYED-jét, esetleg a cafetériát? Jelzálog alapú lakáshitelről van szó: Az előzőekből melyikek terhelnek 80%-ig? Pár bankot kérdeztünk, és valahol az a gond, hogy vagy nem ismernek el GYED-et jövedelemnek, vagy pedig csak max 55-60%-ig terhelnek.

Csak egy próba... :) Köszi!

(#5915) axioma válasza wopi (#5914) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nezd, ehhez olyan ember kell, aki aktivan benne van a NAPI allapotokban. Vagy vegigmesz egyesevel, vagy megkerdezel egy hitelkozvetitot (bar nem ecceru, mert nem "egy" akarmilyen kell, hanem aki egyreszt korrekt masreszt eleg jo... szoval ott is kell valogatni).
Egy lehetseges tippem van.

(#5916) etejedu válasza wopi (#5914) üzenetére


etejedu
őstag

Nem akarok más weblapot itt reklámozni de én nagyon sok és hasznos infót szereztem anno a bankráción.

(#5917) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!

Cafetériát szeretnénk felhasználni lakáshitel törlesztéshez. Viszont ennek egyik követelménye az alaprajz. A közös képviselő elhajtott az önkormányzathoz/földhivatalhoz, de erős a gyanúm, hogy ott sem lesz meg (ha jól tudom a FH-ban nem tárolnak kötelezően ilyet). Milyen megoldás lehet a nyerő ebben az esetben? Van valami hivatalos/nem hivatalos út amivel készíttethetek alaprajzot?

PSN ID: RemiFungus

(#5918) axioma válasza Remi1234 (#5917) üzenetére


axioma
Topikgazda

Miert kene hivatalos? Azt azert kerik, hogy a szocpol szerinti szobaszamot (az vonatkozik az adomentes lak.tam.-ra) megallapitsak a meltanyolhatosaghoz. Te meg alairod, hogy a valosagnak megfelel. (Bar az se jelent tul sokat, mert bizonyos belso atalakitasok, ha tartoszerkezetet - fofalat peldaul - nem erintenek, nem is eng.kotelesek, tehat nemigen kerheto szamon a foldhivataltol sem, hogy tudjon rola... meg a nyilatkozat es egy esetleges ellenorzes kozott is sok viz lefolyhat a Dunan.)

(#5919) etejedu válasza Remi1234 (#5917) üzenetére


etejedu
őstag

Mérőszalag papír ceruza vonalzó.

(#5920) viharhozo


viharhozo
addikt

Eladokent erdemes-e ingatlanossal dolgozni? Addig oke, h kapasbol nem a valasz, mert keruljuk a kozvetitot, de a szakma letezik, szoval sok olyan ember van, aki igy keres ingatlant.

Sok tapasztalatom nincs veluk, egyszer januarban urult a lakas, es a neten egy honapig erdeklodo se nagyon volt, ugyhogy lepasszoltam egy ingatlanosnak. Egy het alatt kiadta, jo berlot hozott, de brutalisakat hazudott az erdeklodoknek, aminek akkor kiadokent nem annyira orultem, eladokent viszont nem feltetlenul erdekelne.

Van arra realis esely, h olyan vevot hoz, aki legalabb a sajat jutalekaval tobbet ad a lakasert?

Remi1234: az ertekbecslo nalam mindig csinalt alaprajzot, de az semmivel nem hivatalosabb, mint amit te rajzolsz.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5921) Mercutio_ válasza viharhozo (#5920) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én legfeljebb akkor, ha mások által ajánlott korrekt arc aki előszűr helyetted, mert neked nincs kedved/időd.

Egyébként ha jó helyen van és a keresett méretű inkább azt csinálnám, hogy a nagyobb ingatlanos cégek (Duna house, Otthon centrum, Nemtom kik vannak még) oldalain a környék hasonló lakásainak árait megnézném, oda belőném az iranyárat, csinálnék pár jó képet aztán ingyenes oldalakra felraknám megtekintés este 6-8 között és hétvégén X-Y között 2-4 hétig (nem tudom mi lenne ideális) majd az utolsó napon Z órai kezdettel az érdeklődők licitalhatnak felfelé, aki a legmagasabb összegre tesz ajánlatot a helyszínen azt eloszerzodesben XXX összeg átadása mellett rögzítésre kerül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5922) attiati válasza viharhozo (#5920) üzenetére


attiati
veterán

Azt írtad, hogy sok előnytelen tulajdonsága van a lakásnak. Így mindenképpen érdemes ingatlanossal dolgoznod. (könnyen eladható lakásnál most nem lenne érdemes).
Szerintem ha eladja árában (és lejön belőle a jutalék), már az is előrelépés.

Jó helyzetben vagy, mert most türelmesek az ingatlanosok a lakástulajdonosokkal. Ha baromi sokáig nem fog elmenni, és mutogatni kell neki sokáig, azt is megteszik, nem fognak elhajtani, mivel most nehéz behozni eladó ingatlant az adatbázisba.

kizárólagos szerződést soha ne köss! (még ha alacsonyabb a jutalék, akkor se)

[ Szerkesztve ]

(#5923) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Korábban többen kérdezték - és amíg meg nem tapasztaltam, én is kíváncsi voltam arra -, hogy milyen költségekkel jár megvenni egy lakást. Már a közművek átírásánál tartok, úgyhogy leírom, miket számoltam össze.

Egy kétszobás panelt vettem egy kft.-től részben önerővel, részben hitellel úgy, hogy egy harmadik félnek bejegyzett jelzálogjoga volt a lakáson.

- Nem hiteles tulajdoni lap lekérése Ügyfélkapun keresztül (darabonként): 1.000 Ft.
- Kp-ban adtam 1 milliót a tulajnak szerződéskötéskor. A készpénzfelvét díja 5.xxx Ft, a tranzakciós illeték 6.000 Ft.
- A jelzálogjog törléséhez nagyobb összeget utaltam. Online nem tudtam, mert SMS-azonosítással max. 500.000 Ft-ot lehet utalni, a bankfiókban kapott kártyaolvasót - kártyaolvasós azonosításnál nincs 500.000-es limit - pedig nem tudtam beüzemelni (szerintem hibás a fix., amit Win7-hez lehet letölteni és telepíteni). Emiatt kénytelen voltam a fiókban megbízást adni. A fióki átutalás díja 1x.xxx Ft volt, tranzakciós illetéke a maximális 6.000 Ft. Sőt, néhánytíz forint tranzakciós illetéket még az átutalás díjára is felszámítottak. :DDD
- Ügyvédi díj 80.000 forint. Ez 0,5-1% között mozog. Itt pl. meg is lehet versenyeztetni őket.
- Tulajdonjog bejegyzése a földhivatalban: 6.600 Ft.
- Jelzálogjog törlése a földhivatalban: 6.600 Ft.
- Jelzálogjog bejegyzése (banki hitel miatt) a földhivatalban: 12.600 Ft. (ez a maximum, lehet kevesebb is)
- Ingatlan értékbecslésének díja: 27.940 Ft. Ebbe nem volt beleszólásom, a bank választotta ki az értékbecslőt. Gyakorlatilag úgy ment, hogy pénteken benyújtottam a hiteligénylést, köv. szerdán reggel 10-kor pedig mobilon hívott az értékbecslő cég munkatársa, hogy megtörtént az értékbecslés, és jó lenne, ha du. 2-ig utalnék. :D
- Közjegyzői okiratba foglalás díja: 3x.xxx Ft. Ezen lehidaltam, amikor meghallottam. Kb. 45 perces munkáért kapott ennyit a közjegyző. A közjegyzői díj nagyban függ a hitelösszegtől is, mondhatni olcsón megúsztam.
- Biztosítás díja: a hitelfelvételhez muszáj volt biztosítást kötnöm. Havi párezer forint.
- Jönni fog majd egy értesítés, hogy használt lakás miatt ki kell csengetnem az ingatlanszerzési illetéket is, ami - mivel 35 év alatti vagyok, és első lakásom - a vételár 0,2%-a lesz.

Megj.1: Nem számszerűsítettem a megnövekedett telefonszámlát, az utazási költséget, és az ellőtt szabadnapok számát.
Megj.2: A banknál vezetett számlacsomagtól is függ(het) a járulékos költségek mértéke.

(#5924) viharhozo válasza attiati (#5922) üzenetére


viharhozo
addikt

Ket nagyobb problemaja van a lakasnak, foldszinti es kozepes horror futeni. Mekkora most a jutalek a nagy cegeknel?

Miert ne kossek adott idore (mondjuk ket honap) kizarolagos szerzodest?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5925) _BM_ válasza Mercutio_ (#5921) üzenetére


_BM_
senior tag

Naaa, azért még nem tartunk ott, hogy licitáljanak a népek. Még ha jól aláárazod, akkor is eltart egy-két hónapig, amíg megveszi valaki. Rendesen felfújja a média a keresletet, ami valóban élénkült valamelyest, de semmi bolondokháza. Sajnos :U

[ Szerkesztve ]

(#5926) tepenzed


tepenzed
őstag

valaki tud ezekről az oldalakról valamit? Marha jó lakások vannak fent, viszont kisérletiesen hasonlítanak egymásra ezek az oldalak, konkrét ingatlan iroda cím/telefonszám nincsen, e-mailekre pedig nem válaszolnak, mégis gazdagrét/albertfalva/kelenföld lakás vásárlásra ezek az oldalak jönnek ki elsőnek :

www.gazdagret-ingatlan.com/
www.panellakas.com
www.kelenfold-ingatlan.com
http://www.ujbuda-ingatlan.com/

Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#5927) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy új építésű első emeleti 80m2-es lakást. A kivitelező fűtéskészem adja át ami azt jelenti, hogy állnak a falak, ablakok, fenn vannak a radiátorok és minden megvan a fűtéshez, de ezen kívül cak a csonkok állnak ki a falakból.

Szerintetek milyen összeggel kalkulálhatok, hogy költözhetővé váljon a lakás? Egy tól-ig összeg érdekelne, tudom, hogy határ a csillagos ég... (csak a beépített bútorokat akarom beleszámolni, konyha, fürdőszoba)

Ami kell:
csempe, járólap, wc, fürdőszoba, laminált parkettázás, konyha + konyhai berendezések, villanyozás, festés, belső ajtók, munkadíjak (nem szeretnék saját magam parkettát rakni), meg ami még kimaradt :)

Nem akarok, semmi extra dolgot, de nem is silány minőségű dolgokból akarom megcsináltatni.

(#5928) _BM_ válasza mm00 (#5927) üzenetére


_BM_
senior tag

3 milla :F

(#5929) mm00 válasza _BM_ (#5928) üzenetére


mm00
aktív tag

Aha, én is olyan 3-5 közé lőttem, csak kíváncsi vagyok, hogy reálisan látom-e a dolgokat. Szeretném így előre betervezni a költségeket, nem utólag rádöbbeni, hogy elfogyott a keret :)

(#5930) _BM_ válasza mm00 (#5929) üzenetére


_BM_
senior tag

Glettelve vannak a falak? Mert az drága...

Mennyiért adták a lakást?
Én egy évvel ezelőtt nagyon szemezgettem egy 25 nm-es lyukkal Angyalföldön, 3 millerért. Azt olyan egymillióból be tudtam volna fejezni.

[ Szerkesztve ]

(#5931) mm00 válasza _BM_ (#5930) üzenetére


mm00
aktív tag

Szerintem glettelve nincsenek. Nem vettem meg, még építés alatt van, most csak tervezek.

Ez 25,5 millió garázzsal, Győben.

(#5932) attiati válasza _BM_ (#5925) üzenetére


attiati
veterán

tartunk, de leginkabb a jo elhelyezkedesu, jo elosztasu (es uj epitesu lakasoknal). amibol hiany van

(#5933) _BM_ válasza mm00 (#5931) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ez 25,5 millió garázzsal, Győben"

Ott nem vagyok ismerős, de csak akkor éri meg, ha teljesen befejezve 31 millióért is megéri. Úgy kell számolni, hogy alaphangon 3 milla a befejezés, és további 3 milla a jutalom a vevőnek.

(#5934) _BM_ válasza attiati (#5932) üzenetére


_BM_
senior tag

Egyéni sztorik ezek. Jómagam is beszámoltam 31 milliós értékesítésről a Corvin-negyedben (40 nm-es garzon), de ehhez a csillagok együttállása szükséges. Azok meg ritkán fordulnak elő. Azóta figyelek olcsóbbat és nagyobbat ugyanott, hónapok óta nem megy el.
Mostanában fel-felsírok éjszaka azon, hogy Kőbányán 30 millióért adtak el ilyen házakat.
[link]

A kínaiak felvásárolták a linkelt sorház 90%-át az elmúlt egy-két hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#5935) mm00 válasza _BM_ (#5933) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

(#5936) _BM_ válasza mm00 (#5935) üzenetére


_BM_
senior tag

Nincs mit. Annyit még tanácsolnék, hogy ha megvásárolod a lakást, szakmánként külön vállalkozót bízz meg a melókkal. Először burkolót, utána parkettást stb-stb. Ne bízd rá generál vállalkozóra, mert akkor nagyobb az esély a lehúzásra. És minden műveletre írásos, tételes árajánlatot kérj. Ne menj bele olyanba, hogy majd elkezdjük, aztán meglátjuk.
És érdemes elvinni a burkolót (villanyszerelőt) anyagot vásárolni, és megkérdezni tőlük, hogy nem okoz-e a kiválasztott anyag nehézséget nekik (felesleges pluszmunkát).

[ Szerkesztve ]

(#5937) bandus


bandus
veterán

Mi az aktualis megitelese a fundamenta, vagy egyeb lakastakarek penztaraknak? Erdemes-e meg ilyet kotni, ha igen, akkor milyen konstrukcioban?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5938) concret_hp válasza bandus (#5937) üzenetére


concret_hp
addikt

az a szívás,, hogy pontosan determinálja mikor vegyél lakást... meg a kiutalásnál is szarakodni kell.
cserébe kijön 10% körüli hozamra a 4 éves ha jól vágom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5939) Apollo17hu válasza concret_hp (#5938) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A kiutalás tényleg szívás, mert rendre kivárják a 3 hónapot, ami az eladónak nem szokott tetszeni.
Viszont a 4-5-8 éves megtakarítási időszaktól nem függ a lakásvásárlás. Nekem lejárt egy 4 éves, és egyszerűen nem kértem kiutalást, gyakorlatilag ülnek a pénzemen. Meghosszabbítást is kérhettem volna, de nemsokára előtörlesztésbe felhasználom. (...és így megkerülöm azt a problémát, hogy az eladónak várnia kell a lóvéra)

(#5940) albiosz válasza Apollo17hu (#5939) üzenetére


albiosz
őstag

Ez a 3 hónap mindegyik ltp-re vonatkozik vagy csak fundára?

Bár a megtakarítás összegével megdobni majd előtörleszteni a lakáshitelt jó ötlet. :)

(#5941) mm00


mm00
aktív tag

OTP banknál az ügyfélminősítést(A1-A6) csak egyszer végzik el az elején vagy a hitel alatt folyamatosan változhat a minősítés?

A1 minősítéssel láttam egy 5 éves kamatperiodusu hitelt, ami kedvezőbb volt az unicredit 4.99es hitelénél...

(#5942) titko válasza mm00 (#5941) üzenetére


titko
tag

Attól függ.Magát az ügyfélminősítést egyszer végzik el, de pl. ha hűség szolgáltatás is van benne, azt havi szinten

(#5943) axioma válasza albiosz (#5940) üzenetére


axioma
Topikgazda

A 3 ho az a torvenyben van benne, igy mindre vonatkozik (gyorsitott eljaras kivetelevel, de az valami 2% dij a teljes osszegbol).
Annyi kiegeszitest me'g tennek, hogy a 4 eves maxos ltp hozama _eves_netto_10% korul van (nem egyben a 4 evre osszesen).

(#5944) axioma válasza Apollo17hu (#5939) üzenetére


axioma
Topikgazda

A hosszabbitas es a tovabbfizetes ket kulon dolog. Ha kevesebb, mint fel eve volt a 4. ev vege, akkor megerne befizetni az ures honapokra jaro maxot (par honapon belul 30%-ot kapsz ra, ilyen bulit mashol nem talalsz).

(#5945) etejedu


etejedu
őstag

50m2 téglalakás 2 szoba,konyha, fürdő, wc, előszoba teljes vezetékcsere (réz)
Mennyibe kerülhet anyag + munkadíjjal?

[ Szerkesztve ]

(#5946) Mercutio_ válasza etejedu (#5945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lakásfelújítós topic?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5947) etejedu válasza Mercutio_ (#5946) üzenetére


etejedu
őstag

Jah! Tényleg! :U

:R

(#5948) Mercutio_ válasza _BM_ (#5925) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, de ezt konkrétan 1 nap alatt elvitték :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5949) mm00


mm00
aktív tag

Unikredites előbírálathoz elegendő az utolsó 3 havi számlakivonat OTP webes felületéről nyomtatva vagy be kell mennem és valami speciálisat kérnem?

(#5950) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Vettem egy lakást és most küldött a NAV egy levelet hogy kijönnek helyszíni szemlére az illetékmegállapítás miatt. Hirtelen nem tudtam hova tenni hogy miért, aztán rájöttem.... 14.4M-ért vettem a lakást, amire 288e Ft az illeték (első lakás, 35 év alatti..). De amennyiben elérné a 15M-t, a duplájára ugrana az illeték a teljes vételárra nézve és minimum 600e-t kéne befizetnem :W

Mivel készüljek? Képekkel hogy amikor megvettem milyen volt? Számlákkal (már ha lennének) az azóta elvégzett felújítási munkálatokról? Van valakinek tapasztalata?

A lakást jó árban vettem de nem irreálisan olcsón. Most 15-15,5 között mennek amik egy kicsit jobb állapotban vannak, de a szerződés óta már eltelt 4 hónap és azóta bizony mentek fel az ingatlanárak.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.