Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) hurenzon válasza Nerd (#13000) üzenetére


hurenzon
senior tag

Beszéltem velük telefonon. Mert a hirdetésben semmi nincs. De telefonba semmit nem mondtak kB 3 perc volt mire a cég nevét el mondta. Kérdeztem, higy 3z kivetl3s vagy VH, de nem válaszolt. Csak személyesen. Feleslegesen meg nem akartam volna oda menni, mert nem nagyon érek rá hülyeségekre. KB 35 m Ft ingatlan 13 m Ftért.

(#13002) skristof válasza hurenzon (#13001) üzenetére


skristof
tag

banki követeléskezelés lesz ez

(#13003) concret_hp válasza hurenzon (#13001) üzenetére


concret_hp
addikt

az ilyen semmit nem mond sz@rháziakkal kell egyeztetni egy időpontot, lehetőleg jó elb@szott időpontban, aztán elfelejteni odamenni :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13004) axioma válasza tzimash (#12991) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ezt mar en nem tudom megmondani. De 411-81-81, ne azt kerdezd hogy lehet-e hanem hogy hogyan lehet :)
Azt gondolom (de nem biztos), hogy ha barmi fedezetet (nem kell hosszabbtavon se az uj cellakas legyen) tudsz adni a hitel moge, akkor az mar lakascelu hitel, jo lesz lejaratkor a beletorlesztes akkor is, ha mar nem lesz a tulajdonod. Legalabbis lattam mar ilyen esetet hogy atment, csak ott nem volt ingatlanfedezet (tarsashazi csoportos kotes, de elobb elkoltoztunk mint lejart volna a funda hitel az ablakcserehez, sot tulfizettuk es a maradekot masik ingatlanra hasznaltuk, az ablakcsere reszrol nem kertek tulajdonigazolast).

(#13005) golfvariant válasza hurenzon (#13001) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Láttam már panelt így eladni. :) Nem akarták a mama fölül eladni a lakást, ezért kb fél áron adják el, de a haszonélvezeti jog a mamáé marad élete végéig...

(#13006) Novics válasza petyametyo (#12995) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Ez egyrészt megnyugtató, másrészt rémísztő, hogy ennyit ülnek rajta, aztán meg gondolom egyből kell nekik minden.
:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13007) #41635072 válasza hurenzon (#13001) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez most tipikus. Nem hajlandóak emailben ajánlatot adni, nem hajlandóak alaprajzokat küldeni, telefonban sem modnanak semmit csak hogy menjél be. Ilyenektől szerintem tilos lakást venni.

(#13008) hurenzon válasza #41635072 (#13007) üzenetére


hurenzon
senior tag

Tudom, de pont a mi társasházunkban adják el. Hátha valami okosat mondanak vagy a pontos címet meg tudom azt a tulajjal tudok beszélni.

(#13009) petyametyo válasza hurenzon (#13008) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Kérdezd meg a közös képviselőt hogy kiknek a legnagyobb a tartozása a társasház felé . Az első hármat keresd fel egy próbát talán megér

(#13010) golfvariant válasza petyametyo (#13009) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nálunk a meghívóval együtt elküldik a tulajdonosok egyenlegét :)

(#13011) noorbertt


noorbertt
őstag

Tároló kapcsolatos ikerházakrol mi a véleményetek? Milyen buktató lehet benne?

(#13012) petyametyo válasza golfvariant (#13010) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nálunk csak 1 évben egyszer ,közgyűlés előtt :K

(#13013) Mercutio_ válasza petyametyo (#13012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Általában nem 1 év alatt jön az össze :N szóval elég a legutóbbit megnézni, esetleg KK-t megkérdezni azok közül van-e aki idő közben törlesztett/eladta a pecót.

Az ilyenekkel az a rizikó, hogy nincs-e további rejtett buktató, kimegy-e a lakásból, milyen állapotban adja át (bár utóbbi 2 jó szerződéssel/fizetés ütemezéssel talán kezelhető)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13014) Lokids


Lokids
addikt

Tegnap éztem egy lakást, ami nagyon szimpatikus. Reális áron adják meg minden. Viszont 1 valamit nem értettem. Azt állítják a falban a vezetékezés ki van cserélve. Viszont a villanyóra még mindig a régi 25V-s.
Meg lehet győződni arról, hogy valóban cserélve lett bontás nélkül? Vagy ezeket bemondásra el kell hinnie az embernek?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#13015) Gombinyó válasza Lokids (#13014) üzenetére


Gombinyó
őstag

Pattints le pár kapcsolót/dugaljt.

(#13016) petyametyo válasza Mercutio_ (#13013) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Én azt gondolom hogy ezeknek a hirdetéseknek a nagyon nagy része kamu :R

(#13017) hurenzon válasza petyametyo (#13009) üzenetére


hurenzon
senior tag

Kamu volt az egész. Nincs is ez az ingatlan. Kamu cég, azt 2 milliót akart kérni :D 1 hónapja hoztál létre. Követelés közvetítenek végeredményben.

(#13018) Lokids


Lokids
addikt

Megnéztem egy lakást, ami tetszik meg minden.
Lekértem a tulajdoni lapját, amin ha jól értem haszonélvezeti jog szerepel (személyes adatokat kitöröltem).

Ez jelenthet akadályt a lakás megvétele esetén?
A jelenlegi tulaj és a haszonélvező volt aki a lakást megmutatta. Bár furcsa, hogy májusban lett övék a lakás.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#13019) Kukipapa_rr válasza Lokids (#13018) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"Ez jelenthet akadályt a lakás megvétele esetén?"

Nem, ez majd akkor okoz gondot, ha lakni szándékoznál benne vagy esetleg ki szeretnéd adni.

Nézz utána, mi az a haszonélvezeti jog!

(#13020) P00By válasza Lokids (#13018) üzenetére


P00By
nagyúr

Hasonló helyzetben voltam. Csakis úgy vedd meg, ha 100 %-ig biztos, hogy a földhivatalnál töröltették a haszonélvezeti jogot! Ez a legtisztább és így nem lesz semmilyen gondod a későbbiekbe.

(#13021) Stanlee válasza Lokids (#13018) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha az eladaskor lemond a haszonelvezeti jogarol, akkor nincs semmi gond. Egyebkent meg megveszed es a tied, de mas fog benne lakni, olyan, mintha a tulajdonosa lenne. Ha nem mondanak le rola, en biztos nem vennem meg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13022) axioma válasza Kukipapa_rr (#13019) üzenetére


axioma
Topikgazda

???????
Nyilvan nem haszonelvezettel terhelten veszi meg, hanem a lakas tulajdon- es hasznalati jogat. Ez szerzodesileg nem gond, ott van a haszonelvezo, es benne van a szerzodesben hogy megszunik a h.e. joga (ezert o kap majd 20%-ot de ez teged nem erdekel). Mire a nevedre kerul, a haszonelvezet nem lesz rajta, de nem kell kerni, hogy elore szedjek le, magaban az adasvetelivel is megszunhet.
Annyi hogy a haszonelvezo mint vagyoni erteku jog tulajdonosa benne van az ugyletben, hiaba nem tulajdonos jogallasu.

(#13023) Lokids válasza axioma (#13022) üzenetére


Lokids
addikt

Igen valami ilyesmi.
Csak nem tudom mi a menete.

Pl ha le akarom tenni a foglalót, abba már érdemes belefoglalni valamit a haszonélvezetről?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#13024) Stanlee válasza axioma (#13022) üzenetére


Stanlee
őstag

Friss tapasztalat, nagyszulok haza lett eladva, amiben nekem is volt orokles utjan tulajdonom, ill. rokon megvette nagymamam reszet evekkel ezelott, de haszonelvezet maradt nagymama neven.

Eladaskor eleg volt a szerzodesben nyilatkoznia nagymamamnak, hogy lemond a haszonelvezeti jogrol, o is ugyanugy alairta a szerzodest, mint mi tulajdonosok, es csak akkor lesz leveve a haszonelvezet, amikor vasarlo megszerzi a tulajdonjogot. Azert se mondatnam le szerzodes megirasa elott, mert mi van, ha vasarlo nem tud fizetni? - pont igy jartunk az elozovel, sajnos.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13025) axioma


axioma
Topikgazda

Na akkor most mea culpa. Most kaptam az MKB-tol levelet, hogy csak a penztartag kaphat lakastamogatos kifizetest, mert rendeletmodositas tortent. (Eddig nem gond.)
Ami miatt szerintem szivozhattak az uj ugyfelek ilyen iranyu igenyeivel, hogy a szovegezesben szerepel, hogy az _altala_fizetett_. Bar szerintem ebbe a ket adostars - akar kozosen utalt - lakashitel-torlesztese belefer, de siman lehet hogy emiatt egyes betu szerinti ertelmezok azt gondoljak, hogy egy ugyletet egy valaki fizet, tehat akkor nem lehet ket helyrol eg.pt. belefizetes.
Mindjart megkerdezem oket (bar gyanitom nem en leszek az egyetlen, szoval lehet hogy foglalt lesz), ha mondanak mast, akkor beirom (MKB EP).

szerk.
Beszeltem veluk, jo sok mindenkivel konzultalt ugyhogy vartam egy csomot, de azt mondjak hogy 2 ados mindketto tag ugyanugy fogja tovabbra is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13026) concret_hp válasza Stanlee (#13024) üzenetére


concret_hp
addikt

ha mindenki johiszemuen jar el, akkor nyilvan a legtobb dolog nem okoz gondot :-)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13027) .tnm válasza Lokids (#13023) üzenetére


.tnm
addikt

A foglaló letételekor fogtok írni egy papírt is. (Kvázi előszerződés.) Abban mindenképpen szerepeljen, hogy a tulajdon és a haszonélvezeti jog megvásárlásának céljával teszed le a foglalót. És vagy a haszonélvező is írja alá ezt a papírt, amiben vállalja, hogy az adásvétel részeként lemond e jogáról, vagy az eladó nyilatkozzon arról, hogy ő vállalja, hogy a haszonélvezet is hozzád kerül majd. (Ő vállalja = ha nem így lesz, azaz az adásvételit nem írja majd alá a haszonélvező, vagy nem kerül le még azt megelőzően a h.é. jog, akkor az eladó hibájából hiúsul meg az adásvitel, tehát Neked a dupla foglaló jár vissza.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#13028) #41635072


#41635072
törölt tag

Nektek mi a véleményetek a lakáspiacról?
Ti vennétek most lakhatásra budapesten vagy pest megyében ingatlant óriasi hitelre (20misi felett) ?
Az a vicc hogy egy éve már a megyében is nem vicc, havi 1M forinttal emelkednek az árak, még a vidégi panel is 10 milka csokit nőtt egy év alatt közepes méretű városokban.
Már 3 éve bérlek lakást, ez majdnem 5misibe került eddig. A józannak tűnő eszem azt mondta h ne vegyek még, nem akartam magyon komolyan eladósodni egy gyenge lokációjú, gyenge minőségű lakásta. Viszont ismeretségi körömben mindenki azt csinálja h kb fél év munkaviszonnyal vesz budapesti ingatlant huszonmilliós hitelekkel. Kezdem úgy érezni hogy még mindig a felelőtlenül gondolkodók fognak a végén jól járni..... Szóval egy szó mint száz. Ti vennétek?
Kiegészítés: én jóval többet keresek mint az említett ismerősök viszont engem nem dobnak meg az ősök 10 misivel és a törlesztőt sem fizetik, illetve az első szembejövő nőt sem szeretném beköltöztetni 1 hónap után hogy ő is szálljon be a kecó törlesztésébe... :D

[ Szerkesztve ]

(#13029) Revolit válasza #41635072 (#13028) üzenetére


Revolit
senior tag

Senki sem fog tudni neked erre hiteles valaszt adni, mert senki sem tudja mi lesz.

De ime az en velemenyem: Szerintem hatalmas eszkoz-ar felfujas van a nyugati vilagban, mindenki nyomtatja a penzt esz nelkul, kitartanak az olcso hitelek mellett, a penz meg keresi a helyet. A gazdasag persze lasabban reagal, foleg a fizetesek, foleg Magyarorszagon. Ettol fuggetlenul nem erzem ugy, hogy par even belul konnyebb lenne majd ingatlanhoz jutni. Semmi jele a kamatemelesnek, semmi mutato nem jelez ingatlanvalsagot (ertsd 2008-as valsag). Ha csokkenes jon, ugy gondolom nominalis lesz csak, es inkabb csak stagnalni fognak az arak. Kezd elertektelenedni a penz, de kb. az egesz vilagon, ezert nem dragul meg ennel is jobban az EUR / USD meg egyeb devizak.
En belevagtam a lakasvasarlasba iden ev elejen, pedig nem terveztunk meg 3-4-5 evig. Es megis elorehoztuk...

Meg egyszer: Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13030) Patrick válasza Revolit (#13029) üzenetére


Patrick
addikt

Én is így gondolom. +1.

Én most választottam ki a járólapot, laminált padlót, fürdőszobacsempét... pár hónap és remélem költözhetek. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13031) Stanlee válasza #41635072 (#13028) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem probalj meg ezekre a kerdesekre valaszolni magadnak es azok alapjan donts:

1. Tervezed-e 3-5 even belul a munkahely valtast, ami akar mas (tavolabbi) varosba vinne, vagy ha ma megszunik a munkahelyed, rogton tudnal ott uj helyre elmenni, ahova a majdani lakasod kotni fog?

2. 10 ev mulva tervezed-e nagyobba valo koltozest?

3. Mennyi lenne a havi torlesztod a mostani netto fizetesedhez kepest? Ha 30% feletti, akkor egy munkanelkuliseg gondot okozhat, ha a lakasvasarlas miatt mindenedet beleteszed a kecoba.

En ha tudom, hogy ott akarok mindenfelekeppen elni, minden tovabbi nelkul belemennek egy lakasvasarlasba most is, ha a fizetesem es a megtakaritasaim lehetove teszik. Csak azert nem halasztgatnam, mert most draga es majd talan 5 ev mulva nem no annyira, vagy stagnalni fognak az arak. Bezuhanni meg egy nagy valasag idejen fog amugy is a piac, akkor meg hitelt se kapsz, meg lehet, hogy mas gondod is lesz, minthogy lakas utann nezz.

Ez az en maganvelemenyem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13032) Brandynew válasza Stanlee (#13031) üzenetére


Brandynew
őstag

El lehet ám adni azt a lakást akkor is, ha hitel terheli. Tehát egy lakáshitel még nem köt röghöz.

(#13033) Stanlee válasza Brandynew (#13032) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, el lehet adni, csak amikor surgos az eladas, akkor aron alul kell eladni. Egy kisebb lakasnal is piaci ar alatt 5-10% minimum kell, hogy gyorsan elkeljen, az 30 millios lakasnal 1,5-3 millio. Van, akinek ez nem faj. Ha meg egy olyan idoszakban kell eladni, amikor stagnalnak az arak vagy nincs kereslet, de kell a penz, akkor is orom lesz majd benyelni ezt a veszteseget.

Az ide irok tobbsege nem elte at a sajat boren a 2008-13 kozotti idoszakot, igy aterezni sem tudja azt, de engem annyira nem izgat, csak a velemenyemet irtam ide, hogy ha van lakas, akkor nem mozdul az ember olyan gyorsan, foleg ha emiatt massziv anyagi buko van kilatasban - ezt tapasztaltam magamon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13034) Brandynew válasza Stanlee (#13033) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, tudom én, de úgy gondolom, hogy másik városba költözés nyomós indokból merül fel. Vagy azért, mert más helyen sokkal jobb a fizetés, ilyenkor megéri az 5-10%-kal alacsonyabb áron való értékesítés is, hiszen a magasabb fizu visszahozza a veszteséget. Ok lehet még beteg rokon/a lakóhely romló környezete/jobb lehetőségek oktatás terén stb. Ilyenkor meg szerintem nem szabad, hogy számítson az 5-10% bukó. Az max. akkor lényeges, ha nincs nyomós ok a költözésre.

Pár hónapnyi tartaléka meg legyen mindenkinek, hogy hirtelen költözésnél legyen idő eladni a lakást, addig meg albérlet.

[ Szerkesztve ]

(#13035) golfvariant válasza #41635072 (#13028) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Mi is beleugrottunk a lakas nagyobbra cserelesebe. 3-4 ev mulva akartunk kertes hazba koltozni, de mivel a 130m2 ház ára 35 millióról felment 60+ millióra. Hiába pakoltuk hónapról hónapra a zsetont, az olló csak nyílt ezért meguntuk és vettünk egy uj epitesu 75+6m2 lakást...

Ha emelkednek az arak akkor nagyobb lakas erteke jobban novekszik mint a kisebb lakas+megtakaritas.
Ha meg csokken akkor mi is olcsobban tudunk majd venni megnagyobbat :)

[ Szerkesztve ]

(#13036) attiati válasza golfvariant (#13035) üzenetére


attiati
veterán

hát, ha 130m2-es ház a cél és nincs azzal egyenértékű lakásod, akkor áremelkedésre nem vagy "kifedezve".

ha van, akkor meg ugyanannyit fog esni, mint a kiszemelt cél

nem annyira win-win a helyzet :D

Tel Elek:
Amelyik döntést a sajátodnak érzed és nem fogsz érte másokat okolni.
Mit mutatnak a várakozásaid 3-4 forgatókönyvre?
emelkedő,stagnáló,eső lakáspiac

"Már 3 éve bérlek lakást, ez majdnem 5misibe került eddig"
Az nem került annyiba.
Csak az számít albérleti díjnak, amit a saját tulajdonlás költsége felett fizetsz érte.
(beleszámítva a finanszírozás teljes költségét, önerő, hitel + fenntartás költsége)
Az 5 misinek a töredékét mondanám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#13037) golfvariant válasza attiati (#13036) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hat azert meg mindig jobban jarok mint egy kisebb lakassal. A m2 ár növekedésével jobban fizet a nagyobb lakás.
A lakasunk erteke (pesszimistan szamolva) most vetelar+10 millio a kornyek uj epitesu es hasznalt lakas hirdeteseit figyelembe veve.
Ha esik az ár, akkor van 10 millios pufferem :)

ha van, akkor meg ugyanannyit fog esni, mint a kiszemelt cél

Lakas: XIII kerulet (most epulnek az uj irodahazak)
Csaladi haz: XIII kerulet, ami azert nem annyira frekventalt, ami azert nem elhanyagolhato tenyezo

[ Szerkesztve ]

(#13038) attiati válasza golfvariant (#13037) üzenetére


attiati
veterán

jó, hátha nyerő pozin ülsz, akkor persze :) illetve most önmagához hasonlítod, az előbb meg a 130m2 ház árához hasonlítottad

ki vagy fedezve = ugyanolyan értékben és minőségben van pozid = mindegy merre megy a piac, se nem nyersz, se nem veszítesz
nem vagy kifedezve = kisebb pozid van = csak az esésen nyerhetsz

[ Szerkesztve ]

(#13039) golfvariant válasza golfvariant (#13037) üzenetére


golfvariant
aktív tag

*Családi ház: XVI kerület

(#13040) #41635072 válasza Stanlee (#13031) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az a bajom hogy mar 35 millioert sem talalok 3 szobas elheto tegllakast a fovarosban, de a megyeben soncs 30alatt. Ez viszont akkora penz, hogy soha nem lenne nyugtom, soha nem hagyhatnam abba gurizest mert akkora osszeg. Es egy elet munkajabol lenne egy kulso keruleti kozepes ingatlanom.... vagy egy lakasom videken. Ez kicsit gaz. Igy mar nincsenek celjaim mert lehetetlennek erzem a kitorest. Eleg szar abba belegondolni, hogy fiatalon sokkal tobb megatakaritasom es penztermelo kepessegem van mint sokak apukajanak pr evvel ezelott idosen, most megsem engedhetek meg magamnak semmit. Keptelen vagyok elore lepni pedig tenyleg kokemenyen kuzdok miota az eszemet tudom.
Hazakat is neztem de 2 ev alatt mig osszekaprtam az onerot 24 millios keglikbol 40 pluszosak lettek.... szamomra ez eselytelen.
Amugy alapvetoen budapesten kepzelem el munka szempontjabol a jovom, en videken nem tudnek ennyi penzt keresni es szellemileg sem tudnek kiteljesedni.

attiati: az egy dolog hogy en mit varok, a piac nem ezt arazza. Felek hogy pont a csucson vasarolok be aztan 2 ev mulva meg jon az oriasi fordulat es ott leszek egy irdatlan hitellel egy xart sem ero kéróval....
Szakertok is hiaba mondogattak mar 2 eve is h innen mas lassul az aremelkedes beall stb, pont hogy most ugrott meg egy oriasit.... Igazabol erre mar senki sem szamitott. Az viszont durva hogy a piac meg mindig tovabbi aremelkedesre szamit. Konkretan kulso keruletekben is most inditanak magy beruhazok misi feletti nm arral lakasokat. Par eve meg arrol cikkeztek h az 5 kerven valaha eljonnek e a hetszamjegyu arak. Most meg ott tartunk h a budafoki uton e felett vannak mar kb egy eve (nem budapart), es az uj ppiron letezoket is azonnal lekotik...

[ Szerkesztve ]

(#13041) Fandango válasza #41635072 (#13040) üzenetére


Fandango
veterán

Én a saját példámat tudom felhozni.

Pest megyében, Budapesttől 10 km-re bruttó 86 négyzeméteres tetőtéri lakás, 2006-os társasházi lakásban, 27,8 millió Ft. (2 szoba, nappali, konyha, kamra, kicsi dolgozó szoba, fürdő, wc)

Erre 20 milliós hitelt veszünk fel ketten a párommal.

Én Budapesten nem laknék, nem is nézegettem ott lakásokat. Mondjuk abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy a munkahely is a városban van. Párom jár Budapestre dolgozni.

Viszont egyedül 20 milliós hitelt nem vállaltam volna be.

[ Szerkesztve ]

(#13042) Brandynew válasza #41635072 (#13040) üzenetére


Brandynew
őstag

Egyedülállóként valóban nehéz, mert a piac párokra van berendezkedve.

(#13043) Ironizer válasza #41635072 (#13028) üzenetére


Ironizer
tag

"Viszont ismeretségi körömben mindenki azt csinálja h kb fél év munkaviszonnyal vesz budapesti ingatlant huszonmilliós hitelekkel."

Szerintem ez jó hír, minél többen csinálják ezt, annál nagyobb az esély, hogy bedől ez az egész szar.

(#13044) Stanlee válasza #41635072 (#13040) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha mindenfelekeppen Bp-en akarsz a kesobbiekben is elni, akkor nem ertem, miert nem vagtal mar hamarabb bele a vasarlasba? Ha arra varsz, hogy jol idozitsd a vasarlast es egy alacsony piacon vasarolj, ugy jarsz, mint akik mar regota a tozsde osszeomlasat vartak, aztan amikor estek az arak nem mertek venni, de azota megint minden korrigalt es lemaradtak a vonatrol.

Ha nem befektetesi jelleggel veszed, hanem tenylegesen ott fogsz lakni, akkor amiatt sem kell idegeskedned, ha lemegy az erteke, majd visszamegy. Ha nincs tervben foldrajzilag tovabblepes, akkor a melypontot majd kiulod. Amugy azt, hogy jo vagy rossz dontes volt megvenni a lakast, ugyis csak 20-30 ev mulva lehet megmondani.

Az embernek mindig vannak celjai. Nekem most is vannak, pedig en se fogok tudni itt Nemetorszagban baratnommel kozosen egy kecot venni, de kit erdekel, nem lakasra gyujtunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13045) #41635072 válasza Stanlee (#13044) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mert palyakezdokent 150 ezres alberlette azert nem egyszeru osszekaparni az onerot. Igazabol ennyi az oka.

Amugy multkor emlitettetek paran itt fuggetlen hitelkozvetitot emlekeim szerint. Ha valaki privatban tudna adni egy elerhetoseget azt megkoszonnem.

(#13046) Ironizer válasza Stanlee (#13044) üzenetére


Ironizer
tag

Szerintem baromság az, hogy ha nem befektetésre veszed, akkor mindegy mennyi az ára. Nagyon nem mindegy, hogy mit kapsz a pénzedért. Nem lenne őszinte a mosolyom, ha vennék x milláért egy házat, aztán 1-2 év múlva látnám, hogy x/2-ért tudtam volna venni egy jóval jobbat ha várok még kicsit, plusz x/2 millával beljebb is lennék.

(#13047) Stanlee válasza #41635072 (#13045) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha nincs onerod, ne orold magad azon, hogy hogyan tudnal venni egy ingatlant. Akkor a gyujtesi fazisban vagy. Ha meg van eleg onero, amit most ertel el, akkor is igaz, hogy felesleges varni a jo belepesi pontra, mert az ido csak telik.

@Ironizer: felesleges varnod a perfekt idozitesre. Akkor meg fizeti az alberletet, az is penzbe kerul, pedig fizethette volna a sajatjaba is, mert sajatot szeretne.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13048) axioma válasza #41635072 (#13028) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem itt a baj: 3 ev alatt 5M ft az azt jelenti, hogy egyedul egy jelenleg min. 150e-es (ha beleszamolom, hogy novekvessel egyutt, akkor inkabb 170-180e lehet az jelenleg) alberletet fizetsz, ezt tarthatod minimum elhetonek. Es ebbol akarsz hasonlo szinvonalba egyedul beulni. Hat ezt szerintem nem a piac teszi tul nehezze, hanem a tulzo igenyek.
Most ugy hirtelen rakerestem III. keruleti 48-52 m2-es lakasokra, 120-130e, normalis allapottal sorakoznak mar nem egy, ez mar szerintem eleve ketszemelyes meret, es nem a varos legszarabb resze.
Havi plusz 50e megtakaritas azert mar 3 ev alatt majdnem 2M.

(#13049) whited


whited
addikt

Arról mit gondoltok,hogy mivel jön az új állami szuper papír,aki befektetni venné az inkább leköti mert jobban jár már vele, így hamarabb elfogy a valóban lakhatási vásárlású szándékú ember tömeg ami hűti majd az árakat?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13050) #41635072 válasza axioma (#13048) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ne haragudj, de pest megyeben is 100-tol kezdodik akarmilyen alberlet... Es onnan meg be is kell jutni ami szinten penz. Ez a minimum, nem az igenyek nagyok... En is kb annyiert berlek mint irtad, jo legyen 4,5M 3 ev alatt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.