Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Kezes nélkül mennyi önerőtől lehet most megvenni részletre egy 10m alatti lakást?
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4052) axioma válasza jooker82 (#4051) üzenetére


axioma
Topikgazda

20M-s kieg. fedezettel akar nullatol...

(#4053) jooker82 válasza axioma (#4052) üzenetére


jooker82
nagyúr

Köszi .És ha nincs fedezet..A szüleim háza lehet fedezet?de az meg nincs 20milla.
Munkabár,munkaviszony??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4054) axioma válasza jooker82 (#4053) üzenetére


axioma
Topikgazda

Bocs, ha komolyan vetted, en csak arra akartam utalni, hogy egyetlen adatbol biztosan nem lehet szamot mondani. Peldaul ha van elegendoen nagy kieg. fedezet, akkor akar nulla onero is eleg, de fugghet ezer mas dologtol is.
Egyebkent igen, szuloi haz lehet kieg. fedezet, es nem, nem csak 20M-s lehet az, de ezt azert tartogasd a B tervnek (szulok beleegyeznek-e, tesonak ha van nincs-e hasonlo celja, mikor tudnad kivenni alola a masodik fedezetet stb.). Persze ha egyik se gond, akkor ez segithet a biralatban.
Mas kerdes, hogy azt viszont te magad gondold jol meg, hogy magad szerint realisan milyen lenne most egy 0 oneros lakasvasarlas a hitellel. Evtizedekre a fizud adott resze megy a hitelbe, es lehetnek kesobbi egyeb terveid is. Persze, jelenleg racionalis dontes a nyomott aru ingatlant megvenni a takarekoskodas helyett, de csak akkor tedd, ha tudod hogy nem lesz gond fizetni (mert pl. eddig is megtakaritottal, csak az valami masba ment).
Azert ha az ember onerovel vag bele, akkor az mar a pszichologiajat tekintve is mas. Persze nagyon szituaciotol fugg, ugyhogy nehogy sertesnek vedd a fenti soraimat... a nulla oneros vasarlas az tenyleg csak esettol fuggoen javasolt vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#4055) _BM_ válasza attiati (#4050) üzenetére


_BM_
senior tag

Azt hogy érted, hogy kivárás van a mentőcsomagra? Ha lesz csomag, akkor el tudják adni a meghirdetett áron? Hirtelen nem ugrik be, mire gondolsz.

(#4056) attiati válasza _BM_ (#4055) üzenetére


attiati
veterán

Hogy talán arra várnak, hogy csökken a törlesztőjük 20-25%-kal és akkor talán nem kell eladniuk a lakást (legalábbis erre spekulálnak, de semmit se tudni, és addig kivárnak, amíg nem lesz ismert a csomag). Ha bekövetkezik egy ilyen törlesztőrészlet vágás, akkor csökkenhet a kínálati nyomás a lakáspiacon.

De a keletkezett bukót valakinek állni kell (bankszektor, állam, lakosság), úgyhogy valahol le fog csapódni a hatása. Ft hozamokban, ft árfolyamban? Nem tudom.

Tegnap összedobtam egy excelt, magyar 10 éves hozam - usa 10 éves hozam.
Válság kezdete óta a legalacsonyabb hozamfelárunk kb 250 bp volt (2010.áprilisban). Ezt most 2013. júli elején megközelítettük 280 bp körüli értékkel, de azóta újra emelkedő pályára álltunk (most 370-380). És megakadni látszik a további ft hozamcsökkenés. Mondjuk békeidőben volt az a különbség 130bp körül is!

(#4057) _BM_ válasza attiati (#4056) üzenetére


_BM_
senior tag

Ja, igen, vannak ilyen várakozások is. Valahol úgy érzem, hogy az adósmentési ígéret is legalább akkora felelőtlenség, mint a hitelfelvételi kedvet gerjesztő kormányzati kommunikáció (és monetáris politika) anno. Ne lássam többé a tengert, ha nem ugrott meg az elmúlt időszakban a késedelmes törlesztések volumene a közelgő "megmentésben" bízva.

[ Szerkesztve ]

(#4058) Vesztor87 válasza _BM_ (#4057) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na erre kíváncsi leszek, minden esetre nekem már most elegem van ebből, a csapból is ez folyik. Olvastam tegnap olyan verziót, miszerint 180 ft/chf árfolyamon törlesztenének az adósok a futamidő végéig, így nem lenne árolyamingadozás (az ügyfélnek),javulna a fizetési morál stb. stb.... a bakszektornak is talán elviselhetőbb lenne a terhe (OTP-nél is vmi 27mrt ft-os veszteséggel számoltak), érdekes... egy 120k-s részlet (500 chf-el számolva) lenne akkor 90k (a kezdeti 70-75k-s után még ez se kevés emelkedés, de nem annyira nagy mégsem)... érdekes felvetés. Hiába érzem úgy hogy nem adnék egy ft-ot se az adósok megmentésére (mert ők élvezik a házat/lakást/autót stb-t, nem én, akkor miért adjak bele, illetve én sem kapok segítséget), valamit azért tenni kell, mert az ország nem igazán fog előre haladni, ha minden 2. család a hitel miatt nem vesz semmit... Mondjuk az igazsághoz véleményem szerint hozzátartozik az is, hogy ennyi erővel minden embernek, akinek nincsen hitele, annak járhatna akár x ft támogatás is az állam részéről, mert így csak a hitelesek kapnak támogatást... na mindegy, ebből úgy se lesz sose igazságos döntés (pl mi van azokkal akik végtörlesztettek már, vagy elvitte a házát/kocsiját a bank).

(#4059) amargo válasza Vesztor87 (#4058) üzenetére


amargo
addikt

Ez a kommunizmus, mindenki szívni fog. Te azért, mert nincs hiteled, más azért, mert neki van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4060) jooker82 válasza axioma (#4054) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én egy szóval nem irtam,hogy 0 ft-től szeretném.
Mindenféle segitség nélkül ,ha csak őnállóan nézzük,mennyi a minimum önrész,egy 8-10 millás lakásra. és,hány évre lehet felvenni?
erre szeretném,ha válaszolnátok ;)
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4061) Vesztor87 válasza jooker82 (#4060) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ezt a kérdést már én is körbe jártam sok helyen. Ha Pesten szeretnél lakást akkor a törvény szerinti legalább 20%-os önerővel kell rendelkezned. A gyakorlatban ahogy én látom 25-30% önerő már elég (feltéve hogy nem a valós piaci értéke feletti áron vásárolsz).

(#4062) jooker82 válasza Vesztor87 (#4061) üzenetére


jooker82
nagyúr

És akkor elég csak egy munkáltatói? Nem pesten lenne.

Melyik bankba érdemes most leginkább?otp?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4063) Vesztor87 válasza jooker82 (#4062) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Helyileg hol vennéd? Vidéken akár 50% önerőt is kérhetnek, vagy egyátalán nem is adnak hitelt:S
Munkáltatói kell, a többi fent van a bank honlapján. El kell menni több bankba, ajánlatot kell kérni, és majd látod Neked mi a legjobb. Én első körben szerintem az OTP-hez megyek meg az Uncicredithez.

(#4064) jooker82 válasza Vesztor87 (#4063) üzenetére


jooker82
nagyúr

ha 50%,lenne akkor tárgytalan..de majd megérdeklődöm :R

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4065) Vesztor87 válasza jooker82 (#4064) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Helyileg merre nézelődsz?

(#4066) lajafix válasza jooker82 (#4064) üzenetére


lajafix
addikt

a 40-50% önrész a racionális pedig.

Rock'n Roll

(#4067) Vesztor87 válasza lajafix (#4066) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hát ha olyan van 25-30-al is bele lehet vágni simán, ha nem 10-15m hitelről van szó, legalábbis szerintem:)

(#4068) jooker82 válasza Vesztor87 (#4065) üzenetére


jooker82
nagyúr

Miskolc.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4069) amargo válasza Vesztor87 (#4067) üzenetére


amargo
addikt

Csak veszélyes..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4070) Vesztor87 válasza amargo (#4069) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igazából nem kell hitelre vásárolni és kész:D Az a biztos. Sőt, vásárolni se kell, mert ha alád költözik egy olyan család... akkor buktad a lakás értékének jó részét... szval....

(#4071) jooker82 válasza amargo (#4069) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mért lenne veszélyes?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4072) Vesztor87 válasza jooker82 (#4071) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért mert ha nincs melód nem tudod fizetni a hitelt, egy 50%-os beugróval alacsonyabb a részleted, biztosabb hogy tudod fizetni... de ez igaz a 60vs 50%-ra is, a 70vs 60%-ra is, azért írtam amit írtam:D

(#4073) Flashcash válasza jooker82 (#4060) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy példa az ismerősi körből:
Pest környéki agglomerációs településen felújítandó családi ház kb. 15millió
Önrész: kb. 6millió, igényelt hitel kb 9 millió, kereset kb 180 nettó
Otp - nem nyújt hitelt a fenti feltételek mellett
végül Erste ingatlan hitel lett belőle 25év

Miskolc az ingatlanpiac bermuda háromszöge :) (lásd otp és az avas lakótelep története), arra számíthatsz, hogy ott jóval magasabb önrészt fognak elvárni mint egy bp.-i ingatlannál. Szerintem az otp nem nagyon fog ott hitelezni.

(#4074) jooker82 válasza Vesztor87 (#4072) üzenetére


jooker82
nagyúr

Arre gondoltam,hogy abban az esetben albérletbe adom,viszont ,ha jól tudom bizonyos ideig albérletbe se lehet kiadni. Igaz ez??

Flashcash:köszi. Kb úgy 8 milliótól nem lenne több a max vételár és 2-őt tudnék fizetni önerőből.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4075) Vesztor87 válasza jooker82 (#4074) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Albérletbe miért ne adhatnád ki?:D Senkinek semmi köze nincs hozzá hogy mire használod:)
Én úgy számolok hogy 6-7 millió közti lakásokat nézünk jövőre közel 2m önerővel.

(#4076) jooker82 válasza Vesztor87 (#4075) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mert akkor sokan üzleti célra vennék fel a hitelt.. Elvileg van néhány év korlát,az albérletet nézve.
én is kb olyan összegekkel kalkulálnék.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4077) Vesztor87 válasza jooker82 (#4076) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hát nem tudom, nem hiszem hogy a bank kijön és megnézi Te laksz-e benne... :)

(#4078) concret_hp válasza Vesztor87 (#4077) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja 2 hetente kiküldik az embert ellenőrizni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4079) amargo válasza jooker82 (#4071) üzenetére


amargo
addikt

Jobban bele gondolva egy fix kamatozású forint hitel nem veszélyes, 3M önrész + 2M a lakásra, teljesen vállalható. Megkövetem magam :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4080) Vesztor87 válasza amargo (#4079) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem 8M a lakás ára, és 2M az önerő?

(#4081) lajafix válasza Vesztor87 (#4072) üzenetére


lajafix
addikt

Nem a havi részletet kell alacsonyra venni, hanem a futamidőt. Lásd Flashcash példáját a 25 évre 9 milliós hitelről.

Hitelbe belevágni könnyű, sokan megtették. Megérni a futamidő végét, na az a nehezebb.

Rock'n Roll

(#4082) lajafix válasza jooker82 (#4071) üzenetére


lajafix
addikt

Mert te is a 'mindánronsajátingatlantakarok' című magyar operát adod elő. Aminek hangszerelése a minimális önrész maximális futamidő című rituális gazdasági öngyilok.

(nem hiszem, hogy akkora lenne a jövedelmed, hogy 5-10 éves futamidőben gondolkodhatnál, ha igen akkor a fenti nem rád vonatkozik)

Rock'n Roll

(#4083) Vesztor87 válasza lajafix (#4081) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na igen:) A 25 évet mondjuk soknak tartom a mai világban. Egy alacsony részlet (20-30e ft) talán még nem is durva, de egy 60-80-100e ft-os vagy magasabb részletnél már az. Mi úgy gondolkodunk most, hogy ha esetleg jövőre belevágunk akkor 10 évre vesszük fel max, de úgy hogy kötünk úgy LTP-t hogy 6-7. évben legkésőbb kifizessük abból.

(#4084) axioma válasza jooker82 (#4076) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem a szocpolos lakasokra lehet(ett) igaz a sztori, hogy nem is adhatod ki, hiszen arra kaptad a tamogatast, hogy a gyerekeknek fedel legyen a feje felett, nem pedig arra, hogy nyereszkedj. Persze ez is csak akkor derul ki, ha ingatlan-nyilvantartasilag se laktok benne (az majdnem mind1, hogy mas meg igen vagy sem).
Ettol persze meg lehet, hogy pl. az uj tam.hitelnel is van ilyen, de nem tudok en rola (de ez semmit nem jelent, mert nem a hitelezesben dolgozom).

(#4085) axioma válasza lajafix (#4081) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azt, amelyik mar az elso mondatban elkoveti azt a penzugyi alapszabaly megszegeset, hogy kulonbozo idopontokban esedekes osszegeket jelenertekesites nelkul ad ossze? Nem kerestem ki, de szakadjatok mar el ettol a megkozelitestol, mert nem eleg hogy en tepem a hajam, de az amugy eszervekkel gondolkozo embereket is megkavarjatok.
Natessek, erre me'g a szerkesztesi idon belul masodik hsz. buntettet is elkovettem, annyira felhuz mindig ez a duma. Tessek mar szamolni tudni, THM-et ertelmezni tudni (mondjuk ugy, legyen a valosaghoz hasonlo kep legalabb rola), aki hitelek kornyeken tanacsokat akar osztogatni, barmilyen joszandek is van mogotte!
Bocs, hogy nalad borult a bili, de visszatero elem itt is, meg az index forumon is. (Utobbi es e kozotti ugralasom eredmenye hogy neha itt is elfelejtek szerkeszteni, mert ott nem lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#4086) jooker82 válasza lajafix (#4082) üzenetére


jooker82
nagyúr

Igazából úgy tervezném,hogy 15-20 évre venném fel és már néhány éven belül előtörlesztenék. Tehát,úgy 40-től felefele nem szeretném a havi törlesztőt. Amúgy jól keresek,de nem akarom hitelre használni a fizetésem,mégcsak negyedét se.
Viszont az albérletkorlát az domináns. úgy nem irok alá majd egy szerződést se,ha bármiféle korlátot szabnak,mert,ha elveszitem a munkahelyem,mégcsak ki se tudom adni a lakást. onnantól gubanc van. :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4087) concret_hp válasza axioma (#4085) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem semmi ilyesmit nem írt :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4088) axioma válasza concret_hp (#4087) üzenetére


axioma
Topikgazda

Jaaaa, hogy az... en egy regebbi hsz-re emlekeztem, es nem tudtam kitol, de itt valaki szornyulkodott es mintha az is 9M lett volna, hogy a vegen 20M felett kellene fizetnie... akkor visszavonva. Bar nem tudom, kinek mi baja van a 9M 25ev hitellel, ha az vallalhato feltetelekkel van, hacsak nem a 180e fizu, mondjuk gyerekkel ezt tuti nem csinaljak vegig.
(De pl. nekunk kieg.kt. hitelunk van, 12.6-t vettunk fel 2005-ben, mondjuk az igaz, hogy egy 8M-s telken 20M feletti epitkezesre, es eltero bevetelre.)

(#4089) attiati válasza axioma (#4088) üzenetére


attiati
veterán

mit tippelsz, az a 2005-ös 20 milliós költségvetésű építkezés ma mennyi lenne? (ha minden ugyanolyan kivitelezésű lenne)

Ez az egy nagyon érdekelne, hogy a szakember és építőanyag árak mennyire mentek el (cement, tégla, cserép ezek emelkedtek, azt tudom). A válság alatt a lakásárak le, családi ház árak le (?), de a családi ház építés árai? (fel?)

[ Szerkesztve ]

(#4090) lajafix válasza jooker82 (#4086) üzenetére


lajafix
addikt

6 millió az unicreditnél 10 évre 72ezer /hó, 25 évre is 46ezer/hó...

nem értem, hogy ha a munkahelyedben nem bízol, akkor miért kötnéd magad miskolchoz 15-20 évre?

ha fiatal vagy és jól keresel, akkor miért nem gyűjtesz még 1-2 évig? 8 millióért mit lehet kapni miskolcon?

(#4085) axioma: hidd el, tudok jelenértéket számolni és a céges projektjeimben megtettem vagy kb 300x az elmúlt évtizedben. :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#4091) _NCT


_NCT
őstag

13. ker Rozsnyay utca milyen környék? Ha valaki ismeri írhatna róla pár sort, találtam egy nagyon tetsző ingatlant.

[ Szerkesztve ]

(#4092) lajafix válasza _NCT (#4091) üzenetére


lajafix
addikt

Ipari/irodai környék a kies angyalföldön, gondolom egy új építésű házban tetszik neked egy lakás.
Egyszer költöztettem az egyik haveromat oda, amikor épültek 2005ben, akkor nagyon új szaga volt az egésznek.

A váci út közelsége előny, munkahely szempontjából a 13ik kerület szvsz a legjobb lehetőségeket nyújtja.

Rock'n Roll

(#4093) axioma válasza lajafix (#4090) üzenetére


axioma
Topikgazda

Sorry, irtam mar hogy en voltam a hunyo, nem kerestem vissza hogy konkretan melyik hsz. hanem remlett egy, amire raillett a leiras.

attiati: en nem szamolnek jelentos kulonbseggel, ha ebben a nagysagrendben nezelodunk. Dragabb lett az engedelyeztetes (tobb minden kell), epitoanyagok vegyesen (amit a kereslet hajtott fel az visszament, amire van modernebb alternativa ott a regi olcsobb az uj persze dragabb), a vallalkozok is jobban leszoritottak az arakat ahhoz kepest, amikor me'g a pek is villanyt szerelt. Ellenben en ma mar nem azt a muszaki szinvonalat epitenem, amit akkor, pl. a ketretegu ablak helyett megfizetheto a 3 retegu is, mas szigetelesi modok, uj otletek, teljesen mas futesrendszert (mar ha rendszert) csinalnek ugyan hozzam tobbet a gazos/kemenyes nem jonne, ellenben egy szellozteto rendszer az alap lenne, ilyesmi. Idokozben egy csomo helyen kotelezove tettek ilyen cs.hazas teruleten is a garazst, az dobhat rajta (bar nalunk az is benne volt, mert annyira lejt a telek, hogy a 18 m hosszu haz aljanal megvan a 2.2 belvilag + fodem ugy, hogy a masik felen tkp. az utcaszint a padloszintunk).
Tedd hozza, hogy mi vallalkozoval epittettuk, szocpollal, tehat gyakorlatilag nem volt benne sajat munka se igazan, meg afa nelkuli se jelentos tetelekben, mert azt mind nem is fogadtak el, a papirosat kellett mindig valasztanunk.

[ Szerkesztve ]

(#4094) attiati válasza axioma (#4093) üzenetére


attiati
veterán

Legalább a házasság se ment tönkre az építkezés miatt :)
A lejtős telek tényleg nem a legjobb. A legtöbb helyen azzal kezdik az építkezést, hogy vízszintbe hozzák, tömörítik + feltöltik, hogy a belvíz a szomszéd telek felé menjen. Ezek nálatok hogyhogy elmaradtak?

(#4095) axioma válasza attiati (#4094) üzenetére


axioma
Topikgazda

1. Hogy jon ide a hazassagunk? Ja, hogy az epitkezesen veszekedes miatt? Hat az aztan nagyon nem a vallalkozon mulott, mert azert kellett ott nekunk szenvedni vele rendesen, de azt mondom hogy a szokasos ellensegednek/baratodnak/magadnak harmasbol mi elsore behuztuk a kozepsot. Es amikor mentunk beadni a hasznalatba vetelit, mi mar tudtuk, hogy majd akarunk egy masikat is, kimondottan elveztuk az epitkezest, pedig kisebbikem kozben lett 2 eves... Es az elso dolog, amit legkozelebb nem akarok, az a fovallalkozo. Mert akkor olyan (gagyi) embert hoz, amilyet nem szegyell. A vizest azt szerintem evente atkozzuk el, amilyen hulyesegeket csinalt es javitgatnak utana... a villszer viszont egesz normalis volt. De legkozelebb en akarom kivalogatni a megfelelo szakikat, es kulon foglalkozaskent a femu vagy akar kulon ember vigye az epitkezes lebonyolitasat (melyik alapanyag hova fer, a falat a komuves rakja egyenesre es mennyire vagy arra van a vakolobrigad, ilyenek).
2. Fent utca, a telek vegen patak. Szerintem nem tul sok kutatomunkaval megtalalhato mind terv (helyszinrajz) mind foto szintjen a telkunk, akkor rajossz. Ezt nem lehet kiegyenliteni, mi tobb, 1m-nel nagyobb szintvaltozast eleve csak engedellyel lehet vegezni, es szerinted ki engedte volna? Csinalsz egy dombot a telkedbol, es utana epitesz ra ugy, hogy a kornyek fole magasodj, vagy hogy teged kikeruljon az esoviz amikor dezsabol ontve esik? Nem, ez igy nem megy. Igy lett nalunk felpince, ami reszben garazs - vegulis most a ket kicsi autoval egymas utan is beferunk -, meg kazanhely, meg rakodo.

(#4096) _BM_ válasza attiati (#4089) üzenetére


_BM_
senior tag

"a 2005-ös 20 milliós költségvetésű építkezés ma mennyi lenne?"

Könnyen meglehet, hogy a munkadíj - nominál - olcsóbb ma, mint akkor.

(#4097) _NCT válasza lajafix (#4092) üzenetére


_NCT
őstag

Street view-al lecsekkoltam közben, hát nekem az a rész eléggé kietlen, valóban ilyen kis ipartelepszerű, romos házakkal, az az egy új építésű ház van ott, viszont mélygarázs is van. Metró kb 10 percre van, de éjszaka nem biztos hogy szívesen mászkálnék arra.

Róla lenne szó. Ez meg a hirdetés.

Bár ennyiért a körúton (6. ker) is találtam 2 lakást is, ma meg is nézem őket.

[ Szerkesztve ]

(#4098) concret_hp válasza _NCT (#4097) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha nme kell a parkoló, akkor ez így elég dárga :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4099) _NCT válasza concret_hp (#4098) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom, igazából nagy szükségem nem hiszem h lesz az autóra. De még nem tudom.

Jelenleg 3 ingatlan tettszik nagyon:

6. ker

VI. ker

I. ker (5 percre van melóhelyemtől :D )

Ma a két 6. kerületest tudom szerintem megnézni, de lehet h csak 1 fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#4100) Vesztor87 válasza _NCT (#4097) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Atyaég:) 70-75k egy 25-30nm-es kis lakás? Nem semmi:) Mondjuk a panel hiába olcsóbb, ha elviszi a difit a fűtés:) De egy 50 nm körüli panel se drágább összességében, aztán mégis elegendő terem van:)
Szerk: tegnap vtam a 19 kerben, megkaptam az új albim kulcsát, hát még nincs kész a tulaj a felújítással. A púr hab itt ott kilóg az ajtó keret alól, a kapcsolók újak, de nincs kijavítva a festés mellette, körülötte, köszöb nem mindenhol van kész, szval van még mit csinálni. Várom már a költözést:D Jövő hét szombaton költözünk, meglátjuk mennyire is jó hely Kispest:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.