Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) j0k3r! válasza noiq_nolife (#22000) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én a híres rezsicsökkentésen is várok némi finomítást. Szerintem bizonyos szint után rá fogják terhelni az árát a fogyasztókra, vagy valami hasonló. De ez csak tipp, lehet hogy mellélövök vele (ez is egyfajta ösztönzés a korszerűsítésre)

some men just wanna watch the world burn...

(#22002) Dorian válasza axioma (#21997) üzenetére


Dorian
félisten

15 éves a lakásom, semmit nem kell benne felújítani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22003) Drizzt válasza Dorian (#22002) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eléggé hihetetlenül hangzik.
Én is 15 évig laktam lakásban, bár tény, hogy 1950-ben épült. De voltak muszáj cserék:
- Kéménybélelés. Azzal buktam a konyhai fűtést, mert onnantól nem lehetett visszakötni a kéményre. Fűtésrendszer cserét meg nem vállaltam be, mert milliós tétel lett volna, úgy voltam vele, majd ha eladom a lakást, akkor a vevő kitalálja mi legyen vele.
- Fürdőben csak a csapot, meg a csaptelepet kellett cserélni, de azért ha egy fokkal magasabb igényszinttel állok hozzá, akkor a kádat is kellett volna.
- Konyhában nem csináltattam semmit, bár szintén azt kell mondani, hogy minimálisan magasabb igényszinttel muszáj lett volna. De a 15 év alatt szinte egyáltalán nem főztem.
- Áramhálózathoz többször kellett nyúlni, végül az egész cserére került.
- Festés kb. kétszer volt ennyi idő alatt, ami megintcsak ultrakevésnek számít.

Nyilván egy maximum 15 éves lakásban kevesebb lett volna a dolog, de a fentieket úgy hoztam össze, hogy egyébként tényleg csak azt csináltam meg, ami már korlátozott a mindennapi élet lefolytatásában. És egyedül laktam 54 négyzetméteren. Ha még lett volna plusz 1-2 ember, akkor sokkal több dolgot meg kellett volna csinálni, mint így.

I am having fun staying poor.

(#22004) Dorian válasza Drizzt (#22003) üzenetére


Dorian
félisten

Enyém úgy 15 éves, h 15 éve épült. Mi ketten +2 kutyánk lakott ott 12 évig, uccsó évben +1 kisgyerek is. A mosogató csaptelepet cseréltem egyedül, meg a kádcsapban kerámia betétet és párszor izzót. És persze ki volt párszor festve. Ez mind karbantartás tágykörbe tartozik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22005) j0k3r! válasza Dorian (#22004) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Mindegy minek nevezzük, a lényeg hogy ezek költségek bérbeadó oldalon (az eredeti kérdés innen indult)

some men just wanna watch the world burn...

(#22006) Dorian válasza j0k3r! (#22005) üzenetére


Dorian
félisten

2 vödör festék nem olyan költség amit annyira figyelembe kell venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22007) j0k3r! válasza Dorian (#22006) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én úgy tudom, hogy hosszútávon éves szinten az ingatlan árának 1-2%-val érdemes számolni fejújítási/állagmegőrzési költségekre. Illetve, ha visszaolvasol, akkor paneles a történet, azokból meg nem igen tudok újépítésűről. Értem én, hogy kiragadod a saját példád, de nagyon messze áll a valóságtól a 2 vödör festék.

some men just wanna watch the world burn...

(#22008) Dorian válasza j0k3r! (#22007) üzenetére


Dorian
félisten

Rosszul tudod. Ez egy olyan elméleti szám, ami max akkor igaz, ha mindent folyamatosan vadi új állapotban kívánsz tartani. Semennyire sem életszerű.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22009) noiq_nolife válasza Dorian (#22006) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

újépítésű lakásnál a komolyabb felújítások később jönnek elő, de vízvezeték rendszer eloregedik 40-50 éves távon, ennyi idő alatt a villamos igény is sokat változhat. Ha a falat, burkolatot kell bontani az már költséges lesz.

(#22010) Baltazár123 válasza #41635072 (#21999) üzenetére


Baltazár123
senior tag

"Havi törlesztője 202E ha 20 éves a hitel."
Durva számok ezek és tutira nem egy havi 3m bruttó + éves prémiumot kereső vezérigazgató a történet hőse, hanem olyan valaki, aki ott rezeg a bérlőnek minden hónapban, hogy fizesse már a 150e -t mert kell a havi törlesztő miatt neki is.
Eleve hitelt úgy szabadna csak felvenni, hogy 1, de inkább 2 éves törlesztő legyen könnyen hozzáférhető tartalékban közben. Lehetőleg azonnal, de ha nem, akkor nagyon gyorsan felépíteni ezt a tartalékot. Az előre látható és nem látható kockázatok miatt, ugyanis egy ilyen kötelezvény, hogy valaki 20 évig mindig pontosan befizet ekkora összeget komoly kockázat.
Csak két példa, amikkel én találkoztam. Jó ismerősöm 8 hónapra dölt ki egészségügyi okokból, pont mikor a nagyobbik gyereke is éppen kezdte az egyetemet. Lakáshitel + autóhitel + még valami hitel. Neki viszont volt biztosítása is meg tartaléka is és csak így tudták átvészelni.
A másik meg, hogy tudnék mondani több lakáskiadót, akik már akkor pénzavarba kerültek és kerülnek, ha nem jön szinte azonnal bérlő a korábbi helyett, ha az elmegy.
2 évtizedre bevállalni, hogy bármi jöhet, akkor is fizetni kell.
Értem, hogy általában mindig van valami megoldás és ritka, amikor tényleg nagy bajba kerül a hiteles, de láthatóan sok ember ilyenekbe egyáltalán nem gondol bele.

[ Szerkesztve ]

(#22011) Dorian válasza noiq_nolife (#22009) üzenetére


Dorian
félisten

A modern ötrétegű csövek nem öregednek el.
3x16 Amper ami szolgáltatónál még simán növelhető 25-re is, nemtom mire nem elég, a 2,5-es rézvezetékek sem szűk keresztmetszetek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22012) Pfiucska válasza Baltazár123 (#22010) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Mondjuk ez a 2 eves komplett torleszto legyen zsebben nekem kicsit soknak tunik + atlag Jozsinak elerhetetlennek is :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#22013) Uyuarasy válasza Dorian (#22002) üzenetére

Azert ehhez szerencse is kell, hasonlo koru a lakasunk es evekkel kesobb derult ki, hogy nehol eleg kokler volt a kivitelezo (nem elso lakok vagyunk):
- amikor csereltem a nappaliban a negy lampatestet, harom fele vezetek volt a falban (ket merev, a masik ketto sodrott rez, mas atmerokkel),
- az erkelyt nem megfeleloen burkoltak le, nem is lejt elegge es a vizzaras sem sikerult, az egyik fal nagy esok alatt vizesedik,
- a muanyag nyilaszarok mar erezhetoen nem ujak (igaz DK-i tajolasu a lakas, az erkelyt mindig suti a nap, meg nem lehettek nagyon dragak ezek sem... :) )
- a zarnyelv rugoja eltorott es eleg korulmenyes (=koltseges) a betet csereje hala a sokpontos biztonsagi ajtonak,
- elozo lakotol maradt ket Kludi csaptelep, mi 5 eve vettunk egy Mofemet, ezekbol kettot lassan lehetne cserelni,
- a furdoszobaban egy 3-4 csempe elkezdett elemelkedni a fuga menten a faltol, a szaki(k) nem talalkozhattak meg a dilatacioval...

Szoval ha tenyleg rendesen megcsinaltak, akkor ezeknek lehet csak egy resze jon elo idovel, de attol meg ugyanugy koltseg lesz. Persze a "nem veszes", par eve mondtak az erkely ujraburkolasara egy 400k koruli ajanlatot, akkor inkabb 2-3 evente vakolok es festek egyet azon a fel meteren, de ha berlo lennek siman megcsinaltatnam :U

(#22014) Zanik válasza hurenzon (#21985) üzenetére


Zanik
addikt

Elég érdekes ez a sztori, pláne hogy az MNB február végén még csak 77 milliárdról írt, ami kb. 5 hónap alatt jött össze. Most meg 1 hónap alatt lezárult volna annyi igénylés pluszban, hogy már satuféket húznak a bankok? Értem én az óvatosságot, de most egy csomó emberre ráhozták a frászt akár tök feleslegesen.

Én is most tárgyalok egy épülő BB-s lakásról, de még ha a héten lepapíroznám, akkor se tudnék szerintem április közepe előtt mindent beadni a bankba. Ergo most kérdés hogy egyáltalán vállaljam-e a kockázatot, miközben lehet április végén azt mondja esetleg a bank, hogy bocsi haver, nem kapsz ilyen hitelt.

Amúgy úgy volt hogy be fogják jelenteni mikor a keret 2/3-át lehívták. Ez eddig nem történt meg.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22015) Drizzt válasza Uyuarasy (#22013) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyebkent ezek peldaul pont olyan hibak reszben, amiert a nektek eladot akar kellekszavatossag kereteben terhelhetnek a koltsegek, ha 5 even belul elojottek a problemak. Kiveve persze ha ezek a vasarlaskor is ismertek, vagy felismerhetok voltak. Ami sokszor necces kerdes, pl. nem tudom, hogy az erkely burkolasi problema akkor is eszreveheto-e, ha eppen nem esik az eso.

I am having fun staying poor.

(#22016) axioma válasza Zanik (#22014) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem szamolsz a hosszu atfutassal a beadastol leszerzodesig, sztem hiheto h 2/3 nincs leszerzodve es megis a mar beadottak kimeritik a keretet. Tavasz a feszekrakas ideje amugy is, cs.hazak ilyenkor indulnak.

(#22017) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdést.

A jegybanki alapkamat számításban és főleg a meghatározásában tudnátok nekem segíteni?

Vettem egy ingatlant 4.000.000 értékben 180 hónapra aminek a havi törlesztője 22.612 Forint. A befizetés után a tőkemaradvány és a hónapok is csökkenek.

Erre rámegy a mindenkori jegybanki alapkamat.

És itt jön a kérdés, hogy kell alkalmazni a jegybanki kamat számítást erre a vásárlásra?

A 4,40%-os jegybaki kamattal a 22,612 havi törlesztőm és már 70 hónap befizetett hónap után a tőkemaradványom 2.441.936 forint. Erre a városgazda a 4,40%-os kamattal 8.953 Forint kamatot számol ki nekem egy hónapra.

Példa : 4,40 és 10%-os kamattal a 22.612 forintos tőkémre és a 2.441.936 forintos tőkemaradványra.

4,40%

31.565-Ft.

10%

42.961-Ft.

Itt az látható hogy a 22.612 fíx törlesztőmre a 10%-os kamattal véve és számolva már 42,961. -Forintot kellene fizetnem. És akkor még nem számoltam ide a 2006-os 16%--os válságot vagy a 1995-ös 25% -os jegybanki kamatot. :(((

x Tőkemaradvány / szorozva x jegybanki kamat % -al / = xxx és azt osztva 12-vel.

Ezt sokan megerősítették, még axioma is .

Na most a szerződésemben ez ál a 3. pontja B résznél.

b.) Vevők kötelesek a fennmaradó vételárhátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére a Csepeli
Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt.-n keresztül.

Egyszóval a fentmaradt tőkemaradványomat ami most 2.441.936 Forint és azt kell elosztani a a fentmaradó hónapjaim számával.

Én azt mondom, hogy a szerződés alapján amit idáig alkalmaztak kamatszámítás nem helyes.

Másrészt a jegybanki kamat havonta csökken vagy nő szóval változik, így nem lehet éves és havi alapot venni az ők által használt számításra.

Harmadrészt ez nem egy pénzintézet alapján felvett és meghatározott kölcsön, ahol meghatározzák az éves kamatot ami pl: xxx % mert ott igen is így kellene számolni.

Kérdésem az, hogy ha ezt peres útra vinném egy jogásszal lenne esélyem a nyerésre, és a szerződésben foglaltak alapján a az én számításomat alkalmazni és az idáig befizetett túlzott kamatot visszakapni?

Nagyon becsapva érzem magam ezen szerződés alapján ahol hiányzik a kamatszámítás levezetése is.
Nem vették figyelembe a járványügyi intézkedéseket, erre az önkormányzat azt mondja nem pénzintézet.
Sajnos édesanyám sztrókos beteg lett, nekem kell ápolnom így 67.00 forint ápolási segélyt kapok ami nem valami sok, így minden forint számítana.
Fel kell készülnöm időben a járvány és most a háború miatt kialakult válságra és időben kellene lépne lépnem az önkormányzatnál. Sajnos ez kezd beigazolódni is a 0.65% jegybanki kamat hónapról hónapra nő ami most 4,40% és folyamatosan megy feljebb.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22018) axioma válasza Angel2014 (#22017) üzenetére


axioma
Topikgazda

Amugy jogaszt kerdeztel-e mar, hogy a leirt szoveg mit jelent? Ha mar sajnos a magyar oktatasbol hianyzik mind a penzugyi ismeretek mind a hivatali nyelv elsajatitasa.

Amugy amivel gondod van az pont hulyeseg, az alapkamatot evre normalizalva kozlik, hatalya viszont naptari napok kozotti, baromira nem kell hogy egesz naptari evre legyen. Ezt es ennek napi szintu aggregalasat nem veszi be a gyomrod.

A fix a masik amit felreertesz [azon kivul hogy tokenek nevezed es arra akarod felszamolni a havi toketorlesztes-kotelezettseget]. A te hitelednel a tokebol havonta fizetendo a fix, nem a kamat vagy a torlesztoreszlet. Amennyiben nem az igazsagtalansaggal hanem a kifizetessel van gondod, akkor sajna a sajat ingatlan tulno a takarodon. [Masreszt a meltanyossagi kerelem atutemezesre, atmenetileg ne kelljen [annyi] toket fizetned csak kamatot megkerdezheto, bizva a valsag utani jobb kondiciokban, de tartok tole hogy a hosszabbodast is nehezen fogadnad el szamszakilag.]

(#22019) Zanik válasza axioma (#22016) üzenetére


Zanik
addikt

Közben jött ez a cikk:
[link]

Ebből arra következtetek hogy azok a bankok húzzák be most a féket, akik az első 120 milliárdból nem tudtak arányaiban annyi hitelt kihelyezni így a maradék 80 milliárdból kisebb rész jutna már nekik. Akkor csak ki kell deríteni melyik banknak jut a legnagyobb falat a maradék 80-ból (tippre OTP)!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22020) Angel2014 válasza axioma (#22018) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem kérdeztem még előbb olyan helyen akarok akiknek van tapasztalata és lenne e értelme...egy jogász is egy alkalomra 60.000 -Forint. :((

Ezt a mondatot kéne pontosítani és hogy kell alkalmazni, mert ez ál a szerződésben.

b.) Vevők kötelesek a fennmaradó vételárhátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére.

Egyszóval van egy induló tőkém amit megnövelnek a mindenkori jegybaki kamattal és azt veszik 180 hónappal.

Ez a leírás teljes mértékben az én leírtamat és az én számításomat támasztja alá.

Másik hiányolom a levezetést is, ahol olvasom a PTK-át ott azt írják kötelesek volna feltüntetni és levezetni számítást az adott kamattal.

Így nagyon becsapva és félrevezetve érzem magam, mert ha ezt közlik velem időben el tudok gondolkodni hogy tudom e vállalni így a hitelt, vagy nem e lett volna jobb a fix kamatozású hiteltörlesztés.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22021) Zanik válasza Zanik (#22019) üzenetére


Zanik
addikt

Sorry, most olvastam végig alaposan. Így már érthető a fék az összes bank részéről. Még ha 20%-át el is utasítják, akkor is nagy az esély, hogy ez a keret lassan kifújt. Hát akkor ez szopás.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22022) Uyuarasy válasza Drizzt (#22015) üzenetére

Ezt elismerem, a tanulsagunk az hogy hiaba tunik nagyon jonak es korrektnek az eladok is, nem art ha epitesz vagy egyeb hozzaerto szemek is megnezik :)
Egyebkent az elso par evben nem tunt fel hogy ilyen lenne, sok esonel lathato egy okolnyi folt a terasz ajto melletti falon, kivulrol pont ott volt megserulve a vakolat kicsit (ranezesre csak le van verve egy helyen az ele, kintrol a vakolat, bentrol a radiator miatt nem latszik a folt).

Plusz csavar hogy a fuggoleges falfelulet kivul a tarsashaze, azt nekik kellene javitani. Amikor eppen olyan konstellacio volt, hogy a kozoskepviselot is el lehetett erni, a gondnok is itt volt es az "osszes javitast" vegzo kivitelezo is megjelent - na akkor derult ki a teraszburkolat rejtett hibaja, ezert nekunk kellene fizetni a fal javitasat is.

Ezeket csak a "15 eves lakas vs. 2 vodor festek" amortizaciora irtam, amit el tudok hinni, de az eddigi sajat es ismerosi korbe latott tapasztalatok alapjan nem tul gyakori.

(#22023) axioma válasza Angel2014 (#22020) üzenetére


axioma
Topikgazda

Abban egyetertek, hogy nem ertetted meg, hogy mit irsz ala. De felteszem alairtad hogy megertetted. Nem kellett volna... esetleg a kozjegyzo ha volt, o felelhet erte, meg kell gyozodjon hogy erted-e.
Masreszt, most oszinten, amig nem volt a valsag, nem irtad volna ala a bizonytalansaggal egyutt is?
Nem ismerem a szerzodes egyeb felteteleit (tulajdonjog atruhazas idopontja, jelzalog kapcsan), de a fix hitel felvetele amibol ezt vegtorleszted most is nyitva all elotted.
Jogaszt nem csak penzert lehet megkerdezni (forumok, jogsegelyszolgalatok). De jelzem elore, a szamitasi mod - ha me'g most se tiszta neked hogy miert igy van, akkor is - teljesen korrekt. A kamat is velhetoen joval jobb lesz, mint egy ugyanakkor fizetendo piaci valtozo. A fixaltnal nem, de hat ezt a tulajdonsagat azert csak ertetted a hitelnek (az a "mindenkori" nem ertheto maskepp).

(#22024) DamianB válasza Zanik (#22021) üzenetére


DamianB
őstag

Én januárban kezdtem de még mindig nem zárult le bár már a végén járok.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22025) angelside77 válasza Poonkie (#21989) üzenetére


angelside77
tag

"abevjava" program, FAM01 nyomtatvány.

Vagy itt.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#22026) Zanik válasza DamianB (#22024) üzenetére


Zanik
addikt

Ez a fő félelmem nekem is, hogy ez elhúzódhat. Annyi előnyöm van, hogy nincs más hitelem jelentős az önerő, nincs CSOK, nincs fundamenta, törlesztő a fizetésem 20%-a alatt lenne. De hiába lennék a bankok szemében jó adós, mire kiszűrik a rosszakat és sorra kerülök, addigra lehet elfogy minden. Most reménykedhetek, hogy beleférek, esetleg hogy kibővítik, vagy marad a piaci. Én mondjuk még azt is vállalnám nagy durcásan, csak hát pont a BB minősítés és az ahhoz kínált zöld hitel a vonzó a kinézett lakásnál (a lakás anélkül is tetszene, csak ezek a plusz pontok mellette!)

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22027) kovsol válasza Zanik (#22026) üzenetére


kovsol
titán

Ha megvannak a szükséges papírok akkor egész hamar át tud menni a hitel, inkább akkor van gond ha közben kell még beszerezni a hiányzó dolgokat, és arra várva áll a folyamat.

May the Force be with you!

(#22028) Zanik válasza kovsol (#22027) üzenetére


Zanik
addikt

Hát itt pont azzal van a gond, hogy míg átírnak a nevemre egy építési engedélyt, az kb. két hét. Tehát legjobb esetben április közepén tudnék bemenni a kiszemelt bankhoz minden papírral, úgy hogy nem kell pótolni semmit utólag. És akkor még hitelelbírálás ideje. Májusnál előbbi szerződéskötéssel nem számoltam. Na most addigra (hacsak az MNB nem dönt a kibővítésről), a bankok elhajtanak ha ZOP-os hitelt szeretnék.
Az ingatlanos is pánikol, mert most vitt volna egy csomó ZOP kérelmet, oszt ki tudja mi lesz belőlük. Én annyit mondtam neki, hogyha nagyon muszáj megoldom piaci hitelből, csak akkor módosítsunk a szerződés szövegezésén.
A bizonytalanság a legnagyobb gond most! Még az is jobb lenne, ha azt mondanák, hogy ennyi volt, meg se próbáld.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22029) DamianB


DamianB
őstag

Szarvas Norbi most rakott ki egy infót hogy a bankok nem fogadnak be többet zöld hitelből várnak a maradék 80 milliárdra.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22030) germinator66 válasza DamianB (#22029) üzenetére


germinator66
aktív tag

Hova...?

(#22031) DamianB válasza germinator66 (#22030) üzenetére


DamianB
őstag

Van egy csoportja oda be tudsz lépni könnyen.

Közben beszéltem a bankkal már elbíráláson vagyok bent .:))

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22032) Kickass válasza DamianB (#22031) üzenetére


Kickass
őstag

És az a csoport hol van? FB? Discord? Telegram?
Tényleg ilyen nehéz normális infót megosztani? :U

(#22033) DamianB válasza Kickass (#22032) üzenetére


DamianB
őstag

Tényleg ilyen nehéz beírni a nevét Googleba ahol kidob minden elérhetőséget. :U
[link]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22034) #41635072 válasza DamianB (#22033) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hiteles információforrás ám a csávó... :D
A legnagyobb bumm idején ÉVEKIG nyomta hogy mostmár itt kell, hogy legyen a piaci fordulat ideje, ez fenntarthatatlan... Még mindig ezeket nyomja? B**la-Mill***ik színvonal.
Aztán full támogatásra vett egy olcsó lakást, amiről a hülye is tudta, hogy fel fog értékelődni, és fényezi magát, hogy milyen ügyes volt. Legutolsó anyaga az volt, hogy ő akar egy tárolót venni a BudaP*rt-on, mert ez mekkora presztizs. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22035) DamianB válasza #41635072 (#22034) üzenetére


DamianB
őstag

Számomra hiteles több dologban is bejöttek a számításai emellett nem csak egy tárolója és lakása van ha jól tudom hanem több.
Kedvencem az volt mikor a kiszámoló kommentekben kinevették az elején Teslaval és az is bejött neki .
Az írás stílusa nem jött be az elején ezért volt unszimpatikus a videó bejelentkezései és mikor személyesen találkoztunk változtatták meg a véleményemet róla .

De ha hozol példát hogy hazudott átvert embereket amivel hiteltelenné vált akkor várom .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22036) #41635072 válasza DamianB (#22035) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az hogy a bull piacon heti szinten kb 5 évig azt hirdette, hogy szerinte mindjárt bedől a lakáspiac és szerinte várni kel a vásárlással az átverésnek számít? Nyilván nem ment oda kisbicskával senkihez, nem is értem az utolsó állításod. Egyszerűen hiteltelen, hülyeségeket beszél. Ha valaki éveken keresztül nyomja a véleményét és a piac ezzel szemben totálisan más irányba hat, akkor ez a szélhámos kategória az én szememben.

Az, hogy 5-10-15 ezer forintokért rohangál, hogy beszedje a tárolók utáni díjakat random lakóházakban, eléggé hasitasi módszer.

2-3 éve még csak egy lakása volt, az is full állami támogatásra gyakorlatilag plusz hitelre, nem hinném hogy azóta így megszedte volna magát…..

[ Szerkesztve ]

(#22037) Zanik


Zanik
addikt

OTP mai nap még befogad igényt hiánytalan dokumentációval. Holnaptól szevasz ZOP. Majd MNB eldönti lesz-e folyt köv.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22038) skristof válasza Zanik (#22037) üzenetére


skristof
tag

vasarnap kiderul :))

(#22039) Zanik válasza skristof (#22038) üzenetére


Zanik
addikt

de hát az MNB egy független intézmény, tök mindegy hogy ki van épp kormányon... :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22040) DamianB válasza #41635072 (#22036) üzenetére


DamianB
őstag

Be dől a lakáspiac ezt hirdette ? Én 6 éve ismerem tudok róla 3 éve figyelem őt de mindig lakásvásárlásra buzdított amit én láttam tőle , nem Kiszámoló Mikivel kevered? Ő volt az aki vásárlás ellen is hozott fel érveket és adott esetben a bérlést jobbnak gondolta. Vele is találkoztam bár annak már 6 éve .
Norbi alapvetően hitelkihelyezéssel foglalkozik abból él neki az a jó ha pörög a piac.

De pont a 3 éve indult be neki nagyon én nem vagyok benne a patron csoportjába ott tételesen le ír mibe hogy fektett de abból kalkulálok amit publikusan elmesél.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22041) hurenzon válasza Ursache (#21986) üzenetére


hurenzon
senior tag

Látod , látod .
nem kell itt feljegyezni :DD :DD

(#22042) Peetey91 válasza Zanik (#22037) üzenetére


Peetey91
senior tag

Raiffeisen se fogad már, Gránit Bank viszont érdekes mód elméletileg még igen.
Most futom ezeket a köröket, de szerintem jövő hétig csak találgatni lehet.

(#22043) DamianB válasza Peetey91 (#22042) üzenetére


DamianB
őstag

Igen nekem is ők a bankom meg azt mondta fogadnak be és szólni fognak hogy nem de igen mondták hogy több bank áll le

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22044) Ursache válasza hurenzon (#22041) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez még pending, még nem temetem ;]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#22045) concret_hp


concret_hp
addikt

csipázom, hogy a stratégiai nyugalom jegyében sosem változik néhány óra alatt semmi ami több millió ft +- lehet az ember zsebében :DDD

hogy on is legyen: nem értem miért nem normalizálódik az építőipari anyagok ára? most a FOMO hajtja? termelés elvileg már visszaállt kb. mindenben nem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22046) DamianB válasza concret_hp (#22045) üzenetére


DamianB
őstag

Nem még nagyobb drágulás jön komkel most írt róla a blogján.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22047) Drizzt válasza concret_hp (#22045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem állt vissza a termelés, szállítás. Jelentős exportőt Ukrajna, meg Oroszország is építőanyagilag, Sanghajt meg most zárják le teljesen 9 napra covidilag.
De idehaza mindenképp hajtha a FOMO is. Viszont messze nem ez az egyetlen tényező.

I am having fun staying poor.

(#22048) concret_hp válasza Drizzt (#22047) üzenetére


concret_hp
addikt

ne szórakozzunk már, shanghajban felhőkarcoló van, nem gerenda meg csempe gyár :U
a hiányt ( = drágulást ) a keresleti oldal hajtja, de miért? mindenki rájött az egész világon, hogy új házat akar építeni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22049) A Zéé válasza concret_hp (#22048) üzenetére


A Zéé
addikt

Elszálltak az energiaárak. Tófeji Zalakerámia gyár kb. 8X áron kapja a gázt, de kb. minden piaci szereplő is. A tégla, kőzetgyapot, betonvas, cement, kerámia termékek előállítása meg kimondottan energiaigényes. Emiatt több gyár is csökkentette a portfólióját (a jobban fogyó termékeket gyártják csak), ami miatt a megmaradókra nagyobb lett a kereslet, amit meg nem tudnak kielégíteni.
A szállítási költségek nagy mértékű drágulása, mivel a fuvarozókra nem vonatkozik már az árstopp, és 480 helyett 700 körül van a gázolaj literje.
Mindezt tetézi, hogy jött ez a háborúsdi, ami miatt nem lehet nyersanyagokat kihozni sem az oroszoktók sem az ukránoktól.

Ez az egész meg elindított egy olyan spirált, mint ami volt a WC papírral meg a liszttel az első Covid lezárások idején, ami miatt megint csak kiürültek a raktárak, mert a már futó, vagy biztosan elinduló projektekre mindenki betárazott. (pl nekünk is be kellett)

Kérdés, hogy a Paks II-re mekkora kapacitás volt már lekötve előre gyártóknál (állítólag jelentős, már az idei évre is), és hogy az valóban felszabadul-e, ha pedig igen, akkor mikorra. Ez fogja tudni majd mozgatni az árakat valamerre, illetve hogy mennyire gyorsan találnak az orosz, ukrán erőforrásokra alternatívát.

Just a simple Lineman...

(#22050) Drizzt válasza concret_hp (#22048) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Shanghajban van Kina legfontosabb, legnagyobb forgalmu kikotoje, mind belfoldi, mind kulfoldi szallitmanyozasi celra. Masfelol jelzeserteku is a dolog. Ha omikron mellett lezarnak egy ekkora varost, akkor mast is le fognak.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.