Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) föccer válasza Rambovits (#4300) üzenetére


föccer
nagyúr

A + hitellel az a baj, hogy azt is fizetni kell és hamar hitelcsapdába kerülhet az ember. :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4302) fokukac válasza Rambovits (#4300) üzenetére


fokukac
nagyúr

Figyelj. Ha hozol egy ilyen döntést, az jó eséllyel évekre, évtizedekre szól. Ne akarj gyorsan pontot rakni a végére..! Járj utána, gyűjts. Sokat.
Rossz gondolat, hogy mindenkinek lakást kell venni. Sokan gondolták így, azért tart itt most ez az ország (lásd még, hitelesek megmentése).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4303) _BM_ válasza bobsys (#4297) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem csak a szagra gondoltam, hanem arra, hogy zsírosodnak a falak a bútorok, meg minden. Broáf.

(#4304) concret_hp


concret_hp
addikt

családi házben sztem okés az amerikai konyha, pl alapból tud lenni ablak a konyha részen, ami a rmek új építésű lakásokban 99%ban nincs :D bár jobban belegondolva 1 helyen már láttam :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4305) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Köszönöm a válaszokat a panellal kapcsolatban. Igazából a Vizafogót nézegetem, de akkor fel kell készülnöm, hogy nem lesz olcsó mulatság. Másfél szoba és lehetőség szerint külön WC, de ilyenből nem sokat építettek a környéken...

(#4306) bobsys válasza _BM_ (#4303) üzenetére


bobsys
addikt

ja hat mi nemhogy zsirral nem fozunk de meg rantott dolgok sincsenek otthon + van ablak kifele a konyhabol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4307) axioma válasza bobsys (#4293) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mindig szem elott van a konyhai rendetlenseg :) Nekunk kulon konyha, kulon etkezo, kulon nappali. Meg persze spajz is, az se mind1 ha helyet szamolunk. Bar az elso kettot ossze lehetne vonni, HA nagyobb lenne az ossz rendelkezesre allo hely, igy nem, mert igy van csak eleg hely butorozni, a plusz falakkal. Ajto mondjuk ezek kozott nincs, csak egy 80-as atjaro (a nyitott 90-es nevleges ajton is csak 76 korul lenne, de utban lenne az ajtolap minden variacional).

(#4308) lajafix válasza Rambovits (#4300) üzenetére


lajafix
addikt

10% önrész nagyon kevés, minimum 30%ot szedjetek össze. Valamint ha hitel, akkor a futamidőt ne a végtelenbe tervezzétek, próbáljátok 10 év alatt törleszteni.

Rock'n Roll

(#4309) Rambovits


Rambovits
senior tag

Köszi a tippeket. Mindenkinek :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#4310) bobsys válasza axioma (#4307) üzenetére


bobsys
addikt

latom csak en preferalom ugyhogy csondben maradok :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4311) _BM_ válasza bobsys (#4310) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem volna tragédia az az amcsi konyha, de hogy az újépítésű lakások 95%-át úgy alakították ki, az már durva. Gyakorlatilag nincs nem amerikai konyhás a piacon, csak panelban.

[ Szerkesztve ]

(#4312) concret_hp válasza bobsys (#4310) üzenetére


concret_hp
addikt

nem feltétlen az amerikai konyha a baj, hanem hogy pl többnyire úgy van, hogy nincs szellőzés, meg hogy sokszor 20m2 a nappali + konyha, ami pont arra jó, hogy nem férsz el :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4313) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#4314) föccer válasza _BM_ (#4311) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt az olcsóbb megcsinálni adott nm-re.

Ezér tva n semmi másért

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4315) _BM_ válasza föccer (#4314) üzenetére


_BM_
senior tag

Mennyivel kerül többe egy ilyen kialakítás?
Kicsit torz a rajz, de élőben simán legipszkartonozható az a rövid szakasz+ajtó. 50 rugó.

[ Szerkesztve ]

(#4316) concret_hp válasza _BM_ (#4315) üzenetére


concret_hp
addikt

de egy társasházban van 30 lakás akkor az 1.5 milla :U ez a baj.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4317) _BM_ válasza concret_hp (#4316) üzenetére


_BM_
senior tag

Félreértettél. Azért hoztam fel példának a garzont, mert kis helyen is el lehet különíteni a konyhát. Az építőnek ugyanannyiba került ez a lakás, mint annak az építőnek, aki berakja a szoba közepére a konyhát, lassan már a vécét is.
Tervezői butaság ez, nem feltétlenül költségmegtakarítás.

[ Szerkesztve ]

(#4318) föccer válasza _BM_ (#4315) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne csak anyagköltséget számolj, hanem vállalkozási díjat is. És ha még csak 50k-is, a nagy lakásszámnál már jelentős. Nálunk 400 lakás van, ami már 20M+.

A másik oka az, hogy így nagyobbnak tűnik a nappali, és nem csak egy pici lyuknak, mint ami valójában a 15-17nm.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4319) axioma


axioma
Topikgazda

Az ilyen lakasoknal a kovetkezo a szempont:
1. lakassa minositeshez kell legalabb egy darab legalabb 17 nm-es szoba, es ujabban ez meg is lett szigoritva, mert regen egy ilyen nappali-etkezo-konyhat a falvastagsagok felevel szamolva ertek el a 17.00-t, de most mar elvileg (persze gondolom csak utana kezdett epitkezesekre), hogy se a falat se a konyhareszt nem szabad beleszamolni (azert van 50 centis sav a butoron kivul padlolapozva, vagy egybe, hogy lehessen barmilyen kicsire venni...
2. a kulon konyhanak fala van, ami mar elfoglal helyet, plusz a berendezese is elegge maceras, mert vagy egysoros marad, de az panel hangulatu, vagy meg nagyobb kell legyen
3. a kulon helyiseg kulon megvilagitast is igenyel, marmint ablakot, marpedig az ujepitesunel a kulso falak kiosztasaval azert takarekoskodni kell...

(#4320) fokukac válasza axioma (#4319) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem, a fő szempont az, hogy minél nagyobb legyen az értékesíthető alapterület aránya. Ennek rendelték alá az összes többi szempontot, ezért van amerikai-konyha, és ezért van ennyi ilyen, elcseszett alaprajz (amit többnyire a tervezők is szégyellnek, csak hát ez volt a megrendelő igénye).

A legszebb az egészben az, hogy ezeket a lakásokat is megvette valaki, olcsó svejcifrank-hitelre.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4321) axioma válasza fokukac (#4320) üzenetére


axioma
Topikgazda

Persze, de a 17nm meg ablak miatt ezt igy erik el. Szerintem ugyanarrol beszelunk, csak mas iranybol kozelitve :)

(#4322) fokukac válasza DeFranco (#4313) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez kurvajó :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4323) _NCT


_NCT
őstag

Hol érdemes ingóságra biztosítást kötni? Allianz-nál az éves valami 8000-10000 között van, de jelenleg karbantartás alatt van a honlapjuk. Netrisken meg nem találtam meg a nagyobbakat.

Generali mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#4324) Vesztor87 válasza _NCT (#4323) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Netrisken kötöttem, először nem fejeztem be a kötést, csak kalkuláltam, másnap visszahívtak:) Nekem MKB-s lett, 8.900 ft/év (negyedéves). Csak ingóság, és albérlet, 2 fő, 10. emelet, 19. kerület:)

(#4325) _NCT válasza Vesztor87 (#4324) üzenetére


_NCT
őstag

Én Allianz-nál akarok. Elég sok helyen megnéztem, volt ahol számítógépre és perifériákra nem is lehetett kötni... Volt ahol bérlőként nem lehetett. Volt ahol rohadtul drága.

Jövőhéten úgy is fizetem az autó biztosítását, majd megkötöm allianz-nál csak ingóságra, ott is valami 8k körül van egy évre. Ott legalább lehet műszaki cikkekre, amelyek nem érik el a 250k-t.bár nekem összesen nem fog annyit érni az ingóságom sztem :D

(#4326) _NCT válasza Vesztor87 (#4324) üzenetére


_NCT
őstag

mkb-ben nem tudom mennyire bízhatok. EP ott van, eddig nem volt velük bajom, de nem valami "élsportoló" bank.

(#4327) Vesztor87 válasza _NCT (#4326) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ha mindenképpen a kékeket szeretnéd felesleges kérdezni:D Egyébként ott a kékeknél 18-ra jött volna ki, nekem elég az mkb-s. Nem egy kicsi cég, ha meg úgy döntenek hogy lelépnek kötök máshol, ennyi:D

(#4328) Agostino


Agostino
addikt

azt hittem felettem önmagával folytat a kolléga társalgást.... : ))))

lakás ki lett fizetve, minden oké, hamarosan átvesszük. kérdés: milyen papírokat érdemes még kitölteni a következőkön kívül: óra átadás-átvétel, kulcsátadásról papír.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4329) Vesztor87 válasza Agostino (#4328) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Néha én is azt hiszem:D

(#4330) Agostino válasza Agostino (#4328) üzenetére


Agostino
addikt

up, senki? vagy ez minden amire gondolni kell? : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4331) amargo válasza _NCT (#4323) üzenetére


amargo
addikt

aegon-nál van teljes körű biztosításom ~27e/év
Ebben benne van a + legmagasabb baleset, exkluzív, felelőség biztosítás
Maga az íngósság 17e környéke lenne. ~6M-ig biztosít - megjegyzem nem tudom mennyi értelme van éppen most akarom majd átnézni ezeket a dolgokat..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4332) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Következő lenne az esetem:
Vidéki kisváros frekventált területén lenne egy 60+ nm-es 2 szobás 4.emeleti lakás eladó. A társasház téglaépítésű, átlagos,rendezett, viszont maga a lakás nagyon durván lelakott. 2 tulajdonosa van(50-50%), az egyik tulajdonos(szülő) nekem ajándékozná az ő részét, így csak a másik felét kellene megvennem. Viszont egy árva vasam sincs és itt jön képbe a hitel. Vásárlásra+felújításra kb 3-3.5 millió kellene, ezt követően a lakás sztem érne egy olyan 7-8 milliót (ez csak becslés, még jobban utána kell néznem az áraknak).
Szívesen belevágnék, mert így elég jó áron juthatnék hozzá egy lakáshoz és amíg én itthonról nem költözök el addig ki tudnám adni albérletbe, ami fedezné kb a hiteltörlesztőt. Szerintetek jól gondolkodok, járható út ez? Illetve a hitelfelvételnél tudok e úgy felvenni lakáshitelt, hogy Vásárlás+felújítás vagy ez két különböző hitelt fog jelenteni? Adni fognak e hitelt, ha nincs önerőm, viszont a lakás értéke meghaladja a felvett hitel összegét(jelzálog)? :F

A segítséget, tanácsot előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#4333) _NCT válasza amargo (#4331) üzenetére


_NCT
őstag

Én most csak ingóságra + üvegkárra kötöttem 9700/éves díjat. üvegre azért kötöttem, mert elég sok üveg van albiban és ha kitörök egyet kettőt, ne kelljen annyit fizetnem.

(#4334) Psytróger válasza csiben1 (#4332) üzenetére


Psytróger
tag

2 körben fog csak menni, első körben tulajdonba kell hogy kerülj, és másodikban tudsz felvenni hitelt felújításra. Az első hitellel valószínű nem lesz gond, a jelenlegi finanszírozási arányok szerint ugye az ingatlan értékbecslő által megállapított forgalmi értékének a 80%-ig adhat hitelt a bank, Te meg a "sztenderd" vételár felét kéred csak, így ezzel nem nagyon kellene hogy probléma legyen. A lényeg hogy azért egy 4 milliós forgalmi értéket jelenlegi, lelakott állapotában is kell hogy érjen az ingatlan, ennél alacsonyabb értékűt ugyanis a bankok nem fogadnak el fedezetként.
Az első értékbecslés ismeretében már el tudod dönteni hogy másodikra az egyszerűbb szab. felh. hitelt veszed fel (melynél az ingatlan jelenlegi értéke kell hogy elbírja e a két hitelt), vagy inkább kedvezőbb kamatozású, felújítási hitelt választasz, ahol költségvetést (állami támogatás esetén számlákat) kell benyújtani, és szakaszosan folyósít a bank - ez a felvehető hitelösszeg tekintetében azért jobb mert felújítási hiteleknél viszont nem a jelenlegi, hanem a felújítás utáni várható forgalmi értéket veszik figyelembe a fedezet terhelhetőségénél. Melyik városban van egyébként ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4335) csiben1 válasza Psytróger (#4334) üzenetére


csiben1
tag

Szia!

Köszi a gyors választ. Kiskunfélegyházán van a lakás. Így lelakott állapotban is simán ér 4 milliót, de ugye én majd próbálom a lehető legolcsóbban megvásárolni a másik felét a lakásnak.
Írtad, hogy lakásfelújítás hitel esetén a bank szakaszosan folyósít. Ezt, hogy kell elképzelnem? Mondjuk felveszek 1.5 milliót lakásfelújítási hitelt amit nem adnak ki egyszerre, hanem mindig be kell battyognom a bankhoz, hogy most a festőt, vízvezeték szerelőt... stb akarom kifizetni és akkor utalnak?
Bocsi ha primitív a kérdés, de ilyen témában teljesen kezdő vagyok, egyenlőre köd és homály minden :DDD

You can walk straight through hell with a smile

(#4336) csiben1


csiben1
tag

Illetve másik kérdésem, ekkora hitelösszegnél mekkora futamidőt érdemes választani? 15-20 év körül gondoltam, ennek a törlesztője, úgy gondolom belefér a költségvetésbe és ha meg kiadom albérletbe, akkor kb. az albérleti díj fedezi is a hiteltörlesztőt ami nem egy utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#4337) Psytróger


Psytróger
tag

Általában 2-3 szakaszt állapítanak meg, azaz 2-3 részletben kapod meg a pénzed. Amikor az első "részletet" elköltötted kimegy az értékbecslő, és megnézi hogy valóban beépítésre került-e az összeg, a költségvetésnek megfelelnek-e az addigi munkálatok és nem elutazgattad :) Ha rendben van akkor folyósítja a bank a következő részletet.
Hogy hány évre érdemes felvenni a hitelt? Jó kérdés, annuitásos hiteleknek az a jellemzője hogy minél kisebb a futamidő annál kevesebb a visszafizetett összeg. Nézz meg egy egyszerű kamatszámoló progit, és hasonlítsd össze hogy ugyanannál az összegnél mennyit fizetsz vissza 5 és 20 éves futamidő esetén.
Viszont a pénzügyi biztonságra is érdemes figyelni, olyan futamidőt válassz, hogy a törlesztőrészlet fizetése problémás esetben se okozzon gondot. Célszerű esetleg hitelfedezeti biztosítást is kötni, ezek már munkanélküliség, keresőképtelenség esetén is átmeneti megoldást jelenthetnek. Aztán ha esetleg nyernél a lottón, vagy javulnak a pénzügyi körülményeid bármikor végtörlesztheted a hitelt, vagy akár kiválthatod egy másik banknál ha adott pillanatban jobb konstrukciót találsz.

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4338) fokukac válasza csiben1 (#4336) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem 10 év fölé semmiképpen ne menjél, mert egyrészt az annuitás képlete 6% fölött elég gyilkos, másrészt 10 év alatt is számtalan dolog változhat az életedben...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4339) axioma


axioma
Topikgazda

Az ugye meg mindig mindenkinel megvan, hogy NEM ADUNK OSSZE kulonbozo idopontban esedekes osszegeket JELENERTEKESITES nelkul???
Amugy a THM minden annuitasos hitelnel folyamatosan csokken, pont a felveteli koltsegek miatt (hosszabb idore elkenes). Persze, kb. elhanyagolhato. De ilyen baromsagot ne mondjon mar senki, hogy a hosszabb az dragabb! Attol fugg, mi lesz a tobbi penzzel ("kotelezo" tartalekon felul). Kulon arnyalja a kepet az LTP (szurke kombi) lehetosege.

(#4340) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na ezt felelje meg nekem valaki.
3.5M Ft-ot kellene felvennem az Unicredittől.Sima Otthonteremtő kölcsön 5 éves kamatperiódussal.
2.5 év múlva lejár a Fundamentám, és szándékozom a végtörlesztést kérni.
A kérdésem az, hogy a 10 éves futamidőre számított kamatot ilyenkor rámverik, vagy részarányosan elengedik?
Tehát a kalkuláció szerint nekem a 3.5M-ből 10 év alatt 4.8M Ft-ot kellene visszafizetni.Ha előtörlesztést kérek 2.5 év múlva akkor várhatóan mekkora a tartozásom még? Vagy a 4.8M az amit perkálni kell?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4341) concret_hp válasza Ace Ventura (#4340) üzenetére


concret_hp
addikt

ami akkor a tőketartozásod lesz annyi + ilyen olyan jogcímeken rádhúznak 1-200K-t
(diszkontálás...)
3.5M-et biztos, hoyg 5 évre vennék fel, ha ez a kérdés, de az előtörlesztés pontos költségeinek és kondícióinak nem árt utána járni, mert elég sokba tud kerülni.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4342) Ace Ventura válasza concret_hp (#4341) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Tehát akkor a 3.5M nekem 4.8 lesz mire visszafizetem, tök mindegy, hogy előtörlesztek-e vagy sem.
Azt hittem ha a bank a 10 év helyett 2.5 év után jut a pénzéhez, akkor elengednek valamit.Akkor így nem sok értelmét látom előtörleszteni....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4343) concret_hp válasza Ace Ventura (#4342) üzenetére


concret_hp
addikt

beleszerkesztettem, 4.8M azért valszeg enm lesz, de úgy tudom kb. mindenhol vannak iylen oylan fix díjai az előtörlesztésnek (még ha elbujtatva is) és az az összeghez képest egész sok is lehet. szóval nem kamatként fizeted hanem valamilyen költség címen és viszonylag kis összegnél ez %osan elég sok tud lenni.

+ ugye az elején is felszámolnka némi fix költséget, szóval a 3.5M valójában 3.6ról indul mondjuk.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4344) Ace Ventura válasza concret_hp (#4343) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor még azon jár az agyam, hogy megszűntetem a Fundát, és azt a 360K-t inkább hozzáteszem a mostani meglévő pénzemhez, hogy ne kelljen olyan nagy hitelt felvennem.Akkor kb 3M is elég lenne.
Amit ott kapok kamatot az államtól a Fundára, itt elveszi a +500K részének a kamata....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4345) concret_hp válasza Ace Ventura (#4344) üzenetére


concret_hp
addikt

ha 5 évben gondolkodsz lehet az a legjobb, ha meg tudod szünetni, hoyg megszünteted, és csinálsz 1 új szerződést a hitellel együtt. de ki kell számolni mennyi az annyi, meg egyáltalán emg tudod-e szüntetni most.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4346) Ace Ventura válasza concret_hp (#4345) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mindenképpen 10 évben gondolkodom.
Azt bármikor meg lehet szüntetni nem?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4347) Vesztor87 válasza Ace Ventura (#4346) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A fundát nem feltétlen érdemes megszüntetni, gondold át! Azt kell megnézned hogy jelenleg mennyi a törlesztőd, és mennyi ebből a kamat. Ha a funda többet hoz mint amit a hitel visz/vinne akkor nem érdemes felbontani.

Mi jövőre lehet belevágunk lakás vásárlásba, épp ma számoltuk, hogy pl 5M felvétele esetében érdemesebb 20 évre felvenni a hitelt, és 2x20e ft-os fundát/ltp-t kötni, mert a 2 megtakarítás többet hoz a konyhára mint amennyit a 20 helyett egy 10 éves hitel konstrukció kamat megtakarítás hozna... legalábbis ezt látom:)

(#4348) fokukac válasza Ace Ventura (#4342) üzenetére


fokukac
nagyúr

esetleg érdeklődd meg, hogy van-e nem annuitásos, hanem egyenlő tőketörlesztéses hitelük, mert ebben az esetben nem fizettetnék ki veled a kamatot előre is. egy próbát megér.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4349) Psytróger válasza fokukac (#4348) üzenetére


Psytróger
tag

Egyenletes törlesztésű hitelt nem nagyon láttam még a piacon, ha van is akkor horror áron :)
Ha előtörlesztesz akkor pedig az aktuális fennálló tőketartozásodat fogják kérni + egy végtörlesztési díjat, ami a szabályok szerint nem lehet több mint az előtörlesztendő összeg 2%-a. De a pontos összegeket megtalálod a bank honlapján a hirdetményben. A bankban pedig tudsz kérni törlesztési táblázatot, amin látszik hogy az X. hónapban mennyi lesz kb. a tartozásod.
Fundát én nem szüntetném meg, amikor lejár betörlesztheted a hitelbe (az is lakáscélnak minősül), vagy akár felhasználhatod felújításra/korszerűsítésre.

(#4339) axioma: Hűű, sorry, asszem jobb ha kussolok :)

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4350) axioma


axioma
Topikgazda

Na szoval mielott a hulyeseg maradna meg a koztudatban (vendegseg miatt nem voltam ket napig, mar csak az atszerkesztettet lattam, de sejtem, ismerem a sztereotipiakat...).

Amit tudni kell: bar az "atlagember" szereti szidni a bankokat, hogy mindig neki kedvezotlenul szamolnak, de a torlesztes tetszoleges hitelnel az alabbi kovetkezo modon tortenik: ha eljon a fordulonap, es beerkezik a havi torlesztod, akkor abbol
- eloszor levonja a bank a mindenfele esedekes dijait, ideertve a buntetokamatot, kez.ktg-et, extra lev. koltseg, barmit (ez az ami a mai hiteleknel amiota nincs kktg normal esetben nulla)
- kiszamolja a legutobbi torleszto ota fennallo toketartozasra napi kamatozassal a kamatot(*), es ezt is levonja a befizetettbol
- a maradek penzzel csokkenti a toketartozast.

Namarmost az annuitasos hitel legegyszerubb meghatarozasa az, hogy az annuitasos torleszto az a "nyero osszeg", hogy a fenti (normal esetre vonatkozo) algoritmust folytatva azzal az osszeggel mint havi torlesztovel, folyamatosan azonos kondiciok mellett a toketartozas pontosan a futamido vegere fogy el nullara.

Az algoritmusbol - ami gondolom mindenkinek logikus, igazsagos megoldasnak hangzik (mint algoritmus, a kamat es egyeb dijak mertekerol nem szol a dolog) - viszont ebbol kovetkezik, hogy eleinte tobb a toketartozas, magasabb osszegre ugyanannal a kamatnal tobb forint jar; ebbol latszik az is, hogy a toke az elejen sokkal lassabban fogy. Magyaran a felidonel messze nem a fele fog az eredeti tartoasnak fennallni.

(*) Bankfuggo, hogy hogyan napi - jellemzoen az eves kamat 1/360-ad reszet szamoljak fel naponta. Egzotikusabb, ha pont 1/12-et szamolnak (nem is tudok fejbol ilyet, legfeljebb halasztasi idoben jellemzo), ill. a KH peldaul a kettot otvozi: 14-e es 14-e kozott mindig ugy veszi hgoy 30 nap van, es ha valamelyik nem hetkoznapra esett, ezert csuszott 1-2 napot, akkor azt a 30-ra korrigaljak mind a ket oldalan.

Ma mar faradt vagyok, majd kuldok me'g egy masik, altalaban hamarabb felfoghato peldazatot errol. Meg fundas optimumot is, de hadd ne kelljen nekem osszekeresgetnem: hitelosszeg, kombinaljak vagy szukre, tervezett futamido, szabad adoszamok (es/vagy max. szabad keret ltp-re a kombin vagy a max. futamidore kotott hitelen felul).

Ui. a torlesztesi tablazat se egy hokuszpokusz ezek utan, excel ismeri mind az annuitasos kepletet (zart keplet van ra, a mertani sorok korul lehet keresgetni), az a Részlet(...) fuggveny, es azt hiszem a maradvanytartozast is. De en siman magamtol beirtam a bank altal kuldott torl.reszletet az algoval, kh naptar-kavarassal, es forintra pontosan egyezik a bankkal evekig, kamatvaltasnal is szepen (ertsd, kulon vonnak nekem me'g kez.ktg.-et is, meg kulon a kamatot, meg a toket).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.