Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) axioma válasza Ezekiell (#15000) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja en pont azert azt emlegettem, hogy nem a mostani bumm-ban, mert azert akkor is lehetett hireket hallani hogy felfele licitalnak. A kerdes az, hogy maga a lakas eleg erdeklodo figyelmet felkelti-e, es ha igen, akkor ugyesen tudja-e kijatszani a kartyait az elado. Nyilvan nem minden ingatlanra megy ez...

(#15002) Ezekiell válasza axioma (#15001) üzenetére


Ezekiell
veterán

A mostani bumm inkább hajlik mostani válságba mostmár... Nem hiszem, hogy jelen környezetben bárki, aki tényleg el akarja adni a lakását/házát, az első elfogadható ajánlatra azt mondja, hogy "hadd kérjek 2 hét gondolkozást" vagy "hát várjunk még másik ajánlatot"

Én legalábbis nem fogom, az biztos, amint meghirdetem a házat (amint találok újat, amit megvennék - mondjuk már 9 hónapja keresem...).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15003) HoTDoG válasza Ezekiell (#15000) üzenetére


HoTDoG
tag

1-1- eset? Te hol voltál az elmúlt 5 évben? Számtalan felfelé licitnek voltam szemtanúja is, de hírekből, hallomásból többszöröséről lehetett tudni. Bérlekás piac esetében erről nem is beszélve. A jó helyen lévő, jó adottságú lakások - amikre nem kell várni 2-3-4 évet, hogy fel is épüljön, sokszor téglának hirdetve, de igazából javarészt beton, erősített gipszkarton falakkal - az elmúlt években is ritkák voltak és most is azok. Tény, hogy a dömpingnek most vége egy darabig.

(#15004) Ezekiell válasza HoTDoG (#15003) üzenetére


Ezekiell
veterán

A jelenről beszélek nyilvánvalóan. 1-2 éve még bőven lehetett felfelé licit (mondjuk a fővárosi piacot nem ismerem, te gondolm arról beszélsz), csak megyeszékhelyiről tudok nyilatkozni, ahol 3 év alatt vettem 2 lakást (1 nekem, 1 anyámnak), frekventált helyen, sok érdeklődővel, patika állapotban, relatív jó áron és megnéztem több tucatot. 1 helyen próbáltak felfelé alkut indítani, közöltem, hogy akkor viszlát, egyből jó volt az eredeti ajánlatom is (aztán végül nem vettem meg más okból).

Persze mint vevő tapasztalatok ezek, ingatlanosoknak nagyobb mintájuk van, lehet hogy az ő oldalukon a valóság más, de arról nem tudok beszámolni :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15005) attiati válasza Ezekiell (#15004) üzenetére


attiati
veterán

Bp-en volt bőven licitálási eset.
Abban az időszakban, amikor a meghirdetett ár 1 hónap alatt elavult :D
És volt rá erős kereslet is.
2015-2016 körül főleg.

Nemrég valaki említette azt is, hogy oroszok nem vesznek lakásokat látatlanban. De vettek és nem egyesével :)

Persze most tök más idők jönnek.
Abban is, hogy nem lesz akkora kínálat eladó ingatlanok számát tekintve.
De az eladó ingatlanok minősége javulhat.

Szerintem felértékelődik a jó ingatlanos szerepe.

(#15006) axioma válasza Ezekiell (#15002) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja jo, a mai helyzet az mas, en azt hittem generacios kulonbsegre gondolsz... en nagyobb esesre szamitok most az ingatlanarakban.

(#15007) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,
Ez nem vásárlás, hanem albérleti kérdés, de azzal kapcsolatban van valakinek infója, hogy a kaució kérdését mennyire szabályozza a jog vagy vita esetén a hatósági gyakorlat? Arra gondolok, hogy szerződésben elég nehéz pontosan definiálni, hogy milyen esetekben tarthat vissza kauciót a bérbeadó, hiszen tengernyi helyzet, vélt vagy valós kár esetére van kitalálva. Szóval mi történik, hogy ha a bérbeadó (akiről mondjuk utólag derül ki, hogy nem egy korrekt ember) mondvacsinált indokokra hivatkozva nem ad vissza kauciót, mikor felmondod a szerződést. Vagy ha nem is mondvacsinált, de mondjuk szerinted a kár kétszeresét szeretné visszatartani. Úgy is azt feltételezi, hogy nem fogsz 100-200 ezer forintért pereskedni.

Ilyenkor mit tudsz csinálni?

(#15008) Ezekiell válasza axioma (#15006) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogy ontopic is legyen: mekkora a reális alku a jelen helyzetben? Holnap megyek megnézni egy házat, ami nagyon tetszik, kb tökéletes lenne (sőt még nagy is egy kicsit), de olyan 10%-ot akarok lealkudni belőle. Nagy megyeszékhely, kertvárosi rész, 2007-es építésű, modern, nagy ház (napkollektor, falfűtés-hűtés, stb), piac tetején van a ház hirdetve (méretben/árban/mindenben).
Az eladóknak nem sürgős az eladás, sőt jó is, ha még maradhatnak benne (telket vettek, most kezdenék az építkezést, középkorú házaspár).

Szerintetek a 10% alku mennyire lehet reális?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15009) Stanlee válasza Ezekiell (#15008) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy probat meger, en nem szivbajoskodnek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15010) Ezekiell válasza Stanlee (#15009) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én se fogok, mert teljes áron nem tudom megvenni, ha beledöglök se (így is necces - utálom eladósítani magam, ennyire meg még sose) :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15011) hurenzon válasza Ezekiell (#15008) üzenetére


hurenzon
senior tag

Csodálkoznék , ha engednének annyit , ha most reális áron adják . Majd írj , mire jutottatok .

(#15012) Ezekiell válasza hurenzon (#15011) üzenetére


Ezekiell
veterán

A reális ár az nagyon relatív, a helyi átlagár 1.8szorosa (jó nyilván abban a lepukkant szutykok is benne vannak). Majd írok holnap, h mit mondtak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15013) hurenzon válasza Ezekiell (#15012) üzenetére


hurenzon
senior tag

A hirdetési linket megosztód ?

(#15014) Ezekiell válasza hurenzon (#15013) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bocs, nem szeretném, több okból se. Ha véletlen ezt vesszük meg, akkor ne lássa már mindenki, másrészt az esélyét is el akarom venni, hogy valaki meglátva "húdejó" érzéssel rámajánljon, másrészt - tényleg no offense - de senkinek semmi köze hozzá :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15015) Stanlee válasza Ezekiell (#15010) üzenetére


Stanlee
őstag

En amugy nem ertem, hogy miert akarnak masik hazat epiteni, mert leirasod alapjan egesz jonak tunik.

Nekem van olyan szomszedom, aki lemanagel 2-3 evente egy hazat, de szerintem neki kell project, mert zseton az van dogivel, gyerek meg nincs, asszonypajtas is csak otthon ul egesz nap, szoval ha van epitkezes, akkor van ok miert elmenni otthonrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15016) Ezekiell válasza Stanlee (#15015) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert a gyerekek kirepültek, és túl nagy nekik a ház. Most érted, egy 150+nmes ház 2 felnőtt+1gyereknek talán fölösleges (ha nem terveznek még gyereket, ők pedig nem) :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15017) gerii válasza Ezekiell (#15016) üzenetére


gerii
addikt

Túl nagy ház nem létezik, csak túl kevés fantázia :)

(#15018) Mercutio_ válasza gerii (#15017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahha, majd amikor takarítani kell rájössz :DDD

Mi hasonló cipőben járunk, annyi könnyebbséggel, hogy 84m2 és lakás, viszont nehezíti a dolgot, hogy a környéken (Káposztásmegyer) maradnánk :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15019) DamianB


DamianB
őstag

Mi a véleményetek az Avico groupról ?
Szokásos otthon térkép promo cikk de felkeltette az érdeklődésem . Év vége felé szeretnék lakást venni 7 millió forint körül lenne az ön erőm . 30 millió nekem a max ár . Tudom ezért használt van főleg de én szeretnék újat venni az a nagy álmom . :)

Néha be írok meg itt vagyok régóta de inkább csak olvasom amit írtok.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15020) Mauzes válasza Ezekiell (#15008) üzenetére


Mauzes
őstag

10% már kicsit necces talán, de függ az árától is, mert az abszolút összeget is nézik ilyenkor az emberek. Mindenesetre ha bepróbálkozol, nem fognak kizárni a további ajánlatadásból.

Amúgy mennyibe kerül egy ilyen viszonylag modern, jófajta nagy családi ház ott megyeszékhelyen? Én Budapesten kerestem hasonlót, de még az egyik legolcsóbbnak számító 18. kerületben is elég kemény árakkal találkozom. Eddig 80 millió alatt nem találtam olyat, amibe szívesen beköltöznék, és akkor még messze vagyunk a tényleges vágyaktól.

(#15021) hurenzon válasza DamianB (#15019) üzenetére


hurenzon
senior tag

Egyik ügyfelem most vett tőlük újépítésű lakást .
Azt mondat nagyon jó cég , minőségi munkát csinálnak .
Erre pont , amikor vette át a lakást magától leesett a konyhába pár darab csempe . Utána mondtak , hogy az összes le fog esni . Így 1 hetet kértek mire ki lesz javítva , majdnem 1 hónap volt .

Ez friss tapasztalat . De nem hinném , hogy ez alapján kellene dönteni .

(#15022) DamianB válasza hurenzon (#15021) üzenetére


DamianB
őstag

Köszönöm hasznos volt :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15023) Ezekiell válasza Mauzes (#15020) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez a ház alulról karcolja a 100-at. Jó helyen (ekkora telek a környéken 20-25 milla), jó telek, duplagarázs, 4 hálószoba, szerkezettemperálás, Miele gépek ,stb. Szóval igen remek kis ház, de brutálisan drága. Nem is kerestem ebben az ársávban, csak küldte az egyik ingatlanos, hogy szerinte pont ezt keresem. És igaza is van, csak nem ennyiért :)

Ma elgurultam arra, és szép, de reped a kerítés fala végig, fa gerendák nagyon-nagyon érettek a festésre - szóval kívülről az első benyomás vegyes. Sztem túlárazott, azt is sejtem miért, de holnap kiderül.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15024) Szevam válasza hurenzon (#14995) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+(#14998) concret_hp

Köszi a válaszokat. Tehát ha találok egyáltalán normális ingatlanost, akkor lehet érdemes vele beszélni ilyenekről.

Ha már volt szó az alkuról, én is minimum 10%-ot ha nem többet próbálnék meg. Én úgy látom, hogy még mindig fel vannak tolva az árak (mesterségesen), viszont nekem is annyi van amennyi. Vagy össze jön vagy még egy kicsit várok.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#15025) OPiiPO válasza Ezekiell (#15014) üzenetére


OPiiPO
addikt

ha senkinek semmi köze nincs hozzá akkor miért csigáztál fel vele mindenkit? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15026) Ezekiell válasza OPiiPO (#15025) üzenetére


Ezekiell
veterán

:D majd ma délután jön a saga 2. része - és ha nem veszem meg, ígérem, belinkelem ide, és jól meg lehet köpködni :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15027) #41635072 válasza DamianB (#15019) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ott van mellette a vasút. Emlékszem még nemrég sokkal olcsóbban mentek azok a lakások, most hogy már csak pár darab maradt meg, azokat extra áron akarják kiszórni.
Amúgy sosem értettem az ilyet. Egy Garzonra akarsz eladósodni 20 évre? :D
Elhiszem hogy most nagyon vonz az ujepitesu, 1-2 évig nagyon fancynek érződik, aztán majd rájössz az ott lakók között mászkálva, hogy az ő (anyukájuk) pénztárcája egészen más, miközben te meg egy garzonért izzadsz..

(#15028) DamianB válasza #41635072 (#15027) üzenetére


DamianB
őstag

Tudom tisztában vagyok ezzel a részével is a dolognak és nem is nagyon tetszik a helyzet nem vagyok gazdag sok évig spóroltam hogy legyen ennyi pénzem pluszban szüleim nem élnek.

Másfél szobás 47 nm2 sel már ki tudnék egyezni . De árakat meg nem írnak ki .

Nem csak a vasút mellett van projektjük . Három megy nekik .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15029) #41635072 válasza DamianB (#15028) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amit reklámoztak OC-n, ott két éve 25 mihály volt egy másfé lszobás. Ez ma 36... A többi projektjuk, amik a belváros fele vannak, természetesen sokkal drágábbak. Amúgy már tavaly át kellett volna adniuk, még mindig nincs kész teljesen. Azt se felejtsd el, hogy ha van / lesz kocsid, azt nem tudod majd hová rakni, vagy havi 20-25 mihályért kell beállót bérelned, feltéve ha lesz kiadó. De persze te döntésed.

(#15030) DamianB válasza #41635072 (#15029) üzenetére


DamianB
őstag

Ezért vagyok itt hogy érdeklődjek . Köszönöm elgondolkodtató volt amit írtál .
Sok témában ottthon vagyok de ebben nem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15031) Stanlee válasza DamianB (#15028) üzenetére


Stanlee
őstag

En magasrol tettem a szomszedokra anno amikor megvettem szegeny videki gyerekkent Pesten az ujepitesu lakast. Amugy az enyem is 47-48 m2, attol fuggoen, hogy hogyan szamolunk, abban azert el lehet mar lenni.

A kocsibeallot / melygarazst en kisporoltam a vasarlasbol, amit megbantam, mert a projektfejleszto a beallok felet megtartotta es utana nem volt hajlando kiadni, csak eladni, de azt is akkor, amikor mar felszamoalas ala kerultek. A kornyeken lettek uj projektek es az autok szama megnott, kesz kinszenvedes volt parkolohelyet talalni. Persze ha nem kell auto, akkor felesleges megvenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15032) DamianB válasza Stanlee (#15031) üzenetére


DamianB
őstag

Autót is szeretnék de az már nem fért bele mert akkor megtakarításból menne és havonta se tudnék annyit félre rakni.
Igen ez a parkoló se utolsó szempont fejemben van .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15033) goccer válasza #41635072 (#15029) üzenetére


goccer
aktív tag

A mihály most millió vagy ezer? ;]

(#15034) Mercutio_ válasza DamianB (#15030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az utóbbi 2-3 év ingatlan dömping nem a minőségi alapanyagokról és kivitelezésről szólt sok helyen. Értsd amikor egymástól csalják át a szakembert és válogatás nélkül mindent megvesz a piac nagyon tudnod kell mit nézz meg, mire figyelj nehogy kifogj valami hulladékot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15035) sapizee válasza DamianB (#15019) üzenetére


sapizee
csendes tag

1. Érdemes megnézni a korábbi referenciákat. Felkutatni a régebbiek esetén a fórumokat (pl. index fórumok), újabbaknál bekéredzkedni a facebook csoportokba és érdeklődni a jelenlegi lakóktól. A Ciprus Házról, amit az előző válság kezdetén fejeztek be, elég vegyesek a vélemények. Az újakat nem ismerem.

2. A lokáció felértékelődésével lehet nyerni hosszabb távon majd, ha egyszer eladod.
A Greenside ebből a szempontból lehet jó is, hiszen most látszódik törekvés a kormány részéről a rozsdaövezetek (pl. Rákosrendező) rendbetételére. Persze vasútra néző lakást ott sem vennék.
A GAMA egy elég vegyes környéken van, ahol gyors a lakosságcsere, egyre több régi putrit bontanak le és helyette sorra épülnek az új társasházak. Ez is felértékelődhet a jövőben, ahogy terjeszkedik a város kifelé.
Az UpTown tűnik a legstabilabb, és jelenleg a legkellemesebb lokációnak, de tömegközlekedésileg az talán a legrosszabb.

(#15036) Ezekiell válasza Mercutio_ (#15034) üzenetére


Ezekiell
veterán

Úúúú ne is mondd, egyik barátomnak most épült a háza, a srác öregedett 20 évet alatta. A villanyszerelője régi haver, mondta is neki, hogy ennyi szakbarbárt életében nem látott még, mint az elmúlt pár évben építkezéseken.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15037) DamianB


DamianB
őstag

Mindannyiótoknak nagy köszönönet ennyi hasznos tanácsot rég nem olvastam lakás témában :R . Szerintem másnak is sokat fog segíteni aki olvassa csak a fórumot :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15038) 426os válasza DamianB (#15019) üzenetére


426os
őstag

Csak kíváncsiságból kérdem, hogy adnak hitelt mostanság <30% önerőre is (7 vs 30M)?

.

(#15039) DamianB válasza 426os (#15038) üzenetére


DamianB
őstag

Régebben érdeklődtem akkor adtak volna kevesebbre is és ebből 6 millió lenne az önerő a többi egy millió egyébb költségre ezen kivül persze van pénzem de ahhoz nem akarok hozzá nyúlni. Speciális helyzetben vagyok és kapok egyedül is kamattámogatást nem keresek sokat de van egy két előnyöm.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15040) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Na, voltam megnézni a házat (másik hirdetés, több adattal/fotóval). Köpködjétek már meg ti is :) Nyilván ennyiért nem veszem meg, így megtekintés után még a 10% alku is karcsúnak tűnik.

Falakon függőleges repedések 3-4 helyen (1 vastagabb, többi hajszálszerű). Verébléc/külső faelemek nagyon festésre szorulnak. Konyha és emelet burkolata parafa, az cserés. Konyabútor 1 az 1ben csere (az a főzőlap kb 80 centi magasságban van, nem is értem...), elég kopott már, a beépített gépek öregek (13 évesek). 1 helyen van beázás, könnyen javítható. Minden redőny elektoromos, de 13 évesek - ezeknek mennyi az átlagos élettartama?
Éves gázköltség olyan 220k, áram olyan 120k (4 fős családnál).
De a kert szép, ház nagy, jó elrendezésű, tágas, garázs dupla, viszonylag modern is.

Szóval köpködjétek már meg, nekem nagyon ambivalens érzéseim vannak :) PH játék: ki mennyit adna érte? :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15041) DamianB válasza Ezekiell (#15040) üzenetére


DamianB
őstag

Áh új szeged a gazdag negyed ;] szögeden születtem és oda jártam középsuliba is :D
Aműgy szerintem nagyon szép csak ahogy írtad is rettentően túl árazott de ezt te is tudod .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15042) 426os válasza DamianB (#15039) üzenetére


426os
őstag

Értem. Én min. 30%-al kalkulálok, remélhetőleg jövőre lesz aktuális a dolog (ha kapok kevesebbre is, annyival több megtakarítás marad). Attól félek kicsit, hogy a hitel lehetőségek romlanak addigra.

.

(#15043) axioma válasza Ezekiell (#15040) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat nekem nem kene, foleg 4 fore (5 halo?). Az orias nappali meg a furdok merete... de tetosikablakot nem sikerult korrektul beepiteni. Raadasul az osszes csaladtag mindig kell napkozben is lepcsozzon, ez nem mindig megoldhato vagy kenyelmes. Ket generacionak csak akkor lenne jo ha zart lenne a lepcso es fent is konyhasarok legalabb, lent meg garazs helyett szoba (a furdo mar ott van). Egy csaladra nezve nagyon megaloman az egesz, nem ereznem jol magam benne.
Kornyekre nyilvan eleve megy a felar. Mondjuk Szegeden nem nagyon vannak tavolsagok, Ujszegedrol is idovel a Karolyiba is oda lehetett erni gyalog is...

(#15044) concret_hp válasza Ezekiell (#15040) üzenetére


concret_hp
addikt

azt sose értem, miért fontos, hogy más emberek elektromos cuccainak, más szokásokkal miért érdekes a fogyasztása :DDD

2x annyit amortizálódik, mint egy fele ekkora, kell az neked?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15045) Jojo5 válasza Szevam (#15024) üzenetére


Jojo5
őstag

Egyetertek.

19. keruletben 75m2 koruli belso ket szintes lakast tavaly november ota hirdetnek 43 millio koruli iranyaron, most masik ingatlankozvetito ceg felrakta 50 millioert.... :DDD
Gondolom az 50 milla a biztonsagi tartalek, hogy lehessen boven mibol alkudni..

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#15046) Ezekiell válasza axioma (#15043) üzenetére


Ezekiell
veterán

4 főnek 3 háló kell, +1 nekem egy iroda (itthonról dolgozom). Szóval 1 szobával nagyobb, mint kellene - aztán ha meg jön egy 3. gyerek "véletlen", akkor máris nem az. Az emeletes házak meg már csak ilyenek, hogy ott van lépcső :) Most is ilyenben lakunk (fennt vannak a hálószobák), persze h jobb volna a földszintes, de az itt a telekméretek miatt kb esélytelen - csak a város más részein max, nekünk meg több okból is fontos ez a környék.
De kinek mi nyilván, kösz a feedbacket! (két gen. nem játszik, nem is fog soha)

Persze h oda lehet, egyetemista koromban gyalogoltam is épp eleget éjszaka mattrészegen, de abból már kinőttem :) (nem a részegségből, még mielőtt valaki...)

(#15044) concret_hp: az csak azért érdekes itt, mert elég sok az elektromos infrastruktúra. Egyébként nem lenne.
A 10edekkora meg 10edennyit amortizálódik, sőt lakjunk mind a híd alatt! :) De értem persze, mit mondasz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15047) Stanlee válasza Ezekiell (#15046) üzenetére


Stanlee
őstag

Amikor meglattam az arat es a hozzatartozo kepeket, plusz azt hogy ez Szegeden van - eh. Ennyiert ezt en biztos nem vennem meg. Nekem mar az elosztasa sem tetszik, akkora a furdoszoba mint a mi mostani nappalink.

Felve merem megkerdezni, de ezt ti amugy mekkora onerovel tudnatok megvenni? Nehogy felreerts, nem akarok a zsebedben kotoraszni, csak mivel vasarhelyi szarmazasu vagyok es vannak szegedi rokonok, ismerosok en nem latom naluk azt, hogy egy ekkora ingatlant meg tudnanak finanszirozni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15048) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy újabb kérdésem.
Az eladó felhozott egy olyan lehetőséget, hogy a vételár 40%-a összeg kifizetése után tulajdonjog fenntartással a maradék összeget havi rendszerességgel fizetném neki. Így az ára drágább lenne de jóval olcsóbb mint amennyit a banknak fizetnék ki. Nekem annyira nem szimpatikus de gondoltam rákérdezek hátha nem egy népszerű de igazából nem problémás megoldás.
Ha ez nem egy ördögtől való dolog akkor a következő kérdésem hogy a lakastakerekot kiutalják-e így rá.
A szabályzatbòl kiragadva:
javára történő lakótelek vásárlása, lakás vagy családi ház, tanya vásárlása, építése, cseréje, visszterhes átruházása, valamint lakásbérleti vagy lakáshasználati jog vásárlása, ideértve a nyugdíjasházban a jogosult élete végéig fennálló bérleti, lakáshasználati jog vásárlását, továbbá lakásra, családi házra vagy tanyai lakóingatlanra vonatkozó pénzügyi lízingszerződés megkötéséhez szükséges önerő finanszírozását,

Köszönöm a segítséget! :)

(#15049) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Adásvételi szerződésben jelezni, kell hogy eladtam a lakásom és ezáltal a NAV az illetéket a különbözet után fogja kiszámolni?
Részlet fizetést kért már közületek valaki? Azt is lehet az adásvételi szerződésbe foglalni, vagy külön nyomtatványon a határozat után kell kérni?

(#15050) Ezekiell válasza Stanlee (#15047) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én se ennyiért venném, ahogy írtam is, a terv a 15% alku. Ha ez nekik nem felel meg, nem én leszek a vevő, nincs ezzel semmi baj. 60% önerővel vennénk (az alkudott árhoz képest ugye) - és pontosan tudom, hogy mi vagyunk a kivételek, hogy olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy aggodalom nélkül merjek ilyet nézni egyátalán úgy, hogy én konzervatív vagyok anyagiakban (szóval a hiteltörlesztő is felelősségel menne).
Ja és mielőtt: nem vagyok bűnöző, és nem örököltem 1 vasat se, és NER fiúcska se vagyok :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.