Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) attiati válasza föccer (#4197) üzenetére


attiati
veterán

nem emlekszel valami egyedi szokapcsolatra, megfogalmazasra az oldalrol, vagy barmire?

ingatlan.com-on kivul még milyen oldalakat nezegettek elado lakas ugyben?

[ Szerkesztve ]

(#4202) föccer válasza attiati (#4201) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, valami teljesen elvadult domain volt. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4203) _BM_ válasza attiati (#4201) üzenetére


_BM_
senior tag

Az ingatlan.com-on kívül minden más egy rakás szar. Az expresszel az élen.

(#4204) axioma válasza _BM_ (#4199) üzenetére


axioma
Topikgazda

Felvette ugy a kombi hitelt, hogy
- 20 eves hitelbol 10 evig a bank kvazi toketorlesztes-halasztast adott a sajat szempontjabol (csak a kamat es kez.ktg. aktualis havonta), devizas esetben devizaban
- DE engedmenyezett befekteteses, forint alapu eletbiztit kellett melle kotni arra a 10 evre, es azt rendesen fizetni az eredeti konstrukcio szerint
Az elkepzeles az volt, hogy az eletbizti tobbet hoz, mint a fizetendo kamat, plusz akkor meg jart ra adovisszaterites. Igy papiron teljesen jo volt, leginkabb ugy allitottak be, hogy a lejaratkor a varhato (ugye csak varhato, mert ezek nem garantalt hozamuak) eletbizti osszeg az annyit torlesszen elo a hitelbol, hogy a varhato (azaz azonos arfolyamon szamolt...) hiteltartozas ugyanazokkal a kondiciokkal osszesen kisebb annuitasos torlesztot adjon, mint a kezdeti.
Minositett esetben 20 ev hitelhez 20 eves eletbiztit raktak, pedig akkor mar volt a cikk az angliai mar lejaroban levo eletbiztis kombikrol, hogy a kulonbozet ha nem pozitiv, akkor az egybol teljes osszegben aktualis... (persze az angoloknak is meg ezeknek is azt igertek, hogy a 20 ev vegen varhatoan meg maradvanyosszeg is lesz).
Namarmost a buktatok szamtalanok: eltunt az adokedv., a hozam persze a valsagnal lecsokkent (bar egyes szemetebb uzletkotok azt is eljatszottak, hogy a teljes havidijra a "hiheto" hozamot rarakta, nem csak a koltsegekkel csokkentett reszre), a devizahitel tartozasa meg forintban gondolom nem is kell reszleteznem.
Az mondjuk teny, hogy a valsag alatt ezek kevesebbet szivtak, mert a torleszto egy resze, a kamat es az arfolyam miatt is vadul elmaszott ugyan, de a forintos kevesbe: egyszeruen beraktaroztak a veszteseget abba, hogy maszott el az eredeti velt ara'nytol a ket tokeosszeg. De ez a havidijban nem latszott.
Termeszetesen ment ez a termek a valsag elott rendesen, egyreszt a bank orult hogy eletbizti van (bar ezekben altalaban a kockazati resz annyi volt csak, hogy a teljes osszeg egybol felveheto), az uzletkoto orult, mert iszonyatos jutalekokkal ment a biztositas resze (akar 1 evi teljes befizetesnyi az o zsebebe, vagy 2 evbol jo sok % a piramisban szetosztva), ugyfel orult, mert epitkezesnel nem kellett afas szamla megis kapta a tamogatast az adoban...
Olyan mar jott a masik forumban (marmint indexen) a valsag beutese utan vissza, hogy koszi hogy lebeszeltuk a devizasrol es forint tamogatottat vett fel, a dev.+eletb. kombisbol akkor meg csak az uzletkoto es igazolva latta sajat magat. De ha lejarnak ezek mielott valami csoda folytan visszaerosodne a forint, akkor nem is tud valogatni, be _kell_ akar a legszarabb arfolyamnal is tolni a hitelbe ami osszegyult, es akar az is siman lehet, hogy ezutan is tobbel fog tartozni, mint amennyit felvett.
Olyanom volt, aki dev.hitel melle szurke kombit csinalt 2007-ben ltp-vel, o inkabb fizette a dev.hitelt, es elkoltotte a lakasra az ltp-t szamlakkal igazolva. Ja, a lenyeget nem mondtam, o biztositonal dolgozott (nem uzletkoto, hanem valami normal adminisztracios alkalmazott), es ezt talalta biztonsagosabbnak...

[ Szerkesztve ]

(#4205) _BM_ válasza axioma (#4204) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi a részletes ismertetőt :R :R

(#4206) concret_hp válasza axioma (#4204) üzenetére


concret_hp
addikt

10 évig tőketörlesztés halasztás??? :Y :Y :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4207) axioma válasza concret_hp (#4206) üzenetére


axioma
Topikgazda

Csak mintha. A befektetesi termek engedmenyezett, ami azt jelenti, hogy az ugyfel muszaj fizesse, mert annak az elmaradasa az olyan, mintha a hitelnek a reszleteit nem fizetne (a masik penzugyi szolgaltato ertesiti az elmaradasrol). Ugyhogy igy a 20 evesnel akar 20 evre is...

(#4208) concret_hp válasza axioma (#4207) üzenetére


concret_hp
addikt

de ha megnézik a számokat így is kb. az fog kijönni, hogy alig törlesztett tőkét, tehát ez enm egyik zsebemből a másikba, hanem hatalmas szívás.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4209) bobsys válasza concret_hp (#4208) üzenetére


bobsys
addikt

Ez olyasmi lehetett mint amit toltak a valsag elott, hogy vegyel fel hitelt es azt fektesd be, mert a befektetes hozama magasabb lesz mint a torleszto

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4210) Ace Ventura válasza attiati (#4201) üzenetére


Ace Ventura
addikt

[link] ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4211) _NCT


_NCT
őstag

Valahol van olyan keresőportál ahol nem bukkanok ingatlanosokba? Már rohadtul elegem van a "pont most adtuk ki, de jöjjön be/nézze meg weboldalunkat hátha talál" című előadásokból.

(#4212) föccer válasza _NCT (#4211) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nincs. :N

Albit keresel? Hol, milyen feltételekkel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4213) _NCT válasza föccer (#4212) üzenetére


_NCT
őstag

BP-en 60-80 között, inkább új építésűt, budán és pesten egyaránt, i. kerületet könnyen megközelíthetően. mivel autó van, így parkolás is jó ha van az árban, az mind1 hogy garázs vagy utca. Max 1+1 fél szoba.

ingatlan.com-on beállítottam 2 hirdetésfigyelőt is (egy olcsóbb egy drágább) de hiába, alig van normális hirdetés, ami tettszene. többi portál meg kuka, ahogy írta is korábban egy fórumtársunk.

[ Szerkesztve ]

(#4214) _BM_ válasza _NCT (#4213) üzenetére


_BM_
senior tag

Várj még egy hónapot. Most fut le a gólyaroham. Októbertől már lesz kínálat rendesen.

(#4215) _BM_ válasza Ace Ventura (#4210) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem semmi lehetőség érdi cigánysoron 15 millió minimálárért putrihoz jutni. Gondolom, a benne lakó kiscsalád bónusz. :C

Komolytalan az egész, de jó hogy megkerested, beraktam a kedvencek közé. A borongós estéken fel-felnézek röhögni.

[ Szerkesztve ]

(#4216) Ace Ventura válasza _BM_ (#4215) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Így van, ami feltűnően jó áron van, abban laknak.
Ami tehermentes, és költözhető, arra meg már a beépített emberkék dörzsölik a tenyerüket.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4217) _BM_ válasza Ace Ventura (#4216) üzenetére


_BM_
senior tag

Minden, ami értékbecslés, felszámolás, végrehajtás, szakértés, jogszolgáltatás, meg tököm tudja, azt behálózta a maffia. Földhivatalostul, bíróságostul, kamarástul. Most egy olyannal találkoztam, hogy épült a ház, eladták a garázsok felét, utána megváltoztatták a helyrajzi számot és bejegyeztették (haver a Földhivatalban). Jött a felszámoló és teljesen jogszerűen eladta a garázstulajok feje fölül a garázsokat. Senki nem bűnös, csak hibák történtek. A hibázó ügyvédet senki nem meri beperelni kártérítésért (nincs olyan ügyvéd az országban), mert félnek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#4218) Vesztor87 válasza _NCT (#4213) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Látom fentebb kérdezted hogy milyen a 10. emelete lakni. Eltelt egy hét eddig, azt tudom mondani hogy marha jó:D Bár nincs annyira meleg kint hogy reális képet kapjak. Nyárra lesz egy mobil klímánk hogy éjszakára jobb legyen az idő ha kell, és annyi. Nincs a fejünk felett senki, amúgy szélső lakás, marha jó:) A fűtést elnézte a tulaj, most derült ki, nem 14, hanem 12 (ugye átalány).

(#4219) concret_hp válasza _NCT (#4211) üzenetére


concret_hp
addikt

jofogas.hu-n be tudod állítani, hogy csak magánhirdetést mutasson, de ott is vannak ingatlanosok.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4220) attiati


attiati
veterán

egyébként fut a neten egy oldal, ahol árverés alatt álló ingatlanok adatbázisához kínálnak hozzáférést havi díjas rendszerben (6500 ft-os havidíjért), vagy egy-egy konkrét ingatlan esetén előfizetés nélkül 2000-os sms-ért. De nem tudom mennyire megbízható és használható az oldal. 13. kerületben 130 ingatlant mutat (csak a nm, az ingatlan típusa, és az irányítószám látható). Ha valós és használható adatbázis, akkor szerintem kevés érte ez a pénz. Ha meg kamu, akkor sok :)

(#4221) _BM_ válasza attiati (#4220) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ha valós és használható adatbázis, akkor szerintem kevés érte ez a pénz. Ha meg kamu, akkor sok"

Így szokott ez lenni :)

(#4222) Ace Ventura válasza attiati (#4220) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Amit pár hsz-el fentebb linkeltem, ott 6K a beugró.Én kifizettem....
aztán a lakásra, amire 2 hónapig vártam az utolsó 20 percben jött 2 másik licitáló, és 2 millával feltornászták az árát.Gyorsan nyomtam egy piros X gombot :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4223) _NCT


_NCT
őstag

45nm-es lakásért mennyire sok a 70k? Új építésű, új az egész, nyilászárók stb. kk 8.5k minden egyedi mérés alapján. XII. kerületben

(#4224) _BM_ válasza _NCT (#4223) üzenetére


_BM_
senior tag

Hívd fel, de tutira kiadták egy órán belül (csak nem szedték le).

[ Szerkesztve ]

(#4225) _NCT válasza _BM_ (#4224) üzenetére


_NCT
őstag

Honnan gondolod?

(#4226) concret_hp válasza _NCT (#4223) üzenetére


concret_hp
addikt

az okés, én 14ben fizetek kb. ennyit (fűtés bele van építve a kk-ba, de kapsz belőle vissza, szvóal kicsit bonolultabb)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4227) _NCT válasza concret_hp (#4226) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor nem csinaltam rossz bótot. Udvari kilatas van szal csendes is. Minden full új,en leszek az elso aki felavatja :)

Persze jobb lett volna ennyiert autobealloval, dunai panoramaval egy ekkora lakas az V. kerben de azt hiszem arra a fizetesem lenne csak eleg :P

Sajnos garazs nincs hozza,megprobaljuk elintezni a keruleti park. eng.-t de felek h csak allandora lehet.. Be is jelentene a tulaj allandora,de azzal tobbet veszitenek mint nyernek .A melohelyem 10 perc gyalog,ha valamiert nagyon kell a kocsi videkre leugrom erte. Talan kibirom auto nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#4228) DeFranco válasza _NCT (#4227) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez jónak tűnik :) merre van?

(#4229) concret_hp válasza _NCT (#4227) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk kellett bele kb. 100e ft-nyi bútor és sajno sutcára nyílnak az ablakok, de azért nem ilyen 6 sávos út :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4230) _NCT válasza DeFranco (#4228) üzenetére


_NCT
őstag

Hajnóczy. :)

(#4231) _NCT válasza concret_hp (#4229) üzenetére


_NCT
őstag

concret_hp: szerencsére vannak bútorok, gépek (tűzhely, mosógép, hűtőszekrény, szagelszívó) többit nekem kell majd venni (mikró, vízforraló, étkészlet stb). Ha rohadtul lusta leszek, még egy mosogatógépet veszek....

(#4232) DeFranco válasza _NCT (#4230) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hehehe... itt van egy köpésre :)

(#4233) _NCT válasza DeFranco (#4232) üzenetére


_NCT
őstag

Küldenék privit 1-2 kérdéssel a környékkel kapcsolatban :)

(#4234) DeFranco válasza _NCT (#4233) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak dolgozok errefelé, lakhatás szempontjából nem ismerem

de van PH! térkép, ott lehet találsz ismerőst aki erre lakik, nézz rá

(#4235) _BM_ válasza _NCT (#4230) üzenetére


_BM_
senior tag

Az jó környék. :K
A XII kerület mindenhol frankó közbiztonsági és egyéb szempontból.

MÉG........

[ Szerkesztve ]

(#4236) _NCT válasza _BM_ (#4235) üzenetére


_NCT
őstag

Mászkálnak ott is erdekes arcok, foleg a Szell Kalman ter színes....De a varosmajor meg ezek tetszenek, foleg h viszonylag sok edzoterem van ott (az mas kerdes h ebbol kb 2 hasznalhato)

(#4237) attiati


attiati
veterán

Magánszemélyek (ügynök nélkül) vajon hol hirdetik az eladó lakásukat?

(újság, plakát, ismerős, munkahely?) Ingatlan.com-on érzésre úgy tippelem, hogy 10-ből 1 magánszemélyes hirdetést látok. A többiek vajon hol vannak?

(Ing.com-on leszűrök tetőtéri újszerű tégla lakásra 13-23 millió között, és kidob 400 találatot egész bp-re. Ha erkély is kell, és nem utcára néző lakás, akkor töredéke. Ha meg külön wc, nem amerikai konyhás, és nem északi fekvés, akkor megy egy sem :D Ez aztán kínálat. Kerületre már inkább nem is szűrök)

(#4238) _BM_ válasza _NCT (#4236) üzenetére


_BM_
senior tag

Új építésű, 40 nm-es a XII kerben minimum 20 milla. Ezt kiadni 70-ért ajándék (a bérlőnek).
Becsüld meg, és rendesen fizesd a díjat!

Én 9 milliós garzont adok ki 70-ért, a VIII kerben :Y

[ Szerkesztve ]

(#4239) _BM_ válasza attiati (#4237) üzenetére


_BM_
senior tag

Az ing.com-on ki szokták írni, hogy csak magánszemélyek keressenek (balra-fent). Tény, hogy egyre több eladó fordul ingatlanoshoz, ami azt jelzi, hogy nem tudják eladni, és hátha az ingatlanosnak sikerül.

(#4240) _NCT válasza _BM_ (#4238) üzenetére


_NCT
őstag

Hat jah, Budai oldal mindig aranyarban megy. Remelem a tulajjal is megmarad a jo kapcsolat, eddig nagyon jo fej.

(#4241) concret_hp válasza _NCT (#4231) üzenetére


concret_hp
addikt

nagyon off már, de mondjuk mosógépet is vettem, ami viszont így nagyon frankó :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4242) _NCT válasza concret_hp (#4241) üzenetére


_NCT
őstag

Én ha rámszakad a bank mosogatógépet akarok venni, csak az a baj hogy 60-70 alatt nincs normális, ott kezdődik.... Pedig muszáj lesz utálok mosogatni :D Sajnos itthon megszoktam a jólétet és az ilyen dolgokból nem nagyon akarok engedni.

[ Szerkesztve ]

(#4243) DeFranco válasza _NCT (#4242) üzenetére


DeFranco
nagyúr

annyiért sem kapsz, én a seggem a földhöz vertem, hogy kaptam 85-ért... csak szólok

de életem egyik legjobb döntése volt megvenni

(#4244) attiati válasza _BM_ (#4239) üzenetére


attiati
veterán

Az az oldal nem feltétlen magánszemély-hirdetőbarát. Valahol kell lenniük ezeknek a magánembereknek is. Nem tudom elképzelni, hogy ilyen szinten elmentek az arányok a közetítős hirdetések irányába. Na majd hétvégén átbújom a netet.

(#4245) concret_hp válasza _NCT (#4242) üzenetére


concret_hp
addikt

azt én is akarnék, csak nem fér el :D de ha 1x veszek lakást / házat az első beszerzendő dolgok közt lesz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4246) Mawyx válasza _NCT (#4242) üzenetére


Mawyx
senior tag

Inkább vegyél fel bejárónőnek, másodállást keresek, főzök is, hogy legyen mit elmosogatnom :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4247) _NCT válasza Mawyx (#4246) üzenetére


_NCT
őstag

Ha ilyen adottságaid vannak, jöhetsz :DDD

(#4248) Mawyx válasza _NCT (#4247) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tudtam, hogy nagyobb kéne :O

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4249) _BM_ válasza attiati (#4244) üzenetére


_BM_
senior tag

Az expressz.hu-n ingyenesen lehet fényképeket feltenni. Gondolom, ott többségben vannak a magánhirdetők.

(#4250) axioma válasza _BM_ (#4239) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egyreszt kozossegi oldalakon is hirdetnek, meg ismerosok, meg levlistakon... na igen, meg az expressz, regen az ujsag hirdetesei is felkerultek, nem tudom igy van-e me'g.
Masreszt meg a sok ingatlanos hirdetes egyik oka, hogy ha meghirdeted maganszemelykent, hivnak a kozvetitok azert, hogy majd josok penzert ok adjak el a te lakasodat... mar persze csak sikerdijert es probal radumalni, hogy neked ingyen van ha nem hoz vevot. Ellenben mivel elore nem mond semmit a lakasrol, zaklatni fog a remenytelen esetekkel is.
A vicces az volt, mikor hirdettem a lakasom (azert ez meg 2004-ben volt), hogy sajat oldalt dobtam ossze nagyon reszletekkel plusz kepekkel stb., a hirdetesekben par kulcsszo meg a link - panelnel nincs tobbnek ertelme, es akkor meg tobbreszt elfogadtak ugy is. Beleirtam a hosszuba, hogy kozvetitoknek nem fizetek. Erre az egyik visszairt, hogy o meg nem dolgozik ingyen.... Vagy harom kor level kellett, mire felfogta, hogy nem is kertem meg ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.