Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) axioma válasza DeFranco (#4449) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem ne'mi jogi venaval, ha _fizetest_ adnak erte, akkor jo lehet. Ingyen semmikepp nem vallalnam a helyedben, ennyi lakas ha nem ga'zosak talan elmegy heti par oraban, de azt azert valahogy fizessek ki. Bar fene tudja, amikor panelben laktam a 200 lakast teljes fizuert csinaltak, es a tennivalok nem jelentektelen resze az eppen nem fugg a lakasszamtol (mas kerdes, hogy boven nyertunk annyit a kozos kepviselovel, mivel volt gyakorlati es jogi venaja is, hogy szumma nyert vele a kozosseg plane egy kulsoshoz kepest).
A gond akkor van, ha van ket taborra szakadas valami olyan - jellemzoen inkabb penzugyi - vitaban, amit nem lehet emiatt lezarni evekig sem, es igy eppen senkinek se jo allapot rogzul. Na ott elokerulhet az a duma, hogy a kk felelossege, akkor is ha nem igaz. Bar ha nem adsz fel erte mast, akkor nem gond, legfeljebb akkor lemondasz, ha ilyen elofordul. (Amugy az idosebb lakok tudnak am problemat okozni, a fentebb emlitett tarsashaz odakoltozesem elott ugy 10 evvel valt ki a szovetkezetbol, de egy idosodo holgy okoskodasa allandoan megakadalyozta, hogy az alapito okirat birosag altal elfogadott allapotba keruljon... aztan jott a dilemma, hogy mire vegre ezen tuljutottak, az eredeti alairok hol vannak, volt mar aki reg elkoltozott, meg olyan is aki meghalt kozben, potolni kellett az orokosokkel...)

[ Szerkesztve ]

(#4452) DeFranco válasza axioma (#4451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem vagyok túlzottam altruista, nyilván a pénzért vállalnám meg azért, hogy jó irányba menjenek a dolgok, de az pont nem tudna meghatni, ha két táborra szakadna a közösség.

Kérdés, hogy mennyi ezzel a szívás, mennyi melóval jár, meg milyen felelősséggel (anyagi, jogi)... meg hogy mennyit fizetnének érte, mert a mostani költségvetést elnézve nettó 10k körüli összeg jönne ki havonta, annyiért meg vállalja akinek hat anyja van.

bónusz: ha én nem, akkor ki, a többi művészlélek, öreg, vagy progmatos, gyakorlatilag én vagyok az egyetlen aki egyáltalán elolvasta a beszámolót, meg mellétette a tavalyit és kivonta a számokat egymásból... ha meg külsősöket bíznak meg... pff...

[ Szerkesztve ]

(#4453) axioma válasza DeFranco (#4452) üzenetére


axioma
Topikgazda

Pontosabban nem latok bele, hogy mi mindent csinaltak. Az 50 lakas olyan fene tudja... meg nem tul sok, de mar nem egy 15-20 lakasos tenyleges kiskozossegnyi, utobbinal adott esetben van hogy lelkesedesbol mukodik az ingyen vagy csak koltsegekert megoldas, ha valaki mondjuk nyugdijban elvallalja. De 50 az mar eleg gyanus, hogy nem lenne ilyen egyszeru.

(#4454) Vesztor87 válasza kitzz (#4448) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mi is lehet belevágunk asszonykámmal. Nekünk az önerő szabhat gátat. 6-7M ft-os lakást nézünk 1.5-2 m önerővel. Annyi hogy nálunk két kereső van:)

(#4455) amargo válasza Vesztor87 (#4454) üzenetére


amargo
addikt

A két kereső a bank személyében nem tudom mennyit jelent, mert Ő akár egymaga többet kereshet mint Ti ketten.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4456) Vesztor87 válasza amargo (#4455) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Persze tudom. 350E ft-ot le tudunk igazolni a bank felé, remélem erre adnak 5 m ft hitelt adni. :F

(#4457) amargo válasza Vesztor87 (#4456) üzenetére


amargo
addikt

Ezt én sajnos nem tudom megmondani.
Közben gondolkoztam és két kereső ember, akár jobb is lehet, mert eggyel több lehetőség, aki kifizeti a hitelt.
Tőlem szakmámat, végzettségem, nyelvtudást kérdeztek anno, ezek nem tudom, hogy ma számítanak-e.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4458) kitzz válasza amargo (#4457) üzenetére


kitzz
tag

Ha elmondom, hogy jogász vagyok, lehet nem adnak hitelt, mert elolvasok előtte minden hülye kisbetűt :D

(#4459) attiati válasza kitzz (#4458) üzenetére


attiati
veterán

Tudsz főzni, lakást veszel, jogász is vagy. Főnyeremény :D

(#4460) amargo válasza kitzz (#4458) üzenetére


amargo
addikt

Nem vagy egyedül :) igaz nem vagyok jogász, de voltam már számomra hihetetlen jogászbulikon.
Egyszer - többször is - vettem fel ingyen hitelt.
A 2-4 oldalas szerződést ott helyben olvastam el, amikor meglátta a kis hölgy nem hitt a szemének és csak annyit mondott még soha senki nem olvasta el előtte.

Hiteltéma, én pl az ingyen hiteleket szeretem kihasználni csak mindig késztetést éreznek, hogy levelezgessenek velem utána.

(#4459) attiati, (#4461) kitzz
Fergeteges, ezért szeretem ezt a fórumot :)
Ellenben pasi -> nincs gyűrű

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4461) kitzz válasza attiati (#4459) üzenetére


kitzz
tag

Meg is mondom a pasimnak, hogy milyen szerencsés :P

(#4460) amargo Ebben a hónapban indítottam ilyen életbiztosítás-szerű megtakarítást, mert ha meglesz a lakás, kell autóra is pénz és az majd szépen összegyűlik. A tanácsadó srác meg csak nézett, hogy mire rá tudok kérdezni. Komolyan ilyenkor tűnik fel, hogy mennyi felelőtlen ember van.

Megtehetném, hogy egyedül lakjak albérletben, de akkor sokkal kevesebbet tudnék félretenni, így van 2 lakótársam, így 28 éves fejjel. Nem is iszom el a pénzem, nem dohányzok, nincs iPhone-om, drága ruháim, tévém.
Ezek mind felesleges dolgok.

Az viszont, ha lesz lakásom, a sok bulizós ismerősöm, akik mindenre elb*sszák a fizetésüket, majd ki lesznek akadva, hogy honnan a túróból vettem én lakást.

[ Szerkesztve ]

(#4462) _BM_ válasza DeFranco (#4449) üzenetére


_BM_
senior tag

"Mekkora szívás közös képviselőnek lenni?"

Mindjárt egy jó tanács. Mindig a tetőt kell "javíttatni", mert azt senki nem látja :))

(#4463) amargo válasza kitzz (#4461) üzenetére


amargo
addikt

"életbiztosítás-szerű megtakarítást"
Milyet?

Csak érdeklődés szintjén lakhatásra mennyit költesz kb?
Mindig is érdekelt, hogy egy szoba bérlés mivel olcsóbb, mintha egy külön albérlet és ott a barátoddal lennétek közösen :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4464) DeFranco válasza kitzz (#4461) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ó ne aggódj, engem is sokan utálnak, hogy rohadjak meg persze könnyű saját lakás hitel nélkül bisztosloptam (sic!)

az, hogy nettó minimálból éltem a többit félreraktam sok évig az senkit nem érdekel

(#4465) Vesztor87 válasza kitzz (#4461) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Bizti kötésen én is gondolkodtam. Még nem néztem utána mik vannak, de ezek hosszú távú (10 év min.) befektetések, nem?

A sok felelőtlen ember kijelentéssel egyet értek, sok olyan emberrel találkozom napi munkám során, aki olyan egyszerű dolgot nem tud, hogy ketté áll a fülem...

Több olyan ismerősöm van, aki 30-35 közti, csak a buli minden hétvégén ami opció neki, kíváncsi leszek rá én is hogy mihez kezdenek ezek az emberek pár év múlva... most még oké hogy van sok barát, csak előbb utóbb a legtöbb barátnak/barátnőnek gyereke, családja lesz, aztán magukra maradnak....
Bár amilyen az élet, simán meglehet hogy aki bulizik, meg él magának, egyszer csak kap egy lakást a szülőktől és csókolom... :)

(#4466) kitzz válasza amargo (#4463) üzenetére


kitzz
tag

Olyan 35-40 ezer forintot (bérleti díj, rezsi, közös költség együtt) költök lakhatásra, de a munkahelytől kapok támogatást is rá. (úgyhogy kb olyan 15 ezer forintból kijövök) A tulaj pécsi és nem tudja a pesti árakat. Mázli. Mondjuk eléggé lelakott az albérlet, de ennyi pénzért simán megéri.

A biztosítás egy olyan formáját választottam, aminek nincs véghatárideje, tehát addig fizetek bele pénzt, ameddig akarok. 2,5 év utántól lehet csak kivenni és 10 év elteltével jár rá a legnagyobb kamat. Célfelhasználás nélkül, arra költöm, amire akarom.

(#4467) axioma


axioma
Topikgazda

Ha elkezdtek befekteteses eletbiztizni, akkor atmenetileg kiszedem ezt a topikot a kedvencekbol... abbol me'g tisztessegeset nem lattam, es nincs annyi idom hogy irjam a szivatasokat. Egyetlen hint: a "kamat" (ami szinte biztos vagyok benne, hogy nem kamat, hanem leginkabb csak varhato hozam, de mind1) az nem a befizetesed %-aban, hanem az abbol a nem annyira szivbajos koltsegek levonasa utan marado osszeg %-aban van megadva... remelem legalabb tokegarantalt, mert azt igen erosen gyanitom, hogy nem hozamgarantalt.
Ah, mar igy is nagyon belelendultem, inkabb befogtam...

(#4468) Apollo17hu válasza kitzz (#4466) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem is van középiskolai végzettségű ismerősöm, aki pénzügyi tanácsadóként tukmálja mindenkire a(z élet)biztosításokat. Nagyon jó tanfolyami szöveget nyom, ha nem olvasom korábban Kiszámoló blogját, lehet, hogy engem is észrevétlenül lehúz.

Ha érdekel, [Ctrl] + [F] billkombóval keress rá a biztosításos bejegyzésekre!

(#4469) attiati válasza kitzz (#4461) üzenetére


attiati
veterán

mondd is meg :) vagy varrj a nyakába egy 5 milliós hitelrészt :)

(#4470) _BM_


_BM_
senior tag

Most vettem panelt egy 4 emeletes házban. 30 cm vastag a homlokzati fal. Láttatok már ilyet? :Y

[ Szerkesztve ]

(#4471) attiati válasza _BM_ (#4470) üzenetére


attiati
veterán

passz, de nem azt mondtad, hogy nincs lóvéd? :)
melyik részen vetted?

Ezek az adatok helytállóak nagyjából a panel lakásokról?:
"A magyar lakásállomány 12,5%-a ilyen technológiával épült, a népesség 13,5%-a lakik ezekben a házakban.
Panel Budapest 191.000 db, Összes lakás 815.000 db ebből a Panel aránya 23,4 %."

Egyébként ezek a panel lakótelepek ezerszer életszerűbben vannak kialakítva, alig van átmenő kocsiforgalom, parkokat, óvodákat, játszótereket tesznek a panel épületek közé, jobb a lakások elrendezése is. Ott van például a Párkány utcában a lakótelep. Tök jól néz ki.
Csakhát panel.

[ Szerkesztve ]

(#4472) _BM_ válasza attiati (#4471) üzenetére


_BM_
senior tag

"de nem azt mondtad, hogy nincs lóvéd?"

Nincs lóvém. Most vették meg a budaörsi lakásomat 15-ért, és Kőbányán vettem (relatíve normális, nyugodt helyen) hasonló lakást 8,5-ért. Kell a különbözet, meg aztán leszarom Budaörsöt. Soha nem értettem, mitől olyan király hely. Nincsenek kátyúk, télen-nyáron vágják a füvet, akkor is, ha nincs, és rendszeresen bemondják a városi tévében, hogy jelentkezzen segélyért, akinek 90 ezer ft alatt van a nyugdíja. A bölcsődében pedig megkérik a szülőket, hogy vigyenek vécépapírt és gyümölcsöt.

Nem ismerem a számokat, de olyan 500 ezer panelre emlékszem országosan.

[ Szerkesztve ]

(#4473) lajafix válasza attiati (#4471) üzenetére


lajafix
addikt

a párkány utca elit a panelek között, annyira jellezi az átlagot, mint BM 20 milliós megtakarítással rendelkező nyugdíjasai. Azaz semennyire.

BM: talán megérted Kőbányán, mitől volt Budaörs jobb... nem biztos, te a szélsőértékekre vagy rágyógyulva.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#4474) _BM_ válasza lajafix (#4473) üzenetére


_BM_
senior tag

Értem én, de nekem nem ér meg 5 millió árkülönbözetet (két, nagyjából azonos minőségű lakás között) az, hogy elmondhassam, hogy Budaörsön lakom. Abból az 5 millából veszek egy lepukkadt szar garzont, és kiadom havi 40 ropiért. :P

(#4475) fokukac válasza _BM_ (#4470) üzenetére


fokukac
nagyúr

sokallod vagy kevesled ezt a vastagságot?
nálam is kb. ilyen vastag a fal.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4476) attiati


attiati
veterán

Mostanában egyre több közvetítős hirdetést látok, ahol használhatatlanul kicsi képet raknak fel a lakásokról.
Arra gondolok, hogy ezeket a tulaj beleegyezése nélkül elkezdi hirdetni a közvetítő, és ha van érdeklődő, akkor felhívja a tulajt, hogy tudna rá vevőt. Viszont a képet lementeni nem tudja (mert béna). És sokszor a hirdetés szövege is egyes szám első személyben marad (vagy T/1).

ezt ma találtam, közvetítős:
"Egy nagy léktérben található a konyha-ebédlő-nappali és innen lehet kimenni az erkélyre..."

(#4477) _BM_ válasza fokukac (#4475) üzenetére


_BM_
senior tag

"Sokallom". Jellemzően 25 cm körüliek szoktak lenni a külső falak. A 10 emeletesek is.

(#4478) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Nem tudja esetleg valaki hogy adohatosagi igazolast mar tenyleg csak elektronikus formaban lehet kerni vagy ha odamegyek akkor is kiadjak azonnal? Tobbfele informaciot is hallottam ezert erdekelne hogy hogyan lehet.
Koszi elore is!

Youth hides the key to salvation

(#4479) Ace Ventura válasza DelArco (#4478) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem kb 3 hete volt rá szükségem.Személyesen adták ki 3000 Ft-ért

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4480) Psytróger válasza DelArco (#4478) üzenetére


Psytróger
tag

Attól függ hogy milyen igazolást :) Pl. ha a céged elektronikus bevalló, akkor a céges apeh nullás igazolást is csak elektronikusan tudod igényelni ha minden igaz. De a nagyesküt nem tenném le :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4481) attiati


attiati
veterán

(#4482) _BM_ válasza attiati (#4481) üzenetére


_BM_
senior tag

Arrafelé nagykanállal eszik a közösképviselő :D

(#4483) DelArco


DelArco
aktív tag

Koszonom szepen a segitseget.
Valoban csak be kellett menni es 10 perc alatt megvolt az igazolas. 3000 forint.

Youth hides the key to salvation

(#4484) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Lakásbiztosítással kapcsolatban van itt külön topic? Nem nagyon találtam.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4485) Vesztor87 válasza Ace Ventura (#4484) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én sem találtam nemrégiben. Mielőtt megkötöttem gondoltam szétnézek, de hát nem... :D

(#4486) Ace Ventura válasza Vesztor87 (#4485) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor nyitni kell egyet :)
Mit, és hol kötöttél?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4487) Vesztor87 válasza Ace Ventura (#4486) üzenetére


Vesztor87
senior tag

MKB-m lett,az vt a legolcsóbb. Én albiba kötöttem csak vagyonra, így negyed évente 2.200 ft.

(#4488) Ace Ventura válasza Vesztor87 (#4487) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem társasházi lakásom van, most vettem, de azt mondták, hogy nekem is elég az ingóságra, mert a falakra van a háznak biztosítása, és annak a kedvezményezettje a bank :)Tehát ha kár van, akkor előbb ők lesznek a pénzüknél, én meg nem nagyon kapok semmit.
Neten kötötted?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4489) axioma válasza Ace Ventura (#4488) üzenetére


axioma
Topikgazda

En vagyok az, aki nagyon ekezi allandoan a biztositokat, de azt azert el kell mondjam, hogy elvi tevedes van a hiteles lakasok biztositasaval kapcsolatban.
Tfh. van egy ilyened, es kar er. Eloszor is egy hatarig - en 100e-rol tudok, de ez azt hiszem a banki hitelszerzodesen szerepel - az engedmenyezes nem is e'l, hanem egybol te kapod a penzt, es elharitod a kart. Ha ennel tobb a karosszeg, de meg mindig helyreallitasrol beszelunk, akkor a biztosito ugyan a banknak fizet, de a bank meg annak fejeben, hogy ezt tenyleg megjavitod (ergo: nem veszit a fedezetingatlan az ertekebol) ki fogja utalni neked. Ha tul nagy az osszeg, akkor ahogy epitesnel is, reszletekben, nem kockaztatja be, hogy nem arra forditod (csak egy kisebb osszeget, es nyugodj meg, arra is van eljarasa hogy behajtsa). Tehat a vegen megint ott fogsz allni, hogy a biztosito penzebol van megint egy okes lakasod, meg a hiteled ugyanannyi.
Amennyiben teljes megsemmisules van, es nem is lesz ujjaepites, akkor jon be az a resz, hogy a fedezet (sot, sokszor egyuttal a celingatlan) megszunese miatt a hitelszerzodes felmondasra kerul (vagy kozos megegyezes, mittudomen), a biztosito kiutalja a karteritest a banknak, a bank leveszi belole a hiteltartozast, es a tobbit megkapod. Nagyon elnagyolva ekkor kb. annyi penz lesz a kezedben, amennyi az onerod volt, es nem lesz lakasod (ez persze nem ilyen egyszeru, mert a megsemmisules nem teljes, meg pl. cs.haznal a telek megmarad, meg a hitel nem feltetlen csak annyi vagy kevesebb mint amit felvettel, nagyot kavarhat egy megszakitott szocpol vagy ltp vagy ilyesmi, de mondom nagysagrendileg).
Az igazi szivatas nem is ebben all, ez legalabb elvben jol van kitalalva, hanem abban, hogy a biztosito mikor mennyit fizet. A megsemmisules a legkisebb gond ezekben az esetekben, mert akkor a biztositasi osszeget kell perkaljak, ezert is van az, hogy a bank kikoti, hogy legalabb milyen ertekben kell megkotni a biztositast ra. A gyakorlatban viszont rengeteget trukkoznek azzal, hogy mire fizetnek, mire nem. Azt jo tudni, hogy a lakasbiztositasok osszes dijbefizeteseinek kb. 20-30%-anak megfelelo osszeget fizetnek ki a magyarorszagi biztositok karteritesbe (valamibol finanszirozni kell a nullszaldos kgfb-ket, meg az okos ugyintezoket, akik bizonyitas nelkuli uvegkarbejelentessel visszaszerzik parevente a dijat az ismerosoknek...). Szoval lottozni is jobb, mint lakasbiztit kotni, annyira nem a matematikai modell szerinti arat kerik erte. Es ahol csak tudnak, kibujnak a kar elismerese alol, sot, ha el is ismerik, foleg a teljes bizt.osszeghez kepest nem szamottevo (20% alatt) ka'roknal kb. felet-harmadat fizetik, mint amennyi tenylegesen jogos lenne. En korrekt karteritest lakas eseteben nem nagyon lattam me'g...

Ja es Ace, ha hiteled van, akkor annak az epitmeny resze NEM mehet a tarsashazi biztositas engedmenyezesere, legalabbis a kk. nem szokta engedni, mert attol felnek, hogy a mashol bekovetkezett karok karteritesebol a te bankod akkor is lenyulna, ha nem nalad volt a kar, de eppen van valami nyugje hogy ugyis tartozol vagy mittudomen (marmint fizetesi elmaradast ertek ezen). Nyilvan ez attol fugg, mennyire jo jogaszok vannak a biztositonal, felengednek-e tobb engedmenyezest egy hazhoz, es kepesek-e azt a helyukon kezelni, csak megfelelo esetben tovabbitani egyik vagy masik banknak, de a bizalom ebben altalaban nincs meg. Persze ha hitel nelkul vetted, akkor nem szoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4490) Ace Ventura válasza axioma (#4489) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm a hasznos infót!
A közös képviselő simán engedte, hogy a társasház biztosításának kedvezményezettje a bank legyen.Még ő irányított el, hogy hol intézik ezt.
Tehát a lényeg, hogy nekem csak az ingóságra kell most kötnöm?
Melyik biztosítót ajánlod?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4491) axioma válasza Ace Ventura (#4490) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ha ok felengedik, akkor menjen! Akkor telleg ne koss masikat, mert hiaba fizetsz ketszer, nem kaphatsz sehogy sem dupla karteritest (az is egy vicc peldaul, hogy ha a biztosito megallapitja, hogy tobb utan fizettel dijat, mint amennyit er a haz, akkor nem az van hogy arra is kartalanit, hanem akkor is csak a szerintuk valos ertekre, es visszakapod a _folyo_ evre vonatkozo dijkulonbozetet -- az elozo 25 ev meg smafu...)

Altalaban amig nincs kar, addig hurra alapon toljak ra az engedmenyezest, a gond akkor lesz sztem, ha egyszer limit feletti kifizetest kell ra kezdemenyezni barkinek. Jo esetben sohanapjan kiskedden.

Viszont, mivel sokadszorra fordul elo:
- kedvezmenyezett: kb. a szerzodes haszonelvezoje (jellemzoen maga a szerzodo, csak az legtobbszor nincs explicit megadva, csak implicit beleertve, akkor az aszf-ben hemzsegnek az olyan mondatok, hogy "a kedvezmenyezett, annak hianyaban a szerzodo")
- engedmenyezett: kb. a szerzodes rendelkezoje (ez meg pont akkor van egyaltalan, amikor nem az jogosult a kifizetes sorsarol donteni, aki a karteritesre vagy hat az adott termek barmely szolgaltatasara jogosult

Ezek a kategoriak vannak a lakastakareknal is....

Melyik biztosito: jellemzoen a netto legolcsobb. De ez nagyon fugg a biztositando cucc tulajdonsagaitol. Nekem most a Wabard jott ki olcsora, a netrisk-en neztem utana, ez utobbit te is megteheted.

(#4492) Ace Ventura válasza axioma (#4491) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az a baj, hogy ezekbe nem tudom mi van.Nem egyértelmű, hogy mire biztosít, ha káresemény van. Azt hallottam hogy az Aegon-t érdemes kihagyni, mert nem nagyon szeretnek fizetni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4493) axioma válasza Ace Ventura (#4492) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egyik se szeret fizetni:) azaz inkabb :( Me'g akkor jarsz a legjobban, ha egy tosgyokeres biztositosnal kotsz (ott is nagy a fluktuacio), aki kesobb a karrendezesben is tud/hajlando segiteni. Sok aprosag van, peldaul ujerteken te'rites, vagy mondjuk egy betores vagy besurranas vagy mar el is felejtettem mi a harmadik, hogy a rendor mit irjon a jelentesbe ahhoz, hogy fizessenek... nem lakasbizti, de autonal pl. gazdasagi totalkarnal nem akartak kifizetni az uj kocsi forgalmi-atiras koltseget meg a kamatokat, csak ha kulon direkte kered.

(#4494) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Egy ingatlanra olyan személy is köthet biztosítást, aki nem tulajdonos, de nem is bérlő? Édesanyám kötné saját névre, de ő már csak haszonélvezője az ingatlannak, tulajdonjogról lemondott ajándékozási szerződéssel.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4495) axioma válasza Ace Ventura (#4494) üzenetére


axioma
Topikgazda

Persze, a biztositas nem tulajdonjoghoz hanem erdekhez kotott. Amugy a haszonelvezet az pont tulajdon tipusu... Mondjuk arra kivancsi lennek, hogy ha a tulajdon (nem ingosag, hanem az ingatlan maga) serul, kinek fizetnek ki a kart, ha tole fuggetlenul a tulaj is kotott... kettot semmikepp, mert osszefutnak a szalak, nem lesz dupla kifizetes.

(#4496) attiati


attiati
veterán

nem tudom, hogy ki keresett szomszédmentes lakást
14. ker, legfelső (3.) emeleti, saroklakás, szerintem felújítandó

[ Szerkesztve ]

(#4497) DeFranco válasza attiati (#4496) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD A jó öreg Báróczy utca...

ez szerintem az egressy és a mogyoródi közötti rész, omladozó 100 éves ház(ak), romló lakóközösség, nagy belmagasság.

Nagyjából válság előtt is ezen az áron mentek ott a lakások.

(#4498) attiati válasza DeFranco (#4497) üzenetére


attiati
veterán

nem nézegettem, csak felfigyeltem a szomszédmentes szóra, hátha valakit érdekel

erről az iránytűről meg lehet állapítani egyértelműen, hogy menyik irányba néz a wc ablaka? észak?

(#4499) axioma válasza attiati (#4498) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igen, az iranytu azt jelenti.
Egy urban legend szerint az egyszeri kivitelezo a kicsit diszesebb egtajjelolot kirakatta a teraszon diszkovekbol, szoval jobb rairni az egtaj betujelet legalabb :)

(#4500) DeFranco válasza attiati (#4498) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, persze, csak erre lakom, és gondoltam szólok időben :) nem okoskodni főleg nem kioktatni akartam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.