Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) lajafix válasza _BM_ (#5447) üzenetére


lajafix
addikt

nehogy 48% legyen már egy adófajta svájcban. Nem magyar szocik kormányoznak ott. :))

Rock'n Roll

(#5452) lajafix válasza attiati (#5450) üzenetére


lajafix
addikt

"apartments located in the centre of the most important city of each country, either the:
Administrative capital; and/or
Financial capital; and/or
The centre of the rental market"

Tehát nem a Costa brava vs North-Siberia, Gulag :). Hanem az igazi gazd/pénzügyi központokban a lakások. És valóban Moszkvában több csurran-cseppen mint Mandridban annak, aki a központban akar élni és tud pénzt keresni.

Rock'n Roll

(#5453) _BM_ válasza attiati (#5450) üzenetére


_BM_
senior tag

Én csak a magyar adatokról tudok véleményt mondani. Mind a fogyasztási cikkek, mind egyéb tekintetben helyénvalóak az adatok. De amúgy is csak a tendenciák és a nagyságrendek érdekelnek. Leszarom, ha valamelyik tételről kiderül, hogy nem is 200 hanem csak 180.

(#5454) _BM_ válasza lajafix (#5452) üzenetére


_BM_
senior tag

Jogos az észrevétel.
Miután kiválasztod a két várost, lehetőség van országra visszalépni (elég hülye a kezelőfelület).

Szal, hungary vs russia.
Benne van a gulág és Fogarasi Árpi bunkerja is. :))

[link]

Így is 2x az ingatlanár különbség.

(#5455) lajafix válasza _BM_ (#5454) üzenetére


lajafix
addikt

persze, a 170x nagyobb oroszországot meg az 1600 darab contributor statisztikai hibahatáron belül lefedi ugye ? :)

Azt elhiszem hogy a tojás ára pontos, node egy annyira változatos piac mint az ingatlan pontos lenne azt kétlem.

Rock'n Roll

(#5456) attiati válasza lajafix (#5455) üzenetére


attiati
veterán

Az valószínű megállja a helyét, hogy Moszkvában 2-3x drágább ugyanaz a lakás, mint Madridban. Az átlagfizetések viszont nem 2-3x-osak.
2013-ban 56,000 RUB volt a moszkvai átlagfizetés, ami ma kb 1200 USD-nek felel meg (egy éve még 1800 USD-nek).
(az ottani helyi statisztikai hivatal adatai 2012-ig, eszerint akkor Oroszországban az átlag fizetés 26,000 RUB volt, az ma kb 500 USD). Nem hiszem, hogy Madridban ilyen fizetések voltak, vannak.

[Határátkelő blog - Moszkva te drága]

ez egyébként egy nagyon jó blog

[ Szerkesztve ]

(#5457) attiati válasza attiati (#5456) üzenetére


attiati
veterán

*Nem hiszem, hogy Madridban Spanyolországban ilyen fizetések voltak, vannak.

(#5458) _BM_ válasza lajafix (#5455) üzenetére


_BM_
senior tag

Nyilvánvaló, hogy nem pontos (másodszor írom). A lakások átlagos állapota is torzítja a képet. A tranzakciók száma (per lakásállomány) pláne. Például meggyőződésem, hogy a magyar lakások (panelek, téglák) színvonala (állapota) messze meghaladja a kijevit, mégis másfélszer annyiba kerül Kijevben a négyzetmétere. Ez azért bőven elég ahhoz, hogy gondolatokat váltson ki az emberből.

[ Szerkesztve ]

(#5459) lajafix válasza attiati (#5456) üzenetére


lajafix
addikt

az mindig érdekes hogy lehet a kimutatott átlagfizetésből 120 négyzetméteres lakást venni, ami a példában szerepel...

Vagy akár 55 nmes panelt.

Rock'n Roll

(#5460) lajafix válasza _BM_ (#5458) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem meg sehol sem találsz ár infot az ingatlankínálat legaljáról. van valahol kijevi ingatlan.com?

Rock'n Roll

(#5461) attiati válasza lajafix (#5459) üzenetére


attiati
veterán

Ezt most nem értem. És melyik példában?

(#5462) attiati válasza lajafix (#5459) üzenetére


attiati
veterán

oké, akkor dobjunk rá 30%-kal többet a valós moszkvai fizetésekre (az adóelkerülés miatt) és akkor már durva ráhagyással számoltunk. És így kb megkapjuk a madridi fizetéseket.
És még mindig 2-3x-os a moszkvai lakásár. (oké, hogy 10+ milliós világváros).

De ilyen méretű adóelkerülésnél meg kérdéses, hogy milyen minőségű, mennyiségű állami ellátásra vagy jogosult az oroszoknál? (mondjuk ha valóban 100-110 usd-s olajárnál volt nullszaldós az orosz költségvetés, akkor az utóbbi években jócskán megnőttek az orosz állami (szociális) kiadások is (de gondolom elsősorban inkább a katonai és korrupciós kiadások).

Majd beleolvasok ennek a Moszkvában élő embernek a blogjába

Ami miatt biztos megéri Moszkvában élni :) Autókiállításon lőtt képek.

[ Szerkesztve ]

(#5463) laszak


laszak
tag

OTP lakástakarék van valakinek?
Fundahoz képest meg tudnám úszni a szerződéskötési díjat. Kondíciókat nézve hasonló a 2.

(#5464) axioma válasza laszak (#5463) üzenetére


axioma
Topikgazda

Volt.
Hatranyai:
- nincs athidalo es azonnali athidalo (elobbi technikailag van, csak nem fogadnak be, utobbi sose volt)
- kombi hitel CSAK az otp-vel (es me'g az sem mindig gordulekeny), fundanal meg kb. minden mas nagy
- szivoztak a kiskoru kedvezmenyezettel (gyamugy bevonasa)
- ami fundanal 3-4 het alatt atment (kedvezmenyezett modositas), az ott 3-4 honap
- az osszes otp fiokban 1 db ember ert hozza annyira, mitn a fundanal a kezdok, es csak 1/2 9 - 1/2 4 kozott vagy hogy van kozponti info akit fel kell ilyenkor hivniuk, hiaba vannak me'g nyitva nem jutsz hozza
- vannak "belso szabalyzatok", amihez nem fersz hozza, es amugy valid tevekenyseget siman letiltanak, hogy ez naluk igy van...
Elonyei:
- megiscsak bankfiokban szerzodsz, intezkedsz
- a leadott cuccok nem akadhatnak el az uzletkoto taskaja melyen (es datummal pecsetelsz fenymasolatot kapsz a beadasrol) -- igaz, fundanak en postacimre ajanlva kuldtem inkabb mint uzletkoton at barmit, ami nem ajanlat

Ugy hirtelen.
Ja es ha nem akarsz majdan felvenni a lakaskolcsonbol, akkor fundara is lehet okosan szerzodni...

+1: letezik erste ltp is, azt is megnezheted.

(#5465) concret_hp


concret_hp
addikt

múltkor szóba került a tábornok utcai társasház, amit ki tudja mióta "építenek" nos jelentem, azóta is áll a víz az alapon :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5466) Vesztor87 válasza laszak (#5463) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nekem is van, nem volt vele gond. Mondjuk azt hogy fél 4-ig van a helpdesk azt nem értem honnan származó infó...:S
Helyileg hová valósi vagy?

(#5467) axioma válasza Vesztor87 (#5466) üzenetére


axioma
Topikgazda

Sima otp helpdesk van 0-24, de ltp-s nemigen... reggel is tobbszor vartam miattuk fel orat, mert a 'hozzaerto' ugyintezo nem volt kepes felrogziteni amit kertunk telefonos segitseg nelkul a csodaprogramjaba es akkor papiron se vette at, de emlekeim szerint a delutannal is ugyanilyen gond volt, bar csak egy zuros pentekre emlekszem, de akkor mondjuk valami fejest odarangattak a telefonhoz, csak csinalni vagy engedelyt adni nem tudott az amugy elore lebeszelt penzfelvetelre (egy hetvege 2 gyerekkel nulla penzzel miattuk).
Aztan lehet hogy most mar nem igy van, szabadultunk toluk ahogy tudtunk. (Csak az az eset mar nincs - szabfel -, ezert nem irtam a sztorit ervnek.)

(#5468) Vesztor87 válasza axioma (#5467) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az előfordulhat hogy valami hibát vétett az ügyintéző, és nem engedi a rendszer módosítani, ilyenkor kéri a helpdesket, de ők reggel ott vannak és délután is, szval nem ilyen szűk azért az időkeret. Max ha vmi nagy gubanc van akkor lehet ilyen gond. :)

(#5469) axioma válasza Vesztor87 (#5468) üzenetére


axioma
Topikgazda

Elvben 8, gyakorlatban negyed-fel kilenc elott nem veszik fel a telefont, nehany honappal es bo 1 evvel ezelott tobbzsor jartunk igy, nalunk 7:45 nyit az OTP, koran bezar igy maskor eselyem sincs ha napkozben termelni is akarok es ugye nem minden otp-be mehetsz az ltp-s ugyintezessel de ez megint egy masik sztori; szoval probaltunk volna elintezni ezt-azt, de nem elrontas miatt, hanem azt se tudta hol kezdje miatt meg kellett varni, mig valaki elerheto (es akkor is tobbszor probaltak tobb iranybol a menuben, teljesen jol lejott hogy ott is csak tippelgettek). De mivel mar nincs 8 eves szabfel, talan a talalgatasokra masnak nem kell mar szamitania.

(#5470) Vesztor87 válasza axioma (#5469) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Reggel 7-től 20h-ig vannak ott, hidd el :) Persze lehetnek leterheltek ők is stb. LTP-t bárhol intézhetsz, persze láttunk már olyat hogy nem volt felkészült szegény ügyintéző mert új volt, vagy 10 éve nem csinált olyat... sok minden benne lehet:)
Most akcióznak megint, ingyen lehet LTP-t kötni:)

(#5471) albiosz válasza Vesztor87 (#5470) üzenetére


albiosz
őstag

Ingyen? Bármilyet? Az oldalon csak kedvezményt látok. 10 éve van náluk számlám, ha az számít valamit.

Meg nekem az se világos, hogy Hitel Plusz és Hozam Plusz között mik a lényeges különbségek? Mármint az látszik, hogy pl. 20 000 HUF megtakarítással 8 év után a Hozamnál felvehető megtakarítás összege 2.826.444 Ft, Hitelnél meg felvehető megtakarítás összege 2.548.037 Ft. Jól gondolom, hogy előbbi akkor választandó, ha nem akarok hitelt felvenni lejáratkor (hitel feltételei kedvezőtlenebbnek tűnnek), míg a Hitel Plusz akkor, ha hitellel kombinálnám a végén?

Meg amit még nem értek, hogy van az alábbi rész: "Mikor juthat legkorábban a pénzéhez? 2023. április"
Az tiszta sor, hogy kb. ekkor jár le a 8 év és előtte nem látok egy fityinget sem, de utána bármeddig felhasználhatom?

(#5472) adalbert1 válasza concret_hp (#5465) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ma a Mogyoródi úti ház mellett mentem el, ha jól láttam azóta se lakják még, pedig 2008 decemberéről volt szó anno, mint lehetséges beköltözés időpontja... Azért kíváncsi lennék, hogy hányan vannak, akik akkoriban megvették a lakásukat itt, és még mindig nem tudtak beköltözni.

(#5473) Vesztor87 válasza albiosz (#5471) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Facebookon van akció, hitel pluszra vonatkozik. Hitel pluszos több felvehető hitel, alacsonyabb betéti kamat, hozam plusz pedig nagyobb betéti kamat, alacsonyabb felvehető hitel. Helyileg merre laksz?

(#5474) axioma válasza Vesztor87 (#5470) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat pedig nem az volt, hogy az ugyintezo nem hivta fel oket, hanem hivta 8:02-kor es nem vettek fel. Majd csak negyed utan valamivel, es akkor is ugy kezdte, hogy me'g most all fel neki a rendszer, varnunk kell mig be tud lepni es valaszolni.
De ugorgyunk.

(#5475) albiosz válasza Vesztor87 (#5473) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi, közben én is utánaolvastam kicsit, sok minden világosabb már. Hozam plusz kellene inkább, arra sajnos nincs ingyenesség, sem kedvezmény. Újpesten lakom egyébként.

Ami még felmerült és nem igazán találok róla írást, hogy ha nyitunk kettőt, akkor vételnél mehet egy ingatlanra mindkettő? Meg azt hátha tudjátok, hogy lejárat után mennyi időnk van felhasználni.

(#5476) titko válasza albiosz (#5475) üzenetére


titko
tag

Szia!
beszállok én is a segítségbe!
Ha tulajdonrészt szerez az ingatlanba a másik LTP kedvezményezettje, vagy egyenesági rokonod akkor igen.
A második kérdésedre pedig annyit tudok mondani, hogy ha a legrövidebb futamidőt választod, lejár és nem kívánod felhasználni, viheted tovább a szerződést.
Én az ügyfeleknek azt szoktam javasolni, hogy inkább kössenek 10 éves LTP-t és 4 év után bármikor felhasználhatja 2500 ft szerződésmódosítási díj ellenében. (OTP)

(#5477) axioma válasza titko (#5476) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hm, es ha nem jar nyitasi-mentesseg, akkor is nyisson 10 evest csillioert?
Inkabb nyisson rovid es alacsony szerz.o.-ut, az amugy se akkora osszeg nyitasiban, viszont az alltam a befizetes es nem a szerz. szerint jar, a hitelresz meg ha nem kell neki, akkor mashol nem szamit.
Egyebkent szerz.mod.dij torvenyileg 2e, de mindegy.

albiosz:
LTP felhasznalas: elevulni nem evul el, DE:
- folyamatos max fizetes esetere szamolva a 4 eves netto hozama 13% korul, a 8 evese mar csak 6%
- ha raadasul abbahagyod a fizetest, akkor joval drasztikusabban csokken
(es termeszetesen a vajtfuluek kihallhatjak, hogy a legjobb buli utolso evben befizetni, felmarni a 30%-ot effektiv 3/4 even belul, csak ehhez 3 evvel ezelott kellett volna okosabbnak lenni... cserebe a megosztas es egyik kivet, + 1 evig fizetes + megosztas... buli jatszhato folyamatos lakascel mellett egy szerzodessel 7 evig, az elso harom koltsege meg nyitasi 4 evesre es annak 1 havi befizetese, 2e megosztasonkent es esetleg szo-emeles is szukseges lehet ha nagyon muszaj, meg a havi 150Ft fenntartasi dij)

(#5478) titko válasza axioma (#5477) üzenetére


titko
tag

Olvaslak de nem értelek.
Igazad van bocsi 2000 Ft a szerződésmódosítási díj. De a szerződéskötési díjat általában lehet felezni (okos számlaválasztás stb). Arra írtam a 10 évet, ha nincs konkrét időhöz kötve a vásárlás, akkor működhet a 10 éves

(#5479) axioma válasza titko (#5478) üzenetére


axioma
Topikgazda

Aki nem ingyenesen nyitja, az csinalhat ugy is 10 evest, hogy a 4 ev min. szerz. fizeti... miert kene a szerzodes legyen 10 eves? Nem fogadja el az aviso-t, nem mond fel stb., megy tovabb a szerzodes, jon tovabbra is az alltam, ennyi.
Termeszetesen aki (tovabbi feltetel nelkul, vagy terveivel egybevagokkal) ingyen nyit, az nyissa a maximalis SZO-re, ami az altala valasztott modozat-sorozatban elerheto, ingyen kapja a hitellehetoseget, ha megis szukseg lenne ra (es mivel 1:4 ara'ny van es fel ev turelmi, me'g az elsot se muszaj egyben a szerzodes szerint fizetni, csak a minimumot)

(#5480) albiosz válasza titko (#5476) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a segítséget! Barátnőm nyitná a másikat, majd közösen vennénk pár év múlva másik ingatlant. Tehát ez pipa.

Axioma neked is köszönöm! Futamidőre visszatérve az gondolom nem működik, hogy nyitunk 4 éveset és 4 év után 2000-ért hosszabbítjuk mondjuk 8 évesre. Így kedvezőbb ugye a nyitási díj. De ha ez opció lenne, akkor senki nem nyitna 10 évest.

(#5481) Vesztor87 válasza axioma (#5479) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Sok esetben (OTP-nél legalábbis) úgy van ingyen a szla nyitás hogy a hitel+ konstrukciót kötöd, és 4 év a futamidő. Ha a lejáratán szeretnél hosszabbítani akkor pedig a 2.200 ft-os ügyintézési díjon felül ki kell fizetni a futamidő hosszából eredő difit (magyarán azt a pénzt, amit nyitáskor pluszban fizettél volna azért hogy hosszabb legyen a futamidő).

(#5482) axioma válasza Vesztor87 (#5481) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mar csak azt mondd meg, hogy aki nem akarja a hitelreszt, az mi a francnak hosszabbitana? Tudom, ra szoktak tukmalni az emberre, de a szerzodes akkor is el, ha mar lejart az eredeti futamido (elni akar 30 evig is el, az elso 10 evben jar ra az alltam is, az eredeti szerzodesi feltetelekkel).
Nyilvan ezt az uzletkotok nem szeretik, tekintve hogy ez nekik nem penz (evek ota megy a riogatas, hogy a tulfizetett szerzodeseket majd felszolitanak hogy kossem nagyobbra... koszi, 7-et vettem fel ugy, hogy az SZO-nek tobb, mint 1.5-szereset vettem ki megtakaritasban - me'g ha az SZO csak 200e volt is).

(#5483) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok!

Vettünk egy lakást, februárban költözünk, most épp lakásbiztosítást vadászunk. Tudtok ajánlani biztosítót, amelyiknél érdemes nézelődni?

(#5484) amargo válasza vhunor (#5483) üzenetére


amargo
addikt

Nekunk az aegon nal van teljes körű. Eddig meg nem volt kar ellenben drágább évről évre.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5485) etejedu válasza vhunor (#5483) üzenetére


etejedu
őstag

Gruppama : nekem a 2. Kat. Van a háromból. Elég jól lefed minden eshetőséget. Kb 1800 ft/ hó fizetek.
Bár nen tudom más biztosító milyen.
Én úgy választanék hogy ugyanabban az árhategóriában melyik nyujtja a legtöbbet.

(#5486) titko válasza vhunor (#5483) üzenetére


titko
tag

Szia!
ha értesz a biztosításokhoz (gondolok itt arra, hogy tudod mit mennyiért kell biztosítani) akkor netrisk.hu. ha nem keress egy független alkuszt.

(#5487) axioma válasza vhunor (#5483) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hitel miatt, vagy meggyozodesbol?
Ha hitel miatt, akkor tenyleg netrisk, arra kell figyelni hogy a HBE-nel jav. sztem a szamolt erteket kerik, tobb kell legyen a biztositasi ertek amit a biztositashoz szamolnak (ingosag nelkul). A szamitasnal lehet a negyzetmeterbol adodo minimumerteket novelni. Nekunk az egy eves dij egyben fizetve egy agglos cs.hazra kevesebb mint 30e (wabarer).
Ha meggyozodesbol, akkor persze az igenyeknek megfeleloen.

[ Szerkesztve ]

(#5488) vhunor válasza axioma (#5487) üzenetére


vhunor
őstag

Köszi mindenkinek!

Nem hitel miatt, kápés vásárlás volt, csak ha beüt a ménykű alapon. Leginkább azt próbálom felmérni, hogy melyik a legkevésbé gáncsoskodó, ha kifizetésről van szó, hol van normális ügyintézés ésatöbbi.

(#5489) axioma válasza vhunor (#5488) üzenetére


axioma
Topikgazda

Akkor az Allianz-ot keruld, olyat nem kaptunk meg, amit a karfelmero se hitte volna hogy visszadobjak...

(#5490) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

első lakás vásárlásakor mire érdemes figyelni?Bp-n nézelődök max 7m-ig. első lakás lenne, van erre valami állami támogatás?
fontos a viszonylag jó közlekedés. milyen költségek vannak? és honnan tudom, hogy az eladó-é tényleg az ingatlan? földhivatalba kell bemennem ami ugye idő+pénz más lehetőség nincs?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5491) _BM_ válasza dellfanboy (#5490) üzenetére


_BM_
senior tag

A Földhivatal megkerülhető az ügyfélkapun keresztül. Lekérdezésenként 1 ezer forint a betekintés.

(#5492) _BM_


_BM_
senior tag

[Gellért-hegyi ház kiadó 2,1 milláért]

És a poén:

"A 27-es busszal pár perc alatt a Móricz Zsigmond körtérre jutunk..."

(#5493) ph2012


ph2012
senior tag

Ez a 22. kerületi úsztatott betonos panel, szigetelve, 37nm, 7,8 M Ft-ért mennyire reális: hirdetés az OLX-en.

Állítólag most emelkedtek a budapesti lakásárak a befektetői vevők miatt. Ez igaz?

Köszi a választ!

(#5494) Vesztor87 válasza ph2012 (#5493) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Emelkedik, nem csak Pesten, hanem mindenhol kb. Szegeden vettük a nyáron a miénket 5,5M-ért, most ahogy látom a hasonlóak legkevesebb 6,5-ért mennek, de inkább többért. Kollega Kispesten vett 6,2-ért 1+2-est, most 8 alatt nincs lakás hirdetve:)

(#5495) _BM_ válasza ph2012 (#5493) üzenetére


_BM_
senior tag

Pofátlanul drága. Ennyiért újépítésűt lehet kapni havi 1,5 ezer(!!!) forintos fűtésköltséggel (és csak télen fizetve). Innen megmondom a képről, hogy a járólap recseg-ropog. Egy low-budget felújítás is alaphangon 2 milla (feltéve, hogy ért hozzá a tulajdonos).
Nagyon király ház lehet, ahol a szigetelés ellenére egy mini lakásban 8 ezer forint a fűtés (nyáron is). Nyilvánvaló, hogy nincs költségosztó vagy egyéni mérés kiépítve, akkor meg minden lakásban 28°C van télen. Trópusi forróság és tékozlás.

[ Szerkesztve ]

(#5496) ph2012 válasza _BM_ (#5495) üzenetére


ph2012
senior tag

Mennyi lenne a reális ár? Hány Ft/nm?

(#5497) _BM_ válasza ph2012 (#5496) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem tudom. Én nem adnék 5 milliónál többet érte, az biztos. Ahogy nézem, egész Pesten 6 milliótól indulnak a hasonló méretű lakások. Sok, de lehetnek más szempontok is, amiért érdemes lehet, például egy szaki felújítás és továbbértékesítés céljából vásárolja meg. A felújítást akkor végzi, amikor nincs meló a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#5498) axioma válasza _BM_ (#5495) üzenetére


axioma
Topikgazda

A koltsegoszto eyg nagy humbuk, nem attol lesz kevesebb a futes, hanem a normalisan zarhato futotestektol (atkotokkel parhuzamositva ahol kell) plusz meg jobb ha termofejet kapnak. Az a legkenyelmesebb, es me'g ha nem is lelkiismereti okokbol, de amiatt hogy egyszer beallit, nem piszkalnal nincs egyszerubb es komfortosabb (a forro radiator plusz kinti hideg levego nem az), ezert nem futik tul vele a lakast.

(#5499) _BM_ válasza axioma (#5498) üzenetére


_BM_
senior tag

A költségosztó-termoszelep azért jó, mert felére esik a TH fogyasztása a korábbihoz képest. Van néhány lakás, ahol minimális a megtakarítás, olyan is előfordulhat, hogy még nő is, de a ház összességében fele annyit fogyaszt. Ez tény. És mindehhez 60-100 ezer ft beruházásra van szükség. Az egyéni mérés pontosabban és igazságosabban mér, de sokkal drágább beruházásra van szükség, plusz 5 évente hitelesíteni vagy cserélni kell az órákat (30-50 ezer ft), ráadásul ugyanolyan hátrányai vannak, mint a költségosztónak: a kedvezőtlen fekvésű lakásoknál minimális lesz a megtakarítás, nem egy esetben egyenesen drágább lesz a fűtés.

(#5500) dellfanboy válasza Vesztor87 (#5494) üzenetére


dellfanboy
senior tag

picsába ez nekem nem jó hír aki vétel előtt áll..
bár bízok benne ez csak a decemberi pangás, remélem tavasszal lesz 1-2jó vétel

legalábbis imádkozok, legalább ez jöjjön össze

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.