Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Holnap mentünk volna ügyvédhez szerződést kötni, de visszamondta az eladó a bizniszt.Szerintem rám ígértek, mert volt egy vetélytársam, de az elsőbbség az enyém volt....
A tulaj eljött velem ügyvédhez, megbeszéltünk mindent, holnap mentünk volna a papírokkal.
Folytatom a vadászatot ;]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4152) axioma válasza Ace Ventura (#4151) üzenetére


axioma
Topikgazda

:((( Csak tudnam, ilyenkor miert nem ezt mondjak. Raadasul ingyenes betekintessel 3 nap mulva siman lathatod a foldhivatalban, szoval ha valami papir volt rola hogy tied az elsobbseg (bar gondolom nem), akkor siman lehetne szivozni vele.

(#4153) _BM_ válasza Ace Ventura (#4151) üzenetére


_BM_
senior tag

Foglalót adtál?

(#4154) Vesztor87 válasza _NCT (#4150) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A Flórián tér sincs rossz helyen:) 1-es villamossal meg hévvel hamar ott vagy bárhol:) 80-90-ből rezsivel együtt ki lehet jönni:)

(#4155) axioma válasza _BM_ (#4153) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azt mondta, meg csak most vitt volna ugyvedet. Foglalot ugyved nelkul (mondjuk ugy, szerzodes nelkul, az eloszerzodes se divik mar) egy fillert se adunk ki a kezunkbol ugyebar, szoval en trivinek vettem, hogy foglalo nem volt.

(#4156) _BM_ válasza axioma (#4155) üzenetére


_BM_
senior tag

Hát akkor meggondolta magát az eladó. Van ez így.

(#4157) _BM_ válasza Ace Ventura (#4151) üzenetére


_BM_
senior tag

"de az elsőbbség az enyém volt...."

Miféle elsőbbség? Amíg nem veszi át a foglalót az eladó, addig nem keletkezik semmiféle elsőbbség.

(#4158) concret_hp válasza _NCT (#4150) üzenetére


concret_hp
addikt

mondom ha tudsz várj szet végéig, okt elejéig. amit addig nem adnak ki azt alapból olcsóbbra hirdetik.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4159) Ace Ventura válasza _BM_ (#4153) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem volt foglaló, csak szóbeli megállapodás.
Az ingatlanos, akinél a nő árulta a lakást 1 vevőt vitt, engem.DH iroda kizárólagossággal.
Én hitelből vettem volna meg, de 2M Ft kellett volna, amit 4 héten belül össze tudtam volna szedni.Az eladó közölte, hogy tökéletes, mert neki úgyis 2 hónap kellene a kiköltözésre, mert még nincs hova mennie.5.5M lakásra 3M Ft foglalót kért! Az ügyvédnek kikerekedett a szeme, hogy ilyet nem szokás, de ha nekem jó, akkor mi az eladóval beszéljük meg.Egy szót sem szóltam, mondtam mehet.Megegyeztünk, és másnap hívott hogy nem oké a biznisz, és visszalép.
Még aznap kaptam egy fülest, hogy lenne másik vevő aki full kp-s, de azt egy másik ingatlanos hozta.Na most a DH akkor is kérni fogja a maga sápját, és a másik ingatlanosnak is tejelni kell, szóval ott elég sokat kellett ráígérni az én ajánlatomra.Ja, és tudni kell, hogy egy fillért sem alkudtam, meg sem kérdeztem, hogy tudunk e faragni az árból.A meghirdetett összegre tettem vételi ajánlatot.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4160) concret_hp válasza Ace Ventura (#4159) üzenetére


concret_hp
addikt

ismerős 2 háznál is úgy járt vidéken, hogy vitték a foglalót és akkor mondta emberünk, hogy hát izé inkább mégsem adná el. mindkettő több mitn 1 éve volt hirdetve. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4161) axioma válasza Ace Ventura (#4159) üzenetére


axioma
Topikgazda

En olyat is lattam, hogy a vevo foglalot lerakott, majd annyival kedvezobb ajanlatot kapott par utcaval odebb, hogy hagyta benne a foglalot es ment a masikhoz. Elado meg arulta tovabb a hazat (es ez meg 2008 elott volt).

(#4162) _BM_ válasza Ace Ventura (#4159) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem szép dolog az eladótól, de mostanában mászkálnak kápés vevők az olcsó ingatlanokra vadászva, így hihető a sztori.
A másik lehetőség, hogy nem szívesen adja "hitelbe" a lakást, ugyanis az emberek egy (jelentős) részének az jut eszébe a hitel szóról, hogy a vevő direktben neki fogja törleszteni a pénzt x évig.

(#4163) jooker82


jooker82
nagyúr

Van a fundamentához hasonló lakáskassza?melyben 1 évig kell pénzt fizetni és x összeggel többet kapok vissza.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4164) _NCT válasza jooker82 (#4163) üzenetére


_NCT
őstag

Kb minden banknak van lakáskasszája.

(#4165) axioma válasza _NCT (#4164) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mi???

Valodi valasz: a Lakaskassza egy mar jo regen a Fundaba beolvadt lak.tak.pt. volt, de teged az osszes lakastakarekpenztart (amin keresztul a 30% alltam-ot megigenyelheted) erdekel.
Ma jelenleg 3 ilyen van: Fundamenta (ok nem bank hanem csak hitelintezet, de kb. minden nagy bankkal szerzodesben vannak kombi hitelre, amelyiknek nincs sajat), az OTP LTP es az Erste ltp.
Viszont az tevedes, hogy 1 evet kell takarekoskodni, mert (athidalo hitel nelkul) minimum 4 evet; es fontos specialitasa a termeknek, hogy az alltam csak akkor kaphato meg, ha lakascelra lesz felhasznalva.

[ Szerkesztve ]

(#4166) _NCT


_NCT
őstag

10. emeleti paneltól mennyire kell félni? :D Elvileg alulról fűtik, most lesz szigetelve a panel, 12ezer körül van a fűtése. 12 a közötkltsg a felújítási alap miatt. 60+ rezsi-ért van a dózsa györgyi metróhoz közel, tehát viszonylag jó helyen, képekről elég jól néz ki. Felettem már szerencsére csak a jó isten lesz, így nem kell hallgatnom a felettem lévő lakót.

Ingatlanközvetítős tegnap átvágott, tipikusan azt csinálták velem, amit az index-en is megjelent cikkben írtak.

El sem jött a megbeszélt helyre az a hülye p*csa, felhívtam h hol van, "jjaj hát még benn ülök az irodában, de már sajnos nem aktuális, aki megvette 3 havi kauciót tett le (jah persze), de tud ajánlani másikat, sőt a kollégájának is van ajánlata, menjek be. Mondtam h köszi, nem szorulok a segítségére. Persze a hirdetés még most is aktív....

[ Szerkesztve ]

(#4167) biker válasza _NCT (#4166) üzenetére


biker
nagyúr

nyáron meghalsz bent, éjjel 32fok, nappal 40fok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4168) concret_hp válasza _NCT (#4166) üzenetére


concret_hp
addikt

10, emeleti panel az sok minden csak jó nem :)

nekem van aki most küldött emailt, 3 lakással, hoyg ha aktuális még... (tavaly novemberben írtam sok közvetítőnek) a 3 laksából egyébként nyilván 1 felel meg épphogy annak amit írtam :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4169) kraftxld válasza _NCT (#4166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én laktam egy évig 10. emeleti panelban, teljesen jó volt, egyáltalán nem volt olyan meleg mint mondták.
Bár délre néző lakás volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4170) _NCT


_NCT
őstag

Holnap megyek megnézem, h merre is áll a nap :D Meg hogy milyen idő lesz bent. Barátnőm előbb mondta, ha lakástűz van, akkor így jártam :D

Erről a tömbről van szó. Szóval ha az ablak a váci útra néz, kerüljem el.

[ Szerkesztve ]

(#4171) biker válasza _NCT (#4170) üzenetére


biker
nagyúr

meg ha elromlik a lift, és fel kell vinni a heti bevásárlást, akkor is így jártál.
meg ha ázik a lapostető, akkor is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4172) _BM_ válasza _NCT (#4170) üzenetére


_BM_
senior tag

Tűz esetén pont jó a 10-edik. Felmész a tetőre, oszt jónapot. Persze a földszint jobb ennél. Én egyébként azért lakom első emeleten, hogy ki tudjak ugrani tűz esetén. Eddig mindenki hülyének nézett, akinek elmondtam :C

(#4173) concret_hp válasza _NCT (#4170) üzenetére


concret_hp
addikt

hát váci útra nyíló ablakos lakásban én semmi körülmények közt nem laknék :D

de próbáld megkérdezni inkább, nem kell potyába odamenni.

nem írtad mekkora, de 60K + 12K fűtés +12K közösk az sok szvsz.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4174) _NCT válasza concret_hp (#4173) üzenetére


_NCT
őstag

35 m2 1+1 fél szobás.

_BM_: szerintem nem vagy hülye, sose tudni. Én is szempontnak venném :) Amúgy a 10.-ről is ki lehet ugrani, más kérdés hogy túléled-e ;]

[ Szerkesztve ]

(#4175) concret_hp válasza _NCT (#4174) üzenetére


concret_hp
addikt

hát akkor annál kb. 3 perc alatt lehet jobbat tlaálni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4176) _NCT válasza concret_hp (#4175) üzenetére


_NCT
őstag

Talaltam is, de megnezem majd hatha. Nyugati teren 80k a 60 m2-es eleg jol kinezo albi. Az sztem nem dragabb .bar sokan azt mondtak minek az a nagy nekem...De minek fizessek 35 m2-es lakasert ugyanennyit mikor nagyobbatvis kapok ezert az arert.

[ Szerkesztve ]

(#4177) _BM_ válasza _NCT (#4176) üzenetére


_BM_
senior tag

A rezsi miatt. A közös költség és a fűtés méretfüggő.

(#4178) _NCT válasza _BM_ (#4177) üzenetére


_NCT
őstag

10000 a kozos kltsg.Tobbi meg sajat merooras

[ Szerkesztve ]

(#4179) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék, anyukám kiadna az egyik szobáját - anyagi okok miatt.
Vajon mit lehet elkérni egy ~2000-ben felújított panellakás 9.emelete, 2 éve volt fűtés korszerűsítés és szigetelés felújítás, továbbá új ablakok is bekerültek. A fűtés egyedi mérős lett és két körös. Ellenben hitelből lett megcsinálva így benne van a közös költségbe. A lakás 56nm +1-1,5nm erkély. Ennek egy szobáját adná ki, ami kb 6nm, Csepel központjában a HÉV minden 2 percre.
Mennyi a reális, amiért ki lehet adni a szobát és a rezsinél mit kell bele vennie, felezni kell a költségeket ilyenkor? Van lakás biztosítás, internet is.. víz-et villanyt is felezni kell?

Köszönöm a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4180) Vesztor87 válasza amargo (#4179) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én elsőre egy ilyen pici szobára azt mondom hogy ha csak ketten (bérlő+anyukád) vannak, akkor 20-30e ft+rezsi fele.

(#4181) attiati válasza amargo (#4179) üzenetére


attiati
veterán

Első szempont tökre nem az ár szerintem, hanem hogy kiben bízik meg (kulcsra zárt ajtó, értékekre vigyázni...), ki nem zavarja (zene, éjszakai ébrenlét, viheti pasiját, nőjét?). Mennyire korlátozza az életvitelében? Főz e rá? Akar e vele az anyukád beszélgetni, stb...

Az összes többi majdnem mindegy (ár, mikor volt szigetelve, stb...), mert nehezen fog találni ezeknek a szempontnak megfelelő bérlőt (aki még mondjuk hajlandó is ottmaradni hosszú távon, ha csak a 6nm-es szobáját használhatja). Én is megpattantam egy ilyen helyről 3 hónap után (első bp-i albérletem, pedig az egész kecót használhattam, és fix 20-at fizettem 7 évvel ezelőtt rezsistől, netestől). Rezsivel együtt max 40-45-öt mondanék.

Második kérdés, hogy az egész lakást használhatja a lakó, vagy csak fürdő, konyha, 6nm-es szoba?

[ Szerkesztve ]

(#4182) amargo válasza attiati (#4181) üzenetére


amargo
addikt

Hi, egy ismerős lenne, elvileg megbízható, ~40 körüli lány, aki hosszú idő után talán sikerül Bp-n találnia munkát és akkor olcsón szeretne kijönni és nem menne idegenhez.
Ezt anyukámtól megkérdezem, de Ő azt gondolnám az egész lakást használhatja. Én anyukámnak 40 környékét mondtam, szerintem csak addig maradna úgy is, amíg egyenesbe nem jön.

(#4180) Vesztor87: Igen pici a szoba panel, ebben éltem én is :( és még mennyien.. az 50 szerintem sok lenne.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4183) attiati


attiati
veterán

Fejlett piaci hozamok szépen mennek felfelé, ma úgy lokális csúcsokat ütöttek és szerintem elég légüres térbe kerülnek hamarosan, szóval van még hely felfelé. Úgy tűnik, hogy a magyar hozamok ennél kisebb mértékben emelkednek, így a hozamfelárunk békeidőkbeli szintekre csökkenhet, de attól még emelkednek a magyar hozamok is. Lehet, hogy elnapoljuk a tartósan alacsony magyar betéti kamat témát.

(#4184) attiati


attiati
veterán

láttam egy lakást ing.com-on, hirdette a tulaj is és OC is.
tulaj 17,9
oc 18,9
Ha a különbözet mind jutalék (és nem az OC próbál nyerészkedni, vagy a tulaj próbál arra spekulálni, hogy egy nagy ingatlanközvető hálózattal többért is elmegy), akkor az nagyon durva.

(#4185) concret_hp válasza attiati (#4184) üzenetére


concret_hp
addikt

én alapból azt nem vágom, hogy miért hirdet valaki ingatlanossal. gyakorlatilag nem csinálnak semmit és ahhoz képest elég sokat kérnek. főleg ha abban lakik, amit épp hirdet.
csinálsz pár normális képet, írsz 10 mondatot és felrakod 6-7 helyre. ha nem érdeklődik senki, ingatlanossal se érdeklődne :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4186) axioma válasza attiati (#4184) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem rablocegnel 3-5%, de ezen felul az is okozhat elterest, hogy mas alkudozast szamoltak bele. Illetve jelen esetben az is, hogy "jo mintaja" legyen az a'rnak, 9-re vegzodo...
Igen, ha keresel, erdemes a tulajt megtalalni, spec eseteket kiveve ugy olcsobb lesz. Ami nem annyira atlagos, ott lehet ne'mi informacioval es helyismerettel erdkelodni - bar ha helyismereted van, es kerdezoskodsz, akkor eleve tenyleg a hirdetes nelkul is megtalalhatod.

(#4187) amargo válasza attiati (#4184) üzenetére


amargo
addikt

Kollégám most adta el a lakását.

Valamijeik ingatlan közvetítő 1% körüli, a másik 0.5%-ot kért. Végül a 0.5%-os hozta a vevőt és 800K-t adott a közvetítőnek.. ebben az esetben jól járt, mert a nyertes közvetítő 1 hó alatt adta el. Amúgy már 6-7 hónapja próbálta eladni a másik..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4188) _BM_ válasza concret_hp (#4185) üzenetére


_BM_
senior tag

Több oka lehet:

1 Távol lakik a tulaj (vagy kommunikációképtelen)

2 Meggyőzi az ingatlanos, hogy ő tud vevőt szerezni, aztán felkúrja a netre. A tulaj azt sem tudja, mi fán terem. (megjegyzem, tényleg vannak olyan vevők, akik az ügynökségbe mennek lakást keresni, és nem böngésznek a neten).

3 Nem jut eszembe több :))

Vételnél-eladásnál még megértem valahogy, de kiadásnál hatalmas a kockázat. Az ingatlanosnak ugyanis tök mindegy, ki a bérlő, csak tegye le a lóvét. Aztán minél hamarabb rúgja ki a főbérlő, hogy újra a közvetítőhöz forduljon.

[ Szerkesztve ]

(#4189) attiati válasza concret_hp (#4185) üzenetére


attiati
veterán

epp most irtam az egyiknek: lefenykepezte az ablakot es az utca latkepet, odairt egy varazslatosan hangzo mondatot es tovabbi infokert hivjak bizalommal :)

ha az ugynok eladja a jutalekkal novelt aron, akkor nem veszithet az elado. masreszt meg a sok ugynok telespameli az aprohirdeto oldalakat. es sokan szemelyesen mennek be az irodaba vagy kifejezetten egybol az ugynok adatbazisaban keresnek. sajnos ratelepedtek a piacra (nagyon keves hozzaadott ertekkel)

(#4190) attiati válasza amargo (#4187) üzenetére


attiati
veterán

milyen lakast adott el hogy 800k a 0,5%-os jutalek? valamit elirtal

(#4191) _BM_ válasza attiati (#4189) üzenetére


_BM_
senior tag

Alapvető húzás, hogy fent hagynak eladott lakásokat, csökkentik az árát, hogy érdeklődést generáljanak. Majd azt mondják az érdeklődőnek, hogy éppen most ment el a lakás, de van másik hasonló (csak jóval drágábban). Ezzel azt az érzetet próbálják kelteni a vevőben, hogy pörög a piac, érdemes venni.

(#4192) amargo válasza attiati (#4190) üzenetére


amargo
addikt

:D

5% és 10%

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4193) concret_hp válasza _BM_ (#4188) üzenetére


concret_hp
addikt

írtam, hoyg főleg ha ott lakik. ha bp-n a város túlvégében laksz, vagy bárhol az országabn 2 különböző város, akkor ok.
én akár hányszor hívtam fel albi keresés miatt, átlagban semmi +t nem tudtak mondani mint ami oda volt írva. albi persze gyorsabban pörög mint az adásvétel, de akkor is :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4194) _BM_


_BM_
senior tag

[Beszarás]

Budaörsön 1360 ház eladó. Ha hozzávesszük, hogy sok lakás többször van fent, akkor is ezer körüli a kínálat. Néhány évvel ezelőtt egy-két száz darab volt.
Ha ár szerint rendezem, hogy a legdrágábbról induljon a lista, akkor a 800-ik legolcsóbb is 80 milla körül van. Ezt az életben nem szívja fel a piac :U

(#4195) föccer válasza _BM_ (#4194) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb mind bedőlt hiteles, ha jól sejtem. Egyébként vannak ott olcsóbbak is.

Apropó, van valami interneten elérhető lista a végrehajtás miatti kényszer árverezés alatt lévő ingatlanokról. Egyszer már meglestem az okmányirodai hirdetménynél, de én hülye nem írtam fel. Nem tudná valaki megadni?

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4196) attiati válasza föccer (#4195) üzenetére


attiati
veterán

marmint a konkret ingatlanokat nem irtad fel, vagy a lista internetes elerhetoseget?

egyebkent nem lehet tul sok ilyen ingatlan, multkor mintha lattam volna egy statisztikat valamelyik cikkben es 360 bp-i ingatlan remlik. De engem is nagyon erdekelne.

(#4197) föccer válasza attiati (#4196) üzenetére


föccer
nagyúr

Az internetes élérhetőségéét. Valami hülye, megjegyezhetetlen / / / / címe volt. Valami eldugott kis oldal egy elásott szerver legmélyén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4198) axioma válasza föccer (#4195) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem csak bedolt, hanem fizetesi nehezseges, de inkabb erdemes elobb eladni, minthogy vegleg a bank kezere keruljon.
Raadasul meg ket ev, es jonnek az elso 10 eves eletbizti mellett devizahitel kombikbol azok, akik koppannak egy nagyot... bar az a 20 eveseknel fog igazan nagyot szolni.
Meg szerintem vannak olyanok is, akik kulfoldre koltozes miatt lepnek.

(#4199) _BM_ válasza axioma (#4198) üzenetére


_BM_
senior tag

"es jonnek az elso 10 eves eletbizti mellett devizahitel kombikbol azok, akik koppannak egy nagyot"

Ez hogy néz ki a gyakorlatban? Kifejtenéd?

(#4200) _BM_ válasza föccer (#4197) üzenetére


_BM_
senior tag

A köznép nem kapja meg olcsón a lakásokat. Olyan ez, mint a felszámolás. Beruházót felszámolják, 20 garázs a vagyona, a felszámoló meghirdeti piaci ár felett darabját a Közlönyben. Nem érdekel senkit, utána eladja havernak mind a 20-at csomagban 3 millerért. És megteheti, mert csak annyi kötelezettsége van, hogy egy alkalommal meg kell hirdetnie. Ez a logika megy az árverezéseknél is. Gondolom én.

Ha fair-ül mennének a dolgok, akkor nem kéne vadásznod. Amire vadászni kell, az nincsen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.