Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) Oppenheimer válasza Kobe (#28000) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát ha valaki megteheti és ez a hobbija, áldásom rá. Nincs is jobb érzés mint mikor az ember biztonságban érzi magát. Én ezt azzal elégítem ki hogy 2x elcsavarom a kulcsot a zárban miután hazaértem, akkor az összes zárócucc megmozdul. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28002) Árpi001


Árpi001
senior tag

Az off témára reagálva, a politikai vonalat nem nézve, az éghajlat változás miatt, vajon hol lenne ideális, mely földrész, mely országában megpróbálnii túlélni?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#28003) attiati válasza Árpi001 (#28002) üzenetére


attiati
veterán

Amelyik országnak kevés tengerparti érintettsége van, vagy nem ott van a gazdaság nagy része (így nem okoz kárt a tengerszint emelkedés)
Emellett liberális és befogadó (így hatékonyabban fognak reagálni a változásra és a kihívásokra, lásd covid).

Filozofikusok szerint a kettő nehezen megy együtt, mert a kontinentális országok konzervatívabbak.

[ Szerkesztve ]

(#28004) KilgoreTrout válasza Árpi001 (#28002) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Az elit Új-Zélandra szavaz, ott vesz mindenki földet magának és építgeti a bunkerét az apokalipszisre várva. (Amúgy valószínűleg a fő indok a viszonylag nehéz megközelíthetőség - ergo sokkal kevésbé kell tartaniuk az éhes tömegektől). Nemrég olvastam egy interjút, ami szerint a szupergazdagok fő aggodalma, hogy hogyan tudják majd kordában tartani a személyzetet.

Szerintem sokkal fontosabbak az egyéni skill-ek és minél több olyan ember, akiben teljesen megbízhatsz (család elsősorban), mint a betonkerítés, mert egy idő után elfogy a lőszer/gázolaj/tönkremegy a napelem és akkor nem sokat ér az ember egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#28005) Segal


Segal
veterán

Na ilyen hirdetéssel sem fut össze minden nap az ember. Az hogy a szekrény mögött nincs kifestve az még a "megszokott" kategória, de itt konkrétan a parketta sem lett lerakva :Y :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28006) OPiiPO válasza Segal (#28005) üzenetére


OPiiPO
addikt

Miskolc? Avas ltp.-t vélem felfedezni az ablakon keresztül.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28007) Segal válasza OPiiPO (#28006) üzenetére


Segal
veterán

Nem az, de direkt nem raktam linket, mert nem üzletrontás a célom. :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28008) tomazin válasza Segal (#28007) üzenetére


tomazin
veterán

Nem olyan durva, de azert felkerulhetne a geccodejokeco-ra :DDD

(#28009) Kobe válasza tomazin (#28008) üzenetére


Kobe
veterán

a panel nappali közepén tárolt kawasakitól még így is messze van :DDD

(#28010) mobal válasza Kobe (#28009) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Arról van kép? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28011) Segal válasza mobal (#28010) üzenetére


Segal
veterán

Még ide is be volt anno linkelve a hirdetés. Ha van egy kis időd és visszakeresel igazi gyöngyszemeket találhatsz :DD
Ha lustább vagy akarom mondani kevesebb időd van :DDD akkor csak az én régebbi hozzászólásaimra szűrj rá. Már ott is van érdekesség.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28012) attiati válasza Segal (#28011) üzenetére


attiati
veterán

és a barna "kábel" a fürdőben :D

(#28013) Árpi001 válasza KilgoreTrout (#28004) üzenetére


Árpi001
senior tag

Új zélandról én is olvastam valamit ezzel kapcsolatban.
Akkor ezen elindulva, Ausztrália is jó lehet talán.
Utolsó bekezdésed igaz, de kevés embernek adatik meg, hogy ilyen közegbe éljen.
attiati, akkor akár maradhatunk itthon is

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#28014) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Nem semmi hirdetés: [link]
Talán még a nagymama is ott van az egyik szekrényben havi 235 ezerért :W

Inkább OFF-ba raktam

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#28015) Oppenheimer válasza j0k3r! (#28014) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hasonló lakás eggyel igényesebb bútorokkal mennyiért megy a környéken? (Bérlésre)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28016) Tapsi válasza j0k3r! (#28014) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy drasztikus áremelést kell eszközölnöm év elején. :)

(#28017) j0k3r! válasza Oppenheimer (#28015) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Pár perc keresgéléssel kettő vállalhatót találtam: [link] (250k), [link] (260k) - bár tegyük hozzá, hogy ezek 4. emeletiek, nem földszintiek, szóval az már magában megérhet egy kis ráfizetést.

#28016 Tapsi: Te tudod, de attól hogy ennyiért hirdeti nem jelenti azt, hogy ki is fogja tudni adni. Ez olyan, mint amikor a soha el nem adott, évek óta hirdetett ingatlanok árához árazzák be az új hirdetéseket. A fenti nagymama bútoros, okádék konyhás, földszintiért én 180k-nál többet biztosan nem adnék.

some men just wanna watch the world burn...

(#28018) dnelb válasza Oppenheimer (#28015) üzenetére


dnelb
veterán

180 :D 220ert mar ujepitesuek vannak 2 utcanyira. pl 1 2

[ Szerkesztve ]

(#28019) Tapsi válasza dnelb (#28018) üzenetére


Tapsi
addikt

Deg÷ciigénytelen az a műanyag szifon a mosdókagylók alatt. Látszóra ilyet barakni új kecónál... Uhh, most sokkot kaptam! A másodiknál pedig aki a burkolatokat választotta, az is megérdemelne 1-2 pofont. A berendezés simán csak a legolcsóbb, legputtóbb mindenből. Ettől még az eredeti is nagyon sittes.

(#28020) Drizzt válasza j0k3r! (#28014) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem a fregoli tetszik nagyon a szekrény és az ágy felett. :)
Én egyébként amennyire látom, kereslet, meg kínálat is holtponton lehet nagyjából a bérleti piacon, legalábbis Újbudán. Nem nagyon jönnek be új hirdetések, de a régiek se nagyon tűnnek el. Azért néha felbukkan 1-1, ami meg már aznap lekerül, de ezek tényleg ránézésre is egyértelműen alulárazott albérletek. Ezen kívül még amiről jön árcsökkentéses értesítő, az gyorsan el szokott menni. Ezeknél tipikusan 10-15% csökkenés szokott történni.
Nekem amúgy ez a kedvencem a régen meglévők óta:
[link] Tök szép, meg minden, de földszinti panelért nem létezik olyan ember, aki ennyit adna. Még a hirdetés érdekessége, hogy gyakorlatilag hetente változik, hogy épp milyen platformon melyik ingatlanosok hirdetik, pár hete volt olyan, hogy 10 ugyanilyen hirdetés volt az ingatlan.com-on. :D Természetesen FB-n is hirdetik többen. Ott most legrégebbi hirdetésként 6 hetest látok, de én úgy emlékszem, hogy régebben is láttam már a hirdetést.

Közben egyébként nekem is van folyamatban "tárgyalás". Megnéztem egy albit, tök jó, a bútorok is tök jók voltak, de azért picit leharcoltak. Ami nem baj önmagában, csak ugye jól kell fotodokumentálni, hogy ne legyen később vita belőle, hogy ki harcolta le. Jelen esetben először kértem ügyvédtől bérleti szerződés véleményezés szolgáltatást. Mármint korábban is kértem, de akkor baráti ügyvédtől, szívességi alapon. Aztán azt meglátjuk, hogy a tulajok mit fognak a dologhoz szólni. Mármint a javaslatokhoz, mert természetesen megbeszéltem velük, hogy át fogom nézetni. Nekem a dolog akkor is megérte, ha esetleg nem jön össze valamiért a szerződés, mert okosodtam. Az meg mindig jól jön.

I am having fun staying poor.

(#28021) Qtya123 válasza Csabroncka (#27982) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó kérdés mi lesz. Ugye mostanában sok helyen a lassulást hallani, meg hogy jaaj, magasak a kamatok, infla van, nincs pénze az embereknek. Csökkenő fogyasztás, miegymás.
Sokszor volt már ingatlannal kapcsolatban olyan jóslás, aminek az ellenkezője jött be.

Ugyan én nem követem mostanában annyira aktívan az ingatlanpiacot és közeli ismerősből is csak egyetlen akar most lakást eladni, tehát a merítés kicsi. Viszont ez az ismerős pár napja hirdetett meg egy újpesti panelt, 48.5 mFt-ért, konkrétan ezt: [link]
Amire az ember azt mondaná, hogy a fentiek fényében túlárazottnak is tekinthető, aztán a helyzet az, hogy egymásnak adják a fiatal párok a kilincset.
Nyilván ez még nem jelent a fenti áron adásvételt is, de nem a pangás/lassulás/pénztelenség látszik, legalábbis ebben a példában nem.

[ Szerkesztve ]

(#28022) Drizzt válasza Qtya123 (#28021) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En azon a kornyeken nem vagyok jaratos egyaltalan. Viszont nekem egyaltalan nem tunik tularazottnak. Elsosorban azert nem, mert igenyesen fel van ujitva, ahhoz kepest meg a negyzetmeterara egyaltalan nem magas. Abban az utcaban az aktualis kinalatbol nekem is ez tetszene a legjobban. En nem vennek ugyan ott, de ez csak egyeni preferencia miatt van igy. En meg tudom erteni, hogy miert van ra nagy kereslet. Eleve panelek porognek a hasznaltak kozul a legjobban jelenleg.

I am having fun staying poor.

(#28023) HoTDoG válasza Drizzt (#28022) üzenetére


HoTDoG
tag

Nem csak jelenleg, hanem úgy általában mindig a panelek pörögnek a legjobban, hiszen a legolcsóbb szegmens a budapesti piacon. Ezzel nem degradálva senkit és semmit.

(#28024) Qtya123 válasza Drizzt (#28022) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen. Én is ezért írtam, hogy a fentiek alapján tűnhet túlárazottnak (#mindenbedől, #nincspénzeazembereknek, #nincsönerő, #senkinemakarpanelbanlakni).
Aztán a mellékelt példa nem úgy tűnik, hogy ezt támasztaná alá. Igaz ez csak egy adott ingatlan, nem sokmerítéses dolog.
Azt nem néztem mostanában, hogy a hirdetések mennyire vannak beragadva hónapokig, illetve mennyire pörögnek. Csak fél füllel hallom az ingatlan híreket, de ott ezek a mondatok mentek mostanában.

(#28025) hurenzon válasza Qtya123 (#28021) üzenetére


hurenzon
senior tag

Elején mindig sokan jönnek nézni , de vétel / ajánlat ritkán lesz.

Majd pár hét múlva kiderül .

(#28026) Drizzt válasza Qtya123 (#28024) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De az adott ingatlant a sajat piacarol nem lehet elvonatkoztatva ertekelni. A hirdetesi atlagar Budapesten most 953000 Ft/m2. Ez az osszes hasznalt ingatlanra vonatkozik. Ehhez kepest 664000 Ft/m2-ert szepen felujitott, azonnal koltozheto lakas kifejezetten rendben van. Persze az, hogy mennyire szep es jo a felujitas meg eloben megdolhet, de a kepek szerintem izlesesek. Meg annak ellenere is, hogy Ujpesten van. Ha valaminek jo az arazasa, arra gyakorlatilag mindig van kereslet. En nem fogok meglepodni, hogyha el is viszik gyorsan es nem tul meretes alkuval, vagy akar a nelkul. Szerintem pont az allapot az, ami alapjan ma leginkabb mulik, hogy van-e valos erdeklodes egy ingatlanra, vagy nincs.

I am having fun staying poor.

(#28027) j0k3r! válasza HoTDoG (#28023) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ráadásul sokszor az elrendezés is jobb/optimálisabb, mint az újépítésűeknél szerintem.

some men just wanna watch the world burn...

(#28028) adalbert1 válasza Drizzt (#28026) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt jól láttam az egyik képen, hogy a mosógépre van rácsavarozva az azt elrejtő konyhaszekrényajtó pántja?:Y
Azon meglepődtem, hogy Újpest ennyivel olcsóbb, mint a XIII. kerület északi része, itt 1x nm-rel kisebb, 1+2 félszobás paneleket hirdetik hasonló áron.

(#28029) Kobe válasza HoTDoG (#28023) üzenetére


Kobe
veterán

Hat en speciel most teglalakasoknal jobb veteleket latok, mint panelbol.
pl emeleti ujabb epitesu teglalakas sajat zart parkoloban sajat bealloval ugyanannyiert mint uabban a keruletben foldszinti panel (50M)….hat, OK :F

(#28030) adalbert1 válasza adalbert1 (#28028) üzenetére


adalbert1
veterán

Közben rájöttem, hogy valószínűleg van, ahol ilyen a beépíthető gyárilag, de fúú, ez nagyon nem tetszik :)

(#28031) Drizzt válasza adalbert1 (#28030) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem sem egyebkent. Meg persze csomo dolog van, amit csak eloben lehet eldonteni, hogy tenyleg jo-e. Lehet utana sokkal rosszabb lenne az osszkepem. Hasonlo szegmensben tovabbra is azt gondolom, hogy megneznem, ha epp keresnek lakast. De teljesen mas terulet, meret es kategoria mozog elottem, igy tehat nem.

I am having fun staying poor.

(#28032) Tapsi válasza adalbert1 (#28028) üzenetére


Tapsi
addikt

XIII. észak gyakorlatilag az irodafolyosó, az most elsőrendű lokáció sokak számára. Újpest kijjebb van, de az se rossz. Persze vannak sittes részei, mint ahogy a XIII. Béke tér is egy putri volt pár éve, amikor ott laktam.

(#28033) Eagl3 válasza adalbert1 (#28030) üzenetére


Eagl3
veterán

Pedig ez a legjobb megoldás ha a mosógépnek a konyhába kell kerülnie.

(#28034) HdRew válasza adalbert1 (#28028) üzenetére


HdRew
őstag

#28032Tapsi -val tudok egyetérteni, XIII. kerület északi részén van a KPMG, Diageo, Roche, BP, hogy csak a legnagyobbakat említsem, de még bőven vannak ott mások is.

[ Szerkesztve ]

(#28035) attiati válasza Tapsi (#28032) üzenetére


attiati
veterán

Ez még önmagában nem indokolná, hisz' 2-3 km nem távolság Bp-en.

Nem az van mögötte, hogy csak 113-al kezdődő irányítószámmal vagy jogosult ovira, bölcsire, 13. kerületi szolgáltatásokra?

4. kerületben azért jóval vegyesebbek lehetnek az oviban a csoportok, hiába laksz éppen jó utcában. A kerület gazdálkodását nem ismerem. 13-ban jó a városvezetés.

[ Szerkesztve ]

(#28036) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok,

A lakásunk lényegében már kész van, a használatbavételi engedélyt már beadták, viszont utána még milyen lépések vannak? A banknak el kéne utalnia a hitel összegét a kivitelezőnek, illetve albetétesíteni is kéne. Mennyi idő lehet még innentől, amíg beköltözhetünk? Sanszosan úgy látom, hogy ebből karácsony lesz.

Köszi szépen előre is a segítséget.

(#28037) Tapsi válasza attiati (#28035) üzenetére


Tapsi
addikt

...hisz' 2-3 km nem távolság Bp-en.

Azért, na! :) Hogyne lenne távolság? Főleg a peremvidéken. Mi is a XI. szélén lakunk, innen 2-3 kilométer már Tétény. Százezrekben mérhető a különbség a négyzetméterárakban.

És igen, ovi-bölcsi jellemzően kerületieknek szól, már ha túl nagy a telítettség. És a 13-ban nem kicsi. Viszont nem hiszem, hogy ez az árazást érdemben befolyásolná. Inkább a lokáció, munkahely/tk közelsége. Meg hát sittesebb Újpest, az a helyzet.

(#28038) Tapsi válasza HdRew (#28036) üzenetére


Tapsi
addikt

Használatbavételi hamar meglesz. Albetétesítés fél év+. Ha a bankod utal használatbavételire, akkor mázli, de gondolom eleve úgy szerződtél, a beruházók ehhez manapság ragaszkodni szoktak.

(#28039) HdRew válasza Tapsi (#28038) üzenetére


HdRew
őstag

Olyan sok idő az albetétesítés? A társasházban csak 3 lakás van, abból van a miénk illetve a túloldali van még eladva, a középső üres.

(#28040) Tapsi válasza HdRew (#28039) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen. Nekem közel 8 hónap volt, ha jól emlékszem.

(#28041) HdRew válasza Tapsi (#28040) üzenetére


HdRew
őstag

Ez mikor? Mert mi Vácon nagyjából ilyen max. 1 hónapos időt mondtak az eddigi tulajdonosok ott az utcában.

(#28042) Tapsi válasza HdRew (#28041) üzenetére


Tapsi
addikt

Tavaly augusztusban volt a birtokbaadás, és talán idén áprilisban jött meg az albetétesítésről az értesítő. Vác, és úgy általában a vidék lehet, hogy kevésbé problémás. Budapesten ez a helyzet.

(#28043) HdRew válasza Tapsi (#28042) üzenetére


HdRew
őstag

Ja, az úgy érthető, ugye tavaly akkor volt a változtatás a rezsivel, és akkor mindenki albetétesíteni akart, hogy legyen egyedi mérőóra. Gondolom a főváros akkor extrán leterhelt volt.

(#28044) attiati válasza Tapsi (#28037) üzenetére


attiati
veterán

máshogy írom

Béke tér - Béke út (13. ker) és a Váci út(i irodafolyosó) 1 km
Városkapu (4. kerület) és messzebb is van a Váci úti irodafolyosó. Mégis ott előbb vennék lakást lokáció és ár szempontból.

Csak hát 104-el kezdődik az irányítószám és ahol ez számít, ott nagyon számít.

[ Szerkesztve ]

(#28045) Gabró válasza Tapsi (#28037) üzenetére


Gabró
tag

Ujpest es Angyalfold szerintem nem olyan, mint XI. es Buda(/Nagy)teteny. A Dozsa Gyorgy uti metromegallo es Ujpest kozpont kozott van 9 perc, es 2-3 percenkent jar a metro csucsidoben. Tomegkozlekedesi szempontbol en koltoznek Ujpestre.

Az ovi/bolcsi helyzetet Ujpesten nem ismerem, de a XIII-ban eleg jo. Nekunk az a tapasztalatunk, hogy ha mindket szulo dolgozik, akkor van hely. (Keruleten belul koltoztunk par eve, a deli es az eszaki reszen is ezt tapasztalatuk.)

Ami szerintem lenyegesen jobb a XIII-ban az a kozteruletek, parkok, jatszoterek szama es allapota. Ha sittesseg alatt ezt (is) erted, az valid.

(#28046) Tapsi válasza HdRew (#28043) üzenetére


Tapsi
addikt

Évek óta ez a helyzet a fővárosban, erre előre felhívták a figyelmemet. Még a rezsipara előtt kötöttem szerződést.

#28044attiati

Belőtted egy komplett kerület metró csomópontját. Ha viszont nem ott laksz, akkor buszozni/villamosozni kell. De ettől függetlenül is, minél távolabb vagy a központtól, jellemzően annál olcsóbbak az ingatlanok. Ez alól kivétel a prémium lokáció (II, XII bizonyos részei).

#28045Gabró

Ugyanez a szitu. Ne csak metrómegállókat nézd, hanem random pozíciókat. Illetve a XIII is egy piszok nagy kerület. A IV-ben is ha kijjebb mész, akkot a tk. agyrém. És igen, nyilván beveszik oviba a kölyköt, hiszen kötelező. Az más kérdés, hogy mekkora a csoportlétszám, és milyen a facility.

[ Szerkesztve ]

(#28047) mobal


mobal
MODERÁTOR

Öcsémnek úgynézki sikerült egy nap alatt értékesíteni a lakását szegeden. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28048) mobal


mobal
MODERÁTOR

Mennyi idő szokott eltelni az értékbecslés és a jelzáloghitel befogadása között? Nekem lassan 1 hete van "ott" de még nem sikerült és már ideges vagyok miatta :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28049) Tapsi válasza mobal (#28047) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi is eladtuk ma nagyanyám házát. Csupán csak 15 hónap kellett hozzá és 13% alku. :D

(#28050) attiati válasza Tapsi (#28046) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, lehet, hogy csak fejben gondoltam hozzá, de nem írtam.
Szóval én így értettem az pár km-t.

Egyébként a 13. kerülettől 2 kmre a 4. kerületben többnyire metrós környék van.
Illetve a linkelt lakás is a városkapunál van.

Valamint a 13. ker nagy részéről is buszozni, villamosozni kell (Béke útról nyíló utcák), mégis magasabb árfekvés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.