Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Dare2Live válasza concret_hp (#5642) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Háziorvoshoz nem kell az kezedbe nyomja az átjelentkező papírt utána nem érdekli mert onnan neki jön a kártyapénz.

Korházban ~csak ténylegeges akut esetben látnak el, különben közlik, hogy jelentkezz át uis nekik lakhely alapján jön a pénz igazgató pedig közölte, hogy az ilyen először jelentkezzen át és utána jöjjön vissza.

Tervezett változások után ez méginkább így lesz, már amíg orvoshiány miatt össze nem dől a rendszer.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5652) attiati


attiati
veterán

a lakáshirdetés megtévesztő ereje
"egész nap napfényben úszó... ZÖLD UDVAR kertre néző"
a képek is egész pofásak, az erkélyes kép már már idilli
közös költség is csak 3k

a lakás ablaka valahol ott lehet a fehér parabola antennás épületben

és a térképen jobbra elfordulva valahova ebbe az irányba néz a lakás
Hungária körúti felüljáróra :D , ami 100 méterre lehet

tök jó ez a google maps
100-ból 2 lakást mennék el megnézni, de így egyet se kell :D

[ Szerkesztve ]

(#5653) Ivan15 válasza attiati (#5652) üzenetére


Ivan15
senior tag

nem olyan rossz, hogy az utra es a felüljarora nez, igy garantalt, hogy tenyleg a kek eget latja az ember az ablakbol, amig az elötte levö üres telek beepitesre kerül (pl. egy 4 emeletes haz)

[ Szerkesztve ]

(#5654) _BM_ válasza attiati (#5652) üzenetére


_BM_
senior tag

"közös költség is csak 3k"

Ez egy tündérkastély, nem szimpla társasház :))

Egyre nehezebb lokalizálni a guglival a hirdetéseket, mert kikupálódnak az ingatlanosok. Ablakon keresztül kifelé már nem fotóznak, sőt, az ablakot is törlik a képekből.

[ Szerkesztve ]

(#5655) etejedu válasza attiati (#5652) üzenetére


etejedu
őstag

Amíg meg nem találtam a nekem megfelelő lakást mindig végigjártam a környéket a googlee mams szel. :K

(#5656) kraftxld válasza _BM_ (#5654) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sose értettem ezt a hozzáállást, nem az lenne a lényeg, hogy minnél több infót már készen adjon az ingatlanos (ez lenne ugyebár a dolga) ne titkolózzon meg barkóbázzunk, és raboljuk egymás idejét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5657) titko válasza kraftxld (#5656) üzenetére


titko
tag

Vannak olyan esetek, amikor nem célszerű leírni mindent, mert eladhatatlanná teszik az ingatlant. Mondok egy példát. Van egy zárószinti (4. emeleti) szépen karbantartott panel lakás eladó. Ha kiírod, hogy zárószinti, vagy hogy 4. emeleti, a kutya sem nézi meg, mert mindenki max 2. emeletig költözne. De így érdeklődnek, felhívnak, meggyőzöd őket, hogy érdemes megnézni, megnézik, és elviszik, mert kb 1 millával olcsóbb mint az első emeleti, és azt mondja Ő ennyi pénzért inkább lépcsőzik.

(#5658) Ivan15 válasza kraftxld (#5656) üzenetére


Ivan15
senior tag

ezt a hozzaallast tenyleg erdekes, mert az ingatlanosnak/tulajdonosnak is idö es penz es stressz kirohangalni a lakasra es sok idegent beengedni. pl azt sem ertem, miert nem csoportos megtekintes van, pl hetente 1x

(#5659) kraftxld válasza Ivan15 (#5658) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálunk majdnem minden eladó háznál van open home, hétvégenként kinyitnak fél órára, akkor ott van az ingatlanos és körbe lehet nézni.
Bárki mehet, és meg lehet dumálni a részleteket. Nem kell egyeztetni, ilyesmi, ki van táblázva az utcán, az ügynök meg járkál azon a napon házról házra ami neki le van zsírozva aznapra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5660) _BM_ válasza Ivan15 (#5658) üzenetére


_BM_
senior tag

Félnek az ingatlanosok, hogy megkerülöd őket, ezért ügyelnek arra, hogy a fényképek alapján ne lehessen betájolni a lakást.

(#5661) Ivan15 válasza _BM_ (#5660) üzenetére


Ivan15
senior tag

dehat ez alaptalan felelem a reszükröl, mert ha egyszer megtekintette a vevö az ügynökkel a lakast es az tetszett, akkor mar tudja, hogy hol van es gyakorlatilag visszamehet a vevö az ügynök nelkül is, es beszelhet a tulajjal a vetelröl. Ettöl meg lehetne rendes fotokat felrakni -akkor valoszinüleg csökkenne az ara is- talan ettöl felnek, merthogy a tulaj is a legmagasabb arat akarja ezert belemegy ö is abba, hogy a kenyes pontok ne legyenek megmutatva a hirdetesben

[ Szerkesztve ]

(#5662) Ivan15 válasza Ivan15 (#5661) üzenetére


Ivan15
senior tag

((letelt az 5 perc))... folyt:
es igy keresnek a lakaskeresök is evekig megfelelö lakast, a vegen idöhiany miatt vesznek egyet. Ezek az "Eleg volt, nem keresek tovabb megvesszük, leszarom" ügyfelek. Az egyik elsö ügynöki kerdes: "...es miota keres lakast?" Az erre adott valaszbol az ügynök mar sokat megtud az eselyeiröl :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5663) attiati válasza Ivan15 (#5661) üzenetére


attiati
veterán

legalább ne írjál hülyeségeket, olvasd el még1x figyelmesen amit bm ír.
1. hirdetés alapján be lehet azonosítani pontosan a lakást, és ügynököt megkerülve meg lehet venni.
2. ha ügynökkel megnézted már a lakást, akkor onnantól jogilag is bonyolultabb mutatvány ingatlanos nélkül megvenni

hungária körútra néző örökpanorámát meg vegyen, aki akar :D

(#5664) attiati válasza titko (#5657) üzenetére


attiati
veterán

Ezzel nem értek egyet, mert én például zárószinti, legfelső emeleti lakást keresek. És sokan vannak ezzel így.
Ha az ügynök rászokik arra, hogy a saját téves megítélése szerint ez hátrányos tulajdonság és inkább nem tünteti fel sehol, akkor azzal vevőket veszíthet.
Egész egyszerűen nem fogok róla hírlevelet kapni és rákeresni sem tudok.

2 héttel ezelőtti esetem: nem írták bele, hogy a vasút közel van a lakáshoz.
Az ügynök telefonban szándékosan rákérdezett, hogy csendes lakást keresek e, mert ha ez fontos szempont, akkor nem ezt a lakást keresem.

(#5665) Ivan15 válasza attiati (#5663) üzenetére


Ivan15
senior tag

nem ertem, hogy mi volt a hülyeseg benne, "betajolni" volt a tema -hogy miert nem fotoznak ablakbol kifele, a masikban pedig igazad van, hogy a jutalekos szerzödes miatt a tulajnak tenyleg többe kerül az ingatlanoson kivül. Ha megegyszer elolvanad, amit irtam, talan ertehtö lesz, a tema a fotozas modja volt az (#5660) alapjan

(es a masik pont teljesen igaz, hogy van szerzödes az ügynökkel, ezert nem erthetö szamomra sokszor a fotozas modja. Volt mar ügynök az elado lakasomban annak idejen, tudom termeszetesen hogyan fotozott)

[ Szerkesztve ]

(#5666) kraftxld válasza Ivan15 (#5662) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem dícsérni akarom az itteni ügynököket, mivel ismerem majd mindet (nekik is csinálunk IT-t), és eléggé kutyaütő majdnem az összes, de a hírdetést elég profin csinálják.

Egy példa:
[link]
20 profi nagyfelbontású kép, pontos cím, normális leírás.
A végén meg ott a tanácsi ingatlanazonosító amivel a tanács weboldalán ingyenesen hozzáférhető minden infó, mint pl a helyi adó mértéke (amiben benne van a víz, csatorna, szemétdíj, stb), benyújtott építési engedélyek, módosítások, alaprajzok. Nyilvánosan, ingyenesen.

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5667) Ivan15 válasza kraftxld (#5666) üzenetére


Ivan15
senior tag

azert az különbseg, h az ügynök a szoba közeperöl csinal 360° -ban körbe kepeket ill. a magyar modszer: pl. a szobabol ajtoba kiallva, lehetöleg övmagassagbol, mert akkor nagyobbnak latszik a kepen lö egy felvetelt

(#5668) kraftxld válasza Ivan15 (#5667) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem is az ügynök fotóz, hanem van az ingatlanos cégnek saját fotósa és az csinálja meg normálisan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5669) _BM_ válasza kraftxld (#5668) üzenetére


_BM_
senior tag

Több megoldás létezik, és a photoshoppingolás csak az utóbbi időkben kezdett teret nyerni. Még messze nem általános.
Ha például a tulaj külföldön lakik, netán külföldi, akkor nem kell taktikáznia az ügynöknek, nyugodtan megadhatja akár a pontos címet is (úgysem éri el az érdeklődő a tulajt).

(#5670) _BM_ válasza attiati (#5663) üzenetére


_BM_
senior tag

"ha ügynökkel megnézted már a lakást, akkor onnantól jogilag is bonyolultabb mutatvány ingatlanos nélkül megvenni"

Bizony, és a komolyabb irodák le is nyomozzák, hogy ki vette meg végül a lakást. Ha a tényleges vevő szerepel az adatbázisban, mint aláíró, akkor simán ki tudják perelni belőle a lóvét. Persze ez is kikerülhető, ha az érdeklődő odaküldi egy haverját megtudni a címet. :C

(#5671) _BM_ válasza kraftxld (#5666) üzenetére


_BM_
senior tag

A trulia.com-on a hirdetések 95%-a pontos címmel van megadva. Csak a foreclouser kategóriával titkolóznak, bár nem értem, miért.

(#5672) axioma válasza _BM_ (#5670) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az a baj, hogy en pont ezert nem keresnek lakast ingatlanosnal soha. Egyszer megmutatott egyet, megveszek egy masikat tole teljesen fuggetlenul ami naluk is szerepel az adatbazisban, es jeeee, hat en veluk kapcsolatban voltam, gyorsan gombolna'k le az el sem vegzett meloert %-ot. Sot, mar azt irjak bele, pont a trukkozesek miatt, hogy harmadiziglenig rokonom ha valaha alairta naluk hogy megnezett rajtuk keresztul lakast mar akkor - nem is feltetlen ugyanazt, de me'g ha ugyanazt is, nem ismerem en minden sokadik uncsitesom nevet se nehol, nemhogy lakcimet vagy lakasvasarlasat.
Nyilvan a birosagon az irrealis asszociacios dolgokat nem tudnak atvinni, de aki ilyen gennylada szerzodest iratna ala velem, azzal elvbol nincs uzlet. Egyszer probalta'k meg Bekason, ugy otthagytam oket mint a sicc, mondjuk az 98-ban volt szerintem, de ha jol ertem a modszer valtozatlan.

(#5673) _BM_ válasza axioma (#5672) üzenetére


_BM_
senior tag

Én már 2x is próbáltam megkerülni ingatlanost, de elhajtottak az eladók :Y
Egyszerűen nem álltak szóba velem, lehet, hogy fostak a szerződés miatt, nem tudom.
Az egyik majdnem hanyatt esett, úgy csodálkozott, hogy milyen zseni vagyok, hogy kinyomoztam. :D Öt percbe tellett.

[ Szerkesztve ]

(#5674) ithomas válasza titko (#5657) üzenetére


ithomas
őstag

Hát úgy néz ki én is kivétel vagyok :D
Én egy földszinti / 1. emeleti lakásba nem költöznék soha semmi pénzért.
Ellenben a 3. 4. emeletre minden további nélkül, ha a szigetelés rendben van.

Engem rendesen irritálna, ha az erkélyen, vagy egy véletlenül el nem húzott függöny miatt a pofámba bámulnának az utcán mászkáló emberek.
Kilátás = 0
Sokkal könnyebb észrevétlenül betörni, még csak erőlködni se kell, hogy az erélyre jussanak, hiába van hiper szuper biztonsági ajtód..nem ott fognak bejönni, hanem az erkélyen.
Ha ezt megelőzendő lerácsozzuk...hááát erre nem mondok semmit, kiváló érzés lehet rácsok között élni.
Télen minél lejjebb vagy, annál hidegebb a lakás.
Nyáron ha kánikula van, akkor mindenhol kánikula van...ha érzékeny vagy erre, úgyse úszod meg a légkondit, tehát ez sem lehet előny egy lenti lakásnál.

Szóval véleményem szerint pont a lenti lakásokat kéne olcsóbban adni, mert egyetlen előnyük, hogy kevesebbet kell lépcsőzni....

Real eyes realize real lies!

(#5675) _BM_ válasza ithomas (#5674) üzenetére


_BM_
senior tag

"pont a lenti lakásokat kéne olcsóbban adni"

Olcsóbbak is, mármint a földszintiek.

[ Szerkesztve ]

(#5676) attiati válasza ithomas (#5674) üzenetére


attiati
veterán

jaja es a legfelso lakasok a legdragabbak es azok kelnek el elsonek

(#5677) _BM_ válasza attiati (#5676) üzenetére


_BM_
senior tag

Számos körülmény befolyásolja az árakat. Forgalmas utcában nyilvánvaló, hogy a felsőket preferálják a vevők. Kertvárosi övezetben már árnyaltabb a kép. Négyemeletes, lift nélküli panelben pláne. Az is bezavar, hogy az újépítésű lakásokat szinte mindenhol felülről lefelé árazták.

(#5678) adalbert1 válasza _BM_ (#5649) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, tanulságos ez a történet is. Amit meg kraftxld ír, az itthonról nézve kb utópia "A végén meg ott a tanácsi ingatlanazonosító amivel a tanács weboldalán ingyenesen hozzáférhető minden infó, mint pl a helyi adó mértéke (amiben benne van a víz, csatorna, szemétdíj, stb), benyújtott építési engedélyek, módosítások, alaprajzok. Nyilvánosan, ingyenesen."

(#5679) _BM_


_BM_
senior tag

Hülyeségből felhívtam egy ingatlanost, aki 6 millerért árul egy garzonlakást.
Azt mondta, hogy szerinte én már ne jelentkezzek, mert van több azonnali vevő, csak a tulaj nem akarja eladni
:DD :))

[ Szerkesztve ]

(#5680) adalbert1 válasza _BM_ (#5679) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor csak csali volt a hirdetés :) , vagy a tulaj is rájött, hogy mennek felfele az árak?

(#5681) _BM_ válasza adalbert1 (#5680) üzenetére


_BM_
senior tag

Szerintem idős ember hezitálásáról van szó, előfordul az ilyen, de nem értettem az ingatlanos minden szavát, mert gyakorlatilag kommunikációképtelen volt és a vonal is szakadozott. Lehet, hogy ismét felhívom :D

[ Szerkesztve ]

(#5682) attiati


attiati
veterán

fölszinti új építésű kicsi lakás mennyire kiadható? (iroda volt korábban)

pro: nyugati fekvés, világos, rendezett utca, jó kerület
contra: földszint, utcai bejárat, szükséglakás méret

ha ki is adható, nagy fluktuáció várható?

(#5683) _BM_ válasza attiati (#5682) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha nem lakásként van bejegyezve, akkor valami 10% az illeték, erre vigyázz.
Kiadásként meg tökmindegy, hogy utcára néz vagy nyugatra. Egyelőre őrület van a keresleti oldalon, de nem tudom, meddig.
Legalább 10%-kal kell olcsóbban kiadni a konkurenciánál, és akkor nulla a fluktuáció.

(#5684) adalbert1


adalbert1
veterán

Kiadással kapcsolatos csalási kísérlet - szerintem itt már az ár láttán gyanút kellene fognia az embernek, ilyen áron, ekkora lakás szerintem pár óra alatt ki lenne adva. :))

(#5685) _BM_


_BM_
senior tag

Albérletkereső oldalról:

Sziasztok bp en keresek kiadó kertes ingatlant számszerint 5 kutyus :
Jellemzőik:-egy 3 éves hosszúszörű tacsko és yorkshire terrier keverék szoba tiszta 3 éve szobába van szoktatva
-2db tacsko 6 hónaposak mentett kutyusok ők még szokják a nevelést de alakulnak
- Végül 2db 1.5 hónapos pitweiler keverék kutyulik ők még nagyon picik ennek értelmében a nevelesuket megopdhqto kerti vagy szobai létre kérem aki tud valamit jelezze........

:))

(#5686) axioma válasza _BM_ (#5685) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kezdjuk ott, hogy a surubben lakott teruleteken jellemzoen max. 2-3 kutya per ingatlan (bar talan a szaporulatra van kivetel). Nalunk eppen ketto, es majdnem problemaztak mikor az ismerosek a ketto melle egy talalt kutyust kis idore befogadtak, amig gazdat kerestek neki...

(#5687) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Minimálbérre,kezes n€lkül,honnan lehetne most lakáshitelt felvenni úgy,hogy ne kelljen fél önrészt befizetnem.
Kb 8 milliós lakás.
Vett mostanába igy valaki ?

(#5688) axioma válasza Remekelek28 (#5687) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ennyi adatbol komoly latnoki kepessegek kellenek ahhoz is, hogy a valasznak 50%-nal magasabb talalati valoszinusege legyen...
Amugy odaat valaszoltam.

szerk.
Ja ha mar tudod, hogy nem megoldhato, akkor miert gondolod, hogy itt jobban tudja valaki?
Kocsit meg eladni, onerobe belerakni, ha valoban erteket kepvisel (nekem volt 60e-ert vasarolt kispolszkim nem olyan sok evvel ezelott... marmint ezt arra, hogy nem fedezet csak attol hogy kocsi, de vegulis ugy is ertheted, hogy ha a tomegkozi nem megoldas, de ertekes a kocsi, akkor van lowcost autora csereles mint lehetoseg).

[ Szerkesztve ]

(#5689) Remekelek28 válasza axioma (#5688) üzenetére


Remekelek28
őstag

A kocsim a munkám :)

(#5690) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Kétszobás panel erkéllyel a 2. emeleten. Nyílászárók cserélve, fűtőtestek cserélve. Konyha, fürdő, WC felújításra szorul, vezetékeket is újra kell húzni, valószínűleg a parkettát is újra kell rakni a szobákban (+ burkolni egyéb helyeken).

Tulajdoni lap alapján rendben: 1/1-es tulajdoni hányaddal rendelkezik az eladó, haszonélvezeti joga másnak nincs. Tehermentes (vagyis erre utaló bejegyzést nem látok a tulajdoni lapon). A lépcsőház rendben, a paneltömb külső szigeteléséről mostanában volt közgyűlés. A környék nyugis, nagyjából ismerem.

A fentiek alapján tervezem, hogy ajánlatot teszek.
Kérdésem, hogy van-e bármi olyan tényező, amit figyelembe kellene még vennem, ami lakásvásárlásnál általában meghatározó tényező szokott lenni?

(#5691) Gabró válasza Apollo17hu (#5690) üzenetére


Gabró
tag

Érdekes, hogy pont most néztem fel PH!-n a fáradt gőzbe és a topic címe alapján kattintottam ide.:)

Majd mesélj a lakásról.

(#5692) etejedu válasza Apollo17hu (#5690) üzenetére


etejedu
őstag

Már csak a közös képviselővel kell egyeztetned hogy tud e az ingatlannal kapcsolatban valami negatívumot.

(#5693) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

Mennem kell az albimból 1,5-2 hónap múlva. A terv az volt, hogy várok kb fél évet a jelenlegi albimban, majd beleugrok egy hitelbe viszont most ez durván keresztülhúzta a számításaimat.

Jelenleg próbaidős vagyok, és elég magasak a kiadásaim is köszönhetően a magas albérleti díjnak, szóval szerintem jelenleg elég szarok a kilátásaim értelmes futamidejű, törlesztőrészletű hitelre. Az áhított lakás árának 25-33%-a ugyan meg lenne családi támogatásból és takarékoskodásból.
Mennyire gátló tényező a próbaidő, és mennyire számítják bele a bankok a biztonságos tőrlesztőrészlet megállapításába azt a tényt, hogy a bérleti díj ugye egy az egyben megmarad szabad tőkeként?

Az albérleti díjak az egekben, nincs is miből válogatni, csak a szart adják ki az emberek rohadt drágán. Manapság már havi 100 alatt nem talál az ember értelmes albit. Azonban a lakás árak is folyamatosan kúsznak fel, a hitelek "olcsók", és rohadtul elegem van már a sok idióta tulajból, pedig soha semmi gond sehol nem volt velem. Ezért úgy gondolom, hogy nemigen van értelme várni, mert csak folyamatosan drágul minden, a fizetések meg nagyon nem emelkednek.
Viszont amilyen a kilátás az egész közhangulat ebben az országban, nem tudom hogy egyáltalán meddig bírom még itt... Tény, hogy a ház az ház, de most hirtelen felvenni valami hitelt 40-50% kamatra hosszú futamidőre az meredek ilyen bizonytalan gazdasági környezetben.

Szóval sehogy se érzem, hogy adott döntés jó döntés lenne.

Talán az, hogy elmenni valami olcsó albérletbe kihúzni valahogy 3-6 hónapot, normalizálni a kiadásokat, addig is jobban spórolni?
Csak hova menjen az ember, ahol talál 50-60 körül olyan lakást, ahol nem üvölt/bulizik/tv-t bönböltet egész ejszaka a szomszéd, nem rabolják ki, nem ölik meg az utcán, és nem egy putri csótány lakás?

Esetleg valami normális biztonságos befektetés amibe nem értéktelenedik el az ember pénze, és nem kell 20 évre lekötni 5% kamatért?

Pleeease help me!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#5694) etejedu válasza syl5 (#5693) üzenetére


etejedu
őstag

Szerintem minden aggály nélkül irány egy neked szimpatikus bank( a profik ugy is meg tudják itt mondani melyiket érdemes választani).
A tapasztalat az hogy még mindig kapálózás van a hiteles ügyfelekért ezért a próbaidő sem lesz akadály. Lényeg ugyis az mióta van megszakítatlan munkajogviszonyod. Mert lehet most pridős vagy de előtte 5 évet lehúztál máshol.
Iparkodnod kell mert a lakás kiválasztására - papírok beszerzése - hitel megkapása- beköltözéshez idő kell!

Neked ehhez éppen hogy elég. Szabira se tudsz menni ügyezni mert próbaidős vagy. Minden ilyen hátráltat.
Magyarországon nem tudom de külföldön bevett szokás kiadni/kivenni az eladólakást. Olcsóbb és kipróbálhatja a leendő vevőjelölt hogy bejön e és akor eldöntheti megveszi e. (Pár hét/ hónap.)
Ezzel időt nyerhetsz.

Bérleti díjad: hiteltörlesztőd lesz. :) Ezt nézik .

[ Szerkesztve ]

(#5695) etejedu válasza etejedu (#5694) üzenetére


etejedu
őstag

Ja hogy egyedül vagy? Kezedben a kezdőtőke?
Huzzál ki ez nem is kérdés!!!
Mit veszitesz?
Ha nem mész és lenne rá mód akkor az életed egy - lehet nagy - lehetőségét hagyod ki!
Ha nem jön be még mindig hazajöhetsz valószínű több tökével. :))
Én voltam egy marha hogy amikor lehetett volna akkor nem mentem.

(#5696) syl5 válasza etejedu (#5695) üzenetére


syl5
őstag

Egyelőre külföld nem opció, kell egy-két év hogy az legyen.
Ennek az előzetes hitelbírálatnak van hátránya? Csináltatnék 3-4 hónap múlva ismét, azt lehet? Kell érte fizetni?

Amúgy hihetetlen mi van a kiadó lakások piacán is... Bunkó ingatlanosok, mindenhol csak húzzák ki az utolsó forintot is gátlástalanul is ember zsebéből...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#5697) _BM_ válasza Apollo17hu (#5690) üzenetére


_BM_
senior tag

"van-e bármi olyan tényező, amit figyelembe kellene még vennem..."

Beszélj a közösképviselővel, kérdezz tőle pár dolgot, például azt, hogy tud-e nullás igazolást adni az eladó lakásról (vagyis nincs tartozása). Én becsengetnék a felső-alsó lakásba is.

[ Szerkesztve ]

(#5698) etejedu válasza syl5 (#5696) üzenetére


etejedu
őstag

Van előzetes hitelbírálat az nem kerül semmibe, de akkor tudnak pontos képet adni ha te is pontos adatokat adsz meg. (összegszerűen)

(#5699) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok. Vasarlas elott allok, holnap nezek meg egy 10. Emeleti panelt, es a kepek es az ar alapjan sanszos, hogy szoban azt mondom, h megveszem. Er valamit a szobeli egyezseg? Illetve tudtok jo ugyvedet/kozjegyzot, aki vegigvinne a papirmunkat?

PSN ID: RemiFungus

(#5700) amargo válasza Remi1234 (#5699) üzenetére


amargo
addikt

Csak emberek között ér valamit. Lehet az mondja, hogy foglaló kell neki.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.