Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) #32577792 válasza Ariadne (#1999) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát...
most vettem fel két emberkét és az egyik éppen most vett fel a cibnél, annuitásos hitelt kb, 3-4 hónapja, azt mondja, hogy ezen időszak alatt 10k-val fizet többet, mint amiről szó volt :F , amit nem értek, mert elvileg 1 évig fix a kamat. nem láttam még a szerződését, így nem tudom, hogy mi történt, de nem tartozik a szívem csücskébe a cib.
én - persze ha a jövedelmetek engedi- azt javaslom, hogy egy annuitásos hitel és mellé LTP, amit a lejáratkor betörleszthetsz. ez a legjobb megoldás. pl khb hitel mellé is szoktunk ilyet, egy kis kanyarral (csökkentett havi törlesztésűvel) ami még bevállalható szokott lenni
illetve addigra már lesznek tapasztalatok a yen alapú hitelekről is, meg idő is van rá, hogy alaposan végignézni az árfolyam és kamatmozgásokat.
de én inkább khb párti vagyok, ha nincsenek extra finanszírozási igényeid. ha vannak, akkor meg Raffi.

(#2002) AMD Power


AMD Power
titán

Életbiztosítással kombinált jelzáloghitel

Plusz adókedvezmény - az életbiztosításnak köszönhetően a hatályos adójogszabályok keretei között Ön jogosult akár az évi 100 000 forintos személyijövedelemadó-kedvezményre is;

Ilyenről még nem is hallottam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2003) #32577792 válasza AMD Power (#2002) üzenetére


#32577792
törölt tag

van
még...
de meddig???
fletonak minden pénz kevés, rebesgetik, hogy akik ilyen célra kötnek biztosítást, azoktól elveszik az adókedvezményt. nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, vagy mennyi valóságtartama van, de így szokott kezdődni...
egy síma 7000eFt-os kockázati biztosítást köttettem most hitel mellé, 3k/hó díjjal
azért egy jóval olcsóbb, mint amit a biztosítós ügynökök szeretnek kötni, az igen magas jutalék miatt

(#2004) fokukac válasza AMD Power (#2002) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez az adókedvezmény olyan sokat nem ér, ha előre láthatólag nőni fog a fizetésed a futamidő alatt.
3,400,000 Ft az havi 283e Ft, az pedig nem elérhetetlen magasság...

Jövedelemkorlát: Ha a magánszemély összes jövedelme a 3.400.000,- Forintot meghaladja, akkor adókedvezményt legfeljebb az évi 100.000,- Forintnak a 3.400.000,- Forint feletti összes jövedelem 20%-át meghaladó részének megfelelő összegben érvényesíthet. A 3.900.000,- Forintot meghaladó éves összes jövedelem esetén adókedvezmény már nem érvényesíthető.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2005) Quentin Ruby válasza #32577792 (#2003) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Megint egy életbiztosítási spekuláció.
Az életbiztosítások nagy részét az állam által a piacra kidobott államkötvények finanszírozására használják fel.Ha megkurtítják ezt az adókedvezményt többet fognak ártani maguknak mint amennyi hasznot felhajtanának belőle.
Így egyenlőre értelmét veszti ez a felvetés főleg abból az aspektusból tekintve, hogy kiszűrni ebből a rendszerből csak azokat akik csak az adókedvezmények miatt rakják ide a pénzüket egyenlő a marhaság reciprokával.
Ez egy újabb hülyeség a Gyurcsány csomag kapkodó és értelmetlen "reform" folyamatából.

Más:
A kockázati biztosítás addig ok, míg az illető fiatal.Akkor kicsi a kockázat olcsó a havi díj és még sorolhatnám. Na de mi van akkor mikor az illető már 60 év környékén jár? Ott már egy biztosítás közelít egy vegyes életbiztosításhoz és itt már nem jön ki annyira klasszikusan ennek a kettőnek a különbsége.Max abban hogy az egyikbe csak rakod a pénzt a kockázat végéig és nincs kifizetés míg a másiknál a futamidő végén ott a nagyösszegű kifizetés is.

A magas jutalékról tudni kell, hogy iszonyat sokat kell dolgozni érte, ápolni kell, foglalkozni kell a befizetésekkel és miegymás, tehát maga az a tény hogy valakire rá akarják tukmálni az összeget elég sok fejfájással jár ügynöki szinten is.A kockázat az ügynöknél ,mert aztán lehet visszafizetni a a jutalékot ha valami gond van.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2006) Quentin Ruby válasza fokukac (#2004) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Ha valaki csak azért a 100.000ft ért köt életbiztosítást, akkor annak nem egy ilyen konstrukció kell hanem keresse fel kezelőorvosát. :D

Én nem tudom hogy te mit csinálsz, de az a 283e forintocska sok embernek 4 havi jövedelme, tehát ebből az aspektusból nézve igencsak nem érdemes azzal foglalkoznia, hogy eléri vagy nem éri el a 3.400.000ft ot.
Ha meg közben megütné a főnyereményt akkor nem a 100.000ft-al fog foglalkozni az is biztos. :Y

[ Szerkesztve ]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2007) #32577792 válasza Quentin Ruby (#2005) üzenetére


#32577792
törölt tag

és nem láttál mostanság olyat, hogy bevezettek valamit, amitől pénzt reméltek, aztán bukta lett?
vagy az ellenkezőjét? (gázár támogatás pl)
kivetelezése, ami aggasztó lehet. esetleg a hiteles záradékkal ellátott szerződések "keresése" az apeh részéről...

60 évesen a vegyes is piszok drága

tudom, hogy mennyit kell dolgozni érte és legfőképpen utánkövetni. már több, mint 2 éve nem kötök, de még most is vannak "visszatérő ügyfelek" sajnos

(#2008) Quentin Ruby válasza #32577792 (#2007) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

De sajnos csak ezt látom. A kapkodást és a rossz törvényeket látom és hogy az emberek szívnak és csak szívnak.

Remélem ennyire hülyék nem lesznek és nem vágják ki maguk alatt a fát 100.000ft ért
ennyit nem ér ez az egész. :Y

Vagy mégis........

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2009) #32577792 válasza Quentin Ruby (#2008) üzenetére


#32577792
törölt tag

kamatadó?
többet buknak vele, mint nélküle, mégis van...
én már semmin nem csodálkoznék

(#2010) Quentin Ruby válasza #32577792 (#2009) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Hehe az jó nagy szopattyú volt az államnak:)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2011) fokukac válasza #32577792 (#2009) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért is buknak rajta?
mert én bukom, az tény. de az állam?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2012) #32577792 válasza fokukac (#2011) üzenetére


#32577792
törölt tag

mert lényegesen kevesebb bevétel jött belőle, mint számolták
az emberek próbálkoznak más lehetőséggel
vannak olyan nagypénzzel rendelkező ismerősök, akik inkább kiviszik az osztrákokhoz a pénzüket
aztán szerencsére emiatt megnőtt az ltp-t kötők száma és nőtt a betétfizetések nagysága is

(#2013) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a hietels lakás vásárlás nagyon durva. Szerintem egy időre hanyagolom. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2014) fokukac válasza #32577792 (#2012) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt nem feltétlenül érzem úgy, hogy így lenne

-korábban ugye 0% volt a kamatadó, ergo nulla volt a bevétel
most viszont bevételt generált. lehet, hogy nem annyit, amennyit terveztek, de mégis.

- az osztrákokhoz elvinni a pénzt nem hiszem, hogy nagy megoldás, a 3-3,5%os eurókamatért nem éri meg kivinni a pénzt, a 7-8%-os ft-kamat még kamatadó után is több

- ha a hosszabb távú megtakarítási formák felé fordította az intézkedés a lakosságot, szerintem az is pozitív.

Ezzel csak mi szívunk, akiknek éppen rövidtávú befektetnivaló pénze van, és pár hónap alatt nem lehet vele mást csinálni, csak bankba tenni, ugye.

de ezek alapján nem hiszem, hogy objektíven kudarcnak lehetne nevezni a kamatadó bevezetését.

megjegyzem, ezt akkor kellett volna bevezetni, amikor a kamatszint nálunk is közelíti a nyugatit, mert 2%-nak már kit érdekel a 20%-a?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2015) AMD Power


AMD Power
titán

Állami támogatást ki kaphat!? Illetve ez mit is takar pontosan!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2016) Ariadne válasza #32577792 (#2001) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, mondjuk a szerződés átnézése az nálam alap, sőt szakmai ártalom :DDD, ott azért valamit elnézhettek... Két közeli ismerősöm is vett fel náluk - igaz nem fundás, hanem hagyományos - lakáshitelt néhány éve, és ők egybehangzóan bólogattak, hogy minden rendben van azóta is. Annak idején mailben elküldték a szerződés szövegét előre, és egy hét volt a hitelbírálat. Van más oka is annak, hogy nem szereted őket különösebben? Ügyintézési tempó, minőség, díjszint, ilyesmi?

Érdekes, amit írsz, mert gondolkodtam már ezen, hogy érdemesebb-e külön fizetni LTP-t, vagy hagyjam, hogy egyben menjen a dolog. Külön talán annyival jobb, hogy az ember ha bajban lenne, az LTP-ket lehet időlegesen szüneteltetni (6 hónapra talán). Viszont ha egyben veszem fel, most nem emlékszem pontosan, hogy, de valamivel kedvezőbb lesz a hitel, tekintettel arra, hogy köteleztem magam arra, hogy 8 év múlva azokat az LTP-ket ők megkapják. De ezt még megnézem, konkrét összegekre kiszámoltattam nemrég a bankban, mert ha nem kedvezőbb maga a hitel a kombináció miatt, akkor tényleg jobb külön. (fejvakarós smiley helye)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2017) Ariadne válasza #32577792 (#2001) üzenetére


Ariadne
őstag

Eszembe jutott közben, miért is gondolom, hogy nem kivitelezhető, amit írtál, a hitel külön lakáskasszával. Nehéz elmagyaráznom, példával hátha megy... :B

2 ember, 10 M, 20 év, lakáskasszával kombi hitel, max. 100k havi törlesztés
1.-8. évig fizetsz 60k törlesztőt (kezelési ktsggel, mindennel) plusz 2x20.000 Ft-ot LTP-be
9. évtől simán 60k-t fizetsz csak.

Na a gond ott van, hogy ha külön fizetné az ember az LTP-ket (havi 2x20.000), akkor ugye max. 60k-s törlesztőt vállalhatna be - és a 10 millát 20 évre nem adják ennyiért, legalább egy tizessel több, ami viszont már out of budget... (Tkp logikus, hogy a másiknál engednek valamennnyit ehhez képest, h eladható legyen.)

(A 20 éven felüli időszak megint nem alternatíva, már most sem szívesen veszek tartós tejet, és nem szeretnék hitelt hagyni az unokáimra... :DDD )

Mondd, hogy valahol hiba van a számításomban, olyan jó lenne. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2018) #32577792 válasza Ariadne (#2017) üzenetére


#32577792
törölt tag

mai napra már agyilag zokni vagyok :B
olvasom, bár fel nem fogom, amit írsz :U
az viszont tuti, hogy max 5évre kötnék ltp-t így, mert így gyorsabban fogyna a tőkéd is

(#2019) Ariadne válasza #32577792 (#2018) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy érted, 5 évente újat kötni mondjuk? Sajna a példámmal épp azt akartam illusztrálni, hogy ha jól látom a dolgokat (és ez az, amiben nem vagyok teljesen biztos), akkor lehet, hogy nincs is választása az embernek, mert az LTP-vel kombinált hitellel azonos feltételek mellett nem lehet külön hitelt + LTP-t kötni, mert nem adnak annyi hitelt...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2020) #32577792 válasza Ariadne (#2019) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, úgy értem pontosan, illetve a legnagyobb éves hozam - 13,55%- a 4évesre érvényes
ha már kombit kötsz, akkor nem köthetsz műsik ltp-t, mert adott időszakban csak egyszer lehetsz kedvezményezett.
ha mindenképpen kombi, akkor pedig 4 évre szólót érdemes választani -sztem- és a max 20k-s összegre, így olcsóbbá tehető a hitel szumma összege

(#2021) Ariadne válasza #32577792 (#2020) üzenetére


Ariadne
őstag

igen, úgy értem pontosan, illetve a legnagyobb éves hozam - 13,55%- a 4évesre érvényes
Hű, tényleg, erre nem is gondoltam...

Azt tudom, hogy egyszerre csak egy lehet, hálistennek ketten vagyunk a dologban, az én lejártamat lassan megszerzem az OTP karmaiból :DDD , szóval elvileg 2x20.000-eset tudunk kötni. De szöget ütött a fejembe, amit írtál, megkérdem majd a bankot, lehet-e variálni az LTP futamidejét ilyen kombináltnál. Bár félek adott hitelösszeg, havi törlesztés és futamidő mellett nincs nagy mozgástér... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2022) Ariadne válasza #32577792 (#2020) üzenetére


Ariadne
őstag

Ööö, összehasonlítottam a két LTP megtakarítási összegeit, és úgy tűnik, az OTP jóval jobban hoz. A Fundánál 1% betéti kamat van és a megtakarítás/hitel arány 40/60%, míg az OTP Hozam termékcsaládjánál 3% betéti kamat és 50/50%-os arány (mivel hitelt egyiktől sem, ezért lényeg minél több legyen a betét). Rókáék 52 hó után 1,3M kp-t adnak, míg a ződek 50 hó után 1,38-at... Hmmm...
Fundánál láttam azt a 11-14%-ot az ászf-ben a négyévesnél, de miért nem fixek ezek az összegek, hiszen annak kellene lennie, nem?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2023) #32577792 válasza Ariadne (#2021) üzenetére


#32577792
törölt tag

elvileg vannak bankok, akik alapból adnak 4-5év türelmi időt, melléktermék nélkül is - eLLA tuti- ott már jó a 4 éves LTP

(#2024) #32577792 válasza Ariadne (#2022) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem tudom, hogy miért ennyi a fundánál, de ez tényleg nagy különbség
amúgy sem szíve-csücske a funda, pedig az ős-ős időben még dolgoztam is nekik :W
800k és ráadásul 2 hónappal rövidebb idő, az egészen pontosan 43-45k között van valohol

(#2025) ForRedGlory válasza Ariadne (#2016) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A hitel+ltp azért úgy van kitalálva, hogy kedvezöbb legyen. Ráadásul hamár homár, legyen kövér: hitel+ltp+èletbizti is van egybe, ami még jobban megéri egyeseknek, mivel ezzel a tökerészt elég rendesen lehet csökkenteni. Ha gondolod adj pár adatot és tudom számszerüsíteni is a dolgot. (egyes konstrukciok között több százezer is lehet a különbség az összes befizetés után, úgyhogy érdemes alaposan kivesézni a lehetöségeket)

(#2026) Ariadne válasza #32577792 (#2024) üzenetére


Ariadne
őstag

Összehasonlítottam a többi "futamidőt" is, az is érdekes, pedig gondoltam egyforma lesz kb. az eredmény, de mindenhol az OTP a nyerő. Hm.
Funda 61 hó 1,49M - Ződ nagytesó 62 hó 1,75M
Funda 98 hó 2,57M - Ződ nagytesó 96 hó 2,82M (bár itt írnak valami 109 hót is, az nemtommi)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2027) Ariadne válasza ForRedGlory (#2025) üzenetére


Ariadne
őstag

Uhh, hitel+ltp+életbizti, az igen, érdekes megoldás lehet. Viszont a jó kis CIBtől egyelőre nem akarok megválni, igazán komoly indokot sem hallottam/láttam erre eddig, így korlátozottak a lehetőségek...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2028) #32577792 válasza Ariadne (#2026) üzenetére


#32577792
törölt tag

109??
nincs támogatás 96 hónap után
de engem is meglepett a dolog

(#2029) attiati


attiati
veterán

OFF

padlófűtéssel hogy érdemes takarékosan fűteni?
szívesen olvasnám a tapasztalatait, akinek szintén padlófűtése van...
köszi

ON

(#2030) Quentin Ruby válasza attiati (#2029) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

úgy hogy nem kapcsolod be:)

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2031) AMD Power


AMD Power
titán

Az létezik, hogy svájci frank alapú személyi kölcsönnél 150K csak havi 13 593Ft!?

Ami ugye azt jelenti ,hogy 12*13593=163116

Mindössze csak 13116Ft lenne a kamat rá? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2032) attiati válasza Quentin Ruby (#2030) üzenetére


attiati
veterán

váó, csak utánnad

(#2033) efge válasza #32577792 (#2003) üzenetére


efge
aktív tag

de egy "sima" hitelhez is kell eletbiztositas. ha hitellel egyutt kotod, akkor olcsobb, vagy nem?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#2034) #32577792 válasza efge (#2033) üzenetére


#32577792
törölt tag

mi az, hogy kell???
ilyen nincs, esetleg ajánlott, amit vagy elfogadsz, vagy nem.
nem feltétlenül olcsóbb, sőt, lehet drágább is
azonban, ha egybe kötöd a kettőt, akkor záradékolják és fizetni is kell. én, nem így csinálnám, tuti.
különben mega a khb most ingyé adja a hitelfedezetit a hitelek mellé, ennél nincs olcsóbb

(#2035) efge válasza #32577792 (#2034) üzenetére


efge
aktív tag

aki kicsit is felelosen gondolkodik, es felvesz 20 evre x millio forintot, az kot eletbiztositast, vagy nem ez a jellemzo? es ugye ezeknel ha "tuleled" akkor kapsz a vegen penzt is, ha jol ertelmezem...

ltp eseten jol latom hogy nem lehet a futamido elott kiszallni?

tudsz adni linket ehhez a khb akciohoz?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#2036) #32577792 válasza efge (#2035) üzenetére


#32577792
törölt tag

1-2 százalékban jellemző, hogy van ilyen szándék, de az ár hallatán, elmegy a kedvük tőle.
ma már minden bank kínál fedezeti biztosítást, viszonylag jó áron
www.khb.hu
ltp esetén is kiszállhatsz előbb belőle. csak amíg tart az ltp vagy a kombihitel esetén az életbizti, addig nem csökken a tőke. csak nem mind1, hogy 4 évig vagy 10-15-20 évig nem csökken az.

(#2037) efge válasza #32577792 (#2036) üzenetére


efge
aktív tag

..

[ Szerkesztve ]

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#2038) #32577792 válasza efge (#2037) üzenetére


#32577792
törölt tag

vissza is

(#2039) Ariadne


Ariadne
őstag

Ha minden igaz, megnézem, mit tud nyújtani az a híres-hírhedt brókernet. Tudtok valamit arról, hogy milyenek is azok a hitelek, amiket rajtuk keresztül lehet szerezni?
Erős kritikával közelítem a dolgot, tudom, hogy valójában ők sem függetlenek, naná, senki sem az, de kíváncsi vagyok, mégis mit tudnak ajánlani. Az mindenesetre meglepő, hogy a honlapon nem jelzik, mely bankok termékeit közvetítik, pedig azt azért elvárnám...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2040) AMD Power


AMD Power
titán

Ezzel már volt valakinek dolga/tapasztalata?

Credithill

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2041) macskuliusz


macskuliusz
csendes tag

Valakinek volt már tapasztalata lakáslízinggel? Ha igen ossza meg velünk (tágitsd a fejem..de ne baltával ;] )

(#2042) #32577792 válasza Ariadne (#2039) üzenetére


#32577792
törölt tag

430-as hozzászólás környéke
[link]

(#2043) Ariadne válasza #32577792 (#2042) üzenetére


Ariadne
őstag

Juj, azt hiszem, tudom a választ... Életbiztosítással kombinált az nálam eleve felejtős, kockázatos...
Köszi. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2044) #32577792 válasza Ariadne (#2043) üzenetére


#32577792
törölt tag

igazán nincs mit, én is meglepődtem a dolgon. tudod, valamiből finanszírozni kell a bnet rendszámú bmw-s vezetők életvitelét és arroganciáját

(#2045) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

hello

tegyük fel a munkahelyem ad 3M ft (4M a max, de annyit nem hiszem, hogy megadna mivel mérlegelnek, én pedig fiatal vagyok és egyedülálló - ez majd kiderül, így van e, lehet a 3M is sok lesz) kamatmentes lakástámogatást, rendelkeznék 1M sajáterővel. A bank ad ehhez 2.5M hitelt?
garzon lenne a cél, illetve tégla építésű ház egy része, több nem kell - 6 - 6.5M körül

reméljük nem csak terv marad, kitartás és a szándék meg lesz :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#2046) #32577792 válasza StoneBridge (#2045) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha a munkáltató bemegy a bank mögé, akkor igen, ha nem, akkor is lehetséges, de egyszerűbb az első megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2047) attiati


attiati
veterán

ungawa lehet egy hülye kérdés lesz:
Lehet ingatlanfedezetű hitelt (kb 7-9% THM-mel) felvenni, nem ingatlancélra?

gondolom igazolni kell, hogy ingatlancélra költöm...

(#2048) kp78 válasza attiati (#2047) üzenetére


kp78
addikt

Te ingatlanfedezetű, szabad felhasználású hitelre gondolsz. Ezt arra költöd amire akarod, és ki lehet hozni annyiból, amennyit írtál. Pl.: K&H

Amúgy lakáscélú hitelt felvenni csak lakásvásárlásra, építésre stb. (esetleg tulajdonrész kivásárlásra) lehet.

(#2049) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Több dolog is kavarog a fejemben.
A rövid tények: 10M szeretnék valamikor felvenni lakás vásárlás céljából (elkövetkező párhónap vagy 1éven belül..)

"Akarok" nyitni egy előtakarékosságot, Állami támogatásos, vagy vissza igénylős.
Ha majd meglesz a kiszemelt bank, ahol felveszem a hitelt 4é után ezt belehet oda fizetni.. addig halasztást kérni a banktól, kb 3évet lehet kérni.

1, Fundamenta lakás takarékosság, évi max 72e állami támogatás, ami fix, 1% kamat, ami semmire sem elég. Több névre is lehet 20e-t nyitni. 4évre a végén ~1,3-~1,5M (pontosat nem tudok) ad, amivel, majd az alapot lehet törleszteni.. de itt kérdés, hogy a bankok mennyire nézik kinél van az a megtakarítás?

2, Uniqa eszközalapok.. mindenféle van. 102e visszaigénylést ad, és a pénz is kamatozik. Viszont a törvényben benne van, hogy meddig lehet visszaigényelni, mivel suliba is járok, ami évi 300-400e ebből visszaigénylem az adót, de ha lenne egy ilyen eszközalap, akkor gondolom a 102e ennek uniója. tehát ez a max vissza igényelhető összeg. + csavar a dologban, hogy bizonyos jövedelem határ felett el is felejtheti az ember a visszaigénylést.

Na most kalkulátorokkal teszteltem azt a dolgot, hogy van egy ilyen 4éves "befektetésem" amit lejártakor betörlesztek. 10M esetén, ha nem kötök ilyet, 4év után kb 2-3e forinttal lesz kevesebb a törlesztés, amit ~21*12*3=756e forinttal kevesebb befizetést jelent, mintha hagytam volna a fenébe ezt a fajta megtakarítást és felvettem volna simán a hitelt. Igaz akkor lenne szerencsés helyzetben az ember, ha ezt a ~1,5M forintot egyből kezdőnek tudná betenni.

~21 évre +1 kockázati tényezőt bevinni közel 800e forint nyerésért nem tudom mennyire éri meg, de lehet hogy tévedek? Egy kis felvilágosítás kellene.

Köszönöm :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2050) #32577792 válasza attiati (#2047) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen lehet, sőt kedvezőbbet is.
nem kell igazolnod és elszámolnod vele, tehát kvázi szabfelhasználású

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.