Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) lajafix válasza _BM_ (#5300) üzenetére


lajafix
addikt

azé' akinek ez kell, az csak kijár. meg lehet nézni a googlemapsen, tényleg elképesztő. csak a kertben 100 vendég elfér! :)

Rock'n Roll

(#5302) _BM_ válasza lajafix (#5301) üzenetére


_BM_
senior tag

Láttam, jópofa :)

(#5303) attiati válasza _BM_ (#5300) üzenetére


attiati
veterán

Erre gyakrabban ki kell menni: havat takarítani, füvet nyírni. Olyan, mint egy kert. 200 misiért nemhogy nem kimenni, de még lakásként használni is vétek szerintem.
Kilátót kéne üzemeltetni, esküvőket tartani, sörözőt üzemeltetni. De az már gondolom engedély és társasházi hozzájárulás kérdése.

(#5304) _BM_ válasza attiati (#5303) üzenetére


_BM_
senior tag

Én úgy tekintek az ilyen lakásokra, mint a Patek órára. Drága, nehéz és a legolcsóbb kvarcóra is pontosabb nála. Semmi haszna, mégis tartja az árát. Mindazonáltal nagyot akar szakítani a konkrét lakás tulaja. Újonnan nem lehetett több 80 milliónál.

[ Szerkesztve ]

(#5306) attiati válasza _BM_ (#5305) üzenetére


attiati
veterán

Jah, eléggé felejtős. Nem egy élhető környezet és lakóközösség.

Lehet már te írtad, vagy index fórumban olvastam, hogy a közös képviselőnek érdekeltsége van a társasház biztosítójában. Micsoda érdekellentét :) Persze a kkv-nek ez tökéletes.

Olvastam, hogy az ott lakók panaszkodtak, hogy hideg volt a melegvíz. Közgyűlésen szavazásra bocsátották, hogy 30-40 fokról ~60 celsiusra felemelik a víz hőmérsékletét 1-2000 ft-ért többletköltségért havonta. De az ott lakók leszavazták. Úgy, hogy tele van milliomossal az a társasház :)

[ Szerkesztve ]

(#5307) _BM_


_BM_
senior tag

Rezsiköltség (Utilities - Basic sor):

[Budapest vs Dublin]

[Budapest vs Tokio]

[Budapest vs Zurich]

Simán lehetne felezni a közüzemi díjakat. :U

[ Szerkesztve ]

(#5308) concret_hp válasza _BM_ (#5307) üzenetére


concret_hp
addikt

valószínűleg lehetne lentebb tolni, csak nem állami szabályozással, hanem a szabad piac támogatásával... csak most qrvára nem arra megyünk :U

azt egyébként ne felejtsük el, hogy a nagy része fűtésből származik, ami viszont erősen összefügg a szarabb hőszigeteléssel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5309) _BM_ válasza concret_hp (#5308) üzenetére


_BM_
senior tag

"azt egyébként ne felejtsük el, hogy a nagy része fűtésből származik"

Jó meglátás, de mégsem tudok szabadulni egy gondolattól. A víztől kezdve a szopáson át a meleg szarig bezárólag minden legalább 3x a hivatkozott városokban. Miért nem tud legalább egy picikét magasabb lenni a pestinél a rezsi Zürichben? Észre se venné a nép a havi 1 milla átlagfizetésével. Itt valami nagyon nem stimmel. :(

(#5310) attiati válasza _BM_ (#5309) üzenetére


attiati
veterán

nem egy átlagos lakás fenntartási költségeit kellene összehasonlítani, hanem az áram, víz, gáz egységárát
(és abból kiindulva, hogy nem nyúlják le és ugyanolyan a fűtőértéke pl a gáznak)

Eszerint valami nagyon sántít azon az összehasonlítós oldalon.

A víz viszont sokkal olcsóbbnak tűnik külföldön.

Rengeteg a hatósági díj, adó, továbbterhelt adó. Sokan lopják az áramot, vizet, úgyhogy a potyautasok díját is fizetni kell. Ezek lehetnek a fő okok. De az biztos, hogy itthon a megélhetés olcsóbb. Nemhiába költöznek ide azok, akik lakhelytől függetlenül keresik a pénzüket.

(#5311) concret_hp válasza _BM_ (#5309) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván magasabb szinten automatizált/gépesített, ami nagyobb beruházást, viszont kisebb élőmunka igényt és ezáltal összköltséget eredményez. 2. világháború óta megnézed mikor lehetett nyugodtan hosszú távú befektetéseket csinálni nálunk, nem olyan nagy meglepetés :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5312) _BM_


_BM_
senior tag

[Budapest vs Róma]

Minden egyes tétel olcsóbb Pesten a cappuccino és a rezsi kivételével.

[Budapest vs Stockholm]

4-5x árkülönbség, az egyedüli kivétel a percenkénti prepaid mobil és a lakásrezsi.

[Budapest vs Seattle]

Na ez meg nagyon dulva.

[ Szerkesztve ]

(#5313) _BM_ válasza concret_hp (#5311) üzenetére


_BM_
senior tag

"nyilván magasabb szinten automatizált/gépesített, ami nagyobb beruházást, viszont kisebb élőmunka igényt és ezáltal összköltséget eredményez."

Ez a sörre jobban igaz, mint a rezsire.

(#5314) concret_hp válasza _BM_ (#5313) üzenetére


concret_hp
addikt

400ft az nagyon nem a kiskerár, azaz szolgáltatássá válik a sör (mondjuk azt se tudom, 400ért hol lehet bp-n sört inni :D)
másrészt a jövedéki adó elég sokat tud torzítani

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5315) _BM_ válasza concret_hp (#5314) üzenetére


_BM_
senior tag

Külön kategóriába tartozik a felszolgált sör, az import sör és a hazai gyártású kisker sör. Teljesen rendben van a numbeo.com adatbázisa.

[ Szerkesztve ]

(#5316) axioma válasza _BM_ (#5312) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igazabol egy atlag csaladnak a rezsije nem ennyivel tobb. Pont azert, mert nem lehet normalis osszevetest csinalni, hiszen az itthoni fizetesbol itthon egy 50nm lakast fogsz berelni (mert az a tomegtermek,mert az tartozik egy 2+2-es csaladhoz atlagban), mig mashol meg az 50-est vadaszni kene, es akkor is csak a fajlagosabb dragabb helyeken epitenek belole, mert mashol minek. Az osszehasonlito ha jol remlik valami 70-80 kozotti lakasmerettel dolgozik, az viszont itthon - Bp-en - nem egy tipikus berlemeny, es nem eleg hogy kevesebb van belole, azok sokkal jellemzobben vagy kulonallo hazak vagy regi epitesuek, nem tul jo hoszigetelessel, ugyhogy itthon az atlagos 70+ lakas rezsije valoban tobb lesz, mint az atlag lakase. Meg annal is tobb, mint amennyivel nagyobb az 50nm-es lakasnal...

(#5317) _BM_ válasza axioma (#5316) üzenetére


_BM_
senior tag

Ezernyi szempont torzítja az összehasonlításokat, de ettől függetlenül nem felesleges ez a weboldal. Igazad van abban, hogy Pesten sokkal inkább jellemző az 50 nm, mint a 80 nm, viszont Tokióban egyenesen luxus. Mégis alacsonyabb a rezsi ott, mint Pesten. Én mindenesetre nagyon örülök, hogy rátaláltam a numbeo.com-ra :Y

(#5318) axioma válasza _BM_ (#5317) üzenetére


axioma
Topikgazda

Bocs, ha felreertheto voltam, nem a weboldal letjogosultsagat akartam vitatni! De tudni kell az adatokat olvasni... (es ehhez pl. a magyar viszonyokat, az atlagokat egy kulfoldi nem fogja latni).
Szerintem legalabb annak jo ez a weboldal, aki a beallitott parametereknek megfelelo modon szeretne elni az adott kulfoldi orszagban. Es elhiszem, hogy egy mittudomen ne'met nem kezdene itthon 50nm-en csaladi eletet, neki pont ezek a szamok kellenek, mas kerdes hogy vszinu meg is teheti hogy nagyobbat valaszt.
Amugy nekem konkretan igenis szuksegem lesz ezekre miheztartas vegett... mas nem, a kulonbozo nagyvarosok egymas kozti osszehasonlitasaban, akar orszagon belul is ahol van adat. Mas kerdes, hogy ha erre keszulok, de hajlando vagyok 50 nm-en lakni (nem "tovabbra is", de ez most mellekes), akkor orulok ha olcsobban meguszhatom.

(#5319) _BM_


_BM_
senior tag

(#5320) axioma válasza _BM_ (#5319) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kattintas elott mar majdnem kezdtem irni, hogy a jogszabalyok szerint a lakas definiciot csak akkor kaphatja meg, ha van egy legalabb 17 nm-es nappali... igy mondjuk kicsit mas a helyzet:)

(#5321) attiati


attiati
veterán

a fürdőről azért megnéztem volna egy képet

_BM_: látom ott is hozzák a szintet az ingatlanhirdetések. Lakásvásárlásnál úgyse fontos a lakás belseje. Mondjuk lehet, hogy a lift tágasabb, mint maga a lakás :D És a postaláda sem utolsó szempont a vételnél :))

[ Szerkesztve ]

(#5322) _BM_ válasza attiati (#5321) üzenetére


_BM_
senior tag

[Tessék]

Nem is vészes az ára :))

[ Szerkesztve ]

(#5323) attiati


attiati
veterán

ezt jól felújították, nagyon szép lett

(#5324) concret_hp válasza attiati (#5323) üzenetére


concret_hp
addikt

kis alku és csak 500K / m2 :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5325) attiati válasza concret_hp (#5324) üzenetére


attiati
veterán

alku nélkül alatta van, mert az erkélyt nem számolta bele :)

Mostanában azt látom, hogy ugyanazon társasházon belül a jó adottságú lakások +10%-ért mennek el.
A ház egyik felében nem lehet eladni 1 éve egy lakást, pedig semmi baj vele. A másik felén meg +10%-ért is elviszik.

(#5326) concret_hp válasza attiati (#5325) üzenetére


concret_hp
addikt

én viszont nem számolom bele ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5327) _BM_


_BM_
senior tag

[Jópofa hirdetés] :)
"Szélesszájú internet" :D

[ Szerkesztve ]

(#5328) concret_hp válasza _BM_ (#5327) üzenetére


concret_hp
addikt

szinte kedvem lett odaköltözni, de egy picit lehetne nagyobb is...

csak én vagyok úgy vele, hoyg 50m2en rosszul (zsúfoltan) érezném magam 2 gyerekkel (a jövőre is gondolván?)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5329) _BM_


_BM_
senior tag

Állítólag terjedőben van valamiféle részletfizetéses ingatlanvásárlás, közjegyzői részvétellel.
Nem hallott róla valaki?

(#5330) attiati válasza concret_hp (#5328) üzenetére


attiati
veterán

Igazából neked semmi extra elvárásod nincs egy lakással kapcsolatban, legalábbis nem olvastam eddig.
2 gyerek nem esik az égből egyik napról a másikra, úgyhogy még életed lakását sem kell megtalálni elsőre.
Egy jó elosztású 60nm-en elfér 1+2 félszoba. Szülőknek és 1 gyereknek külön-külön háló + nappali. Két gyereknek meg 70nm. Ezek a 3-4 szobás lakások úgysem annyira kelendőek, ott már alacsonyabb a nm ár is.

Épp most néztem egy '97-ben épült sokszobás hatalmas lakást 230e ft/nm áron metró mellett.

Akkor van a gond, ha valaki mindenáron Budán akar lakni, vagy valamelyik felkapott társasházban, vagy ha extra igényei vannak és mindent akar egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

(#5331) attiati


attiati
veterán

egyébként kértem mindenféle fejlesztést ingatlan.com-on, úgyhogy 1 év levelezés után végre lehet keresni tetőtéri opciónál mindenfélre változatra és külön wc+fürdőre. Gondolom már észrevette, aki lakást keres :) Más kérdés, hogy a hirdetők jó része nem tölti ki.

Éppen ezért kérem azt is már másfél éve, hogy ha az épület emeleteinek száma = lakás emelete, akkor arra lehessen külön keresni, és így ki lehetne küszöbölni a user errort (földszintire bepipálja a tetőtéri opciót, tetőtéri lakásnál meg nem választ ki semmit). De ez már túl nagy erőforrást igénylő fejlesztés nekik.... :F

[ Szerkesztve ]

(#5332) _BM_ válasza attiati (#5331) üzenetére


_BM_
senior tag

Hiányzik a saját lakás / önkormi bérleti jog opció is.

(#5333) etejedu válasza _BM_ (#5332) üzenetére


etejedu
őstag

Na erre gurultam be nagyon!
Azt ki lehet pipálni, hogy csak az önkormányzati lakások keresése, de azt már nem, hogy az ne legyen benne! :(((
Aztán már árból leszűrtem hogy mi a szitu.

(#5334) concret_hp válasza attiati (#5330) üzenetére


concret_hp
addikt

de én nem is keresgélek intenzíven :)
csak szemmel tartom a dolgokat :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5335) _BM_ válasza etejedu (#5333) üzenetére


_BM_
senior tag

"Aztán már árból leszűrtem hogy mi a szitu."

Nem mindig lehet leszűrni, mert 4-5 millióért is próbálkoznak bérletijog-átadással.

(#5336) etejedu válasza _BM_ (#5335) üzenetére


etejedu
őstag

Pont erről beszélek. Annyra alacsony az ár...

(#5337) attiati


attiati
veterán

tudnátok ajánlani ügyvédet erős referenciákkal?

aki körültekintően észreveszi a szerződés buktatóit, szerződésben megvédi a vevőt az eladó által elhallgatott / elrejtett hibáktól, projekfinanszírozásnál az építtető cég csődtjétől....stb...

magánszemélyek közötti adásvételnél a foglaló (vagy előleg) átadása is ügyvéd jelenlétében szokott történni?

(#5338) concret_hp válasza attiati (#5337) üzenetére


concret_hp
addikt

építtető csődjétől megvédeni azt nem hiszem h megoldja 1 ügyvéd... (mindig csinálnak egy kft-t ami építteti és semmi vagyona nincs...)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5339) axioma válasza attiati (#5337) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat ha meg megvannak akiket mi biztunk meg... anno me'g mikor sokminden szeljegyen maradt sokaig, nem engedte addig fizetni az eladonak, mig egy kettovel elotte levo 5 resztvevos korbecseres vasarlasnal az adott ingatlanban nem erintett ket fel kozti szerzodes valami hibajat rendbe nem rakatta az elado...
Viszont majd csak otthonrol ha megtalalom, kuldom privatban.

Foglalo csak a szerzodes reszekent mehet, vagy a szerzodes szovegeben van benne, vagy kulon egy altala elore megirt atveteli elismervenyen. Alairas nelkul NEM adsz ki egy fillert se, ahogy mondjak nem egy zsak krumplit veszel...

(#5340) attiati válasza concret_hp (#5338) üzenetére


attiati
veterán

szerzodesben vedi meg, figyel a pontos jogszeru megfogalmazasra.

(#5341) _BM_ válasza attiati (#5337) üzenetére


_BM_
senior tag

Garanciális javításról ne is álmodj.
Korábban félbeszakadt projekt folytatásáról van szó?

Sablonszöveget szoktak használni, csak átszabják a szöveget a konkrét esethez.

[ Szerkesztve ]

(#5342) attiati válasza _BM_ (#5341) üzenetére


attiati
veterán

Nem álmodok. Nincs konkrét ügy, csak egy minden hájjal megkent ügyvéd legyen.
Új építésű projekteknél volt régen pár rémsztori, hogy az építkezés különböző készültségi fázisában a leendő tulajdonosok (bankja) folyamatosan folyósította a pénzt. Majd az átadás előtt kiderütl, hogy csődbe ment az építtető és ment a levesbe a pénz, mert nem elkülönített számlára ment. Se pénz, se lakás. Pontosan nem tudom, hogy mi volt a buktató. Ezért kell az ügyvéd. Vagy Horvátországban a sok megépíttetett nyaraló, amiket olyan helyen húztak fel, ahol nem volt építési engedély. Azokat ledózerolták? Nem tudom mi lett a történet vége. Nem szeretnék ügyvédesdit is játszani, ha már egyszer elkéri az ~1%-át.

A lényeg, hogy jó referenciájú ügyvédre van szükségem.

Axioma: köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#5343) tkazmer válasza attiati (#5342) üzenetére


tkazmer
addikt

ügyvédeknél bonyolult dolog a referencia, tekintettel arra, hogy nem lehet csak úgy ügyekről és ügyfelekről beszélni; ettől függetlenül ismerek ingatlanügyekben erősen jártas ügyvédet (nekem intéztek elég sok céges + céges-ingatlanos ügyet), bár ő viszonylag drágán dolgozik és emiatt tipikusan akkor hívják, amikor már tényleg "baj van" :) privátban küldök elérhetőséget.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5344) _BM_ válasza attiati (#5342) üzenetére


_BM_
senior tag

Szerintem küldd el priviben a házzal kapcsolatos infókat, és én megmondom neked a kockázati faktort. Esetleg olyat is mondhatok, hogy az eladó ügyvédjében is megbízhatsz :C

(#5345) attiati válasza _BM_ (#5344) üzenetére


attiati
veterán

de nincs semmi konkrét ingatlan

(#5346) adalbert1 válasza attiati (#5330) üzenetére


adalbert1
veterán

Én pl. nagyon jól elvagyok a Gyöngyösi utcai metró környékén már kb. 8 éve, de itt panelon kívül szinte sehol nincs 3-4 szobás lakás (esetleg a Madarász házban, de azt eléggé drágának tartom), sőt újabb építésű ingatlanok se nagyon, így a mélygarázs és a lift is szinte mindenhol kilőve (kivéve a már említett Madarász ház).
Ezek a dolgok pedig jelentősen megkönnyítenék az életet, főleg, ha egyszer lesz(nek) gyerek(ek) is (ugye nem mindegy, hogy az x.edik emeletről lépcsőn kell lecuccolni mindent, vagy csak betolni a liftbe).
A környék tetszik, a közlekedés jó, viszont nincs 1 olyan ingatlan sem (vagy csak én nem találtam), ami egy nagyobb család igényeit kiszolgálná elfogadható áron (a már említett madarász házban található lakások árából pedig sokkal több mindent is ki lehetne hozni).

(#5347) attiati válasza adalbert1 (#5346) üzenetére


attiati
veterán

az mar teljesen mas helyzet, ha fixen egy adott megallo kornyeken / adott varosreszben keresel. Az is egyedi igenynek nevezheto.

en is epp az emlitett helyen elek. panelban laksz, vagy ott a kozeli satortetos 60as evekben epult teglaban?

(#5348) adalbert1 válasza attiati (#5347) üzenetére


adalbert1
veterán

A téglában. Laktam már itt a környéken panelben is, az se volt rossz (sőt, inkább lakom panelben egy olyan környéken, amit szeretek, mint téglában egy olyan környéken, amit nem) - de hosszú távon leginkább az alábbi 2-3 típus tetszene (család esetén):
családi ház, sorház (itt a kertvárosi részben vannak nagyon jópofa utcák, de az a probléma, hogy ha csak az egyik szint van kialakítva, akkor összesen van 5x nm lakótér, és lelakottabbakat hirdettek 26 millió környékén - persze önálló családi házak meg horror áron vannak - legalábbis átlag szemével nézve), a már említett lehetőleg minél újabb építésű, korszerűbb (szigetelés, pl.), megfelelő kényelmi extrákkal ellátott lakás (lift, mélygarázs).
Szerencsére most még nem aktuális a keresés, de pár év múlva jó lenne nagyobbra váltani.

(#5349) attiati válasza adalbert1 (#5348) üzenetére


attiati
veterán

szívemből szóltál :)

Ez egy nagyon jó környék.
Azok az egymásra épült családi házak már kevésbé tetszenek, kényszermegoldásnak tűnnek. Miniatűr kert, méregdrága ház, mégis van jobbra-balra falszomszéd. De kevés ilyen hely van, ahol a kertvárosi rész ennyire közel van a metróhoz, és mégis rendezett környék, minimális forgalommal. Bár nem tudom, hogy családi háznál mennyire mérvadó, hogy metróhoz közel legyen. Olcsóbb kertvárosi részen 2 autó is kijön az árkülönbségből.

Az viszont idegesítő, hogy milyen sok panel lakótelep van nagyon jó környezetben (csendes, metróhoz közel), míg ugyanez alig mondható el néhány újépítésű lakópakról. Tényleg alig van közöttük jó.

(#5350) adalbert1 válasza attiati (#5349) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem van egyfajta hangulata, de tény, hogy annyi pénzből máshol már sokkal jobb dolgokat kapni. Nekem ami egyáltalán nem tetszik, az az ikerház, nem is igazán értem, hogy annak a koncepciónak mi lehet az előnye (azon kívül, hogy olcsóbb).
Családi háznál szerintem a gyerekek miatt fontos a jobb közlekedés, anyu meg apu hiába jár kényelmesen autóval, ha a szerencsétleneknek kész túra eljutni az általános vagy középiskolába. :))
Itt is az a probléma, hogy újabb építésű dolgok inkább a Reiter utca környékén vannak, az pedig már innen messze van. Illetve itt még van egy rakás, 40nm-es lakásokat tartalmazó ház, azoknak a helyére is csinálhatnának valami újabb fejlesztést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.