Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) malinea válasza concret_hp (#4948) üzenetére


malinea
újonc

Totál igazad van. Ráadásul attól, hogy te ezt "megveszed" még nem is biztos, hogy a tiéd. Ehhez képviselő-testületi döntés kell, mivel önkormányzati vagyonról van szó. Nem egy sima adásvétel. Aztán meg kiadtál egy csomó pénzt azért, hogy csak bérlő lehess.

Nem is értem, miért gondolják sokan, hogy így akarnak pénzhez jutni.

(#4952) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Földszinti/félemeleti lakásoknak milyen hátrányai vannak általában? (Mire panaszkodnak legtöbbet az emberek?)

(#4953) Goose-T válasza Apollo17hu (#4952) üzenetére


Goose-T
veterán

Betörnek, rács kell az ablakra, hidegek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4954) concret_hp válasza Apollo17hu (#4952) üzenetére


concret_hp
addikt

+zajosabb

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4955) albiosz válasza albiosz (#4940) üzenetére


albiosz
őstag

Szerződés aláírva. :)

(#4956) malinea válasza albiosz (#4940) üzenetére


malinea
újonc

Gratulálok! :)

Mennyit tudtál alkudni?

@Apollo17hu 28 évből kb 27-et éltem panelház földszintjén.
Tapasztalatok:
- anyukám tudta, ki, mikor jár haza (szomszédok is :D )
- gyerekkoromban annyit ugrálhattam, amennyit akartam, mert nem jött fel senki panaszkodni.

- nem zajosabb. (laktam a 7. elmeleten és ugyanúgy tisztán hallottam, hogy lent miről beszélnek)
- hidegebb? Nem annyira,

Az viszont tény, hogy parásabb, Simán be lehetett volna mászni az ablakon. Egyszer vittek el egy farmernadrágomat, pedig a ház mögött cigánytelep volt akkor.

[ Szerkesztve ]

(#4957) albiosz válasza malinea (#4956) üzenetére


albiosz
őstag

Sajnos nem sokat, 9,5 a vége. De a környéki árakat tekintve szerintem ez sem rossz. Lásd ebben a hozzászólásban a másik két szintén ebben a tömbben lévő lakások árát.

(#4958) attiati


attiati
veterán

(#4959) albiosz válasza attiati (#4958) üzenetére


albiosz
őstag

Elég faszányos valóban. Mondjuk én ennyiért inkább egy kerteset vennék az agglomerációban.

(#4960) concret_hp válasza attiati (#4958) üzenetére


concret_hp
addikt

ja és még normális fotót sem voltak lusták csinálni, ami önmagában kiemelkedő :D
mondanám, hogy annyira nem is drága, de azé' 30 milla az 30 milla :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4961) Vesztor87 válasza albiosz (#4955) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Grat!:) Első lakás? Mi is tervezzük a vásárlást, mi vidéken (Szeged). Sajnos a tégla még Szegeden is drága lenne 2-3 szobás (50-65 nm) méretben, ezért a panel marad.

malinea: én azon filóztam hogy vagy földszint, vagy 10. emelet (5 emeletesben 5. emelet). Az alsó szintnél tényleg jó lehet hogy szaladgálhatsz, bár azért a bútor tologatás ahogy tapasztalom azért felhallatszik, szval azért nem tökéletes. Azért lett mégis 10. emeleti a választás (ajánlatot már tettünk rá), mert eláztatni csak nem fog senki (max az eső, de panel progis a lakás, és elvileg megcsinálták:)). Meg ugye nem szaladgálnak mások felettünk.
Kíváncsian várom hogy elfogadják-e az ajánlatunkat:)

(#4962) albiosz válasza Vesztor87 (#4961) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi. :) Első, jaja. Kemény pár hét vár ránk. OTP máris cseszeget, hogy ez nem jó, az nem jó. Pár félretájékoztatás becsúszott az előzetes bírálat során. Nem kaphatunk mégsem támogatott hitelt. Mondjuk havi szinten csak kb. 2 ropit bukunk e miatt, de 5 év alatt azért az se mindegy.

(#4963) axioma válasza albiosz (#4962) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ti intezitek a fiokban, vagy hitelugyintezo vitt el a malnasba?

(#4964) albiosz válasza axioma (#4963) üzenetére


albiosz
őstag

Mi intézzük fiókban, de olyan szintű hozzá nem értés mutatkozik, hogy elképesztő. Bár mindenhol ez van, megy a sales ezerrel és a végén derül ki, hogy valójában teljesen más a helyzet.

(#4965) axioma válasza albiosz (#4964) üzenetére


axioma
Topikgazda

Lehet probat kene tenni egy kozvetitovel... de csak kiprobalttal, mert elegge eg es fold tud koztuk is lenni.
A nem jar a tamogatas peldaul objektiv, te is el tudod donteni ha a rendelet szoveget nezed? Mert a piaci most nem dragabb, de ha par honap a kamatperiodus, barmikor az lehet... a kamattamban meg lehet 5 ev kamper, az alatt meg lehet ugyeskedni hgoy tovabbra is fix legyen. Me'g az otp-vel is, bar azt kevesbe ismerem, a fundat inkabb.

szerk. mielott barkinek felreerthetonek tunne, en programozo vagyok, es maradnek is, nem onreklam

[ Szerkesztve ]

(#4966) Vesztor87 válasza albiosz (#4962) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na mesélj, mit mondtak rosszul? Előbírálatot csináltattál? Hogy ment, mennyi időbe telt?

(#4967) malinea válasza Vesztor87 (#4961) üzenetére


malinea
újonc

Legfelsőbb emelet és panel.
Nagyon rossz választás. Simán beázhattok. A panel lapostetős, és ha esik az eső lazán jöhet a beázás. Ráadásul nyáron is rohadt meleg, mert egész nap süti a nap.

(#4968) Vesztor87 válasza malinea (#4967) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Panel progiban a tetőt csinálták. Ha ratyi lenne meg gondolom gyorsan megcsinálnák, mert ha a x. emelet ázik, a víz nem áll meg, és áztatja a ix. emeletet is :DD
Nyári meleghez meg annyi, hogy kb. majdnem mindegy hogy 35 vagy 38 fok van a lakásba, mivel a nap nem csak a x. emeletet süti, hanem az egész tömböt, így felmelegszik minden. Annyival másabb hogy a tetőt is éri, nem csak oldalt, de szerintem egy ekkora tömegnél és felületnél majdnem hogy mindegy...
Ellenben lentebb bárki eláztathat, vagy düböröghet a fejed felett, ami nem annyira nice :C

Szerk-> a panel meg azért, mert ez relative kis gondozást igénylő olcsó ingatlanforma, relative alacsony ára miatt könnyebben eladható, persze vennék új építésűt én, csak nem tudok 15 millát adni 35 négyzetméterért ;]

[ Szerkesztve ]

(#4969) concret_hp válasza Vesztor87 (#4968) üzenetére


concret_hp
addikt

téglaházban is laktam lapostetős legfelső emeleten, hidd el hogy számít, de majd meglátod :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4970) axioma válasza Vesztor87 (#4968) üzenetére


axioma
Topikgazda

Pont a nagy tomegnel (pontosabban: nagy hotomege miatt) szamit a laposteto. Hiszen kint mar 18 fok van es ejjel, de a teto me'g mindig sugarozza a maga lokalis 30 fokjaval...
mert me'g egy dolgot elfelejtettel: foleg nyaron a nap nagyon korbejar, minden falat csak par orat sut telibe. Ellenben a teto mind a 18 orat megkapja... es arnyekolasa sose lesz, nem log be a szomszed haz vagy also szintekne'l akar fa is.

(#4971) concret_hp válasza axioma (#4970) üzenetére


concret_hp
addikt

+ a lapostető jellemzően sötét színű, ami nem 30 hanem 40-50 fokos anyaghőmérsékletet is eredményez :D
(lásd f1 aszfalthőmérséklet)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4972) Vesztor87 válasza concret_hp (#4971) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Passz, majd elválik:) Télen előny, nyáron hátrány. Egyébként ha tényleg olyan jól vezeti a hőt akkor tök mindegy kis túlzással hol éri a nap, mert mindenhol nagyon meleg lesz:) Az tuti hogy kelleni fog a klíma:)

(#4973) axioma válasza concret_hp (#4971) üzenetére


axioma
Topikgazda

En ejszakara irtam a 30-at :)
Persze _lehet_ jol szigetelni, csak kerdes hogy hany helyen van ez tenylegesen megoldva.

(#4974) malinea válasza Vesztor87 (#4972) üzenetére


malinea
újonc

Télen is beázhattok, ha sok a hó.

itt az irodában a legfelső emeleten dolgozok. ELVISELHETETLEN.

(#4975) Vesztor87 válasza malinea (#4974) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Egy panel progis leszigetelt tetővel remélem nem lesz ilyen gond. Első emeleten is beázhat az ember, a szomszédja által:) Záróazinten lakom tavaly aug.vége óta (egy nem panelprogis de felújított tetejű panelban), eddig ez a legjobb hely:) Majd meglátjuk hogy milyen lesz Szegeden:)

(#4976) Kobe


Kobe
veterán

Hello

Olyan lakashitel kalkulatorrol tudtok, ahol nem csak a futamidot es osszeget, de a kamatszintet is be lehet adni?sajna googlevel nem nagyon talaltam ilyet

(#4977) axioma válasza Kobe (#4976) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat amit en "irtam" par eve, az a legutobbi geposszeomlas ota nem elerheto, de miert nem csinalod meg excelben? Ha csak a havidij erdekel, akkor =Részlet(<eves kamat>/12;<evek szama>*12;-<felvett hitel>)
Ebbol mar lehet akar olyat is csinalni, hogy ki van fejtve, mikor mennyi kamat mennyi toke csokken, nekem a sajat hitelemre van ilyen - es a K&H benazasaitol eltekintve pontos - tablazatom a sajatomra.
Amugy az excel me'g a THM szamolasat is tudja, csak havit szamol: ha kifejted, hogy melyik honapban mennyit fizetsz, elejen pluszban a megkapott osszeg, minusszal a havi fizetendok, es erre az adatsorra raengeded a BMR fuggvenyt, akkor megkapod a havi thm-et, ezt lehet a szokasos (1+havi)^12-1 modon evesiteni.

(#4978) attiati


attiati
veterán

Budapesten melyik kerületrészeket, utcákat akarják autómentessé tenni?

Korábban voltak erről tervek, de egy ideje nem hallani róla. Hogy lehet erre rágooglizni? (próbálkoztam "sétálóutca", "autóforgalom kizárás")

[ Szerkesztve ]

(#4979) attiati válasza attiati (#4978) üzenetére


attiati
veterán

és arról is voltak tervek, hogy a kis-, nagykörúton belül korlátozzák a forgalmat, vagy fizetőssé teszik a behajtást

(#4980) concret_hp válasza attiati (#4979) üzenetére


concret_hp
addikt

elég vicces dolgokat eredményezne, bár mint tudjuk ez nem feltétlen akadály :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4981) _BM_ válasza concret_hp (#4980) üzenetére


_BM_
senior tag

A dugódíjról van szó? Az EU majdnem elvette a 4-es metró támogatását, mert nem építettük ki a vállalt határidőre a bevezetéshez szükséges rendszert. Magyarán, ezer százalék, hogy lesz, de hogy ez milyen hatást gyakorol a belvárosi ingatlanok iránti keresletre, azt nehéz megjósolni.

(#4982) attiati válasza _BM_ (#4981) üzenetére


attiati
veterán

arról és hogy teljes utcákat akartak sétálóutcává alakítani

sztem nem kérdés a hatása

(#4983) franc0 válasza _BM_ (#4981) üzenetére


franc0
őstag

Sajnos előbb-utóbb valóban bevezetésre kerül.
Mostanában kicsit nehézkes eladni ezt az intézkedést a standard szöveggel, mivel az üzemanyagárak és a magyar átlagfizetés azt eredményezte az elmúlt 1-2 évben, hogy Budapest lényegében dugómentes.

Mondjuk nekem gigaszopó lesz, észak-Pesten lakom, dél-Budán dolgozom. 16 kilométer egy irányban, keresztül a belvároson. Kénytelen leszek kivenni egy lakást a XI-ben...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4984) _BM_ válasza attiati (#4982) üzenetére


_BM_
senior tag

sztem nem kérdés a hatása

Ingatlanár-csöki?

(#4985) ithomas válasza _BM_ (#4984) üzenetére


ithomas
őstag

Szerintem épp ellenkezőleg :)
Nézz körül, hogy a jelenlegi sétáló utcákká átalakított területeken milyenek az ingatlanárak...
Általában ezeket be is zöldesítik, és a levegő minőség javulása a forgalom zajának eltűnése nem lefele szokta nyomni az ingatlan árakat ...
Mondjuk a költözés egy elég szopatós procedúra szokott lenni ilyen esetben, külön engedélyt kell rá beszerezni.

Real eyes realize real lies!

(#4986) attiati válasza _BM_ (#4984) üzenetére


attiati
veterán

Felfelé.
Mik a legfontosabb szempontok az ingatlan helyének kiválasztásánál?
jó lokáció
élhető környezet

A kettő a legtöbb esetben kizárja egymást.
Ha a város szíve lenne a legélhetőbb és mégis a legközelebb mindenhez...

De tényleg sokmindentől függ. Kell hozzá jó tömegközlekedés, kerékpárutatk. Nem tudom, hogy az ott lakók mentességet kapnak e. Nemzetközi példák is pozitív hatást mutatnak.

találtam egy tanulmányt
és egy blogbejegyzést

(#4987) attiati válasza attiati (#4986) üzenetére


attiati
veterán

ez is még ide kapcsolódik. Belinkelem, hogy megtaláljam később:
[link]

(#4988) attiati válasza attiati (#4987) üzenetére


attiati
veterán

És így végiggondolva az autómentesítés koncepciót: azok b*szhatnak rá a legjobban, akik kertvárosi részen vesznek lakást (dugódíjas területhez közel, de azon kívül) (mert a kertvárosi olcsóbb, élhetőbb mottóval) és a felszabaduló pénzből berendezkednek 2 autós életmódra (gyerek cipelése, munkábajárás...). Ez így tényleg kényelmes tud lenni. De ha bevezetik a dugódíjat, akkor a kertvárosi lakás előnye leértékelődik, és a kocsi se lesz kényelmes. Olyan helyen se lenne jó lakást venni, amelyik pont útbaesik majd a P+R parkolóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4989) _BM_ válasza attiati (#4986) üzenetére


_BM_
senior tag

Meggyőztél

(#4990) concret_hp válasza attiati (#4988) üzenetére


concret_hp
addikt

megb@szhatod az egészet, akár hogy tervezel, ha ezt is a szokásos módszerrel tervezik (hasraütés)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4991) attiati válasza concret_hp (#4990) üzenetére


attiati
veterán

akkor szarni kell bele, és hasraütésszerűen lakást venni

(#4992) _BM_ válasza attiati (#4991) üzenetére


_BM_
senior tag

Miért akarsz lakást venni, ha még csökkenni fog az ár? :DDD

(#4993) _BM_ válasza attiati (#4988) üzenetére


_BM_
senior tag

"De ha bevezetik a dugódíjat, akkor a kertvárosi lakás előnye leértékelődik"

Ezzel együtt egyre kevésbé lesz city a belváros. Települnek ki a boltok, ügyvédek, mindenki. Nem egy puccos irodát láttam az V kerből a VIII-ba áttelepülni (elsősorban a metró és a 4-6 villamos miatt). Ma már senki nem megy a belvárosba menő cuccot vásárolni. Régóta tart a decentralizáció, aminek eredményeképpen szaporodik a jobb helyek száma, és egyre kevésbé tartják annak az V kert.

[ Szerkesztve ]

(#4994) attiati válasza _BM_ (#4992) üzenetére


attiati
veterán

Másfél éve nézem a lakásokat.
Saját célra nem találok, de ha megtalálnám az álomlakást, akkor megvenném.
Befektetésnek meg nem elég vonzó az 5%-os hozamszint (leadózva, amortizáció, üresedés, kockázati felár).

ennek pl nagyon jó az elrendezése:

[ Szerkesztve ]

(#4995) _BM_ válasza attiati (#4994) üzenetére


_BM_
senior tag

Bizony jó. Mennyiért adják?

(#4996) concret_hp válasza attiati (#4991) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja ennyi :D

linkelt alaprajz tényleg jó, kevés értelmeset látni.
amúgy nekem is az a gond, hogy vagy normális infrastruktúra van, vagy nyugalom...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4997) bandus válasza attiati (#4994) üzenetére


bandus
veterán

szerintem annyira nem jo. nalam fontos szempont lenne, hogy halo/lakoszoba ne rendelkezzen a furdovel kozos fallal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4998) concret_hp válasza bandus (#4997) üzenetére


concret_hp
addikt

hát sztem 1.5 szobából ennél sok jobbat nem hozol ki, de ez is 1 szempont :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4999) attiati válasza concret_hp (#4996) üzenetére


attiati
veterán

miért milyen négyzetméterárat akarsz?

simán tudnék jó helyen csendes lakást választani és még halom másik szempontot is felvehetnék mellé.
Sok jó lakás van, ha csak ennyi a szempontod.

BM: 49nm + 5nm erkély = 18,5 misi (abban az épületben reális nm ár érte)

[ Szerkesztve ]

(#5000) _BM_ válasza attiati (#4999) üzenetére


_BM_
senior tag

Megkérik az árát. Nagyon jó helyen kell lennie. Tetőtéri? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.