Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) attiati válasza axioma (#4399) üzenetére


attiati
veterán

Nem gond, csak jó tudni, hogy az illető mennyire van bajban. Láttam egy 72nm-es lakásra 85e chf hitelt. Az nem túl kényelmes.

_bm_: köszi, jövő héten tényleg csináltatok egy ügyfélkaput, mondjuk az a 20 lekérdezés / hó nem sok.

(#4402) axioma válasza attiati (#4401) üzenetére


axioma
Topikgazda

Jaaa, elvben lehet hogy azon nincs is valosagban teher: ugyanis ha tobb fedezet van egy hitelhez, akkor nem osztjak meg, hogy erre x arra y teher, hanem mindket ingatlanra ravagjak a hitel teljes osszeget tartalmazo bejegyzest. Jelentosege tul sok nincs, behajtani annyit tudnak, amennyi a valos tartozas. De ha ez a masodingatlan, es az elso fedezi az aktualis tartozast, akkor akar lehet hogy nincs is semmi, csak nem fizette ki a fedezetkivonas miatti szerzodesmodositas, uj ertekbecsles stb. macerat... [Nyilvan ez csak a masik veglet, de elvben siman barmikor.]

(#4404) axioma válasza attiati (#4403) üzenetére


axioma
Topikgazda

??? Marmint nem neked, hanem a cikkironak.
Jelzem, hogy ha ez "kozel nulla", akkor engem atver a gazszolgaltato azzal az evi kb. 1800 m3 gazzal amit fizetek... ablakok mondjuk 1.4-esek de minden meretesebb redonnyel, a fal pth30nf+12cm eps az 0,216 (mertekegyseget helyettesitse be mindenki maganak...), a tetoben 28 cm kozetgyapot az onmagaban 0,14; a padloban a 10 centi lepesallo 0,366 de ott van me'g par reteg, ja es nem most epult, hanem 2005-ben (jo, par szigeteles kesobb kerult fel).
De az, hogy ezt majd 2021-tol teszik kotelezove elerni... mint a borravalo, ugy le vannak maradva.

(#4405) attiati


attiati
veterán

5 külön bejáratú szobás lakást ki lehet adni 200e+ rezsiért szerintetek?
Egyik szoba sem félszoba + az egyik hatalmas, akár 2 embernek is bőven elég és két fürdő+wc van. Közös ktg és fűtés viszonylag alacsony. A szobák és a fürdő+wck a lakás két felében vannak, így valamennyire két elszeparálódó társaság is lehetne.

Metróközelben van, de nem egyetemek közelében, új építésű épületben, négyzetméter ára némi alku után 150e ft/nm-re jön ki ! Nem is értem. Ugyanabban az épületben dupla nm áron láttam egy harmad ekkora lakást.

Első ránézésre ez így ajándéknak tűnik. Kérdés, hogy mennyire lehet kiadni ilyen sok szobát teljesen különálló embereknek. A kiadás nem kis szervezést igényelne. A szobák közül 1-2 folyamatosan új lakót keresne szerintem.

Mennyire megy ez a sokszobás lakás albérletnek biznisz?

Albérletnek kiadni szerintem jobban megéri egy háromszobás lakást megvenni és kiadni három különálló embernek, mint 3 db 1 szobás lakást venni. Sok társaság keres ilyen lakást, hogy csökkentsék a rezsit, és olyan, mint egy magánkolesz, jó a hangulat, stb... De ez az 5 szoba már soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#4406) attiati válasza attiati (#4405) üzenetére


attiati
veterán

Egyszerre nem lehet bele 5 bérlőt találni (vagy csak rendkívüli esetben, de ha ők elköltöznek, akkor újra 5-öt találni már nehéz). Azt meg nem tudom, hogy mondjuk 3 ismerős összeállva be meri e vállalni, hogy hónapokig nem találnak / találok bérlőt a többi szobába, és nekik annyival magasabb lesz a közös ktg + rezsi.

(#4407) concret_hp válasza attiati (#4405) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a magánkolesz vonal működhet, ha értelmes távolságra van 1-2 egyetem/fősuli, másként nem nagyon szerintem, de a 200K az lehet h úgy se nagyon jön össze.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4408) axioma válasza attiati (#4405) üzenetére


axioma
Topikgazda

Dupla nm-ar a harmadakkora lakasert miert meglepo? A konyha-furdo-gepeszet stb. minden 1x kell. Mondjuk magankolesz stilusban tuti ket wckagylot erdemes lenne betolni...
Ja es kerdes, hogy a nappali az mennyire nappali, mennyire nyomik a kulon szobak hozza, mert ha az egyik szoba kell maradjon nappalinak, akkor mar csak 4 lako.

(#4409) _BM_ válasza attiati (#4405) üzenetére


_BM_
senior tag

"5 külön bejáratú szobás lakást ki lehet adni 200e+ rezsiért szerintetek?"

Lehet tolni linket priviben :)

(#4410) attiati válasza _BM_ (#4409) üzenetére


attiati
veterán

egy értő szem és fül :)

még nem tehetem egyelőre :)

(#4411) _BM_ válasza attiati (#4410) üzenetére


_BM_
senior tag

Velem nyugodtan megoszthatod, nincs egy b*szott fillérem sem.

(#4412) attiati válasza _BM_ (#4411) üzenetére


attiati
veterán

Belinkelem majd.
A környéken 220-ért láttam egy kiadó 4 szobásat, de annak nem olyan jó az elrendezése.
Mondjuk ezek se rosszak (egy , kettő, és ezek ott vannak az egyetemek közelében. (bár alaprajz nincs)

[ Szerkesztve ]

(#4413) concret_hp válasza attiati (#4412) üzenetére


concret_hp
addikt

ezzel az a baj, hogy ha 4 fele osztod, az még 2x annyi, mintha bérelnének egy 2 szobás kérót.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4414) amargo válasza attiati (#4405) üzenetére


amargo
addikt

Egy ismerosom Londonban ilyenbe lakik. Ott van ra kereslet itt kerdeses..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4415) _BM_ válasza attiati (#4412) üzenetére


_BM_
senior tag

Mindkét linked törölték. Mondom én, hogy van hatása a kamatcsökinek.

(#4416) Vesztor87 válasza attiati (#4412) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szüzanyám, micsoda árak:) A fizetésem nincs ennyi:D :C

(#4417) fokukac válasza _BM_ (#4415) üzenetére


fokukac
nagyúr

én látom mind a kettőt.
De lehet, hogy éjszaka jobban hat a monetáris élénkítés... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4418) _BM_ válasza fokukac (#4417) üzenetére


_BM_
senior tag

Ahogy nézem, nem is eladó, hanem kiadó lakásokról van szó.
Három sör után a zseni is tévedhet :DDD

(#4419) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hozzáértő/tapasztalatokkal rendelkező fórumtárstól , hogy a közjegyzői díj mértéke eltérő lehet-e, attól függően, hogy melyik közjegyzőhöz megyek egy jelzáloghitel szerződéssel?

Van egy lakáshitelem, amit ki fogok váltani egy másik banknál, és eddig úgy volt, hogy a közjegyző és az értékbecslő díját visszatéríti a bank, de jelen állás szerint a hitel folyósítása nem fog megtörténni a hónap végéig (sajnos a szocpol miatt a MÁK bevonása is kell az ügylethez, ami akár hetekkel kitolhatja az eredetileg tarthatónak vélt időpontot) így nem kapom vissza az említett díjakat. Ha már így alakult, akkor olyan közjegyzőt kellene találnom (ha egyáltalán lehetséges), hogy sikerüljön vele spórolni. A hitel összege 7.5 millió forint lenne, elvileg az 50k körüli díjjal járna. Ha esetleg tudtok olcsó közjegyzőről Pesten, akkor az is jöhet privátban. :) :R

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#4420) axioma válasza kirkri (#4419) üzenetére


axioma
Topikgazda

_Regen_ ugy volt, hogy az alltam hiteleknel szabott arak voltak (marmint maximalizaltak, de mindneki a maxot kerte), csak egyetlen opcio volt, hogy a kozjegyzo ment helybe vagy az ugyfel a kozjegyzohoz (esetunkben: 55e vs. 43e, volt akkor 12,6M hitelre). De ez 2005, csak azert irtam le, hogy erre a ket dologra lehet rakerdezni.

(#4421) kirkri válasza axioma (#4420) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi a választ!

A neten keresgélve azt látom, hogy az államilag támogatott hiteleknél most is fix az ár, de piaci alapú esetében úgy tűnik ez nem így van.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4422) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Hol érdemes most lakáskasszát választani? nemigazán szeretném 4 évre lekötni inkább fizetnék többet,de kevesebb időre.
van ilyen?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4423) Vesztor87 válasza jooker82 (#4422) üzenetére


Vesztor87
senior tag

OTP-nél fél áron lehet kötni azt tudom, haver most kötött egyet, 4 évre havi 15e ft/hó befizetéssel, 12-13e ft körül volt a számla nyitása.

(#4424) jooker82 válasza Vesztor87 (#4423) üzenetére


jooker82
nagyúr

irtam,hogy 4 évre nem szeretnék és főleg nem szeretnék egyéb dijakat fizetni. :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4425) axioma válasza jooker82 (#4424) üzenetére


axioma
Topikgazda

A lakastakarekpenztari torveny alapjan a 4 ev a feltetele az alltam kifizetesenek (az sem kivetel, ha athidaloval felveszed). Tehat ha kell az alltam, akkor 4 evet minimum ugyfelnek kell lenned.
Azt jo tudni azonban, hogy amig nincs semmifele hitelhez kotve, addig a betetbefizetes bar ajanlott, de nem kotelezo. Az egyetlen fontos, hogy a nyitasin felul az elso havi vallalt betet beerjen, mert ha nem, akkor az addigi penzeket benyelve - jogszeruen! - megszuntetik.
Azert vicces vagy, a 4 eves NETTO (nem csak kamatado nincs, hanem a koltsegeket levonva) 13% eves hozam mellett nyafogsz, hogy vannak dijak... mit gondolsz, a ket szep szemedert fogjak neked mindezt adminisztralni, szamlavezetni stb.?
Termeszetesen vannak huseg nelkuli, sot szabadon felhasznalhato osszegu megtakaritasok, csak akkor ugye nem fogsz nyafogni, hogy a 30% alltamot se kapod meg. [Bocs, mindig felhaborodok, hogy egyeseknek milyen igenyei vannak, mindenbol az elony, semmi kotelesseg, ne kelljen lakascelt se igazolni vagy majd csalva az ertekbecslessel, de nekik az jar, hogy a mi adonkbol ot meg tamogassak is. ]

[ Szerkesztve ]

(#4426) Vesztor87 válasza jooker82 (#4424) üzenetére


Vesztor87
senior tag

xD
Akkor nem jó helyen jársz e téren:D Ahogy a kollega is írja, 4 év a minimum:D

(#4427) jooker82 válasza axioma (#4425) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hidd el én is adózok,valamit legalább hagy kapjak már vissza. ;)
Mellesleg,ha azt megtudják csinálni a bankok,hogy 0% thm-el adnak termékeket üzletláncokon keresztül,akkor itt is elengedhetnék a kezelési meg egyéb lehúzó költségeket.
De ha 4 év a max akkor tárgytalan,vagyis még bizonytalan.

De lényegébe nekem az is jó lenne,ha kicsit többet kamatozna a pénzem,minthogy most az OTP-n csak gyűlik gyűlik és észre se veszem,hogy kamatozna. Ha minimálisat kamatozik is azt elviszi a kártyahasználati dij,meg a kivétel költsége.itt látok olyat,hogy 3-6-12 hónapra leköthető. Ez mit takar??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4428) Vesztor87 válasza jooker82 (#4427) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Éves szinten 5,35%, azaz ha fél évre kötöd le ennek a felét kapod. Szerintem nem vészes az LTP esetében a plusz költség. A nyitásnak most az OTP-nél van ez a 10-15e ft-os költsége, meg utána havi 150 ft, ez az évi 72.000 ft-ért cserébe nem vészes szerintem:)

(#4429) axioma válasza jooker82 (#4427) üzenetére


axioma
Topikgazda

4 ev a minimum, es igazoltan lakascelra kell kolteni. Ha van (lesz) lakascelod, ennel jobb befektetest nem talalsz (feltetelek tartasa mellett persze, tehat nem likvid, es csak termekcsoport egy reszen belul rugalmas).

+1. ha majd 2 ev mulva is jonnel ezzel a kerdessel, akkor ha most nyitsz egy minimalisat, es a nyitasit meg az elso havi megtakaritast befizeted, akkor 2 ev mulva mar csak 2 evre kell elkotelezned magad :) [raadasul arra a ket evre a mostani bukast beleszamolva is jobb kihozatallal, de meg mindig csak lakascelra].

[ Szerkesztve ]

(#4430) Kobe


Kobe
veterán

Tudtok valami olyan oldalt ajanlani ahol a bankok lakashitel konstrukcioi ossze vannak szedve, osszehasonlithatoak?
Kicsit melos vegigbogaraszni mindegyiknek a honlapjat, illetve nem mindig van konnyen megtalalhato helyen par fontos info, pl melyik banknal mennyi most az onero

(#4431) axioma válasza Kobe (#4430) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ezt sose fogod netes osszehasonlitoval jol tudni. Amiket en tudok (pl. bankmonitor.hu), az katasztrofalis.
A te megoldasod egy olyan hitelkozvetito, aki a banktol kap jutalekot, azaz neked inygenes, sot jobb feltetelt is tud idonkent, mint az utcarol beeso ugyfelnek a bank ad (nem kamatilag, de pl. elotorl. kondicioban).
Persze, abbol is van aki jo, es neked jot valaszt a teljes palettabol, es van akinek csak par bank van a tarsolyaban es azok kozott is a sajat jutalekara optimalizal... [Egy tippet tudok mondani priviben, szemelyesen nem ismerem, de masik forum alapjan korrektnek tunik.]

(#4432) Vesztor87 válasza axioma (#4431) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Összességében elmondható hogy kb. 25% önerővel lehet Bp-en lakást venni szerinted? :)

(#4433) kirkri válasza Kobe (#4430) üzenetére


kirkri
addikt

Én ezt az oldalt használtam alapnak, aztán a legkedvezőbb ajánlatokról meggyőződtem személyesen is az adott bankhoz tartozó bankfiókban.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4434) axioma válasza Vesztor87 (#4432) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ne'mi felreertes van.
En programozokent dolgozom, elsokorben matematikus diplomaval, es mint ilyen, a hitelek matekjaval vagyok tisztaban. Nem dolgozom benne, es mar olyan aktiv se vagyok, mint 2008 elott az index forumban voltam. Az akkori korulmenyekkel nagyjabol tisztaban vagyok, a mostaniakkal nem, plane miota szinte all az ingatlanhitelezes, keves az erdeklodo is, es engem se erdekel most kulonosebben sajat celra.
Ami mindenkor biztos, hogy akar 0% onerovel is lehet lakast venni, ha van megfelelo kieg. fedezet. A csak a celingatlanra rakott teher eseten, amennyiben az erteke valos es a tipusa viszonylag mozog a piacon, akkor 80%-ig el tud menni par bank, de nem mind, es nem biztos hogy a legolcsobb konstrukcio lesz az, ami befogadja. Persze nem art, ha rossz fedezetara'ny eseten jovedelem oldalrol igen erosen megtamogatott a hitel, ha az is gyengebb, akkor vszinu ilyen helyen is necces.
En ugy gondolom, vagy mondhatom hogy nagyjabol azt tanultam meg az evek folyaman, hogy altalanossagban ennel tobbet nemigen lehet mondani.

(#4435) Kobe válasza axioma (#4431) üzenetére


Kobe
veterán

Egyelore meg nem esedekes csak tudni szeretnem mennyi a beszallo. Olyan 10m koruli lakast neznek, olyan 3met ha leraknek oneronek akkor 20 eves tavon kb mennyi lehet a torleszto? Igazabol ugy kalkulalok hogy a jelenlegi alberleti dij plusz 10% amit torlesztobe nyugodtan bevallalnek, mert mellette ugyanannyit szeretnek azert felretenni is mint most - elotorlesztesre, stbre jo az

(#4436) Vesztor87 válasza Kobe (#4435) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Itt számolgathatsz:)

axioma: jah, oksa:)

[ Szerkesztve ]

(#4437) axioma válasza Kobe (#4435) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ezt senki nem fogja neked megmondani. Olyat lehet mondani, hogy HA akkor eppen letezik mondjuk 7%-os hiteldiju tam.hitel amire jogosult vagy, akkor 20 evre millionkent mennyi lesz a torleszto -- de ezt kerdezni se kell, excelben =RÉSZLET(7%/12;20*12;-1000000) megmondja, ahol a 12-esek azert kellenek, mert az excel eves ciklusu szamolast csinal, mi meg havonta fizetunk, tehat havi 1/12-ed a kamat, es evek szama *12 a ciklusok szama. [Majd ha visszakerul az oldal a netre akkor sajat gyartmanyu szamolgatomat is ajanlom, ott regi tipusu ltp kombi is meg van irva, meg a valos thm kiszamolasa...]
Bocs, hogy a vegeredmenyt nem irom be, de inkabb ha'lo't adok mint halat :)

[ Szerkesztve ]

(#4438) Kobe válasza Vesztor87 (#4436) üzenetére


Kobe
veterán

na mondjuk ez nem hangzik rosszul, de gondolom ez lakástakarékhoz van kötve, az meg nekem még nincs, gondolom anélkül egyből más a leányzó fekvése

(#4439) Vesztor87 válasza Kobe (#4438) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Miért lenne ahhoz kötve? Nem értem miért gondolod ezt :DD

(#4440) axioma válasza Kobe (#4438) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az ltp kombi az indithato ugy, hogy egyutt a hitel az ltp-vel.
A tam.hitel viszont nem ltp-vel kombizott (vagy mondom inkabb ugy, hogy nem feltetlenul, mert amugy baromi alacsony koltseget ad vele). Szoval inkabb ugy, hogy a tam.hitel az allami kamattamogatastol olcso. Az ltp meg barmelyik lakascelu hitelt (legfeljebb szurke kombiban, de ahol lehet siman kombizva is) tovabb tudja olcsositani, termeszetesen mindezt csak szakszeru osszeillesztes eseten. (Fontos pl. hogy 5 ev utan a nemtamogatott forintkamatok ketyegnek, legalabbis a jelenlegi tamogatasi rendszerben, kiveve aki jogosult a 20 evesre.)

(#4441) kitzz


kitzz
tag

Sziasztok!

Esti jó hangulat megteremtése miatt olvasgattam a hitelkalkulátorokat. Kicsit elszontyolodtam.
Lakást szeretnék venni, ha lehet, legkésőbb jövő ilyenkor. Van kellő tőkém, viszont van egy kis baj.

Ingatlanfedezetem nincs. Vagyis lenne, de az a szüleim lakása (kicsi, vidéki panel, kb 5 milliót ha ér) és az már meg van terhelve, mégpedig tesómék lakáshitel-felvételekor került rá jelzálog 10 éve. 5 év múlva jár le.

Kaphatok szerintetek ettől még lakáshitelt?

(#4442) kirkri válasza kitzz (#4441) üzenetére


kirkri
addikt

Bár én nem vagyok szakértő, de véleményem szerint a lakás amit vásárolni fogsz teljesen jó ingatlanfedezetnek. Nekem is így van.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4443) Vesztor87 válasza kitzz (#4441) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mennyi tőkéd van? Mennyiért vennél ingatlant, és hol?

(#4444) kitzz válasza Vesztor87 (#4443) üzenetére


kitzz
tag

3 millióm van és kb 6-7 millióért vennék ingatlant. A hol van kérdésre pontos választ nem tudok adni, mivel még csak nézelődök, de leginkább a 13. kerületben vennék valamit, de arra pénzem nem lesz, így marad Újpest vagy Zugló vagy Kőbánya környéke.

(#4442) kirkri Nekem ez a megoldás lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#4445) axioma válasza kitzz (#4444) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igy elvben nincs gond vele, ha a jovedelem oldali hitelkepesseg meg a celingatlan aranak realitasa rendben van.

(#4446) lajafix válasza kitzz (#4444) üzenetére


lajafix
addikt

Végre egy realista ember, aki nem akar 20 milliós ingatlant 3 millió önrésszel megvenni...

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#4447) Vesztor87 válasza kitzz (#4444) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az bőven jó. Ne viccelj, zugló olcsóbb mint a 13 ker?:)

(#4448) kitzz válasza Vesztor87 (#4447) üzenetére


kitzz
tag

Ahol vennék a 13-ban, ott drágább.

Igyekszem realista lenni, mert egy banki hitel öngyilkosság, ha nem gondolja át az ember.
Egy 20 milliós lakást fent is kell tartani. Majd ha lesz több pénzem, akkor lesz nagyobb lakásom is. A párom még tanul, önálló keresete alig van, és egy idegent én be nem fogadok magam mellé bérlőnek, mert szörnyeteggé válnék, ha valaki a saját pénzemből felújított cuccot a szeme előtt lakná le.

(#4449) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mekkora szívás közös képviselőnek lenni? A régi kk-nk nyugdíjazza magát és rám gondolt mint utódra. Vegyesek az érzelmeim...

3 lépcsőház kb. 40-50 lakás, tudtommal rendezett anyagiak 90% 65+-os lakó

pro? kontra? felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#4450) kitzz válasza DeFranco (#4449) üzenetére


kitzz
tag

Vannak akik ezzel a poszttal milliós sikkasztásokat úsznak meg. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.