Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21002) King Unique válasza M0RGI (#20999) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ez így elég általános megfogalmazás és lehetett volna jobban is részletezni az igényeket, de mindegy. Ilyen kis tárolókapacitásnál adja magát a 2,5"-os fizikai méret, valamint beépített hardveres titkosítással opciók lehetnek pl. a WD népszerű My Passport modelljei. Illetve azoknál csak az 1 TB-osak, mert az új sorozatoknál annál kisebb tárolókapacitású modelleket már nem gyártanak. Ezen mobil külső merevlemezek esetében egyébként a mellékelt programmal aktiválható / deaktiválható a meghajtózár. De hasonlót tud a szintén népszerű Maxtor modelleknél a Drive Manager (38. old.), valamint az egyes Silicon Power külső merevlemezek esetében a SP HDD Lock Utility is. Továbbá vannak komolyabb hardveres titkosításra épülő megoldások pl. az Apricorn és a DataLocker kínálatában. Sőt, akár szimpla külső ház formájában is létezik hasonló (példa). Továbbá olyan speciális kütyük is elérhetők ilyen célra, mint pl. a CipherUSB.

Másik opció a normál külső merevlemez + a(z egyéb) szoftveres titkosítás. Utóbbi megoldható operációs rendszer szinten is. A megfelelő Windows-kiadásokban ott van ilyen célra a BitLocker To Go, aztán Linuxok alatt a LUKS, valamint macOS esetében a FileVault. De akár olyan külső programot is lehet használni ilyen célra, mint pl. a multiplatformos VeraCrypt.

Egyébként az 500 GB manapság már 2,5"-os méretben is elég kicsi tárolókapacitásnak mondható, illetve nem minden gyártó kínálatában vannak ekkorák. Valamint ezen 500 GB-os külső HDD-k ár-érték aránya sem éppen a legjobb és eleve az 1 TB-os, vagy akár az annál nagyobb tárolókapacitású modelleket érdemesebb inkább megvenni. Példa: 500 GB | 1 TB | 2 TB.

[ Szerkesztve ]

(#21003) Kezdő vagyok válasza King Unique (#20976) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!Ezek USB 2-es porton való használatához mit tudsz javasolni?
Y-kábelt gondolom,ha lehet.
De ha pl.egy Mindig TV-s set top box-hoz csatlakoztatnám,az bírná-e vajon?
Csak egy USB kimenete van.
+1 kérdés:
Transcendek milyenek?

(#21004) King Unique válasza Kezdő vagyok (#21003) üzenetére


King Unique
titán

Számos alkalommal volt már téma a topikban USB-n a tápellátás, legutóbb pl. ezen hozzászólásban. Ott le van írva a lényeg, ahogyan az összefoglalóban is vannak erre vonatkozóan infók. Azt meg majd a set-top box topikjában megmondják, hogy mennyire OK ilyen téren. De, ha csak 1 db 0,5 A-es USB 2.0 port van rajta, az eleve vagy / vagy kategória. Jó esetben talán úgy-ahogy rendben lesz, de ilyen felállásnál megfontolandó egy külső tápos 3,5"-os külső HDD is.

A Transcend 2,5"-os külső merevlemez fronton főként az ütésálló termékeiről híres. Ha kifejezetten ilyen strapabíró modell kell, akkor jó választási alap lehet ezen gyártó kínálata. Illetve egy 25H3 neked is van, amire eddig nem volt panaszod, ha jól tudom. Megjelentek azóta új modellek is a kínálatukban, mint pl. a 25C3, de olyat itt a topikban még nem vett senki. Viszont többek között pl. a TechPowerUp oldalán is vannak már tesztek az új modellekről.

[ Szerkesztve ]

(#21005) SunMount3r válasza Kezdő vagyok (#21003) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja Y kábel, ha nem megy, vagy egy olcsó (de jó) aktív HUB is jó ötlet.

(#21006) M0RGI válasza King Unique (#21002) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia, köszönöm szépen a választ, elnézést a slendrián igénymeghatározásért.
Ezt pontosítom most:

1. 2,5", 500GB-1TB
2. Kompakt, de nem hordoznám túl sokat
3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre, egyéb extrákra: jó titkosíthatóság
4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan: csak tárolás (képek, filmek) akár hetekig hozzá se nyúlok, de lehet hogy egész nap használva lenne.
5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló keret? 20e Ft
6. Garancia kérdése: minél több annál jobb, ne noname gyártó legyen

(#21007) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! USB 3.0-ás Samsung M2 Portable 2TB-os külső HDD-m van és most lett 250 megabites netem amivel torrenteznék. A problémám viszont, hogy megtelik a cache az utorrentben. Már körbejártam pár órát a témát és mindenhonnan azt kaptam, hogy usb3.0ás HDD nem bírja el ezt a sebességet. Ebben kételkedem főleg úgy, hogy mindenféle kiírás nélkül telik meg a cache (értsd, 30MB-al töltök és másodpercenként 30MB-al növekszik a cache mérete). Persze lehet hogy torrent hozzáadásakor még a preallocate terheli le a vinyót, meglehet, de később is mikor már allokálta a helyet, akkor is hasonló módon telik meg amire már nem igazán lehet mentség. Jelenleg 1 gigás cache-et használok, többnél sajnos le le fagy az utorrent, nem bírja kezelni.

Szerintetek tényleg nem bírja az usb3.0ás HDD a 30MB-os torrentezést?

[ Szerkesztve ]

(#21008) M0RGI válasza King Unique (#21002) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia!
A Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 ezek szerint hardveres titkosítású?
Lehet ő lesz a választottam.

(#21009) tobias88888 válasza tobias88888 (#21007) üzenetére


tobias88888
őstag

Közben találtam megoldást is rá:

(#21010) King Unique válasza M0RGI (#21006) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban végül is már le volt írva a lényeg, illetve konkrét példák is fel voltak sorolva a titkosítás megvalósítására. Az egyes My Passport modelleknél biztosan hardveres titkosítás van, de az M3 Portable esetében nem feltétlen. Viszont a mellékelt gyártói szoftverrel / egyéb megoldással ugyanúgy lejelszavazhatók azok is. Illetve, ha max. 20 ezer a rendelkezésre álló keret, akkor utóbbi 1 TB-os modellje abba inkább beleférne, mint a másik gyártó adott sorozatának 1 TB-os változatai. Továbbá a garanciát illetően a Maxtor esetében 3 év gyártói garancia van, míg a WD-knél a 2 / 3 év körül korábban is volt némi ellentmondás. De a hazai boltok amúgy sem feltétlen szokták megadni a gyárival megegyező idejű garanciát. Jelenleg több helyen találni ugyanúgy csak 2 év garanciával mindkét típusból. Illetve a My Passport modellek esetében inkább az új Ultra sorozatra adják meg a 3 évet. Viszont, ha több a hivatalos gyártói garancia, akkor a fennmaradó években RMA ügyintézés útján lehet azt érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#21011) M0RGI válasza King Unique (#21010) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem volt egyértelmű a titkosításra vonatkozó rész, mert úgy írtad hasonlót tud a maxtor is.
Köszönöm a segítséget!
Megrendeltem a maxtort. ;) (2 év garit írnak rá ahol néztem mindenhol)

[ Szerkesztve ]

(#21012) King Unique válasza tobias88888 (#21007) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Maga a 30 MB/s az USB 2.0 sebesség, ellenben USB 3.0-n nyilván többet tud egy ilyen 2,5"-os külső merevlemez. Az M2 Portable sorozatnál a user manual alapján 2 TB-os modell nem volt, de az M3-nál igen, ami ennyit tud olvasásnál. Illetve hasonló az írási sebesség is. Tehát, ha nincsen nagyon telemásolva a drive, nem töredezett túlságosan a fájlrendszer stb., akkor azt a 30 MB/s írást elvileg tudnia kellene tartani a letöltésnél. Legalábbis főleg a lemez elején, mert a HDD-k esetében nem egyenletes a sebesség a lemez teljes felületén, mint azt a HD Tune teszt is jól mutatja.

A külső merevlemezek Windows alatt rendszerint gyors eltávolításra vannak optimalizálva, vagyis ki van kapcsolva az írási gyorsítótárazás. Ha a bekapcsolás esetedben megoldja az említett problémát, akkor OK. Illetve az M9TU merevlemezeknél a 32 MB cache is jónak mondható. Viszont bekapcsolt gyorsítótárazásnál majd még inkább oda kell figyelni arra, hogy szoftveresen megfelelően le legyen választva az eszköz!

[ Szerkesztve ]

(#21013) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Külső vinyó vásárlás előtt állunk, most akciósan 20.000Ft lenne: WD Elements 1TB (WDBUZG0010BBK).

Ezzel a márkával nem nyúlunk nagyon mellé igaz?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#21014) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok.Délutáni vásárlás
SAMSUNG/MAXTOR/SEAGATE M3 :D

Innen van

25e-ért ha sikerülne beszereznem 2TB-os verziót az gondolom megéri az árát.(ez a mostani 1TB kapacitású nem magamnak lett véve). Eddig csendes és nem melegedett másolás közben sem komolyan, csak pár fokot.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#21017) King Unique válasza 3800+ (#21013) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nem kellenek extrák, illetve nincsen semmilyen speciális igény, akkor megfelelhet a célra akár az Elements is. Nem írtad, hogy hol akarod megvenni, de a hazai árakat elnézve a 20 ezer kb. reális érte. De ebbe mondjuk akár egy jobban felszerelt My Passport is beleférne, sőt a szintén népszerű Maxtor M3 Portable még olcsóbb. Valamint a garanciaidő sem teljesen mindegy, amiről pont nemrég volt szó ezen modellek kapcsán.

(#21014) roller0123:
A tied már Maxtor (Seagate), mert a Samsung márkanév alatt futóban pl. a HDD is más volt. Ellenben az 1-2 TB-os Maxtor modellekben már a Mobile HDD sorozat merevlemezei vannak. Egyébként, ha gyári kiszerelésű 2 TB-os külső HDD kell 2,5"-os méretben, akkor jelenleg szintén a Maxtor a(z egyik) legolcsóbb. Ez pl. az alábbi logout bejegyzés alapján is látszik. Illetve az is, hogy a külső házas megoldással sem nagyon lehetne kedvezőbb áron összehozni.

Köszönjük a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

(#21018) Roland8622 válasza King Unique (#21017) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Nm ;) Köszönöm én is az infót, ezt a cikket/összefoglalót pont nem olvastam.
Van 2db külső vinyóm, WD Elements 1TB 3.5" és WD My Passport 1TB 2.5"
Lehet benevezek egy 2TB-os Maxtorra v. csinálok helyet a másik kettőn :D

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#21019) 3800+ válasza King Unique (#21017) üzenetére


3800+
őstag

Koszonom szepen!

Mediamarktrol lenne szo, 36 ho garancia lenne a termekre. Maxtort nem lattam az ajanlottak kozul az elso hsz-ben, dd akkor utananezek annak a kulso vinyonak is. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#21020) King Unique válasza 3800+ (#21019) üzenetére


King Unique
titán

A hazai boltok rendszerint 2 év garanciával forgalmazzák és az adatlapján is eleve annyi van feltüntetve ezen térségben (EMEA). Ellenben, ha az említett helyen 3 évet adnak rá, akkor az mindenképpen jónak mondható. De azt már neked kell eldöntened, hogy melyiket választod.

(#21021) SunMount3r válasza King Unique (#21017) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem is kellene még egy 1TB-os "tűzoltás" gyanánt. Eddig mind a 3 USB-s winyóm MyPass Ultra, de látom, már az Ultra megjelölést nem is használják. Akkor az Elements az elektronikát és a winyó minőségét tekintve ugyan az mint a MyPass-okban? :F Nekem nem kell semmi szoftveres "izé", sose használtam a MyPass-oknál sem, csak rádugom a HUB-ra és használom. Viszont -mint már írtam- NAS szerűleg vannak befogva és egész nap mennek, ha ez számít, minőségben alább semmiképp nem adnám.

(Vicces amúgy, hogy most az Elements drágább az ED-nél, mint a MyPass, nekem meg csak az ED vagy az MM jöhet szóba, a helyi garancia miatt. Az MM meg megsütheti magának az 5K-val drágább áraival.)

(#21022) King Unique válasza SunMount3r (#21021) üzenetére


King Unique
titán

Az előző generációs sorozatoknál volt My Passport Ultra és My Passport Ultra Metal Edition. A legújabbaknál viszont már csak My Passport néven fut az előbbi, míg az utóbbi megfelelője a My Passport Ultra. A HDD egyébként ugyanaz mindegyikben, illetve az Elements Portable modelleknél szintén. Azaz a 2,5"-os Blue sorozat integrált USB-s változatai, amelyekről ITT is van említés. Viszont az egyes My Passport sorozatoknál a hardveres titkosítás miatt pl. speciális USB-chip van, míg az Elements Portable esetében nincsen hardveres titkosítás.

Egyébként az egy dolog, hogy nem kellenek bónusz szoftverek, de attól még lehet ragozni a témát az egyéb jellemzők szerint. A kínálat pedig elég nagy, főleg a 2,5"-os kategóriában. De, ha nem akarsz jobban belemélyedni, akkor a szokásos népszerű típusok közül is lehetne választani. Valamint akár a külső ház + merevlemez megoldás is opció lehet. Annál ráadásul olyan merevlemezt is lehetne venni és tenni a külső házba, amely az átlagnál valamivel tartósabb, illetve eleve 24/7-es üzemre lett tervezve (példa).

[ Szerkesztve ]

(#21023) SunMount3r válasza King Unique (#21022) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem a szempont csak a strapabíróság, időtállóság, megbízhatóság. Ha ezeknek az Elements elviekben ugyan úgy megfelelne, mint a MyPass, akkor nekem az is tökéletes (ha olcsóbb is). Az ED-ben 2 év gyári gari van rájuk, ennél többet nem hiszem, hogy kapok máshonnan sem, illetve az összes többi webshop garija nekem már postázós lenne. Bár +1 év lehet elgondolkodtatna azért, ha ráadásul ugyan azon az áron megkapom.

Gondolkodtam külső házban is (3.5"-ös WD RED-el), de összességében most azért az annyival drágábba lenne, ami pont erre a "tűzoltási célra" nem kalkuláltam be.

Az eddigi MyPAss-aimmal pedig elégedett vagyok. Látom ezt az extra olcsó Maxtort, de ahogy olvasom valami Seagate van benne, ami nem tölt el valami sok bizalommal. Nem lennék ellene másnak se, de eddig csak a WD nyerte el nálam a megbízhatósági plecsnit.

Lesz majd egy rendes NAS-om, amibe 4TB-os winyókat tervezek, azokra megy majd a torrent, meg az egyéb másolgatás, törlés, áthelyezés stb., ezeknek a külső winyóknak meg csak a tárolás és média stream-elés marad majd a feladatuk.

Azért nem 24/7 a dolog, mert nincs folyamatos adatforgalom se és naponta 5 órát azért teljesen kikapcsolva pihen a rendszer (kivéve ugye, hogy a winyók aktív USB hubra vannak dugva, amit ugye ezalatt se tudok kikapcsolni).

[ Szerkesztve ]

(#21025) King Unique válasza SunMount3r (#21023) üzenetére


King Unique
titán

"Nekem a szempont csak a strapabíróság, időtállóság, megbízhatóság."

Pont ezért volt linkelve az a példa, ahol a 2,5"-os Red hivatalosan az átlagnál strapabíróbb és minőségibb merevlemez. De akár az új Black is opció lehet ilyen téren, amelynél az 5 év (!) gyártói garancia is sejteti, hogy egy tartósabb típusról van szó. Ellenben a Blue sorozat már nem feltétlen ilyen acélos, ahogyan a többi gyártó hasonló kategóriás olcsó, kommersz, konzumer merevlemezei sem. Na meg egy full alumínium külső ház nyilván hőelvezetés terén is kedvezőbb, mint egy zárt, műanyag "doboz". Egyébként a merevlemezekre visszatérve, jó / rossz sorozatok ugyanúgy lehetnek minden gyártónál és nem feltétlen kell egy ilyen alapján lehúzni az egészet. Igaz ez a Seagate esetében is, ahol pl. az itteni merevlemezes topik összefoglalójában ezen gyártótól is vannak ajánlott típusok. Ilyen 2,5"-os méretkategóriában pl. a Mobile HDD sorozat is, amely az 1-2 TB-os Maxtor modellekben van.

Tehát az egy dolog, hogy nem lesz ténylegesen 24/7-es használat, de attól még megvannak az előnyei a (2,5"-os) külső házas megoldásnak is. Illetve egy átlagnál tartósabb HDD-nek, ha már valaki annyira ragozni akarja ezt a megbízhatóság és tartósság dolgot. Amit lehet egyébként akár a külső hatásokkal szembeni ellenállás terén is fokozni, az meg a másik. Viszont ugyanakkor függ az élettartam a megfelelő használattól is, valamint fontos adatok esetében mondhatni alap a biztonsági másolatok készítése.

Szóval, ha már annyira a minőség és a megbízhatóság a szempont, akkor az ezzel kapcsolatos infók az előbb le voltak írva. De azt jelen esetben már neked kell eldöntened, hogy melyik megoldást választod. Ha a gyári kiszerelés mellett döntesz és annyira beváltak a WD termékei nálad, akkor nyilván továbbra is opció pl. a My Passport (Ultra), vagy akár az Elements Portable.

[ Szerkesztve ]

(#21026) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Sziasztok. Van itt olyan aki hasznàl régebb óta Apple AirPort Time Capsule-t ? 😳

Just Ride KTM

(#21027) King Unique válasza moya#no1 (#21026) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ahogy nézem egy másik topikban is érdeklődtél ez ügyben. Viszont az nem volt említve ott sem, hogy pontosan hogyan akarod elérni az eszközt. Egyébként a Time Capsule nyilván nem egy szimpla külső háttértár, hanem egy hálózati adattároló (NAS) és Wi-Fi bázisállomás is egyben. Amelyet el lehet érni pl. hálózaton keresztül, amivel kapcsolatban van infó a gyártó oldalán, valamint beállítási útmutató hozzá. Továbbá van AirPort Utility Windowsra is.

Egyébként ilyen eszközzel ebben a topikban nem nagyon van tapasztalat. Max. korábban említették egyesek (példa), hogy használnak ilyet, illetve ehhez csatlakoztatnak USB-n egy külső HDD-t. Viszont pl. a Mac topic és az Apple notebookok témák topikjaiban biztos akadnak többen is, akik használnak ilyet. Aztán, hogy ott próbálta-e valaki Windows alatt, az már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#21028) moya#no1 válasza King Unique (#21027) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Köszönöm máris közelebb kerültem :) Közös adattárolóként használnám a páromma wi-fin keresztül. Neki is a gépe kevés hellyel rendlekezik ( win ) meg nekem is a mac :)

Just Ride KTM

(#21029) Kezdő vagyok válasza King Unique (#21004) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon tetszik ez a Transcend 25 C3,de magyar boltokban még nem találtam sajnos.
Mikor várható?

(#21030) King Unique válasza Kezdő vagyok (#21029) üzenetére


King Unique
titán

Jellemzően szokott lenni egy kis fáziskésés, mire a hazai kínálatban is megjelennek bizonyos termékek. Na meg a legtöbb bolt külső merevlemezekből is elsősorban az ismertebb és már bejáratott típusokkal szokta feltölteni a kínálatát. Szóval, hogy pontosan mikor lesz kapható a 25C3, azt passzolom.

Viszont esetleg rá lehetne kérdezni egy Transcend termékeket is forgalmazó hazai boltnál, hogy kb. mikorra várható, illetve tudnak-e ilyenből rendelni. De pl. eBay és társai webshopokban rendszerint már most is kapható. Igaz, ez esetben a garanciát nem lehet majd itt belföldön a vásárlás helyén intézni. Viszont attól még az adatlapján feltüntetett 3 éves gyártói garancia elvileg érvényes, ami szükség esetén RMA ügyintézés (példa) formájában igénybe vehető.

[ Szerkesztve ]

(#21031) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 2,5"-os wd my passport ultra. Korábban felismerte a gép, másnapra már nem. Semmi rendellenesség nem történt. Jelenleg érzékeli a redszer a csatlakoztatást, a merevlemez felpörög végül pedig lecsatlakozik.
Ez a jelenség játszódik le különböző gépeken, különböző usb portokon és különböző operációs rendszereken is. Másik működő kábellel is.
A hds és a windows partíció kezelő sem látja a merevlemezt. Garancia már nincs.

Mit lehet szerintetek még kipróbálni? Ha szétszedem akkor tudok csatlakozni rá egy Ewent EW7016 sata adapterrel?

(#21032) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

Szeretnék rátölteni egy külső HDD-re egy 4 K-s filmet, utána azt csatlakoztatom USB 3-as csatin egy 4 K-s TV-hez, akkor azt simán le tudja játszani ? a külsó HDD alkalmas erre ?

Esetleg van valami amire oda kell figyelnem HDD vásárláskor?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21033) SunMount3r válasza fauv (#21032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az első a jó merevlemez választása. Én a WD MyPass-t tudom ajánlani (az én TV-mmel gond nélkül működik), a többiről majd a Topicgazda.

A második a TV lejátszó képessége, hogy milyen formátumokat, kódolásokat támogat és le tudja e játszani majd pont azt a videót, amit te akarsz.

Ha van a TV-den HDD-s USB port (rá van írva), akkor csak arra dugd majd rá.

De ezekről a TV-s Topic-ban érdeklődj és nézd meg a TV-d leírásában.

(#21034) fauv válasza SunMount3r (#21033) üzenetére


fauv
őstag

Köszi :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21035) King Unique válasza .:Koska:. (#21031) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében vannak a külső merevlemezek működésével kapcsolatos problémákra megoldási javaslatok. Valamint pl. az alábbi hozzászólásban is további infók.

Ha végig lettek próbálgatva a szokásos, illetve az előbb említett dolgok, akkor ezzel otthon rendszerint nem sok mindent lehet kezdeni. Pláne, hogy ezen típusnál szintén olyan integrált megoldás van, amiről nemrég egy másik kérdésre adott válaszban volt szó. Vagyis (normál módon) ennél sem lehet a HDD-t az említett adapterhez SATA-n csatlakoztatni. De, ha az elektronika ment tönkre, akkor a neten lehet találni különféle leírásokat és akár videókat is a javítással kapcsolatban. Illetve egy korábbi esetnél volt akinek sikerült ilyen módon megoldani.

Viszont attól még az elektronika cseréjének megvannak a buktatói, illetve az ilyen művelet otthon csak saját felelősségre és csak hozzáértő személyek számára megengedett! De, ha pótolhatatlan adatok vannak azon a külső HDD-n, akkor viszont jobb és biztosabb megoldás az adatmentő szakember. Ha nincsenek, akkor meg nem feltétlen érdemes vele vesződni, donort venni stb. Utóbbi esetben célszerűbb inkább egy új külső merevlemezt vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#21036) King Unique válasza fauv (#21032) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A fórumtárs jól összefoglalta a lényeget, illetve az ilyen használattal kapcsolatban legutóbb pl. az alábbi hozzászólásban is le voltak írva a szokásos dolgok. Ahogyan az egyes formátumok lejátszása is lehet a tv-készülék ezen képességeinek, illetve beállításainak a függvénye (példa), mint az említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#21037) .:Koska:. válasza King Unique (#21035) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Végigmegyek rajtuk hátha sikerül az egyik.

(#21038) fauv válasza King Unique (#21036) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, de lehet buta kérdés mert még most akarom kipróbálni, gy nem tudom, hogy a külső HDD sebessége elég e a 4k adatátvitelhez? Igazából az előbbi kérdésem is erre lett volna, csak lehet nem jól fogalmaztam.

A Tv képes lejátszani mindent, rendelkezik az összes csatival ami kell hozzá, csak ezt nem tudom, amit az előbb írtam.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21039) King Unique válasza fauv (#21038) üzenetére


King Unique
titán

Itt tudni kellene pl. a pontos bitrátát (X Mbps), amit ha 8-cal leosztunk, akkor megkapjuk MB/s formájában a szükséges adatátviteli sebességet. De rendszerint elég az XY HD filmekhez egy külső HDD sebessége, illetve akár még az USB 2.0 port is. De, ha USB 3.0 port van a tv-n, akkor úgy pláne. A WD kínálatában egyébként volt is korábban a 4K UHD lejátszáshoz ilyen 2,5"-os külső merevlemez My Passport Cinema néven. Továbbá az alábbi oldalon vannak tesztfájlok, ahol a legnagyobb bitrátájú 4K videó = 400 Mbps, vagyis 50 MB/s. De ez már tényleg durva, ellenben egy átlagos 4K videó ennél általában kisebb bitrátájú szokott lenni.

Egyébként a különféle HD filmek lejátszásánál nemcsak a háttértár sebessége számíthat. PC-s környezetben elég fontos pl. a kellően erős CPU, a megfelelő lejátszóprogram, valamint egy jobb videókártya sem árt. Erről a HD filmek lejátszása topikban vannak infók. A tv ezen képességéről, valamint az esetleges speciális beállításokról pedig a TV & Audió téma megfelelő topikjában tudnának többet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#21040) SunMount3r válasza fauv (#21038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez tényleg nem annyira egyszerű kérdés. Ahogy írták is a video+hangsáv bitrátától sok minden fog függeni.

A fenti posztban linkeltek mellett még ajánlom ezt a Topic-ot és ezt a Topic-ot is. Részben hogy rákérdezz az USB 2.0 HDD + 4K video tapasztalatokra (mert a TV-den tuti max 2.0-ás lesz a port), másrészt, hogy sugalmazzam :U , hogy majd hosszú távon biztos jobban járnál egy dedikált lejátszóval, sok más téren is. :K

De pl. holnap letesztelhetem én is a dolgot élesben a média Box-om USB 2.0-ás portján egy nagy bitrátás 4K demo-val.

(#21041) SunMount3r válasza fauv (#21038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No, belemásztam egy kicsit, mert engem is érdekel.

Amint itt láthatod, az eddig kiadott legmagasabb bitrátás UHD BD forrás is max 88Mbit-es. De az itt írtak szerint akár 140Mbit-is lehetséges lenne.

A listáról a 140Mbit/s-es mintát gond és akadás nélkül lejátszotta a media Box-om, USB 2.0-án a WD MyPass-omról. A legtöbb eddigi UHD forrás bitrátája ennek kb. a fele körül mozog.

Viszont ez egy videó lejátszásra optimalizál céleszköz hardverileg és szoftverileg is. Tehát a többi már csak a TV-d beépített lejátszójától fog függeni, hogy mivel és hogyan képes valójában megbirkózni.

(#21042) fauv válasza SunMount3r (#21041) üzenetére


fauv
őstag

Úriember vagy köszönöm :R

King Unique :R

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21043) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Maxtor M3-nál gyakran előfordul, hogy nem lehet leválasztani Win10-ből?
Azt írja valami még használja, pedig semmi.
Teendő?

(#21045) King Unique válasza M0RGI (#21043) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ilyen viszonylag gyakran elő szokott fordulni Windows alatt, amiről korábban már volt szó. Illetve legutóbb egy másik topikban szintén részletezve volt a téma, ahol éppen egy másik külső HDD volt az alany: kérdések | válaszok.

(#21046) M0RGI válasza King Unique (#21045) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm!
Az első link alatt foglaltakat már olvastam korábban.
Megpróbálom a Secure Drive-ot leszedni hátha az kavar be (bár ki szoktam lőni a leválasztási próbálkozás előtt). Mondjuk így csak Bitlocker marad, mint megoldás és az nem tudom mennyire megbízható a titkosításra.
Vagy marad valamelyik említett külső program a probléma megoldására.

(#21047) SunMount3r válasza M0RGI (#21046) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem lehet, hogy ilyenkor valamelyik lemezt használó alkalmazás (pl. torrent, media player) .exe-je beragad a háttérben?! A Task Manager-ben lecsekkolhatod.

(#21049) King Unique válasza M0RGI (#21046) üzenetére


King Unique
titán

A leírtak lényege többek között pont az volt, hogy ilyen leválasztási probléma előfordulhat akkor is a Windowsban, ha nincsen telepítve semmilyen extra program, illetve a külső meghajtót érintő összes megnyitott fájl és program be van zárva. Tehát jelen esetben hiába kerül eltávolításra a gyártó szoftvere és lesz a titkosítás másik programmal megoldva, attól még nem feltétlen fog megszűnni a probléma. Pláne, hogy sikertelen leválasztásra pl. a TrueCrypt és a VeraCrypt által titkosított külső drive-oknál is volt panasz, de előfordulhat akár a BitLocker esetében is. Példák: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#21050) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok,lehet,hogy nem ideillő téma,de külső merevlemezt szeretnék venni,arra szeretnék filmeket felpakolni és arról lejátszani.Erre a célra melyik a legalkalmasabb külső HDD? Ajánljatok néhányat kérlek.Külsőnél számít,hogy mekkora a Cash memória stb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.