Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) sp2002


sp2002
csendes tag

Sziasztok!
Családi fotók videók tárolására kellene valami jó megoldás. Azt gondoltam veszek két külső 2.5-es 1TB-os vinyót és mindkettőre felrakom az adatokat viszont kissé túlzásnak érzem, hogy két vinyót tároljak a szekrényben amiből az egyiket kétévente egyszer használnám. Ráadásul ha 15 év múlva előveszem és egyik sem műxik akkor szívás. Persze 4-5 év múlva le is lehet cserélni őket. A másik megoldás a neten tárolás pénzért amit még nem néztem utána, hogy mennyi lenne minőség/méretcsökkentés nélkül. Ha mégis a két vinyós megoldás lenne a nyerő akkor milyen vinyót ajánlanátok erre a célra?

(#20052) Jarod1 válasza sp2002 (#20051) üzenetére


Jarod1
addikt

Én 3x biztonságot javaslom, 1 winyó, 1 felhő, 1csomag dvd lemez.

(#20053) Jarod1 válasza makoss (#20050) üzenetére


Jarod1
addikt

Az adata ban is wd vagy seagate winyó lehet...

(#20054) makoss válasza Jarod1 (#20053) üzenetére


makoss
addikt

Na ez az infó honnan van?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20055) junior11 válasza Jarod1 (#20053) üzenetére


junior11
veterán

Vagy akár Toshiba is lehet...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20056) Jarod1 válasza makoss (#20054) üzenetére


Jarod1
addikt

Mert olyan hdd gyártó nincs hogy adata:)

(#20057) makoss válasza Jarod1 (#20056) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót, majd utánnanézek :R

Viszont olyan jó volna, hogy melyik CHIP magazinban vagy Pc World-ben volt legutóbb külső vinyó teszt? :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20058) King Unique válasza sp2002 (#20051) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az egyes megoldásokat lehet kombinálni, illetve szükség esetén újabb és újabb másolatokat készíteni. Erről nem is olyan régen pont volt szó.

Ahhoz, hogy konkrét típusokat lehessen ajánlani, nem ártana kicsit részletezni az igényeket. Az összefoglalóban egyébként említve vannak népszerű típusok, azok közül is lehet választani. Sőt, az egyik lehetne gyári külső HDD, a másik meg akár külső házas megoldás is. Utóbbi előnye pl. a szerelhetőség, illetve a tetszőleges HDD kiválasztásának lehetősége. De ez a 2 modell egyébként csak példa, nem muszáj pont ezeket választani. Ahogyan ezt a vegyes megoldást sem.

[ Szerkesztve ]

(#20059) sp2002 válasza King Unique (#20058) üzenetére


sp2002
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Most már látom a legjobb megoldás egyenlőre a több egymástól "független" helyen történő tárolás ezen belül pedig számos megoldás van. Még egyszer köszönöm.

(#20060) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

két ismerősi körben behalt WD Ultra után vettem egy HGST Touro-t (1 TB, usb 3.0), csak érdeklődésképpen kérdezném, hogy 46 MB-al lehet rá írni, ez kb átlagos sebesség? Kicsit vhogy többre számítottam... Előre is köszi!

(#20062) King Unique válasza Orgi (#20060) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Fájlmásolásnál lehet ennyi, ha pl. a forrásmeghajtó limitálja a sebességet. De lehetnek egyéb okai is, amelyekről korábban már volt szó. Illetve érdemes a gép másik USB 3.0 portjába csatlakoztatva is kipróbálni. Amúgy nemrég valakinek egy 3,5"-os külső háznál volt a sebességgel némi gondja. Több dolgot is javasoltak neki és végül az USB-kábel cseréje oldotta meg a problémát. Amit akár esetedben is meg lehet próbálni, hacsak nem egyéb oka van a lassúságnak.

Egyébként az 500 GB-os modellről készült korábban egy teszt. Ennyit az 1 TB-os változatnak is tudnia kellene, sőt még többet is. Utóbbi belsejében elvileg HGST Travelstar 5K1000 van, amely például egy USB 3.0-s külső házban az alábbi értékeket produkálta —► teszt.

[ Szerkesztve ]

(#20063) Orgi válasza King Unique (#20062) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, megnézem ezeket :R

(#20064) kevinium


kevinium
aktív tag

Üdvözletem! Vettem egy Maxtor M3-as külső merevlemezt. A cél az volt, hogy erre a lemezre készíteném a biztonsági mentéseket 2-3db számítógépről. Használatba vettem a lemezt és 2-3 napja használom, tesztelgetem, aztán megnéztem a smart adatokat...

Itt megtekinthető

Ennek szerintem nem így kéne kinéznie. De valaki szóljon, hogyha tévednék. Azért ilyen mert külső merevlemez, vagy azért ilyen mert esetleg gyári hibás? És ha mégsem így kéne kinéznie egy új lemez smart-adatainak, akkor erre hivatkozva tudom kérni a garanciális cserét? Köszönöm mindenki válaszát!

Igazából a "pre-fail" és az "old-age" sorok nagyon zavarnak. Pláne, hogy 21 óra üzemidő van eddig a lemezben... :/

(#20066) King Unique válasza kevinium (#20064) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ahogy nézem Linux alatt használod. Az ottani programoknál az említett megnevezéseket én is mindig furcsállottam, illetve pl. ezen cikkben nálam szintén ilyen a S.M.A.R.T.. Viszont egy linuxos topikban korábban leírta valaki, hogy ezeket hogyan is kell értelmezni. Egyébként Windows alatt a HDS és más programok egyáltalán nem jeleznek semmilyen hibát, illetve a HDD működésével sincsen probléma.

Továbbá esetedben a S.M.A.R.T.-ban pár attribútum értéke valóban magas, viszont ezen gyártó merevlemezeinél ez mondhatni normális. Erről nemrég egy másik topikban volt szó. Esetleg, ha van rá lehetőség, akkor egy windowsos gépen is rá lehetne nézni a fentebb említett programmal. Bár van neki linuxos verziója is, de az funkciók terén kissé korlátolt.

[ Szerkesztve ]

(#20067) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Most jött meg kínából az Orico 3.0-ás külső házam, gondoltam lemérem CDM mit mond rá és ezt eléggé kevésnek érzem.

Egy Samu HM100UI van benne, amit egy Verbatim házból szedtem ki. Maga a HDD tud ennyit vagy netán a ház lehet a gagyi?

u.i.: közben megtaláltam egy mérést, amit elvileg ugyan ezzel a hdd-vel, caddy-be rakva mértem. Akkor úgy néz ki maga a vinyó ilyen ratyi. [kép]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20069) King Unique válasza TheProb (#20067) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az adatátviteli sebesség nemrég a külső házas topikban is részletezve volt. Valamint ezen topikban szintén volt róla szó a napokban. Tehát igen, esetedben is a HDD limitálja a sebességet.

Egyébként az a screenshoton is látszik, hogy jobban tele van másolva a külső meghajtó, ami nyilván lassító tényező. De a másik topikban említve volt, hogy pl. egy HD Tune mérés jobban kihozza még telemásolt drive-ok esetén is a gyárihoz közelítő értékeket. Továbbá egy korábbi hozzászólásban említettek alapján ebben megint kisebb adatsűrűségű tányérok (3 x 334 GB) vannak. Tehát a mostani notebook merevlemezek sebességétől alapból elmarad. Illetve ez a külső ház az alábbi tesztben egy gyorsabb HDD-vel már 100 MB/s feletti szekvenciális értékeket produkált. De ezek csak az átlagos értékek, mert a szekvenciális maximumok nyilván magasabbak ennél a merevlemeznél —► teszt.

[ Szerkesztve ]

(#20070) TheProb válasza King Unique (#20069) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor jól tippeltem.

Volna amúgy igény rá, hogy ezzel a külső házzal is bővüljön a másik topicban lévő leírásotok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20071) King Unique válasza TheProb (#20070) üzenetére


King Unique
titán

Jól bizony, mert ez a HDD jobban telemásolva kb. ennyi tud. Maga az USB 3.0 nyilván többet, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó. Illetve nem tudom a tiedben milyen USB-chip van, de a másik topikban említett SATA II/III alap, valamint a BOT / UASP mód azért még nyilván befolyásolja a sebességet. Persze ez max. egy SSD használatakor fog csak számítani.

Viszont azt nem értem, hogy ha biztosan a fentebb említett összetevőid vannak, akkor a 12,5 mm magas HDD hogyan fér bele egy max. 9,5 mm magas meghajtót fogadó külső házba :F

Igen, egy beszámoló / teszt mindig jól jön a topikba. Pláne, hogy az említett típussal nincs különösebb tapasztalat. Ha megoldható, akkor előre is köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#20072) TheProb válasza King Unique (#20071) üzenetére


TheProb
veterán

Na igen, a fizikai méretbeli gondokkal csak akkor szembesültem mikor próbáltam rátolni a fedelet a házra...
Őszinte leszek, infós létemre most szembesültem vele, hogy nem minden 2,5-ös HDD egyforma magas.

Amúgy egy kis szivacs a ház köré és úgy össze kábelkötegelőztem. Nagyon pimpelt megoldás, de mivel úgy is az asztal alatt van eldugva, a NAS-ra kötve, így senkinek se szúrja a szemét.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20073) King Unique válasza TheProb (#20072) üzenetére


King Unique
titán

Értem, hát ez komoly. A továbbiakat pedig majd akkor a másik topikban lehetne megvitatni ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#20074) cuccos19


cuccos19
tag

Nagy tároló kapacitású, nagyon megbízható külső merevlemez kellene, majdnem kizárólag nagy méretű adatok (elsősorban filmek) tárolására.

Ami kell:
- megbízhatóság
- minimum 2TB, de inkább 3-4TB kapacitás
- viszonylag elfogadható ár (nagyon maximum 45-50ezerig)
- nagy sebességű adatátvitel (USB 3.0)
- USB-s TV támogassa (kb. 2éves Samsung Smart TV van jelenleg)

Ami nem kell:
- nagy sebességű adatelérés (nagy fordulatszámú), mert nem rendszerlemez lesz

Kérdés:
- egybeszerelt vagy ház + "belső" vinyó kombináció? Gondolom a egybeszerelt az drágább és "macera mentesebb". De ha a ház + vinyó kombó is tökéletesen megbízható, én nem zárkózom el előle.
- milyen márkák, típusok ajánlottak (utóbbi esetben itt vagy a vinyó és rack topikban kérdezzek inkább?)

Utoljára vagy öt éve vettem egy 2TB-os külső vinyót, egy Samsung M3-ast, azóta is tökéletesen megy (kopp-kopp a faasztalon!), csak már kinőttem. Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#20075) junior11 válasza cuccos19 (#20074) üzenetére


junior11
veterán

Nagyon megbízaható lemez nem létezik, bármelyik elromolhat, de akár évekig is elmehet, ha megfelelően bánnak vele, a fontos adatokat érdemes több helyen is tárolni. A TV-k tudomásom szerint max 2TB-ig (MBR) támogatják a vinyókat, de ebben nem vagyok biztos, majd a szakik megírják.

Nézd meg az összefoglalót, vannak ajánlott típusok, vagy esetleg külső 3,5" ház + WD RED (EFRX) is jó választás lehet, topikja: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20077) King Unique válasza cuccos19 (#20074) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Alapvetően az alábbi hozzászólásban foglaltakat tudnám esetedben is mondani. Tehát a fizikális méretet mindenképpen jó lenne eldönteni, mert pl. ezen cikk alapján 3-4 TB-os tárkapacitású külső HDD van ~ elfogadható áron 2,5 colos méretben is. Persze a kolléga által javasolt 3,5 colos külső házas megoldás szintén opció, amelyre itt van egy viszonylag friss példa.

A TV-n történő használatról már több alkalommal is volt szó itt a topikban, illetve legutóbb az alábbi hozzászólásban. Esetedben szintén azt tudnám javasolni, hogy a biztosan kompatibilis eszközök, valamint az egyes paraméterek (pl. GPT kezelése) felől legjobb lenne a készülék topikjában érdeklődni. —► Samsung LCD és LED TV-k

[ Szerkesztve ]

(#20078) cuccos19


cuccos19
tag

Köszi srácok! :)

Lehet jobban járok ha, egyenlőre nézek egy 2TB-osat, azt biztosan elkezeli a TV is (egy darabig csak nem tömöm meg azt is). Gyors olvasgatás után talán a WD Red széria amit meg lehetne próbálni. Egy jó házat kell hozzá néznem, annak utána olvasni. De úgy nézem, az másik topik lesz, ezért sorry az offért (csak mint "külső" lemez lesz, ezért ide írtam). :)

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#20079) King Unique válasza cuccos19 (#20078) üzenetére


King Unique
titán

Az újabb készülékek egyébként egyre több esetben kezelik a 2 TB+ külső háttértárakat, de van amikor egy régebbin a firmware frissítése is javíthat ezen. Továbbá itt a készülék - külső HDD (USB-chip) közötti kompatibilitás is számíthat. Hiába veszel 2 TB-osat, ha egy adott párosításnál ez valami miatt nincsen meg.

Tehát ezért kellene érdeklődni a készülék itteni topikjában / ügyfélszolgálatánál, illetve átnézni a felhasználói útmutatóját, hogy kiderüljenek az imént említett dolgok. Majd a szükséges infók birtokában már a megfelelő gyári külső HDD / külső ház + HDD kiválasztása is könnyebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20080) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem hogy miért kapcsol le a külső tárolóban a lemez ilyen hamar? kb 20perc tétlen állapot után. A windows 7(x64) ben már beállítottam az energiagazdálkodásnál a biosban is állítottam valakinek ötlet?

egy TOSHIBA DT01ACA200 2TB vinyó van egy FANTEC DB-AluSky U3-6G külső tárolóban. Az alaplapom egy Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 és minden diriver installálva van.

Köszönöm a tanácsokat!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#20082) King Unique válasza Csacse (#20080) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ezt nevezik alvó módnak, amelyről egy másik topikban korábban volt szó. Ha csak a leállítást akarod tiltani, akkor azt az előbbi hozzászólásban említett programmal is megteheted, illetve vannak egyéb szoftverek is erre a célra.

Egyébként ez a külső ház úgy tudom, hogy ASMedia chipes, illetve a gyártó oldalán van ahhoz való firmware is. Ha elolvasod ezen topik összefoglalóját, akkor ott láthatod, hogy vannak a firmware toolban is az alvó mód beállítására vonatkozó opciók. Valamint saját felelősségre akár olyan külső firmware-ek is használhatók, amelyekben gyárilag tiltva / engedélyezve van az alvó mód. Persze magához a frissítéshez rendszerint az is kell, hogy a külső rack rendelkezzen a szükséges paraméterekkel (PID: 55AA).

A firmware piszkálása csak végszükség esetén javasolt, illetve csakis saját felelősségre!!! De, ha külső programokkal tiltható a lemez leállítása, akkor ilyen igény esetén nyilván az is elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20083) TeebyKay válasza King Unique (#20039) üzenetére


TeebyKay
őstag

További adalékok amire most figyeltem fel, a gép USB 3-as elülső portjaiban tökéletesen működik a biztonságos leválasztás, míg az USB 2-eseknél meg se jelennek a biztonságos leválasztás menüben a csatlakoztatott eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#20084) King Unique válasza TeebyKay (#20083) üzenetére


King Unique
titán

Olyan előfordulhat, hogy pl. USB 2.0 portban leválasztás után nem kapcsol ki a (2,5") külső ház, nem áll le a benne lévő HDD stb. Ilyet én is tapasztaltam, illetve írtam róla korábban. Viszont az, hogy a tálca értesítési területén egyáltalán nem jelenik meg leválaszthatóként a külső HDD, illetve más USB-eszköz sem (pl. pendrive), az kissé abnormális...

[ Szerkesztve ]

(#20085) TeebyKay válasza King Unique (#20084) üzenetére


TeebyKay
őstag

Olyanokat olvastam, hogy valami program átírhatta az usb 2-es port kezelésére vonatkozó protokollt például és ezért nem kezeli normálisan a rendszer azon át a külső eszközöket, csak nem tudom hol kezdhetnék neki a javításnak. Példa az említettre az utolsó komment.

(#20086) King Unique válasza TeebyKay (#20085) üzenetére


King Unique
titán

Az nyilvánvaló, hogy nálad az adott hardveres / szoftveres környezetben nem stimmel valami. De, hogy most az OS-ben mi van elállítódva, illetve melyik driver / program okozza az említett jelenséget, azt passzolom. Már csak azért is, mert nyilván nem tudjuk, hogy mi + hogyan lett ott telepítve, beállítva stb. A hivatkozott cikkben lévő módszert esetleg meg lehet saját felelősségre próbálni, de ki tudja, hogy esetedben megoldja-e a problémát.

Továbbá utolsó opcióként még ott van a jól bevált módszer, vagyis rendellenes és fura működés esetén az OS újratelepítése. :)

[ Szerkesztve ]

(#20087) TeebyKay válasza King Unique (#20086) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem, hát majd ha már nem tudok együtt élni a problémával vagy valami más indokolttá teszi akkor az is sorra fog kerülni. Még egyszer köszönöm a válaszokat.

(#20088) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

A HDD kezdi feladni a szolgálatát és kéne valami biztonsági mentésre.

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
Mérete mindegy. 1-2 TB bőven elég. 100-200 GB adatott kell lementeni.

2. Egybeépített (kompakt) , vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e, a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Az első kettő közül valamelyik. Nem lesz cserélgetve. Kb hetenkénti differenciás backupra szeretnék átállni.

3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (pl. tokok), egyéb extrákra (pl. fémház, extra dizájn, ütésállóság) hozzá?
Semmi ilyesmi sem kell. Csak másolgatni fogok rá. Ideje nagyon nagy részében kikapcsolt állapotban lenne, és csak a mentés/visszaállítás idejére lenne bekapcsolva.

4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n lejátszás, játékkonzol stb.) ?
Notebook, Windows és Ubuntu rendszeren. Fő feladat az lenne, hogy legyen az adataimról egy második példány. Emiatt jó lenne ha nem 2 év alatt szállna el.

5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló keret (ha Mac-hez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön ahhoz tervezett modellekért)?
Örülnék a 20k köröli összegnek, de ha valami oknál fogja jobb egy 30k-s akkor az is érdekel.

6. Garancia kérdése, kompakt kivitelben, vagy különálló alkatrészenként megvásárolva lenne-e előnyösebb?
>=2év

Ezekkel a paraméterekkel mi az ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(#20089) Hege_89


Hege_89
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy 2TB-os WD My Passport Ultra külső vinyót. A gondom az lenne, hogy hiába telepítem fel hozzá a programokat, nem engedi biztonságosan leválasztani, mert azt írja, hogy más programok még használják. Én bezártam minden programot, de hiába. A windows "hardver biztonságos eltávolítása" részével engedi leválasztani, de attól nem kapcsol ki a vinyó.
Van esetleg valami program, amivel meg lehet állapítani, hogy melyik alkalmazás használja még mindig a vinyót? Win 7-et használok. Vagy esetleg elég az is, ha kikapcsolom a gépet, és utána húzom ki az USB-kábelt?

(#20090) mekker


mekker
őstag

Üdv!

Van egy külső vinyó házam, ami alapból IDE-s vinyókhoz van kitalálva, viszont van rajta SATA csatlakozó is. A gond az, hogy hülyén van megoldva, így hagyományos, 30 centis SATA kábellel használva kb. lehetetlenség belepréselni a házba.
A csatlakozó elfelé áll, nekem egy olyan kábelem van, hogy egyik oldalt L alakú, másik oldalt egyenes a csatlakozó, és így meg kéne gyűrni teljesen a kábelt, hogy beleférjen.

Lehet olyan SATA adaptert/kábelt kapni, amin L alakú az egyik fele, és tükrözve van a fej?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20091) King Unique válasza kispx (#20088) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azért az első két pontot jó lenne eldönteni, mert anélkül kb. ezeket tudnám nagy általánosságban mondani —► [link], [link], [link]. Ezen linkekben egyébként van szó 2,5" & 3,5", valamint gyári külső HDD & külső ház + HDD megoldásokról, sőt még a biztonsági másolatokról is. Illetve egyik-másik említett modellnek van természetesen kisebb / nagyobb tárolókapacitású változata is.

[ Szerkesztve ]

(#20092) King Unique válasza Hege_89 (#20089) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Tehát, ha a WD Quick View programot használod, akkor nem engedi leválasztani? Fura, nekem eddig nem nagyon volt ezzel ilyen problémám. Sőt, inkább a beépített tool, a hardver biztonságos eltávolítása szokta megmakacsolni magát. Bár ez az OS-től, illetve a meghajtót zároló folyamatokból is függ, mert problémásabb esetekben még külső programokkal sem feltétlen fog menni a leválasztás. Erről egy korábbi hozzászólásban volt szó.

Ahogyan nemrég egy másik topikban arról is, hogy a leválasztás utáni leállítás, illetve az alvó mód működése megint függhet bizonyos beállításoktól.

[ Szerkesztve ]

(#20093) Hege_89 válasza King Unique (#20092) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Igen, a Quick View-val van ez a probléma. Már az előző 1 TB-os My Passportnál is volt ilyen gondom. De akkor ezek szerint, ha kikapcsolom a gépet, és utána húzom ki, akkor az is ugyanúgy jó megoldás? Akkor az USB-csatlakozó már nem látja el árammal?

(#20094) kispx válasza King Unique (#20091) üzenetére


kispx
addikt

Legyen akkor 3,5" és külső mobil rack + HDD, és és 1 TB, így valószínűleg olcsóbb lesz (De ezektől ellehet térni. Az egyetlen egy felhasználási területe, hogy hetenként rádugom a gépre és a gép tartalmát szinkronizálom rá.)

USB 3.0 csatlakozóval ellátott rack működni fog USB 2-es gépen? (Azt tudom, hogy nem fogja tudni maximálisan kihasználni a sebességét, de mivel szeretném 5 évig használni, ezért valószínűleg egy gépcsere is lesz útközben.)

[ Szerkesztve ]

(#20095) King Unique válasza Hege_89 (#20093) üzenetére


King Unique
titán

Ha a géppel együtt állítod le, az is ok. De, ha nálad a helyi tool engedi rendesen leválasztani, akkor az szintén. Ugyanis itt a szoftveres leválasztás a legfontosabb, hogy a fentebb említett b. és c. eset ne fordulhasson elő. Az, hogy maga a HDD leáll / nem áll le, valamint a LED kialszik / nem alszik ki stb., azok már másodlagosak.

[ Szerkesztve ]

(#20096) King Unique válasza kispx (#20094) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk én egy 3,5"-os külső házas megoldásban manapság nem feltétlen gondolkodnék ilyen kis tárolókapacitásnál, de ha neked megfelel, akkor ok. Illetve később akár nagyobb HDD-t is lehet bele tenni, mivel eleve szétszerelhető. A fentebb említett tesztben lévő párosítás akár esetedben is megfelelhet, illetve annak a HDD-nek nyilván van 1 TB-os változata is. De egyébként mindkét témának van külön topikja és saját összefoglalója ajánlott típusokkal:

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Milyen merevlemezt vegyek?

Az USB-szabvány eleve visszafelé kompatibilis, tehát például egy USB 3.0 eszköz nyilván működni fog USB 2.0 portban is. A sebességekről pedig korábban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20097) dokee78


dokee78
félisten

1 TB külső merevlemezt keresek újat 25.000 alatt.
Melyek azok az ajánlott típusok?

(#20098) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdvözlet. Egy olyan kérdésem volna hogy a 3.0 - as külső winchesterhez kapott kábel a csatlakozón kívül eltér valamiben a sima USB kábeltől? Pl:adatátviteli sebesség. Köszönöm

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#20099) Jarod1 válasza dokee78 (#20097) üzenetére


Jarod1
addikt

wd my pasport ultra.

(#20100) junior11 válasza dokee78 (#20097) üzenetére


junior11
veterán

Érdemes elolvasni az összefoglalót, vannak ajánlott tipusok, különböző felhasználási célokra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.