Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) szeva000 válasza Hestiana (#4000) üzenetére


szeva000
addikt

Az usb3.0 teljesen kompatibilis a 2.0-val csak a sebesség tér el,ha éppen azon használod.eSata meg minek??? a 3.0 is azt tudja:)
Hangja?????Az meg mi?? :D:D:D
Egyébként samu vinyó van benne.
Ez tényleg agyonüthetetlen dög :D...

[ Szerkesztve ]

(#4002) Hestiana válasza szeva000 (#4001) üzenetére


Hestiana
tag

eSata azért, mert egyenlőre nincs USB3.0-m mert nem támogatja az alaplapom, viszont eSata van a gépemen. Akkor teljesen hangtalan működést bír? Csak mert egy szó szerint hangtalan laptopnál lenne használva gyakran éjjel is, amikor a szomszéd szobában repülő szúnyogot is hallja az ember.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#4003) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok.
A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnék venni egy külső vinyót.
HDD KÜLSŐ Western Digital My Book Elite 1TB 3,5″ USB 2.0 ill. HDD KÜLSŐ Western Digital MyBook Elements 1.5TB HDD, USB 2.0 e kettő között vaciálok.
A kérdésem az lenne, hogy aki használta már ezeket a tipusokat az milyennek találta. MEgbízható? MErt olvastam pár helyen hogy egyes vinyóknál az adat is elveszhet ha lekapcsoljuk a gépről meg ilyenek.
Annyira nem vagyok benne ebben a témában azért kérdek ilyeneket.

(#4004) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

Van egy WDMybook essential 1tb külső merevlemezem, USB csatlakozasu.Egyszer mar irtam ide ezzel kapcsolatban, de most egy masik problemaval szembesultem. Eddig XP alatt hasznaltam, semmi gond nem volt vele. Most Win7 alatt probaltam es a kovetkezot tapasztaltam: ha csatlakoztattam, akkor a gyari integralt virtualis CD-t latja, latja a lemezt is, viszont azt irja ki hogy nincs rajta adat akarom-e formazni ( G is not accessible). Futtattama a chkdsk G: /r parancsot, igy egesz ejjel nem aludtam, megcsinalta minden oke de tovabbra sem latja a win7 csak az XP.. :F :F

Erre tudtok valami megoldast? Olvastam itt hogy masnak is volt hasonlo problema szoval nem egyedi..

valszotok elore is koszi

(#4005) Alex91 válasza csoszogi (#4004) üzenetére


Alex91
félisten

Firmware volt frissitve a MyBook-on...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4006) csoszogi válasza Alex91 (#4005) üzenetére


csoszogi
tag

nem volt meg, kellene? A rajta tarolt adatok nem fognak elveszni?
Ez megoldhatja a problemat?

(#4007) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok

olyan gondlom lenne, hogy van nálam egy külső usb vinyó(3.5ös belső vinyó meg egy spire nevezetű ház) másolni tudok róla 25ezerrel is de rá másolni már nem tudok mert a Win7 leválasztja egy idő után utána meg újra látja. tegnap is ezt csinálta ma újra raktam a win7et (eredeti msdna-s). valakinek valami ötlete?

(#4008) Alex91 válasza csoszogi (#4006) üzenetére


Alex91
félisten

Az adatok elvileg nem vesznek el, ha nem cseszed el a frissitest mondjuk egy aramszunettel :).
[link], e szerint ugy nezem, hogy megoldas lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4009) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy külső vinyot venni a laptopomhoz. Igazából csak adatok,filmek lennének rajta. Mit tudtok ajánlani 500Gb és 1 Tb között?

Köszönöm

(#4010) Alex91 válasza cekkk (#4007) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg xar a kulso haz vagy a tapja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4011) Alex91 válasza torma1981 (#4009) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik tetszik! Ha cipelni is akarod, akkor 2,5"-os, egyebkent meg barmelyik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4012) cekkk válasza Alex91 (#4010) üzenetére


cekkk
veterán

dell 1564es laptopom van. a kétt jobb oldali usb-n keresztül nem másol. de a bal oldalin keresztül pedig igen :( de a vinyóról tudok másolni a gépről a jobb oldali usb-kről is és akkor nem szakad meg a kapcsolat, csak ha rámásolok. :(

(#4013) csoszogi válasza Alex91 (#4008) üzenetére


csoszogi
tag

Szia

megcsinaltam a frissiteseket, de tovabbra is ugyanaz az uzenet fogad access denied
probaltam a security consolon is allitani, de az sem jart eddig sikerrel...
azert koszi a valasz, meg turom a netet, biztos valami pofonegyszeru beallitashoz nem tettem pipat....masreszt azert is erdekes, mert egy masik kulso HDD-t gond nelkul felismert lattam a fileokat masoltam irtam ra illetve masoltam rola.... :F :F

(#4014) Alex91 válasza csoszogi (#4013) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor mi is a gond :F Az elobb mintha nem ezt irtad volna...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4015) Alex91 válasza Alex91 (#4014) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, en ertettem felre.

A programokat feltelepitetted a gepre? Nem vetted le veletlenul a HDD-t jelszoval?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4016) csoszogi válasza Alex91 (#4015) üzenetére


csoszogi
tag

nem vedtem le jelszoval a kulso vinyot. Igen a virtualis meghajtorol felment a win7-es gepre a WD sajat progija. Mikor piszkalom a secutrity ballitasokat(egy helyen ezt a tanacsot olvastam), akkor vegigmegy a file listan, de nem modosul a security beallitas. Elvileg ezt nem is kellene piszkalni. :F Kezdem feladni, de meg olvasgatok hatha talalok valami megoldast. nem vagyok ezzel a problemaval egyedul, csak a megoldasok nem akarnak mukodni.

(#4017) VGR


VGR
tag

szevasztok!

10-20e. Ft között milyen külső hdd-t ajánlotok? Legfőbb feladata az lenne hogy 720p hd (mkv) filmeket játszunk le róla egy Western Digital média lejátszón keresztül.

[ Szerkesztve ]

http://droidground.blogspot.com/

(#4018) Alex91 válasza VGR (#4017) üzenetére


Alex91
félisten

WD-t? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4019) veze


veze
őstag

adott egy asus P4P800 SE lap két Sata csatlakozoval.
de nincs eSata kivezetés hátul
ha veszek egy ilyen eSata hátlapi kivezetö -t ( vagy hasonlot)és az alaplapira dugom, akkor egy eSatas külsö házat menet közben tudok majd rácsatlakoztatni illetve lehuzni?
ezen van molex csatlakozo is nem tudom minek (elektronika van benne azt táplálja?) láttam oyanokat is ami egy sata -> e-sata hátlapi kivezetés és semmi molex csatlakozó nincs vele
olyat is láttam már hogy sima csatlakozo kábel, egyik vége sata a másik vége esata. ha egy ilyet dugog az alaplapra sata végével és a másik vége kijön hátul és bedugom az esatas külsö házba , akkor ugy is müködik? röptében is tudom csatlakoztatni, levenni a külsö házat?

(#4020) csoszogi válasza csoszogi (#4016) üzenetére


csoszogi
tag

ide masolom a win7 forumban irt valaszt a merevlemez kerdesre:

vegul sikerult megoldani, a security panelen kellett allitani..hogy a masik kulso vinyon miert nem kellett ezen meg miert kellett, az rejtely szamomra, de legalabb a problema megoldodott.. :D

(#4021) herhi


herhi
tag

És azt tudja valaki, hogy 2,5 hüvelykes WD-k közül a Passport, vagy az Elements-e a jobb vétel??
Nem látom át miért van hasonló tudású készülékből két féle is....Köszönöm!
És persze melyiket érdemes vásárolni?:)

(#4022) Alex91 válasza herhi (#4021) üzenetére


Alex91
félisten

Az elements az egyszerubb kivitel, a passport szoftveresen erosebb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4023) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok.
A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnék venni egy külső vinyót.
HDD KÜLSŐ Western Digital My Book Elite 1TB 3,5″ USB 2.0 ill. HDD KÜLSŐ Western Digital MyBook Elements 1.5TB HDD, USB 2.0 e kettő között vaciálok.
A kérdésem az lenne, hogy aki használta már ezeket a tipusokat az milyennek találta. MEgbízható? MErt olvastam pár helyen hogy egyes vinyóknál az adat is elveszhet ha lekapcsoljuk a gépről meg ilyenek.
Annyira nem vagyok benne ebben a témában azért kérdek ilyeneket.

(#4024) veze


veze
őstag

van valakinek tapasztalata ezzel a kártyával?
chipset Sil 3114
eddig ugy hasznaltam hogy belsö csatlakozóra tettem vinyot és rendben müködött
ha az egyik csatlakozora teszek esata hátlapi kivezetést támogatni fogja a hot plug -t ha rádugok egy esatas külső vinyót?
Itt azt irja igen, de máshol meg nem találok rola ilyen megjegyzést A dobozan elég szükszavú a tájékoztató többek között ez sem szerepel ott
más kérdés: ha mégis rádugok egy esatas külsö mobilrackot, akkor mi történhet ha nem támogatja? tönkre vág valamit? tápot nem kap..azt a sajat külsö ház adja a vinyónak..

(#4025) veze


veze
őstag

[A Silicon az oldalan ezt irja a 3114 chipsetröl]
tehat elvileg van hot plug...?

[ Szerkesztve ]

(#4026) veze válasza Imre87 (#4023) üzenetére


veze
őstag

pont ilyet nem hasznaltam de külsö házat (USB-s és eSatasat, Sharkoon) WD vinyóval és soha semmi problémam nem volt velük.
egyre kell ügyelni.. mivel nincs a gépbe beszerelve sérülékenyebbek lehetnek
müködés közben ne mozgasd legyen stabil helyen

(#4027) sagvary válasza veze (#4019) üzenetére


sagvary
aktív tag

Több boltban is esküsznek erre.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4028) sagvary válasza VGR (#4017) üzenetére


sagvary
aktív tag

5400-es mai eco HDD-k is jók erre, pl Samsung Ecogreen 1 TB.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4029) balnan válasza MrChelsea (#2494) üzenetére


balnan
csendes tag

Privi ment a Standby módról. Tudja e magától?

(#4030) jada


jada
csendes tag

Sziasztok

Egy külső hdd vásárlása elött állok, ezért szeretnék egy kis segítséget. Amit szeretnék 2,5" legyen, ütésálló,esetleg por és cseppálló, filmek lejátszására adathordozásra használnám főleg, ezért jó lenne olyan tipus aminek nem kell plussz usb tápnak, vagyis egy asztali dvdre dugva is játssza a 720p és mkv filmeket, ja kb:250-320Gb legyen. Ha tudtok valami megbízható tipust max:18000Ft-ig akkor nagyon megköszönném a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4031) Alex91 válasza jada (#4030) üzenetére


Alex91
félisten

Silicon Power 500GB Armor A10 sárga - fekete külső merevlemez
Teszt
PQI H560 320GB piros külső merevlemez, ez meg olyan praktikusnak tunik...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4032) jada válasza Alex91 (#4031) üzenetére


jada
csendes tag

Köszi, ezek jónak tűnnek, a pqi a praktikussága miatt főleg.
Ha esetleg valakinek van ezekkel tapasztalata, azt szivesen venném

(#4033) szeva000 válasza jada (#4030) üzenetére


szeva000
addikt

olvass vissza 1-2oldalt.ott van A80-as teszt is,mértem sebességet is A80-on...én nem linkelgetem már.Ne legyél ennyire lusta.

(#4034) Integra válasza Alex91 (#4031) üzenetére


Integra
titán

ebből a silicon power armor-ból vagy hasonló ütővágós külső hdd-ből van már usb3.0-s csatolós???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4035) adalbert1 válasza Integra (#4034) üzenetére


adalbert1
veterán

(#4036) szeva000 válasza Integra (#4034) üzenetére


szeva000
addikt

hali!
Nekem az A80 van,az is ütésálló,vízálló és usb 3.0.Nézz vissza 1-2-3oldalt és linkeltem sebességtesztet is.
De bizta,hogy jól bírja az ütést,mert már bicikliről elreppentettem :D

(#4037) Integra


Integra
titán

thx:)
fúbazz, ez a kék, más színben nincsen???:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4038) artiny


artiny
őstag

Jo valasztas lenne ez a kulso hdd? 2TB hitachi
aprohirdetesben lattam 60€-ert,33 honap garancia van meg ra
Talan ez lessz az:
[link]
Lattam youtubon videot hogy meghalt ilyen 1TB,2TB hdd....a gariztatassal van valkinek valmi tapasztalata a hitachinal ?

Volt egy feleve 250GB Kulso HDD Western digital,ami 3 heten belul tonkre ment- nem volt garancia hozza. Olcson vettem 10€-ert.....de azota kicsit fura erzesem van a kulso hdd.kel kapcsolatban. Lehet azert is romlott el mert nem tudtam lekapcsolni...csak ha hosszan tartottam az ujjam a power gombon. Magatol kellet volna lekapcsolnia,de orak utan se kapcsolt le pedig a gep mar levolt.

(#4039) TheSpartaN


TheSpartaN
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vasaroltam egy sima 500as WD notebook vinyót, illetve egy Cooler Master racket. Azt szeretném megkérdezni, miért sípol néha valami (vagy a merevlemez vagy az alaplapon) ha csatlakoztatom a géphez? Volna még pár gond... Első formázáskor kék halál volt, illetve ha hasznalat közben elmozditom a merevlemezt, kicsit megdöntöm kattan egyet és lekapcsol, aztan kiírja h formázni kell hasznalat előtt a merevlemezt, utana meg felismeri. Mit tegyek, ezek mekkora problémák?

(#4040) sagvary válasza TheSpartaN (#4039) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem okés a csatlakozás a rack-ben, vagy a vinyo problémás.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4041) sagvary válasza sagvary (#4040) üzenetére


sagvary
aktív tag

Próbáld meg, ha van rálehetőséged, másik rack-kel.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#4042) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy 2.5"-os külső hdd-t eSATA csatlakozóval, olyan érdekelne ami megbízható, nem szeretném ha a rajta tárolt dolgaim egyik napról a másikra eltűnnének...

Ti melyiket ajánlanátok???

Előre is köszi a segítséget!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#4043) Dude8


Dude8
tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni ezzel kapcsolatban:
[link]

Szerintetek megéri az árát? Esetleg érdeklődnék, hogy milyen alternatívák jöhetnek szóba ebben az árkategóriában. Egy laptopot segítene ki USB 2.0 :))

A segítséget köszi előre is!

"In God we trust, all others we monitor!"

(#4044) Shuki


Shuki
tag

Adata külső vinyót érdemes venni? Minőségileg nem gázosak?
Tapasztalat?

(#4045) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok mit gondoltok erről a termékről?
WD Mybook Elite 2Tb
Megéri a 34000 HUF-ot?
Esetleg ha valaki használta annak milyen tapasztalata volt ezzel.

(#4046) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Engem is erdekelne Imre87 kerdese, es a tovabbiakban meg az is, hog mely kulso vinyo az amit adattarolas celjara ajanlanatok?? Nem feltetlen fontos a gyorsasag, de nem elhanyagolando szempont! Min. 1TB max 2TB! WD vagy Hitachi?
Esetleg ezek:
WESTERN DIGITAL My Book Elite External Hard Drive - 2TB
WD My Book Essential External Hard Drive - 2TB
HITACHI LifeStudio Desk External Hard Drive - 2TB
Elore is koszonom a valaszokat!
Udv

(#4047) ruti válasza Dude8 (#4043) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Dude8:
a WD jó, vehetsz bátran
1. kérdés azonban, hogy a "laptopot kisegíteni" célre nem lenne elegendő 2,5"-os, amivel sokkal könnyebb bánni...kisebb kapacitással, de ennyiből kapsz jót! nincs gond a cipekedéssel, külső tápolással, egyebek...
2. kérdés: nem lenne érdemesebb a későbbiekre gondolva USB 3.0-ban, vagy eSATA-sban gondolkodni?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4048) ruti válasza b1sti (#4046) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igen, a külső HDD javasolt adattárolásra
belső vinyó előbb száll el, több a hibalehetőség, adatvesztési kockázat, ha kímélni akarod a belső nagy HDD-t, le kell kapcsolgattatni energiatakarékosságból az oprsz-rel (ugyanis minek pörögjön, ha nem nyúlsz hozzá) viszont ekkor mindig újra felpörgetés, felesleges indítás-leállítás szám növekedés, nem ér ennyit, felesleges
a külső HDD üzemóráját jobban alacsonyan tudod tartani, ezáltal kíméled (pl. ezáltal majd jobban eladható lesz)

ha a "sebesség nem elhanyagolható", akkor ne külső HDD-t vegyél, hanem jó minőségű külső rack-et, amibe tehetsz gyors 7200-es HDD-t,
olcsóbban is kihozható, mint egy gyári külső, és a variálhatósági lehetőséged is megvan

ha külső HDD, akkor a WD
akár rack-es, akár külső, szempont legyen az eSATA (vagy USB 3.0) szerintem

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4049) delibab válasza ruti (#4048) üzenetére


delibab
senior tag

Igen, lejjebb én is kérdeztem ilyet, de azóta megoldódott... az lett belőle, hogy vettem egy eSATA-ás rack-et és vettem bele egy ilyet összesen 25.000.- kerül és ami jobb mint egy külső vinyónál az a sebessége és, hogy pl.: a vinyóra 5 év gari van + a rack alu ezért jobban vezeti a hőt!!!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#4050) ruti válasza delibab (#4049) üzenetére


ruti
Közösségépítő

tejesen jól csináltad :K , a 3,5"-nál pedig még fokozottabban ajánlott az ilyen kombó

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.