Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) ubid válasza Alex91 (#8000) üzenetére


ubid
őstag

De :D felhőben tárolom. csak az még kicsit drága :D

-.-

(#8002) vlevi válasza ubid (#7999) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Igen. de ennyi hely a világba nincs"
Vannak már 3T méretű meghajtók is :)

Igaz, a legrosszabbkor került szóba a vinyó vásárlás, durván a duplájára emelkedtek az árak az 1-2 hónappal előttihez képest. És ez így is lesz még sokáig, amíg a thaiföldi gyárókapacitást ki nem tudják váltani.

(#8003) ubid válasza vlevi (#8002) üzenetére


ubid
őstag

Igen,sajnos :( Legrosszabbkor akarok venni merevlemezt.
Egy hónapja két terrás lemez lehetett venni néhol 15-16-17 ezerért... most 50. :S

-.-

(#8004) benvolio


benvolio
őstag

A miskolci Corába a WD Elements 1TB:20ezer, a 1,5TB:24ezer, a 2TB:27ezer, ha esetleg valakinek jól jön az info.

(#8005) vlevi válasza benvolio (#8004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azok szerintem még a régi, árvíz előtti árak. Akinek szüksége van rá, jobban jár, ha betáraz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8006) TeeJay válasza ubid (#7999) üzenetére


TeeJay
félisten

100GB-ot?
én a kb. 30GB-nyi fotómat 4 azaz 4 merevlemezen tárolom, ebből 2-2 más más helyen
szerintem ha valami nagyon fontos azt jó biztonságban tudni.
1 laptopvinyó
1 külső vinyó
2 belső vinyó amiből az egyik csak akkor van bedugva ha kell menteni vagy visszatölteni róla valamit.

így már csak atomrobbanás esetén veszhetnek oda a fotóim :D

jelenleg tényleg drága mulatság vinyót venni
de pl szeptember elején egy 750gigás külső 2,5"-os merevlemez 18ezer alatt már bőven megvolt és az 1TB-os is befért 20ezer alá

az azért már nem drága és kettő darab ilyen vinyóra szerintem ha ki van mentve fontos adat az már elég tuti hogy ne veszhessen el soha ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8007) ubid válasza TeeJay (#8006) üzenetére


ubid
őstag

Igen, úgy nem lenne drága :) de a mostani helyzet szerint sajnos az, meg az is lesz egy darabig, úgyhogy várok :)
köszönöm !

-.-

(#8008) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Melyik gyártó ad a külső vinyójához valamilyen tényleg komolynak mondható, jól használható backup szoftvert ?
Inkább 2,5"-t néznék.
De azért lehetőleg nem a prémium kategóriában; most amúgy is az alap árak is min. olyan magasak...

(#8009) King Unique válasza ubid (#7996) üzenetére


King Unique
titán

A nagyobb adatsűrűség miatt asszociálnak egyesek a nagyobb fokú meghibásodás esélyére,de új hdd-khez jobb-nagyobb EEC hibajavító kód van,ezáltal kiküszöbilve ezt.
Amúgy is ilyen külső adattár hdd-nél,ha jó tíőust választ az ember és normálisan használja,nem szoktak csak úgy tönkremenni. :K
Látom már javasoltak ezt,több helyen kell tárolni az a tuti :K ,LG mostani cuccait nem ismerem milyenek,inkább desingn terén tűnnek ki,mintsem kiemelkedő technológia,a régiekben Hitachi hdd van,ebben :N tudom,de műanyag ház+7200 rpm miatt lehet kicsit melegedne. Eléggé szegényes itt a kínálat ,de máshol megnézed,lehet jobban járnál egy 5400 rpm-es Samsung (usb3) S3,M3 v WD Elements szériával,v,ha jársz Aldiba,1.5-2 hete a 2 TB -os 3,5" Tevion külső hdd,WD Green belsővel+usb3-al+3 év garival volt 24-25k,ami mostani árakhoz képest jó,most nem tudom mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8010) vlevi válasza TeeJay (#8006) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az azért már nem drága és kettő darab ilyen vinyóra szerintem ha ki van mentve fontos adat az már elég tuti hogy ne veszhessen el soha"
Ehhez még hozzá szokták tenni, hogy nagyon jó az is, ha egymástól messze vannak azok a vinyók. És nem mindkettő a polc tetején, mert ha leszakad a polc, akkor nemcsak, hogy egyszerre törik össze a két vinyó, de még a számítógépre is ráborul, és a benne lévő vinyót is taccsravágja.

Fényképeimet egyébként én is 3 helyre mentem. 1 Tera belső vinyóm van, azon elfér egyelőre. Van külső vinyóm is, oda is lementem, és régebben még DVD-re is kiírtam. De a DVD-től már elment a kedvem, mert némelyiket már alig bírom visszaolvasni. Pedig nem a sarokba beszórva tárolom őket.

(#8011) King Unique válasza atesss (#8008) üzenetére


King Unique
titán

A WD My...cuccaihoz adott Smartware backup része jónak mondható (kiterjesztés szerint ment,de megadható neki akár külön mely mappákat) ,bár nem 10/10 az se,+ tud még hw-es titkosítást,a Samsung külsőkhöz járó Auto backup is egész jó,nekem bejön. Verbatim külsőkhöz A Nero9 (lehet már 10) backup részét+alap író funkciókat adnak,az se rossz,sok minden állítható abban is.A Seagate-ekhez adott Memeo bachup is nagyon jól használható,de csak egy része ingyen,a többi fizetős,ebből is látszik...
A Silicon Power Widget progija se rossz,a Transcendek mellé adott Elite se,bár nekem mind2 kicsit fapados jellegő,szerintem a fentiek jobbak. A többi vmirevaló márkánál ált. még a PCClone EX progit adják (pl.Pqi,Apacer,LG),még nem próbáltam,de állítólag az is jó,csak fizetős,de az adott külső hdd-vel pesze ingyenes.

Árban talán elsőre a Samsungok+Auto backup tűnik jónak,de nézz utána a többinél mi a helyzet,a WD ára ugye eléggé felment.
Meg persze akad számtalan ingyenes backup progi,azokban is akadnak elég jók.(majd ajánl vki)

[ Szerkesztve ]

(#8012) King Unique válasza vlevi (#8010) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan rég megírt DVD-ket,h hogy alig bírod visszaolvasni,mit használsz,milyen íróval írsz :F Csak mert minőségi lemezt veszel,v fontos adatokhoz Archivalt,v DVD RAM-ot (v szlovák webshopokba Philips DVD-R is nagyon jó,+os is) ,azokkal nincs gond. :N Meg az is lehet író a sz@r,olvasó feje ment gallyra.

[ Szerkesztve ]

(#8013) atesss válasza King Unique (#8011) üzenetére


atesss
addikt

Ismerősnek kellene, aki azért nem ért olyan nagyon jól a géphez.
Mondjuk gondolom meg tudná tanulni, nem hinném hogy bármelyik ilyen gyári program olyan bonyolult lenne.
De esetleg ha van ebben is tapasztalatod, melyik mondható ebből a szempontból jobbnak ?

Én meg majd magamnak is keresnék programot, de én nem veszek külső vinyót most. Gyárilag szereltet meg eleve nem nagyon vennék.
Nekem viszont nagy elvárásaim vannak. Komoly paraméterezhetőség.

(#8014) King Unique válasza atesss (#8013) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltam egyik-másikat,de annyira nem haszálom túl gyakran backup részt,megjelenésre talán a WD-é a legkomolyabb,de samué is egész kellemes,a WD-é,Verbatimé tud magyarul is,abból a szempontból jó,aszem a Samsungé is (a frissebb verziók),ill. mindegyihez van letölthető felhasználói útmutató (WD,samu,talán még verba is magyar nyelven),ott minden jól le van írva,nem egy nagy etwas megtanulni,használni. :N
Csak főleg inkább gondolom külső hdd ára a kérdés,WD-k most dágák,Samsung viszonylah jó áron van,Verbatimnál is alapmodelleké nem annyira,de az újabbaknal szintén felment az ára,bár rá kell keresni meg kell nézni,mi mennyi...

(#8015) King Unique válasza cintula187 (#7997) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Passport,a régi usb2-es,v az újabb fajta? Nekem van min2 fajta,de szerencsére nincs velük gond,win7 alatt se. :N
3,5"-be,2,5"-be ezek pl.,de akad még néhány,olvass vissza.
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicba meg talán tudnak megoldást wd-rde.

(#8016) vscotina válasza TeeJay (#7994) üzenetére


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Én szeptember végén vettem Silicon Power 750-est, és azóta 11.450 ft-tal drágább ugyanaz. Áldom az eszem, hogy nem vártam a karácsonyi dizájn megvásárlásával.

És nagyon érdekes, hogy a Silicon Power pendrájvnak viszont nem emelkedett az ára

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#8017) ancika--


ancika--
csendes tag

sziasztok,
én vettem használtan egy freecom classic sl-t, de egyszerűen nem értem hogyan működik. azthittem, hogy csak simán bedugom az usb egyik végét ebbe, a másikat a gépbe, aztán helló.
valakinek van ilyenje? biztos egyértelműen egyszerű, hogy hogy kell használni, de nekem mégis fogalmam sincs.
előre is köszi

(#8018) cintula187 válasza King Unique (#8015) üzenetére


cintula187
addikt

A régi fajta volt. Köszi akkor probálkozom a másik topikban

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8019) King Unique válasza cintula187 (#8018) üzenetére


King Unique
titán

Ledobálja mindig,talán usb vezérlője szállhatott el,v HDSEntinel mit mutat rá,minden rendben :F ,de majd másikba megmondják...

(#8020) King Unique válasza ancika-- (#8017) üzenetére


King Unique
titán

Szia,
ha jól nézem ez nem egy szimpla külső hdd (aminél ahogy fogalmaztál,csak tényleg simán rádugod,azt helló),hanem egy NAS (ez az? :F ),amúgy működnie kéne simán "usb PC módba",h rádugod azt kész,gondolom már gyárilag előformázott,de gép felismeri,műxik is nem? Egy ilyen használata picit bonyolultabb,LAN csati is van rajta hálózatos eléréshez,ha jól láttam,na ott már kell állítgatni ezt-azt...Használati útmutatójában,igaz angol,de képekkel illusztrálva minden világosan ott van,v vmi NAS topicban,pl. esetleg ebben is érdeklődj.(nagy NAS szaki nem vagyok én se :N )

[ Szerkesztve ]

(#8021) King Unique válasza King Unique (#8020) üzenetére


King Unique
titán

Rosszul linkeltem be előbb,bocs :B ,itt a helyes [link] ,v ebben is jól benne van,bár más modellé [link]
Vagy akár suppportjuk a feltüntetett elérhetőségek vmelyikén is adna választ a támogatott nyelveken,néhányan,én is próbáltam már más gyártóknál és egész korrekt volt,bár azért volt,amikor diplomatikusan sumákoltak erről-arról...

[ Szerkesztve ]

(#8022) politomi válasza politomi (#7988) üzenetére


politomi
tag

A másik Samsung G3 1.5TB külső merevlemezben is HD1545UI típusú merevlemez van.

(#8023) Teaway válasza ancika-- (#8017) üzenetére


Teaway
veterán

"csak simán bedugom az usb egyik végét ebbe, a másikat a gépbe, aztán helló."

Lehet hogy kell neki külső táp.

politomi:
Ok, mikor készült, ami nálad van? Az enyém 6.7.2011.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#8024) King Unique válasza Teaway (#8023) üzenetére


King Unique
titán

Azt csak bedugta,adták is hozzá gyárilag,magától érdedődő,v lehet nem és ez a bibi :F ,hát az akkor tényleg "bibi".... :U

(#8025) politomi válasza Teaway (#8023) üzenetére


politomi
tag

Egyenlőre nem tudom majd megnézem. Hol kell nézni? A készülékben van vagy a HD sentinel írja ki?

(#8026) Teaway válasza politomi (#8025) üzenetére


Teaway
veterán

A készülék alján, a vonalkód alatti sor.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#8027) politomi válasza Teaway (#8026) üzenetére


politomi
tag

Az enyém: 2.7.2011.

(#8028) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem gyári, hanem HDD + Revoltec keret kombós külső vinyómmal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy hol, illetve be tudom-e állítani, hogy a laptop alvó üzemmódban hogyan kezelje a vinyót?

Mert ha nincs bedugva az usb-kábel a laptopba, és így kapcsolom be a vinyót, akkor világít a led, de nem pörög fel a motor, majd csak miután bedugtam a kábelt. Ugyanez a helyzet, ha be van dugva a kábel, de nincs bekapcsolva a laptop, csak a bekapcsolás után pörög fel a motor. Ebből arra következtetek, hogy érzékeli,hogy nincs kapcsolat, és a led ugyan felgyullad, de feleslegesen nem jár a vinyó.

Na most a probléma az, hogy fordítva ugyanezt már nem teszi meg, azaz ha alvó módba teszem a laptopot, akkor a vinyót nem állítja le, ugyanúgy pörög tovább. Ha alvó mód után kikapcsolom a vinyót, hogy ne menjen feleslegesen, majd visszakapcsolom a használat előtt, akkor a fentiek szerint csak azután pörög fel a vinyó, hogy felébresztettem a laptopot, ami azt eredményezi, hogy automatikusan leválasztás majd újracsatolás történik meg a Win alatt.

Tehát hogyan állíthatom be, hogy alvó módban vagy kikapcs esetén a külső vinyót is leállítsa, mintha belső lenne?

(#8029) King Unique válasza Mauzes (#8028) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, v Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja - ban :K
Azt nem írtad,h milyen - usb fel,nem pörög 2,5",v van rajt külön kikapcs gomb,3,5" lehet (3,5" gondolom) :F Ha usb-n előtte leválasztod úgy se megy,meg win7 usb eltávkor nem veszi el az áramot portról,mint XP, ezt kell megbuherálni,v itt a patch - bár ez 2,5" esetén jöhet jól,3,5" ugye külön táppal van.Energiagazdálkodásnál,v vmi progival,pl. esata-nál hotswap-al szokták leállítani,de jobb rackek is alapból kikapcsolnak,alvóba mennek üresjáratban...majd fenti,vmelyik topicban kiokosítanak. :K
(gyári külsők is alapból leállnak,némelyikhez adnak hozzájuk progot is e célra,amivel szabályozható)

[ Szerkesztve ]

(#8030) ubid


ubid
őstag

Erről mi a véleményetek ? Megéri ?

Esetleg ha router mögé rakom... de ezt csak zárójelbe jegyezném meg.

-.-

(#8031) King Unique válasza ubid (#8030) üzenetére


King Unique
titán

Az Iomega belseje Seagate hdd,a külső fém burkulat melegedés szempontból előnyös :K ,nem rossz a Prestige széria,mostani árakhoz képest persze,h megéri,viszont Pixmániát sokan fikázzák,h inkorrekt,átb@szós társaság...,azt lehet neked szerencséd lesz velük :F

(#8032) SaitoX


SaitoX
tag

Hellosztok,
Sajnos már a 2. bolt vert át... 3 hete próbálok winchestert venni, először 2 TB-s WD MyBook-ot, ígérgették többször is, hogy megkapom még a rendes áron (amin megrendeltem), kb ekkor kezdődtek az áramelkedések, de nem jött meg.
Ezek után az árgépen egy jól értékelt bolttol gyorsan megrendeltem a 2 TB Hitachit Touro Pro-t, megkérdeztem telefonon is, azt mondták van készleten, és küldik.
Múlt héten felhívtam őket, mert még mindig nem jött meg, elnézést kértek hogy kavarodás történt, most keddre mindenképpen megkapom.
Nem jött semmi, természetesen semmi visszajelzés... felhívtam őket ma, hogy mi a helyzet? Azt mondták nem tudtak eleget venni, csak 80 db-t, 100 helyett, és sajnos nem tudják odaadni...

Ezek után az lenne a kérdésem, hogy olvasgattam páran említették 2 TB-ért Tevion winchestert, az Aldiban(?), 25k-ért, vett valaki ilyet? Érdemes megvenni?
Rossz minőséget nem akarok, és ha ennyire lehetetlen manapság HDD-hez jutni inkább várok egy pár hónapot... bár már hónapok óta tervezgettem, és végre most lett volna rá keret, de nem számítottam rá, hogy ennyire megbízhatatlanak a boltok jelen helyzetben ...

(#8033) King Unique válasza SaitoX (#8032) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen sok,az a qurva,ígérgető webshop... :U :W
Aldiban ,én kb. 2 hete néztem Tevion 3,5" külső hdd-t - 2 TB (aszem),usb3,WD Green hdd,3év gari - 24-25k-ért,nem rossz ez,progik+egyéb extrák nincsnek hozzá,max tartótalp,de nem rossz azért,egynek jó ez is. :K Most nem tudom mennyi :N ,de érdemes bemenni,megnézni (mostani árak mellett) :K ,lehet drágult azóta,de lehet nem,ha meg igen csak nem 40-50k-ra,mint a többi.
Korábban ugye nem nagyon ajánlgattam,kicsit fapados volta lévén,de akik vettek,nem számoltak be meghibásodásról,szerintem vehető cucc.

[ Szerkesztve ]

(#8034) benvolio


benvolio
őstag

Holnaptól az Interspar üzletben Maxell 500GB-14ezer, 1TB-18ezer. Csak említésként, hátha valakinek megfelel.

(#8035) King Unique válasza benvolio (#8034) üzenetére


King Unique
titán

3,5" sima usb2,2 év gari gondolom,bár Maxell ilyenekbe megint nem nagy cucc,hdd típusát se tudom,milyen lehet benne...de vkinek hátha kell.

(#8036) SaitoX válasza King Unique (#8033) üzenetére


SaitoX
tag

Nos, még pont sikerült vennem 2 TB-s Tevion-t:) 25k-ért... ennyit most azt hiszem mindenképpen megért... baromi rövid az usb kábel, talán ez zavar eddig legjobban, de gondolom lehet venni külön hosszabbat hozzá?
+ ránézésre nem raktak rá túl sok szellőzést, majd meglátjuk mennyire melegszik, bár ha jól tudom ez csak 5400 rpm-es (WDC WD20EARX-00PASB0), egyenlőre még 22 fok :D

(#8037) King Unique válasza SaitoX (#8036) üzenetére


King Unique
titán

Na ezt hamar megoldottad,akkor jól emlékeztem,h van Aldiba ennyiért,amit nyilván meg is ért! :K
5400 rpm,.akkor még kevésbé melegszik majd,burkolata gondolom műanyag,v fém :F ,csak mert 2,5"-é fém? Kábelt meg persze tudsz venni hozzá,igaz a filléres usb2-nél drágább,de nem olyan sokkal azért.pl. ez, (v persze olcsóbban is akad máshol akár MM,de ott drágább,) , amúgy ilyen A-B csatis,v Micro B-s,ill a gyári mennyi, 1 m-es?
Mondtam nem a leg-leg cucc,de nem rossz szerintem,többi külső ára webshopos rendeléseknél nevetséges,mondom 2009-ben voltak ilyen áron... :U :W
Örölök,h segíthettem,majd várjuk a beszámolót (remélem jó és nem szidsz majd utána :D ),én azt mondom mostani árak mellett,ennyiért megérte,meg legalább nem kell heteket várogatni. :))

[ Szerkesztve ]

(#8038) SaitoX válasza King Unique (#8037) üzenetére


SaitoX
tag

hát igen siettem:) amúgy vicces volt... kérdeztem van-e winchester? mondták az nincs, csak merevlemez... de lényeg hogy azért sikerült megvenni:)
Műanyag a burkolat, egész jól néz ki, olyan mint ezen a képen.
Beraktam rá egyszerre 5 torrentes letöltést, meg másolgattam fájlokat, 36-37 fokra ment fel maximum, alapból 32-33 körül volt pár óra után (mielőtt még leterheltem volna), így szerintem a hőmérséklete egész jónak számíthat.
A kábel sztem 1 m, épphogy elér a gép hátuljától az asztalig, ez nem rossz egyébként egy külső vinyónak ha asztalon van? pl. billentyűzettel történő írás közben, meg ilyesmik, nem gond hogy "rezeg"? (persze nem szemmel láthatóan... de picit azért biztos)
A-B-s csatis a kábel ahogy elnézem:) hát egy 2 m-es jobb lenne az biztos.
Ami elsőre elég zavaró egyébként, hogy baromi erős kék led van az elején, és hátulján is... de eltakartam, így már nem gond:)
WD My Bookban egyébként másfajta vinyó van? Végülis így ugyanannyi volt kb mint az lett volna... jelen pillanatban viszont asszem így is eléggé megérte.
Sebességet még nem teszteltem, számomra nem is ez volt az elsődleges szempont, de majd még kíváncsiságból megnézem:)
Ja és eléggé halk, gyakorlatilag másolás meg letöltés közben nem igazán van hangja, egyedül mikor bedugtam és feléledt, akkor picit hangosabb volt pár mpre, de hát ezt túl lehet élni:)
Köszi a helpet, örülök hogy végre sikerült vinyót venni, már azt hittem fél éven belül nem lesz, és írhatok ki mindent DVD-re... :)

(#8039) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Vettem ma egy 16GB-os SanDisk Cruzer Blade pendrive-ot.
Kell valamire figyelni egy ekkora pendrive-nál, vagy úgy mint a kicsiknél?
Ismerősöm egyszer 4GB-osból csinált 2GB-osat valami formázással, azt hogy sikerült neki? Nem akarok így járni.

(#8040) King Unique válasza SaitoX (#8038) üzenetére


King Unique
titán

Az a lényeg,akkor müxik rendesen és melegedéssel sincs gond! :K
Én is író/számítógép asztalon tartom őket,lehet picit "átjön" vmi apró rezgés,de azért nem akkora mértékű ez szerintem,h tönkrevágja,v nálad annyira rezeg,v mi?
WD Mybook-ban is Green hdd van (v mérettől függően van amikor Black (az 7200-as)) ,az 5400-7200 közt,de hol 5400-at,hol 7200-at írnak rá... :F ,progi pl. Sentinel,v ChrystalDiskinfo mit ír rá :F Illetve,ha majd ráérsz egy irás-olvasás tesztet (Atto Disc Benchmark,v HD Tune)
Amúgy dobozában mi volt,gondolom tartótalp,1 db adapter,1 db usb3 kábel járt hozzá,de vmi papír,amin online support,v vmi Tevion weboldalra utaló izé,garijegy volt?
25k-ért megérte a Tevion,WD MB volt kb.1,5 hónapja ennyi,de most dublája...

(#8041) King Unique válasza engine88 (#8039) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom,akkor ne formázd :N ,meg amúgy is gyárilag előformázott FAT32-re,nem,v már NTFS? Bár pendriveoknál nem gyakori,de pl.sok ismerősöm nagyobb pendrive-ját áttolta NTFS-re win7 alatt,mert DVD iso file nem fért rá,FAT32 miatt,de mondtam inkább külső hdd-t vegyen,meg,ha neked nincs ilyen igényed,akkor hagyd,ahogy van.
Amúgy van egy csomó gyakran látogatott pendrive topic, mért nem ott érdeklődsz :F

Üdv.

(#8042) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!Az elekrobox üzletről van valami infotok mennyire megbizható meg ilyesmi.Az iomega prestige 1.5tb külső merevlemez érdekel,itt jóval olcsóbb a kiszállitás mint a pixmániában!Üdv!

WoT:jimmbo

(#8043) engine88 válasza King Unique (#8041) üzenetére


engine88
aktív tag

Köszi a választ :I
Átnézek oda.

(#8044) King Unique válasza jimmy74 (#8042) üzenetére


King Unique
titán

Én már rendeltem 2x,eddig nem volt gond :N ,csak marha lassú,5 mnap+kiszáll...bár más webshop se sokkkal gyorsabb.
Ja kiszállítás Pick-pack ponton olcsó,20k felett meg ingyenes,Pixmánia sokat szidott átb@szós hely,inkább kerüld.
Prestige nem rossz,belseje Seagate,burkolata fém,ami melegedésnél előnyös,progik jók hozzá,nem rossz cucc,de konkrét tapasztalatom nincs vele.

(#8045) SaitoX válasza King Unique (#8040) üzenetére


SaitoX
tag

Nem dehogy, egyedül a monitoron látok pici rezgést néha, billentyűzet mellett, de hát ez jóval instabilabb mint egy fekvő vinyó, azon tényleg minimális lehet, csak gondolkodtam rajta, ez nem gond-e, mert akkor esetleg megpróbálnám máshova tenni:)
Igen volt 1 tartótalp is, bár fekve használom, így jobban elfér, és gondolom túl sokat nem számít.
3 év garancia van hozzá, erről van egy papír, meg egy rövid leírás a használatról.

(#8046) nrob46


nrob46
csendes tag

sziasztok!

apple laptopomhoz szeretnék egy 2 TB - os külső vinyót venni, ha lehet Firewire-s legyen!
zenék, filmek, doc-ok mentésére használnám leginkább!
melyiket ajánljátok?
WD, iOmega????

köszi a válaszokat előre is:)

(#8047) King Unique válasza SaitoX (#8045) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a tesztet,képet ! (usb3-ra lettem volna kíváncsi,de ezek szerint gépeden nincs,usb2-n meg a "tipikus" értékeket hozza) :R

(#8046) nrob46: Milyen kéne pontosan,olcsóbb windows-hoz való - átformázod HSF+ ra,más színű,usb2(usb3) csatis - ,v kifejezetten MAC-hez való,de azok alapból drágábbak... :F
WD MyBook-ba is van külön MAC széria,pl. MB Studio , v Iomega kínalátában a MAC Companion 1-2 hónapja 30-35k volt,de most irreálisan felment az ára (máshol),ahogy a többinek is a qurva árvíz miatt... :U (WD MB Studio olcsóbb vmivel,ha hinni lehet árgépnek)
MAC-hez való kiegészítők ilyenbe amúgy is 1,5-2x áron vannak,mint ahogy MAC gépek is :D ,olcsóbb win-es cuccokon meg nincs FW800,esetleg ilyen árakon is ok :F

[ Szerkesztve ]

(#8048) King Unique válasza nrob46 (#8046) üzenetére


King Unique
titán

+ ennyiért már majdnem Time Capsule (v itt) is kijön,az lenne a tuti,mind design,mind extrák pl. hálózatos elérés tekintetében,csak hát ára... :U ,de Apple+kiegészítői mindig is drágábbak voltak. ;] ( a Thunderboltos Little Big Disk-et jobb,ha nem is említem...)

[ Szerkesztve ]

(#8049) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

kb 1 éve vettem egy Samsung G2 500 gigás külső vinyót(zöld színű, felül rücsis mintha egy teknőc lenne), a tv-mhez, adattárolásra és filmnézésre. Ma reggel még videoklippet néztem róla, most viszont nem látni rajta semmi adatot, se a TV se a számítógép nem olvas be semmit. Elég kétségbeejtő...találkoztatok ilyen problémával?
Most éppen futtattam rajta egy windowsos ellenőrzést, azóta hülye csipogó hangot ad 1 másodpercenként.

köszi

(#8050) King Unique válasza rajzol01 (#8049) üzenetére


King Unique
titán

Az adatok eltűntek róla,de maga a külső hdd működik,megjelenik az ikonja stb.,HDSentinel mit mutata rá,SMART (gyenge-hibás szektor,v egyéb hiba) :F
Lehet tönkrement,ha "csak" adatok tűntek el,talán esetleg vmi vírus,Sentinel alapján jó lenne tudni hdd hibás-e,esetleg usb vezérlőchip szállt el,de,h csipog sűrűn az tényleg fura,aggasztó... :F
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topic ilyen ügyekben, talán bővebb infókat,megoldást kínál.
Amúgy G szériára,3,5"-ben már érkezett pár apró panasz,most 2,5"-re is...S-M-el hasonlót még nem írtak,eddig szerencsére,na akkor ilyet se veszek :N Olcsó a G,de lehet nem a legjobban sikerült külső hdd széria a Samsungnál,talán WD-vwl jobban jártál volna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.