Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) littlerock válasza kerekfej (#9000) üzenetére


littlerock
aktív tag

semmi fontos csak két baleknak elgurult a gyógyszere...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#9002) olasz1969


olasz1969
csendes tag

Érdeklődöm,hogy rendszerre(pl XP) az 5900 fordulat elég?

:R

[ Szerkesztve ]

(#9003) slayer007 válasza olasz1969 (#9002) üzenetére


slayer007
tag

elégnek elég.... de ajánlatos a 7200 RPM a rendszerwinyonak, gyorsabb.

Im insane, what's your excuse?!

(#9004) kerekfej válasza littlerock (#9001) üzenetére


kerekfej
addikt

Kíváncsi lettem volna azért arra ami itt folyik. Gondolom újabb ideges emberek jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#9007) kerekfej


kerekfej
addikt

Az 2011-es év legnépszerűbb külső merevlemeze pedig a következő:

ALDI 2TB USB3.0

[ Szerkesztve ]

(#9008) olasz1969 válasza kerekfej (#9007) üzenetére


olasz1969
csendes tag

Egy ilyenre megoldható a rendszer partició?
Vagy ez csak háttértárolásra alkalmas?

(#9009) zoli03 válasza olasz1969 (#9008) üzenetére


zoli03
őstag

Ne foglalkozz vele, viccből linkelte be. Nem lehet kapni.

(#9010) Teaway válasza olasz1969 (#9008) üzenetére


Teaway
veterán

Csak akkor, ha van BIOS szintű USB3 vezérlésed és tud róla rendszert indítani. (lásd az alaplapod kézikönyvét.)

Nincs itthon csokid??

(#9011) King Unique válasza kerekfej (#9007) üzenetére


King Unique
titán

Azért kicsit túlzás,inkább áradások után max,meg itthon,v küldöldön is hasonló Aldi-mizéria lehetett,de jó volt... :DD

(#9008) olasz1969 : Így van,ahogy (#9010) Teaway írta :K ,+ezek inkább adattárnak valók,rendszernek 7200 rpm,ahogy mondták ajánlottabb. Megoldhatónak megoldható erővel,ha lapod támogatja (v win8-ban már benne van usb3 driver gyárilag),de usb3.0-án érdemes csak futtatni (v esata jobb lenne,ami sok apró rendszerfile-nál gyorsabb is),bár napi szintű huzamosabb használatnál hűtés híján melegedéssel is gond lenne ( adható neki külső venti hűtés akár),de amblock inkább felejtős ez szerintem,főleg egy combos win7-nél... Erre a célra külső SSD lenne a tutibb,de az meg drága,bár egy 64 GB már nem is annyira

[ Szerkesztve ]

(#9012) kerekfej


kerekfej
addikt

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#9013) Teaway válasza King Unique (#9011) üzenetére


Teaway
veterán

Esetleg alternatív megoldásként még felmerülhet az is, hogy szétszedi és belső HDD-ként használja. Ebben az esetben csak a "green" mivoltával kell számolnia.

Nincs itthon csokid??

(#9014) TeeJay válasza Teaway (#9013) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem akik ilyen vinyót vettek nagyrészt a WD belső miatt vették és már régen berakták az asztali gépbe tároló merevlemeznek :D
ha meg besz@rik gond nélkül vissza lehet rakni a külső tokba mert semmi féle szétszedés elleni védelem nincs ahogy láttam így kvázi olcsón van WD vinyó igaz gyorsan kell menni érte az Aldiba mert hamar elviszik :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9015) Teaway válasza TeeJay (#9014) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, azt valóban nem írtam, hogy aki már megvette, az mit csinált vele :) viszont ő még vásárlás előtt áll, és az motoszkál a fejében, hogy lehet-e rendszert tenni rá.

Nincs itthon csokid??

(#9016) olasz1969


olasz1969
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek :R és Boldog Új Évet Kívánok!

:C

(#9017) littlerock válasza TeeJay (#9014) üzenetére


littlerock
aktív tag

az a gond, hogy nem volt mit elvinni... de erről másik topic szól...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#9018) TeeJay


TeeJay
félisten

nem tűnik rossznak az ADATA SH14 víz és ütésálló külső vinyója
http://www.techpowerup.com/reviews/AData/Superior_SH14_500GB/1.html

http://www.guru3d.com/article/adata-sh14-portable-usb-30-hdd-review/1

amit viszont kíváncsian várok az az új SH93 külsővel USB3-al érkező H710

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9019) King Unique válasza TeeJay (#9018) üzenetére


King Unique
titán

Ja nem tűnik rossznak,én már korábban is nézegettem,ajánlgattam előre :K ,csak kicsit bumfordi,meg marhára vonzza a port,ill.ebben a gumiburkolatban vsz melegedhet egy idő után... A 47k árat kicsit sokkalom érte,igaz nem ütésálló,de az elegáns aluházas - abban is vsz samu M8 hdd van - NH13 manapság 30k-ért nem rossz vétel.
H710 :F az még a honlapjukon sincs fent .én is kíváncsi vagyok rá.
Én nemrég Buffalo Ministation-okat nézegettem - gazdag szoftveres körítés:hw-es titkosítás,turbo driver,+ ütésálló (igaz nem vízálló is egyben),kábel számára külön rekesz stb. azok se rosszak,csak még nemigen kapható,ill. az is picit drága...

[ Szerkesztve ]

(#9020) viksi


viksi
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám adódott ami már felmerült korábban a topicban. Az ott adott tanácsokat (amiket megtaláltam) mind végig csináltam de nincs javulás.

A problémám a következő: Adott egy 2.5" külső Usb3 as Toshiba hdd Tevion házban, ennek a vezérlője egy asmedia asm1051 -es chip. Valamint a gépem amiben van asmedia xhci controller és egy bővítő kártya renesas chippel és mindkettőn dobálja a vinyót, usb2 -n OK.
Átvittem haveromhoz neki egy asrock z68 lapja van, extrém USB3 reklám a dobozon meg minden, a vezérlőt nem derítettem ki de azt hiszem marvell, és ott tökéletes, olyan makulátlanul müködik hogy sírva fakadtam.

Haza jöttem, NO akkor updateljünk/upgradeljünk mindent.
Hdd vezérlőjénél firmware, Alaplapinál firm és driver update, renesas-nál driver. De a probléma ugyanaz. DOBÁLJA és néha formázásra kínálja.

Szóval ha egy másik gépen ok, akkor a kábel és a hdd vezérlő jó. De a többi mással már mi mást tudok csinálni?

A winfosom eredeti 7 home prof 64bit.
PLS, vki mondjon vmi okosat.
köszi

(#9021) xstyle válasza viksi (#9020) üzenetére


xstyle
tag

Nem mindegy a kábelhossz (a kábelhosszba beleszámít az előlapi kivezetés kábele is). Próbáld meg, hogy 60cm.nél rövidebb kábellel kötöd a hátsó alaplapi usb kivezetésekre.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#9022) kerekfej válasza viksi (#9020) üzenetére


kerekfej
addikt

A gyári kábelével használod a kézikönyve szerint?

(#9023) viksi válasza xstyle (#9021) üzenetére


viksi
csendes tag

Az előlapira tényleg igaz hogy hosszú lehet a kábel, de a hátsónál nem. A gyári kb 50cm-es kábelét használom. De utánanézek hátha találok 10cm-est.

Viszont haveromnál is az előlapira volt dugva és mégsem volt gond.

(#9024) Televan74 válasza viksi (#9023) üzenetére


Televan74
nagyúr

Külső tápja van neki? Kap elég áramot USB2 -n keresztül?

Nekem egy USB3 -as Medionom van.És az gond nélkül megy USB 2.0 -n.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9025) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Van vkinek vmi ötlete, külső vinyót esata-val szeretném használni, mi a legolcsóbb megoldás?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9026) Coolmat válasza viksi (#9020) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha a dobálja alatt azt érted, hogy egyszer csak eltűnik a felismert eszköz, akkor egyszerű a megoldás: dugd be a hozzá adott külön tápkábelt is egy USB2-es portba. Ugyanilyen külsőm van nekem is, és vettem hozzá egy ilyen USB3-as Express Cardot notebookba. Ha csak az USB3-at dugtam be akkor nagy nehezen ismerte csak fel, utána pedig 1 perc után leválasztódott. Tápkábellel együtt viszont tökéletesen megy.

(#9027) viksi válasza Coolmat (#9026) üzenetére


viksi
csendes tag

Szia!

Igaz, firm és driver frissítés előtt használtam a hozzá adott +kábelt de úgy is dobálta, frissítés után viszont nem próbáltam. hazaértem kipróbálom.

Akkor viszont másik kérdés merül fel, ha jó lesz, az asrock lapja több kakaót adna le usb3-on?
Mert azon csak a 3-as kábellel is jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#9028) Coolmat válasza viksi (#9027) üzenetére


Coolmat
őstag

Nálam is elmegy 1 USB2-es portról, ami 500mA-t tud leadni, egy rendes USB3 port pedig 900mA-t, szóval elvileg gond nélkül kéne vigye csak USB3-ról is (mint ahogy az Asrock lap viszi a tiéd). Ha PCI-E/Express Card bővítőkártyás az USB3 port, akkor lehet nem tud neki elég kakaót leadni. Az Asmedia xhci controller alaplapi vagy bővítőkártya az is mint a Renesans vezérlős?

(#9029) King Unique válasza viksi (#9027) üzenetére


King Unique
titán

Lehet... bár elvileg usb3-on nem kéne neki külön tápkábel (usb2-be kell ált.),mennie kéne simán,de 2.0-ába elmondásod szerint tökéletes,akkor ez vmi driver,vezérlő inkompatibilitás is lehet,mint pl. Silicon Power Armor A80 Jmicron vezérlője se komált bizonyos alaplapokat és 3.0-án folyton ledobálta. Bár ez ASmedia,de ki tudja,frissíts,aztán meglátjuk...

(#9025) h1ght3chzor: pontosan milyen kéne (2,5",3,5"9,mekkora tárhely,v a meglévőhöz vmi esata átalakító,v mi :F
Legolcsóbb lett volna,ha xy supermarketekben (pl. Aldiban Tevion/Medion) veszel külső vinyót olcsón,azt hdd-t kiveszed belőle és átrakod esata-s mobilrackbe,de kifogytak hdd-kből sok helyen...Talán Sparban,MM,Saturn szokott lenni olcsó maxell. A gyári esata-s külsők meg mostani árakat nézve drágábbak,ill mivel usb3 a sláger,ritkábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#9030) viksi válasza Coolmat (#9028) üzenetére


viksi
csendes tag

A bővítőkártya 1xPci-E -en csatlakozik és egy molex(+5V/+12V) táp csati ad +energiát. Ez a renesas.

Az Asmedia Xhci controller alaplapi.

(#9029) King Unique a frissítés az alaplapon és a hdd-n is megtörtént. 2011.09 -es most a firm rajtuk. A driver is az amit a ehhez a firm -hez ajánlanak egy német lapon. ( egy újabb van de azzal is ugyan ez a szitu)
Bár hardver inkompatibilitást elég vszínű hogy ki lehet zárni Asmedia-asmedia, a vezérlőkkel eljátszom majd...

késő délután jelentkezem az eredményekkel

[ Szerkesztve ]

(#9031) Coolmat válasza viksi (#9030) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor pedig illene még a Renesansos kártyának is leadni a 900mA-t portonként :(
Egy linket tudnál küldeni a HDD firmware frissítéséhez?

(#9032) viksi válasza Coolmat (#9031) üzenetére


viksi
csendes tag

Lusta voltam kíírni de HDD vezérlőjére gondoltam ASM1051
Az alaplap Asm1041
és erről a linkről szereztem be:Asmedia

(#9033) Dani Pécs válasza TeeJay (#9014) üzenetére


Dani Pécs
tag

Bent figyel az EARX a Popcorn Hour C200 lemezfiókjában, eddig tökéletesen teszi a dolgát!

(#9034) viksi válasza Coolmat (#9026) üzenetére


viksi
csendes tag

Hali ki próbáltam jelentem mindent. Egydolgot még nem régebbi driverek vissza rakását. De se +kábel se driver vagy firm update nem segített.

Ugyanúgy folyamatosan újra felismeri az eszközt. Na talán a +kábelnek annyi hozadéka volt hogy a 10 mp-es dobálást kitolta 30mp -re.

frissitettem az alaplapom összes driverét (h61), kipróbáltam hogy eltávolítom az intel rapid storage technologyt de semmi.(mondjuk nem is vártam mást,de hátha van összfüggés - nem volt)

Ugyanaza a szarság van, kicsit begőzőltem. Megnyugszom és írok az ASmedianak meg a renesasnak hogy tudnak -é vmit.

Köszi a segítséget mindenkinek
Üdv
Viktor

(#9035) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valahol nincs egy útmutató, vagy valaki már szedett szét 2 TB-os USB 3-as Aldis Medion winyót?

Mert nem tudom, hogy kell, kárt nem akarok tenni benne.

Szét lehet szedni úgy, hogy később ugyanúgy össze lehessen szedni, mintha nem is lett volna szétszedve?

(#9036) King Unique válasza viksi (#9034) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ez az a 10k-s 750 GB 2,5" Tevion (Toshiba belsős) :F ,lehet maga a "keret" sz@r,ennyi pénzért nem lenne csoda :DDD ,bár írtad másik gépen meg ok-s (akkor kábelhiba is kizárható,mert talán,h most Y-al 30s után dobja le,még azt tippeltem volna....)
Mivel jól szétkapható,kiveszed belőle hdd-t,azt átteszed vmi minőségi mobilrackba (nem drága az se),amibe más usb3 vezérlő van,jobbat nem tudok :N 2 cég is ki tudja mikor válaszol és mit...

[ Szerkesztve ]

(#9037) xstyle válasza Vasinger! (#9035) üzenetére


xstyle
tag

Sajna LADI-st nem láttam még,de amit eddig szétszedtem max 6 csavar volt és szét lehetett húzni, vagy a kisebeknél, szét lehetett pattintani kisebb csavarhúzóval.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#9038) Vasinger! válasza xstyle (#9037) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak nem látom a 6 csavart. Az alján van 6 db. gumitalp, amit nem tudom, hogy kéne kiszedni.

(#9039) Coolmat válasza King Unique (#9036) üzenetére


Coolmat
őstag

Fentebb írtam, hogy szintén 10k-s Aldis Teviont használok egy ilyen express cardos USB3-al (Nec/Renesans chipes ez is), tápkábelt is használva nincs vele gond, szóval tuti nem kompatibilitás gond.

(#9040) viksi válasza King Unique (#9036) üzenetére


viksi
csendes tag

Igen ez az a 10k-s. De teljesen rendben van minőségi cuccnak néz ki. Amúgy már szétszedtem. És van renesas/nec kártyához dokkolóm(Sharkoon Quickport xt usb3+), tud 2.5 és 3.5 is de az azért nem ugyan az mintha csak rádugod és mész is.

Egyébként egy ismerősöm is vett ugyan ilyet, de csak 2.0 használja mert nincs 3.0-ja, áthoztam... tök ugyan ez.

Majd a bővítőkártyát átvittem hozzá, ugyan ezt produkálja frissiben telepítve.

Az én végkövetkeztetésem:
- Kábel----------------JÓ
- Usb3 átalakító----JÓ
- Vinyó----------------JÓ
- Alaplapi/bővítőkártya USB3 ---------JÓ

Tehát hiába telepítettem mindenből a legfrissebbet itt még valami nem kóser.

Kitudnád nyerni nekem a driver és fw verzókat az eszközeidből amivel jól müxik?Milyen OP-t használsz?
Hátha....

(#9041) King Unique válasza Coolmat (#9039) üzenetére


King Unique
titán

Azt láttam,csak lehet ő fogott ki hibás (keret,v kábele) db-ot,de mivel másik gépen zsír,akkor az is kizárva,viszont így még érdekesebb a dolog...(azért talán egy másik rackben kipróbálást,v vmi ismerőse másfajta külső hdd-jét rákötve a gépre is érdemes lenne próbát tenni,főleg utóbbi lenne érdekes,h vajon más típusúakkal is ezt csinálja? :F )

[ Szerkesztve ]

(#9042) krisztian7


krisztian7
tag

hello,
Az xbox-omhoz(rgh) szeretnék külső winchestert venni és két megoldás ötlött fel bennem. Az egyik, hogy veszek egy ilyen használt maxell hdd-t, vagy veszek a gépemben lévő 250gb os 3,5 feles winchesteremhez egy külső racket. a maxell-ről van vkinek tapasztalata? illetve a külsős rackekről olvastam, hogy ha olcsót vesz az ember akkor az elfüstölheti a vinyót. ez igaz?
köszi

(#9043) King Unique válasza viksi (#9040) üzenetére


King Unique
titán

Ismerősödnél 2.0-án se megy,v ott is csak 3.0-án+bővítőkártyával van gond? (övé más alaplap is)
Nekem 2,5" WD MP-ok vannak,azokkal nincsnek ilyen gondok (milyen chipesek azt nem vágom hirtelen), de inkább Coolmat-tól érdeklődj pontos driver verzió ügyben,neki van ilyen Tevionja+Nec karija. (amúgy nekem win7 32 bit+nem oly rég vettem Transcend PDU3 bőv.karit,WD-ket nem dobálja :N )
Gépeden más márkájó külső hdd-t is ki kéne próbálni usb3-on - amit írtam korábban - ,h azzal mi a helyzet,v hdd átteni mobilrackbe és úgy,mert amit írsz az alapján jónak tűnnek amúgy az alkatrészek,egyelőre rejtély mi lehet a hiba oka. :F (hdd probléma topicban is próbálkozz,hátha)

(#9042) krisztian7: használtam venni hdd-ét rizikós,de ha megkímélt állapotú és nem badsectoros (v vmi progival átmenetileg kijavított),akkor 9k-ért elmegy.Nem rossz a Maxell külsőbe,de érdemes megnézni pl.InterSparban láttam 500-ast Hitachi belsővel újonnan 1xk-ért. Legolcsóbb a rackes megoldás,9k-nál kevesebből simán kijön minőségi usb2 (xboxhoz elég) mobilrack,de usb3-as is,ha 250 GB elég a cuccokhoz. (a gépi 3,5" plussz adattár hdd,gondolom nem arról megy rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#9044) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

ma cserélték ki garanciálisan a külső HDD-met, leteszteltem és kitűnően is működik, halk és nem melegszik. Viszont, amikor kicsomagoltam, és rácsatlakoztattam a gépre, halottam, hogy egy kis alkatrész darab mozog a házban fel-le (mozgatás során), ez okozhat gondokat?

(#9045) viksi válasza King Unique (#9043) üzenetére


viksi
csendes tag

Ennél az ismerősömnél asus lap van de nincs 3.0-ja. Ide vittem át a bővítőkártyát.

Igen Coolmat-ra gondoltam driverek terén mert neki szinte teljesen ua. a hardvere.

köszi

(#9046) krisztian7 válasza King Unique (#9043) üzenetére


krisztian7
tag

Nem arról megy a rendszer, és csak az xboxhoz használnám. a gépbe csak akkor lenne bedugva ha rámásolok egy játékot. tudtok esetleg ajánlani valami olcsóbb usb racket ami megbízható?
Esetleg ez?
csak kicsit sokallom az árat, ha van olcsó megbízható azt előnyben részesítem :)

(#9047) Coolmat válasza viksi (#9045) üzenetére


Coolmat
őstag

A winchester vezérlőjén a gyári fw van: [link]. Nem is fogom frissíteni, mert 1. nem tudom most hová átmenteni róla az adatokat 2. a honlapon is csak az szerepel, hogy az új fw támogatja a 3TB-os HDD-ket, na erre nincs szükségem :) 3. teljesen jól működik nálam, szóval minek babráljam.
A Nec vezérlőkártyám drivere pedig ez, gyári cd-n volt rajta.

(#9048) King Unique válasza krisztian7 (#9046) üzenetére


King Unique
titán

Affelől 3,5" rack opicba érdeklődj :K ,amúgy jó ez a Tharmaltake rack (ott is ajánlgatták,maga a márka is ok-s),bár,ha hosszan játszol,lehet vmi fémházas jobb lenne (ez műanyagnak tűnik),ami melegedés miatt ideálisabb. (mostani rackekbe nincs venti,bár 5,25"-ösbe van amiben még igen,akár egy olyan is jó,abba mehet hdd+odd is.)

(#9045) viksi: reméljük vhogy csak összejön :) (ha mégsem esetleg mobilrackbe átteni,meg amiket fentebb feltobtam ötletnek...)

[ Szerkesztve ]

(#9049) viksi válasza King Unique (#9048) üzenetére


viksi
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, ahogy írtad valahogy majd csak összejön. A számtek már csak ilyen... :-)

Ha találtam megoldást megosztom .

Üdv
viksi

(#9050) krisztián98


krisztián98
tag

Szisztok,

Milyen vinyót vegyek.

Igényeim: olyan 1-2 Tb körüli kellene.
Belső kellene: Sata2-es
Ár: olyan baráti 30ekörül szánnák rá.
Rendszer vinyó lenne az egyik partició, a másik meg sok más mindenre játék adat tárolós stb.

Milyen márkában nézzek szét?
A memória mennyerire számít?
5400-es vagy 7200-est ajánlottok, bár nekem az élettartam miatt meglehet, hogy az 5400-es jobb lenne.

Köszi:
K

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.